niedziela, 22 kwietnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 
Statystyki

Wizyt razem:354733
Wizyty dzisiaj:286
Wizyty wczoraj:161
Przeglądarki
7%FireFox 57.0
6%Google Chrome 62.0.3202.84
6%Google Chrome 63.0.3239.111
5%Google Chrome 63.0.3239.132
5%Google Chrome 62.0.3202.94
5%Google Chrome 65.0.3325.109
4%Google Chrome 64.0.3282.137
4%Google Chrome 56.0.2924.87
4%Google Chrome 63.0.3239.84
3%Google Chrome 65.0.3325.181
Kraje
Poland flag 82%Poland (51734)
Unknown flag 12%Unknown (7725)
Germany flag 3%Germany (2191)
France flag <1%France (412)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (302)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.81.116.187
Wydarzenia
XIV Konińskie Forum Oświatowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 29 marca 2018 16:34
Skalowanie czcionki:

Wiedza, integracja, relaks…

ForumW dniu 24 marca 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli udział w XIV Konińskim ForumForum Oświatowym. Spotkanie odbyło się pod patronatem prezydenta Miasta Konina. Młodzież zapoznała się z szeroką ofertą szkół ponadpodstawowych w powiecie konińskim. Miała też okazję pozmawiać z nauczycielami, zadawać nurtujące pytania. Ogrom zebranych przez młodzież ulotek i gadżetów świadczy, że wyjazd cieszył się zainteresowaniem. Na zakończenie wycieczki w ramach integracji odwiedziliśmy pizzerię Da Grasso. Udział w Forum Oświatowym w Koninie odbył się przy współpracy Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie. Opiekę nad młodzieżą sprawowały Ewa Wróbel i Bernadeta Kucharska.

Ewa Wróbel

Poprawiony: czwartek, 29 marca 2018 16:35
 
TEATRZYKI VC PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 28 marca 2018 12:39
Skalowanie czcionki:

Młodzi adepci minisztuki teatralnej [MINIGALERIA]

TeatrzykiZachęcanie dzieci do twórczego działania na lekcjach jest bardzo ważne w pracy każdego nauczyciela i to bez względu na charakter przedmiotu. Można to czynić na wiele sposobów. Młodzi ludzie dzięki częstym zachętom i motywacjom ze strony prowadzącego zajęcia dają upust swoim kreatywnym pomysłom np. przygotowując minisztuki teatralne.

Właśnie ten pomysł został podsunięty przez Przemysława Ciesielskiego uczniom klasy Vc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. W ramach lekcji języka polskiego przedstawili własne wizje mitologicznych opowieści. Każda z nich była jedyna w swoim rodzaju, wszystko to za sprawą unikatowych scenariuszy oraz pomysłowo wykonanych kukiełek lub zaadaptowanych specjalnie na tę okoliczność maskotek. Przygotowane teatrzyki spotkały się z dużym uznaniem oglądających oraz samego polonisty.

Brawo młodzi adepci minisztuki teatralnej!

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 05 kwietnia 2018 18:17
 
PRZED WIELKANOCĄ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 28 marca 2018 10:42
Skalowanie czcionki:

"Pisanki, kraszanki, jajka malowane”

Zbliżające się Święta Wielkanocne były okazją do przygotowania w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wystawy pt. ,,Wielkanocne dekoracje. Stała się ona okazją do poznania współczesnych technik tworzenia okazjonalnych ozdób.

Najważniejsze rekwizyty tego okresu, to zdobione jajka. To one zdominowały ekspozycję. Ozdobne, kolorowe, przestrzenne prace wykonali uczniowie klas gimnazjalnych pod kierunkiem nauczycielki plastyki - Agnieszki Pakuły.
Jesteśmy pod wrażeniem ich pomysłowości!

Wystawa

Agnieszka Pakuła

 
Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 27 marca 2018 16:54
Skalowanie czcionki:

Lekcja bohaterstwa

Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką został ustanowiony na dzień 24 marca w 74. rocznicę tragicznych wydarzeń na Podkarpaciu. Wówczas to Niemcy zamordowali bohaterską rodzinę Ulmów oraz ośmioro ukrywanych przez nich Żydów. Inicjatorem wprowadzenia nowego święta jest Prezydent RP Andrzej Duda. Jak czytamy w oświadczeniu Kancelarii Prezydenta: „Wejście w życie przepisów ustanawiających Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką, podkreśla szacunek, jaki oddajemy Witoldowi Pileckiemu, Janowi Karskiemu, Władysławowi Bartoszewskiemu, Irenie Sendlerowej, twórcom Żegoty, rodzinie Ulmów, Kowalskich i Baranków, ale także siedmiu tysiącom osób, które zostały upamiętnione Lekcja bohaterstwaw Instytucie Yad Vashem oraz tym tysiącom Polaków, którzy nie są znani z imienia i nazwiska”.

26 marca 2018 nauczycielka języka polskiego, p. Aleksandra Gołdych, w celu zaprezentowania młodzieży problematyki nowego świętaLekcja bohaterstwa narodowego, zorganizowała dla uczniów klas 6 „b” i 6 „c” projekcję filmu dokumentalnego Arkadiusza Gołębiewskiego „Życie za życie”, który przedstawia postawy Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Film, poprzedzony pogadanką na temat losów ówczesnych Żydów, został zrealizowany we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej i Narodowym Centrum Kultury.

Alex DancygImpulsem do podjęcia wspomnianych działań stało się także nieszablonowe seminarium z Alexem Dancygiem (współpracownikiem Instytutu Yad Vashem oraz uczestnikiem dialogu polsko-żydowskiego) zorganizowane przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, na które dotarły również przedstawicielki Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie: p. Aleksandra Gołdych, p. Jolanta Krawczyk-Poszwa i p. Justyna Sieczkowska.

Podjęte działania w naszej szkole wpisują się głęboko w proces kształtowania patriotyzmu, podkreślania bohaterstwa oraz powszechnej odpowiedzialności za losy kraju.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: wtorek, 27 marca 2018 23:10
 
ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 27 marca 2018 16:43
Skalowanie czcionki:

Przy wielkanocnym stole

WielkanocKultywowanie rodzimych tradycji i sukcesywne przypominanie o ich ważności stanowi znaczącą wartość samą w sobie, na którą trzeba uczulać wychowując - nie tylko młode pokolenie.

Na niespełna kilkanaście dni przed uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego (27 marca 2018 r.) grupa dzieci, uczęszczających na zajęcia do Świetlicy Socjoterapeutycznej nr 10 w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem opiekunów - Agnieszki Dobrowolskiej i Kornelii Topor-Pustelnik wzięły udział w świątecznym spotkaniu przy wielkanocnym stole. NieWielkanoc zabrakło na nim tradycyjnych potraw: jajek z majonezem, pysznej szynki, gorącej kiełbaski i babki cytrynowej. Konsumpcję poprzedziły Spotkanie wielkanocneokolicznościowe życzenia.

Przy tej okazji, świętujących odwiedzili dyrektor Jolanta Krucka oraz… zajączek wielkanocny wraz ze słodkim, czekoladowym prezentem.

Spotkanie przy stole było doskonałym sposobem na integrację młodszych i tych trochę starszych. Pozwoliło dowartościować siebie, uwrażliwić na piękno polskiej tradycji, której zawsze powinniśmy być wierni.

Przemysław Ciesielski

***

Serdeczne podziękowania dla Burmistrza Goliny – Mirosława Durczyńskiego, Kingi Szykownej oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za życzliwość i wsparcie finansowe Świetlicy Socjoterapeutycznej nr 10.

Agnieszka Dobrowolska,Kornelia Topor - Pustelnik

Poprawiony: środa, 28 marca 2018 10:44
 
ELIMINACJE POWIATOWE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 27 marca 2018 12:43
Skalowanie czcionki:

Eliminacje powiatowe

W Kramsku o pożarnictwie

24 marca 2018 r. w Kramsku odbyły się powiatowe eliminacje 41. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W tym roku gminę Golina reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego – Sandra Olszewska (IIdG) i Igor Janiszewski (VIIa). Nasi przedstawiciele, którym towarzyszył burmistrz Mirosław Durczyński, za udział w rywalizacji otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 28 marca 2018 07:22
 
„O niepodległą. Rola polskich rodzin w odzyskiwaniu niepodległości” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 27 marca 2018 06:50
Skalowanie czcionki:

Szkolenie dla nauczycieli w Muzeum Powstania Warszawskiego [MINIGALERIA]

„Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać”.

/Jan Stanisław Jankowski - Delegat Rządu RP na Kraj/

WarszawaZacytowane powyżej słowa Jana Stanisława Jankowskiego wskazują na ostatnią próbę ratowania Polski przed zniewoleniem, podjętą w sierpniu 1944 przez garstkę młodych, „szalonych” patriotów. Polacy świetnie zdawali sobie sprawę z faktu, że nadciągająca od wschodu Armia Czerwona, nie będzie walczyć w ich obronie, lecz wprowadzi totalitaryzm komunistyczny w miejsce nazistowskiego. Tę smutną historię przybliża obywatelom Muzeum Powstania Warszawskiego, które ożywia wyobraźnię zwiedzających obrazem, światłem i dźwiękiem. WartoWarszawa poznać historię Warszawy i jej mieszkańców w czasie II wojny światowej w tym właśnie miejscu.

W dwudniowym szkoleniu, zorganizowanym dla nauczycieli historii i języka polskiego przez Dział Edukacyjny Muzeum Powstania Warszawskiego, Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie reprezentowały - p. Jolanta Krucka (dyrektor naszej placówki), p. Aleksandra Gołdych i p. Jolanta Krawczyk-Poszwa.

23 marca uczestnicy szkolenia, zatytułowanego „O niepodległą. Rola polskich rodzin w odzyskiwaniu niepodległości”, zostali oprowadzeni przez dr Karola Mazura po tematycznych wystawach, mieszczących się w dawnej elektrowni tramwajowej, a przywodzących na myśl scenerię lat czterdziestych dwudziestego wieku. Zwiedzający poruszali się trasą, przedstawiającą chronologię wydarzeń, w szczególności obejrzeli zdjęcia z czasu okupacji i wybuchu powstania, maszyny drukarskie, opaski powstańcze, aranżację kanału, „Radiostacje i łączność”, „Pocztę Polową”, a w sali pod Liberatorem replikę samolotu Liberator WarszawaB-24J. Wiele emocji wzbudziła również projekcja filmu „Miasto ruin” w technice 3D, ukazująca przelot samolotem nad zburzoną Warszawą.


Natomiast w sobotę 24 marca nauczyciele zebrani w muzeum (w audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego) mogli wysłuchać wykładu "Czy i kiedy odzyskaliśmy niepodległość?", wygłoszonego przez wybitnego historyka prof. Wojciecha Roszkowskiego oraz otrzymać książkę z jego autografem. Następnie p. Anna Klimowicz poprowadziła przejmujące i pełne dramatyzmu warsztaty na temat losów kobiet w obozie Ravensbrück. Uczestnicy szkolenia otrzymali nie tylko certyfikaty i publikacje książkowe, przede wszystkim zostali wzbogaceni w „pamięć” o wyjątkowym miejscu, jakim jest Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jolanta Krucka, Aleksandra Gołdych, Jolanta Krawczyk-Poszwa

Poprawiony: wtorek, 27 marca 2018 15:02
 
FORUM OŚWIATOWE W KONINIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 27 marca 2018 06:46
Skalowanie czcionki:

Powiatowy Konkurs Matematyczny „Z poradnika młodego matematyka”

Forum24 marca 2018 r. uczniowie z klas IV: Rafał Iwiński, Julia Pyrzyńska, Małgorzata Kirowska oraz Maksymilian Sławski ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką Agnieszki Sołtysiak uczestniczyli w Konińskim Forum Oświatowym. Zapoznali się tam z prezentacjami poszczególnych placówek.

To spotkanie dla szkół było także doskonałą okazją do wręczenia naszym przedstawicielom dyplomów i nagród książkowych za udział i zdobycie II miejsca w konkursie przedmiotowym „Z poradnika młodego matematyka”.

Czwartoklasistom, biorącym udział we wspomnianej rywalizacji gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Sołtysiak

Poprawiony: wtorek, 27 marca 2018 10:04
 
SZKOLNY KLUB „WIELKODUCHA" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 27 marca 2018 06:43
Skalowanie czcionki:

Warsztaty wielkanocne w Radolinie

Wielkoduchy23 marca 2018 r. „Wielkoduchy” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie (na co dzień klasa IVc) pod opieką nauczycielki -Wielkoduchy Agnieszki Sołtysiak wybrały się na warsztaty wielkanocne zorganizowane przez Szkolny Klub „Wielkoducha” przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie.

Ich tematem przewodnim były kartki świąteczne. Dzięki twórczym pomysłom każda minipraca stworzona przez uczniów miała niepowtarzalny wygląd.

Spotkanie w Radolinie było bardzo radosne. Przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na Wielkanoc. Wspólne zajęcia pozwoliły poczuć świąteczną atmosferę, a także zintegrować wolontariuszy z gminy Golina.

Wszystkim życzymy wesołych Świąt Wielkanocnych!

***

Dziękujemy „Wielkoduchom” z Radoliny oraz Magdalenie Lewartowskiej za miłe przyjęcie w progach tamtejszej podstawówki.

Agnieszka Sołtysiak

Poprawiony: wtorek, 27 marca 2018 07:17
 
STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 23 marca 2018 13:07
Skalowanie czcionki:

„Mazurek Dąbrowskiego” pieśnią nadziei i zwycięstwa

22 marca 2018 r. w gościnne progi Biblioteki Publicznej w Golinie zawitali po raz kolejny uczniowie uczęszczający na zajęcia kół polonistycznego i angielskiego wraz z nauczycielami Beatą Matczak oraz Przemysławem Ciesielskim.

HymnSpotkanie oscylowało wokół „Mazurka Dąbrowskiego oraz szeroko pojętej miłości do ojczyzny. Miało ono na celu propagowanie postaw patriotycznych, zapoznanie uczniów z genezą „Pieśni Legionów Polskich weHymn Włoszech”, a także utrwalenie wiadomości zdobytych na lekcjach języków polskiego i angielskiego. Lekcja biblioteczna składała się z trzech bloków: literackiego, plastycznego oraz muzycznego. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich przygotowanych przez bibliotekarkę Karolinę Kasprzak zadaniach.

W trakcie części literackiej uczniowie, pracując w kilkuosobowych zespołach, sprawnie wychwycili wszystkie różnice między pierwotną a współczesną wersją hymnu, bez problemu wskazali również odniesienia do wydarzeń historycznych, które są zawarte w tekście autorstwa Wybickiego. Przetłumaczyli także podane słowa z polskiego na Hymnangielski.

Podczas drugiej części zajęć uczniowie mieli okazję doskonalić swoje umiejętności grafomotoryczne, musieli bowiem narysować wszystko, co kojarzy im się z naszym hymnem i Polską. Powstały piękne, wzruszające prace. Zwieńczeniem lekcji bibliotecznej był blok muzyczny, dzieci wysłuchały „Mazurka Dąbrowskiego” w postawie zasadniczej oraz z werwą zaśpiewały piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”. Na zakończenie dodać należy, iż wspomniane wyżej zajęcia wpisały się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Karolina Kasprzak

Poprawiony: piątek, 23 marca 2018 13:08
 
SPOTKANIE Z DENTYSTĄ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 23 marca 2018 12:56
Skalowanie czcionki:

Zgłębianie tajników higieny jamy ustnej

Spotkanie z dentystąWszystkie przedszkolaki wiedzą już bardzo dobrze, jak pielęgnować zęby. Zawdzięczają to spotkaniu z dentystą dnia 20.03.2018 roku. Pan Jakub Koliński tłumaczył dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ileSpotkanie z dentystą czasu powinniśmy czyścić zęby. Dowiedzieliśmy się również, że słodycze można jeść, ale w małych ilościach. Potem należy oczywiście porządnie wyszorować ząbki. Pan Dentysta przyniósł ze sobą kilka oryginalnych rekwizytów. Wielkim zainteresowaniem cieszył się model szczęki. Dzieci zapoznały się także z rodzajami szczoteczek do zębów.

Celem spotkania było przybliżenie pracy dentysty, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa.

Oliwia Adamczyk

Poprawiony: piątek, 23 marca 2018 12:57
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 2 z 131
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information