wtorek, 23 stycznia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2017)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 
Statystyki

Wizyt razem:324303
Wizyty dzisiaj:165
Wizyty wczoraj:475
Przeglądarki
12%FireFox 57.0
11%Google Chrome 62.0.3202.84
9%Google Chrome 62.0.3202.94
8%Google Chrome 63.0.3239.111
6%Google Chrome 63.0.3239.84
4%Google Chrome 63.0.3239.132
4%Google Chrome 56.0.2924.87
3%Mozilla
2%Google Chrome 61.0.3163.98
2%FireFox 52.0
Kraje
Poland flag 82%Poland (26731)
Unknown flag 12%Unknown (3794)
Germany flag 4%Germany (1239)
France flag <1%France (256)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (243)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.226.41.91
PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ NARODOWA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 16 września 2016 07:47
Skalowanie czcionki:

„Patriotyczna koszulka” a polska historia

Patriotyczna koszulkaO II wojnie światowej wiele czytamy, opowiadamy bądź ją po prostu ze ściśniętym sercem wspominamy. Ukazania wagi tamtych zdarzeń jest też bardzo dużo. Wszystkie te bowiem aspekty wpisują się bowiem w pełne wzniosłości słowo PATRIOTYZM.

W związku z kolejną rocznicą napaści Rosjan na Polskę i Dniem Golgoty Wschodu, 16 września 2016 r. w Domu Kultury w Golinie odbyły się zajęcia historyczno-plastyczne. Uczniowie z klasy VIc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego wysłuchali najważniejszych faktów dotyczących bolesnych wydarzeń z 1939 r., roliPatriotyczna koszulka patriotyzmu i narodowej tożsamości, które zostały przedstawione przez Przemysława Ciesielskiego. Następnie wzięli udział w warsztatach plastycznych poprowadzonych przez instruktor Edytę Jachnik, którą wspomagał praktykant – Jakub Siutkowski. Uczniowie na przyniesionych koszulkach wykonali pod okiem fachowca ciekawe wycinanki z filcu, których motywem przewodnim były symbole i hasła narodowe. Następnie przytwierdzili je do przyniesionych t-shirt'ów.

Autorskie prace, które wpisały się w cykl zadań innowacji pedagogicznej „NAUKA+ZABAWA=SUKCES” i realizację kierunków polityki MEN w zakresie „KSZTAŁTOWANIA POSTAW. WYCHOWANIA DO WARTOŚCI” były w wielu przypadkach zaskakujące. Na pewno pomogły uczniom lepiej przyswoić trudną dla nich wiedzę historyczną, zrozumień znaczenie patriotyzmu i spojrzeć na tę ideę przez pryzmat życia codziennego.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 23 września 2016 04:45
 
Akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 26 września 2016 07:50
Skalowanie czcionki:

„Kto czyta żyje podwójnie”

Jak nie czytam, jak czytamO zaletach czytania książek chyba nie trzeba nikomu przypominać. Co innego jednak mówić, a co innego wprowadzić te słowa w czyn. Wspaniała wrześniowa pogoda zachęca do tego, aby spędzać czas na świeżym powietrzu. Wykorzystując sprzyjającą aurę  promowaliśmy czytelnictwo wśród dzieci. W czwartek, 15 września 2016 r. o godzinie 11:00, wszyscy uczniowie naszej szkoły wspólnie utworzyli wyraz CZYTAMY. Usiedli na trawie trzymając w ręku wybraną przez siebie książkę i na chwilę pogrążyli się w lekturze.

Koordynatorkami projektu „Jak nie czytam, jak czytam” były Ewelina Piaskowska i Żaneta Wilant.

Ewelina Piaskowska

Poprawiony: poniedziałek, 26 września 2016 08:06
 
Nowy sezon PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 18 września 2016 18:52
Skalowanie czcionki:

Biegi sztafetowe na inaugurację

Chłopcy z opiekunem15 września 2016 r. odbyły się inauguracyjne zawody sportowe według kalendarza imprez sportowych na rok szkolny 2016/2017 organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Koninie. W Drużynowych Gminnych Sztafetowych Biegach Przełajowych udział wzięły po 3 drużyny dziewcząt i chłopców. W tej imprezie naszą gminę reprezentowały szkoły podstawowe z Kawnic, Przyjmy i Goliny. W każdej z drużyn wystąpiło po 5 zawodników. Dystans jaki pokonał każdy z nich to około 800 metrów. Zawody odbyły się na Stadionie Miejskim w Golinie. Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego reprezentowali: Agata Makowska, Gabriela Ślusarek, Natalia Libertowska, Julia Duchnik, Gabriela Jakubowska, Jagoda Banaś, Adam Iwiński, Michał Hatłas, Bartosz Ławniczak, Piotr Kucharski, Paweł Górniak i Jakub Hyży.

Dziewczęta z opiekunemWyniki końcowe przedstawiały się następująco: w kategorii dziewcząt I miejsce zdobyły przedstawicielki Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Przyjmie, II. zajęły uczennice Szkoły Podstawowej im Juliusza Słowackiego w Golinie, III. przypadło zawodniczkom ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach.

Jeśli chodzi o współzawodnictwo chłopców, mistrzostwo gminy w sztafetowych biegach przełajowych wywalczyli uczniowie z Goliny, II miejsce zajęli zawodnicy z Przyjmy, natomiast III miejsce trafiło do drużyny z Kawnic. Opiekunem drużyny dziewcząt z naszej szkoły był Piotr Jabłoński, natomiast zespołu chłopców - Tomasz Borowski.

Celem imprezy sportowej było wyłonienie zwycięzcy, który będzie reprezentował gminę Golina w zawodach na szczeblu powiatowym, które odbędą się 21 września 2016 r.  w Kazimierzu Biskupim.

Tomasz Borowski

Poprawiony: niedziela, 18 września 2016 19:01
 
BeActive – bądź aktywny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 18 września 2016 18:29
Skalowanie czcionki:

TAK dla Europejskiego Tygodnia Sportu [GALERIA]

Logo#BeActive to hasło Europejskiego Tygodnia Sportu. Projekt ten ma za zadanie zaangażować, uświadamiać i inspirować mieszkańców Europy do podejmowania aktywności fizycznej w codziennym życiu. W kilkunastu tysiącach wydarzeń, odbywających się w ramach ETS, udział weźmie ponad milion mieszkańców Europy.

Włączając się w akcję „BE ACTIVE” pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki nauczyciel wychowania fizycznego – Tomasz Borowski zorganizował i przeprowadził Turniej Piłki Nożnej dla chłopców klas V – VI Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Rozgrywki odbyły się 12 września 2016 r. w miejscowej sali gimnastycznej w godzinach 8:00 – 10:30. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów (w sumie około 40 uczniów). Uczestnicy grali sprawdzonym systemem „każdy z każdym” w czasie 2 x 3 minuty. Po rozegraniu wszystkich meczów (15) wyniki końcowe przedstawiały się następująco: I miejsce zdobyła klasa VI b, II miejsce – V a, III miejsce – VI c, IV miejsce – VI a, V miejsce – V c, VI miejsce – V b.

Celem wspomnianych wyżej zmagań sportowych było uświadomienie uczniom wartości płynących z systematycznie prowadzonej aktywności fizycznej.

Tomasz Borowski

Poprawiony: niedziela, 18 września 2016 18:50
 
HAPPENING NA PRZERWIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 14 września 2016 09:28
Skalowanie czcionki:

Bohater z książki kredą malowany

Bohater z książkiZachęcić uczniów do sięgania po książkę nie tylko z obowiązku jest wiele. O jednym z nich, może mniej spotykanym, który przy okazji niewątpliwie podziałał na wyobraźnię młodego czytelnika przeczytacie poniżej...

14 września 2016 r. z inicjatywy Przemysława Ciesielskiego zorganizowano niecodzienny happening. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie podczasBohater z książki tzw. „długiej przerwy”, używając kredy namalowały na kostce brukowej, którą nota bene wyłożony jest plac apelowy - bohaterów z ulubionych książek. Portrety te przedstawiały postaci te znane jak i mniej znane. Świadczyło to o tym, że uczniowie sięgają nie tylko po obowiązkowe lektury. Czytają, bo lubią...

Bohaterowie z książkiNa zakończenie dodać należy, że wykonane kredą na kostce brukowej prace plastyczne wpisały się w cykl zadań innowacji pedagogicznej „NAUKA+ZABAWA=SUKCES” oraz projektu edukacyjnego: „Czytamy, więc się ubogacamy”. Przede wszystkim jednak były niekonwencjonalnym sposobem na realizację kierunków polityki MEN w zakresie „UPOWSZECHNIANIA CZYTELNICTWA WŚRÓD DZIECI I ROZWIJANIA KOMPETENCJI CZYTELNICZYCH”.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 19 września 2016 10:31
 
DYREKCJA, NAUCZYCIELE, SIOSTRY, UCZNIOWIE… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 06 września 2016 11:32
Skalowanie czcionki:

...czytali „Quo vadis”

Narodowe czytanie„Narodowe Czytanie” - to akcja, która od lat ma na celu zachęcenie naszych rodaków do sięgania po słynne dzieła wybitnych pisarzy i to nie tylko od święta. W tym roku wszyscy chętni zmagali się z tekstem „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

W tę wielką, powszechną inicjatywę, której patronowała Para Prezydencka, wpisała się także społeczność SzkołyNarodowe czytanie Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Fragment XII części nagrodzonego Noblem dzieła przeczytali we własnej interpretacji: dyrektor Jolanta Krucka, nauczyciele - Iwona Kasprzak, Paulina Kubsik, s. Liliana Socha CSDP, s. Laurencja Chodźko CSDP, Agnieszka Sołtysiak, Magdalena Mielcarek-Mirek oraz uczniowie - Barbara Stolarska (VIa), Daria Marciniak (VIa), Weronika Piątkowska (VIc) i Piotr Kucharski (VIa). W akcję włączył się także praktykant - Jakub Siutkowski.

Narodowe czytanieHappening, który został zorganizowany na dziedzińcu szkoły przez polonistęPrzemysława Ciesielskiego we współpracy z Beatą Matczak i Magdaleną Mielcarek-Mirek spotkał się z zaskakującą aprobatą ze strony społeczności golińskiego „Julka”. Narodowe czytanie

Warto zauważyć, iż niewątpliwymi „smaczkami” zorganizowanego przedsięwzięcia, oprócz czytania, było stemplowanie pamiątkową pieczęcią przyniesionych przez uczniów zeszytów oraz spotkanie z samym autorem powieści – Henrykiem Sienkiewiczem. W rolę pisarza z epoki pozytywizmu wcielił się z niezwykłym przejęciem i żyłką aktorską Adam Karnafel z kl. VIc

Na zakończenie niniejszego artykułu warto dodać, że wspomniany wyżej niekonwencjonalny sposób spojrzenia na głośne czytanie niełatwego wcale w swojej treści i przesłaniu „Quo vadis”, przypomniał uczniom o potrzebie dbałości o nasz rodzimy język i narodową tożsamość.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 23 września 2016 04:45
 
Zestaw podręczników, rok szkolny 2016/2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 15 czerwca 2016 10:39
Skalowanie czcionki:

Przedstawiamy wykaz podręczników, którę będą obowiązywały w roku szkolnym 2016/2017 w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Klasa 0
Klasy 1-3 [Pobierz/Zobacz]
Klasa 4 [Pobierz/Zobacz]
Klasa 5 [Pobierz/Zobacz]
Klasa 6 [Pobierz/Zobacz]

Dokumenty w formacie PDF można otworzyć przy pomocy Acrobat Readera  [Przejdź] lub Sumatra PDF [Przejdź].

Poprawiony: poniedziałek, 20 czerwca 2016 10:39
 
«« start  poprz. 11 12 13 14 15 16 17  nast.  koniec »»

Strona 17 z 17
© SP Golina 2007-2016 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information