niedziela, 22 kwietnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 112 gości 
Statystyki

Wizyt razem:354549
Wizyty dzisiaj:102
Wizyty wczoraj:161
Przeglądarki
7%FireFox 57.0
6%Google Chrome 62.0.3202.84
6%Google Chrome 63.0.3239.111
5%Google Chrome 63.0.3239.132
5%Google Chrome 62.0.3202.94
5%Google Chrome 65.0.3325.109
4%Google Chrome 64.0.3282.137
4%Google Chrome 56.0.2924.87
4%Google Chrome 63.0.3239.84
3%Google Chrome 65.0.3325.181
Kraje
Poland flag 82%Poland (51568)
Unknown flag 12%Unknown (7714)
Germany flag 3%Germany (2189)
France flag <1%France (410)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (302)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.80.185.137
Wydarzenia
Rajd rowerowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 30 maja 2009 17:01
Skalowanie czcionki:
Poznajemy najbliższą okolicę [GALERIA]
 
Na promie do Sławska   Maj to czas sprzyjający rowerowym wyprawom, które pozostawiają po sobie niezatarte wrażenia. Na taką przejażdżkę wyruszyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz ze swoim wychowawcą Iwoną Kasprzak – organizatorem całego przedsięwzięcia oraz opiekunami – Aleksandrą Gołdych i rodzicami. Uczestnicy rajdu podziwiali niesamowite widoki, odkrywali piękno otaczającej przyrody i zwiedzali ciekawe miejsca, takie jak tartak w Kolnie, gdzie dzieci spędziły czas na krótkiej zabawie, stadnina koni w Węglewskich Holendrach oraz dawna szkoła i kościół w Sławsku, do którego należało przeprawić się promem. Atrakcją dnia było ognisko, w czasie którego pieczono kiełbaski.
Aleksandra Gołdych


Poprawiony: niedziela, 31 maja 2009 03:00
 
Sposób na uatrakcyjnienie lekcji historii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 23 maja 2009 12:52
Skalowanie czcionki:

Olśniewające budowle

 

IVa IVb IVc  IVd

W czwartej klasie, na lekcjach historii, uczniowie mieli do czynienia z różnymi epokami, cywilizacjami, od prehistorii począwszy, przez średniowiecze, wiek pary, po lata współczesne. Poznali m.in. styl życia ludzi w różnych czasach oraz warunki, w których mieszkali.

Zapoznali się także, z wyglądem i funkcjonowaniem rycerskiego zamku. 

Właśnie ze wspomnianym problemem, wiązały się budowle czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którzy przy wsparciu rodziców, zadbali o przygotowanie efektownych prac. Zaprezentowane formy przestrzenne, wykonane zostały z różnych materiałów takich jak: karton, kolorowy papier, styropian czy kamienie. Olśniewające budowle – imitacje średniowiecznych zamków, spotkały się z dużym uznaniem nauczycieli oraz koleżanek i kolegów z innych klas.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 23 maja 2009 12:57
 
Wzięli udział w programie "Trzymaj Formę" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 17 maja 2009 13:46
Skalowanie czcionki:

Projekt zakończony

Uczestnicy projektu   Nie ulega wątpliwości, że tężyzna fizyczna i dbanie o zdrowie jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Od najmłodszych lat należy pamiętać o tych wartościach. Wiemy, iż propagować zdrowy styl życia można na wiele sposobów. Przyczyniają się do tego różne placówki i instytucje społeczne. Jedną z nich jest szkoła. To właśnie w niej uczniowie kształtują postawy, nawyki i przyzwyczajenia, które wcielają w swoje życie.

  Szeroko pojętą tematykę prozdrowotną, ze szczególnym uwzględnieniem żywienia i sprawności fizycznej, promowano także w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Służyła temu realizacja projektu edukacyjnego „W zdrowym ciele, zdrowy duch” będącego częścią ogólnopolskiego programu „Trzymaj Formę”. Koordynatorem akcji na terenie placówki była Małgorzata Iwińska, natomiast współorganizatorem przedsięwzięcia Przemysław Ciesielski. Pod czujnym okiem opiekunów, zespół „Tutti – Frutti” w składzie: Klaudia Krzemińska, Aneta Wojdyńska, Kamila Mazurczak, Karolina Łeska, Wanessa Dudek, Sandra Oliwa, Martyna Krzyżaniak, Marcin Antkowski, Bartłomiej Nowak, Arkadiusz Karnafel, Paweł Bilski i Mateusz Czerniejewski, przygotował szereg zadań, które zostały zaprezentowane w szkole i poza nią. W ramach projektu przeprowadzono ankietę. Zorganizowano konkurs plastyczny w ramach, którego wyłoniono zwycięzców – autorów najlepszych prac. Były to: Katarzyna Tomczak, Martyna Krzyżaniak, Nikola Szygenda. W konkursie poetycki bezkonkurencyjne okazały się wierszyki napisane przez: Sylwię Hyżą, Kamilę Mazurczak i Agatę Ciecholewską. Ponadto promowano zdrową żywność na przerwie, rozdawano wcześniej przygotowane ulotki na terenie Goliny, zorganizowano spotkanie z pielęgniarką oraz wycieczkę do mleczarni, opracowano plakaty, nagrano audycję o charakterze edukacyjnym. Dodatkowo propagowano aktywność fizyczną poprzez zajęcia taneczne, ćwiczenia, rywalizację sportową. Efekty swojej pracy, uczniowie i nauczyciele przedstawili 13 maja podczas prezentacji multimedialnej. Odbyła się ona w obecności wicedyrektor szkoły Joanny Smuszkiewicz.

 

***

 

Więcej fotografii z realizacji projektu w następującej galerii szkolnej .

Przemysław Ciesielski

Małgorzata Iwińska

 

Poprawiony: niedziela, 08 listopada 2009 20:03
 
Uczniowie posadzili drzewka przed szkołą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 17 maja 2009 13:18
Skalowanie czcionki:

Dzień Ziemi inaczej niż zwykle![GALERIA>>]

Dzieci wiedzą jak postępować z odpadami    Pomimo iż Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie obchodzono z niewielkim opóźnieniem, gdyż dopiero w maju, to jednak przysporzył on jego uczestnikom niesamowitych wrażeń. Był piękny, kolorowy i przede wszystkim pożyteczny. Najważniejszym wydarzeniem uroczystości stało się sadzenie drzewek sponsorowanych przez dzieci z każdej klasy, które mogły uczcić to wyjątkowe święto pracą w słusznej sprawie. Sosny, tuje, świerki i jodły chcieli sadzić wszyscy uczniowie, lecz ze względów praktycznych mogły to uczynić tylko samorządy klasowe.

   Ta akcja w założeniu organizatorów – Anny Neneman-Koprowskiej, Liliany Czajkowskiej, Arlety Skibińskiej, Moniki Łasińskiej, Pauliny Kubsik – miała na celu krzewienie postaw i kultury ekologicznej wśród naszej szkolnej społeczności i wzbudzenie właściwej refleksji na temat naszej Matki-Ziemi, iż lepiej jest przysparzać Jej zieleni niż Ją dewastować i zanieczyszczać, pozbawiając w ten sposób urody.

   W takim też duchu zrealizowane zostało w sali gimnastycznej przedstawienie teatralne poprzedzające całą akcję. Piosenka Majki Jeżowskiej SOS to Ziemia woła ludzi w wykonaniu chóru znakomicie wkomponowała się w nastrój tego dnia i w przedsięwzięcie podjęte przez naszych nauczycieli.

Aleksandra Gołdych

 

Poprawiony: niedziela, 17 maja 2009 13:40
 
Uroczystości majowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 31 maja 2009 16:07
Skalowanie czcionki:

Zuchy pamiętają o najważniejszych świętach narodowych [GALERIA]

Zuchy pod pamiątkową tablicą   Święto Konstytucji 3 Maja i Dzień Flagi RP to dziś najważniejsze święta narodowe, o czym wiedzą zuchy ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Dzieci wspólnie ze swoją druhną Iwoną Kasprzak udały się na Plac Kazimierza Wielkiego, gdzie zapaliły znicz pod tablicą pamiątkową za tych, co za „Polskę życie oddali”.

    Te dni, rozpoznawane przez składanie wiązanek w miejscach poświęconych bohaterom i biało-czerwonym akcentom na ulicach, stały się też okazją dla przedsiębiorczej drużyny, która w różnorodny sposób pozyskuje fundusze na swoją działalność, do sprzedaży flag.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: niedziela, 31 maja 2009 16:51
 
KU CZCI UCHWALENIA KONSTYTUCJI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 10 maja 2009 15:11
Skalowanie czcionki:

Wiwat maj! trzeci maj!” [GALERIA>>]

WystawaPamiętny maj 1791 roku pozostaje w sercach wszystkich rodaków. Święto uchwalenia Konstytucji 3 maja jest dniem radości i chluby również dla młodszych obywateli. Na mszy świętej za Ojczyznę w Kościele pw. MB Szkaplerznej z dumą wystąpił bowiem poczet sztandarowy reprezentujący Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie. 218 rocznica uchwalenia Konstytucji stała się także inspiracją dla pana Marka Wendta, który zorganizował galerię na piętrze budynku szkolnego. Autorami prac byli oczywiście uczniowie oraz sam organizator. Jakże prawdziwa jest zatem refleksja Janiny Majewskiej „Czy to można zrozumieć, czy w to można uwierzyć, że kiedyś dzieciom broniono Polskich pacierzy?” Z całą pewnością dzieci i młodzież golińska realizują marzenia naszych przodków.

Justyna Szczot

Poprawiony: niedziela, 10 maja 2009 15:20
 
Z wizytą w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 01 maja 2009 10:06
Skalowanie czcionki:

Drzwi otwarte dla szóstoklasistów [GALERIA>>]

2009.04.30_04Drzwi otwarte w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika to już tradycja! Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie gościli tam w czwartek 30 kwietnia 2009 r., gdyż od września stanie się ono dla nich nowym miejscem, w którym będą zdobywać dalszą wiedzę. Przyszłorocznych pierwszoklasistów powitał dyrektor Jan Kasprzak, przedstawiając przygotowaną dla nich ofertę edukacyjną, a następnie dzieci, co sprawiło im największą radość, powędrowały szkolnymi korytarzami. Były ciekawe wszystkiego, co wkrótce stanie się ich codziennością, wychodziły przejęte nadmiarem czekających ich obowiązków, ale też zadowolone.

Aleksandra Gołdych

 

Poprawiony: piątek, 01 maja 2009 10:16
 
Wycieczka szkolna do Szymbarku na Kaszubach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 06 maja 2009 23:44
Skalowanie czcionki:

W głowach Im się nie poprzewracało!

Uczestnicy wycieczkiWiadomym jest, że wycieczki kształcą. Zarówno te, które odbywają się w celach poznawczych jak i rekreacyjnych. Wiele zakątków Polski, kryje w sobie piękno krajobrazu czy tajemnicę ciekawych miejsc. Można to wszystko zobaczyć, w różnych regionach naszego kraju. Jednym z nich są Kaszuby.

Właśnie te pomorskie tereny, odwiedzili 30 kwietnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z Agnieszką Ciesielską, Marzanną Zbierską, Agnieszką Dobrowolską i organizatorem wyjazdu – Przemysławem Ciesielskim. Grupa udała się na wycieczkę do „zaszytego” w tamtejszych lasach szymbarskiego skansenu, obfitującego w szereg atrakcji. Dzieci mogły tam wcielić się w rolę piekarzy, zobaczyły m.in. dom Sybiraka, najdłuższą deskę świata, pomnik i bunkier Gryfa Pomorskiego, kościółek św. Rafała. Skorzystały z przejażdżki drabiniastymi wozami. Podziwiały widoki roztaczające się z góry Wieżyca. Jednak największą atrakcją, która wzbudziła niemałe emocje był „dom stojący na głowie”. Wielu odczuło w nim dziwne przypadłości i brak właściwej koordynacji ruchów. Mimo tego, nikomu z wrażenia i wspomnianego stanu, nie poprzewracało się w głowie.

Więcej zdjęć na stronie GALERII>>

***

Serdecznie dziękuję Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie, za wsparcie finansowe wycieczkowego przedsięwzięcia.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 06 maja 2009 23:51
 
Konkurs matematyczny dla maluchów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 01 maja 2009 09:53
Skalowanie czcionki:

Myślę i liczę

2009.04.29_0129 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbył się konkurs matematyczny dla klas drugich pod hasłem „Myślę i  liczę” zorganizowany przez Iwonę Kasprzak, Agnieszkę Dobrowolską i Marzannę Zbierską. Nasi mali uczniowie całkiem nieźle poradzili sobie z zadaniami, które do najłatwiejszych nie należały. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a w gronie zwycięzców znaleźli się – Szymon Kierzek z klasy II „a” (I miejsce), Mateusz Janiszewski – II „b” (II miejsce), Hubert Poszwa – II „b” (III miejsce).

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: piątek, 01 maja 2009 09:58
 
Spotkanie z pisarzem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 29 kwietnia 2009 22:27
Skalowanie czcionki:

2009.04.24_01 Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie po raz kolejny udowodnili, że interesują się literaturą. Tym razem uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem. Dnia 25 kwietnia Grzegorz Gortat zaprezentował swój twórczy dorobek. Uczniowie klasy VI a pod opieką Stefanii Jóźwiak i Pauliny Kubsik mogli się wcielić w rolę dziennikarzy przeprowadzających wywiad, a w ten sposób poznać życie Grzegorza Gortata. Z pewnością było to zdarzenie, które nie zdarza się na co dzień. [GALERIA>>]

Paulina Kubsik

 

Poprawiony: środa, 29 kwietnia 2009 22:54
 
Błyskotliwi uczniowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 25 kwietnia 2009 00:26
Skalowanie czcionki:

Rycerze z golińskiej podstawówki

4 a
 4 b 4 c  4 d

 Inspirowanie uczniów do efektywnego działania, jest bardzo ważne w pracy każdego nauczyciela. Można to czynić różnymi sposobami. Upust kreatywnym pomysłom, można dać także, dzięki ciekawemu przebraniu. Ten pomysł, został podsunięty czwartoklasisto ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przez Przemysława Ciesielskiego. Dzieci w ramach lekcji historii, mogły zaprezentować się w strojach rycerskich.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 25 kwietnia 2009 01:03
 
«« start  poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130  nast.  koniec »»

Strona 125 z 131
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information