sobota, 19 stycznia 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 
Statystyki

Wizyt razem:501733
Wizyty dzisiaj:80
Wizyty wczoraj:274
Przeglądarki
12%Google Chrome 41.0.2272.96
11%Google Chrome 70.0.3538.80
11%Google Chrome 70.0.3538.110
6%Google Chrome 71.0.3578.98
6%Google Chrome 71.0.3578.99
5%FireFox 63.0
4%Google Chrome 70.0.3538.102
3%FireFox 64.0
3%Google Chrome 69.0.3497.100
2%Google Chrome 59.0.3071.125
Kraje
Poland flag 75%Poland (27853)
Unknown flag 19%Unknown (6914)
Germany flag 3%Germany (1219)
France flag <1%France (163)
Ireland flag <1%Ireland (110)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.227.76.180
Wydarzenia
KONKURS: DLACZEGO MIŚ WOJTEK? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 08 grudnia 2010 00:53
Skalowanie czcionki:

Laureaci ogólnopolskiego konkursu odbierają nagrody w Warszawie [GALERIA]

Laureaci24 listopada 2010 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Warszawie został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Literacko – Plastyczny pt. „Dlaczego miś Wojtek?” Rozdanie dyplomów i nagród poprzedziło spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, autorem książki „Dziadek i Niedźwiadek”, która stała się inspiracją do tego konkursu. Do organizatorów nadesłano aż 1300 prac. Przez kilka dni pracowały dwa 6-osobowe zespoły jury. Łącznie nagrodzono 60 prac, w trzech kategoriach literackich i trzech kategoriach plastycznych. Brano pod uwagę nie tylko poziom artystyczny prac, ale również samodzielność ich wykonania, staranność, zaangażowanie oraz możliwości poszczególnych dzieci.

Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie odniosła olbrzymi sukces, ponieważ jej wychowankowie otrzymali aż dwie nagrody, jedną w konkursie literackim, a drugą w plastycznym.

Laureatami zostali:

Nagrodzona praca WeronikiW konkursie literackim - Weronika Filocha, uczennica klasy IIIc, otrzymała wyróżnienie za pracę na temat: „Wyobraź sobie, że jesteś bardzo młodym żołnierzem 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii. Napisz list do mamy, w którym opowiesz o tym, że jednym z żołnierzy jest niedźwiedź i w jaki sposób pojawienie się misia Wojtka wpłynęło na życie Twoje i Twoich towarzyszy”.

Nagrodzona praca TymkaW konkursie plastycznym - Tymoteusz Pustelnik, uczeń klasy IIIa, zajął III miejsce w kategorii „Prace plastyczne – technika rysunkowo-malarska”.

Prace naszych laureatów, jak również finalistów można oglądać na stronie www.pointa.com.pl

Uczniom naszej szkoły, jak również ich opiekunom p. Danucie Wysokowskiej oraz p. Halinie Nowickiej serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów.

Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: środa, 08 grudnia 2010 20:43
 
Urzeczeni wycieczką PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 28 listopada 2010 13:59
Skalowanie czcionki:

Podążali śladami Fryderyka Chopina [GALERIA]

Uczestnicy i organizatorzy wycieczki w Żelazowej WoliKażda wycieczka niesie z sobą pokaźną dawkę pozytywnych emocji, a w konsekwencji garść wspomnień. Przyczynia się do poszerzenia horyzontów umysłowych, rozwijania pasji i zainteresowań.

10 listopada uczniowie z klas: VI c, VI a, I c, II a wraz z nauczycielkami: Moniką Łasińską, Kornelią Topor Pustelnik, Magdaleną Mielcarek Mirek, Arletą Skibińską ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie udali się do miejsc związanych z postacią wybitnego pianisty – Fryderyka Chopina. Swoją podróż rozpoczęli od Żelazowej Woli – miejsca urodzin geniusza muzyki. Tam zobaczyli dworek otoczony pięknym parkiem.  Zachwycił on wszystkich kolorami jesieni. Wewnątrz uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć portrety rodziców oraz rodzeństwa Fryderyka Chopina. Tam też wpisali się do księgi pamiątkowej, aby w ten sposób zaakcentować swoją obecność w tamtym miejscu.

Należy nadmienić, iż wśród drzew i łąk ukazywał się mostek łączący brzegi rzeczki Utraty, będący dopełnieniem mazowieckiego krajobrazu.

Kolejnym etapem wycieczki była Warszawa, a konkretnie rzecz ujmując zwiedzanie Współczesnego Muzeum Fryderyka Chopina. Miejsce to urzekło nie tylko unikatowym wnętrzem, ale przede wszystkim elektronicznym przekazem informacji z życia i twórczości samego mistrza.

Warto było zobaczyć Żelazową Wolę i warszawskie muzeum, ponieważ każdy, nawet najmniejszy zwiedzający znalazł tam ciekawostki o kompozytorze na miarę swoich zainteresowań.

Wycieczkę, która odbyła się w ramach projektu „Fryderyk Chopinmistrz fortepianu” można zaliczyć do udanych. Na pewno na długo pozostanie ona w pamięci jej uczestników.

Monika Łasińska
Przemysław Ciesielski
Poprawiony: poniedziałek, 06 grudnia 2010 00:24
 
Cykl bibliotecznych spotkań PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 22 listopada 2010 00:10
Skalowanie czcionki:

Herbatka z naszym księdzem proboszczem

HerbatkaNa drodze swojego życia często spotykamy osoby duchowne, których służba bliska jest każdemu z nas.

19 listopada Dyrektor Biblioteki Publicznej w GolinieŻanetta Matlewska zorganizowała czwarte z cyklu comiesięcznych spotkań „Herbatka z…”. Tym razem honory gościa przy filiżance gorącego naparu pełnił ks. prałat Marian Górski.

Długoletni proboszcz parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej opowiadał klasie VI b ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego o swoim życiu, drodze do kapłaństwa i pełnionej funkcji dziekana. Z nostalgią wspominał dzień święceń we włocławskiej katedrze oraz pracę na różnych placówkach.

CertyfikatKsiądz Górski ochoczo odpowiadał także na pytania dzieci, które dotyczyły m.in.: domu rodzinnego, seminaryjnego życia, sposobów na spędzanie wolnego czasu. Ponadto w ramach odpowiedzi duszpasterz wspominał również o zainteresowaniach związanych z mechaniką oraz ulubionych zajęciach, filmach, książkach, a nawet potrawach.

Na zakończenie dyrektor Żanetta Matlewska wręczyła księdzu proboszczowi Certyfikat Honorowego Gościa Biblioteki.

Czwarte z cyklu spotkań „Herbatka z…” przybliżających znane osoby związane z Goliną, było znakomitą okazją do tego, by ukazać w przystępny sposób życie kapłana poprzez pryzmat posługi i zwyczajnej codzienności.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 22 listopada 2010 18:25
 
Dla naszej Ojczyzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 18 listopada 2010 19:43
Skalowanie czcionki:

Bieg w imię niepodległości [GALERIA]

Uczestnicy i organizatorzy biegu Sposobów na obchody 92. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było wiele. Uroczyste apele, pochody, nabożeństwa, kwiaty składane pod pomnikami, to tylko niektóre z nich. Ponadto jedną z niekonwencjonalnych form oddania czci tym, co walczyli o wolność naszej Ojczyzny były okolicznościowe biegi niepodległościowe. 

Jeden z nich odbył się w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie z inicjatywy Aliny Król. Organizatorka zaproponowała pierwszoklasistom aktywne spędzenie czasu, tym samym skłaniając ich do refleksji nad Świętem Niepodległości.

Komisja (Alina Król, Arleta Skibińska, Żaneta Wilant) oceniająca zaangażowanie uczniów miała trudny orzech do zgryzienia przy wyborze zwycięzcy. W rezultacie postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników. Dzieci za udział w rywalizacji otrzymały dyplomy i książeczki – malowanki.

Podstawówkowy bieg niepodległościowy był niezwykle cenną inicjatywą. Pozwolił w atrakcyjny sposób przypomnieć uczniom o tak ważnym dla naszego kraju wydarzeniu.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 18 listopada 2010 22:08
 
Szkolny turniej w halowej piłce nożnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 17 listopada 2010 21:50
Skalowanie czcionki:

„Walczyli” o Puchar Posła RP Eugeniusza Grzeszczaka [GALERIA]

Uczestnicy i organizatorzy zawodów15 listopada z okazji niedawno obchodzonego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie rozegrano turniej w halowej piłce nożnej o Puchar Posła RP Eugeniusza Grzeszczaka. W zawodach sędziowanych przez Tomasza Borowskiego i Piotra Jabłońskiego wzięły udział 6 - osobowe reprezentacje klas szóstych. Rozgrywki  przeprowadzono systemem każdy z każdym, czas gry wynosił 2 x 6 minut. Bezkonkurencyjni okazali się młodzi piłkarze z klasy VI b, którzy pewnie zwyciężyli we wszystkich swoich meczach. Drugie miejsce zajęli uczniowie z VI c, trzecie i czwarte przypadło w udziale zawodnikom VI d i VI a. Turniej przebiegał w atmosferze sportowej rywalizacji zgodnej z duchem fair play.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 

Piotr Jabłoński
Przemysław Ciesielski

* * *

Poniżej publikujemy kolejność i wyniki poszczególnych meczów:

Poprawiony: środa, 17 listopada 2010 22:09
Więcej…
 
Ciąg dalszy projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 17 listopada 2010 21:39
Skalowanie czcionki:

Quiz o Kazimierzu Wielkim

Uczestnicy quizu i organizator30 kwietnia bieżącego roku minęło dokładnie 700 lat od momentu przyjścia na świat ostatniego z rodu Piastów. Stąd też pomysł na projekt edukacyjny „Król Kazimierz Wielki” realizowany przez Przemysława Ciesielskiego – nauczyciela w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

15 listopada w ramach kółka historycznego uczniowie z klasy IV a zapoznali się ze szczegółowym kalendarium życia czternastowiecznego władcy. Dagmara Klimczak, Justyna Sowińska, Szymon Kierzek i Daniel Pazera wzięli udział w quizie dotyczącym króla. W trakcie zabawy uczestnicy mieli uważnie słuchać tekstu źródłowego pochodzącego z książki Stanisława Rosika „Kazimierz Wielki i jego czasy”, by potem móc wyzyskać z niego odpowiedzi na zadane przez prowadzącego pytania.

Przemysław Ciesielski


Poprawiony: czwartek, 18 listopada 2010 20:14
 
W rocznicę Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 12 listopada 2010 20:46
Skalowanie czcionki:

Pamiętają o Ojczyźnie [GALERIA]

Apel 9 listopada w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tą podniosłą uroczystość przygotowały: Ewa Kazimierczak, Danuta Wysokowska, Monika Łasińska, Agnieszka Sołtysiak, Monika Borek. Uczniowie wraz z wychowawcami mieli możliwość wysłuchania tematycznych wierszy oraz patriotycznych piosenek.

Przemarsz delegacji11 listopada w związku z 92. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości dyrektor Jolanta Krucka wraz z nauczycielami: Aleksandrą Gołdych, Iwoną Kasprzak, Przemysławem Ciesielskim, zuchami i sztandarem szkolnym uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona przez ks. prałata Mariana Górskiego w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie.

Złożenie kwiatówPo nabożeństwie uczestnicy uroczystości przeszli na pl. Kazimierza Wielkiego, by pod pomnikiem „Tym, co za Polskę życie oddali” złożyć wiązanki kwiatów. W imieniu naszej szkoły gest ten uczyniła 7. Gromada Zuchowa „Odważne Gumisie”.

Aleksandra Bukowska
Przemysław Ciesielski

Krótkie filmy z apelu znajdują się poniżej...

Poprawiony: niedziela, 14 listopada 2010 17:39
Więcej…
 
W ramach współpracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 12 listopada 2010 21:16
Skalowanie czcionki:

Co znajdziemy na straganie? O warzywach i owocach [GALERIA]

W bibliotecePodstawowy cel każdej biblioteki to uzyskanie pełnej satysfakcji użytkownika. Warunkiem osiągnięcia tego efektu jest poznanie potrzeb środowiska, w którym funkcjonuje placówka. Od dwóch lat Biblioteka Publiczna w Golinie stara się być jak najbliżej swoich czytelników, aby spełnić ich oczekiwania. Regularnie odwiedzamy lokalne placówki oświatowe. Bawimy, uczymy oraz staramy się wzbudzić w młodych ludziach chęć osobistego kontaktu z książką.

W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową im. Marii Konopnickiej w Radolinie Karolina Kasprzak – opiekująca się tamtejszym punktem bibliotecznym działającym pod egidą Biblioteki Publicznej w Golinie – postanowiła zorganizować zajęcia literacko – plastyczno - muzyczne, które przybliżyłyby uczniom korzyści płynące z jedzenia warzyw i owoców. O współprowadzenie lekcji poproszono Przemysława Ciesielskiego, polonistę ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego, który od dłuższego czasu wytrwale wspiera książnicę podczas akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci.

Po powitaniu maluchu z zerówki wysłuchały piosenki „Witaminki” zespołu Fasolki, po czym barwnie opowiadały o czym jest utwór. Następnie Przemysław Ciesielski z prawdziwie aktorskim talentem i polotem przeczytał wiersze „Na straganie” oraz „PomidorJana Brzechwy, dzieci pod kierunkiem prowadzących poprawnie je zinterpretowały. Następnie uczniowie wzięli udział w zabawie pt. „Gdzie ukryły się seler, burak oraz kapusta?” Musieli odszukać w klasie kartki z konturami warzyw i owoców, a także prawidłowo wskazać te wymienione w przeczytanych wcześniej tekstach. Podsumowując pierwszy etap zajęć, bibliotekarka sprowokowała maluchy do rozmowy na temat, dlaczego warto jeść warzywa, a także owoce, dlaczego są ważne dla zdrowia człowieka oraz pod jaką postacią można je jeść.

Pamiętając o tym, że największą radość przynosi własnoręczna praca, prowadzący poprosili o pokolorowanie odnalezionych wcześniej konturów. Uczniowie z zapałem zabrali się do wykonania zadania, przy tym pałaszując zdrowe jabłka, banany, kiwi oraz marchewki.

Karolina Kasprzak
(Biblioteka Publiczna w Golinie)Poprawiony: piątek, 12 listopada 2010 21:52
 
Z najlepszymi życzeniami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 10 listopada 2010 21:17
Skalowanie czcionki:

Nasi na Złotych Godach

Michał i DariaZłote Gody były okazją do nostalgicznego spotkania, które odbyło się 5 listopada w miejscowej sali OSP. Podczas tak doniosłego i niepowtarzalnego jubileuszu burmistrz Goliny Tadeusz Nowicki wręczył czternastu parom okolicznościowe medale od Prezydenta RP. Oprócz symbolicznego uhonorowania małżonkowie z pięćdziesięcioletnim stażem mogli obejrzeć montaż słowno-muzyczny przygotowany przez Dom Kultury w Golinie.

Piotr i Roksana Wzięli w nim także udział przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego: Roksana Babiak, Daria Świątek, Michał Jóźwiak i Piotr Sobczak. Przeczytali oni nastrojowe wiersze autorstwa: Wisławy Szymborskiej, Anny Marii Jopek, Czesława Miłosza i Edmunda Dębińskiego, których motywami przewodnimi były: miłość, szczęście i radość.

Przemysław Ciesielski
fot. Damian Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 11 listopada 2010 15:19
 
Projekt: Znani i wybitni Polacy cz. III PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 10 listopada 2010 21:15
Skalowanie czcionki:

Co wiem o Józefie Piłsudskim?

Praca uczniów11 listopada świętując odzyskanie niepodległości, chętnie bierzemy udział w różnych uroczystościach, wspominamy bohaterów walk o wolność tych znanych i tych bezimiennych.

Aby upamiętnić szczególny dla Polaków dzień, w golińskiej książnicy w ramach kółka polonistycznego „Ja i mój język ojczysty” zorganizowano okolicznościową lekcję biblioteczną skierowaną do uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego. Zajęcia będące trzecią odsłoną projektu „Znani i wybitni Polacy” przybliżyły Kindze Jakubowskiej, Patrykowi Piaseckiemu oraz Arturowi Zielińskiemu postać Józefa Piłsudskiego i miały na celu nie tylko budowanie postawy obywatelskiej, wzbudzenie zainteresowania polską historią, ale nade wszystko rozwijanie umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem.

Uczestnicy i organizatorzyUczniowie otrzymali notkę publicystyczną dotyczącą twórcy rządów sanacyjnych, po jej uważnym przeanalizowaniu musieli odpowiedzieć za parę prostych pytań sprawdzających czy i w jakim stopniu zrozumieli przeczytaną treść. Dzieci sprowokowane przez prowadzących zajęcia bibliotekarkę Karolinę Kasprzak oraz polonistę Przemysława Ciesielskiego, niezwykle chętnie dzieliły się swoimi opiniami. Opowiadały o ty, co to według nich znaczy być patriotą, jak w dzisiejszych czasach objawia się miłość do Ojczyzny, w jaki sposób okazują szacunek dla Polski. Po zmaganiach intelektualnych przyszedł czas na różne gry i zabawy; poszukiwano biało – czerwonej flagi ukrytej w czytelni oraz układano puzzle z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodkie upominki.

Karolina Kasprzak
(Biblioteka Publiczna w Golinie)

Poprawiony: czwartek, 11 listopada 2010 15:22
 
Konkurs plastyczny klas I - VI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 10 listopada 2010 21:11
Skalowanie czcionki:

„Zlot czarownic” w sali 2.10

Wystawa Październik można zaliczyć do najbardziej tajemniczych miesięcy w ciągu roku, niektórzy nawet kojarzą  go  z czarami. Stąd też nie bez znaczenia był konkurs plastyczny zorganizowany w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego przez nauczycielkę języka niemieckiego Magdalenę Mielcarek - Mirek dla uczniów klas I – VI. Zadaniem dzieci było przygotowanie ilustracji prezentującej własne wyobrażenia czarownic. Uczestnicy przedstawili je za pomocą różnych materiałów takich jak: kredki, farby, plastelina i kolorowe skrawki papieru.

WystawaDopełnieniem tych ilustracji były opowiadania czytane młodszym uczniom oraz rysunki, które powstały do bajek.

Warto nadmienić, że ów „zlot czarownic” miał miejsce w sali 2.10, a wspomniany konkurs rozstrzygnięto w oparciu o zorganizowaną tam wystawę prac zestawiającą z sobą te groźne, jak i miłe panie na miotle. Różnorodność ilustracji sprawiła, że trudno było wybrać zwycięzcę. W rezultacie jury w składzie Magdalena Mielcarek Mirek i Ewelina Szubińska postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników.

Magdalena Mielcarek – Mirek
Przemysław Ciesielski
Poprawiony: czwartek, 11 listopada 2010 15:15
 
«« start  poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130  nast.  koniec »»

Strona 125 z 147
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information