wtorek, 11 grudnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 112 gości 
Statystyki

Wizyt razem:485840
Wizyty dzisiaj:142
Wizyty wczoraj:812
Przeglądarki
18%Google Chrome 70.0.3538.80
12%Google Chrome 70.0.3538.110
12%Google Chrome 41.0.2272.96
7%FireFox 63.0
6%Google Chrome 70.0.3538.102
4%Google Chrome 70.0.3538.77
4%Google Chrome 69.0.3497.100
3%Google Chrome 59.0.3071.125
3%Google Chrome 67.0.3396.87
2%FireFox 3.6.12
Kraje
Poland flag 77%Poland (16219)
Unknown flag 17%Unknown (3669)
Germany flag 3%Germany (604)
France flag <1%France (92)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (56)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.82.10.219
Wydarzenia
WYJAZD VIIIA DO KONINA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 04 grudnia 2018 17:53
Skalowanie czcionki:

Kino – prezent na mikołajki

Wyjazd do kinaRóżnego typu wyjazdy sprzyjają integracji młodzieży, a w szczególności te, które dodatkowo są prezentem na mikołajki.

Ten wspomniany w tym artykule, odbył się 3 grudnia 2018 r. Wtedy to klasa VIIIa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką swojego wychowawcy - Przemysława Ciesielskiego skorzystała z dobrodziejstw konińskiego kina „Helios”. Uczniowie obejrzeli tam pełnometrażowy film w technologii 2D pt. „Fantastyczne zwierzęta, jak je znaleźć cz. II”, opowiadający o tytułowych stworzeniach, ich losach w świecie ludzi i zmaganiach z siłami zła.

Po projekcji, uczestnicy wyjazdu udali się coś przekąsić do restauracji KFC i GRECO.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: wtorek, 04 grudnia 2018 21:34
 
KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 04 grudnia 2018 15:16
Skalowanie czcionki:

Pokazali, jak wygląda Boże Narodzenie w ich rodzinach i wygrali konkurs

KonkursKonkursy literackie o tematyce bożonarodzeniowej na stałe wpisały się do grudniowego kalendarza imprez organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Golinie. Tym razem dzieci przygotowały prezentacje multimedialne pod hasłem „Boże Narodzenie moich dziadków i rodziców a moje Boże Narodzenie”.

Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie reprezentowali Piotr Kucharski z kl. VIIIa (opiekun Przemysław Ciesielski) oraz Kamil Wojewoda z kl. VIIIb (opiekun Aleksandra Gołdych). Chłopcy znakomicie wywiązali się z zadania konkursowego, za co 3 grudnia 2018 r. otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Karolina Kasprzak (BP Golina)

Poprawiony: wtorek, 04 grudnia 2018 21:27
 
WOLNOŚĆ, RADOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 03 grudnia 2018 13:36
Skalowanie czcionki:

Ortograficznie o Niepodległej

Konkurs ortograficznyW nawiązaniu do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę suwerenności oraz niezależności politycznej Danuta Wysokowska i EwaKonkurs ortograficzny Kazimierczak zorganizowały w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie „Konkurs Ortograficzny” z przeznaczeniem dla klas trzecich. Przyświecało mu wymowne w swojej treści hasło: „Wolność, Radość, Niepodległość”.

Rywalizacja, która odbyła się 29 listopada 2018 r., miała na celu podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych uczniów. Ponadto wspomóc zaowocowanie w jej uczestnikach poprawnym posługiwaniem się językiem polskim, idącym w parze z jakże ważnym wyrabianiem w młodym człowieku poczuciem patriotyzmu, szacunku do przeszłości i tradycji historycznych. Z zawiłościami polskiej pisowni zmierzyło się wówczas sześcioro uczestników: Wiktoria Pietraszek, Dominika Kołodziejczak, Jan Jakubowski, Juliusz Dybkowski, Natan Łomnicki, Gracjan Szabelski, których wcześniej przygotowała Arleta Skibińska.

Po zakończeniu konkursu wszystkim uczniom wręczono pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcom upominki.

Konkurs ortograficznyWyniki ortograficznej rywalizacji przedstawiały się następująco:

I. miejsce – Natan Łomnicki
II. miejsce – Gracjan Szabelski
III. miejsce – Jan Jakubowski

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z ortografią!

Arleta Skibińska,
Danuta Wysokowska,
Ewa Kazimierczak

Poprawiony: poniedziałek, 03 grudnia 2018 13:37
 
Z BARBÓRKĄ W TLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 03 grudnia 2018 12:34
Skalowanie czcionki:

O tajnikach górniczego zawodu [MINIGALERIA]

Grudzień to miesiąc, który kojarzy się nie tylko Mikołajem, lecz także ze św. Barbarą i obchodami górniczych uroczystości.

BarbórkaW związku z powyższym, 30 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie gościliśmy Dariusza Uryckiego i Ryszarda Pustelnika. Panowie ci, podzielili się z pierwszoklasistami tajnikami swojej wiedzy i doświadczenia, związanymi z trudami pracy górnika.

Podczas spotkania zorganizowanego z inicjatywy Kornelii Topor-Pustelnik, uczniowie dowiedzieli się o Kopalni Węgla Brunatnego Konin. Obejrzeli tematyczny film, na którym mogli zobaczyć wielkie koparki i inne sprzęty, używane na terenie wspomnianego wcześniej zakładu. Górnicy wyjaśnili im także różnice w wyglądzie mundurów - służbowego i galowego. Przy tej okazji dzieci mogły wziąć do ręki kordzik i szpadę górniczą. Ochotnicy z sali przymierzali czako (czapkę górniczą) z białymi piórami. Później przybyli goście chętnie odpowiadali na liczne pytania. Wyjaśnili m.in., jak powstaje węgiel oraz, co można jeszcze wydobywać spod ziemi. Olbrzymią radość sprawiły pierwszoklasistom upominki przywiezione przez górników - bryłki soli z kłodawskiej kopalni oraz cukierki.

Bardzo dziękujemy naszym gościom za spotkanie!

Kończąc, z okazji Dnia Górnika życzymy Panom – Dariuszowi Uryckiemu i Ryszardowi Pustelnikowi, nieustającej opieki św. Barbary, poczucia bezpieczeństwa, komfortu życiowego oraz pewności dnia jutrzejszego. Szczęść Boże!

Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: poniedziałek, 03 grudnia 2018 13:26
 
Wrażenia z wyjazdu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 01 grudnia 2018 22:38
Skalowanie czcionki:

Euroweek – szkoła liderów, czyli świat w zasięgu ręki

EuroweekDominikana, Indonezja, Wietnam, Indie, Ukraina, Kuba to tylko niektóre państwa, z których niesamowici, przesympatyczni i twórczy wolontariusze prowadzili zajęcia w języku angielskim z dziećmi i młodzieżą z całej Polski. W dniach 26 – 30 listopada siedmioro uczniów z naszej szkoły (Kalina Kulczak, Laura Plewczyńska, Pola Pyzdrowska, Amelia Plucińska, Jan Łukawski, Hubert Michalak i Hubert Przybyła) przebywało w malowniczej, górskiej miejscowości Międzygórze. Nie był to jednak czas relaksu. Młodzież czynnie, z ogromnym zaangażowaniem brała udział w całodniowych warsztatach, które miały na celu przybliżyć im ideę wolontariatu, poznać kulturę, możliwości i zwyczaje panujące w innych krajach.

EuroweekWyjazd ten dostarczył wszystkim przepięknych wrażeń; był czas na śmiech i zabawę, na pracę, podczas której trzeba było wykazać się ogromną kreatywnością; były też chwile ogromnych wzruszeń, podczas których łzy same płynęły z oczu. Podczas pożegnalnego spotkania z wolontariuszami młodzież otrzymała certyfikaty poświadczające ich udział w obozie. Podziękowania otrzymała też organizatorka wyjazdu pani Małgorzata Drukała. Niezwykle sympatycznym jest fakt, że Fundacja Euroweek nie zapomniała o przekazaniu dyplomu dla pani dyrektor Ewy Kutnik, wyrażając w ten sposób swoją wdzięczność za umożliwienie młodzieży uczestnictwa w tym przedsięwzięciu.

EuroweekZ Euroweeku wszyscy wrócili nieco zmęczeni, ale bogatsi w wiedzę, doświadczenie, nowe przyjaźnie i pewność, że nie kolor skóry, nie wyznawana religia, nie kraj pochodzenia predestynują nas do bycia dobrym lub złym człowiekiem. Najważniejsza jest otwartość, umiejętność dialogu, rzeczowa wymiana poglądów i uśmiech dla każdego – do tego zachęcali wszystkich zawsze pogodni i serdeczni wolontariusze.

Małgorzata Drukała

Poprawiony: sobota, 01 grudnia 2018 22:50
 
O TYM JAK… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 29 listopada 2018 16:35
Skalowanie czcionki:

… Ib była w bibliotece

W biblioteceBiblioteka Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie to miejsce przyjazne każdemu uczniowi, gdzie można przyjść, znaleźćW bibliotece coś dla siebie i skorzystać z „wiedzy” zgromadzonej na półkach.

29 listopada 2018 r. uczniowie z klasy Ib wraz z wychowawcą Kornelią Topor-Pustelnik odwiedzili jeden z oddziałów naszej bogato wyposażonej książnicy. Tam pod kierunkiem Jolanty Kruckiej i Joanny Smuszkiewicz wzięli udział w okolicznościowej lekcji.

Podczas zajęć zostali zapoznani z księgozbiorem i sposobem ułożenia książek na półkach. Dowiedzieli się o: gromadzeniu, przechowywaniu i udostępnianiu materiałów na poszukiwany w danej chwili temat. Zwieńczeniem wizyty w bibliotece były kolejne wypożyczenia różnych publikacji.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 29 listopada 2018 22:01
 
WRÓŻBY, LANIE WOSKU, ZABAWA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 28 listopada 2018 21:13
Skalowanie czcionki:

„Dyska” na andrzejki [MINIGALERIA]

Andrzeju, Andrzeju, nasz dobrodzieju,

dobrą wróżbę daj!

(…)

AndrzejkiAndrzejki to okazja do wróżb, lania wosku i… dobrej zabawy tanecznej. W związku z powyższym w sali gimnastycznej oraz auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, Samorząd Uczniowski obu sekcji pod kierunkiem: Bogumiły Kowalskiej, Anny Neneman – Koprowskiej, Magdaleny Mielcarek - Mirek, Eweliny Piaskowskiej, Agnieszki Sołtysiak we współpracy z 7. GZ „Odważne Gumisie” i grupą nauczycieli, zorganizował okolicznościową dyskotekę. 28 listopada 2018 r. miała ona dwie odsłony – poranną dla kl. 0-IV i wieczorną dla oddziałów V-VIII i III gimnazjalnych.

Podczas tych okolicznościowych imprez nie zabrakło: ciekawych wróżb, różnych gier, atrakcyjnych konkursów, malowania twarzy oraz doskonałej muzyki, o którą zadbali anglistka – Justyna Szczot i nauczyciel wychowania fizycznego – Hubert Kulczak. Ponadto w szkolnym sklepiku (opieka Katarzyna Stachurska, Joanna Graczyk) można było znaleźć coś dla siebie, by posilić się w przerwie po zejściu z „parkietu” ;-).Andrzejki

Znakomite humory oraz dobra zabawa udzieliły się wszystkim zgromadzonym w sali gimnastycznej i auli szkolnej. Stąd też andrzejkową dyskotekę w obu odsłonach śmiało można zaliczyć do niezwykle udanych.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: wtorek, 04 grudnia 2018 21:29
 
Akcja Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 01 grudnia 2018 15:52
Skalowanie czcionki:

Nasze misie, miśki i misiaczki...

MisieKażdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego pluszowego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Zapewne wiele razy był dla Was kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego postanowili w szczególny sposób uczcić ten wyjątkowy dzień. 26 listopada, w poniedziałek, zorganizowane zostały szkolne obchody DNIA PLUSZOWEGO MISIA.

MisieZadaniem dzieci było przyniesienie swoich ulubionych maskotek. Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromnym zaangażowaniem w akcję. Mieli oni świetną okazję by zaprezentować swoich pluszowych przyjaciół co jest szczególnie ważne w czasie jesiennej szarugi ponurych listopadowych dni.

Czy święto misia jest potrzebne? Uczniowie naszej szkoły pokazali, że beż wątpienia tak.

Ewelina Piaskowska

Poprawiony: sobota, 01 grudnia 2018 16:00
 
UCZNIOWIE-AKTORZY W KOŚCIELE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 26 listopada 2018 13:47
Skalowanie czcionki:

Chryste króluj, Chryste zwyciężaj…

PrzedstawienieCo roku w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wtedy właśnie przypomina wiernym prawdę o nieograniczonym panowaniu Zbawiciela i jego powtórnym przyjściu, aby sądzić Ziemię.

To wspomniane wyżej święto zainspirowało s. Lilianę Sochę CSDP – katechetkę w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, by wraz z jej uczniami zorganizować okolicznościowe przedstawienie. Przyświecało mu hasło: „Jezu, króluj zawsze w naszych sercach”.

Młodzi ludzie upust swojej kreatywności i aktorskiemu potencjałowi dali 25 listopada 2018 r. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Wygrywane przez nich wówczas sceny i postaci nawiązywały do symboliki królowania, w kontekście NAJWYŻSZEGO spośród władających losami świata i ludzi.

Dzieci za swój występ zostały docenione przez zgromadzonych w kościele gromkimi brawami. Kończąc niniejszy artykuł zapytajmy siebie:

Czy Chrystus króluje w moim sercu?...

***

Zapraszamy do obejrzenia filmu z przedstawienia na stronie: www.youtube.com.

Przemysław Ciesielski,
publ. filmu: Wiktor Gołuszko - VIc

Poprawiony: wtorek, 04 grudnia 2018 21:30
 
„Z PORADNIKA MŁODEGO MATEMATYKA” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 26 listopada 2018 13:33
Skalowanie czcionki:

Nasi „wywalczyli” II miejsce

KonkursWiadomym jest, że „Królowa Nauk” nie ma sobie równych. Prawdętę udowodnili 21 listopada 2018 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im.Konkurs Juliusza Słowackiego w Golinie: Natalia Tomczak, Anna Szwacińska, Hubert Libertowski, Kacper Pawlicki, Łukasz Piasecki i Michalina Nowaczyk, którzy pod opieką Agnieszki Sołtysiak wzięli udział w powiatowym konkursie matematycznym. Odbył się on już po raz trzeci w Szkole Podstawowej nr 1 w Koninie. Przyświecało mu hasło: „Z poradnika Młodego Matematyka”.

Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas IV z terenu miasta Koninaoraz naszego powiatu. Każdą szkołę reprezentowały sześcioosobowe zespoły. Były one podzielone na dwie trzyosobowe drużyny. Jedna rozwiązywała zadania tekstowe, druga brała udział w ćwiczeniach praktyczno – sportowych. Uczniowie naszej szkoły wspólnie pracowali na wynik konkursu, uzyskując maksimum punktów. Ekipa z Goliny była do końca faworytem rywalizacji. Dopiero w dogrywce znalazła się na II miejscu.

KonkursWszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali zadania matematyczne i brali udział w konkurencjach, co niewątpliwie było zasługą nauczycieli – Agnieszki Sołtysiak, Katarzyny Szadkowskiej i Mariusza Witkowskiego, którzy solidnie przygotowali ich do zmagań z „Królową Nauk”.

Gratulujemy całej drużynie i życzymy dalszych sukcesów z matematyką w tle!

Na marginesie…

Dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie zostaną wręczone już wkrótce na Forum Oświatowym w Koninie.

Agnieszka Sołtysiak

Poprawiony: sobota, 01 grudnia 2018 16:04
 
„Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 23 listopada 2018 14:35
Skalowanie czcionki:

Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 Pamiętamy!

Gala21 listopada br. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca program działań związanych z obchodamiGala 100.Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w ramach projektu – Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 Pamiętamy! „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. Twórcą i pomysłodawcą programu upamiętniającego zwycięski zryw Wielkopolan z 1918 roku był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, przy wsparciu Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Podczas gali za różne formy angażowania się w ideę upamiętniania zwycięskiego powstania podziękowały dyrektorom szkół i nagrodzonym w konkursach uczniom Marzena Wodzińska- Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu - Ewa Superczyńska. Zaproszenie na tę uroczystość otrzymała także delegacja Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Nasza placówka w roku szkolnym 2017/18 wzięła udział w szeregu przedsięwzięć, za co uzyskała Certyfikat Szkoły Upowszechniającej Wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim, który odebrała p. dyrektor Ewa Kutnik. Uczennica Natalia Kordylasińska, absolwentka klasy gimnazjalnej wykonała projekt kartki okolicznościowej na 100 – lecie wybuchu wielkopolskiego zrywu, który zyskał uznanie w oczach komisji konkursowej i nagrodzony wyróżnieniem.Gala GalaNatalia została uhonorowana pamiątkowym dyplomem oraz wspaniałymi nagrodami rzeczowymi w postaci sztalugi, przyborów malarskich oraz słuchawek.

Gratulujemy!!!

Natalia do konkursu przygotowała się pod kierunkiem nauczycielki historii i plastyki – Jolanty Krawczyk.

Jolanta Krawczyk

Poprawiony: sobota, 01 grudnia 2018 16:06
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 2 z 144
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information