piątek, 20 lipca 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 
Statystyki

Wizyt razem:420565
Wizyty dzisiaj:36
Wizyty wczoraj:111
Przeglądarki
12%Google Chrome 66.0.3359.158
8%Google Chrome 67.0.3396.87
7%Google Chrome 66.0.3359.181
7%FireFox 60.0
6%Google Chrome 41.0.2272.96
5%Google Chrome 66.0.3359.139
4%Google Chrome 56.0.2924.87
4%Mozilla
3%Google Chrome 66.0.3359.126
2%FireFox 59.0
Kraje
Poland flag 81%Poland (18107)
Unknown flag 16%Unknown (3582)
Germany flag 2%Germany (352)
France flag <1%France (131)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (78)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.224.17.157
Wydarzenia
Ogólnopolski konkurs historyczny w 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 29 stycznia 2010 00:47
Skalowanie czcionki:

Wojenne losy

Uczestnicy konkursu Niezwykle popularne wśród uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie są te konkursy, w których nasi podopieczni mogą wykazać się własną inwencją twórczą, dlatego chętnie korzystają z propozycji przedstawianych im przez swoich nauczycieli. Przystępując do konkursu pod hasłem Wojenne losy, związanego z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej, a zorganizowanego przez Ogólnopolski Związek Żołnierzy Batalionów Chłopskich oraz Zakład Historii Ruchu Ludowego – Fundacja Rozwoju w Warszawie, mieli możliwość odszukania polskich bohaterów, często dawno zapomnianych, poprzez dotarcie do świadectw, które pozostały w ich pamięci lub ich rodzin czy znajomych, także do wszelkiego rodzaju zdjęć, listów, pamiętników, publikacji prasowych i książkowych i innych pamiątek. Do konkursu zgłosili się uczniowie, na których zawsze można liczyć w podobnych sytuacjach, a stworzenie ciekawej pracy literackiej nie stanowi dla nich większego problemu. I tak Filip Chwaciński (IV „b”), Tomasz Sypniewski (V „c”), Dorota Nisztuk (V „c”), Arkadiusz Bandarz (V „c”), Katarzyna Sznycer (V „c”) przygotowali swoje prace pod kierunkiem nauczyciela Aleksandry Gołdych, natomiast Kamila Mazurczak (VI „a”) i Olga Kubalińska (VI „a”) – Przemysława Ciesielskiego. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone dopiero w maju, jednak już dziś nasi uczniowie z pasją i pełnym zaangażowaniem mogli odkrywać losy członków bliższej lub dalszej rodziny, sąsiadów, mieszkańców naszej lokalnej społeczności w latach 1939 – 1945.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: piątek, 26 lutego 2010 20:49
 
Wesołe Nutki na scenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 29 stycznia 2010 00:00
Skalowanie czcionki:

Słów kilka o działalności koła religijnego

Spotkanie świąteczne Działalność koła religijnego, skupiającego w swym gronie dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, a prowadzonego z pasją przez siostrę Aurelię Mariolę Leszczyńską, jest żywa i aktywna.

Siostra, podejmując się z dużym zaangażowaniem wielu inicjatyw, wpaja swoim uczniom odpowiednie treści z zakresu wiedzy religijnej i moralności chrześcijańskiej, pogłębia integrację między nimi, zachęca do współpracy i twórczej działalności. Jej działania obejmują między innymi spotkania świąteczne czy też wyjazdy na wszelkiego rodzaju konkursy.

Na występach w KoninieWarto wspomnieć chociażby dwa styczniowe: jeden do Konina na XIII Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej, drugi do Słupcy, gdzie odbył się IV Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek, na których nie zabrakło siostry i jej rozśpiewanych Wesołych Nutek. Zespół zaprezentował na tych występach kolędę Śliczna Gwiazda, a wrócił z dyplomami i prezentami ufundowanymi przez organizatorów.

Takie wyjazdy czynią atrakcyjnymi zajęcia prowadzone przez siostrę i sprzyjają zainteresowaniu ich tematyką.

Aleksandra Gołdych
s. Aurelia Mariola Leszczyńska

Poprawiony: piątek, 29 stycznia 2010 00:13
 
Przyłączyli się do akcji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 25 stycznia 2010 18:57
Skalowanie czcionki:

Osiemnastka orkiestry Owsiaka

Wolontariusze 18. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy10 stycznia Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie po raz kolejny zagrała w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Jej dyrygentem od 18 lat nieprzerwanie jest Jerzy Owsiak.

Wśród tysięcy młodych wolontariuszy tej charytatywnej akcji znalazły się również uczennice Szkolnego Koła PCK: Sara Bodzianowska, Agata Ciecholewska, Patrycja Dębowa, Natalia Dybczak, Julia Ignaczak, Klaudia Krzemińskla, Anna Orkowska, Justyna Pazera, Oliwia Staszak, Wiktoria Żerkowska, którego opiekunem na co dzień jest Liliana Czajkowska. Dziewczęta z naszej szkoły zebrały ogółem: 393,19 zł, 1,57 euro, 1 koronę czeską. W gminnym sztabie WOŚP w Golinie pracował nauczyciel wychowania fizycznego - Piotr Jabłoński. Do akcji przyłączyły się także grupa artystyczna Alegro pod kierunkiem Aliny Król oraz zuchy, którymi opiekowała się Iwona Kasprzak.


 

Justyna Szczot
Przemysław Ciesielski
Poprawiony: poniedziałek, 25 stycznia 2010 23:07
 
Finały konkursów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 25 stycznia 2010 18:47
Skalowanie czcionki:

Bożonarodzeniowe kartki [GALERIA]

Zwycięzkie kartkiTradycje bożonarodzeniowe są silnie zakorzenione w naszej kulturze. Jednym z jej przejawów jest pisanie kartek do bliskich i przyjaciół.

W związku z powyższym znamienne były świąteczne konkursy plastyczne, w których wzięli udział uczniowie golińskiej podstawówki.

Pierwszy z nich został organizowany przez Żanettę Matlewską - Dyrektora Biblioteki Miejskiej w Golinie i Przemysława Ciesielskiego. Uczniowie piątych oraz szóstych klas Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego: Klaudia Boczkowska, Aleksandra Masłowska, Agata Woźniak, Eryk Sroka, Martyna Krzyżaniak, Klaudia Krzemińska, Natalia Dybczak przygotowali piękne kolorowe kartki. Dodatkowo wzbogacili je świątecznym komentarzem, wyrażonym w postaci poetyckich życzeń umieszczonych we wnętrzu dzieł plastycznych.

Wszystkie dzieci za twórczy trud zostaną nagrodzeni praktycznymi upominkami i dyplomami.

Pomysłodawczynią drugiego konkursu o podobnej tematyce była nauczycielka języka angielskiego Beata Matczak, natomiast uczestnikami uczniowie czwartych i piątych klas. Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Tutaj bezkonkurencyjnymi pracami okazały się być pomysłowe kartki autorstwa: Wiktorii Mioduckiej, Klaudii Wicińskiej, Oliwii Lewandowskiej. Uczennice za przygotowanie swoich unikatowych świątecznych dzieł także otrzymają nagrody i dyplomy.

Przemysław Ciesielski


Poprawiony: niedziela, 07 lutego 2010 18:12
 
Konkurs plastyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 14 grudnia 2009 20:40
Skalowanie czcionki:

Czy znam swoje prawa? [GALERIA]

Wyróżniona praca Znam swoje prawa - prawa dziecka pod takim hasłem odbył się w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie listopadowy konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III. Przygotowane przez dzieci prace, które tematycznie związane były z tak ważnym zagadnieniem oceniły: Halina Nowicka (organizator), Małgorzata Iwińska i Iwona Kasprzak. W ostatecznym postanowieniu nauczycielki wyłoniły zwycięzców na każdym z poziomów nauczania. W klasach pierwszych „na podium stanęli”: Martyna Niedzielska (I a), Michał Lajklich (I c), Klaudia Hyża (I b). Wyróżnienie otrzymali Martyna Kudlewska (I c) i Mateusz Nowak (I c). Spośród drugoklasistów I miejsce zajęła Agata Ślebioda (II c), II - Jacek Skowroński (IIc), III - Agata Sieczkowska (II c). Wyróżnione to: Magdalena Walczak (II a), Natalia Podlasińska (II a) i Martyna Banaszak (II a). Na poziomie klas trzecich I miejsce przyznano: Marcinowi Derdzie (III c), II - Annie Orkowskiej (III b), III - Oliwii Staszak (III b). Wyróżnienie przyznano Dagmarze Klimczak (III a).

Laureaci otrzymają dyplomy na styczniowej zabawie choinkowej.

Powyższy konkurs plastyczny był znakomitym sposobem uczczenia 20. rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Ponadto przypomniał o wartościach, które przysługują najmłodszym na całym świecie.

Halina Nowicka

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 21 grudnia 2009 21:03
 
W świątecznym nastroju PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 23 grudnia 2009 16:52
Skalowanie czcionki:

Dekoracje w szkole [GALERIA]

Przy wejściu do szkoły wita nas piękna choinka Świąteczny nastrój można dostrzec w wielu miejscach. Widać go, także w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Dzięki barwnym choinkom, nastrojowym gazetkom, innym dekoracjom przygotowanym przez Kornelię Topor - Pustelnik oraz dzieci z Kółka plastycznego całej uczniowskiej i nauczycielskiej społeczności udzieliła się wyjątkowa i niepowtarzalna atmosfera świąt.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 29 stycznia 2010 00:37
 
Uczniowska inicjatywa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 29 stycznia 2010 00:30
Skalowanie czcionki:

Spełniają marzenia potrzebujących

Wolontariusze prowadzonej akcji Fundacja Spełnionych Marzeń opiekuje się dziećmi z chorobami nowotworowymi i jak nazwa wskazuje, spełnia niekonwencjonalne marzenia swoich podopiecznych z pomocą sponsorów, którym cierpienia najmłodszych nie są obojętne. Ze wsparciem tej szczytnej idei pospieszyli też uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Arek Bandarz, Greta Szymczak, Paweł Mioducki i Nikola Kopeć, organizując kiermasz dla swoich koleżanek i kolegów, a zebrane środki finansowe zamierzają przekazać na konto fundacji w nadziei, że może również im uda się, choć na chwilę, przywrócić uśmiech na twarzy chorych dzieci.

Aleksandra Gołdych

 

Poprawiony: piątek, 29 stycznia 2010 00:36
 
Prace plastyczne uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 11 grudnia 2009 20:06
Skalowanie czcionki:

Gwiazdy Betlejemskie wyróżnione

Uczestnicy i organizatorzy O Gwiazdo Betlejemska zaświeć na niebie mym. Tak szukam Cię wśród nocy, tęsknię za światłem Twym. Zaprowadź do stajenki, leży tam Boży Syn, Bóg Człowiek z Panny Świętej dany na okup win. (...)

Wspomniany wyżej fragment pastorałki jest bardzo wymowny, bowiem podkreśla wagę symbolu nieodłącznie związanego z przyjściem Pana Jezusa na świat.

Właśnie ten motyw przyświecał konkursowi na „Najpiękniejszą Gwiazdę Betlejemską”, który został zorganizowany przez goliński Dom Kultury w ramach IX Przeglądu Twórczości Bożonarodzeniowej.

We wspomnianej świątecznej rywalizacji wzięli także udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego. Dzieci zainspirowane do działania przez Halinę Nowicką i Przemysława Ciesielskiego, przygotowały przestrzenne prace plastyczne. Swoje dzieła wykonały z różnych materiałów: kolorowego papieru, kartonu, styropianu, sreberek, drewna, łańcuchów, a nawet domowego ciasta. W rezultacie konkursowe jury dostrzegło gwiazdy autorstwa Wiktorii Szymańskiej i Marcina Bruda. Oprócz wyróżnionych, także pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni. Byli to: Magdalena Walczak, Daniel Lewiński, Jakub Łuczak, Hubert Orchowski, Adrian Piasecki, Tymoteusz Pustelnik, Julian Pyrzyński, Kewin Zaworski, Krystian Bobrowski, Jakub Łukomski, Martyna Szmajdka, Danuta Błaszczyk, Agata Brud, Aleksandra Adamczyk.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w prezentowaniu własnych, często skrywanych zdolności plastycznych.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 13 grudnia 2009 21:03
 
Soki, warzywa i owoce na 5 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 11 grudnia 2009 20:04
Skalowanie czcionki:

Upominki za udział w konkursie [GALERIA]

Uczestnicy i organizatorzy W minionym roku szkolnym Klaudia Krzemińska Martyna Krzyżaniak, Kamila Mazurczak, Karolina Łeska, Marcin Antkowski, Marcin, Bartczak, Paweł Bilski i Arkadiusz Karnafel pod kierunkiem Małgorzaty Iwińskiej i Przemysława Ciesielskiego wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez firmę Tymbark.

Jego celem było promowanie spożycia warzyw, soków i owoców pięć razy dziennie. Akcja przeprowadzona w murach Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie spotkała się z zaskakującym odzewem ze strony młodych ludzi, którzy zajęli się opracowaniem szeregu ciekawych działań zachęcających do konsumpcji. Obejmowały one przygotowanie: plakatów, tematycznych scenek rodzajowych oraz przerwy międzylekcyjnej z owocami, warzywami i sokami - wszystko to dla promocji zdrowego stylu życia.

W listopadzie uczniowie wraz z opiekunami otrzymali od organizatora upominki potwierdzające uczestnictwo w konkursie „Owoce, warzywa i soki są na 5”.

Przemysław Ciesielski

 

Poprawiony: sobota, 12 grudnia 2009 14:10
 
Polska też przychodzi do stajenki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 10 grudnia 2009 22:12
Skalowanie czcionki:

 

IX Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej [GALERIA]

PrzedstawienieŚwięta Bożego Narodzenia oraz okres przedświąteczny jest czasem refleksji, uwrażliwiania innych oraz inspiracją do różnorodnej twórczości. Dzieci z Koła Misyjnego „Ty również możesz zostać misjonarzem”, prowadzonego przez siostrę Laurencję wzbudziły niezwykłe doznania i wrażenia, przedstawiając piękne jasełka pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i zdobyły pierwsze miejsce na IX Przeglądzie Twórczości Bożonarodzeniowej. Jasełka miały na celu ukazanie prawdy, że Jezus cieszy się każdą przychodzącą do niego osobą, ale nie tylko. Do stajenki przychodzi również Polska, by oddać się w Opiekę i prosić o pomoc w różnych chwilach naszego życia. Na koniec jasełek Jezus błogosławi wszystkich, którzy odwiedzili skromną stajenkę.

Uroczystość zorganizowana została przez Dom Kultury w Golinie i odbyła się 6 grudnia 2009 roku. W przeglądzie wzięły udział trzy zespoły: uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Radolinie, uczniowie klasy integracyjnej ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką Aliny Król i Żanety Wilant oraz dzieci z Koła Misyjnego, będące również uczniami Szkoły Podstawowej w Golinie. Zwycięzcy będą reprezentować Golinę na Przeglądzie Twórczości Bożonarodzeniowej w Kazimierzu Biskupim 15 stycznia 2010 roku.

Justyna Szczot

Danuta Chodźko (s. Laurencja)

Poprawiony: sobota, 12 grudnia 2009 11:18
 
Bożonarodzeniowe szopki nagrodzone w Poznaniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 10 grudnia 2009 22:03
Skalowanie czcionki:

Uczniowie wykazali się pomysłowością i talentem [GALERIA]

Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie przystąpiła do Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych „Żłóbek Wielkopolski” – 2009, w którym odniosła znaczący sukces, otrzymując trzy dyplomy:

- II Nagrodę, czyli II miejsce w kategorii pierwszej zajęła szopka wykonana przez Huberta Szyk z kl. VI c;
- Wyróżnienie specjalne w kategorii „rodzinna” otrzymała szopka Szczepana i Tymoteusza Pustelników;
- Wyróżnienie przyznano pracy wykonanej przez Agatę Woźniak i Aleksandrę Adamczyk z kl. V b.

UczestnicyInicjatorką uczestnictwa naszej szkoły w wielkopolskim konkursie oraz organizatorką wyjazdu była s. Aurelia Leszczyńska. W ramach wycieczki szkolnej wszyscy uczestnicy wraz z dyrektor szkoły Jolantą Krucką oraz z opiekunami s. Aurelią Leszczyńską, s. Laurencją Chodźko i  Iwoną Kasprzak udali się  na finałową uroczystość do  Muzeum Narodowego – Oddział Muzeum Etnograficznego – w Poznaniu. Ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięło udział 26 uczniów klas I-VI. Wykonano 16 prac, w tym 8 samodzielnych, 7 grupowych i 1 rodzinną. W wyniku wstępnej eliminacji szkolnej 12 prac wytypowano do wzięcia udziału w konkursie, 4 prace pozostały w szkole. Zgodnie z regulaminem dnia 24 listopada 2009 r. prace uczniów zostały dostarczone do Muzeum Etnograficznego w Poznaniu, gdzie łącznie wpłynęło 270 prac „szopek” z różnych szkół. Otwarcie wystawy oraz głoszenie wyników odbyło się 5 grudnia o godzinie 12:00. Wystawa szopek w poznańskim muzeum będzie otwarta do 30 stycznia 2010 roku natomiast kolejnego dnia, czyli 31 stycznia zostanie przyznana i wręczona nagroda publiczności.

Patronat honorowy na konkursem sprawował Wielkopolski Kurator Oświaty. Patronatem medialnym konkursu jest „Przewodnik Katolicki” oraz Radio Merkury.

Justyna Szczot

Mariola Leszczyńska (s. Aurelia)

Poprawiony: sobota, 12 grudnia 2009 11:21
 
«« start  poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130  nast.  koniec »»

Strona 125 z 137
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information