niedziela, 24 marca 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 
Statystyki

Wizyt razem:533947
Wizyty dzisiaj:127
Wizyty wczoraj:299
Przeglądarki
12%Google Chrome 41.0.2272.96
7%Google Chrome 71.0.3578.99
7%Google Chrome 71.0.3578.98
6%Google Chrome 70.0.3538.80
6%Google Chrome 70.0.3538.110
5%Google Chrome 72.0.3626.105
5%Google Chrome 72.0.3626.121
3%FireFox 65.0
3%FireFox 63.0
2%Google Chrome 70.0.3538.102
Kraje
Poland flag 77%Poland (53494)
Unknown flag 18%Unknown (12415)
Germany flag 3%Germany (1756)
France flag <1%France (302)
Ireland flag <1%Ireland (179)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.236.246.85
ZUCHY… PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
piątek, 22 lutego 2019 11:46
Skalowanie czcionki:

na zlocie Chorągwi Wielkopolskiej ZHP w Poznaniu [MINIGALERIA]

ZuchyW dniach 17 - 19 lutego 2019 r., dokładnie w setną rocznicę zakończenia Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu odbył się zlot Chorągwi Wielkopolskiej ZHP „W przyszłość, krokiem wolności”. Oczywiście nie zabrakło w tym wydarzeniu członków 7.GZ „Odważne Gumisie” z drużynową Iwoną Kasprzak ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Oto relacja ze wspomnianych wyżej dni…

Już w piątkowy wieczór zuchy brały udział w wielu ciekawych zajęciach muzycznych, sportowych oraz majsterce, podczas której wykonywały biało-czerwone rozetki i wiatraczki.

W sobotę w trakcie dopołudniowej gry miejskiej z użyciem map, wykonywały zadania pogłębiające ich wiadomości dotyczące Powstania Wielkopolskiego. Po przerwie obiadowej wzięły udział w warsztatach samolotowych. Dostarczyły one zuchom nie tylko nowych wiadomości o „Poznańskiej Ławicy”, ale również wielu pozytywnych doznań i wrażeń podczas zabawy z samodzielnie wykonanymi szybowcami.

Wieczorem udały się na spektakl do tamtejszego Teatru Animacji. Żeby tam dotrzeć, musiały skorzystać z komunikacji tramwajowej.

Zlot zakończył się w niedzielę apelem na Placu Wolności. Najpierw jednak odbył się przemarsz jednostek harcerskich ulicami miasta Poznania. Wyruszył on spod Pomnika Powstańców Wielkopolskich.

Pobyt naszych zuchów na zlocie zwieńczyła okolicznościowa fotka, którą prezentujemy w galerii.

Iwona Kasprzak

Poprawiony: piątek, 22 lutego 2019 17:58
 
ZAWIŁOŚCI POLSKIEJ PISOWNI PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
piątek, 22 lutego 2019 12:11
Skalowanie czcionki:

PIĄTOKLASIŚCI + ORTOGRAFIA = KONKURS

Konkurs ortograficznyOrtografia nie jest łatwą częścią naszego rodzimego języka. Jednak mimo to warto się jej uczyć, choćby dla kształtowania umiejętności poprawnego zapisu wyrazów, które często i z różnych przyczyn sprawiają nam problemy.

17 lutego 2019 r. przedstawiciele klas piątych ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zmierzyli się z trudnościami ortograficznymi, w ramach tematycznego konkursu. Został on przygotowany w oparciu o tekst, dotyczący „narodzin” Pinokia. W dyktandzie aż roiło się od ortograficznych Konkurs ortograficznypułapek. Była to znakomita okazja dla piątoklasistów do wykazania się znajomością zasad pisowni i umiejętnością stosowania w praktyce poznanych reguł.

Uczestnikami niezwykle trudnej rywalizacji byli: Amelia Piotrowska, Weronika Staśkowiak, Amelia Jóźwiak, Małgorzata Kirowska, Oliwia Przybylska, Rafał Iwiński, Jan Chabros, Łukasz Michalski i Fabian Piątkowski.

Warto było stanąć w niełatwe, rywalizacyjne szranki polskiej pisowni. Jak się okazało prawidła ortografii najlepiej Konkurs ortograficznyopanowali Rafał Iwiński (Va), Oliwia Przybylska (Vb) i Łukasz Michalski (Vc).

Uczniowie, za udział w konkursie zorganizowanym przez polonistów: Ewę Kasprzyk, Paulinę Kubsik i Przemysława Ciesielskiego we współpracy z Beatą Matczak, Jolantą Krucką, Joanną Smuszkiewicz otrzymali 21 lutego 2019 r. z rąk dyrektor szkoły Ewy Kutnik okolicznościowe upominki, a laureaci nagrody książkowe.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego, systematycznego zgłębiania tajników ortografii.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 22 lutego 2019 18:01
 
100. ROCZNICA ROZEJMU W TREWIRZE PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 18 lutego 2019 19:10
Skalowanie czcionki:

O szczęśliwym zakończeniu powstania wielkopolskiego

Rozejm w Trewirze100 lat temu, a uściślając 16 lutego 1919 r., w Trewirze w Nadrenii - Palatynacie państwa zwycięskiej Ententy podpisały zRozejm w Trewirze niemiecką Republiką Weimarską traktat rozejmowy. Przedłużył on sojusz podpisany 11 listopada 1918 r. w Compiègne. Jednym z jego postanowień było zakończenie trwającego od 27 grudnia 1918 r. powstania wielkopolskiego.

O tym i innych wydarzeniach dotyczących historii Polski oraz naszego regionu rozmawiali w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie uczniowie przygotowujący się do powiatowego etapu XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Anna Szwacińska (IVb), Roksana Piątkowska (VIb), Wiktoria Bobrowska (VIb), Karol Nowak (VIb), wykazali się obszerną wiedzą, zdobytą i pogłębianą pod czujnym okiem swoich opiekunów - Jolanty Kruckiej i Joanny Smuszkiewicz.

Trzymamy kciuki za naszych przedstawicieli w kolejnej odsłonie wspomnianej rywalizacji!

Jolanta Krucka,
Joanna Smuszkiewicz

Poprawiony: poniedziałek, 18 lutego 2019 19:14
 
„Ku niepodległej ….” PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 21 lutego 2019 18:29
Skalowanie czcionki:

„Żywa” lekcja historiiLekcja historii

Lekcja historiiDnia 14 lutego 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Juliusza Słowackiego w Golinie uczestniczyli w pokazie historycznym „Ku niepodległej…”. Dzieci z klas edukacji wczesnoszkolnej miały okazję posłuchać tragicznej historii naszej ojczyzny: od czasów trzech rozbiorów Polski, poprzez okres zaborów, aż do I wojny światowej uwieńczonej odzyskaniem niepodległości. Członkowie zaproszonej grupy zademonstrowali broń i umundurowanie Polaków walczących za ojczyznę: kosynierów, Lekcja historiilegionistów, czyLekcja historii też uczestników powstania listopadowego. Chętni uczniowie z zainteresowaniem przymierzali dawne mundury oraz podejmowali próbę walki, wykorzystując muszkiety, kosę czy też broń z początków XIX wieku. Pokaz dla dzieci był niezwykle interesującą wędrówką w przeszłość naszej ojczyzny. „Żywa” lekcja historii upamiętniła dążenia Polaków o wolność z końca XVIII, w XIX i na początku XX wieku.

Arleta Skibińska

Poprawiony: piątek, 22 lutego 2019 17:59
 
EDUKACJA A PRZYSZŁY ZAWÓD PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 14 lutego 2019 14:31
Skalowanie czcionki:

O tajnikach pracy bibliotekarza

W biblioteceNie od dziś wiadomo, że istnieją różne formy aktywizacji zawodowej młodzieży. Odgrywają one znaczącą rolę wW bibliotece budowaniu ich przyszłej życiowej kariery. Pomagają także w określeniu ich zainteresowań i rozpoznaniu własnych predyspozycji do wykonywania w przyszłości konkretnego zawodu.

14 lutego 2019 r. uczniowie z integracyjnej kl. VIIIa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie razem z wychowawcą - Przemysławem Ciesielskim udali się do miejscowej biblioteki publicznej.

W biblioteceTam z tajnikami jej funkcjonowania i zarazem swojej codziennej pracy zapoznała ich Karolina Kasprzak. PodczasW bibliotece roboczego spotkania, ósmoklasiści zaznajomieni zostali także ze sposobami poszukiwania informacji w słownikach oraz tradycyjnym i elektronicznym katalogowaniem wszelkich publikacji w oparciu o program interaktywny „Sowa”. Dowiedzieli się też wielu ciekawostek o gromadzeniu, przechowywaniu i udostępnianiu tematycznych materiałów. Nie obyło się też bez skrupulatnych, stricte doradczych odpowiedzi bibliotekarki na pytania typu:

- Jaka jest ścieżka kariery edukacyjno – zawodowej do uzyskania zawodu bibliotekarza?

- Jakie są Pani obowiązki w tym zakładzie pracy?

- Jakie umiejętności i cechy charakteru są niezbędne do wykonywania pracy bibliotekarza?

- Czy mógłby Pani nam opowiedzieć o wadach i zaletach wykonywanego przez Panią zawodu?

- Czy ta praca spełnia Pani oczekiwania finansowe?

- Jaką inną pracę można podjąć, mając takie doświadczenie i wykształcenie jak Pani?

- Czy musi Pani stale doskonalić swój warsztat pracy? Jeśli tak, to w jakiej formie?

W biblioteceWspomniana miniwycieczka z wywiadem w tle była bardzo dobrą okazją do bliższego przyjrzenia się pracy bibliotekarza,W bibliotece który pomaga w rozwijaniu marzeń, niejednokrotnie talentów i pasji, wiążących się ze słowem pisanym, „leżącym” na półkach w książnicy.

***

Pięknie dziękuję Karolinie Kasprzak za życzliwość, poświęcony czas i miłe przyjęcie w progach Biblioteki Publicznej w Golinie.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 14 lutego 2019 15:33
 
PROJEKT: „KOPALNIA KOMPETENCJI” PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 11 lutego 2019 13:27
Skalowanie czcionki:

Z wizytą w PSSE w Koninie

SANEPID8 lutego osiemnastu uczniów wraz z opiekunami p. Urszulą Jeziorną i p. Bogumiłą Kowalską odwiedziłoSANEPID Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Koninie. Uczniowie obejrzeli film z zakresu „Lekcja przestrogi” oraz wysłuchali ciekawego wykładu „Profilaktyka przez prawidłowe odżywianie”. W programie wyjazdu było również zwiedzanie laboratorium stacji, podczas którego uczniowie uczestniczyli w pokazie badań fizykochemicznych i mikrobiologicznych wody. Ponadto poznali nowoczesną aparaturę analityczną, m.in. chromatografy gazowe, cieczowe, jonowe i spektrometry absorpcji atomowej.Dziękujemy pracownikom PSSE za poświęcony czas, wyrozumiałośći zaangażowanie.

Urszula Jeziorna

Poprawiony: poniedziałek, 11 lutego 2019 13:30
 
WARSZTATY NAUKOWE… PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 11 lutego 2019 13:31
Skalowanie czcionki:

… na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

WarsztatyW dniu 6 lutego 2019 roku uczniowie klas VII i VIII SP w Radolinie, a także uczniowie ze SP w Golinie,Warsztaty Przyjmie i Kawnicach wzięli udział w warsztatach naukowych, które odbyły się na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, gdzie kształci się wykwalifikowaną kadrę biologów, lekarzy weterynarii, hodowców zwierząt. Wydział ten zajmuje się również prowadzeniem szeregu badań naukowych w obszarze biologii i chemii.

Młodzież przywitał prof. dr hab. Adam Cieślak, który wygłosił krótki wykład, a następnie przeprowadził ćwiczenia. Kolejne warsztaty odbyły się w Katedrze Fizjologii i Biochemii Zwierząt. Uczniowie byli pod wrażeniem i z niezwykłym zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy uczniów z biologii i chemii oraz kształcenie preorientacji zawodowej.WarsztatyWarsztaty
Wycieczka miała także charakter integracyjny, bowiem spotkała się na niej młodzież ze szkół podstawowych znajdujących się w naszej gminie. Uczniowie świetnie się dogadywali i wspólnie spędzili czas, zwiedzając Stary Rynek w Poznaniu, na którym delektowali się gorącą, słodką czekoladą w Pijalni Czekolady.

Opiekunami wycieczki były: Dyrektor SP Kawnice p. H. Warzychowska, p. A. Nowak, p. E. Wróbel i p. B. Kucharska.

Bernadeta Kucharska

Poprawiony: wtorek, 12 lutego 2019 20:34
 
POWSTANIE STYCZNIOWE I JEGO BOHATEROWIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 07 lutego 2019 17:22
Skalowanie czcionki:

O powstańczym public relations z 1863 r.

Powstanie styczniowePowstanie Styczniowe było pierwszym wielkim wydarzeniem w historii Polski, którego bohaterów znamy nie z obrazów i grafik, lecz przede wszystkim ze zdjęć. Fotografia była już wówczas wykorzystywana jako środek propagandy.

Jeden z dyktatorów tamtego czasu - generał Ludwik Mierosławski przed wspomnianym zrywem narodowym wysłał do Polski aż… dwa tysiące swoich zdjęć.

Właśnie o tym i wielu innych ciekawostkach dowiedzieli się w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie uczniowie klasy Vb w ramach okolicznościowych warsztatów historycznych. Odbyły się one 6 lutego 2019 r. pod kierunkiem Jolanty Kruckiej i Powstanie stycznioweJoanny Smuszkiewicz we współpracy z Przemysławem Ciesielskim.

Podczas wspomnianych zajęć wysłuchali tematycznej pogadanki, zapoznali się z wizerunkami powstańców oraz wykonali bardzo oryginalne prace plastyczne, przedstawiające ówczesnych, narodowych bohaterów.

Na zakończenie dodać należy, iż ta „chwila z historią” pozwoliła piątoklasistom w tak przystępny sposób dokładniej zrozumieć wpływ Powstania Styczniowego na kształtowanie się świadomości i postaw narodowych ludzi czasów zaborów.

Jolanta Krucka,
Joanna Smuszkiewicz

Poprawiony: czwartek, 07 lutego 2019 17:26
 
Zwycięstwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 06 lutego 2019 22:25
Skalowanie czcionki:

Kolejny sukces naszych chłopców!Drużyna

Nazwa imprezy: Mistrzostwa Gminy w Siatkówce Chłopców (rocznik 2006 i młodsi).

Termin zawodów: 05 lutego 2019 r.

Ranga zawodów: turniej gminny.

Miejsce zawodów: hala widowiskowo - sportowa przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Uczestnicy: chłopcy (rocznik 2006 i młodsi). Ilość drużyn: 3 (Radolina, Przyjma, Golina).

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie: Rafał Iwiński, Jakub Słomka, Franciszek Babiak, Igor Perliński, Dawid Szymaniak, Mateusz Rogacki, Brajan Socha, Kacper Urycki, Mateusz Skibiszewski. Opiekun drużyny: Tomasz Borowski. Sędzia główny zawodów: Tomasz Borowski.

Turniej rozgrywany systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

Wynik poszczególnych spotkań: Zwycięzcy

Golina – Radolina 2:0, wyniki setów: 25:16, 26:24,
Golina – Przyjma 2:0, wyniki setów: 25:19, 25:18,
Przyjma – Radolina 2:1, wyniki setów: 25:15, 24:26, 25:13.

Wyniki końcowe: I m. – Golina, II m. – Przyjma, III m. – Radolina.

Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów.

Tomasz Borowski

 
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 06 lutego 2019 22:54
Skalowanie czcionki:

Wzruszające i pouczające spotkanie…

WystępNa nasze smutki mają słodkie rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to kochane babcie i kochani dziadkowie. Dni 21 i 22 stycznia są szczególne, bo możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy. Dnia 31 stycznia 2019 r. w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie czterolatków, pięciolatków i sześciolatków. Dzieci przygotowały dla nich część artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich „skarbów”. Na koniec uroczystości „Motylki” wręczyły babciom oraz dziadkom własnoręcznie wykonane kalendarze. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

PogadankaPod koniec spotkania swoją obecnością zaszczycił nas asp. sztab. Błażej Borowiec - Starszy Dzielnicowy gminy Golina, który korzystając z okazji Dnia Babci i Dziadka wygłosił pogadankę na temat „Bezpieczne życie seniorów”. Opowiedział zebranym gościom o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać w wyniku nieostrożności i braku czujności z ich strony. Co zrobić, by nie zostać oszukanym albo jak się zachować, kiedy staniemy się ofiarą oszustów. Na koniec spotkania każdy z słuchaczy otrzymał ulotkę informującą o tym, jak nie dać się oszukać.

Dziękujemy za przekazanie cennych wiadomości. Miejmy nadzieję, że nikt nie będzie musiał z nich skorzystać.

Iwona Derek

Poprawiony: środa, 06 lutego 2019 23:04
 
PRZYKŁAD PATRIOTYCZNEJ POSTAWY POLAKÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 06 lutego 2019 17:50
Skalowanie czcionki:

O powstaniu styczniowym w naszej bibliotece

Powstanie stycznioweDokładnie 22 stycznia 2019 r. minęła 156. rocznica wybuchu powstania styczniowego, największego zrywu narodowowyzwoleńczego Polaków przeciwko imperium rosyjskiemu.
Pomimo klęski militarnej, umocniło ono świadomość naszych rodaków, że warto walczyć w imię Ojczyzny.
Powstanie styczniowe Niewątpliwie miało ono także wpływ na dążenia niepodległościowe następnych pokoleń.

Aby upamiętnić to wydarzenie, w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyły się okolicznościowe warsztaty historyczne. Przeprowadziły je Jolanta Krucka i Joanna Smuszkiewicz.

W ramach zajęć uczniowie mieli możliwość zapoznania się z dziełami literatury, malarstwa i muzyki związanymi z tym ważnym dla dziejów Polski wydarzeniem. Obejrzeli także film „Powstanie styczniowe”, który obrazował główne aspekty tego zrywu niepodległościowego.

To były naprawdę wartościowe warsztaty z historią i patriotyzmem w tle.

Jolanta Krucka,
Joanna Smuszkiewicz

Poprawiony: czwartek, 07 lutego 2019 07:23
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 4 z 18
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information