wtorek, 19 lutego 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości 
Statystyki

Wizyt razem:516299
Wizyty dzisiaj:462
Wizyty wczoraj:730
Przeglądarki
12%Google Chrome 41.0.2272.96
9%Google Chrome 71.0.3578.99
8%Google Chrome 71.0.3578.98
8%Google Chrome 70.0.3538.80
8%Google Chrome 70.0.3538.110
4%FireFox 63.0
3%Google Chrome 70.0.3538.102
3%FireFox 64.0
2%FireFox 3.6.12
2%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 77%Poland (39395)
Unknown flag 18%Unknown (9223)
Germany flag 3%Germany (1652)
France flag <1%France (234)
Ireland flag <1%Ireland (168)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 52.91.176.251
Wydarzenia
Konkurs PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 04 marca 2010 19:52
Skalowanie czcionki:

Mistrz SUDOKU

Uczestnicy konkursu Mistrz SUDOKU12 lutego 2010 r. w naszej szkole odbył się konkurs logiczno-matematyczny SUDOKU. W zawodach wzięli udział uczniowie klas IV-VI, którzy w wyznaczonym terminie złożyli, zgodnie z regulaminem konkursu, poprawnie rozwiązane zadania eliminacyjne. Dla wszystkich uczestników - organizatorka zmagań - pani Stefania Jóźwiak, przygotowała specjalne zestawy do układania plansz SUDOKU.

Po sprawdzeniu rozwiązań, mistrzynią SUDOKU została uczennica klasy VI „c”: Aneta Gielniak (I miejsce). Kolejne lokaty zajęli uczniowie z klasy V „d”: Bartosz Śmigielski (II miejsce) oraz Weronika Walczak (III miejsce). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i skromne upominki.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Stefania Jóźwiak
Mariusz Witkowski


Poprawiony: niedziela, 07 marca 2010 17:31
 
Szkolny etap konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 14 marca 2010 20:45
Skalowanie czcionki:

Spotkanie z poezją Pietrzaka – część pierwsza [GALERIA]

Zwycięzcy i organizatorzyW Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie miało miejsce kolejne niezwykłe wydarzenie – tym razem było to spotkanie miłośników poezji Włodzimierza Pietrzaka, pięknie przygotowane przez Mariolę Leszczyńską (s. Aurelię) przy współpracy Danuty Chodźko (s. Laurencji). Ciepła, kameralna atmosfera, wprowadzająca w liryczny nastrój, stała się natchnieniem dla młodych recytatorów. Artyści, uczniowie klas IV - VI, z dużym zaangażowaniem i swobodą prezentowali się w szkolnym etapie I Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego zatytułowanego „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”. Jury w składzie – Mariola Leszczyńska, Paulina Kubsik, Aleksandra Gołdych – w skupieniu wysłuchało popisów młodych recytatorów, jednak wyróżniło tylko najlepszych – Adama Matlewskiego, przyznając mu I miejsce, Sandrę Oliwę (II m.), Nikolę Szygendę (III m.). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i pamiątkowe kalendarze.Wielkie brawa należą się organizatorkom i artystom, gdyż zapewnili wszystkim podniosłe, pełne wrażeń chwile, proponując niecodzienny sposób spędzenia wolnego czasu.

Mariola Leszczyńska, Aleksandra Gołdych

 

Poprawiony: piątek, 19 marca 2010 21:07
 
Finał konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 24 lutego 2010 22:05
Skalowanie czcionki:

Kartki na walentynki [GALERIA]

Uczestnicy konkusu i organizatorzyW ciągu całego roku kalendarzowego to właśnie walentynki są wyjątkową okazją do tego, by szczerze wyznać lub wręcz wyjawić skrywane uczucie. Dowodem takiego górnolotnego stanu ducha mogą być wręczone: czekoladki, kolorowe lizaki w kształcie serca, pluszaki bądź okolicznościowe kartki. Jedno co pewne - ile głów, tyle pomysłów na miłe spędzenie czasu z drugą połową”.

Z okazji Dnia Zakochanych dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie – Żanetta Matlewska zorganizowała konkurs na kartkę walentynkową z ciekawym wierszowanym wnętrzem. Uczestnikami wspomnianej akcji byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego, których do działania zmotywował i zmobilizował Przemysław Ciesielski. Spośród kilkunastu bardzo ładnych prac plastyczno-literackich konkursowe jury postanowiło przyznać: I miejsce Annie Antkowiak, II - Damianowi Folcie, III- Agacie Woźniak. Wyróżniło natomiast: Aleksandrę Adamczyk, Klaudię Boczkowską, Klaudię Drozdowską, Julitę Jakubowską, Martynę Krzyżaniak. Dzieci za inwencje twórcze otrzymały walentynkowe upominki.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 24 lutego 2010 22:30
 
Zabawy na śniegu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 14 lutego 2010 22:17
Skalowanie czcionki:

My się zimy nie boimy! [GALERIA]

Zabawy na snieguZimowa aura niczym z baśni o Królowej Śniegu jest nieodłącznym elementem wesołych zabaw na świeżym - często mroźnym powietrzu. W związku z powyższym przedstawiciele klasy Vb Tomasz Jóźwiak i Oskar Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego skorzystali z dobrodziejstwa kilkumetrowej górki mieszczącej się w Parku Miejskim w Golinie.

Właśnie tam uczniowie jak i sam ich wychowawca Przemysław Ciesielski zjeżdżali ze wzniesienia różnymi „pojazdami”. Nie zabrakło także „orłów” na białym puchu oraz lepienia bałwana.

Wszystkim uczestnikom dopisywały świetne humory, które potęgowały się dzięki komicznym sytuacjom, mającym miejsce przy zjazdach z górki. Szkoda tylko, że tak niewiele osób z klasy skorzystało z propozycji umilenia sobie niedzielnego popołudnia w opisany wyżej sposób.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 14 lutego 2010 23:15
 
Walentynkowa akcja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 15 lutego 2010 00:36
Skalowanie czcionki:

Jak uczniowie obchodzą walentynki?

Walentynki w szkole Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zorganizował po raz kolejny ciekawą i pełną atrakcji akcję waletynkową. Swoim zaangażowaniem w tym działaniu wyróżnili się Arkadiusz Bandarz, Justyna Pazera, Paweł Mioducki oraz Karolina Grzesiak.

W dniach od 9 do 12 lutego przeprowadzono walentynkową sprzedaż lizaków, czekoladek i kartek walentynkowych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na nagrody dla zwycięzców konkursów, które odbędą się z okazji Dnia Wiosny.

Dokonane zakupy uczniowie mogli przekazać swoim sympatiom w piątek 12 lutego, dzięki uruchomionej w tym dniu poczcie walentynkowej. Okazało się, że wśród społeczności uczniowskiej jest wiele sympatii, gdyż łącznie rozdano aż około 400 kartek i upominków.

Cała akcja zakończyła się dyskoteką, na której wybrano najlepszą tańczącą parę.

Justyna Szczot

Poprawiony: sobota, 20 lutego 2010 14:03
 
Konkurs rozstrzygnięty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 15 lutego 2010 17:00
Skalowanie czcionki:

Wykazali się wiedzą i umiejętnościami

Uczestnicy konkursu 10 lutego 2010 roku ogłoszone zostały wyniki konkursu przedmiotowego Matematyka OXFORD Plus, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Najlepszymi matematykami okazali się, wyróżnieni jako laureaci IV stopnia, następujący uczniowie: Agnieszka Kucharska z VI c, Piotr Sobczak z VI c, Szczepan Pustelnik z V b. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanego wyniku i życzymy jeszcze większych sukcesów!

Poprawiony: poniedziałek, 15 lutego 2010 17:04
 
Pomyśl zanim wyślesz! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 09 lutego 2010 01:08
Skalowanie czcionki:

9 lutego – Dzień Bezpiecznego Internetu 2010

Dzień Bezpiecznego Internetu 2010Ponad 60 państw z całego świata połączy 9 lutego wspólna idea Internetu bezpiecznego dla dzieci i młodzieży. Dzień Bezpiecznego Internetu już po raz szósty w Polsce!

Od 2005 roku organizatorami Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce są Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje (FDN), tworzące Polskie Centrum Programu „Safer Internet”, od lat prowadzące szereg kompleksowych działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci online. Obchody DBI zostały objęte honorowym patronatem przez Katarzynę Hall, Minister Edukacji Narodowej. Partnerem głównym DBI jest Fundacja Orange.

9 lutego we wszystkich krajach Unii Europejskiej rusza kampania medialna poświęcona problematyce ochrony prywatności w Internecie – „Think B4 U post!”, w Polsce realizowana pod hasłem „Pomyśl zanim wyślesz”. Dlaczego?

Według Anny Rywczyńskiej, koordynatora Polskiego Centrum Programu Safer Internet w NASK:
- Dla najmłodszych Internet jest niezwykle ważną przestrzenią ekspresji własnych poglądów, rozwijania zainteresowań lub też nawiązywania nowych kontaktów. Przenoszą do sieci prywatne informacje, zdjęcia, publikują filmy, chcą być popularni i lubiani. Niestety, nie zawsze pamiętają, że brak rozwagi i dbałości o prywatność swoją i innych, może doprowadzić do nieszczęścia. Dlatego głównym celem tegorocznej kampanii jest nauczenie młodych internautów rozsądnego i odpowiedzialnego publikowania informacji online.

***

W naszej szkole rusza akcja informacyjna poświęcona problematyce ochrony prywatności w Internecie. Na lekcjach wychowawczych uczniowie będą brali udział w zajęciach z właściwego zachowania się w Internecie, natomiast w domu, bibliotece lub na lekcjach informatyki będą mogli uczestniczyć w kursach e-learningowych oraz quizach - przewidziane są nagrody dla najbardziej aktywnych uczniów.

Więcej informacji, już w najbliższym czasie, na plakatach oraz stronie internetowej naszej szkoły.

Dodatkowe informacje: Dziecko w sieci [Zobacz], Sieciaki.pl [Zobacz]

Źródło: http://www.dbi.pl

Zobacz spot promujący kampanię:

Poprawiony: sobota, 13 lutego 2010 12:49
Więcej…
 
Projekt: Poezja na cztery pory roku cz. II PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 10 lutego 2010 22:28
Skalowanie czcionki:

Zima w wierszach i muzyce

Nasi uczniowieZimowe wieczory mogą kojarzyć się z nudą i zniechęceniem. To prawda, jednak wielu te chwile stara się spożytkować w ciekawy sposób, który bywa daleki od przygnębiającej chandry i smutku.

Jedną z atrakcyjnych form spędzania czasu może być także obcowanie z wierszami i muzyką podczas lirycznych wieczornic.

7 lutego w miejscowej sali OSP odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Poezja na cztery pory roku”.

Zgodnie z zamysłem organizatorów Dyrektor Domu Kultury w Golinie Lucyny Lenard-Woźniak i Przemysława Ciesielskiego - nauczyciela ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego nostalgiczny wieczór składał się z dwóch integralnych części.

Pierwszą stanowiły utwory: Marii Konopnickiej, Leopolda Staffa, Tadeusza Śliwiaka, Władysława Bełzy. Pięknie recytowali je uczniowie z golińskiej podstawówki: Martyna Molenda, Kamila Mazurczak, Daria Świątek, Roksana Babiak i Michał Jóźwiak.

Vaclav HavelkaDruga część nastrojowego spotkania należała do poezji śpiewanej. Wtedy to zgromadzonej społeczności swój artystyczny talent objawił czeski bard Vaclav Havelka. Zaproszony gość w oparciu o gitarę i wokal zaprezentował anglojęzyczny repertuar, którego „rdzeniem” były refleksyjne pieśni mówiące o ludzkich uczuciach.

Kolejna odsłona „Poezji na cztery pory roku” z iście zimową aurą w tle, spotkała się z uznaniem zgromadzonej społeczności, która w dowód wdzięczności nagrodziła artystów gromkimi brawami oraz pochlebnymi uwagami dającymi się słyszeć po zakończeniu wieczoru.

Przemysław Ciesielski

fot. Damian Ciesielski
Poprawiony: czwartek, 11 lutego 2010 17:53
 
Koncert kolęd w wykonaniu uczniów i absolwentów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 25 stycznia 2010 19:28
Skalowanie czcionki:

Śpiewamy i gramy dla Ciebie Panie [GALERIA]

Koncert kolęd Ważnymi i nieodłącznymi symbolami świąt Bożego Narodzenia są kolędy, czyli pieśni, które bezpośrednio lub pośrednio mówią o przyjściu Syna Bożego na świat.

17 stycznia z inicjatywy Przemysława Ciesielskiego w miejscowej sali OSP odbył się koncert kolęd „Śpiewamy i gramy dla Ciebie Panie”.

Właśnie wtedy swoje zdolności muzyczne i wokalne zaprezentowali uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Byli to: Martyna Molenda, Agnieszka Król, Marta Nowak, Anna Matlewska, Julita Sobczak, Michał Jóźwiak, Adam Matlewski, Tomasz Jóźwiak, Dawid Kucharski, Piotr Sobczak i Konrad Orzechowski.

Tego wieczoru zgromadzeni goście mogli wsłuchać się w słowa różnych kolęd wykonanych nie tylko w tradycyjnej formie, ale także w oparciu o trąbkę, gitarę oraz syntezator. Wszystko po to, by nacieszyć ucho, wyciszyć skołatane codziennym życiem serce, a co najważniejsze poddać się refleksji nad Tajemnicą Wcielonego Słowa Bożego.

Całość przedsięwzięcia została zorganizowana z wielkim rozmachem, co jest zasługą wielu osób współpracujących z pomysłodawcą koncertu. O przygotowanie muzyczne uczestników zadbała Agnieszka Ciesielska, chórzystów wspierała Małgorzata Woźniak. Dekorację wykonała Żaneta Wilant, której pomagali: Martyna Molenda, Adam Matlewski, Arkadiusz Bandarz oraz Przemysław Ciesielski. Nagłośnienie i oświetlenie sali było zasługą akustyka, który przygotował je z ramienia Domu Kultury w Golinie. Dodatkowo wskazówkami służyła Żanetta Matlewska.

Koncert kolęd spotkał się z wielkim podziwem, a co najważniejsze dla wykonawców gromkimi brawami widowni.

Przemysław Ciesielski

***

Zobacz film z tego wydarzenia:

Poprawiony: sobota, 13 lutego 2010 12:57
Więcej…
 
Zakończyli rok wieszcza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 25 stycznia 2010 19:05
Skalowanie czcionki:

Wierszem o Juliuszu Słowackim [GALERIA]

2010.01.15_nagrodzeni Zgodnie z postanowieniem Sejmu RP miniony 2009 rok został poświęcony wybitnemu romantykowi - Juliuszowi Słowackiemu.

Stąd też w Szkole Podstawowej w Golinie, która od ponad 35 lat nosi imię wybitnego wieszcza odbywały się liczne akcje i przedsięwzięcia, mające na celu przypomnienie, tak zacnej dla literatury postaci.

Zwieńczeniem cyklu inicjatyw składających się na projekt poświęcony autorowi Kordiana był zorganizowany przez Przemysława Ciesielskiego konkurs literacki Wierszem o Juliuszu Słowackim. Jego uczestnicy zabawili się słowem. Dzięki temu w twórczy sposób przedstawili swoje przemyślenia i trafnie uchwycili myśli płynące z głębi serca. Uczniowie za pełne zaangażowanie się w dzieło pisania utworów otrzymali w styczniu na okolicznościowej zabawie choinkowej nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Wyróżnieni to: Michał Jóźwiak - I miejsce, Tomasz Jóźwiak - II i Tomasz Sypniewski - III.

Zatem niech podsumowaniem tego artykułu będą słowa wiersza autorstwa zwycięzcy konkursu:

 

Juliusz Słowacki (1809-1849)

 

Juliusz Słowacki - Kim był ? - pytacie.
Czy Wy naprawdę pojęcia nie macie?
Jaki wielki dorobek po sobie zostawił?
Jakie ciężkie miał życie, jak mało się bawił?

 

On na obczyźnie spędził lata młode,
nie dbał tam wcale o swoją wygodę.
Tęsknotę wielką na papier przelewał
i piękno kraju naszego opiewał.

 

Choć w krótkim swym życiu tak niedoceniany,
to nam współczesnym wszak dobrze jest znany.
Do Jego twórczości często powracamy,
a piękne utwory ciągle pamiętamy.

 

Wielkim autorytetem dla uczniów jest On,
Szkoły Podstawowej w Golinie Patron.
Jest już z nami lat trzydzieści pięć,
dlatego uczcijmy Jego pamięć.

[Michał Jóźwiak]

 

Autor art. Przemysław Ciesielski

 

 

 


Poprawiony: piątek, 29 stycznia 2010 19:40
 
Konkurs plastyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 28 stycznia 2010 23:46
Skalowanie czcionki:

Boże Narodzenie – Betlejem [GALERIA]

Uczestnicy konkursuZabawa karnawałowa, która odbyła się w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, stała się znakomitą okazją do podsumowania licznych akcji przeprowadzonych w ostatnim czasie przez naszych nauczycieli. Na szczególną uwagę zasługuje piękny konkurs plastyczny inspirowany wśród dzieci klas młodszych przez s. Laurencję Danutę Chodźko. Jego celem było popularyzowanie tradycji i obyczajów Świąt Bożego Narodzenia, inspirowanie najmłodszych do samodzielnej pracy twórczej i rozwijanie wrażliwości estetycznej. Jury konkursu, w którym oprócz organizatorki zasiadła też Małgorzata Iwińska (współorganizator) i s. Aurelia Mariola Leszczyńska, doceniło wszystkie prace uczniowskie, jednak za wyjątkową inwencję twórczą wyróżniło następujące dzieci: z klasy zerowej Klaudiusza Tomaszewskiego (I miejsce), Maksymiliana Gotowałę (II m.), z klasy pierwszej Martynę Niedzielską (I m.), Martynę Kudlewską (II m.), Darię Sutę (III m.), Kingę Kołatę, Szymona Siupę (wyróżnienia), z drugiej Lucynę Stokowską (I m.), Natalię Szmytkiewicz (II m.), Oliwię Sędziak (III m.), Wiktorię Szymańską (III m.), Kamila Kociszewskiego, Martynę Bugaj, Wiktorię Dopierałę, Jacka Skowrońskiego (wyróżnienia), z trzeciej Weronikę Mielczarek (I m.), Justynę Sowińską (II m.), Julię Grzelak (III m.), Oliwię Staszak, Annę Orkowska, Elilię Nowak, Natalię Kuleszę (wyróżnienia), z czwartej Martę Łuczak (I m.), Klaudię Wicińską (II m.), Karolinę Żmijewską (III m.). Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do dalszego aktywnego udziału w „życiu naszej szkoły”.

s. Laurencja Danuta Chodźko
Aleksandra Gołdych

Poprawiony: piątek, 29 stycznia 2010 01:08
 
«« start  poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140  nast.  koniec »»

Strona 135 z 148
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information