wtorek, 16 października 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
Statystyki

Wizyt razem:455393
Wizyty dzisiaj:21
Wizyty wczoraj:646
Przeglądarki
11%Google Chrome 69.0.3497.100
10%Google Chrome 41.0.2272.96
8%Google Chrome 68.0.3440.91
6%Google Chrome 67.0.3396.87
5%Google Chrome 66.0.3359.158
5%Google Chrome 68.0.3440.106
3%Mozilla
3%FireFox 62.0
3%FireFox 60.0
3%Google Chrome 66.0.3359.181
Kraje
Poland flag 78%Poland (44823)
Unknown flag 19%Unknown (10691)
Germany flag 1%Germany (665)
France flag <1%France (260)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (208)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.145.83.79
Wydarzenia
W dowód pamięci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 12 marca 2010 19:49
Skalowanie czcionki:

Upominki na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet Z okazji Dnia Kobiet uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie sprawili swoim koleżankom i nauczycielkom mnóstwo radości. Wyrazem ich pamięci o 8 marca były kwiatki, drobne upominki oraz czekoladki, które stanowiły tylko dodatek do garści życzeń płynących prosto z serc.

Chłopcy z integracyjnej klasy IIIa pod kierunkiem wychowawczyń Aliny Król i Żanety Wilant zadbali także o wyjątkową oprawę wspomnianego wyżej święta. Swoim koleżankom wręczyli przepiękne upominki. Były to: torebki, biżuteria, kosmetyki i przybory szkolne. Dzięki otrzymanym prezentom dziewczynki poczuły się jak prawdziwe damy. Ten wesoły dzień z pewnością na długo zapisze się w pamięci małych kobietek.

Żaneta Wilant
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 12 marca 2010 19:55
 
Wieczór Chopinowski w szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 20 marca 2010 18:21
Skalowanie czcionki:

To już 200 lat [GALERIA]

Organizatorzy wieczorku wraz z chórem3 marca 2010 roku w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie uczczono 200. rocznicę urodzin wielkiego mistrza fortepianu - Fryderyka Chopina. Organizatorkami tego pięknego, a zarazem wzruszającego spotkania były: Monika Łasińska, Kornelia Topor-Pustelnik i Magdalena Mielcarek-Mirek. Podczas wieczorku prowadzonego przez Agnieszkę Kucharską zaproszeni goście wysłuchali piosenek o wybitnym wirtuozie. Muzyczne utwory zaśpiewał wtedy chór szkolny „RYTM” w składzie: Martyna Krzyżaniak, Nikola Kopeć, Karolina Łeska, Sara Bodzianowska, Klaudia Krzemińska, Sylwia Hyża, Nikola Szygenda, Sylwia Sieczka, Sandra Oliwa, Katarzyna Sznycer, Dominika Kałkowska, Oliwia Lewandowska, Wiktoria Golimowska, Sylwia Okunowska, Dominika Cybulska, Patrycja Dębowa, Paulina Kirowska, Monika Grzybulska, Magdalena Stolarska, Wiktoria Szymaniak, Klaudia Wicińska. Ponadto wszyscy zgromadzeni obejrzeli prezentacje multimedialne przybliżające życie i twórczość kompozytora, dworek oraz park w Żelazowej Woli. Dodatkowo wysłuchali wierszy o Chopinie, których autorami byli uczniowie i znani pisarze. Każdy z nich zaprezentowany został na tle utworów kompozytora. Dopełnieniem wieczoru były fragmenty Preludium oraz Nokturnu Fryderyka Chopina. Wykonali je na instrumentach klawiszowych Konrad Orzechowski i Hubert Szyk.
Na zakończenie wszyscy goście otrzymali pamiątkowe foldery, które wręczały dziewczynki z koła artystycznego – Klaudia Wicińska, Magdalena Stolarska oraz Karolina Żmijewska. Warto dodać, iż uczniowie i nauczyciele usłyszeli wiele miłych słów od dyrektor Jolanty Kruckiej, emerytowanej dyrektor Haliny Sznycer, Przewodniczącego Rady Miejskiej Lecha Kwiatkowskiego, którzy podziękowali za wzruszające chwile spędzone przy muzyce romantycznego wirtuoza. Po części artystycznej, szkolne obchody okrągłej rocznicy urodzin kompozytora uczczono tortem z napisem „Fryderyk Chopin - 200 lat”.

Monika Łasińska
Kornelia Topor-Pustelnik
Magdalena Mielcarek- Mirek
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 27 marca 2010 14:11
 
Szkolne przedstawienie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 07 marca 2010 18:15
Skalowanie czcionki:

Czy zwierzęta lubią zimę? [GALERIA]

Szkolne przedstawienie Formy aktywizowania uczniów do działania są różne. Mogą być nimi także różnotematyczne przedstawienia.

Jedno z nich zostało wystawione 2 marca w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Scenkę młodego widza skierowaną do zerówkowiczów przygotowały wtedy ciut starsze dzieci z kółka przyrodniczego, którym na co dzień opiekuje się Żaneta Wilant. Młodzi aktorzy za pośrednictwem sztuki pt. „Czy zwierzęta lubią zimę?” chcieli uwrażliwić swoich młodszych kolegów na fakt pomocy skrzydlatym przyjaciołom oraz dzikim zwierzętom - szczególnie w czasie trwania tej najchłodniejszej z czterech pór roku. Na zakończenie występu wszyscy skandowali treściwe hasło zamykające się z słowach: „Dziś stołówki ptasie zakładamy i systematycznie ptaki dokarmiamy”.

Wszystkim zgromadzonym, a wśród nich dyrektor Jolancie Kruckiej oraz wicedyrektor Joannie Smuszkiewicz przedstawienie bardzo się podobało. Po inscenizacji przybyli goście otrzymali z rąk dzieci własnoręcznie wykonane upominki - ptaszki kukiełki.

Żaneta Wilant
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 08 marca 2010 00:20
 
Gminny etap konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 04 marca 2010 12:13
Skalowanie czcionki:

Młody człowiek a pożarnictwo [GALERIA]

Gminny Konkurs MZP2 marca w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięli w nim udział uczniowie z Kawnic, Przyjmy, Radoliny i Goliny.

Zmierzyli się oni z testem zawierającym pytania zamknięte z zakresu pożarnictwa. Po części właściwej rywalizacji oraz dogrywce, ogłoszono wyniki. I tak w kategorii szkół podstawowych, I miejsce zajął Szczepan Pustelnik (SP Golina), na II uplasowała się Natalia Łukasiewicz (SP Kawnice), III był Marcin Brud (SP Golina). Z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika bezkonkurencyjnymi okazali się być: Kamila Wawrzyniak, Mateusz Bejnek, Julita Dębowa. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy.


Warto wspomnieć, iż konkurs swoją obecnością zaszczycili: Przewodniczący Rady Miejskiej Lech Kwiatkowski, wiceburmistrz Andrzej Budny, prezes Zarządu Gminnego OSP - dh Mirosław Durczyński, wiceprezes Zarządu Gminnego OSP - dh Jan Kaliski oraz nauczyciele.

Ponadto nadmienić trzeba, że przedsięwzięcie zostało przygotowane z wielkim rozmachem, co było zasługą współpracy sztabu nauczycieli: Aleksandry Gołdych, Kornelii Topor-Pustelnik, Magdaleny Mielcarek-Mirek, Aleksandry Bukowskiej, Iwony Różańskiej, Beaty Matczak i Przemysława Ciesielskiego.


Bezpieczeństwo, ochrona mienia i ludzkiego życia to priorytety, które przyświecają pracy strażaków. Są to także tematy, które na pewno nie są obce zwycięzcom pierwszego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Szczepan Pustelnik i Kamila Wawrzyniak będą reprezentowali naszą gminę w powiatowej odsłonie rywalizacji. W tym roku odbędzie się ona 27 marca w Rzgowie.


Aleksandra Bukowska
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: wtorek, 16 marca 2010 17:25
 
Ogólnopolski etap konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 15 marca 2010 00:09
Skalowanie czcionki:

Spotkanie z poezją Pietrzaka – część druga [GALERIA]

Konkurs w TurkuUczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Adam Matlewski i Sandra Oliwa – brali udział w I Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym, który odbył się w Turku, a zorganizowany został przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.  Poziom konkursu był bardzo wysoki, jego uczestnicy prezentowali jeden z wierszy autorstwa Włodzimierza Pietrzaka – poety, prozaika, krytyka literackiego, bohatera Powstania Warszawskiego. Nasi uczniowie przygotowani do tych zmagań przez Mariolę Leszczyńską (s. Aurelię) godnie zaprezentowali szkołę. Adam Matlewski otrzymał wyróżnienie i nagrodę książkową za piękną recytację, natomiast Sandra Oliwa podziękowanie za aktywny udział w konkursie, również podziękowanie za aktywny udział i przygotowanie uczniów do konkursu otrzymała Mariola Leszczyńska.

Mariola Leszczyńska, Aleksandra Gołdych

Poprawiony: poniedziałek, 15 marca 2010 00:22
 
Konkurs plastyczny o męczenniku II wojny światowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 26 lutego 2010 21:52
Skalowanie czcionki:

Ku świętości... Biskup Michał Kozal na ścieżkach życia [GALERIA]

Uczestnicy konkursu II wojna światowa przyniosła z sobą ogrom ludzkich cierpień i udręk. Wówczas wiele tysięcy Polaków znalazło się w obozach, bądź też z rąk okupanta straciło to, co najcenniejsze - życie. Tylko nielicznym udało się przeżyć koszmar tamtych dni. Jedną z niezłomnych osób, która doświadczyła wojennych represji, zarówno tych psychicznych jak i fizycznych był biskup Michał Kozal. Ów duchowny przeżył wiele. Kapłańska, a potem biskupia droga poprzez służbę ludziom, internowanie w Lądzie n. Wartą i upokorzenia ze strony najeźdźcy, zakończyła się w Dachau, gdzie mieścił się obóz jeniecki.

W lutym Przemysław Ciesielski - polonista ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zorganizował konkurs plastyczny pod wdzięcznym tytułem Ku świętości... Biskup Michał Kozal na ścieżkach życia. Uczestnikami twórczej rywalizacji były dzieci z piątych klas, które przygotowały piękne i jedyne w swoim rodzaju prace. Każda z nich na swój sposób prezentowała jakiś maleńki wycinek z życia błogosławionego biskupa. Zgodnie z wytycznymi konkursu należało wybrać najlepszych. W rezultacie jury w składzie: Agnieszka Ciesielska, Żaneta Wilant oraz organizator przedsięwzięcia postanowiło przyznać: I miejsce - Agacie Woźniak (Vb), II - Tomaszowi Sypniewskiemu (Vc), III- Mariuszowi Kaliskiemu (Va). Wyróżnienia otrzymali Danuta Błaszczyk (Va) i Bartłomiej Bugaj (Va).

Plastyczna rywalizacja była znakomitym sposobem przypomnienia męczennika II wojny światowej, który na trwałe wpisał się w historie diecezji włocławskiej i archidiecezji gnieźnieńskiej, czyli kościelnych obszarów, tak ważnych dla naszego miasteczka i całej golińskiej parafii.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 26 lutego 2010 23:41
 
Konkurs PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 04 marca 2010 20:52
Skalowanie czcionki:

Mistrz SUDOKU

Uczestnicy konkursu Mistrz SUDOKU12 lutego 2010 r. w naszej szkole odbył się konkurs logiczno-matematyczny SUDOKU. W zawodach wzięli udział uczniowie klas IV-VI, którzy w wyznaczonym terminie złożyli, zgodnie z regulaminem konkursu, poprawnie rozwiązane zadania eliminacyjne. Dla wszystkich uczestników - organizatorka zmagań - pani Stefania Jóźwiak, przygotowała specjalne zestawy do układania plansz SUDOKU.

Po sprawdzeniu rozwiązań, mistrzynią SUDOKU została uczennica klasy VI „c”: Aneta Gielniak (I miejsce). Kolejne lokaty zajęli uczniowie z klasy V „d”: Bartosz Śmigielski (II miejsce) oraz Weronika Walczak (III miejsce). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i skromne upominki.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Stefania Jóźwiak
Mariusz Witkowski


Poprawiony: niedziela, 07 marca 2010 18:31
 
Szkolny etap konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 14 marca 2010 21:45
Skalowanie czcionki:

Spotkanie z poezją Pietrzaka – część pierwsza [GALERIA]

Zwycięzcy i organizatorzyW Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie miało miejsce kolejne niezwykłe wydarzenie – tym razem było to spotkanie miłośników poezji Włodzimierza Pietrzaka, pięknie przygotowane przez Mariolę Leszczyńską (s. Aurelię) przy współpracy Danuty Chodźko (s. Laurencji). Ciepła, kameralna atmosfera, wprowadzająca w liryczny nastrój, stała się natchnieniem dla młodych recytatorów. Artyści, uczniowie klas IV - VI, z dużym zaangażowaniem i swobodą prezentowali się w szkolnym etapie I Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego zatytułowanego „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”. Jury w składzie – Mariola Leszczyńska, Paulina Kubsik, Aleksandra Gołdych – w skupieniu wysłuchało popisów młodych recytatorów, jednak wyróżniło tylko najlepszych – Adama Matlewskiego, przyznając mu I miejsce, Sandrę Oliwę (II m.), Nikolę Szygendę (III m.). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i pamiątkowe kalendarze.Wielkie brawa należą się organizatorkom i artystom, gdyż zapewnili wszystkim podniosłe, pełne wrażeń chwile, proponując niecodzienny sposób spędzenia wolnego czasu.

Mariola Leszczyńska, Aleksandra Gołdych

 

Poprawiony: piątek, 19 marca 2010 22:07
 
Finał konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 24 lutego 2010 23:05
Skalowanie czcionki:

Kartki na walentynki [GALERIA]

Uczestnicy konkusu i organizatorzyW ciągu całego roku kalendarzowego to właśnie walentynki są wyjątkową okazją do tego, by szczerze wyznać lub wręcz wyjawić skrywane uczucie. Dowodem takiego górnolotnego stanu ducha mogą być wręczone: czekoladki, kolorowe lizaki w kształcie serca, pluszaki bądź okolicznościowe kartki. Jedno co pewne - ile głów, tyle pomysłów na miłe spędzenie czasu z drugą połową”.

Z okazji Dnia Zakochanych dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie – Żanetta Matlewska zorganizowała konkurs na kartkę walentynkową z ciekawym wierszowanym wnętrzem. Uczestnikami wspomnianej akcji byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego, których do działania zmotywował i zmobilizował Przemysław Ciesielski. Spośród kilkunastu bardzo ładnych prac plastyczno-literackich konkursowe jury postanowiło przyznać: I miejsce Annie Antkowiak, II - Damianowi Folcie, III- Agacie Woźniak. Wyróżniło natomiast: Aleksandrę Adamczyk, Klaudię Boczkowską, Klaudię Drozdowską, Julitę Jakubowską, Martynę Krzyżaniak. Dzieci za inwencje twórcze otrzymały walentynkowe upominki.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 24 lutego 2010 23:30
 
Zabawy na śniegu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 14 lutego 2010 23:17
Skalowanie czcionki:

My się zimy nie boimy! [GALERIA]

Zabawy na snieguZimowa aura niczym z baśni o Królowej Śniegu jest nieodłącznym elementem wesołych zabaw na świeżym - często mroźnym powietrzu. W związku z powyższym przedstawiciele klasy Vb Tomasz Jóźwiak i Oskar Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego skorzystali z dobrodziejstwa kilkumetrowej górki mieszczącej się w Parku Miejskim w Golinie.

Właśnie tam uczniowie jak i sam ich wychowawca Przemysław Ciesielski zjeżdżali ze wzniesienia różnymi „pojazdami”. Nie zabrakło także „orłów” na białym puchu oraz lepienia bałwana.

Wszystkim uczestnikom dopisywały świetne humory, które potęgowały się dzięki komicznym sytuacjom, mającym miejsce przy zjazdach z górki. Szkoda tylko, że tak niewiele osób z klasy skorzystało z propozycji umilenia sobie niedzielnego popołudnia w opisany wyżej sposób.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 15 lutego 2010 00:15
 
Walentynkowa akcja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 15 lutego 2010 01:36
Skalowanie czcionki:

Jak uczniowie obchodzą walentynki?

Walentynki w szkole Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zorganizował po raz kolejny ciekawą i pełną atrakcji akcję waletynkową. Swoim zaangażowaniem w tym działaniu wyróżnili się Arkadiusz Bandarz, Justyna Pazera, Paweł Mioducki oraz Karolina Grzesiak.

W dniach od 9 do 12 lutego przeprowadzono walentynkową sprzedaż lizaków, czekoladek i kartek walentynkowych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na nagrody dla zwycięzców konkursów, które odbędą się z okazji Dnia Wiosny.

Dokonane zakupy uczniowie mogli przekazać swoim sympatiom w piątek 12 lutego, dzięki uruchomionej w tym dniu poczcie walentynkowej. Okazało się, że wśród społeczności uczniowskiej jest wiele sympatii, gdyż łącznie rozdano aż około 400 kartek i upominków.

Cała akcja zakończyła się dyskoteką, na której wybrano najlepszą tańczącą parę.

Justyna Szczot

Poprawiony: sobota, 20 lutego 2010 15:03
 
«« start  poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130  nast.  koniec »»

Strona 125 z 138
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information