środa, 12 grudnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 
Statystyki

Wizyt razem:486897
Wizyty dzisiaj:376
Wizyty wczoraj:823
Przeglądarki
17%Google Chrome 70.0.3538.80
13%Google Chrome 70.0.3538.110
12%Google Chrome 41.0.2272.96
8%FireFox 63.0
6%Google Chrome 70.0.3538.102
4%Google Chrome 70.0.3538.77
4%Google Chrome 69.0.3497.100
3%Google Chrome 59.0.3071.125
3%Google Chrome 67.0.3396.87
2%Mozilla
Kraje
Poland flag 77%Poland (17051)
Unknown flag 17%Unknown (3841)
Germany flag 3%Germany (624)
France flag <1%France (94)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (58)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.159.51.118
Wydarzenia
I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 05 czerwca 2010 22:34
Skalowanie czcionki:

„Papież – Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu” [GALERIA]

Wytypowane prace do konkursu i ich autorzyO tym, że 18 maja 2010 r. minęło 90 lat od urodzin naszego Wielkiego Rodaka – Karola Wojtyły, dobrze wiedzą uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, a ponieważ ta postać jest im szczególnie bliska, postanowili wziąć udział w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym, przygotowując prace na temat „Papież – Jan Paweł II przyjacielem sportu i olimpizmu”. Zgodnie z założeniami organizatora, czyli Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich z Lublina, ma on na celu przybliżenie postaci tego Wielkiego Polaka, zainteresowanie najmłodszych jego życiem i działalnością, a przede wszystkim związkiem ze sportem. Honorowy patronat nad konkursem objął Krzysztof Grabczuk Marszałek Województwa Lubelskiego. Spośród wielu ciekawych prac młodych artystów wybrano najpiękniejsze, ich autorzy to Liwia Skórzewska (IV „c”), Wiktoria Szymaniak (IV „c”), Tomasz Sypniewski (V „c”). Koordynatorem szkolnej akcji była nauczycielka Aleksandra Gołdych.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: sobota, 05 czerwca 2010 22:53
 
I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 05 czerwca 2010 22:20
Skalowanie czcionki:

Polscy sportowcy w oczach najmłodszych [GALERIA]

Wybrane prace do konkursu i ich autorzyPolscy sportowcy na olimpiadach i mistrzostwach świata – sporty zimowe” – to tytuł kolejnego konkursu plastycznego, w który zaangażowali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie udowadniając, że znają tych najlepszych, chociażby z Vancouver.Organizator, również tym razem Szkoła Podstawowa im. Olimpijczyków Polskich z Lublina, zachęca dzieci do interesowania się sportem i sportowcami biorącymi udział w zimowych igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata, popularyzacje wiedzę olimpijską, krzewi wartości uczciwej rywalizacji i rozwija szacunek do symboli i tradycji narodowych.
Honorowy patronat nad konkursem objął Krzysztof Grabczuk Marszałek Województwa Lubelskiego. Spośród wielu ciekawych prac młodych artystów wybrano najpiękniejsze, ich autorzy to Filip Chwaciński (IV „b”), Aleksander Perschke (IV „c”), Dorota Nisztuk (V „c”). Koordynatorem szkolnej akcji była nauczycielka Aleksandra Gołdych.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: sobota, 05 czerwca 2010 22:54
 
I Gminny Konkurs Matematyczny dla najmłodszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 03 czerwca 2010 00:39
Skalowanie czcionki:

Uczniowie klas drugich „Myślą i liczą” [GALERIA]

Uczestnicy i organizatorzy konkursu28 maja 2010 r. w Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie pełniła funkcję gospodarza I Gminnego Konkursu Matematycznego Klas Drugich „Myślę i liczę”. Dwunastoosobowa grupa uczniów z Kawnic, Radoliny, Przyjmy i Goliny, która uzyskała najwyższe noty w szkolnych eliminacjach wewnętrznych, oprócz uzupełniania testu sprawdzającego umiejętność logicznego myślenia, aktywnie uczestniczyła w zajęciach profilaktycznych pod hasłem „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Akcji mającej miejsce w naszej placówce patronowali – Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Burmistrz Goliny Tadeusz Nowicki i to za ich sprawą ufundowane zostały nagrody dla zwycięzców.

Finał konkursu, powstałego z inicjatywy Iwony Kasprzak, odbył się przy udziale dyrektor Jolanty Kruckiej, wicedyrektorów Joanny Smuszkiewicz i Katarzyny Szadkowskiej oraz nauczycieli opiekunów, którzy gratulowali wszystkim jego uczestnikom, życząc im wielu sukcesów w dalszym poznawaniu „królowej nauk”. Komisja w składzie – Iwona Kasprzak (przewodnicząca), Kornelia Pustelnik, Małgorzata Osajda, Anna Podemska, Magdalena Lewartowska po sprawdzeniu prac uczniów przyznała I miejsce Martynie Banaszak (SP w Golinie), II miejsce Ignacemu Leśkiewiczowi (SP w Kawnicach) i III – Emili Kujawie (SP w Przyjmie). Wszystkim uczestnikom rywalizacji wręczono pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcom nagrody rzeczowe.

W przygotowaniu tej uroczystości pomagały też nauczycielki: Halina Nowicka, Aleksandra Gołdych i Teresa Niemczynowicz. Kolejna edycja popularnego od dawna w naszej szkole konkursu dla maluchów odbędzie się już w przyszłym roku!

Aleksandra Gołdych

 

Poprawiony: środa, 23 czerwca 2010 20:05
 
Podsumowanie pierwszej edycji projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 03 czerwca 2010 13:46
Skalowanie czcionki:

Reklamujemy książki [GALERIA]

Podsumowanie projektu27 maja 2010 r. z inicjatywy Aleksandry Gołdych i Żanety Wilant w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyło się podsumowanie pierwszej edycji projektu edukacyjnego Kto mówi, sieje, kto słucha, zbiera, który polega na reklamie książki metodą „book talking”. Czym jest ów booktalking? Nie jest to ani streszczenie, ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Booktalking to również dzielenie się z innymi swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania dla przyjemności.

W przedstawieniu finałowym wzięli udział zwycięzcy eliminacji wewnątrzklasowych (oczywiście część literacka projektu była realizowana w tych klasach, w których język polski prowadzi niżej podpisana jego organizatorka) i zaprezentowali to, co przygotowywali przez ostatnie miesiące w szkole, ale także w domu, czyli krótkie prezentacje multimedialne, scenki dramowe, rekwizyty i stroje dotyczące wybranej przez nich lektury. I tak do przeczytania „Tajemniczego ogrodu” zachęcali: Sylwia Sieczka, Sylwia Okunowska, Sebastian Borecki, Kasia Sznycer, „Małego Księcia” – Liwia Skórzewska, Arek Bandarz, Paweł Mioducki, Krystian Nowakowski, „Opowieści z Narnii” – Oliwia Lewandowska, Wiktoria Golimowska, Dominika Kałkowska, „Jasia i Małgosi” – Wiktoria Słowińska, Weronika Kusiołek, Patrycja Szymańska, Sara Nowak, Filip Chwaciński, „W pustyni i w puszczy” – Tomek Sypniewski, Dominik Jankowiak, „Chłopca z łyżwami” – Olek Perschke, Michał Grzesiak, „Muminków” – Wiktoria Mioducka, Natalia Galwas, Marika Ligocka, Kacper Wesołowski, „Królowej Śniegu” – Filip Chwaciński, Radek Mazurczak, Sebastian Szumiński, mitu o „Dedalu i Ikarze” – Bartek Sędziak, Kuba Kołodziejczak, Patryk Borecki, Szymon Woźniak. Na wyróżnienie zasługuje też Daria Pawelska – prowadząca naszą uroczystość.

Występom dzieci na scenie towarzyszyła piękna wystawa plastyczna, a wykonane na nią prace były dziełem całej uczniowskiej społeczności oraz niecodzienny, bo kolorowy, wprowadzający w świat najpiękniejszych książek wystrój sali, który wkomponował się w nastrój tego popołudnia, a był zasługą organizatorek, małych aktorów, a także rodziców. Wśród przybyłych na tę imprezę gości znaleźli się dyrektor Jolanta Krucka, wicedyrektorzy Joanna Smuszkiewicz i Katarzyna Szadkowska, rodzice. Opiekę informatyczną nad projektem sprawował Mariusz Witkowski. Wszystkie dzieci za swój trud i poświęcenie zostały obdarowane pamiątkowymi dyplomami i słodyczami. Druga edycja projektu, który spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony naszych podopiecznych, odbędzie się w nowym roku szkolnym.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: czwartek, 03 czerwca 2010 13:55
 
Konkurs dla pierwszaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 30 maja 2010 13:29
Skalowanie czcionki:

Sztuka czytania tekstów [GALERIA]

Uczestnicy i organizatorzy konkursuNie ulega wątpliwości, że jednym z filarów edukacji każdego ucznia jest prawidłowe czytanie tekstów. Początkowe zgłębiania tajników wspomnianej umiejętności nie należy do najłatwiejszych, wymaga bowiem nie lada sił i samozaparcia, żeby z kilku liter móc złożyć wyraz, a potem przeczytać go w obrębie zdania.

25 maja w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbył się Konkurs pięknego czytania klas pierwszych, którego pomysłodawczyniami były Agnieszka Dobrowolska i Marzanna Zbierska. W obecności dyrekcji, nauczycieli i rodziców do rywalizacji przystąpiło dziewięcioro uczniów.

Na początku każdy z nich zaprezentował minutowy fragment wybranej przez siebie bajki. W międzyczasie jury w składzie: Alina Król, Żaneta Wilant i bibliotekarka Teresa Niemczynowicz oceniało wyrazistość, płynność, intonację i bezbłędność w czytaniu danego utworu. Do drugiego etapu zakwalifikowało się troje uczniów. Wtedy zmierzyli się z sobą najpiękniej czytający. Po decydującym starciu jury przyznało: I miejsce Martynie Kudlewskiej (Ic), II - Jakubowi Sędziakowi (Ia), III - Kindze Kołacie (Ib).

Na zakończenie konkursowej części spotkania wszyscy uczestnicy z rąk dyrektor Jolanty Kruckiej otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Tego typu rywalizacja dla pierwszaków była znakomitym sposobem na zachętę do czytania oraz rozbudzenie wrażliwości na piękne słowa, które niesie z sobą literatura.

Agnieszka Dobrowolska
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 30 maja 2010 14:23
 
Idol szkoły 2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 26 maja 2010 20:24
Skalowanie czcionki:

"Wyłowili" muzyczny talent [GALERIA]

Idol 2010Można śmiało rzec, że szkoła przyczynia się do rozwoju często skrywanych talentów i umiejętności uczniów, a organizowane przez nią cykliczne imprezy oraz tematyczne przedstawienia służą tym, którzy swoje zdolności chcą zaprezentować na forum.

Późnym popołudniem 21 maja w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyła się kolejna, tym razem siódma edycja konkursu na muzycznego Idola, którego pomysłodawczynią, organizatorką i prowadzącą była Monika Łasińska.
Podczas trwania spotkania uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalno-sceniczne. Zmierzyli się z różnorakim repertuarem wielu znanych piosenkarzy i gwiazd estrady. W konkursowe szranki stanęli: Justyna Pazera, Patrycja Dębowa, Martyna Krzyżaniak, Nikola Kopeć, Klaudiusz Jóźwiak oraz Mateusz Mioducki. Poczynania młodych artystów dzielnie wspierała rozentuzjazmowana publiczność, która dopingowała swoich faworytów. Do tego niezwykle spontanicznie reagowała na indywidualne występy koleżanek i kolegów. Komisja oceniająca młodych artystów miała trudny orzech do zgryzienia. W końcu jury w składzie: nauczyciele - Arleta Skibińska, Agnieszka Sołtysiak, Ewelina Szubińska, Przemysław Ciesielski oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - Arkadiusz Bandarz i Paweł Mioducki biorąc pod uwagę dobór repertuaru, predyspozycje wokalno-sceniczne, ogólne wrażenie ustaliło, że: zaszczytny tytuł Idola szkoły A.D. 2010, co równoznaczne było z I miejscem otrzymała Nikola Kopeć (VIc), II - Patrycja Dębowa (VIb), natomiast III - Martyna Krzyżaniak (VIa).

Wszyscy uczestnicy za swoje występy, przełamanie w sobie wewnętrznego strachu oraz wielką odwagę zostali docenieni, czego wyrazem były nagrody rzeczowe i gromkie brawa publiczności.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 30 maja 2010 10:09
 
Sztandar i imię dla radolińskiej podstawówki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 26 maja 2010 20:21
Skalowanie czcionki:

Nasi na uroczystości

Uroczystość Od dawien dawna wiadomo, że na kartach historii każdej placówki oświatowej zapisują się doniosłe i ważne chwile. Nie ulega wątpliwości, iż nadanie imienia i sztandaru należą do tych, o których nie można zapomnieć. Taki właśnie moment "przeżyła" 21 maja Szkoła Podstawowa w Radolinie. Wtedy właśnie placówka oficjalnie przyjęła za swoją patronkę wybitną pozytywistyczną pisarkę - Marię Konopnicką.

Na tak chlubną uroczystość przybyło wielu znamienitych gości z terenu gminy, powiatu, województwa, a wśród nich reprezentanci władzy oświatowej i lokalnej.

W tej doniosłej chwili, tamtejszej uczniowskiej społeczności towarzyszyła także delegacja ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie w składzie: dyrektor Jolanta Krucka, wicedyrektor Joanna Smuszkiewicz, nauczyciele - Małgorzata Iwińska, Przemysław Ciesielski oraz uczniowie z pocztu sztandarowego: Roksana Babiak, Julita Jakubowska i Mateusz Czerniejewski.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 26 maja 2010 21:12
 
Zielona szkoła 2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 04 czerwca 2010 22:50
Skalowanie czcionki:

Czwartoklasiści w Powidzu [GALERIA]

Uczestnicy i organizatorzy Zielonej szkołyW okresie od 19 do 21 maja 2010 roku uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli udział w zajęciach szkolnych poza murami placówki. Pomysłodawcą wyjazdu był Mariusz Witkowski, natomiast opiekunami Piotr Jabłoński i Aleksandra Gołdych. To druga edycja Zielonej szkoły realizowanych w Gospodarstwie Agroturystycznym w Powidzu. Głównym założeniem programu było wykorzystanie przez ucznia klasy czwartej wiedzy w praktyce.

Dzieci spędzały czas nad kartami pracy, a po wykonaniu zadań korzystały z  różnorodnych atrakcji: przejażdżek konnych (indywidualnie lub zaprzęgiem), karmienia zwierząt i codziennej ich pielęgnacji, uprawiania różnorodnych dyscyplin sportowych – przede wszystkim gry w palanta. Przeżyły wiele niezapomnianych chwil. Nabyły ciekawych i praktycznych umiejętności niezbędnych młodemu podróżnikowi.  Zwiedzały obrzeża Powidzkiego Parku Krajobrazowego oraz historyczne miejsca w Powidzu. Uczyły się się poruszać po leśnych ostępach i przeprowadzały badania nad otaczającym środowiskiem przyrodniczym. Korzystały z mapy i kompasu. Najwięcej jednak frajdy sprawiły dzieciom ognisko oraz profesjonalnie przygotowane dyskoteki.

Niestety dni pobytu na Zielonej szkole bardzo szybko minęły. Dzieci ze smutkiem wracały do domu, lecz zgodnie obiecywały sobie, że wrócą  ponownie do tego uroczego miejsca przy następnej nadarzającej się okazji.

Mariusz Witkowski

Poprawiony: sobota, 05 czerwca 2010 01:34
 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 26 maja 2010 20:19
Skalowanie czcionki:

Dla naszej Ziemi

Tomasz SypniewskiW ramach obchodów „Dnia Ziemi” na obszarze całej Polski przeprowadzano liczne konkursy. Miały one uwrażliwić młode pokolenie na ogólnoświatowe problemy ekologiczne całego globu.

„Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” to hasło, które przyświecało konkursowi plastycznemu zorganizowanemu przez Instytut Geologiczny we Wrocławiu.

W powyższej rywalizacji wzięli również udział uczniowie klas: IV, V i VI Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Dzieci z tych oddziałów wykonały różnymi technikami ciekawe prace plastyczne. Następnie zostały one zweryfikowane. Wstępnej oceny dzieł plastycznych pod kątem zgodności tematycznej dokonały: Agnieszka Sołtysiak (szkolny koordynator konkursu), Monika Borek i Ewelina Szubińska. Spośród 25 prac wybrano 10. najlepszych.

Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Marta Łuczak (IVa), Klaudia Wicińska (IVa), Adam Banaszak (IVa), Oliwia Dobrowolska (Vb), Katarzyna Sznycer (Vc), Tomasz Sypniewski (Vc), Martyna Krzyżaniak (VIa), Marcin Antkowski (VIa), Nikola Kopeć (VIc) i Hubert Szyk (VIc).

Po weryfikacji, prace autorstwa wymienionych wyżej osób zostały przesłane do Regionalnego Oddziału Dolnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego we Wrocławiu.

***

Wyróżniony we Wrocławiu  [GALERIA]

Miło nam poinformować, że laureatem półfinału konkursu plastycznego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” został uczeń Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego - Tomasz Sypniewski. Wyróżniony wspólnie z Agnieszką Sołtysiak wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród i dyplomów, która miała miejsce 18 maja w Oddziale Dolnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego we Wrocławiu.

Gratulujemy odniesionego sukcesu !

Agnieszka Sołtysiak
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 30 maja 2010 10:32
 
X EDYCJI KONKURSU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 26 maja 2010 20:14
Skalowanie czcionki:

Zbierali zużyte baterie

Od 1 września 2009 r. do 15 maja 2010 r. Związek Międzygminny „Koniński Region Komunalny” zorganizował X edycję konkursu selektywnej zbiórki odpadów.

Celem powyższej rywalizacji było: edukowanie dzieci, młodzieży w zakresie poszanowania środowiska w skali mikro i makro, zaktywizowanie społeczności lokalnych do utrzymywania porządku, czystości w terenie, wyrobienie nawyku właściwej segregacji oraz zbiórki odpadów. 

Do powyższej rywalizacji przeznaczonej dla placówek oświatowych m. in. z obszaru powiatu konińskiego przystąpili także uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

W ramach akcji dzieci nadzorowane przez Agnieszkę Sołtysiak dokonywały selektywnej zbiórki zużytych baterii. Przez cały okres trwania konkursu społeczność golińskiej podstawówki zgromadziła 20 kg wspomnianych odpadów, które zostały później przekazane Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie.

Agnieszka Sołtysiak
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 26 maja 2010 21:19
 
Pierwszy etap konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 22 maja 2010 11:10
Skalowanie czcionki:

Wykazali się wiedzą

Uczestnicy konkursu18 maja 2010 roku, w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie,  odbył się pierwszy etap przedmiotowego konkursu informatycznego, skierowanego do wszystkich uczniów klas piątych i szóstych. Celem zawodów było wyłonienie uczniów posiadających największy zasób wiadomości z zakresu technologi komputerowej.  W rywalizacji wzięło udział 21 uczniów. Do kolejnego etapu, tym razem praktycznego zastosowania informatyki, komisja w składzie: p. Tomasz Borowski, p. Mariusz Witkowski wytypowała:

  1. Oliwię Dobrowolską (V b),

  2. Oliwię Lewandowską (V c),

  3. Klaudię Łukomską (V c),

  4. Piotra Sobczaka (V d),

  5. Sylwię Sieczka (V c),

  6. Tomasza Jóźwiaka (V b),

  7. Łukasza Jabłońskiego (V a),

  8. Dorotę Nisztuk (V c),

  9. Tomasza Rybackiego (VI a).

Gratulujemy!

Mariusz Witkowski

Poprawiony: sobota, 22 maja 2010 19:53
 
«« start  poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130  nast.  koniec »»

Strona 127 z 145
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information