piątek, 17 sierpnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 
Statystyki

Wizyt razem:423948
Wizyty dzisiaj:108
Wizyty wczoraj:179
Przeglądarki
11%Google Chrome 66.0.3359.158
8%Google Chrome 67.0.3396.87
7%Google Chrome 41.0.2272.96
6%Google Chrome 66.0.3359.181
6%FireFox 60.0
4%Google Chrome 66.0.3359.139
4%Google Chrome 56.0.2924.87
3%Mozilla
3%Google Chrome 66.0.3359.126
3%Safari 9537.53
Kraje
Poland flag 78%Poland (20233)
Unknown flag 18%Unknown (4654)
Germany flag 2%Germany (421)
France flag <1%France (160)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (88)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.198.126.110
XXII raz PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 10 kwietnia 2018 20:05
Skalowanie czcionki:

Nie mają problemu z Wielkopolską [GALERIA]

Obrzędowość, zabytki, gwara - to tylko niektóre z wielu aspektów naszej rodzimej kultury i tożsamości.

UroczystośćWiedzą o tym na pewno uczniowie ze wschodniej części naszego regionu, którzy 10 kwietnia 2018 r. przybyli do Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie na etap rejonowy XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Rywalizacja składała się z dwóch części. Pierwsza – oficjalna odbyła się w auli szkolnej. Po krótkiej części artystycznej i słowach powitania dyrektor Jolanty Kruckiej i burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego skierowanych do zgromadzonych, wręczeniu dyplomów, i upominków, przyszedł na czas na zmagania z testem. Dotyczył on szeroko pojętej kultury i historii Wielkopolski.

Mimo, że łatwo nie było, to i tak wszyscy uczestnicy walczący o laur kwalifikacji do etapu wojewódzkiego zachowali pogodę ducha oraz wiarę w uzyskanie wystarczającej liczby punktów, by przejść dalej.

***

Z golińskiej podstawówki w etapie rejonowym XXII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce wzięli udział: Wiktoria Bobrowska (Vb), Roksana Piątkowska (Vb) i Hubert Przybyła (VIa). Zostali oni solidnie przygotowani do rywalizacji przez dyrektor Jolantę Krucką.

Przemysław Ciesielski
fot. Kamil Strajch

Poprawiony: środa, 11 kwietnia 2018 20:52
 
Przystanek książka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 07 kwietnia 2018 11:07
Skalowanie czcionki:

Patriotyczne łamanie języka dla laika

Zajęcia5 kwietnia 2018 roku w gościnne progi Biblioteki Publicznej w Golinie zawitali po raz kolejny uczniowie uczęszczający na zajęcia w ramach projektu PRZYSTANEK KSIĄŻKA. Spotkanie oscylowało wokół patriotyzmu, wiosny i szarad leksykalnych.Uczniowie

Pracując w dwóch kilkuosobowych zespołach, dzieci sprawnie ułożyły dość trudne tematyczne rozsypanki wyrazowe, a następnie układały rymowane łamańce językowe.

Zajęcia wpisują się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Irena Elantkowska
Karolina Kasprzak

Poprawiony: sobota, 07 kwietnia 2018 11:18
 
Powiatowy konkurs… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 07 kwietnia 2018 10:53
Skalowanie czcionki:

...pisanek i ozdób wielkanocnych

Okres świąt Wielkiej Nocy to nie tylko czas postu, gorączkowych porządków i szykowania wyśmienitych potraw. W tym czasie przygotowujemy też barwne pisanki i inne ozdoby świąteczne, którymi dekorujemy nasze mieszkania.

Zuzanna WalczakAdam KorzeniewskiUczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie w ramach kultywowania polskich tradycji, również przygotowali piękne ozdoby wielkanocne w różnych technikach plastycznych. Rękodzieła zawieziono do Szkoły Podstawowej w Żychlinie, gdzie zorganizowano konkurs ozdób świątecznych. Skierowany był on do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Konina oraz powiatu konińskiego. Po niedługim czasie otrzymaliśmy wiadomość, że jedna z naszych uczennic, Zuzanna Walczak z klasy 3c (opiekun - pani Żaneta Wilant) otrzymała III miejsce w kategorii pisanka. Spodobała się też praca ucznia klasy gimnazjalnej. Uczeń, Adam Korzeniewski z klasy 3dG (opiekun - pani Agnieszka Pakuła) otrzymał wyróżnienie w kategorii stroiki.

Gratulujemy talentu.

Agnieszka Pakuła,
Żaneta Wilant

Poprawiony: sobota, 07 kwietnia 2018 11:17
 
W odpowiedzi na zaproszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 05 kwietnia 2018 17:48
Skalowanie czcionki:

Ks. bp Wiesław A. Mering napisał…

SpotkaniePrzed Świętami Wielkanocnymi dyrektor Jolanta Krucka otrzymała list od ordynariusza diecezji włocławskiej - ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa. Hierarcha wyraża w nim swoją radość między innymi z przekazanego zaproszenia do odwiedzenia Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Jak czytamy w oficjalnej korespondencji (zamieszczonej obok wraz ze szczegółową treścią): Jeżeli tylko czas i drogi na to pozwolą, chętnie szkołę odwiedzę (…).List

Duchowny przypomina w niej także o dwukrotnym pobycie w parafii w 2003 r., kiedy to należała do diecezji włocławskiej.

Wspomniany wyżej list, to bardzo miły gest pamięci i życzliwości ze strony ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa. Liczymy na rychłe odwiedziny naszej placówki!

* * *

W ramach przypomnienia

Pobyt we Włocławku 15 marca 2018 r. na podsumowaniu konkursów w ramach XIV Narodowego Dnia Życia (przypomnijmy: Marta Nowak zdobyła w plastycznym II miejsce na ponad 200 prac), był doskonałą okazją do krótkiej rozmowy z ordynariuszem diecezji włocławskiej – ks. bp. Wiesławem Alojzym Meringiem i przekazania pisemnego zaproszenia dyrekcji i grona pedagogicznego do złożenia wizyty w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Przemysław Ciesielski

 
Nagrodzeni uczniowie i nauczyciele PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 28 marca 2018 21:00
Skalowanie czcionki:

Podsumowanie Roku Sportowego 2017 w Powiecie Konińskim

PrzedstawicieleDnia 27 marca 2018 roku w sali balowej Pałacu Bronikowskich miała miejsce uroczystość Podsumowania Roku Sportowego 2017 w Powiecie Konińskim. Gospodarzem był Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Podczas święta powiatowego sportu władze powiatu konińskiego nagrodziły Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika za zajęcie I. miejsca w roku 2017 wśród szkół gimnazjalnych powiatu konińskiego w ramach rozgrywek organizowanych przez SZS Wielkopolska. Podziękowanie otrzymała Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego za wspieranie powiatu konińskiego we współzawodnictwie sportowo-turystycznym w ramach Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS. NagrodzeniPuchary i podziękowania odebrali: pani dyrektor Jolanta Krucka, uczennice Katarzyna Ławniczak i Wiktoria Szymczak oraz nauczyciele wychowania fizycznego Hubert Kulczak i Robert Iwiński, który dodatkowo otrzymał pamiątkowy grawer za działalność społeczną na rzecz rozwoju sportu w powiecie konińskim oraz pracę jako powiatowy koordynator sportu. Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu na temat „Zdrowa piramida żywieniowa”. Dla wszystkich jest to wyróżnienie, ale i mobilizacja do dalszej pracy!

Robert Iwiński

Poprawiony: środa, 28 marca 2018 21:17
 
TEATRZYKI VC PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 28 marca 2018 12:39
Skalowanie czcionki:

Młodzi adepci minisztuki teatralnej [MINIGALERIA]

TeatrzykiZachęcanie dzieci do twórczego działania na lekcjach jest bardzo ważne w pracy każdego nauczyciela i to bez względu na charakter przedmiotu. Można to czynić na wiele sposobów. Młodzi ludzie dzięki częstym zachętom i motywacjom ze strony prowadzącego zajęcia dają upust swoim kreatywnym pomysłom np. przygotowując minisztuki teatralne.

Właśnie ten pomysł został podsunięty przez Przemysława Ciesielskiego uczniom klasy Vc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. W ramach lekcji języka polskiego przedstawili własne wizje mitologicznych opowieści. Każda z nich była jedyna w swoim rodzaju, wszystko to za sprawą unikatowych scenariuszy oraz pomysłowo wykonanych kukiełek lub zaadaptowanych specjalnie na tę okoliczność maskotek. Przygotowane teatrzyki spotkały się z dużym uznaniem oglądających oraz samego polonisty.

Brawo młodzi adepci minisztuki teatralnej!

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 05 kwietnia 2018 18:17
 
PRZED WIELKANOCĄ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 28 marca 2018 10:42
Skalowanie czcionki:

"Pisanki, kraszanki, jajka malowane”

Zbliżające się Święta Wielkanocne były okazją do przygotowania w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wystawy pt. ,,Wielkanocne dekoracje. Stała się ona okazją do poznania współczesnych technik tworzenia okazjonalnych ozdób.

Najważniejsze rekwizyty tego okresu, to zdobione jajka. To one zdominowały ekspozycję. Ozdobne, kolorowe, przestrzenne prace wykonali uczniowie klas gimnazjalnych pod kierunkiem nauczycielki plastyki - Agnieszki Pakuły.
Jesteśmy pod wrażeniem ich pomysłowości!

Wystawa

Agnieszka Pakuła

 
ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 27 marca 2018 16:43
Skalowanie czcionki:

Przy wielkanocnym stole

WielkanocKultywowanie rodzimych tradycji i sukcesywne przypominanie o ich ważności stanowi znaczącą wartość samą w sobie, na którą trzeba uczulać wychowując - nie tylko młode pokolenie.

Na niespełna kilkanaście dni przed uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego (27 marca 2018 r.) grupa dzieci, uczęszczających na zajęcia do Świetlicy Socjoterapeutycznej nr 10 w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem opiekunów - Agnieszki Dobrowolskiej i Kornelii Topor-Pustelnik wzięły udział w świątecznym spotkaniu przy wielkanocnym stole. NieWielkanoc zabrakło na nim tradycyjnych potraw: jajek z majonezem, pysznej szynki, gorącej kiełbaski i babki cytrynowej. Konsumpcję poprzedziły Spotkanie wielkanocneokolicznościowe życzenia.

Przy tej okazji, świętujących odwiedzili dyrektor Jolanta Krucka oraz… zajączek wielkanocny wraz ze słodkim, czekoladowym prezentem.

Spotkanie przy stole było doskonałym sposobem na integrację młodszych i tych trochę starszych. Pozwoliło dowartościować siebie, uwrażliwić na piękno polskiej tradycji, której zawsze powinniśmy być wierni.

Przemysław Ciesielski

***

Serdeczne podziękowania dla Burmistrza Goliny – Mirosława Durczyńskiego, Kingi Szykownej oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za życzliwość i wsparcie finansowe Świetlicy Socjoterapeutycznej nr 10.

Agnieszka Dobrowolska,Kornelia Topor - Pustelnik

Poprawiony: środa, 28 marca 2018 10:44
 
Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 27 marca 2018 16:54
Skalowanie czcionki:

Lekcja bohaterstwa

Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką został ustanowiony na dzień 24 marca w 74. rocznicę tragicznych wydarzeń na Podkarpaciu. Wówczas to Niemcy zamordowali bohaterską rodzinę Ulmów oraz ośmioro ukrywanych przez nich Żydów. Inicjatorem wprowadzenia nowego święta jest Prezydent RP Andrzej Duda. Jak czytamy w oświadczeniu Kancelarii Prezydenta: „Wejście w życie przepisów ustanawiających Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką, podkreśla szacunek, jaki oddajemy Witoldowi Pileckiemu, Janowi Karskiemu, Władysławowi Bartoszewskiemu, Irenie Sendlerowej, twórcom Żegoty, rodzinie Ulmów, Kowalskich i Baranków, ale także siedmiu tysiącom osób, które zostały upamiętnione Lekcja bohaterstwaw Instytucie Yad Vashem oraz tym tysiącom Polaków, którzy nie są znani z imienia i nazwiska”.

26 marca 2018 nauczycielka języka polskiego, p. Aleksandra Gołdych, w celu zaprezentowania młodzieży problematyki nowego świętaLekcja bohaterstwa narodowego, zorganizowała dla uczniów klas 6 „b” i 6 „c” projekcję filmu dokumentalnego Arkadiusza Gołębiewskiego „Życie za życie”, który przedstawia postawy Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Film, poprzedzony pogadanką na temat losów ówczesnych Żydów, został zrealizowany we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej i Narodowym Centrum Kultury.

Alex DancygImpulsem do podjęcia wspomnianych działań stało się także nieszablonowe seminarium z Alexem Dancygiem (współpracownikiem Instytutu Yad Vashem oraz uczestnikiem dialogu polsko-żydowskiego) zorganizowane przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, na które dotarły również przedstawicielki Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie: p. Aleksandra Gołdych, p. Jolanta Krawczyk-Poszwa i p. Justyna Sieczkowska.

Podjęte działania w naszej szkole wpisują się głęboko w proces kształtowania patriotyzmu, podkreślania bohaterstwa oraz powszechnej odpowiedzialności za losy kraju.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: wtorek, 27 marca 2018 23:10
 
ELIMINACJE POWIATOWE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 27 marca 2018 12:43
Skalowanie czcionki:

Eliminacje powiatowe

W Kramsku o pożarnictwie

24 marca 2018 r. w Kramsku odbyły się powiatowe eliminacje 41. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W tym roku gminę Golina reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego – Sandra Olszewska (IIdG) i Igor Janiszewski (VIIa). Nasi przedstawiciele, którym towarzyszył burmistrz Mirosław Durczyński, za udział w rywalizacji otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 28 marca 2018 07:22
 
XIV Konińskie Forum Oświatowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 29 marca 2018 16:34
Skalowanie czcionki:

Wiedza, integracja, relaks…

ForumW dniu 24 marca 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli udział w XIV Konińskim ForumForum Oświatowym. Spotkanie odbyło się pod patronatem prezydenta Miasta Konina. Młodzież zapoznała się z szeroką ofertą szkół ponadpodstawowych w powiecie konińskim. Miała też okazję pozmawiać z nauczycielami, zadawać nurtujące pytania. Ogrom zebranych przez młodzież ulotek i gadżetów świadczy, że wyjazd cieszył się zainteresowaniem. Na zakończenie wycieczki w ramach integracji odwiedziliśmy pizzerię Da Grasso. Udział w Forum Oświatowym w Koninie odbył się przy współpracy Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie. Opiekę nad młodzieżą sprawowały Ewa Wróbel i Bernadeta Kucharska.

Ewa Wróbel

Poprawiony: czwartek, 29 marca 2018 16:35
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 8 z 25
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information