piątek, 17 sierpnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 
Statystyki

Wizyt razem:423948
Wizyty dzisiaj:108
Wizyty wczoraj:179
Przeglądarki
11%Google Chrome 66.0.3359.158
8%Google Chrome 67.0.3396.87
7%Google Chrome 41.0.2272.96
6%Google Chrome 66.0.3359.181
6%FireFox 60.0
4%Google Chrome 66.0.3359.139
4%Google Chrome 56.0.2924.87
3%Mozilla
3%Google Chrome 66.0.3359.126
3%Safari 9537.53
Kraje
Poland flag 78%Poland (20233)
Unknown flag 18%Unknown (4654)
Germany flag 2%Germany (421)
France flag <1%France (160)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (88)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.198.126.110
FORUM OŚWIATOWE W KONINIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 27 marca 2018 06:46
Skalowanie czcionki:

Powiatowy Konkurs Matematyczny „Z poradnika młodego matematyka”

Forum24 marca 2018 r. uczniowie z klas IV: Rafał Iwiński, Julia Pyrzyńska, Małgorzata Kirowska oraz Maksymilian Sławski ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką Agnieszki Sołtysiak uczestniczyli w Konińskim Forum Oświatowym. Zapoznali się tam z prezentacjami poszczególnych placówek.

To spotkanie dla szkół było także doskonałą okazją do wręczenia naszym przedstawicielom dyplomów i nagród książkowych za udział i zdobycie II miejsca w konkursie przedmiotowym „Z poradnika młodego matematyka”.

Czwartoklasistom, biorącym udział we wspomnianej rywalizacji gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Agnieszka Sołtysiak

Poprawiony: wtorek, 27 marca 2018 10:04
 
„O niepodległą. Rola polskich rodzin w odzyskiwaniu niepodległości” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 27 marca 2018 06:50
Skalowanie czcionki:

Szkolenie dla nauczycieli w Muzeum Powstania Warszawskiego [MINIGALERIA]

„Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać”.

/Jan Stanisław Jankowski - Delegat Rządu RP na Kraj/

WarszawaZacytowane powyżej słowa Jana Stanisława Jankowskiego wskazują na ostatnią próbę ratowania Polski przed zniewoleniem, podjętą w sierpniu 1944 przez garstkę młodych, „szalonych” patriotów. Polacy świetnie zdawali sobie sprawę z faktu, że nadciągająca od wschodu Armia Czerwona, nie będzie walczyć w ich obronie, lecz wprowadzi totalitaryzm komunistyczny w miejsce nazistowskiego. Tę smutną historię przybliża obywatelom Muzeum Powstania Warszawskiego, które ożywia wyobraźnię zwiedzających obrazem, światłem i dźwiękiem. WartoWarszawa poznać historię Warszawy i jej mieszkańców w czasie II wojny światowej w tym właśnie miejscu.

W dwudniowym szkoleniu, zorganizowanym dla nauczycieli historii i języka polskiego przez Dział Edukacyjny Muzeum Powstania Warszawskiego, Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie reprezentowały - p. Jolanta Krucka (dyrektor naszej placówki), p. Aleksandra Gołdych i p. Jolanta Krawczyk-Poszwa.

23 marca uczestnicy szkolenia, zatytułowanego „O niepodległą. Rola polskich rodzin w odzyskiwaniu niepodległości”, zostali oprowadzeni przez dr Karola Mazura po tematycznych wystawach, mieszczących się w dawnej elektrowni tramwajowej, a przywodzących na myśl scenerię lat czterdziestych dwudziestego wieku. Zwiedzający poruszali się trasą, przedstawiającą chronologię wydarzeń, w szczególności obejrzeli zdjęcia z czasu okupacji i wybuchu powstania, maszyny drukarskie, opaski powstańcze, aranżację kanału, „Radiostacje i łączność”, „Pocztę Polową”, a w sali pod Liberatorem replikę samolotu Liberator WarszawaB-24J. Wiele emocji wzbudziła również projekcja filmu „Miasto ruin” w technice 3D, ukazująca przelot samolotem nad zburzoną Warszawą.


Natomiast w sobotę 24 marca nauczyciele zebrani w muzeum (w audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego) mogli wysłuchać wykładu "Czy i kiedy odzyskaliśmy niepodległość?", wygłoszonego przez wybitnego historyka prof. Wojciecha Roszkowskiego oraz otrzymać książkę z jego autografem. Następnie p. Anna Klimowicz poprowadziła przejmujące i pełne dramatyzmu warsztaty na temat losów kobiet w obozie Ravensbrück. Uczestnicy szkolenia otrzymali nie tylko certyfikaty i publikacje książkowe, przede wszystkim zostali wzbogaceni w „pamięć” o wyjątkowym miejscu, jakim jest Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jolanta Krucka, Aleksandra Gołdych, Jolanta Krawczyk-Poszwa

Poprawiony: wtorek, 27 marca 2018 15:02
 
SZKOLNY KLUB „WIELKODUCHA" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 27 marca 2018 06:43
Skalowanie czcionki:

Warsztaty wielkanocne w Radolinie

Wielkoduchy23 marca 2018 r. „Wielkoduchy” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie (na co dzień klasa IVc) pod opieką nauczycielki -Wielkoduchy Agnieszki Sołtysiak wybrały się na warsztaty wielkanocne zorganizowane przez Szkolny Klub „Wielkoducha” przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie.

Ich tematem przewodnim były kartki świąteczne. Dzięki twórczym pomysłom każda minipraca stworzona przez uczniów miała niepowtarzalny wygląd.

Spotkanie w Radolinie było bardzo radosne. Przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na Wielkanoc. Wspólne zajęcia pozwoliły poczuć świąteczną atmosferę, a także zintegrować wolontariuszy z gminy Golina.

Wszystkim życzymy wesołych Świąt Wielkanocnych!

***

Dziękujemy „Wielkoduchom” z Radoliny oraz Magdalenie Lewartowskiej za miłe przyjęcie w progach tamtejszej podstawówki.

Agnieszka Sołtysiak

Poprawiony: wtorek, 27 marca 2018 07:17
 
STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 23 marca 2018 13:07
Skalowanie czcionki:

„Mazurek Dąbrowskiego” pieśnią nadziei i zwycięstwa

22 marca 2018 r. w gościnne progi Biblioteki Publicznej w Golinie zawitali po raz kolejny uczniowie uczęszczający na zajęcia kół polonistycznego i angielskiego wraz z nauczycielami Beatą Matczak oraz Przemysławem Ciesielskim.

HymnSpotkanie oscylowało wokół „Mazurka Dąbrowskiego oraz szeroko pojętej miłości do ojczyzny. Miało ono na celu propagowanie postaw patriotycznych, zapoznanie uczniów z genezą „Pieśni Legionów Polskich weHymn Włoszech”, a także utrwalenie wiadomości zdobytych na lekcjach języków polskiego i angielskiego. Lekcja biblioteczna składała się z trzech bloków: literackiego, plastycznego oraz muzycznego. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich przygotowanych przez bibliotekarkę Karolinę Kasprzak zadaniach.

W trakcie części literackiej uczniowie, pracując w kilkuosobowych zespołach, sprawnie wychwycili wszystkie różnice między pierwotną a współczesną wersją hymnu, bez problemu wskazali również odniesienia do wydarzeń historycznych, które są zawarte w tekście autorstwa Wybickiego. Przetłumaczyli także podane słowa z polskiego na Hymnangielski.

Podczas drugiej części zajęć uczniowie mieli okazję doskonalić swoje umiejętności grafomotoryczne, musieli bowiem narysować wszystko, co kojarzy im się z naszym hymnem i Polską. Powstały piękne, wzruszające prace. Zwieńczeniem lekcji bibliotecznej był blok muzyczny, dzieci wysłuchały „Mazurka Dąbrowskiego” w postawie zasadniczej oraz z werwą zaśpiewały piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”. Na zakończenie dodać należy, iż wspomniane wyżej zajęcia wpisały się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Karolina Kasprzak

Poprawiony: piątek, 23 marca 2018 13:08
 
SPOTKANIE Z DENTYSTĄ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 23 marca 2018 12:56
Skalowanie czcionki:

Zgłębianie tajników higieny jamy ustnej

Spotkanie z dentystąWszystkie przedszkolaki wiedzą już bardzo dobrze, jak pielęgnować zęby. Zawdzięczają to spotkaniu z dentystą dnia 20.03.2018 roku. Pan Jakub Koliński tłumaczył dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ileSpotkanie z dentystą czasu powinniśmy czyścić zęby. Dowiedzieliśmy się również, że słodycze można jeść, ale w małych ilościach. Potem należy oczywiście porządnie wyszorować ząbki. Pan Dentysta przyniósł ze sobą kilka oryginalnych rekwizytów. Wielkim zainteresowaniem cieszył się model szczęki. Dzieci zapoznały się także z rodzajami szczoteczek do zębów.

Celem spotkania było przybliżenie pracy dentysty, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa.

Oliwia Adamczyk

Poprawiony: piątek, 23 marca 2018 12:57
 
Przywitali wiosnę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 22 marca 2018 08:00
Skalowanie czcionki:

Kolor zielony: obowiązkowy!

WiosnaZ utęsknieniem wpatrujemy pierwszych oznak wiosny, licząc na dłuższe i cieplejsze dni. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami zorganizowali kolorową akcję Powitania Wiosny. Dzieci i nauczyciele uczcili 21 marca ubierając się w wiosenne kolory. Najciekawiej ubrane osoby otrzymały drobny upominek oraz pozowały do wspólnego zdjęcia.

Wszyscy, którzy postanowili się tego dnia przyłączyć się do świętowania, nie byli pytani. Dzieci zapełniły korytarze naszej szkoły feerią najróżniejszych odcieni budzącej się do życia natury.

Wiosna Wiosna Wiosna Wiosna


Ewelina Piaskowska

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 12:02
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 19 marca 2018 20:46
Skalowanie czcionki:

Turniej Wiedzy Klas Piątych „O Złote Pióro Dyrektora”

Daj ać ja pobruszę, a ty poczywaj – piątoklasiści już wiedzą, że to pierwsze zdanie w języku polskim, które ukazało się w Księdze Henrykowskiej w 1269 roku. Wiedzą też, że obecnie używa się między 6 a 7 tys. (w zależności od przyjętej klasyfikacji), kiedyś szacowano ten fakt na 13 tysięcy. Nic więc dziwnego, że ustalono dzień, który ma promować różnorodność językową i pomagać w ochronie ginących języków.

Międzynarodowy Dzień Języka PolskiegoZ tej okazji uczniowie klas piątych przystąpili do turnieju – co stało się już tradycją naszej szkoły. Miał on na celu przede wszystkim poszerzyć wiedzę na temat języków na świecie oraz pochodzenia i początków języka polskiego. Uczniowie musieli selekcjonować informacje i zapamiętać je. Doskonalili umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz korygowania błędnych sformułowań.

Zacięta rywalizacja (pół punkta zadecydowało o ostatecznych wynikach), na naprawdę wysokim poziomie, zakończyła się następująco:

I. Miejsce – KLASA Vb w składzie: Wiktoria Bobrowska, Roksana Piątkowska, Karol Nowak
II. Miejsce – KLASA Vc, w składzie: Julia Gutowska, Wiktor Gołuszko, Malwina Szymańska
III. Miejsce  KLASA Va, w składzie: Aleksandra Sędziak, Michał Michalak, Robert Urbański

Gratulujemy!

Mikołaj Rej już dawno temu twierdził: Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają. Weźmy to sobie do serca, korzystajmy rozsądnie z zapożyczeń z języków obcych.

Pamiętajmy! Mówimy:

W każdym razie – nie: w każdym bądź razie;

Cofnij się – nie: cofnij się do tyłu

Kontynuuj – nie: kontynuuj dalej

19 marca 2018 (dwa tysiące osiemnastego) roku – nie: 19 marca dwutysięcznego osiemnastego.

Błąd w mowie to jak tłusta plama na fotografii matki, którą kochasz; to jak niestarannie przyszyta łata na ubraniu, w którym idziesz w gościnę. Źle mówić lub pisać to znaczy krzywdzić swoją mową wszystkich, którzy ją zbudowali…

Paulina Kubsik

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 07:59
 
Niesamowite emocje! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 20 marca 2018 19:00
Skalowanie czcionki:

IV. miejsce w Mistrzostwach Rejonu Konińskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt

ZawodniczkiDnia 15. marca 2018 roku w hali sportowej w Brudzewie odbyły się „Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt”. W zawodach wzięło udział 6 zespołów, które wygrały etap powiatowy ze szkół podstawowych z rocznika 2002-2004. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zajęły IV. miejsce. Sił wystarczyło na mecze grupowe, natomiast w meczach półfinałowym i meczu o 3. miejsce musieliśmy uznać wygraną przeciwnika. Turniej rozgrywano systemem grupowym.

Wyniki turnieju:

Grupa A
Golina – Ostrowite 13:5
Ostrowite– Słodków 8:7
Golina – Słodków 7:6

Grupa B
Przedecz – Konin 5:6
Przykona – Konin 14:8
Przedecz – Przykona 7:10

Półfinały:
Golina – Konin 5:9
Przykona – Ostrowite 12:5

Mecz o 3. miejsce
Golina – Ostrowite 12 :6

Mecz o 1. miejsce
Przykona – Konin 7:4

Klasyfikacja końcowa:
I. miejsce SP Przykona
II. miejsce ZSGE Konin
III. miejsce SP Ostrowite
IV. miejsce SP Golina
V. miejsce SP Słodków
VI. miejsce SP Przedecz

Na luzie...Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie (rocznik 2002-2004) reprezentowały: Katarzyna Ławniczak, Wiktoria Dopytalska, Agata Zioła, Wiktoria Słomka, Wiktoria Szymczak, Wiktoria Górniak, Julia Szkudelska, Weronika Dybczak, Anna Chojnacka, Weronika Wojciechowska, Kalina Kulczak i Milena Nowakowska. Opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Robert Iwiński. Dziewczęta, dzięki za emocje i zaangażowanie na boisku!

Gratulacje!!!

Robert Iwiński

Poprawiony: czwartek, 05 kwietnia 2018 18:20
 
Pomoc dzieciom z Syrii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 19 marca 2018 20:41
Skalowanie czcionki:

Akacja charytatywna

Akcja charytatywnaKażdego roku Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie angażuje się w akcje organizowane przez Unicef. W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do działań pod hasłem: „Pomagamy dzieciom z Syrii przetrwać zimę”. Przedsięwzięcie polegało na propagowaniu sytuacji dzieci w regionie objętym wojną domową, a następnie zebraniu funduszy.

W wyniku zbiórki uzyskano kwotę 760 zł. Została ona przelana na konto organizacji. Szkoła otrzyma Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którym los potrzebujących nie jest obojętny.

Paulina Kubsik

Poprawiony: poniedziałek, 19 marca 2018 20:48
 
NAGRODZONA WE WŁOCŁAWKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 20 marca 2018 14:52
Skalowanie czcionki:

Marta z IVb na podium [MINIGALERIA]

Sukces MartyW związku z XIV Narodowym Dniem Życia, któremu przyświecało hasło: „Dom i bezdomność”, Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku wspólnie z Duszpasterstwem Rodzin Diecezji Włocławskiej, Katolickim Stowarzyszeniem „Civitas Christiana” oddział we Włocławku, Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku ogłosiły kilka tematycznych konkursów. Honorowy patronat objęli nad nimi Biskup Włocławski - Wiesław Alojzy Mering oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotr Całbecki.

Jednym z nich był konkurs plastyczny: „Mój wymarzony dom”. We wspomnianej rywalizacji wzięła udział grupa uczniów zeSukces Marty Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Warto było stanąć w konkursowe szranki. Praca Marty Nowak z IVb; zmobilizowanej do działania przez polonistę Przemysława Ciesielskiego znalazła się w kręgu dostrzeżonych i tym samym nagrodzonych. Na ponad 200 nadesłanych prac, dziewczynka zajęła zaszczytne II miejsce. Jej dzieło spełniło kryteria oceny organizatorów, w których istotne były: zgodność z tematem, estetyka, oryginalność, pomysłowość, format pracy – A3 i technika – pastel.

15 marca 2018 r. w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku odbyło się podsumowanie tematycznych konkursów. Wtedy to Marta Nowak odebrała z rąk organizatorów okolicznościowy dyplom i pakiet nagród rzeczowych. Całą uroczystość poprzedziła Msza św. celebrowana w tamtejszej katedrze przez ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa. Oficjalne zwieńczenie XIV Narodowego Dnia Życia stanowiła adaptacja dramatu Karola Wojtyły „Brat naszego Boga” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

Marcie bardzo serdecznie gratulujemy sukcesu, pomysłowości oraz niebywałego talentu plastycznego!

W dodatku…

Warto dodać, że pobyt we Włocławku był doskonałą okazją do krótkiej rozmowy z ordynariuszem diecezji włocławskiej – ks. bp. Wiesławem Alojzym Meringiem, któremu przekazane zostało pisemne zaproszenie dyrekcji i grona pedagogicznego do złożenia wizyty w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 21 marca 2018 10:49
 
WYBORY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 16 marca 2018 09:58
Skalowanie czcionki:

Pierwsze wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Golinie już za nami…

Wybory15 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyły się wybory do MłodzieżowejWybory Rady Miejskiej w Golinie. Uczestniczyła w nich młodzież placówki, która oddała swoje głosy na kandydatów zapisanych na wcześniej przygotowanych kartach. Do wyborów przystąpiły 253 osoby. Po zakończeniu głosowania komisja wyborcza w składzie: Bogumiła Kowalska, Justyna Sieczkowska, Wiktoria Bultrowicz, Anna Michalak i Julita Małolepsza podliczyła głosy i wyłoniła zwycięzców.

WyboryDo Młodzieżowej Rady Miejskiej weszło 8 osób, które uzyskały największą liczbę głosów. Są to: z klas siódmych: Alan Tomczak i Adam Karnafel, z klas gimnazjalnych: Zuzanna Kukulska, Kalina Kulczak, Laura Plewczyńska i Weronika Sędziak, z klas licealnych: Daniel Lewiński i Jakub Łukomski.

Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia.

Bogumiła Kowalska i Justyna Sieczkowska

Poprawiony: poniedziałek, 19 marca 2018 13:55
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 9 z 25
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information