środa, 21 listopada 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 
Statystyki

Wizyt razem:474620
Wizyty dzisiaj:681
Wizyty wczoraj:689
Przeglądarki
24%Google Chrome 70.0.3538.80
9%Google Chrome 70.0.3538.77
8%Google Chrome 41.0.2272.96
8%FireFox 63.0
8%Google Chrome 70.0.3538.102
5%Google Chrome 69.0.3497.100
3%Google Chrome 59.0.3071.125
3%Mozilla
3%Google Chrome 67.0.3396.87
2%FireFox 3.6.12
Kraje
Poland flag 81%Poland (7964)
Unknown flag 13%Unknown (1311)
Germany flag 3%Germany (309)
France flag <1%France (45)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (28)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.167.18.170
Wydarzenia
Dzień Dziecka w parku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 08 czerwca 2009 23:45
Skalowanie czcionki:

Piknik w strugach deszczu [GALERIA]

Zabawy na piknikuCoroczny PIKNIK RODZINNY w Parku Miejskim, już na trwałe wpisał się w kalendarz różnych imprez cyklicznie organizowanych przez Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Powyższe spotkanie na świeżym powietrzu, przygotowywane jest zawsze z myślą o uczniach i rodzicach.

1 czerwca, miała miejsce kolejna odsłona pikniku. Pogoda tego dnia nie była najlepsza, w związku z powyższym impreza, nie mogła odbyć się w pełnej krasie. Mimo tego organizatorzy (Katarzyna Marzol, Monika Łasińska, Kornelia Topor - Pustelnik, Stefania Jóźwiak, Aleksandra Szczepaniak, Żaneta Wilant, Alina Król, Agnieszka Dobrowolska, Justyna Szczot, Liliana Czajkowska, Tomasz Borowski, Piotr Jabłoński), starali się wszelkimi możliwymi sposobami „porwać” do zabawy wszystkich przybyłych. Nie zabrakło tańców w takt znanych przebojów, układu choreograficznego zaprezentowanego przez dzieci z IIIa, zabaw z konkursami, loterii fantowej. O „coś” do zjedzenia i picia zadbali rodzice.

Ponadto piknik został połączony ze szkolnym Dniem Sportu w ramach, którego odbył się międzyklasowy bieg krótkodystansowy.

Zgromadzonym udzieliła się dobra zabawa, dopisały humory, niestety sen z powiek spędziła wszystkim nieprzychylna pogoda.

Choć aura spłatała organizatorom niezłego figla, to w niczym nie przeszkodziła w: integrowaniu środowiska szkolnego, wyzwalaniu kreatywności, pomysłowości uczestników, propagowaniu profilaktyki antyużywkowej i antyprzemocowej w ramach OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”.

***

Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli piknikowe przedsięwzięcie.


Katarzyna Marzol

Przemysław Ciesielski


Poprawiony: czwartek, 11 czerwca 2009 17:31
 
PIERWSZY KROK W WYBORACH DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKEIGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 09 czerwca 2009 00:04
Skalowanie czcionki:

Uczniowie szkoły wybrali swoich przedstawicieli [GALERIA]

 

SUPoznaliśmy skład nowego Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Na drodze wyborów, poprzedzonych kampanią wyborczą w maju bieżącego roku uczniowie wybrali swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego na kolejny rok szkolny 2009/2010. Nowy skład stanowią: Kamila Mazurczak, Mateusz Mioducki, Dominika Gruszka, Krystian Nowak, Paweł Mioducki, Wiktoria Golimowska, Wiktoria Majewska, Klaudia Krzemińska, Klaudiusz Jóźwiak oraz z obecnego samorządu przeszli Arkadiusz Bandarz, Karolina Grzesiak, Justyna Pazera. Wybrano również opiekunów SU. W tym przypadku skład nie uległ zmianie. Nadal opiekę nad uczniami będzie sprawowała pani Anna Koprowska, Aleksandra Szczepaniak i pani Ewa Kaźmierczak.

We wrześniu nastąpi kolejny etap wyborów, który rozstrzygnie ostatecznie o przydzielonych funkcjach.

 

Justyna Szczot

 

Poprawiony: czwartek, 11 czerwca 2009 17:49
 
Deszcz nie popsuł dobrej zabawy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 02 czerwca 2009 00:45
Skalowanie czcionki:

Kulfon i Monika wciąż popularni [GALERIA]

 

Kulfon i Monika na scenie29 maja dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie miały okazję obejrzeć w miejscowym parku niesamowity występ Kulfona i Moniki, bohaterów wszystkim znanych, wesołych i zabawnych. Stworek Kulfon i żaba Monika to postacie, które po raz pierwszy pojawiły się w telewizji w 1986 roku w programie „Wyprawy profesora Ciekawskiego”, szybko podbiły serca dzieci i należały do najpopularniejszych bohaterów programu „Ciuchcia”. I pomimo, że pogoda nie była sprzyjająca, przybyłe gwiazdy bawiły publiczność komicznymi dialogami i przypomniały swoje najstarsze przeboje, a wśród nich ten największy – „Kulfon, co z Ciebie wyrośnie”, piosenkę, którą bardzo dobrze znają najmłodsi, ale pamiętają też ich rodzice.

 

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: czwartek, 11 czerwca 2009 17:27
 
MŁODZI I UTALENTOWANI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 10 czerwca 2009 01:58
Skalowanie czcionki:

Uczniowie z Goliny wzięli udział w Dniu Języków Obcych w Dobrosołowie [GALERIA]

UczestnicyDzień Języków Obcych w Dobrosołowie to uroczystość, która odbyła się 28 maja 2009 r. już dziewiąty raz z kolei. Tradycyjnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli udział w festiwalu, prezentując swoje zdolności językowe oraz wokalno - taneczne. Jako gość zaproszony w imprezie uczestniczyła również Pani dyrektor Jolanta Krucka. W tym roku naszą szkołę reprezentowały Olga Siwińska, Alicja Przybysławska, Agnieszka Kaliska i Eliza Musialik w wykonaniu piosenki „Poker face”. Uczennice przygotowywały się do występu pod opieką pani Justyny Szczot - nauczyciela języka angielskiego. Pani Magdalena Mielcarek – Mirek przygotowała Klaudię Boczkowską, Aleksandrę Masłowską, Klaudię Wicińską, Natalię Ligocką, Dominikę Gruszkę do wykonania piosenki pt. „Pszczółka Maja” w języku niemieckim. W konkursie z wiedzy ogólnej z języka niemieckiego uczeń klasy IV Michał Jóźwiak zajął I miejsce. Wszyscy zaprezentowali się na wysokim poziomie, z czego możemy być dumni.

Justyna Szczot

 

Poprawiony: czwartek, 11 czerwca 2009 13:39
 
MISTRZOSTWA GMINNE W PIŁKĘ RĘCZNĄ DZIEWCZĄT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 30 maja 2009 17:20
Skalowanie czcionki:

Sportowy sukces golinianek [GALERIA]

2009.05.23_03   23 maja 2009 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Przyjmie, na pełnowymiarowym boisku, odbyły się Mistrzostwa Gminne w Piłkę Ręczną Dziewcząt.

   Turniej rozpoczął się o godzinie 9:00. W zawodach uczestniczyły drużyny z Kawnic, Przyjmy i Goliny. Choć pogoda nie sprzyjała uczestnikom, spotkanie przebiegło zgodnie z planem. Mecze trwały 2 razy po 8 minut. W pierwszym nich, rywalizowały ze sobą drużyny z Kawnic i Goliny. Świetnym refleksem wykazały się bramkarki z obydwóch drużyn. Walka była zacięta, dziewczęta z Goliny zwyciężyły wynikiem 1:3. Decydującym starciem, okazał się mecz przedstawicielek Przyjmy z reprezentantkami Goliny. Najlepszymi strzelcami tej rozgrywki okazały się Eliza Musialik i Klaudia Sypniewska. Mecz nie byłby wygrany, gdyby nie obrona najlepszej bramkarki - Weroniki Szygendy. Wiele zdobytych bramek padło z bardzo dobrze wytrenowanego szybkiego ataku. Po usłyszeniu końcowego gwizdka, wszystko było jasne. Mistrzami gminy została drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie (II miejsce Przyjma, III - Kawnice). Puchar i dyplom z rąk organizatorów odebrały: Weronika Szygenda, Sylwia Siutkowska i Klaudia Sypniewska. Na zakończenie zawodów golinianki, swoje zwycięstwo, uczciły lampką szampana „Piccolo’’.

   Były to ostatnie zawody w tym roku szkolnym, podczas, których wszystkie zawodniczki grały bardzo dobrze. 

Kiara Czechyra
Klaudia Sypniewska

Weronika Szygenda
Sylwia Siutkowska
Piotr Jabłoński

 

Poprawiony: niedziela, 31 maja 2009 02:58
 
Zielona Szkoła - Powidz 2009 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 07 czerwca 2009 12:38
Skalowanie czcionki:

Majowe wyprawy [GALERIA]

Uczetnicy Zielonej szkołyW dniach od 18 do 20 maja 2009 r. uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych poza murami szkoły. Celem wyjazdu było poznanie ciekawych miejsc naszego regionu, połączone z wykorzystaniem, w praktyce, wiedzy nabytej w szkole.

Różnorodne zagadnienia związane m. in. z historią i zabytkami Powidza, obserwacje i badania środowiska przyrodniczego oraz dni spędzane w aktywny sposób, były na pewno ciekawą alternatywą wobec normalnego toku nauki. W czasie Zielonej Szkoły każdy dzień przynosił uczestnikom nowe wyzwania i dawał możliwość wykazania się pomysłowością oraz wiedzą z różnorodnych dziedzinach życia. Uczestnicy nawiązywali nowe przyjaźnie oraz uczyli się odpowiedzialności za siebie nawzajem, okazywania wzajemnego szacunku.

Wyjazd pozostawił wiele wspaniałych wspomnień utrwalonych na fotografiach, które można obejrzeć w naszej szkolnej galerii.

 

 

Mariusz Witkowski

Poprawiony: niedziela, 07 lutego 2010 20:05
 
Rajd rowerowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 30 maja 2009 17:01
Skalowanie czcionki:
Poznajemy najbliższą okolicę [GALERIA]
 
Na promie do Sławska   Maj to czas sprzyjający rowerowym wyprawom, które pozostawiają po sobie niezatarte wrażenia. Na taką przejażdżkę wyruszyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz ze swoim wychowawcą Iwoną Kasprzak – organizatorem całego przedsięwzięcia oraz opiekunami – Aleksandrą Gołdych i rodzicami. Uczestnicy rajdu podziwiali niesamowite widoki, odkrywali piękno otaczającej przyrody i zwiedzali ciekawe miejsca, takie jak tartak w Kolnie, gdzie dzieci spędziły czas na krótkiej zabawie, stadnina koni w Węglewskich Holendrach oraz dawna szkoła i kościół w Sławsku, do którego należało przeprawić się promem. Atrakcją dnia było ognisko, w czasie którego pieczono kiełbaski.
Aleksandra Gołdych


Poprawiony: niedziela, 31 maja 2009 03:00
 
Sposób na uatrakcyjnienie lekcji historii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 23 maja 2009 12:52
Skalowanie czcionki:

Olśniewające budowle

 

IVa IVb IVc  IVd

W czwartej klasie, na lekcjach historii, uczniowie mieli do czynienia z różnymi epokami, cywilizacjami, od prehistorii począwszy, przez średniowiecze, wiek pary, po lata współczesne. Poznali m.in. styl życia ludzi w różnych czasach oraz warunki, w których mieszkali.

Zapoznali się także, z wyglądem i funkcjonowaniem rycerskiego zamku. 

Właśnie ze wspomnianym problemem, wiązały się budowle czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którzy przy wsparciu rodziców, zadbali o przygotowanie efektownych prac. Zaprezentowane formy przestrzenne, wykonane zostały z różnych materiałów takich jak: karton, kolorowy papier, styropian czy kamienie. Olśniewające budowle – imitacje średniowiecznych zamków, spotkały się z dużym uznaniem nauczycieli oraz koleżanek i kolegów z innych klas.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 23 maja 2009 12:57
 
Wzięli udział w programie "Trzymaj Formę" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 17 maja 2009 13:46
Skalowanie czcionki:

Projekt zakończony

Uczestnicy projektu   Nie ulega wątpliwości, że tężyzna fizyczna i dbanie o zdrowie jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Od najmłodszych lat należy pamiętać o tych wartościach. Wiemy, iż propagować zdrowy styl życia można na wiele sposobów. Przyczyniają się do tego różne placówki i instytucje społeczne. Jedną z nich jest szkoła. To właśnie w niej uczniowie kształtują postawy, nawyki i przyzwyczajenia, które wcielają w swoje życie.

  Szeroko pojętą tematykę prozdrowotną, ze szczególnym uwzględnieniem żywienia i sprawności fizycznej, promowano także w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Służyła temu realizacja projektu edukacyjnego „W zdrowym ciele, zdrowy duch” będącego częścią ogólnopolskiego programu „Trzymaj Formę”. Koordynatorem akcji na terenie placówki była Małgorzata Iwińska, natomiast współorganizatorem przedsięwzięcia Przemysław Ciesielski. Pod czujnym okiem opiekunów, zespół „Tutti – Frutti” w składzie: Klaudia Krzemińska, Aneta Wojdyńska, Kamila Mazurczak, Karolina Łeska, Wanessa Dudek, Sandra Oliwa, Martyna Krzyżaniak, Marcin Antkowski, Bartłomiej Nowak, Arkadiusz Karnafel, Paweł Bilski i Mateusz Czerniejewski, przygotował szereg zadań, które zostały zaprezentowane w szkole i poza nią. W ramach projektu przeprowadzono ankietę. Zorganizowano konkurs plastyczny w ramach, którego wyłoniono zwycięzców – autorów najlepszych prac. Były to: Katarzyna Tomczak, Martyna Krzyżaniak, Nikola Szygenda. W konkursie poetycki bezkonkurencyjne okazały się wierszyki napisane przez: Sylwię Hyżą, Kamilę Mazurczak i Agatę Ciecholewską. Ponadto promowano zdrową żywność na przerwie, rozdawano wcześniej przygotowane ulotki na terenie Goliny, zorganizowano spotkanie z pielęgniarką oraz wycieczkę do mleczarni, opracowano plakaty, nagrano audycję o charakterze edukacyjnym. Dodatkowo propagowano aktywność fizyczną poprzez zajęcia taneczne, ćwiczenia, rywalizację sportową. Efekty swojej pracy, uczniowie i nauczyciele przedstawili 13 maja podczas prezentacji multimedialnej. Odbyła się ona w obecności wicedyrektor szkoły Joanny Smuszkiewicz.

 

***

 

Więcej fotografii z realizacji projektu w następującej galerii szkolnej .

Przemysław Ciesielski

Małgorzata Iwińska

 

Poprawiony: niedziela, 08 listopada 2009 20:03
 
Uczniowie posadzili drzewka przed szkołą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 17 maja 2009 13:18
Skalowanie czcionki:

Dzień Ziemi inaczej niż zwykle![GALERIA>>]

Dzieci wiedzą jak postępować z odpadami    Pomimo iż Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie obchodzono z niewielkim opóźnieniem, gdyż dopiero w maju, to jednak przysporzył on jego uczestnikom niesamowitych wrażeń. Był piękny, kolorowy i przede wszystkim pożyteczny. Najważniejszym wydarzeniem uroczystości stało się sadzenie drzewek sponsorowanych przez dzieci z każdej klasy, które mogły uczcić to wyjątkowe święto pracą w słusznej sprawie. Sosny, tuje, świerki i jodły chcieli sadzić wszyscy uczniowie, lecz ze względów praktycznych mogły to uczynić tylko samorządy klasowe.

   Ta akcja w założeniu organizatorów – Anny Neneman-Koprowskiej, Liliany Czajkowskiej, Arlety Skibińskiej, Moniki Łasińskiej, Pauliny Kubsik – miała na celu krzewienie postaw i kultury ekologicznej wśród naszej szkolnej społeczności i wzbudzenie właściwej refleksji na temat naszej Matki-Ziemi, iż lepiej jest przysparzać Jej zieleni niż Ją dewastować i zanieczyszczać, pozbawiając w ten sposób urody.

   W takim też duchu zrealizowane zostało w sali gimnastycznej przedstawienie teatralne poprzedzające całą akcję. Piosenka Majki Jeżowskiej SOS to Ziemia woła ludzi w wykonaniu chóru znakomicie wkomponowała się w nastrój tego dnia i w przedsięwzięcie podjęte przez naszych nauczycieli.

Aleksandra Gołdych

 

Poprawiony: niedziela, 17 maja 2009 13:40
 
Uroczystości majowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 31 maja 2009 16:07
Skalowanie czcionki:

Zuchy pamiętają o najważniejszych świętach narodowych [GALERIA]

Zuchy pod pamiątkową tablicą   Święto Konstytucji 3 Maja i Dzień Flagi RP to dziś najważniejsze święta narodowe, o czym wiedzą zuchy ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Dzieci wspólnie ze swoją druhną Iwoną Kasprzak udały się na Plac Kazimierza Wielkiego, gdzie zapaliły znicz pod tablicą pamiątkową za tych, co za „Polskę życie oddali”.

    Te dni, rozpoznawane przez składanie wiązanek w miejscach poświęconych bohaterom i biało-czerwonym akcentom na ulicach, stały się też okazją dla przedsiębiorczej drużyny, która w różnorodny sposób pozyskuje fundusze na swoją działalność, do sprzedaży flag.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: niedziela, 31 maja 2009 16:51
 
«« start  poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140  nast.  koniec »»

Strona 135 z 142
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information