wtorek, 23 października 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 
Statystyki

Wizyt razem:459111
Wizyty dzisiaj:8
Wizyty wczoraj:645
Przeglądarki
13%Google Chrome 69.0.3497.100
10%Google Chrome 41.0.2272.96
7%Google Chrome 68.0.3440.91
6%Google Chrome 67.0.3396.87
5%Google Chrome 66.0.3359.158
5%Google Chrome 68.0.3440.106
3%FireFox 62.0
3%Mozilla
3%FireFox 60.0
3%Google Chrome 59.0.3071.125
Kraje
Poland flag 79%Poland (47947)
Unknown flag 18%Unknown (11183)
Germany flag 1%Germany (697)
France flag <1%France (275)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (215)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.198.212.30
Wydarzenia
Wzięli udział akcji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 06 października 2009 22:39
Skalowanie czcionki:

Worki w dłonie! [GALERIA]

Sprzątanie Świata w Golinie17 września odbyła się OGÓLNOŚWIATOWA AKCJA SPRZATANIA ŚWIATA. W związku z powyższym uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, wsparli wspomniane przedsięwzięcie poprzez zbieranie do worków wszystkiego, co w jakikolwiek sposób niszczy porządek w tutejszym Parku Miejskim.

Przemysław Ciesielski


Poprawiony: wtorek, 06 października 2009 22:57
 
Projekt po raz czwarty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 19 września 2009 23:08
Skalowanie czcionki:

Czytali maluchom

Poczytaj mi przyjacieluNowy rok szkolny to kolejny krok ku ciekawym wyzwaniom i innowacjom pedagogicznym. Już po raz czwarty Magdalena Mielcarek – Mirek ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z uczniami klas: Vb i Vc, przystąpiła do programu Poczytaj mi przyjacielu, który polega na czytaniu maluchom bajek, wierszy i opowiadań. Biorący udział w akcji przygotowali się do tego zadania bardzo skrupulatnie. Oprócz wyboru tekstów zadbali o: krzyżówki, zagadki i pytania dotyczące poetyckich opowieści. Mali odbiorcy dzięki innej niż zwykle interpretacji, mieli możliwość przeniesienia się w świat fantazji i marzeń.

Warto nadmienić, iż sprawozdania z przebiegu powyższego projektu można znaleźć na stronie internetowej CEO. Są tam też wiersze pisane przez uczniów golińskiej podstawówki.

Magdalena Mielcarek – Mirek

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 20 września 2009 00:54
 
Witamy, witamy, witamy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 19 września 2009 22:59
Skalowanie czcionki:

Nowe twarze pośród grona

Agnieszka Sołtysiak z Wanessą, Karoliną i Klaudią Są takie dni w życiu, które na zawsze zapisują się w pamięci. Jednym z nich jest na pewno moment rozpoczęcia pracy.

1 września 2009 r. pedagogiczne i wychowawcze obowiązki w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie podjęły: Agnieszka Sołtysiak (lekcje przyrody) i Monika Borek (zajęcia świetlicowe).

Monika Borek z Wiktorią, Kaliną i Hubertem Nowym nauczycielkom życzymy pomyślności, samych sukcesów oraz radości i zadowolenia z wykonywanego zawodu.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 19 września 2009 23:17
 
Wyróżnienie dla szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Przemysław Ciesielski   
wtorek, 01 września 2009 22:57
Skalowanie czcionki:

 

WOJEWÓDZKA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2009/2010  [GALERIA]

 inauguracja Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie od początku swojego istnienia doczekała się wielu przełomowych momentów. Dziś kolejne karty chlubnej historii zapisywane są każdym gestem i słowem wypowiedzianym w jej murach, tak jak to miało miejsce 1 września, gdy w progach placówki pojawili się wyjątkowi goście, którzy przybyli tu z racji Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2009/2010. Na niezwykły sukces tej znakomicie przygotowanej uroczystości pracowały władze gminy – Burmistrz Tadeusz Nowicki, Dyrekcja szkoły, wszyscy bez wyjątku nauczyciele i pracownicy obsługi, a także rodzice i uczniowie.

Po mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej zaproszeni goście wzięli udział w zorganizowanej na tę okoliczność akademii. Wśród nich byli: Wielkopolski Kurator Oświaty – Elżbieta Walkowiak, Wielkopolski Wicekurator Oświaty – Anna Nowicka, ks. bp Wojciech Polak, Wojewoda Wielkopolski – Piotr Florek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Krystyna Poślednia, parlamentarzyści: Agnieszka Kozłowska – Rajewicz, Tomasz Nowak, Tadeusz Tomaszewski, Ireneusz Niewiarowski.

Ponadto ten dzień uświetnili swoim przybyciem: Dyrektor Departamentu Ekonomicznego MEN – Arkadiusz Jarkiewicz, Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Koninie – Elżbieta Siudaj – Pogodska, Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w Koninie – Elżbieta Świder wraz ze współpracownikami, radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Konina – Kazimierz Pałasz, Starosta Koniński – Stanisław Bielik, przedstawiciele władz powiatu, miasta i sąsiednich gmin, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej SANEPID w Koninie – Jolanta Walkusz, duchowieństwo, poczty sztandarowe z: II LO im. Tadeusza Kościuszki w Koninie, Zespołu Szkół Górniczo – Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wysokiem, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, przedstawiciele rodziców i oddziałów klasowych. Warto dodać, iż gościem honorowym spotkania był prof. dr hab. nauk medycznych Janusz Gadzinowski, który jako absolwent Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie jest przykładem na to, że wytężoną pracą i ambicjami można osiągnąć wiele, stając się tym samym dumą lokalnej społeczności. Wszystkich zgromadzonych ujęły jego miłe słowa skierowane do uczniów: Moje Koleżanki i Koledzy… Ta uroczysta inauguracja była okazją nie tylko do podsumowań ważnych problemów oświatowych, ale także stworzyła możliwość wyrażenia podziękowań wielu osobom za ich wkład i zaangażowanie w pracę na rzecz Małej Ojczyzny i tak Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego otrzymali: Tadeusz Nowicki – Burmistrz Goliny oraz Stefan Baranowski – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Odznaczenie Zasłużony dla Powiatu Konińskiego: Katarzyna Marzol ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie oraz Hanna Pawłowska z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie, a podziękowania emerytowani dyrektorzy Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie: Halina Sznycer, Lech Wendt, Jerzy Krucki, Jan Graczyk.

Po części oficjalnej dzieci oczarowały gości słowem, piosenką i tańcem. Tematem przewodnim akademii były – Wielkopolska, gmina i szkoła. W tym miejscu trzeba nadmienić, że uczniowie golińskiej podstawówki nie tylko pięknie recytują wiersze, ale także sami potrafią je układać. Przykładem tego był utwór Agnieszki Kucharskiej Dzień dobry nasze miasto. Chcąc upamiętnić te doniosłe chwile dzieci obdarowały gości wykonanymi przez siebie pięknymi prezentami, a patosu tej chwili dodała piosenka Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia. Po części artystycznej przygotowanej przez: Monikę Łasińską (oprawa muzyczna), Paulinę Kubsik (słowo mówione), Lilianę Czajkowską, Piotra Jabłońskiego, Alinę Król i Kornelię Pustelnik (część taneczna) szkoła zaprezentowała swój dorobek. A było się czym pochwalić. Otóż w każdej z sal na pierwszym piętrze przybyli goście mogli podziwiać prace wykonane przez uczniów, ich osiągnięcia, a nawet przywołać wspomnień czar, oglądając stare kroniki pełne zdjęć. W zorganizowanie i zaprezentowanie przybyłym wystawek zaangażowała się cała społeczność podstawówki – nauczyciele oraz dzieci.

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2009/2010 została przygotowana kunsztownie i z wielkim rozmachem, a Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie po raz kolejny udowodniła, że potrafi być doskonałym organizatorem wszelkich uroczystości i nie obawia się kolejnych wyzwań. Aby zapewnić wyjątkową jakość oprawy słowno-muzycznej szkoła skorzystała z profesjonalnego nagłośnienia zaprzyjaźnionej jednostki wojskowej 2 BMT z Kutna.

Aleksandra Gołdych

Paulina Kubsik

Przemysław Ciesielski


***

 

Po południu, tego samego dnia odbyło się UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010 podczas, którego nauczyciele i wychowawcy spotkali się ze swoimi podopiecznymi.[GALERIA]

Naszym uczniom życzymy samych sukcesów oraz wytrwałości w zdobywaniu i pogłębianiu wiedzy w ciągu kolejnych dziesięciu miesięcy wytężonej pracy.

Przemysław Ciesielski

 

Poprawiony: sobota, 30 stycznia 2010 16:46
 
Rok szkolny dobiegł końca PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 22 czerwca 2009 12:28
Skalowanie czcionki:

Świadectwa rozdane! [GALERIA]

Uroczyste zakończenie    Społeczność szkolna z utęsknieniem oczekiwała na ten moment. I stało się. 19 czerwca zwieńczył rok wytężonej pracy. Wtedy właśnie podczas uroczystego apelu przygotowanego przez Paulinę Kubsik i Monikę Łasińską, zostali wyróżnieni najlepsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Najpracowitsi z rąk dyrektor Jolanty Kruckiej otrzymali zasłużone nagrody. Ponadto, niektórych uhonorowano za stuprocentową frekwencję oraz udział w różnych akcjach i konkursach. Po części oficjalnej wychowawcy klas spotkali się ze swoimi podopiecznymi, celem wręczenia świadectw.

Iwona Kasprzak

Przemysław Ciesielski


Poprawiony: piątek, 03 lipca 2009 14:30
 
Ostatnia dla Nich w tej szkole uroczystość PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 22 czerwca 2009 13:05
Skalowanie czcionki:

Dotarli do finiszu [GALERIA]

2009.06.18

18 czerwca 2009 r. szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie obchodzili swoje wielkie święto! Dzień ukończenia szkoły, bo nim mowa, pozostanie na długo w pamięci każdego tegorocznego absolwenta. Na pełną niezwykłych chwil akademię przybyli – dyrekcja i nauczyciele, zaproszeni goście: Wiceburmistrz Andrzej Budny, ksiądz prałat Marian Górski, Przewodnicząca RR Żanetta Matlewska, a także rodzice, a wśród nich ci najbardziej zasłużeni w pracę na rzecz szkoły, którzy otrzymali podziękowania z rąk dyrektor Jolanty Kruckiej. Nagrody i dyplomy za najlepsze wyniki w nauce oraz udział w konkursach i kołach zainteresowań wręczono też szóstoklasistom. Uroczyste chwile uprzyjemnił zebranym występ artystyczny przygotowany przez Monikę Łasińską, Stefanię Jóźwiak oraz Aleksandrę Gołdych. Wychowawcy klas szóstych (Stefania Jóźwiak, Aleksandra Gołdych, Mariusz Witkowski, Piotr Jabłoński) gorąco dziękują za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości nauczycielom: Monice Łasińskiej, Annie Koprowskiej, Aleksandrze Szczepaniak, Żanecie Wilant, Kornelii Pustelnik, Magdalenie Mirek, Justynie Szczot, Iwonie Kasprzak oraz za życzliwość i wsparcie Żanetcie Matlewskiej, a dzieciom życzą tylko pogodnych i radosnych chwil na nowej drodze życia.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: poniedziałek, 17 sierpnia 2009 14:59
 
Projekty w szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 21 czerwca 2009 14:39
Skalowanie czcionki:

Czytali dzieciom [GALERIA]

ciaptak Głośne czytanie dzieciom buduje mocną więź miedzy dorosłym a dzieckiem. Zapewnia jego emocjonalny rozwój, kształtuje język, pamięć i wyobraźnię. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę ogólną. Ułatwia naukę. Uczy wartości moralnych, a także zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów. Ze wspomnianym wyżej działaniem wiążą się projekty „Cała Polska czyta dzieciom” i „Poczytaj mi przyjacielu”, które wraz z uczniami realizuje Magdalena – Mielcarek Mirek, nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. W ich ramach dzieci ze starszych klas (szczególnie IV c) czytały tym najmłodszym bajki oraz wiersze. Następnie zadawały pytania z nimi związane. Ponadto prosiły maluchy o zilustrowanie przeczytanych bajek i wierszy. Dzięki temu powstała wspaniała, kolorowa wystawka prac, którą można było podziwiać w sali 2.10. W tym miejscu należy nadmienić, iż w głośne czytanie włączyli się także inni przedmiotowcy.

***

W ramach współpracy Magdalena Mielcarek – Mirek już od trzech lat otrzymuje podziękowania od organizacji CEO, która koordynuje program „Poczytaj mi przyjacielu”.

Magdalena Mielcarek – Mirek

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 03 lipca 2009 14:29
 
Niedzielny wyjazd PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 20 czerwca 2009 20:57
Skalowanie czcionki:

Byliśmy na Lednicy Malucha [GALERIA]

UczestnicyPo raz drugi, charyzmatyczny dominikanin o. Jan Góra, zorganizował Lednicę Malucha. Tym razem przyświecało jej hasło „Rozpoznaj czas”.

W tegorocznym spotkaniu, które miało miejsce 14 czerwca, wzięli także udział przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Spośród uczniów Lednickie Pola odwiedzili: Wiktoria Andrzejewska, Adam Kusiołek, Tomasz Jóźwiak, Wanessa Dudek, Karolina Łeska, Klaudia Krzemińska, Arkadiusz Karnafel, Aneta Wojdyńska, Natalia Dybczak, Martyna Molenda, Tomasz Rybacki, Paweł Mioducki, Krystian Nowakowski, Mateusz Mioducki, ich opiekunami byli: Piotr Jabłoński i Przemysław Ciesielski (pomysłodawca i organizator wyjazdu). W ramach spotkania, dzieci i nauczyciele, przeszli przez Bramę Rybę, uczestniczyli we Mszy świętej oraz towarzyszących tamtej atmosferze, tańcach i śpiewach. Do Goliny przywieźli z sobą nie tylko „garść” wrażeń i pozytywnych emocji, ale także lednickie gadżety: rybki, krzyżyki i butelki.

Przemysław Ciesielski


Poprawiony: piątek, 03 lipca 2009 14:30
 
Z kilometrami za pan brat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 20 czerwca 2009 20:50
Skalowanie czcionki:

Kameralna wycieczka rowerowa [GALERIA]

Uczestnicy Wolny czas, można spędzić na wiele sposobów. Jednym z nich są wycieczki rowerowe tu i ówdzie. Właśnie za pomocą jednośladów, uczniowie (Wiktoria Andrzejewska, Klaudia Drozdowska, Adam Kusiołek), nauczyciele (Iwona Kasprzak, Piotr Jabłoński, Przemysław Ciesielski – organizator wyjazdu) ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego oraz Alina Przybysławska wyruszyli do Sławska. Niestety wietrzna pogoda, pokrzyżowała uczestnikom plany. Mimo tego, że nie dotarli oni do miejsca docelowego, za to mogli podziwiać widok Sławska znad brzegów Warty.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 20 czerwca 2009 20:53
 
GMINNY ETAP KONKURSU MATEMATYCZNEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 09 czerwca 2009 00:58
Skalowanie czcionki:

Integracja szkół i rozwijanie talentów matematycznych [GALERIA]

KonkursGminny etap KONKURSU MATEMATYCZNEGO, organizowanego przez nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, odbył się 4 czerwca 2009r. Uczestniczyło w nim 26 uczniów ze szkół gminy Golina. W skład Gminnej Komisji Konkursowej weszli: Stefania Jóźwiak – przewodniczący komisji, Ewa Jurga, Joanna Kryszak, Sylwia Orchowska, Katarzyna Szadkowska, Mariusz Witkowski. Na konkursie obecni byli również zastępca burmistrza pan Andrzej Budny oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Golinie pani Jolanta Krucka.

Po sprawdzeniu prac komisja wyłoniła uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów w poszczególnych kategoriach: 

W kategorii klas czwartych: I miejsce – Pustelnik Szczepan ze Szkoły Podstawowej w Golnie, II miejsce – Nowak Michał ze Szkoły Podstawowej w Radolinie, III miejsce – Sobczak Piotr ze Szkoły Podstawowej w Golinie.

W kategorii klas piątych: I miejsce – Rządkowski Adam ze Szkoły Podstawowej w Kawnicach, II miejsce – Banaszak Paulina ze Szkoły Podstawowej w Kawnicach, III miejsce – Adamczyk Martyna ze Szkoły Podstawowej w Przyjmie.

W kategorii klas szóstych: I miejsce – Wojciechowska Daria ze Szkoły Podstawowej w Radolinie, II miejsce – Woźniak Filip ze Szkoły Podstawowej w Golinie,III miejsce – Derucka Monika ze Szkoły Podstawowej w Kawnicach.

Głównymi celami organizatorów było doskonalenie i popularyzacja wiedzy oraz umiejętności matematycznej wśród uczniów klas IV, V, VI; integracja uczniów szkół podstawowych gminy; rozwijanie talentów matematycznych oraz motywowanie do samodzielnej i systematycznej pracy. Uczestnicy zmierzyli się trudnością, jaką jest czytanie ze zrozumieniem. Testy zawierały zróżnicowane tematy na każdym poziomie: klasa IV – „Zabytki Gminy”; klasa V – „Nadwarciański Park Krajobrazowy”; klasa VI – Wielkopolski Park Narodowy”. W konkursie miała miejsce celowa korelacja edukacji matematycznej z edukacją regionalną.

Justyna Szczot

Poprawiony: środa, 23 czerwca 2010 21:22
 
Szkolny jubileusz PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 09 czerwca 2009 00:51
Skalowanie czcionki:

35 lat z Juliuszem Słowackim [GALERIA]

JubileuszW każdej szkole kronikarze odnotowują ważne i doniosłe chwile, które miały wielkie znaczenie w funkcjonowaniu danej placówki. Dla Szkoły Podstawowej w Golinie na pewno nie bez znaczenia był 1 czerwca 1974 roku. Wtedy to właśnie tutejsza, najstarsza placówka oświatowa otrzymała sztandar i imię wybitnego wieszcza epoki romantyzmu – Juliusza Słowackiego.

W tym roku minęła 35. rocznica od tego historycznego wydarzenia. Z tej okazji Przemysław Ciesielski wraz z uczniami: Martyną Molendą, Szczepanem Pustelnikiem, Martyną Krzyżaniak, Michałem Jóźwiakiem, Sandrą Oliwą i Tomaszem Jóźwiakiem nagrał okolicznościową audycję, którą 29 maja, można było usłyszeć ze szkolnego radiowęzła. Ponadto w ramach obchodów jubileuszu, przygotował konkurs „Juliusz Słowacki – patron naszej szkoły”. Był on przeznaczony dla czwartoklasistów. Obejmował wiedzę z życia i twórczości romantycznego poety. W ramach konkursowych zmagań, które odbyły się 3 czerwca, I miejsce zajął Tomasz Sypniewski (IVc) II – Michał Jóźwiak (IVb) , III – Oliwia Lewandowska (IVc).

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, na uroczystym apelu kończącym bieżący rok szkolny.

Przemysław CiesielskiPoprawiony: piątek, 03 lipca 2009 14:31
 
«« start  poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139  nast.  koniec »»

Strona 131 z 139
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information