sobota, 20 października 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości 
Statystyki

Wizyt razem:457785
Wizyty dzisiaj:36
Wizyty wczoraj:520
Przeglądarki
12%Google Chrome 69.0.3497.100
10%Google Chrome 41.0.2272.96
7%Google Chrome 68.0.3440.91
6%Google Chrome 67.0.3396.87
5%Google Chrome 66.0.3359.158
5%Google Chrome 68.0.3440.106
3%FireFox 62.0
3%Mozilla
3%FireFox 60.0
3%Google Chrome 66.0.3359.181
Kraje
Poland flag 78%Poland (46836)
Unknown flag 18%Unknown (11000)
Germany flag 1%Germany (679)
France flag <1%France (271)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (214)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.156.39.245
Wydarzenia
W „STARÓWCE” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 05 października 2018 16:33
Skalowanie czcionki:

IV c sposób na Dzień Chłopca

Dzień ChłopcaDzień Chłopca to święto obchodzone głównie przez młodzież w wieku szkolnym. Wtedy to dziewczęta składają swoim kolegom serdeczneDzień Chłopca życzenia, przygotowują miłe niespodzianki oraz obdarowują symbolicznymi upominkami.

Także uczniowie z klasy IVc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego wraz ze swoimi rodzicami: Sylwią Libertowską, Zofią Dębowską i wychowawczynią – Bogumiłą Kowalską postanowili uczcić ten dzień. 1 października 2018 r. wybrali się na integracyjne spotkanie do restauracji „Starówka” w Golinie. Na początku dziewczynki złożyły chłopcom życzenia. Potem wszyscy wspólnie próbowali dań serwowanych z menu.

Po tym wyjątkowym spotkaniu chłopcy i dziewczynki w radosnych humorach wrócili wraz ze swoimi rodzicami do swoich domów.

Bogumiła Kowalska

Poprawiony: piątek, 05 października 2018 16:36
 
PAŹDZIERNIKOWYM POPOŁUDNIEM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 04 października 2018 19:16
Skalowanie czcionki:

Laserowa rozrywka na maksa

Lasery1. października 2018 r., korzystając z okazji pięknej, jesiennej aury i przypadającego pod koniec września Dnia Chłopca, dziewczynki zLasery Vb ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z wychowawczynią Kingą Bąkowską, we współpracy z Przemysławem Ciesielskim postanowiły zadbać o wspaniałą niespodziankę dla swoich kolegów z klasy.

Zaprosiły ich na prawdziwie męską przygodę, megazabawę w ramach laserowego paintball’a.

I tak tuż po obowiązkowych zajęciach o godzinie 16:00 grupa zebrała się obok szkoły i autokarem udała w stronę miejsca docelowego spotkania – lasu w Osieczy k. Sławska. Tam czekał na nich specjalny poligon i fachowo przygotowany instruktor. Po krótkim przeszkoleniu zaczęła się prawdziwie ,,męska” zabawa. Uczniowie wyposażeni w profesjonalny sprzęt, bawili się świetnie.

LaseryPo poligonowych potyczkach na chłopców z Vb czekała jeszcze jedna niespodzianka - wizyta w restauracji „Da Grasso” w Koninie. Klasa spędziła tam miło czas, zajadając się przysmakami serwowanymi przez pizzermenów.

Cały wyjazd upłynął w bardzo serdecznej i życzliwej atmosferze. Wszyscy jej uczestnicy wrócili do swoich domów bardzo zadowoleni.

Przy tej okazji raz jeszcze życzymy Wszystkim Chłopcom - tym mniejszym i większym wszystkiego najlepszego! 8. marca będzie czas na Wasz rewanż! ;))

Kinga Bąkowska

Poprawiony: czwartek, 04 października 2018 19:18
 
SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2018/2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 03 października 2018 18:07
Skalowanie czcionki:

Wybory w… szkole

WyborySamorząd Uczniowski to zrzeszenie dzieci i młodzieży, które w ramach swojej działalności stoi na straży wykonywania zadań związanych zWybory tzw. „życiem” szkolnym uczniów. Ponadto odgrywa znaczącą rolę w kształtowaniu czynnika rozwijającego postawy społeczno-obywatelskie.

Od wielu już lat prężnie funkcjonuje on w strukturach Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

1 października 2018 r. odbyły się kolejne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wzięła w nich udział cała społeczność placówki, a więc dzieci, młodzież i nauczyciele, którzy oddali swoje głosy na kandydatów zapisanych na wcześniej przygotowanych kartach.

WyboryW tym miejscu warto nadmienić, że tegoroczne, demokratyczne wybory w „Julku” przybrały inny charakter niż zazwyczaj. Wprowadzono bowiem pewną zmianę…

Od roku szkolnego 2018/2019 Samorząd Uczniowski podzielony został na dwie sekcje:Wybory

  • * pierwsza (klasy 0-IV), którą tworzą: Oliwia Karczewska (IVa), Sebastian Marciniak (IVa), Joanna Szudrowicz (IVa), Daniel Walczak (IVa), Anna Szwacińska (IVb), Zuzanna Walczak (IVc), Oliwia Bełza (IVd), Natalia Kończyńska (IVd), Zuzanna Kotecka (IVd), Michalina Nowaczyk (IVd), Julia Nowicka (IVd) i Agata Suty (IVd),

  • * druga (klasy V-VIII, gimnazjalne), którą tworzą: Gabriela Ciesielska (Va), Maria Sławska (VIIb), Weronika Walczak (VIIb), Klaudia Źrubek (VIIb), Oliwia Kamińska (VIIIb), Kamila Kusiołek (VIIIb), Alan Tomczak (VIIIb), Anna Chojnacka (IIIa/G), Nikola Jędras (IIIa/G), Julia Nowak (IIIa/G), Mateusz Mielczarek (IIIa/G), Agata Zioła (IIIa/G), Kalina Kulczak (IIIb/G), Amelia Plucińska (IIIb/G), Sandra Olszewska (IIId/G) i Wiktoria Rogacka (IIId/G).

WyboryNowym przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego obu sekcji życzymy powodzenia oraz owocnej i bardzo aktywnej pracy na rzecz dobra Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie!

***

Cieszy fakt wielkiego zainteresowania wyborami do SU ze strony szkolnej społeczności. Na przedstawicieli z sekcji klas 0-IV oddano blisko 100 głosów, a ponad 300 „ważnych krzyżyków” postawiono przy kandydatach z ramienia klas V-VIII i gimnazjalnych. No, no demokracja jak się patrzy… ;-)

Bogumiła Kowalska

Poprawiony: wtorek, 09 października 2018 16:45
 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 01 października 2018 20:04
Skalowanie czcionki:

Z wizytą w Bibliotece szkolnej

WizytaObchodzony 29. września Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do odwiedzenia Biblioteki Szkolnej przez dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Na początku spotkania dzieci obejrzały niektóre książeczki znajdujące się w  bibliotece. Wzbudziły one duże zainteresowanie i niebywałe emocje. Opiekun biblioteki - pani Joanna Smuszkiewicz - opowiedziała dzieciom jak należy się zachowywać w bibliotece. Dzieci z uwagą słuchały, gdzie znajduje się czytelnia, jak należy wypożyczyć książki. Pamiątkowe zakładki sprawiły wiele radości dzieciom.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29. września. Święto ma w naszym kraju już 16-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Dzień ten stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, choćby takich jak rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem, stymulowanie rozwoju czy wzbogacanie słownictwa. Z tej okazji też dzieci dostały książeczkę do domu, w celu zachęcania rodziców do głośnego czytania.

Oliwia Admaczyk

 
PRZEDSTAWIENIE W KOŚCIELE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 25 września 2018 15:21
Skalowanie czcionki:

Czy potrafimy słuchać słowa Bożego? [MINIGALERIA]

Przedstawienie w kościeleNie ulega wątpliwości, że niejednokrotnie wsłuchując się w słowo Boże, musimy uznać pokornie, że przekracza ono granice ludzkiego myślenia. Stanowi tajemnicę samą w sobie, często jest trudne i w wielu przypadkach niejasne. Ważne jest jednak, by zapadało w nasze serca.

Czy potrafimy zatem nie być głusi na słowo Boże?

Pomocą w próbie udzielenia odpowiedzi na powyższe pytanie posłużyła tematyczna inscenizacja, którą można było obejrzeć w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie. Minisztuka, której przyświecał tytuł: „Jezus uzdrawia głuchoniemego” dotyczyła współczesnego odbioru słowa Bożego przez ludzi i naszych indywidualnych relacji z dawcą Dobrej Nowiny. W wielu zaprezentowanych sytuacjach było ono różnorakie, acz poniekąd bardzo nam bliskie.

Wspomniane wyżej przedstawienie zostało przygotowane z wielką dbałością o szczegóły. To zasługa katechetki - s. Liliany Sochy CSDP i dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, które z wielkim wyczuciem odgrywały swoje role. Młodzi adepci sztuki teatralnej: Oliwia Ławniczak, Oliwia Źrubek, Klaudia Zaworska, Maks, Sławski, Jan Chabros, Weronika, Urzędowska, Paulina Kowalska, Franciszek Babiak i Bartosz Mikuła za swój występ zostali nagrodzeni przez zgromadzonych w kościele gromkimi brawami.

Podsumowując, nie wystarczy jedynie umiejętnie słuchać słowa Bożego, trzeba jeszcze żyć nim na co dzień…, to przecież jest najważniejsze.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 26 września 2018 07:44
 
PANIOM HALINIE I NATALII… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 24 września 2018 12:03
Skalowanie czcionki:

…dziękujemy za lata pracy

Paniom Halinie i NataliiKoniec roku szkolnego 2017/2018 prócz wręczania uczniom tradycyjnych świadectw, sprzyjał podsumowaniu całokształtu wieloletniej pracy zawodowej Haliny Nowickiej (nauczanie wczesnoszkolne, nauczyciel wspierający) i Natalii Pałuckiej (pracownik obsługi) w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Wspomniane Panie od września przeszły na zasłużoną emeryturę.

W imieniu grona pedagogicznego i swoim słowa wdzięczności podczas niedawnego, okolicznościowego spotkania wypowiedziała ówczesna dyrektor Jolanta Krucka.

Paniom Halinie i Natalii składamy serdeczne podziękowania za całokształt ich pracy zawodowej, życząc im jednocześnie zdrowia, radości oraz dni wolnych od trosk i kłopotów. Wszystkiego dobrego…

Przemysław Ciesielski
fot. Marek Wendt

Poprawiony: poniedziałek, 24 września 2018 20:38
 
"DWA ŚWIATY" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 20 września 2018 15:00
Skalowanie czcionki:

Vc na musicaluMusical

Musical„Dwa światy” to tytuł musicalu przygotowanego w ostatnim czasie przez konińskie Studio Tańca „Rytmix” pod kierunkiem Wiesławy Wolnej. Spektakl inspirowany był treścią bajki „Mała syrenka” H. Ch. Andersena.

19 września 2018 r. obejrzeli go uczniowie z kl. Vc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z wychowawczynią Agnieszką Sołtysiak i nauczycielem wspierającym - Martą Kucharską.

Przedstawienie urzekło w stu procentach wszystkich zgromadzonych w sali widowiskowej. Młodzi aktorzy znakomicie wcielili się w musicalowe postaci iMusical Musicalprzepięknie zaśpiewali piosenki.

Warto nadmienić, że w tanecznej roli wystąpiło kilka dziewczynek z naszej szkoły, a wśród nich Julia Szubert - uczennica kl. Vc, której dziękujemy za zaproszenie na spektakl.

Agnieszka Sołtysiak

Poprawiony: wtorek, 25 września 2018 21:05
 
Akcja- segregacja!... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 19 września 2018 18:27
Skalowanie czcionki:

…2x więcej 2x czyściej

Sprzątanie ŚwiataKażdego roku uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie biorą udział w międzynarodowymSprzątanie Świata happeningu „Sprzątanie Świata”. Tym razem odbył się on 17 września 2018 r. pod hasłem „Akcja - segregacja! 2x więcej 2x czyściej”.

Uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjalnych wraz z wychowawcami zaangażowali się we współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w sprzątanie parku miejskiego. Kampanię poprzedziły pogadanki dotyczące Sprzątanie Światasegregacji odpadów oraz odpowiedzialności za stan najbliższego otoczenia.

Tegoroczne „Sprzątanie Świata” przyczyniło się zapewne do wzbudzenia i wzmocnienia świadomości ekologicznej uczniów, uwrażliwienia na piękno przyrody i podejmowania na własną rękę działań mających na względzie dobro środowiska naturalnego.

Aneta Nowak

 
Wspomnienie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 17 września 2018 08:29
Skalowanie czcionki:

8 września 2018 r. pożegnaliśmy naszą kol. Śp. Renatę Jędro-Kozioł.

WspomnienieRenata Jędro-Kozioł urodziła się 2 października 1977 roku w Koninie. Dzieciństwo i młodość spędziła przy rodzicach i bracie Jacku, otoczona miłością i szacunkiem. Ukończyła filologię germańską na Akademii Bydgoskiej. Pracę zawodową w Gminie Golina rozpoczęła 3 września 2007 r. jako nauczyciel języka niemieckiego w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie. Od 2017 roku była nauczycielem Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego z oddziałami gimnazjalnymi w Golinie.

Przez 11 lat dała się poznać jako wspaniały pedagog, nauczyciel, człowiek. Swoim zaangażowaniem i postawą dawała przykład młodemu pokoleniu Polaków. Uczynna, sprawiedliwa i skromna. Odeszła cicho, bez pożegnania, w ciepły, wrześniowy dzień…

W ostatniej drodze naszej koleżance towarzyszyły tłumy młodych ludzi, delegacje szkół, organizacji związkowych, przedstawiciele rodziców, rodzina bliższa i dalsza.

Reniu, spoczywaj w pokoju…

Irena Elantkowska

Poprawiony: poniedziałek, 17 września 2018 08:34
 
NOWA KATECHETKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 14 września 2018 15:58
Skalowanie czcionki:

Witamy s. Immakulatę!

Nowa katechetkaSą takie dni w życiu, które na zawsze zapisują się w pamięci. Jednym z nich jest na pewno moment rozpoczęcia pracy w nowym miejscu.

Decyzją Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej z dniem 3 września 2018 r. obowiązki katechetki dzieci młodszych w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie podjęła s. Immakulata Podczasiak CSDP z Grodziska Mazowieckiego.

Nowej nauczycielce religii życzymy pomyślności, samych sukcesów oraz radości i zadowolenia z posługi wśród naszych najmłodszych uczniów.

Szczęść Boże s. Immakulato!

Przemysław Ciesielski

 
NASI MALI UCZNIOWIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 12 września 2018 15:39
Skalowanie czcionki:

Nadszedł czas na naukę

Nadszedł czasIdąc z duchem czasu każda szkoła przygotowuje tak powszechne na obecną chwilę tzw. spotkania zapoznawcze. Niewątpliwie pomagają one wNadszedł czas bliższym poznaniu placówki, wychowawców i nauczycieli.

Podobnie jest od lat w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Tego typu spotkania z udziałem dzieci i rodziców odbyły się w jej murach 30 sierpnia 2018 r.Dokładniej mówiąc wiązały się one z klasami pierwszymi, a drugie z oddziałami zerowymi. Wówczas to dyrektor Jolanta Krucka przedstawiła dzieciom wychowawców oraz nauczycieli rozwijających ich horyzonty z różnych dziedzin. I tak, w roku szkolnym 2018/2019 opiekunkami zerówek zostały Iwona Derek (0a) i Oliwia Adamczyk (0b). Natomiast wychowawstwa pierwszaków podjęły się: Żaneta Wilant (Ia), Kornelia Topor-Pustelnik (Ib) i Ewa Kazimierczak (Ic). Po oficjalnych częściach milusińscy spotkali się ze swoimi nauczycielami w wyznaczonych salach lekcyjnych.

Naszym zerówkowiczom oraz pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów i zadowolenia ze zdobywania wiedzy w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 13 września 2018 08:36
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 2 z 139
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information