sobota, 21 kwietnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości 
Statystyki

Wizyt razem:354307
Wizyty dzisiaj:21
Wizyty wczoraj:206
Przeglądarki
7%FireFox 57.0
6%Google Chrome 62.0.3202.84
6%Google Chrome 63.0.3239.111
5%Google Chrome 63.0.3239.132
5%Google Chrome 62.0.3202.94
5%Google Chrome 65.0.3325.109
4%Google Chrome 64.0.3282.137
4%Google Chrome 56.0.2924.87
4%Google Chrome 63.0.3239.84
3%Mozilla
Kraje
Poland flag 82%Poland (51408)
Unknown flag 12%Unknown (7639)
Germany flag 3%Germany (2188)
France flag <1%France (408)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (300)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.81.116.187
KONKURS PLASTYCZNY ANIOŁY'2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 07 lutego 2018 09:57
Skalowanie czcionki:

Wyróżniona szopka Oliwki

Niedawno (28 stycznia 2018 r.) w klasztorze oo. franciszkanów w Koninie została podsumowana kolejna edycja Przeglądu Anioły 2018Twórczości Bożonarodzeniowej ANIOŁY. Był to jednocześnie stosowny moment na wręczenie nagród wszystkim „budowniczym” szopek.

W tym miejscu należy wspomnieć, że autorzy prac byli niezwykle kreatywni. Wiele elementów wykonali samodzielnie, począwszy od konstrukcji, aż po najdrobniejsze elementy. Do wykonania żłóbków użyli m.in.: kory,Anioły 2018 makaronu, papieru, piernika, masy solnej, plasteliny, drewna, a nawet chleba.

Konkurs plastyczny, nad którym honorowy patronat objęli ordynariusz Diecezji Włocławskiej - bp Wiesław A. Mering i Prezydenta Konina Józef Nowicki cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Brali w nim udział dorośli i dzieci, reprezentanci placówek oświatowych różnego typu, ujawniając przy tym plastyczny talent i wyjątkową wrażliwość.

Wśród wyróżnionych znalazła się także uczennica ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Oliwia Piasecka (IIIc), którą do wykonania szopki zachęciła katechetka - s. Laurencja Chodźko CSDP.

Gratulujemy talentu i odniesionego sukcesu!

s. Laurencja Chodźko


 
DORADZTWO ZAWODOWE W SZKOLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 01 lutego 2018 18:16
Skalowanie czcionki:

Sala na wysokim poziomie

Doradztwo zawodoweW Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbywają się cykliczne indywidualne spotkania uczniów II i III klasDoradztwo zawodowe gimnazjalnych z doradcą zawodowym – Ewą Wróbel. Realizowane są one w ramach projektu: „Kopalnia Kompetencji”, a prowadzone w nowo przygotowanej do tego celu sali 16A (budynek przy ul. Kopernika). Warto dodać, że miejsce to jest również znakomicie przystosowane do zajęć warsztatowych z doradztwa zawodowego, które w II półroczu będą realizowane w klasach VII.

Ewa Wróbel

 
Przystanek Książka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 01 lutego 2018 18:10
Skalowanie czcionki:

Niepodległa!

Przystanek książka1 lutego odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „PRZYSTANEK KSIĄŻKA”. Mając na uwadze fakt, iż w 2018 roku obchodzimy 100. rocznicęPrzystanek książka odzyskania przez Polskę niepodległości, dyskutowaliśmy o patriotyzmie. Młodzież, pod kierunkiem opiekuna Ireny Elantkowskiej i bibliotekarki Karoliny Kasprzak, krótko omówiła motyw miłości do Ojczyzny w literaturze oraz w filmie, a także zastanawiała się, co to znaczy być patriotą w Polsce XXI w.

Po burzliwej dyskusji uczniowie z zapałem przystąpili do tworzenia okolicznościowego wiersza, wykazując się niezwykła inwencją.

wiersz 1 wiersz 2 wiersz 3

Karolina Kasprzak, Irena Elantkowska

Poprawiony: poniedziałek, 05 lutego 2018 16:25
 
SZKOLNY KLUB WIELKODUCHA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 01 lutego 2018 15:49
Skalowanie czcionki:

Warsztaty: „Jak trudno żyje się na wózku?”

Warsztaty30 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyły się warsztaty dotyczące niepełnosprawności. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas III b i IVc (tworzący na co dzień Klub „Wielkoducha”) pod opieką Żanety Wilant,Warsztaty Agnieszki Sołtysiak oraz Renaty Jędro-Kozioł. Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwał doświadczony instruktor Ryszard Michalski, który przez wiele lat jeździ na obozy, rajdy czy wycieczki jako opiekun osób z niepełnosprawnościami.

Warsztaty trwały trzy godziny lekcyjne. Na pierwszej dzieci zapoznały się bliżej z tematyką osób doświadczonych przez los. WarsztatyDowiedziały się też o jej przyczynach i rodzajach niepełnosprawności oraz typach wózków inwalidzkich. Nauczyła się, jak bezpiecznie pokonywać przeszkody. Wysłuchali pogadanki o tym, jakie niepełnosprawni napotykają każdego dnia - nierówności terenu, krawężniki, schody. Dzieci zapoznały się również z dobrymi i złymi przykładami barier i rozwiązań architektonicznych w przestrzeni miejskiej.

Kolejne godziny lekcyjne poświęcone były zajęciom praktycznym. Ta część najbardziej zadziałała na Warsztatywyobraźnię i poruszała uczniów. Uczestnicy warsztatów mieli za zadanie wsiąść na wózek inwalidzki i pokonać nim specjalnie Warsztatyprzygotowany slalom. Mogli przy tym  przekonać się, jak trudno manewruje się takim pojazdem. Następnie młodzi wolontariusze pod okiem instruktora uczyli się wjeżdżać i zjeżdżać wózkiem inwalidzkim po schodach. Poznali bezpieczną technikę, pozwalającą sprawnie pokonać tę barierę w miejscach, gdzie nie ma wind.

Zajęcia z wykorzystaniem wózka inwalidzkiego zmieniły perspektywę patrzenia młodych na świat ludzi niepełnosprawnych, dla których to co dla nas łatwe i bezproblemowe, może dla nich być bardzo trudne. Uczniowie często nie zdawali sobie wcześniej z tego sprawy...

Agnieszka Sołtysiak

 
BAL NA FINISZU' 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 31 stycznia 2018 19:25
Skalowanie czcionki:

Skocznie, tanecznie, rozrywkowo... [MINIGALERIA]

BalW piątek, 26 stycznia 2018 r., tuż przed godz. 17:00 w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zebrali się uczniowie III klas gimnazjalnych, dyrekcja, nauczyciele i rodzice. Wszystko po to, by wziąć udział w tzw. „Balu na finiszu”. Stanowi on symboliczne „wyhasanie się” trzecioklasistów przed kwietniowymi egzaminami i czerwcowym ukończeniem edukacji.Bal

Młodzież uroczyście rozpoczęła zabawę polonezem, do którego znakomicie przygotowywała ich nauczycielka Justyna Sieczkowska. Imprezę oficjalnie otworzyła dyrektor Jolanta Krucka.

Jak co roku, młodzież bawiła się wspaniale w rytm współczesnej muzyki, którą zapewnił dj Paweł Piesik. Przepyszną obiadokolację dla Baluczniów oraz nauczycieli przygotowały panie ze szkolnej stołówki.

Na zakończenie dodać należy, iż bal mógł się odbyć dzięki życzliwości i wsparciu rodziców. Nad jego sprawnym i bezpiecznym przebiegiem czuwali: dyrekcja, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - Bogumiła Kowalska; Renata Jędro-Kozioł, wychowawcy i nauczyciele.

Wspomniany wyżej impreza na pewno na długo pozostanie w pamięci trzecioklasistów.

Bogumiła Kowalska, Renata Jędro-Kozioł

Poprawiony: środa, 31 stycznia 2018 19:55
 
PROJEKT: „KOPALNIA KOMPETENCJI” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 30 stycznia 2018 17:26
Skalowanie czcionki:

Kim będę w przyszłości?

Doradztwo zawodoweW Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie prowadzone są zajęcia z doradztwa zawodowego w ramach projektu: „Kopalnia Kompetencji”. Biorą w nim udział uczniowie II i III klas gimnazjalnych. W jego ramach każdy z nich ma zaplanowane pięć spotkań w formie indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym Ewą Wróbel.

W ramach warsztatów uczniowie określają swoje mocne strony, umiejętności i zainteresowania. Ponadto wskazują na preferencje zawodowe i wybierają profesję zgodną z ich upodobaniami i predyspozycjami.

Wspomniane wyżej zajęcia cieszą się dużym powodzeniem wśród uczniów i przyczyniają się do świadomego wyboru zawodu, i szkoły ponadpodstawowej.

Doradca zawodowy - Ewa Wróbel

 
Spotkanie z doradcą zawodowym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:12
Skalowanie czcionki:

Doradca zawodowy dla rodziców

Spotkanie z doradcą zawodowymPodczas ostatniej wywiadówki z rodzicami (23.01.2018r.) odbyło się spotkanie doradcy zawodowego – p. Roberta Mijalskiego z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Koninie z rodzicami uczniów klas III etapu gimnazjalnego. Tematem prelekcji Pana Roberta było przekazanie cennych wskazówek dotyczących postawy rodzica wobec wyboru przyszłej szkoły dla swojego dziecka oraz przedstawienie aktualnych trendów na rynku pracy.

Agata Wojdyńska

Poprawiony: poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:15
 
Wojewódzki Konkurs Fizyczny dla uczniów dotychczasowych gimnazjów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:08
Skalowanie czcionki:

Eryk Purol w finale Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

12 stycznia 2018r. (piątek) w Szkole Podstawowej nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów. Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie w tym etapie reprezentował Eryk Purol z klasy IIId.

Serdeczne gratulacje dla Eryka, który zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Ucznia do konkursu przygotowała p. Joanna Graczyk.

Erykowi życzymy wytrwałości i sukcesu w finale, który już 3 marca.

Joannna Graczyk

Poprawiony: poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:13
 
ANIOŁY' 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 23 stycznia 2018 07:39
Skalowanie czcionki:

Laureaci konkursu kolęd [MINIGALERIA]

GrajkiWażnym elementem świąt Narodzenia Pańskiego są kolędy i inne nastrojowe piosenki. To one w bezpośredni lub pośredni sposób nawiązują do sceny, która miała miejsce w Betlejem ponad 2000 lat temu.

W nawiązaniu do wstępu niniejszego artykułu, 12 stycznia 2018 r. w kościele pw. Maksymiliana Kolbego wGrajki Koninie odbył się XXI Konkurs Kolęd „Anioły 2018”. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Klasa III b wraz z rodzicami pod kierunkiem wychowawczyni - Kornelii Topor-Pustelnik zaprezentowała utwór „Kolęda śnieżka” i doskonale nam znaną kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

Zespół „Grajki” (oryginalna nazwa IIIb na użytek konkursu) otrzymał wyróżnienie. Dodatkowo, co należy podkreślić, jako laureaci konkursu zostali zaproszeni do nagrania okolicznościowej płyty z bożonarodzeniowym repertuarem.

Gratulujemy kreatywności i tak wielkiego sukcesu na „arenie” powiatowej ;-)!

Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: środa, 24 stycznia 2018 13:14
 
WYSTĘP "GRAJKÓW" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 23 stycznia 2018 07:35
Skalowanie czcionki:

Wyróżnieni w Kazimierzu Biskupim [MINIGALERIA]

GrajkiPo raz kolejny „Anioły” zawitały do Kazimierza Biskupiego, a adepci sztuki teatralnej z subregionu konińskiego mieli okazję się wykazać. 9 zespołów zaprezentowało się 11 stycznia 2018 r. na scenie Gminnego Ośrodka Kultury. Konkurs przedstawień jasełkowych zainaugurował 21. Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej „Anioły 2018”. Ideą wydarzenia jest promowanie młodych talentów i kultywowanie najpiękniejszych polskich tradycji – takąGrajki informację można było przeczytać na stronie: www.wielkopolska.tv.

Jest ona dla nas tym bardziej ważna, ponieważ w tym wspomnianym wyżej konkursie wzięli udział przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Chodzi tutaj o „Grajków” z III b. Uczniowie wspólnie ze swoimi rodzicami i wychowawczynią Kornelią Topor-Pustelnik oczarowali swoim występem tamtejsze jury. Za swoje umiejętności, grę aktorską i ogólny wyraz artystyczny otrzymali okolicznościowe wyróżnienie.

Brawo!

Agnieszka Pakuła, Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: wtorek, 23 stycznia 2018 07:56
 
ZAJĘCIA W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 19 stycznia 2018 07:49
Skalowanie czcionki:

Po polsku i po angielsku

Wizyty uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie w miejscowej bibliotece publicznej to już tradycja.

18 stycznia 2018 r. w gościnne progi książnicy zawitali uczniowie z klasy Vc wraz z nauczycielami Beatą Matczak i Przemysławem Ciesielskim.

Zajęcia w biblioteceZajęcia oscylowały wokół dzieł: F. H. Burnett, Charles’a Dickensa, Ernesta Hamingway’a, C.S. Levis’a, L. M. Montgomery oraz J. K. Rowling. Miały one na celu zachęcenie uczniów do osobistego kontaktu z książką, utrwalenie wiedzy zdobytej na lekcjach języków polskiego i angielskiego oraz propagowanie wśród dzieciZajęcia w bibliotece literatury anglosaskiej.

Piątoklasiści chętnie uczestniczyli we wszystkich przygotowanych przez bibliotekarkę Karolinę Kasprzak zadaniach. Prawidłowo napisali krótkie zaproszenia na tzw. londyńskie „five o’clock”. Sprawnie pracując w kilkoosobowych grupach, bez większych problemów podali także słowa, które kojarzą im się z daną książką i z pomocą słowników przetłumaczyli je na język angielski. Uczniowie nie mieli także najmniejszych trudności z przyporządkowaniem danej publikacji do właściwego im gatunku literackiego.

Styczniowe zajęcia w bibliotece przy pl. Kazimierza Wielkiego śmiało można zaliczyć do niezwykle udanych.

Karolina Kasprzak

Poprawiony: piątek, 19 stycznia 2018 07:49
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 7 z 19
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information