wtorek, 22 października 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości 
Statystyki

Wizyt razem:614573
Wizyty dzisiaj:218
Wizyty wczoraj:553
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 76.0.3809.132
3%Google Chrome 71.0.3578.98
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 76%Poland (113549)
Unknown flag 21%Unknown (31115)
Germany flag 2%Germany (2606)
France flag <1%France (512)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (300)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 100.24.122.228
Wydarzenia
„AKADEMIA WYOBRAŹNI” W NASZEJ AULI PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 21 października 2019 15:38
Skalowanie czcionki:

Teatralnie - zabawowo - uspołeczniająco

Akademia WyobraźniTeatr „Akademia Wyobraźni” pielęgnuje tradycyjne formy teatru lalkowego. Posiada rekonstrukcję dawnej, wędrownej scenyAkademia Wyobraźni pacynkowej, marionetkowe pokazy typu czeskiego i spektakle oparte na wybitnych opracowaniach arcydzieł ludowych i tradycyjnych. Jego zespół tworzą aktorzy lalkarze, animatorzy kultury i pedagodzy. Ich doskonale opracowane dialogi i sytuacje przystosowane do wrażliwości nowoczesnego widza wywołują niezapomniane wrażenia i zapewniają głębię przeżyć. Ponadto ten najmniejszy teatr na świecie prowadzi także badania kulturoznawcze, projekty społeczno-kulturalne oparte o nowoczesne metody animacji.

Powyższy opis to najlepsza charakterystyka Teatru „Akademia Wyobraźni” z Lądka Zdroju, który 21 października 2019 r. odwiedził Akademia Wyobraźnispołeczność Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie z „Baśnią o dwóch braciach”. Wzięli w nim udział także wcześniej przygotowani podczas warsztatów uczniowie z kl. IVa i Vb. Uniwersalny wydźwięk przedstawionej sztukiAkademia Wyobraźni bardzo podobał się zgromadzonej w auli publiczności, którzy nagrodzili występujących artystów gromki brawami.

Na zakończenie dodać należy, że obejrzana przez dzieci sztuka była wstępem do konferencji poświęconej biedzie i nierówności społecznej. Ot taki dodatkowy sposób na zwrócenie uwagi na istniejący problem współczesnego świata…, na który powinniśmy być bardziej wrażliwi…

Akademia Wyobraźni Akademia Wyobraźni


Przemysław Ciesielski
źródło: www.promujelodzki.pl

Poprawiony: poniedziałek, 21 października 2019 15:50
 
INSCENIZACJA W KOŚCIELE PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 21 października 2019 13:47
Skalowanie czcionki:

Misyjna droga do świętości

Wiele jest serc, które czekają na Ewangelię,
wiele jest serc, które czekają wciąż.

/fragm. tradycyjnej pieśni/

MisyjnieCo roku przedostatnia niedziela października jest w Kościele Powszechnym określana mianem „misyjnej”. Każdorazowo ma onaMisyjnie na celu przypomnienie o wcale niełatwym głoszeniu Dobrej Nowiny na krańcach świata. W tym miejscu warto zaznaczyć, że tym razem przypadła ona w ogłoszonym przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym.

Stąd też tematyczna inscenizacja, którą można było obejrzeć dwukrotnie w niedzielę 20 października 2019 r. w kościele Misyjniepw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie. Każda z odsłon minisztuki, nosząca tytuł: „Nie lękajcie się świętości” przedstawiała historię chłopca, który patrząc na życie i misyjną posługę: św. Barbary, św. Jana, św. Rity, bł. Anieli Salawy i św. Jana Pawła II zrozumiał istotę drogi wiodącej do świętości.

Minispektakl przygotowany został z wielką dbałością o szczegóły. To zasługa katechetki - s. Liliany Sochy CSDP oraz dzieci zMisyjnie ogniska misyjnego na co dzień prężnie funkcjonującego w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, które w efektownych strojach i z wielkim wyczuciem odgrywały swoje role.

Młodzi adepci sztuki teatralnej: Natalia Tomczak, Wiktoria Bobrowska, Julia Nowicka, Jagoda Zajbel, Mikołaj Hatłas, Jan Chabros, Łukasz Piasecki, Bartosz Mikuła i Karol Nowak za swoje występy zostali nagrodzeni przez zgromadzonych Misyjniew kościele gromkimi brawami.

Na marginesie…

Warto dodać, iż dzieci z koła misyjnego pod opieką s. Liliany przygotowały oprawę Mszy św., w tym poszczególne czytania, modlitwę wiernych oraz procesję z darami m.in. kolorowymi świecami - symbolami poszczególnych kontynentów.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 21 października 2019 15:38
 
KONKURS PLASTYCZNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 21 października 2019 13:27
Skalowanie czcionki:

Czcząc różańcową Panią…

Zawitaj Matko różańca świętego,
przybytku Boga, w Trójcy Jedynego…

/fragm.. tradycyjnej pieśni/

RóżaniecJednym z najbardziej znanych nabożeństw jest różaniec. Stanowi on doskonały sposób na indywidualne spotkanie z Bogiem poprzez rozważanie 20 tajemnic z życia Pana Jezusa i Matki Najświętszej.

Dla przypomnienia wartości i wielkiego znaczenia wspomnianej wyżej modlitwy, s. Immakulata Podczasiak CSDP zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Mój najpiękniejszy różaniec”.

Wzięli w nim udział uczniowie klas młodszych ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Przyjmie, którzy przy użyciu często wyszukanych materiałów m.in. orzechów laskowych, muszelek, łańcuchów, styropianowych kul, kolorowego papieru, ziarenek kawy, a nawet kawałków sera, przygotowali bardzo ciekawe w swojej formie prace.

RóżaniecWarto było stanąć w rywalizacyjne szranki, bo spośród 28 bardzo oryginalnych dzieł, 3 z nich zostały docenione przez jury Romanę Andrukonis – Antkowską i Przemysława Ciesielskiego.

I tak, I miejsce w konkursie zajął Mateusz Socha (IIIa), II. – Hubert Napierała (IIIa), na III. uplasowała się Natalia Budzińska (IIIb).

Ponadto specjalne wyróżnienie za różańce przyznano: Aleksowi Osice (IIIb), Mateuszowi Pietrzakowi (IIIc) i Jakubowi Staszakowi (III, SP Przyjma).

Wygrani za swoje zaangażowanie i przygotowane prace otrzymali 20 października 2019 r. w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy pozostali „słodkie” podziękowanie.

Uczestnikom konkursu plastycznego gratulujemy pomysłowości i inwencji twórczej!

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 21 października 2019 15:38
 
BICIE REKORDU PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 21 października 2019 13:10
Skalowanie czcionki:

PIERWSZA POMOC = ŻYCIE [GALERIA]

Wiele osób nie wie, jak udzielić pomocy osobie poszkodowanej, nieprzytomnej. Co jest konieczne, by przeżyła? Jak ratować innych, aby jednocześnie nam się nic nie stało?

16 października 2019 r. uczniowie w całej Polsce wzięli udział w największej na świecie lekcji udzielania pierwszej pomocy organizowanej przez Fundację WOŚP w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

WOŚPMłodzież ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie również przyłączyła się do tej akcji. 30 osób przy wsparciu nauczycieli oraz naszych strażaków, wykonywało ćwiczenia na fantomach. Wszyscy ćwiczyli resuscytację krążeniowo – oddechową, aby w razie potrzeby mogli udzielić komuś pierwszej pomocy.

W tym przedsięwzięciu uczestniczymy już kolejny raz. Mamy nadzieję, że i w tym roku uda nam się pobić rekord i pokazać światu, że uczniowie szkół podstawowych potrafią ratować życie – tak mówiła w momencie rozpoczęcia lekcji Magdalena Mielcarek-Mirek główna organizatorka akcji, która odbyła się w golińskim „Julku” we współpracy z Piotrem Jabłońskim i Agnieszką Dzwoniarską w obecności wicedyrektora Jana Kasprzaka.

Kilka dni przed przystąpieniem do akcji uczniowie szkoły wzięli udział w spotkaniu ze strażakami, którzy wytłumaczyli im na czym polega pierwsza pomoc i po co uczymy się ją wykonywać.

***

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za wszelką okazaną pomoc w organizacji przedsięwzięcia!

Magdalena Mielcarek - Mirek

Poprawiony: poniedziałek, 21 października 2019 13:21
 
NIEZAPONIANY FRYDERYK CHOPIN PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
sobota, 19 października 2019 16:10
Skalowanie czcionki:

Z okazji urodzin MISTRZA FORTEPIANU

ChopinDokładnie 17 października 2019 r. minęła 170. rocznica śmierci Fryderyka Chopina. To właśnie on mimo dość krótkiego życia, pozostawił po sobie muzykę przekraczającą wszelkie granice piękna. Do dziś uchodzi za jednego z najwybitniejszych pianistów i kompozytorów w historii nie tylko Polski, ale także świata.Chopin

W związku z powyższym uczniowie klasy VII b ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem nauczyciela historii - Jolanty Kruckiej przypomnieli sobie na specjalnych lekcjach postać wybitnego mistrza melodii epoki romantyzmu. Podczas okolicznościowych warsztatów zapoznali się z publikacjami poświęconymi Fryderykowi Chopinowi. Dodatkowo obejrzeli prezentację multimedialną przybliżającą jego życie i twórczość, dworek oraz park w Żelazowej Woli. Dopełnieniem całości było przeczytanie kilku wierszy poświęconych muzykowi oraz wysłuchanie najsłynniejszych utworów kompozytora.

Jolanta Krucka, Joanna Smuszkiewicz

Poprawiony: poniedziałek, 21 października 2019 13:27
 
MEDYCZNIE… PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
sobota, 19 października 2019 15:53
Skalowanie czcionki:

Jak nieść pomoc drugiemu człowiekowi? [MINIGALERIA]

Medycznie

MedycznieNawiązując do dnia, w którym uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie starali się pobić rekord w resuscytacji, 17 października 2019 r. Kornelia Topor-Pustelnik przeprowadziła specjalne warsztaty dla dzieci klas młodszych. Dotyczyły one sposobów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W czasie ich trwania pierwszo- i drugoklasiści dowiedzieli się, jak postępować z poszkodowanymi w razie wypadku. Przypomnieli sobie zasady właściwego zabezpieczenia miejsca zdarzenia, sprawdzania stanu uczestników sytuacji iMedycznie wzywania odpowiednich służb ratowniczych. Ponadto ćwiczyli na fantomach wykonywanie sztucznego oddychania i masażu serca.

Wspomniane wyżej warsztaty na pewno przyczyniły się do znacznego poszerzenia wiedzy dzieci na temat niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Arleta Skibińska

Poprawiony: poniedziałek, 21 października 2019 13:21
 
ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 17 października 2019 17:55
Skalowanie czcionki:

Pasowani na uczniów [GALERIA]

ŚlubowanieŚlubujemy! – taki krótki, acz treściwy gromki okrzyk dało się słyszeć z ust pierwszoklasistów – wychowanków: ArletyŚlubowanie Skibińskiej (Ia), Aleksandry Bukowskiej (Ib) i Małgorzaty Iwińskiej (Ic) 16 października 2019 r. To właśnie wtedy zostali oni oficjalnie włączeni w poczet społeczności Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Była to dla nich niezapomniana chwila.

Podczas uroczystej akademii, symbolicznego gestu pasowania, czyli przyłożenia dużego ołówka do lewego ramienia każdego z nich dokonała dyrektor Ewa Kutnik. Świadkami tej doniosłej chwili byli zebrani wówczas w auli goście: Przewodniczący Rady Miejskiej - Wojciech Wojdyński, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej - Anna Kapturska, ŚlubowaniePrzewodniczący Komisji Oświaty i Sportu - Wojciech Grodzki, Przewodnicząca Rady Rodziców - Aneta Borecka, rodzice oraz nauczyciele.

Po zakończeniu uroczystości ślubowania, podczas której nie mogło zabraknąć występów artystycznych (pomocą służyła Justyna Szczot), pierwszaki otrzymały dyplomy i upominki. Później czekał na nich słodki poczęstunek w specjalnie zaaranżowanych salach lekcyjnych.

Naszym NOWYM UCZNIOM życzymy samych sukcesów w nauce i wytrwałości w podejmowaniu nowych wyzwań!

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 17 października 2019 18:08
 
WARSZTATY PLASTYCZNE W DOMU KULTURY PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 16 października 2019 16:12
Skalowanie czcionki:

Portret Słowackiego a technika kolażu

Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczneNiedawna, okrągła rocznica urodzin patrona Szkoły Podstawowej w Golinie – Juliusza Słowackiego sprzyjała organizacji ciekawych akcji, których celem było upamiętnienie romantycznego poety.

16 października 2019 r. miała miejsce kolejna odsłona atrakcyjnej w swojej formie inicjatywy. Właśnie wtedy młodzież z VIIc pod kierunkiem Przemysława Ciesielskiego udała się do miejscowego domu kultury na tematyczne warsztaty plastyczne. Robocze spotkanie poprzedziła miniprelekcja o twórczości Warsztaty plastyczneSłowackiego. Potem przyszedł czas na wykonanie portretu wieszcza z użyciem techniki kolażu.Warsztaty plastyczne

Uczniowie sięgając po skrawki gazet, kolorowy papier oraz liście, przygotowali pod kierunkiem instruktor plastyki – Edyty Jachnik bardzo ciekawą pracę, co widać na załączonych fotografiach.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 17 października 2019 06:29
 
RATUJEMY ŻYCIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 14 października 2019 16:59
Skalowanie czcionki:

To na razie wstęp do bicia rekordu [MINIGALERIA]

ResuscytacjaJuż od kilku lat społeczność Szkoły Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem Magdaleny Mielcarek-Mirek realizuje z powodzeniem cele programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” zapoczątkowanego w 2006 r. przez Fundację WOŚP. Polega on na prowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie.

Żeby przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym osobom, zaproszeni druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Golinie pokazali młodym ludziom z klas VIa i VIIIa, jak wykonywać na fantomach resuscytację krążeniowo - oddechową. Przy tej okazji fachowych wskazówek udzielił również nauczyciel wychowania fizycznego Hubert Kulczak (na co dzień także ratownik medyczny).

Te specjalnie zorganizowane w hali widowiskowo - sportowej zajęcia stanowiły swoistą przeplatankę wiedzy teoretycznej z praktyką i zabawą.
16 października w samo południe nasi uczniowie pokażą czego się nauczyli na wstępnej lekcji bicia rekordu w resuscytacji.

Magdalena Mielcarek-Mirek

Poprawiony: poniedziałek, 14 października 2019 17:06
 
ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
sobota, 12 października 2019 14:45
Skalowanie czcionki:

Wielkie dzięki za...

Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci
- stara się zobaczyć ich dusze.

B. Cage


Życzliwe gesty, pralinki, kwiaty i uśmiechy uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wobec tych, którzy ich uczą iDEN pomagają w wychowaniu wpisują się w coroczne świętowanie Dnia Komisji Edukacji Narodowej. I w 2019 nie mogło być inaczej.

DEN11 października Samorząd Uczniowski pod kierunkiem swoich opiekunów: Bogumiły Kowalskiej, Anny Neneman – Koprowskiej, Magdaleny Mielcarek - Mirek, Eweliny Piaskowskiej i Agnieszki Sołtysiak przygotował dla wszystkich pracowników golińskiego "Julka" słodką niespodziankę. Jej dopełnieniem była karteczka z okolicznościową sentencją.

***

Za pamięć WSZYSTKIM NASZYM UCZNIOM, my WASI nauczyciele pięknie dziękujemy! ;-)))

Przemysław Ciesielski
źródło fot.: Facebook SP Golina

Poprawiony: poniedziałek, 14 października 2019 17:20
 
SPOTKANIE INTEGRACYJNE W „STARÓWCE” PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
sobota, 12 października 2019 14:41
Skalowanie czcionki:

Dzień Chłopaka w klasie VIc

Integracja4 października 2019 r. (piątek) uczniowie z integracyjnej klasy VIc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w GolinieIntegracja wraz z wychowawcą Agnieszką Sołtysiak i nauczycielem wspierającym Agnieszką Pakułą wybrali się do miejscowej restauracji „Starówka”, aby tam świętować Dzień Chłopaka.

Na początku spotkania dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia oraz podarowały każdemu z nich symboliczne upominki. Później wszyscy według gustów i smaków zajadali się wybranymi potrawami. Towarzyszyła im przy tym muzyka oraz taniec. Pomogły im one wyrazić ich radość i integrować klasę.

To spotkanie śmiało można zaliczyć do udanych, co potwierdzały uśmiechy na twarzach i wspaniałe humory szóstoklasistów i ich nauczycieli.

Agnieszka Sołtysiak

Poprawiony: sobota, 12 października 2019 14:45
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 1 z 156
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information