wtorek, 16 października 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości 
Statystyki

Wizyt razem:455391
Wizyty dzisiaj:19
Wizyty wczoraj:646
Przeglądarki
11%Google Chrome 69.0.3497.100
10%Google Chrome 41.0.2272.96
8%Google Chrome 68.0.3440.91
6%Google Chrome 67.0.3396.87
5%Google Chrome 66.0.3359.158
5%Google Chrome 68.0.3440.106
3%Mozilla
3%FireFox 62.0
3%FireFox 60.0
3%Google Chrome 66.0.3359.181
Kraje
Poland flag 78%Poland (44822)
Unknown flag 19%Unknown (10690)
Germany flag 1%Germany (665)
France flag <1%France (260)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (208)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.145.83.79
Wydarzenia
"Czternastego października" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 15 października 2018 20:52
Skalowanie czcionki:

„Edukacja jest najpotężniejszą bronią...”

DENW piątek, 12 października w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wybrzmiało hasło - „Edukacja jestDEN najpotężniejszą bronią, jakiej można użyć, by zmieniać świat”. Nasi uczniowie zaprezentowali się przed zaproszonymi gośćmi, gronem pedagogicznym oraz pracownikami szkoły.

Prócz życzeń usłyszeliśmy wiersz w wykonaniu Nikoli Jędras jak również piosenkę „Czternastego października” zaprezentowaną przez uczniów klas: IV, V i VI, których do występu przygotowała pani Agnieszka Pakuła. Kabaret szkolny IDENTYKO pod opieką pani Karoliny Kulczak wystąpił w skeczu „Wywiadówka” z repertuaru grupy kabaretowej „Młodych Panów”. Całą uroczystość poprowadziły Olga Gradecka i Wiktoria Rogacka. Scenografią zajęły się panie: Magdalena Mielcarek-MirekDEN oraz Ewa Wróbel. Pani dyrektor Ewa Kutnik podziękowała uczniom za występ, wręczając im słodycze. Następnie wyróżnieni nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni otrzymali podziękowania oraz Nagrody.

DENW roku szkolnym 2018/2019 z okazji Święta Edukacji Narodowej naszym uczniom, dyrekcji szkoły, nauczycielom, pedagogom i pracownikom szkoły życzymy dużo zdrowia, pomyślności i wytrwałości w dążeniu do celu.

Karolina Kulczak

Poprawiony: poniedziałek, 15 października 2018 22:20
 
Doradztwo zawodowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
niedziela, 14 października 2018 18:52
Skalowanie czcionki:

Uczniowie na „Nocy Zawodowców” [MINIGALERIA]

Noc zawodowców5 października 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie - klasy VIII oraz klasy III oddziały gimnazjalne z rodzicami i nauczycielem doradztwa zawodowego – Panią Ewą Wróbel wzięli udział w „Nocy Zawodowców”, gdzie mieli niebywałą okazję spotkać osoby z biznesu i lokalnego rynku pracy, a także poznać specyfikację takich zawodów jak: stolarz, ślusarz, technik geodeta, technik logistyk, technik architektury krajobrazu, fryzjer i wiele innych oraz skorzystać z pomocy doradcy zawodowego. Projekt był skierowany do uczniów szkół podstawowych i klas III gimnazjów, a jego głównym celem była promocja kształcenia zawodowego i technicznego.

Podczas „Nocy Zawodowców” uczniowie wzięli udział w warsztatach: florystyki, robotyki, wikliniarstwa (do wyboru), skorzystali ze strefy piękna, turnieju FIFA, smakowali pyszne ciasto ze śliwkami i sałatkę zapoznając się ze specyfiką kształcenia i pracy w zawodzie kucharz oraz technik żywienia.

Organizatorem wydarzenia, które odbyło się w Zespole Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie.

Doradca zawodowy
Ewa WróbelPoprawiony: niedziela, 14 października 2018 18:53
 
Spotkanie z pisarzem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 11 października 2018 20:15
Skalowanie czcionki:

Pisarz i pies Elf w szkole [MINIGALERIA]

Spotkanie z pisarzemNiecodziennym, ciekawym spotkaniem rozpoczął się czwartkowy szkolny dzień uczniów klas IV i V Szkoły Podstawowej w Golinie. Dzieci odwiedził w tym dniu autor wielu niezwykłych i pasjonujących książek o zwierzętach – Marcin Pałasz, którego powitała i przedstawiła pani dyrektor Ewa Kutnik. Głównym bohaterem większości książek, które zaprezentował pisarz, jest pies Elf, jego najlepszy przyjaciel, jak podkreślał pan Marcin. Gość w niezwykle barwny i interesujący dla dzieci sposób opowiedział o swoich książkach, o tym jak i dlaczego powstały. Odpowiedział także na wiele pytań młodych czytelników, którzy uważnie wysłuchali opowieści pisarza. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac wykonanych przez uczniów trzech klas czwartych i piątych. Dzieci wykonały ilustracje do wysłuchanego na lekcji języka polskiego fragmentu książki M. Pałasza „Sposób na Elfa”. Fragment opowiadał o straszliwych – w opinii psa oczywiście – rzeczach ze świata ludzi. Powstało wiele wspaniałych prac. Pan Marcin Pałasz wybrał trzy najciekawsze rysunki. Laureatkami konkursu zostały Ola Kulczak z kl. Va, Amelia Piotrowska z kl. Va oraz Natalia Tomczak z kl. IVb, które otrzymały nagrody książkowe, oczywiście z dedykacją autora. Prace dziewczynek znajdą się w sobotę 13 października na finale w Bibliotece Publicznej w Koninie. Gratulujemy dziewczynom i życzymy sukcesu w dalszym etapie konkursu. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach współpracy Szkoły Podstawowej w Golinie z Biblioteką Publiczną w Golinie, za co bardzo dziękujemy.

Ewa Kasprzyk

Poprawiony: poniedziałek, 15 października 2018 22:21
 
WARSZTATY DLA PIĄTOKLASISTÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 11 października 2018 15:49
Skalowanie czcionki:

Pierwsza pomoc – jak jej udzielić?

Pierwsza pomocTak zwana „pierwsza pomoc” to zespół czynności podejmowanych w celu ratowania osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, przy wykorzystaniu powszechnie dostępnych sprzętów medycznych oraz leków. To tyle jeśli chodzi o encyklopedyczną definicję wspomnianego na początku wyrażenia.Pierwsza pomoc

8 października 2018 r. w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przedstawiciele Fundacji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Innova przeprowadzili w ramach projektu edukacyjnego „Razem bezpieczniej” (koordynowanego Pierwsza pomocprzez Roberta Ligockiego) warsztaty praktyczne z zakresu podstawowych czynności ratujących życie.

Wzięli w nich udział uczniowie klas piątych, którzy po teoretycznym minikursie - przy wsparciu instruktorów - przystąpili do ćwiczeń na fantomach, sprawdzając przy okazji jak wygląda właściwa resuscytacja krążeniowo – oddechowa.

Zajęcia okazały się być strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Pozwoliły młodym ludziom w przystępny sposób nauczyć się, jak w razie potrzeby fachowo udzielić komuś pierwszej pomocy przedmedycznej.

Przemysław Ciesielski

 
SCENKA W KOŚCIELE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 09 października 2018 16:50
Skalowanie czcionki:

O tym, kto w życiu jest najważniejszy

SCENKA W KOŚCIELECzłowiek wytycza sobie w życiu różne cele. Podejmuje ciekawe inicjatywy, mające zapewnić mu wewnętrzny rozwój i dać satysfakcję.SCENKA W KOŚCIELE Przy tej okazji kieruje wielokrotnie swoje kroki ku wartościom, których waga uzależniona jest tylko od tego, co dla konkretnej jednostki jest najważniejsze – sfera sacrum czy może to, co materialne.

Kontekst ludzkich rozterek powodowanych koniecznością dokonania wyboru został w bardzo ciekawy sposób ujęty w dramie przedstawionej 7 października 2018 r. w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej przez uczniów z kl. IIIa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

SCENKA W KOŚCIELEJeden z głównych bohaterów zastanawiał się nad tym, co dla niego jest ważniejsze – gra na komputerze czy udział w nabożeństwieSCENKA W KOŚCIELE różańcowych. Stojący przy nim anioł, zachęcał do wyboru ścieżku skierowanej ku Bogu, na którą ostatecznie przystał odtwórca kluczowej roli.

Scenka, która była swoistym wstępem do okolicznościowej homilii, bardzo podobała się zgromadzonym w kościele wiernym. Nagrodzili oni małych artystów gromkimi brawami.

Przemysław Ciesielski
fot. Weronika Krych-Zajbel

Poprawiony: wtorek, 09 października 2018 16:51
 
SPOTKANIE Z POLICJANTAMI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 09 października 2018 16:42
Skalowanie czcionki:

Uczniu, masz wybór!

SPOTKANIE Z POLICJANTAMIDopalacze, narkotyki, alkohol i cyberprzemoc to najważniejsze zagadnienia, które zostały poruszone 4 października 2018 r. w dialogu zSPOTKANIE Z POLICJANTAMI młodzieżą Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przez przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Okolicznościowe spotkanie z funkcjonariuszami stojącymi na straży prawa, miało przede wszystkim profilaktyczny charakter. Z jednej strony pomogło w przestrzeganiu przed wspomnianymi na początku niebezpieczeństwami, z drugiej SPOTKANIE Z POLICJANTAMIpozwoliło zasięgnąć dodatkowej wiedzy, co kieruje osobami, które zaczynają się tymi tematami interesować.

Akcentem podsumowującym wizytę policjantów w golińskim „Julku” było wręczenie dyrektorom szkół z terenu gminy przenośnych zestawów niezbędnych do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, za które serdecznie dziękujemy.

Bogumiła Kowalska

 
Lekcja o zdrowym odżywianiu! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 08 października 2018 22:15
Skalowanie czcionki:

Źródło cennych składników... [GALERIA]

By być zdrowym należy rozpocząć dzień od przemyślanego i pożywnego posiłku, który jest podstawą codziennej diety każdego z nas.

Zdrowe śniadanieO właściwe odżywianie dbają również uczniowie klasy integracyjnej II a, którzy 4 października 2018 roku wraz z panią Iwoną Kasprzak i nauczycielem wspomagającym panią Małgorzatą Iwińską przygotowali w klasie zdrowe kanapki. We właściwie skomponowanym drugim śniadaniu znalazły się wędlina, nabiał, owoce i warzywa. Dzięki praktycznemu działaniu uczniowie klasy integracyjnej przypomnieli sobie jak ważne jest spożywanie śniadania dla zapewnienia energii na cały dzień i co tak naprawdę znaczy: dobrze się odżywiać!

Śniadanie jest podstawowym źródłem energii. Jak wynika z badań, dzieci jedzące regularne śniadania są rzadziej uwikłane w problemy związane z nauką i nie mają problemów z koncentracją w szkole.

Małgorzata Iwińska

Poprawiony: poniedziałek, 08 października 2018 22:35
 
NASI W KONINIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 05 października 2018 16:41
Skalowanie czcionki:

Zuchy na Bursztynowym Szlaku [MINIGALERIA]

W dniach 29. i 30 września 2018 r. 7. Gromada Zuchowa „Odważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką drużynowej Iwony Kasprzak, uczestniczyła w XXI Złazie Hufca ZHP Konin im. Szarych Szeregów „Na Bursztynowym Szlaku”. Tym razem była ona gościem w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym przy ulicy Kolskiej 19 w Koninie, gdzie dotarła pociągiem i autobusem MZK.

Poniżej kilka wspomnień z tamtych dni…

ZuchyW roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości; podczas gry miejskiej po Starym Koninie; zuchy mogły cofnąć się w czasie i poznać miejscową starówkę – tą sprzed kilkudziesięciu lat, szukając przy okazji miejsc ze starych fotografii. Po południu brały udział w zabawach integracyjnych, których hasłem przewodnim było słowo: „NIEPODLEGŁOŚĆ”. Pracowity dzień zakończyło ognisko poświęcone bohaterowi hufca. Przed ciszą nocną zuchy z golińskiego „Julka” nie zapomniały o głośnym czytaniu. Zmęczone, ale szczęśliwe „Odważne Gumisie” wysłuchały fragmentów książki Jana Brzechwy pt. „Akademia Pana Kleksa”.

Nazajutrz - w niedzielę podczas apelu kończącego złaz, otrzymały podziękowania i nagrody za udział we wspinaczce na szczyty. GromadaZuchy z Goliny „dosięgnęła” w roku harcerskim 2017/2018 Giewontu, co pozwala im nosić okolicznościową tzw. zieloną plakietkę.

Oczywiście dodatkową motywacją do dalszego działania była niewątpliwie nagroda pieniężna w kwocie 300 zł. Dodatkowo wszyscy uczestnicy tego wyjątkowego spotkania otrzymali bezpłatne bilety do kina.

7. Gromada Zuchowa „Odważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie trochę zmęczona, ale pełna wspaniałych wrażeń i nowych doświadczeń życiowych wróciła późnym, niedzielnym popołudniem do swoich domów. Za rok kolejny złaz, w którym na pewno będą uczestniczyć.

***

Zuchy7. GZ „Odważne Guminie” w ZŁOTEJ KATEGORII

Główna Kwatera ZHP z siedzibą w Warszawie ogłosiła wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Zastępów i Gromad za rok harcerski 2017/2018.

Nasza gromada uplasowała się po raz kolejny w KATEGORII ZŁOTEJ w klasyfikacji ogólnopolskiej. Miło nam, że godnie reprezentowaliśmy Hufiec i Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie w tym turnieju.

Iwona Kasprzak

Poprawiony: piątek, 05 października 2018 16:52
 
W „STARÓWCE” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 05 października 2018 16:33
Skalowanie czcionki:

IV c sposób na Dzień Chłopca

Dzień ChłopcaDzień Chłopca to święto obchodzone głównie przez młodzież w wieku szkolnym. Wtedy to dziewczęta składają swoim kolegom serdeczneDzień Chłopca życzenia, przygotowują miłe niespodzianki oraz obdarowują symbolicznymi upominkami.

Także uczniowie z klasy IVc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego wraz ze swoimi rodzicami: Sylwią Libertowską, Zofią Dębowską i wychowawczynią – Bogumiłą Kowalską postanowili uczcić ten dzień. 1 października 2018 r. wybrali się na integracyjne spotkanie do restauracji „Starówka” w Golinie. Na początku dziewczynki złożyły chłopcom życzenia. Potem wszyscy wspólnie próbowali dań serwowanych z menu.

Po tym wyjątkowym spotkaniu chłopcy i dziewczynki w radosnych humorach wrócili wraz ze swoimi rodzicami do swoich domów.

Bogumiła Kowalska

Poprawiony: piątek, 05 października 2018 16:36
 
PAŹDZIERNIKOWYM POPOŁUDNIEM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 04 października 2018 19:16
Skalowanie czcionki:

Laserowa rozrywka na maksa

Lasery1. października 2018 r., korzystając z okazji pięknej, jesiennej aury i przypadającego pod koniec września Dnia Chłopca, dziewczynki zLasery Vb ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z wychowawczynią Kingą Bąkowską, we współpracy z Przemysławem Ciesielskim postanowiły zadbać o wspaniałą niespodziankę dla swoich kolegów z klasy.

Zaprosiły ich na prawdziwie męską przygodę, megazabawę w ramach laserowego paintball’a.

I tak tuż po obowiązkowych zajęciach o godzinie 16:00 grupa zebrała się obok szkoły i autokarem udała w stronę miejsca docelowego spotkania – lasu w Osieczy k. Sławska. Tam czekał na nich specjalny poligon i fachowo przygotowany instruktor. Po krótkim przeszkoleniu zaczęła się prawdziwie ,,męska” zabawa. Uczniowie wyposażeni w profesjonalny sprzęt, bawili się świetnie.

LaseryPo poligonowych potyczkach na chłopców z Vb czekała jeszcze jedna niespodzianka - wizyta w restauracji „Da Grasso” w Koninie. Klasa spędziła tam miło czas, zajadając się przysmakami serwowanymi przez pizzermenów.

Cały wyjazd upłynął w bardzo serdecznej i życzliwej atmosferze. Wszyscy jej uczestnicy wrócili do swoich domów bardzo zadowoleni.

Przy tej okazji raz jeszcze życzymy Wszystkim Chłopcom - tym mniejszym i większym wszystkiego najlepszego! 8. marca będzie czas na Wasz rewanż! ;))

Kinga Bąkowska

Poprawiony: czwartek, 04 października 2018 19:18
 
SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2018/2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 03 października 2018 18:07
Skalowanie czcionki:

Wybory w… szkole

WyborySamorząd Uczniowski to zrzeszenie dzieci i młodzieży, które w ramach swojej działalności stoi na straży wykonywania zadań związanych zWybory tzw. „życiem” szkolnym uczniów. Ponadto odgrywa znaczącą rolę w kształtowaniu czynnika rozwijającego postawy społeczno-obywatelskie.

Od wielu już lat prężnie funkcjonuje on w strukturach Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

1 października 2018 r. odbyły się kolejne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wzięła w nich udział cała społeczność placówki, a więc dzieci, młodzież i nauczyciele, którzy oddali swoje głosy na kandydatów zapisanych na wcześniej przygotowanych kartach.

WyboryW tym miejscu warto nadmienić, że tegoroczne, demokratyczne wybory w „Julku” przybrały inny charakter niż zazwyczaj. Wprowadzono bowiem pewną zmianę…

Od roku szkolnego 2018/2019 Samorząd Uczniowski podzielony został na dwie sekcje:Wybory

  • * pierwsza (klasy 0-IV), którą tworzą: Oliwia Karczewska (IVa), Sebastian Marciniak (IVa), Joanna Szudrowicz (IVa), Daniel Walczak (IVa), Anna Szwacińska (IVb), Zuzanna Walczak (IVc), Oliwia Bełza (IVd), Natalia Kończyńska (IVd), Zuzanna Kotecka (IVd), Michalina Nowaczyk (IVd), Julia Nowicka (IVd) i Agata Suty (IVd),

  • * druga (klasy V-VIII, gimnazjalne), którą tworzą: Gabriela Ciesielska (Va), Maria Sławska (VIIb), Weronika Walczak (VIIb), Klaudia Źrubek (VIIb), Oliwia Kamińska (VIIIb), Kamila Kusiołek (VIIIb), Alan Tomczak (VIIIb), Anna Chojnacka (IIIa/G), Nikola Jędras (IIIa/G), Julia Nowak (IIIa/G), Mateusz Mielczarek (IIIa/G), Agata Zioła (IIIa/G), Kalina Kulczak (IIIb/G), Amelia Plucińska (IIIb/G), Sandra Olszewska (IIId/G) i Wiktoria Rogacka (IIId/G).

WyboryNowym przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego obu sekcji życzymy powodzenia oraz owocnej i bardzo aktywnej pracy na rzecz dobra Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie!

***

Cieszy fakt wielkiego zainteresowania wyborami do SU ze strony szkolnej społeczności. Na przedstawicieli z sekcji klas 0-IV oddano blisko 100 głosów, a ponad 300 „ważnych krzyżyków” postawiono przy kandydatach z ramienia klas V-VIII i gimnazjalnych. No, no demokracja jak się patrzy… ;-)

Bogumiła Kowalska

Poprawiony: wtorek, 09 października 2018 16:45
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 1 z 138
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information