poniedziałek, 24 września 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 
Statystyki

Wizyt razem:443559
Wizyty dzisiaj:526
Wizyty wczoraj:554
Przeglądarki
10%Google Chrome 41.0.2272.96
9%Google Chrome 68.0.3440.91
7%Google Chrome 67.0.3396.87
7%Google Chrome 66.0.3359.158
6%Google Chrome 68.0.3440.106
4%FireFox 60.0
3%Google Chrome 66.0.3359.181
3%FireFox 61.0
3%Mozilla
2%Google Chrome 59.0.3071.125
Kraje
Poland flag 78%Poland (35308)
Unknown flag 19%Unknown (8724)
Germany flag 1%Germany (586)
France flag <1%France (193)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (157)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.166.141.69
Wydarzenia
Podsumowanie projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 06 grudnia 2009 17:45
Skalowanie czcionki:

Literackie lekcje patriotyzmu [GALERIA]

Uczniowie klasy 4 bW kameralnej atmosferze, wśród blasku świec i dźwięków muzyki, odbyła się w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie uroczystość, podsumowująca projekt edukacyjny Literackie lekcje patriotyzmu.

Wystrój sali, w której odbyła się uroczystość, wkomponował się w niecodzienny nastrój wieczoru – po jednej stronie stoliki dla gości, dyrekcji i rodziców, a po drugiej miejsce dla występujących dzieci. Koordynatorem projektu i organizatorem uroczystości była Aleksandra Gołdych, natomiast Monika Łasińska udostępniła nam materiały muzyczne, natomiast w przygotowanie wystroju sali zaangażowały się nauczycielki: Magdalena Mielcarek-Mirek, Beata Matczak i Monika Borek.

W październiku i listopadzie uczniowie klasy IV „b” na lekcjach – wychowawczej i języka polskiego – pracowali metodą projektu, któremu towarzyszył konkurs na pracę literacką Bohater roku 1918. Celem tego przedsięwzięcia było odszukanie polskich bohaterów, często dawno zapomnianych lub nawet nieznanych, poprzez dotarcie do świadectw, które pozostały w pamięci naszych rodzin, przyjaciół czy znajomych. Na szczególne wyróżnienie, za przygotowanie prac badawczych, które zostały wykorzystane w scenariuszu przedstawienia, zasłużyli: Filip Chwaciński i Arkadiusz Suszka. Chłopcy odszukali – Filip w swojej, a Arek w rodzinie kolegi, autentycznych bohaterów, powstańców wielkopolskich – Michała Sawickiego i Józefa Napierałę, przedstawili ich biografię i okres historyczny, w którym żyli. W prezentacji wykorzystane zostały również inne uczniowskie wypowiedzi na temat Ojczyzny i patriotyzmu.

Każdy uczestnik tego przedsięwzięcia, otrzymał pamiątkowy dyplom z rąk dyrektor Jolanty Kruckiej.

Aleksandra Gołdych

 

Poprawiony: niedziela, 06 grudnia 2009 18:03
 
W roku romantycznego poety PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 28 listopada 2009 17:24
Skalowanie czcionki:

Słowackim być [GALERIA]

WykonawcyOkrągłe rocznice związane z Juliuszem Słowackim sprzyjają przedsięwzięciom organizowanym przez Przemysława Ciesielskiego w Szkole Podstawowej w Golinie – placówce, która chlubi się imieniem wspomnianego poety.

25 listopada był dniem wyjątkowym. Właśnie wtedy doszło do niebywałego spotkania uczniowskiej i nauczycielskiej społeczności z sobowtórami dziewiętnastowiecznego pisarza.

W postać wieszcza wcielili się wówczas Szymon Rogacki (V a) i Tomasz Jóźwiak (V b). Przebrani i ucharakteryzowani chłopcy wzbudzili niemałe zainteresowanie wśród wielu osób korzystających z przerwy międzylekcyjnej.

Tego typu akcja stanowiła integralną część realizowanego projektu Juliusz Słowacki – patron naszej szkoły. Była ona także łatwym i przyjemnym sposobem motywacji uczniów do działania na rzecz przypomnienia zacnej dla literatury postaci.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 29 listopada 2009 18:27
 
Podróż w świat wierszy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 28 listopada 2009 17:10
Skalowanie czcionki:

Spotkanie z pisarką Wandą Chotomską [GALERIA]

Autorka książek podpisuje swoje książkiW piątkowe, listopadowe popołudnie uczniowie trzecich i czwartych klas Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu z wybitną pisarką Wandą Chotomską. Pani Wanda opowiadała ciekawe i zabawne historie, pięknie recytowała wiersze i odpowiedziała na wszystkie pytania postawione przez najmłodszych, a na zakończenie podpisywała swoje książki, które można było kupić także podczas spotkania. Od wielu już lat zdobywa serca swoich czytelników, gdyż potrafi umiejętnie bawić się słowem, wprowadzając w teksty zaskakujące skojarzenia i przenośnie, przekazując w ten sposób informacje o otaczającym nas świecie. Pisze dla dzieci, ale również dorośli chętnie sięgają po wiersze z dzieciństwa.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: sobota, 28 listopada 2009 17:46
 
Baloniku leć do nieba PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paulina Kubsik   
wtorek, 01 września 2009 23:01
Skalowanie czcionki:

Uczcili 20-lecie Konwencji Praw Dziecka [GALERIA]


Balonowa akcjaSpołeczności Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie dobrze znane są prawa dziecka. Nauczyciele od lat przypominają uczniom ich prawa przeprowadzając ciekawe zajęcia oraz konkursy. Nasi wychowankowie są autorami licznych prac plastycznych, animacji oraz prezentacji multimedialnych. Kreatywność i wena twórcza z pewnością przyczynią się również do powstania wielu kilkuminutowych filmów na temat łamania praw dziecka. Wszystkie przedsięwzięcia są podejmowane w ramach współpracy z UNICEF, którymi koordynuje pani Paulina Kubsik. W ubiegłym roku nasza szkoła wsparła finansowo akcję na rzecz dzieci z Afryki. W tym roku wzięliśmy udział w ogólnopolskim happeningu „Balony do nieba”, pragnąc uczcić 20-lecie uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. W związku z tym na każdym baloniku, pozyskanym dzięki zaradności pani Aliny Król, uczniowie zapisali, ich zdaniem najważniejsze, prawo. Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie przygotowuje do życia pokolenia świadome swych praw i obowiązków, ucząc tym samym szacunku do drugiego człowieka, odpowiedzialności za swoje czyny, wspierając przy tym rozwój młodych talentów.

Paulina Kubsik

***

Przedstawiamy krótki film upamiętniający to wydarzenie.

Poprawiony: niedziela, 07 lutego 2010 21:17
Więcej…
 
Coś dla rodziców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 21 listopada 2009 00:33
Skalowanie czcionki:

Akademia na starcie

Akademia dla Rodziców

Zespół wychowawczy (Danuta Wysokowska, Ewa Kazimierczak, Stefania Jóźwiak, Kornelia Topor-Pustelnik, Monika Łasińska, Katarzyna Marzol), który od trzech lat działa w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, nieustannie stara się pomagać rodzicom w usprawnianiu relacji z dzieckiem.

Z tego też powodu zrodził się pomysł zorganizowania zajęć warsztatowych. W związku z powyższym, 19 listopada zainaugurowała działalność Akademia dla Rodziców.

Gościem i jednocześnie prowadzącą pierwsze spotkanie była Iwona Majkowska - aspirant sztabowy z Sekcji Prewencji Komendy Policji w Koninie, która za pośrednictwem prezentacji multimedialnej przybliżyła zgromadzonym temat: Narkotyki – realne zagrożenie.

Uczestnicy zajęć dzięki wyczerpującemu i przystępnemu przekazowi informacji, dowiedzieli się o oznakach „brania”. Ponadto zastanawiali się nad tym, jak ustrzec dziecko przed sięgnięciem po narkotyki.

Kolejne spotkanie w ramach akademii planowane na styczeń 2010 roku, związane będzie z dziecięcymi lękami oraz sposobami walki z nimi.Wszystkich zainteresowanych rodziców już dziś zapraszamy!

Katarzyna Marzol
Przemysław Ciesielski

 

Poprawiony: niedziela, 06 grudnia 2009 12:13
 
Wieczór poezji polsko-niemieckiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 14 listopada 2009 17:27
Skalowanie czcionki:

Integracja szkół i języków [GALERIA]

Wykonawcy i organizatorki12 listopada w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie został zorganizowany wieczór poezji polsko-niemieckiej Vier Jahreszeiten.

Spotkanie zainicjowane przez Magdalenę Mielcarek-Mirek zintegrowało społeczność dwóch placówek oświatowych z terenu naszej gminy. Wtedy właśnie zaprezentowali się wspólnie uczniowie z Goliny oraz przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach.

Podczas spotkania uczniowie recytowali wiersze Juliana Tuwima, Leopolda Staffa, Heinricha Heinego i Teodora Fontanego. Dopełnieniem deklamacji utworów był taniec artystyczny w wykonaniu Klaudii Krzemińskiej, gra na gitarze Tomasza Rybackiego oraz piosenka Marka Grechuty zaśpiewana w obu językach przez gości z kawnickiej podstawówki pod kierunkiem Katarzyny Świątek.

Na zakończenie, polsko-niemiecki montaż słowno-muzyczny został nagrodzony gromkimi brawami przez dyrekcję szkoły, nauczycieli i rodziców. Był to wyraz uznania dla młodych artystów.

Wszyscy uczestnicy w podzięce za trud i zaangażowanie, otrzymali pamiątkowe dyplomy i „coś słodkiego”.

Tego typu wieczory są niezwykle potrzebne, dlatego że nie tylko integrują społeczność różnych stanów i języków, ale także pozwalają choć na chwilę oderwać się od problemów codziennego życia.

Magdalena Mielcarek - Mirek

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 21 listopada 2009 15:25
 
Konkurs plastyczny pod hasłem: Gdy wolności nadszedł czas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 17 listopada 2009 00:22
Skalowanie czcionki:

Święto Odzyskania Niepodległości w twórczości uczniów klas I - III

NagrodzeniZ okazji 11 listopada w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie został przeprowadzony konkurs plastyczny pod hasłem „Gdy wolności nadszedł czas” dla uczniów klas I- III.

W konkursie wzięło udział wielu uczniów, ale zgodnie z ideą konkursu, komisja w składzie: Małgorzata Iwińska, Iwona Kasprzak oraz Halina Nowicka wyłoniła zwycięzców na poziomach klas pierwszych, drugich i trzecich.

W klasach pierwszych na wyróżnienie zasłużyły prace należące do Jakuba Wiśniewskiego – miejsce I, Klaudii Hyżej – miejsce II, Kacpra Kowalskiego – miejsce III. W klasach drugich zwyciężyli Jacek Skowroński – miejsce I, Julia Łyskawa – miejsce II, Martyna Banaszak – miejsce III. Na poziomie klasy trzeciej miejsce I zdobyła Natalia Kulesza, miejsce II - Dagmara Klimczak, a miejsce III - Paweł Kaliski.

Zwycięscy uhonorowani zostali dyplomami przygotowanymi przez Halinę Nowicką oraz drobnymi upominkami podczas apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, który odbył się 9 listopada 2009 roku.

Justyna Szczot

Poprawiony: sobota, 21 listopada 2009 01:43
 
Szkolne obchody Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 14 listopada 2009 14:41
Skalowanie czcionki:

Polsko, jesteś naszą dumą! [GALERIA]

Uroczysty apel szkolnyListopadowe Święto Niepodległości, obchodzone na pamiątkę odzyskania przez Polskę wolności w 1918 roku, stało się impulsem do przeprowadzenia patriotycznej akademii w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Poniedziałkowy apel, zorganizowany przez Monikę Łasińską i Arletę Skibińską, uświetniła obecność pocztu sztandarowego i dostojnie odśpiewanego przez społeczność szkolną hymnu narodowego. Po uroczystości wyróżnienia otrzymały dzieci, biorące udział w licznych konkurach plastycznych i literackich.

DelegacjaW środę obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej, w której uczestniczyła dyrekcja naszej szkoły, nauczyciele, uczniowie ze sztandarem, zaś gromada zuchowa na placu Kazimierza Wielkiego złożyła pod pamiątkową tablicą wiązankę kwiatów. Aby to święto było czymś więcej niż tylko chwilą wspomnień i zadumy, nauczyciele przybliżyli swoim uczniom jego historię, przeprowadzając odpowiednie pogadanki na lekcjach wychowawczych, dodatkowo Marek Wendt i Paulina Kubsik zorganizowali tematyczną wystawkę.

Aleksandra Gołdych

 

Poprawiony: sobota, 14 listopada 2009 20:54
 
Uczniowie poza szkołą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 14 listopada 2009 17:15
Skalowanie czcionki:

Lekcja patriotyzmu w bibliotece [GALERIA]

Klasa 5a w Miejskiej Bibliotece w GolinieKażde narodowe święto skłania do tego, aby choć przez chwilę pochylić się nad sprawą patriotyzmu oraz istotą wolnej i niepodległej Polski.

10 listopada w Bibliotece Miejskiej w Golinie odbyła się lekcja polonistyczno-historyczna poświęcona w głównej mierze umiłowaniu Ojczyzny.

W ramach zajęć prowadzonych przez Karolinę Kasprzak i Przemysława Ciesielskiego, przedstawiciele klasy Va ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego, zastanawiali się nad znaczeniem słowa patriotyzm. Ponadto przypomnieli wagę zdarzeń z 11 listopada 1918 roku oraz rolę Józefa Piłsudskiego w tamtym czasie.

W tym miejscu należy nadmienić, że uczestnicy spotkania pracowali w oparciu o materiał słownikowy, informacje internetowe oraz tematyczną rozsypankę. Dodatkowo bazowali na wiadomościach z własnego doświadczenia.

Biblioteczna lekcja patriotyzmu oprócz tego, że miała praktyczny charakter, była również okazją do uwrażliwienia młodych serc na to, co dla Polaka powinno być najważniejsze - Ojczyzna, o której powinno myśleć zawsze, nie tylko w chwilach ciężkich i trudnych.

***

Serdecznie dziękuję Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Golinie Żanetcie Matlewskiej za miłe przyjęcie w progach placówki oraz Karolinie Kasprzak za współtworzenie polonistyczno-historycznych zajęć.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 15 listopada 2009 19:31
 
Szkolne projekty i konkursy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 14 listopada 2009 14:57
Skalowanie czcionki:

Literackie lekcje patriotyzmu

Zwycięzcy konkursu Doceniając znaczenie edukacji patriotycznej, nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Aleksandra Gołdych prowadziła październikowe lekcje języka polskiego metodą projektu, któremu towarzyszył konkurs na pracę literacką Bohater roku 1918 i plakat Artystyczna wizja Święta Niepodległości. Celem tego przedsięwzięcia było pogłębianie postaw patriotycznych wśród dzieci, pielęgnowanie szacunku wobec naszych przodków, a przede wszystkim odkrywanie przeszłości. Uczniowie, którzy najlepiej wywiązali się z tego zadania, zostali wyróżnieni dyplomami na uroczystym apelu przygotowanym z okazji 11 Listopada, a byli to: Arkadiusz Suszka (I miejsce), Filip Chwaciński (II m.), Sebastian Szumiński i Marlena Zielińska (III m.).

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: niedziela, 15 listopada 2009 17:07
 
Ciąg dalszy projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 14 listopada 2009 17:20
Skalowanie czcionki:

Słowacki świecą i pędzlem malowany [GALERIA]

Projekt realizowany przez klasę 5bRok Słowackiego w pełni, stąd też liczne akcje i przedsięwzięcia organizowane w murach Szkoły Podstawowej w Golinie, która od 1 czerwca 1974 roku nosi imię autora Balladyny.

Wraz z początkiem listopada miała miejsce kolejna odsłona atrakcyjnych uczniowskich inicjatyw mających na celu upamiętnienie romantycznego poety. Właśnie wtedy dzieci z Va i Vb zmotywowane przez Przemysława Ciesielskiego sięgnęły po świece, pędzle i kolorowe farby. Za ich pośrednictwem przygotowały unikatowe portrety dziewiętnastowiecznego wieszcza. Obrazki namalowane przez młodych twórców były wyjątkowe, bowiem każdy z nich prezentował twórczą wizję wyglądu Juliusza Słowackiego.


Dzieła golińskich malarzy wzbudziły niemałe zainteresowanie wśród uczniów, którzy mieli niebywałą okazję podziwiać ich prace plastyczne w galerii umieszczonej na szkolnym korytarzu.

Słowacki świecą i pędzlem malowany to kolejna akcja będąca częścią projektu poświęconego patronowi podstawówki.

Przemysław Ciesielski


Poprawiony: niedziela, 15 listopada 2009 14:53
 
«« start  poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130  nast.  koniec »»

Strona 127 z 137
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information