wtorek, 11 grudnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 146 gości 
Statystyki

Wizyt razem:485842
Wizyty dzisiaj:144
Wizyty wczoraj:812
Przeglądarki
18%Google Chrome 70.0.3538.80
12%Google Chrome 70.0.3538.110
12%Google Chrome 41.0.2272.96
7%FireFox 63.0
6%Google Chrome 70.0.3538.102
4%Google Chrome 70.0.3538.77
4%Google Chrome 69.0.3497.100
3%Google Chrome 59.0.3071.125
3%Google Chrome 67.0.3396.87
2%FireFox 3.6.12
Kraje
Poland flag 77%Poland (16219)
Unknown flag 17%Unknown (3671)
Germany flag 3%Germany (604)
France flag <1%France (92)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (56)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.82.10.219
Wydarzenia
MIKOŁAJKI NA… PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 10 grudnia 2018 13:09
Skalowanie czcionki:

… Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Na UniwersytecieMikołajki można spędzić na wiele sposobów. Grunt byleby był on aktywny i atrakcyjny w swojej formie. O jednym z nichNa Uniwesytecie poniżej.

6 grudnia 2018 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką nauczycieli: Anety Nowak, Anny Neneman-Koprowskiej, Urszuli Jeziornej i Bogumiły Kowalskiej udali się na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Na UniwersytecieTam, pracując w laboratorium, choć przez chwilę mogli poczuć się jak „prawdziwi” studenci. Ponadto wysłuchali tematycznych miniwykładów. Nie obyło się także bez okolicznościowego spotkania z Mikołajem.

Na zakończenie dodać należy, iż głównymi celami wspomnianej wyżej wycieczki, było kształcenie umiejętności poznawczych i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych. Na pewno zostały one osiągnięte w stu procentach.

Aneta Nowak

 
ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 10 grudnia 2018 13:00
Skalowanie czcionki:

W świątecznym nastroju

Świetlica socjoterapetycznaKultywowanie rodzimych tradycji i sukcesywne przypominanie o ich ważności stanowi znaczącą wartość samą w sobie, na którąŚwietlica socjoterapeutyczna trzeba uczulać wychowując - nie tylko młode pokolenie.

Na niespełna kilkanaście dni przed uroczystością Bożego Narodzenia (6 grudnia 2018 rok) grupa dzieci, uczęszczających na zajęcia do Świetlicy Socjoterapeutycznej nr 10 w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem opiekunów - Agnieszki Dobrowolskiej i Kornelii Topor- Pustelnik wzięły udział w świątecznych spotkaniu.

Świetlica socjoterapeutycznaPrzy tej okazji, świętujących odwiedził... Mikołaj wraz ze słodkim, czekoladowym prezentem.Świetlica socjoterapeutyczna

Spotkanie przy stole, było doskonałym sposobem na integrację młodszych i tych trochę starszych. Pozwoliło dowartościować siebie, uwrażliwić na piękno polskiej tradycji, której zawsze powinniśmy być wierni.

Agnieszka Dobrowolska

***

Serdeczne podziękowania dla Burmistrza Goliny – Mirosława Durczyńskiego, Kingi Szykownej oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za życzliwość i wsparcie finansowe Świetlicy Socjoterapeutycznej nr 10.

Agnieszka Dobrowolska,
Kornelia Topor - Pustelnik

Poprawiony: poniedziałek, 10 grudnia 2018 14:18
 
VIC NA EVENCIE COCA-COLI PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
piątek, 07 grudnia 2018 20:44
Skalowanie czcionki:

Coraz bliżej święta…, a w tle… kultowa ciężarówka [MINIGALERIA]

Coraz bliżej świętaNa pewno nieodłącznym elementem komercyjnej strony świąt Bożego Narodzenia są powszechnie znane reklamy produktów koncernu Coca-Cola. Ich przewodnim motyw to, pędzące zaśnieżonymi ulicami, amerykańskie, czerwone tracki oświetlone ponad 6 tysiącami ledowych światełek o łącznej długości 160 metrów. Dodatkowo urok przejazdu samochodów, wzmacnia corocznie, polska wersja piosenki - „Coraz bliżej święta…” w wykonaniu Ani Szarmach czy Margaret.

7 grudnia 2018 r. właśnie ta „najradośniejsza ciężarówka” na świecie, przyjechała do Starego Konina. W świątecznym evencie, który odbył się na Placu Wolności, wzięli udział uczniowie z kl. VIc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz ze swoim nauczycielem Coraz bliżej święta- Przemysławem Ciesielskim - organizatorem wyjazdu.

Coraz bliżej świętaDzieci mogły tam, jeszcze bardziej poczuć atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Smakosze Coca-Coli mieli wtedy wyjątkową możliwość stworzenia spersonalizowanej puszki napoju. Dodatkowo przy tej wyjątkowej okazji, fotografiom w tle kultowej ciężarówki nie było końca. Każda bowiem perspektywa jej uchwycenia, zasługiwała na pełna aprobatę.

Udział w evencie przy legendarnym tracku, na pewno jeszcze długo będzie wspominany przez uczniów z golińskiego „Julka”. Radości bowiem było tam, co niemiara!

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2018 23:30
 
WARSZTATY W SZKOLNEJ BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 07 grudnia 2018 18:46
Skalowanie czcionki:

„Mikołajek” na… mikołajki

Mikołajek6. grudnia to dzień inny od wszystkich w ciągu roku. Każdorazowo jest on pełen radości, emocji i … tak wyczekiwanych prezentów.

W tym dni przepełnionym niespodziankami, nie zabrakło też upominków dla czołowych, szkolnych czytelników ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Nagrodę w tym temacie w postaci okolicznościowych warsztatów zorganizowanych w naszej bibliotece przez Jolantę Krucką i Joannę Smuszkiewicz, otrzymała klasa IIIa, której wychowawczynią jest Arleta Skibińska. Od trzech lat jej uczniowie nie zeszli z „podium” czytelnictwa. W Mikołajekzwiązku z tym, właśnie 6 grudnia 2018 r. mieli oni wyjątkową okazję być uważnymi słuchaczami i wraz z bohaterem książki „Mikołajek”, przeżyć wiele interesujących wydarzeń.

Podsumowując, wszyscy wiemy, że książki pobudzają naszą ciekawość. Pomagają stworzyć lepszy obraz przedstawionych sytuacji. Czytając je, można się wiele nauczyć, wzbogacić słownictwo poprzez stosowaną w nich terminologię, nie zawsze używaną w życiu codziennym. Niech towarzyszą nam one przez całe nasze życie, nie tylko od święta.

Na zakończenie dodać należy, iż powyższe zajęcia były znakomitym sposobem na propagowanie czytelnictwa jako trendu intelektualnego XXI wieku.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2018 23:27
 
Rozwijamy kompetencje matematyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 07 grudnia 2018 18:39
Skalowanie czcionki:

Kolejna akcja z kodowaniem w klasach I-III [MINIGALERIA]

Zabawa z kodowaniem w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie trwa od września. Dzisiaj prezentujemy kolejną akcję przeprowadzoną przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Tematem akcji były Mikołajki, a rozkodowana praca przedstawiała renifera.

Renifer Renifer


Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2018 18:42
 
W SAM RAZ POD CHOINKĘ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 06 grudnia 2018 14:47
Skalowanie czcionki:

Bałwankowo - świątecznie - zimowoWarsztaty

WarsztatyŚwięta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To czas duchowych przeżyć, ale i prezentów, tak przez nas wszystkich wyczekiwanych. Można je bowiem przygotować na wiele różnych sposobów.

Dokładnie w mikołajki - 6 grudnia 2018 r. w miejscowym domu kultury odbyły się tematyczne warsztaty artystyczne. Wzięli w nich udział uczniowie z kl. Vb ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie razem ze swoim polonistą – Przemysławem Ciesielskim. W czasie ich trwania, poznali technikę wykonania zimowego bałwanka z… bawełnianych skarpetek i garściWarsztaty kaszy. Z tajnikami przygotowania zimowej zabawki zapoznała ich instruktor plastyki – Edyta Jachnik.

Podczas wspomnianych zajęć, dzieci wykonały bardzo oryginalne w swojej formie przestrzenne postaci, które śmiało mogą być wspaniałymi prezentami pod choinkę ;-).

Przemysław Ciesielski

 
VIIa w piekarni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 06 grudnia 2018 22:24
Skalowanie czcionki:

Zobaczyli, jak powstaje chleb

Praca w piekarniNiecodziennie mamy okazję zobaczyć, jak wytwarzane są produkty, które każdego dnia pojawiają się na naszych stołach.

Taką możliwość mieli w dniu 3 grudnia 2018 r. uczniowie z klasy VIIa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, zwiedzając miejscową piekarnię Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”. Praca w piekarni

Celem wycieczki zorganizowanej przez wychowawcę klasy – Piotra Jabłońskiego, było zapoznanie młodzieży z informacjami, dotyczącymi wybrania zawodu piekarza, a przede wszystkim wskazanie jej związku między własnymi predyspozycjami psychofizycznymi, a przyszłym zawodem.

Poniżej krótka relacja z wizyty:

Wypiek chlebaPo zakładzie i jego poszczególnych działach oprowadziła nas kierownik piekarni - Anna Cyferkowska, która przy każdej nadarzającej się okazji, odpowiadała na zadawane pytania. Ku zaskoczeniu wszystkich uczestników, czekały tam na nas liczne niespodzianki. Pierwszą z nich, była możliwość przygotowania ciasta do wypieku chleba. Następnie samodzielnie formowaliśmy bochenki. Wszystko to odbywało się pod kierunkiem Mateusza Drozdka, osoby nadzorującej wypiek. Następnie przeszliśmy do części, w której na co dzień przygotowuje się ciasta i torty. I tu kolejna niespodzianka - doskonałe pączki i drożdżówki uszykowane specjalnie dla naszej grupy. Na zakończenie zobaczyliśmy, jak przygotowane przez nas chleby, są wyjmowane z pieca. Ich widok, no i… zapach były wyjątkowe. Na zakończenie każdy z nas otrzymał swój wypiek, by móc zabrać go do domu i tam, pochwalić się własnym, piekarskim talentem.Podsumowanie

Wizyta w piekarni na długo pozostanie w pamięci uczniów z kl. VIIa, przecież niewielu z nas naocznie widziało „sztukę” związaną z wypiekiem chleba.

***

Serdeczne podziękowania dla Pani Anny Cyferkowskiej, Pana Mateusza Drozdka za poświęcony czas, cierpliwość i pokaz swoich piekarskich umiejętności oraz dla kierownictwa Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Golinie za możliwość zwiedzenia piekarni.

Piotr Jabłoński

Poprawiony: czwartek, 06 grudnia 2018 22:34
 
Akcja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 06 grudnia 2018 22:11
Skalowanie czcionki:

Szkolne Mikołaje w akcji

WolontariuszkiPogotowie Świętego Mikołaja po raz kolejny wyruszyło do sklepów, aby z uśmiechem na ustach, zachęcać osoby robiące zakupy do przekazania jakiegoś produktu na rzecz najbardziej potrzebujących osób z naszej gminy. Zebrane w miniony weekend (30.11 - 1.12) dary, lada dzień zostaną rozdzielone w paczki i rozdane tym, którym – z różnych przyczyn losowych – nie wiedzie się najlepiej. Głównym organizatorem akcji jest Bank Żywności, natomiast na terenie szkoły zajęły się nią panie - Małgorzata Drukała, Bogumiła Kowalska i Wioletta Sobczak. Bardzo wzruszający jest fakt, że do udziału w Pogotowiu Świętego Mikołaja zgłosiło się tylu chętnych wolontariuszy z naszej szkoły, że nie dla wszystkich starczyło zadań. Należy pamiętać, że młodzież na zbieranie darów dobrowolnie poświęca swój wolny czas, a jedyny profit, jaki czerpie z udziału w akcji jest radość i satysfakcja z tego, że pomogli i umilili świąteczny czas innym. Organizatorki zatem bardzo dziękują młodym wolontariuszom za bezinteresowną pomoc, wyrazy wdzięczności kierują także do kierowników sklepów, u których przeprowadzona została zbiórka żywności oraz do pana burmistrza Mirosława Durczyńskiego, za udostępnienie busa niezbędnego do zwiezienia zebranych towarów. Oczywiście cała akcja nie miałaby sensu, gdyby nie szczodrość mieszkańców Goliny. To właśnie im należą się największe słowa uznania.

Małgorzata Drukała

Poprawiony: czwartek, 06 grudnia 2018 22:16
 
CZAS PREZENTÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 06 grudnia 2018 14:34
Skalowanie czcionki:

Mikołaj odwiedził „Julka” [MINIGALERIA]

Co roku, zgodnie z tradycją, w swoje liturgiczne wspomnienie tzn. 6 grudnia, Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie odwiedza wyczekiwany przez wszystkich gość - Mikołaj. Przybywa zawsze z workiem pełnym prezentów. I w 2018 r. nie mogło być inaczej.

MikołajkiPojawił się on w obu częściach budynku szkoły. W jego rolę wcielił się Alan Tomczak (VIIIb). Pomagały mu Śnieżynki – Maria Sławska (VIIb), Wiktoria Rogacka (IIId/G), Renifer – Agata Zioła (IIIa/G) i pani Mikołajowa - Anna Chojnacka (IIIa/G).

Wspomniane wyżej postaci były niespodziewanymi gośćmi dzieci i młodzieży. Właśnie przy tej stosownej okazji, nie zabrakło słodkich niespodzianek, wręczanych w trakcie składanych wizyt.

Nad sprawną organizacją spotkań z Mikołajem i jego pomocnikami, czuwał Samorząd Uczniowski obu sekcji pod opieką: Bogumiły Kowalskiej, Anny Neneman – Koprowskiej, Magdaleny Mielcarek - Mirek, Eweliny Piaskowskiej, Agnieszki Sołtysiak.

Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodkości dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej
im. Juliusza Słowackiego w Golinie

***

Mikołaje tu i tam

MikołajkiSamorząd Uczniowski obu sekcji prężnie funkcjonujący w strukturach Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zorganizował 6 grudnia 2018 r. okolicznościowy happening. Jego celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do przywdziania czerwonej czapki, kojarzącej się niewątpliwie z postacią Mikołaja.

Wysunięta propozycja spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony szkolnej społeczności. Na korytarzach widać było tych, co mieli na głowach barwne nakrycia. Warto w tym miejscu nadmienić, iż przystąpienie do akcji stanowiło przepustkę do tego, by uchronić się tego dnia od odpowiedzi ustnej.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 06 grudnia 2018 15:31
 
Doradztwo zawodowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 06 grudnia 2018 07:43
Skalowanie czcionki:

Poznajemy zawód policjanta

Doradztwo zawodoweUczniowie najstarszych klas ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego z Goliny oraz ze Szkoły Podstawowej im. MariiDoradztwo zawodowe Skłodowskiej- Curie z Przyjmy w dniu 3 grudnia wzięli udział w spotkaniu z policjantem, asp. Błażejem Borowcem z Posterunku Policji w Golinie. Celem spotkania było poznanie przez uczniów zarówno ścieżki edukacyjno – zawodowej do uzyskania zawodu policjanta jaki i specyfiki pracy w policji. Podczas zebrania młodzież dowiedziała się, że kandydat na policjanta może najpierw zastać przyjęty do służby i zacząć pracę oraz szkolenia lub też może ukończyć studia cywilne i dopiero wtedy pomyśleć o karierze w policji. Policjant może też ukończyć studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie i dzięki temu zająć eksponowane stanowisko w służbie.  Młodzież poznała zadania policjanta, do których należy: ochrona porządku publicznego, wykrywanie i walka z przestępczością oraz ściganie osób poszukiwanych i zaginionych. Dodatkowo policjant zajmuje się ochroną osób i mienia, działalnością antykryzysową i antyterrorystyczną oraz wszelkimi działaniami prewencyjnymi. Młodzież dowiedziała się, że wśród umiejętności jakie powinien posiadać policjant należy: logiczna ocena sytuacji i umiejętność rozwiązywania problemów, radzenie sobie ze stresem i presją czasu, a także samodzielność i Doradztwo zawodoweumiejętności analityczne. Bardzo ważna jest też wytrzymałość i dobra kondycja fizyczna. Młodzież została zapoznana z kryteriami, jakie należy spełniać, by wykonywać zawód policjanta, min: niekaralność, korzystanie z pełni praw publicznych, nieposzlakowana opinia, zdolność fizyczna i psychiczna, a także umiejętność podporządkowania się dyscyplinie służbowej. Ponadto uczniowie usłyszeli, że jestDoradztwo zawodowe duże zapotrzebowanie na rynku pracy na zawód policjanta, a osoby zainteresowane zatrudnieniem mają do wyboru pracę w jednostkach kryminalnych, prewencyjnych, bądź logistycznych. Na spotkaniu młodzież zapytała także o prawo do świadczeń emertytalnych, wynagrodzenie policjanta i możliwości awansu. Uczniowie dowiedzieli się jakie są zalety i wady wykonywanego zawodu. Chociaż praca ta należy do niebezpiecznych i wykonywana nierzadko w dni wole od pracy daje policjantom dużą satysfakcję, gdyż mają oni świadomość, że dzięki niej ludzie mogą czuć się bezpieczni. Spotkanie uczniów z policjantem odbyło się w ramach realizacji innowacji metodyczno - programowej: „Moja przyszłość edukacyjno – zawodowa” i okazało się ciekawą lekcją z doradztwa zawodowego. Asp. Błażej Borowiec przedstawił także młodzieży podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku podczas Świąt Bożego Narodzenia oraz zasady bezpiecznego korzystania ze środków pirotechnicznych. Dziękujemy asp. Błażejowi Borowcowi za ogrom przekazanych informacji.

Ewa Wróbel

Poprawiony: czwartek, 06 grudnia 2018 14:21
 
WIEEEEELKI SUKCES „GRAJKÓW” PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 05 grudnia 2018 07:36
Skalowanie czcionki:

Superaśnie! Mają płytę!

Sukces GrajkówW styczniu ówczesna klasa IIIb wraz z rodzicami i wychowawczynią Kornelią Topor-Pustelnik, dzieliła się na naszej stronie internetowej niezapomnianymi wrażeniami z bożonarodzeniowego występu, który miał miejsce w kościele pw. św. Maksymiliana M. Kolbego w Koninie. Właśnie tam odbył się XXI Konkurs Kolęd „Anioły 2018”. Wyżej wspomniani reprezentowali w tym wyjątkowym, muzycznym wydarzeniu, Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Za swój występ (przypomnijmy – zaprezentowali utwór „Kolęda śnieżka” i kolędę „Wśród nocnej ciszy”) otrzymali wyróżnienie.

Sukces GrajkówNastępnie jako laureaci wzięli udział w nagraniu świątecznych utworów na okolicznościową płytę. Miało to miejsce 1 lutego 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Było dla nich niewątpliwie ogromnym przeżyciem i zarazem swoistym wielkim wyzwaniem, któremu jak się później okazało, podołali w stu procentach.

Płyta miała zostać wydana we wrześniu 2018 r. „Grajki” vel „Championsi” z obecnej IVb czekali na nią z niecierpliwością. Opłacało się. Niedawno album ze świątecznymi utworami został wydany. Toż to pamiątka dla nich na całe życie... i jednocześnie niebywały sukces klasowy, i szkolny.

Wielkie gratulacje!

Przemysław Ciesielski

 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 1 z 144
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information