piątek, 17 sierpnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 
Statystyki

Wizyt razem:423948
Wizyty dzisiaj:108
Wizyty wczoraj:179
Przeglądarki
11%Google Chrome 66.0.3359.158
8%Google Chrome 67.0.3396.87
7%Google Chrome 41.0.2272.96
6%Google Chrome 66.0.3359.181
6%FireFox 60.0
4%Google Chrome 66.0.3359.139
4%Google Chrome 56.0.2924.87
3%Mozilla
3%Google Chrome 66.0.3359.126
3%Safari 9537.53
Kraje
Poland flag 78%Poland (20233)
Unknown flag 18%Unknown (4654)
Germany flag 2%Germany (421)
France flag <1%France (160)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (88)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.198.126.110
Obiady - maj PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 27 kwietnia 2018 08:54
Skalowanie czcionki:

Informujemy, że koszt obiadów w maju wynosi 63,00 zł. Koszt obiadu dla oddziału przedszkolnego dziewięciogodzinnego to 108,00 zł.

Poprawiony: poniedziałek, 30 kwietnia 2018 10:19
 
ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 27 kwietnia 2018 10:10
Skalowanie czcionki:

„Żywa” data - 3 Maja 1791 r.

W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przypada dokładnie 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Rocznica uchwalenia KonstytucjiDla uczczenia tego wyjątkowego wydarzenia nauczyciel języka polskiego – Przemysław Ciesielski zaprosił uczniów z klas IIIc i IVb ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie do wzięcia udziału w niecodziennym happeningu.

27 kwietnia 2018 r. plac apelowy stał się miejscem niemałego - w pozytywnym tego słowa znaczeniu - zamieszania. Dzieci pod kierunkiem Beaty Matczak, Żanety Wilant i pomysłodawcy akcji stworzyły w nietypowy sposób datę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Powstała ona bowiem w oparciu o ułożenie się uczniów w kształty charakterystyczne dla cyfry 3 i liter, tworzących nazwę miesiąca maja. Sama historyczna data stworzona została w oparciu o granatowy materiał.

Happening spotkał się z wielką aprobatą dzieci. W ten sposób ochoczo i z pełnym zaangażowaniem starały się przypomnieć o tak ważnym dla Polski, i całej Europy wydarzeniu. Ten niekonwencjonalny sposób spojrzenia na historię przypomniał młodym ludziom znaczenie napisanego w oświeceniu dokumentu, którego to wartość na pewno wiąże się z ideą szeroko pojętego patriotyzmu.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 30 kwietnia 2018 10:21
 
Okręgowe zawody wędkarskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 09 maja 2018 18:47
Skalowanie czcionki:

Kolejne sukcesy sportowe

ZawodnicyW niedzielny poranek 29 kwietnia 2018 r. na Zalewie rzeki Powy w Modle Królewskiej odbyła się XLIII Impreza Spławikowa o Mistrzostwo Szkół Okręgu PZW w Koninie. W zawodach, oprócz trzynastu szkół podstawowych z klasami gimnazjalnymi, startowało sześć ekip szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu konińskiego. Zespół reprezentujący Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie w składzie Aleksandra Kulczak, Kacper Folta oraz Filip Jackowski w kategorii drużynowej zajął IV. miejsce. Najlepsza z naszej drużyny okazała się Aleksandra Kulczak z wynikiem 1,28kg i w kategorii indywidualnej zdobyła VI. miejsce na 39 zawodników, natomiast Kacper Folta zajął XII. lokatę.Najlepszy zawodnik

Wielkie gratulacje dla wspaniałych wędkarzy oraz życzenia dalszych sukcesów wędkarskich składa opiekun drużyny Hubert Kulczak. Serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe naszej reprezentacji kierujemy dla Zarządu Koła PZW nr 10 w Golinie oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej w Golinie.

Hubert Kulczak

Poprawiony: środa, 09 maja 2018 18:56
 
GRAWERTONY OD PZERiI… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 15 maja 2018 17:49
Skalowanie czcionki:

… dla dyrektor Jolanty Kruckiej i s. Laurencji Chodźko

26 kwietnia 2018 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Oddziału Rejonowego  Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Golinie.

GrawertonyPosiedzenie zainaugurował przewodniczący Stanisław Gawroński, witając serdecznie wszystkich przybyłych oraz przybliżając im w telegraficznym skrócie szerokie spektrum działalności związku. Zebrani z uwagą wysłuchali także sprawozdań za upływającą właśnie kadencję. Bardzo wysoko oceniono pracę dotychczasowego zarządu, nic więc dziwnego, że udzielono mu absolutorium.

Niezwykle ważnym i wzruszającym momentem zebrania było uroczyste podziękowanie wszystkim osobom, które swoją pracą przyczyniły się do rozwoju Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Golinie.

GrawertonyZłotą Odznaką Honorową Dużą odznaczono Stanisława Gawrońskiego, a Złote Odznaki Honorowe Małe z rąk Członka Zarządu Głównego i jednocześnie Przewodniczącego Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Poznaniu Henryka Zywerta otrzymali: Emilia Jóźwiak, Karolina Kasprzak, Zofia Mielczarek, Bożena Nowak, Zenon Paszek, Halina Sznycer, Genowefa Urbaniak, Stanisław Walczak, Wanda Wasilewska, Domicela Wiśniewska oraz Grażyna Woźniak.

Za niepośledni wkład w rozkwit regionu Zenonowi Paszkowi przyznano tytuł honorowy „Zasłużony dla powiatu konińskiego”.

GrawertonyNie zabrakło także wyrazów wdzięczności, w postaci pięknych grawertonów, dla wszystkich sympatyków, którzy zawsze wspierali związek radą i nigdy nie odmówili pomocy. A byli to: Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński, Radne Rady Miejskiej w Golinie Urszula Furmaniak oraz Iwona, Jolanta Kościelska, sołtys sołectwa Barbarka Stanisław Paszek, sołtys sołectwa Rosocha Ryszard Kruszyna, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Jolanta Krucka, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach Halina Warzychowska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie Żanetta Matlewska, Dyrektor Domu Kultury w Golinie Damian Ciesielski, właściciel firmy „Przewozy Autokarowe” Antoni Szczepaniak oraz s. Laurencja Danuta Chodźko CSDP (…).

Karolina Kasprzak

fot. Kamil Strajch

Poprawiony: wtorek, 15 maja 2018 17:50
 
Cmentarz ewangelicko – augsburski posprzątany PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 09 maja 2018 16:56
Skalowanie czcionki:

Projekt młodzi adoptują zabytki

WolontariuszeW piątek 26 kwietnia dwudziestoosobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami (Małgorzata Drukała, Justyna Sieczkowska i Wioletta Sobczak) udała się do Węglewskich Holendrów, aby w ramach trwającego od ośmiu lat projektu po raz kolejny uprzątnąć cmentarz augsbursko – ewangelicki. Cmentarz ten przez wiele lat był miejscem zapomnianym, a więc zarośniętym, pełnym poniszczonych nagrobków. Dziś – dzięki zaangażowaniu grupy uczniów i nauczycieli – miejsce to odzyskuje swój pierwotny wygląd. PracaWarto podkreślić, że tym razem do młodzieży z klas gimnazjalnych dołączyli szóstoklasiści. Akcja zainspirowała ich na tyle, że zadeklarowali swoje wsparcie podczas kolejnych wyjazdów. Na uwagę zasługuje także fakt, że już trzeci rok czynnie włącza się w sprzątanie pani Aneta Babacz - mama jednego z uczniów z klasy IIc. Realizacja projektu daje uczniom możliwość zaakcentowania swojego działania na rzecz najbliższej okolicy, poznawania jej historii, uczy szacunku, odpowiedzialności i współpracy.

Małgorzata Drukała

Poprawiony: środa, 09 maja 2018 19:01
 
I GMINNY KONKURS „MATEMATYCZNE POTYCZKI” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 08 maja 2018 17:37
Skalowanie czcionki:

Z matematyką za pan brat...

Matematyczne potyczkiDnia 25 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny pod hasłem „Matematyczne Potyczki”. Rywalizacja ta adresowana była dla uczniów klas VII z terenu naszej gminy. Każdy oddział z danej placówki oświatowej reprezentował dwuosobowy zespół. Uczniowie rozegrali drużynowy turniej, w którym zmagali się kolejno zMatematyczne potyczki pytaniami typu „prawda – fałsz” oraz łamigłówkami matematycznymi o zróżnicowanym poziomie trudności za 10, 20 i 30 punktów. Podkreślić należy, że do rozwiązania zadań uczniowie podeszli bardzo ambitnie i z wielkim zaangażowaniem.

Po pasjonującej rywalizacji jury w składzie: wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie - Jan Kasprzak Matematyczne potyczkioraz nauczyciele matematyki Joanna Graczyk i Justyna Sieczkowska, wyłoniło zwycięzców:

I. miejsce – przedstawiciele klasy VII a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Marcel Koper i IgorMatematyczne potyczki Janiszewski,

II. miejsce – przedstawiciele klasy VII b ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Oliwia Kamińska i Alan Tomczak,

III. miejsce – przedstawiciele klasy VII ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach – Matematyczne potyczkiKacper Ligocki i Jakub Stefaniak.

Dodać należy, iż nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała prowadząca całość matematyk - Katarzyna Stachurska.Matematyczne potyczki Uczestników rywalizacji dopingowali: dyrektor szkoły - Jolanta Krucka, wicedyrektorzy Joanna Smuszkiewicz i Ewa Kasprzyk, a także zaproszeni nauczyciele - Sylwia Orchowska ze Szkoły Podstawowej w im. Marii Skłodowskiej – Curie w Przyjmie, Joanna Kryszak ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie oraz Elżbieta Dorawa ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejne zmagania już za rok!

Organizatorzy konkursu:Joanna Graczyk, Katarzyna Stachurska, Justyna Sieczkowska

Poprawiony: środa, 23 maja 2018 14:33
 
Mistrzostwa powiatu w lekkoatletyce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 02 maja 2018 21:23
Skalowanie czcionki:

Świetne wyniki naszej reprezentacji [GALERIA]

W dniu 27. kwietnia 2018 roku na stadionie lekkoatletycznym w PWSZ w Koninie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w Lekkoatletyce rocznik 2002 - 2004. Uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zdobyli 10 medali: 4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe.

Złoty medal – Katarzyna Ławniczak – 600m
Złoty medal – Wiktoria Szymczak - pchnięcie kulą
Złoty medal – Eryk Włodarczyk– rzut oszczepem
Złoty medal – Julia Szkudelska - 80 m przez płotki
Srebrny medal – Katarzyna Nowakowska - pchnięcie kulą
Srebrny medal – Adrian Brud - 100 m
Brązowy medal – Weronika Dybczak - 100 m
Brązowy medal – Mateusz Mielczarek - skok w dal
Brązowy medal – Jakub Sędziak - pchnięcie kulą
Brązowy medal – Kalina Kulczak – rzut oszczepem
4. miejsce zajęła Sandra Matuszak w biegu na 600 m

Opiekunami na zawodach byli nauczyciele wychowania fizycznego: Hubert Kulczak i Robert Iwiński.

Zwycięzcom gratulujemy! Godnie reprezentowaliście naszą szkołę!

Robert Iwiński

Poprawiony: poniedziałek, 07 maja 2018 20:27
 
WYJAZD DO KONINA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 12:45
Skalowanie czcionki:

Finał akcji: ,,Z książką na walizkach”

W biblioteceDnia 27 kwietnia 2018 r. w ramach II wielkopolskich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami, uczniowie klas II a i III b ze W biblioteceSzkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z wychowawczyniami Arletą Skibińską i Kornelią Topor - Pustelnik byli gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.

W ramach odwiedzin, rozwiązany został konkurs plastyczny na najpiękniejszą ilustrację do książki Katarzyny Wasilkowskiej ,,Baltazar wraca do domu”. Autorka wybrała trzy wyjątkowe prace. Nasi reprezentanci Damian Stokowski, Maja Przybysławska oraz Natalia Tomczak otrzymali publikacje z autografem. Nadmienić trzeba, że jedna ze zwycięskich prac weźmie udział w finale akcji: ,,Z książką na walizkach”.

W bibliotecePrzy okazji pobytu w konińskiej bibliotece, dzieci mogły dowiedzieć się o warsztacie twórczym wspomnianej wyżej autorki, jej pomysłach iW bibliotece wielu ciekawostkach, które stworzyły kanwę jej niejednej opowieści. Młodzi czytelnicy słuchali z dużym zainteresowaniem. Po spotkaniu, uczniowie z Goliny żywo uczestniczyli w bezpośrednich rozmowach z pisarką, jak również kupili książki autorki z pamiątkowym autografem.

Na zakończenie warto dodać, że książki Katarzyny Wasilkowskiej znajdują się w zbiorach naszej biblioteki. Zachęcamy wszystkich do ich wypożyczania.

***

Serdecznie dziękujemy pani Aleksandrze Bryl za możliwość uczestniczenia w tak interesującej lekcji promującej czytelnictwo.

Arleta Skibińska

Poprawiony: poniedziałek, 30 kwietnia 2018 12:52
 
URODZINY KRÓLA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 27 kwietnia 2018 10:13
Skalowanie czcionki:

Konkursowo, historycznie, po kazimierzowsku

Urodziny królaTo właśnie on „zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”. Mowa tutaj o Kazimierzu III Wielkim. Właśnie tej postaci wybitnego monarchy, zasłużonego również dla naszego miasta poświęcony był konkurs historyczny zorganizowany przez Przemysława Ciesielskiego we współpracy z Beatą Matczak i dyrektorem domu kultury – Damianem Ciesielskim. Zmierzyli się z nim przedstawiciele klas czwartych ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

W ramach rywalizacji dzieci napisały test dotyczący życiorysu władcy oraz jego polityki. Tak jak w każdym konkursie także i tutaj wyłoniono najlepszych znawców dziejów króla Kazimierza III. Znakomitą wiedzą wykazali się: Jakub Jachnik (IVa), Małgorzata Kirowska (IVb) oraz Jan Chabros (IVc). Czwartoklasiści, którzy „stanęli” na przysłowiowym, zwycięskim podium na trzy dni przed 708. urodzinami monarchy (27 kwietnia 2018 r.) otrzymali nagrody ufundowane przez Dyrektora Domu Kultury w Golinie – Damiana Ciesielskiego.

Zwycięzcom historycznej rywalizacji składamy serdeczne gratulacje!

Przemysław Ciesielski

 
Turniej koszykówki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 04 maja 2018 21:32
Skalowanie czcionki:

Awans do etapu rejonowego IX. Edycji Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2018 w Koszykówce 3x3 [GALERIA]

Zawodnicyi opiekunowieW dniu 24. i 25. maja 2018 roku odbyły się Eliminacje Powiatowe w Koszykówce 3×3 Dziewcząt i Chłopców. Zawody rozgrywane były na boisku Orlik przy SP nr 9 w Koninie. W turnieju w kategorii chłopców wzięło udział 6 najlepszych zespołów rejonu konińskiego: SP z Goliny, SP nr 12 Konin, SP nr 4 Konin i SP w Rychwale. Wśród dziewcząt wzięło udział natomiast 5 zespołów. Świetnie zagrały dziewczęta z klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego z Goliny, zajmując drugie miejsce w kategorii dziewcząt i tym samym awans do rozgrywek rejonowych. Chłopcy zajęli 3.miejsce.

Gratulacje dla zespołu dziewcząt i chłopców za charakter, walkę do samego końca i wiarę w zwycięstwo. Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie rocznik 2002 - 2004 reprezentowały: Katarzyna Ławniczak, Wiktoria Szymczak, Wiktoria Słomka, Wiktoria Górniak, Milena Nowakowska, Weronika Dybczak, Agata Zioła i Anna Chojnacka oraz reprezentowali: Patryk Nowak, Patryk Owczarek, Szymon Siupa i Dawid Kobierski.

Opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Robert Iwiński.

Robert Iwiński

Poprawiony: piątek, 04 maja 2018 22:15
 
EKOLOGICZNIE… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 04 maja 2018 08:50
Skalowanie czcionki:

Dzień Ziemi w „Julku” [MINIGALERIA]

Dzień ZiemiCo roku społeczność uczniowska ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie aktywnie włącza się w obchody Światowego Dnia Ziemi. W 2018 r. było podobnie.

Tym razem jednak trzon przygotowanych akcji stanowił tematyczny projekt edukacyjny, którego priorytetami były potrzeba szerokiego spojrzenia na zagadnienia ekologiczne oraz zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na ochronę środowiska. Jego wytyczne były realizowane od 5. do 23 kwietnia 2018 r. Nad jego sprawnym przebiegiem w szkole czuwały nauczycielki geografii - Urszula Jeziorna i przyrody - Anna Neneman - Koprowska.

W ramach obchodów Dni Ziemi zorganizowane zostały tematyczne konkursy:

  • na rzeźbę z odpadów, w którym wygrała kl. IIcG,
  • fotograficzny „Śmieci”, zwyciężyła w nim kl. VIb,
  • na ekologa, w którym bezapelacyjnie prym wiódł Dawid Babacz z kl. IIcG,
  • na plakat „Smog-zagrożenie dla środowiska”, w którym wygrał Jakub Machnik.

Dnia 23 kwietnia 2018 r. podsumowano założenia projektu. Wówczas to odbył się przemarsz z transparentami o tematyce ekologicznej na rynek w Golinie, aby tam w centrum miasta zwrócić uwagę mieszkańcom na problem zanieczyszczenia najbliższego środowiska. Później w przyszkolnych, zielonych skwerkach młodsi uczniowie posadzili drzewka, natomiast piąto-, szósto- i siódmoklasiści uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt. „Lepienie bomb nasiennych” oraz „Drugie życie odpadów”. Ponadto klasa IIIb pod kierunkiem wychowawczyni Kornelii Topor-Pustelnik zwróciła uwagę swoim zwiewnym tańcem na niezwykle ważną tematykę proekologiczną.

Zwieńczenie szkolnego Dnia Ziemi stanowiło wręczenie przez dyrektor Jolantę Krucką dyplomów i nagród książkowych wszystkim wyróżnionym w poszczególnych konkursach.

Podsumowując, budujące jest to, iż taka nietypowa lekcja ekologii wyzwoliła w uczniach mnóstwo pozytywnej energii. Pomogła zapewne w ciekawy i bardzo oryginalny sposób zwrócić im uwagę na problemy środowiska.

Urszula Jeziorna

Poprawiony: środa, 23 maja 2018 14:53
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 6 z 25
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information