piątek, 20 lipca 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Statystyki

Wizyt razem:420564
Wizyty dzisiaj:35
Wizyty wczoraj:111
Przeglądarki
12%Google Chrome 66.0.3359.158
8%Google Chrome 67.0.3396.87
7%Google Chrome 66.0.3359.181
7%FireFox 60.0
6%Google Chrome 41.0.2272.96
5%Google Chrome 66.0.3359.139
4%Google Chrome 56.0.2924.87
4%Mozilla
3%Google Chrome 66.0.3359.126
2%FireFox 59.0
Kraje
Poland flag 81%Poland (18106)
Unknown flag 16%Unknown (3582)
Germany flag 2%Germany (352)
France flag <1%France (131)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (78)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.224.17.157
WARSZTATY W DOMU KULTURY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 18:26
Skalowanie czcionki:

Zakładki na prezenty choinkowe

Zakładki na prezenty choinkoweŚwięta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To czas duchowych przeżyć, ale i prezentów, tak przez nas wszystkichZakładki na prezenty choinkowe wyczekiwanych. Można je bowiem przygotować na wiele różnych sposobów.

11 grudnia 2017 r. w miejscowym domu kultury odbyły się kolejne warsztaty artystyczne podczas, których uczniowie z kl. VIIa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z wychowawcą – Przemysławem Ciesielskim poznawali technikę zdobienia przedmiotów - decoupage. Z jej tajnikami zapoznała ich instruktor plastyki – Edyta Jachnik.

Podczas wspomnianych zajęć młodzież wykonała bardzo oryginalne w swojej formie zakładki do książek, które śmiało mogą być wspaniałymi prezentami pod choinkę.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 20:59
 
IDEA, PRACA, NAUKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 03 stycznia 2018 15:30
Skalowanie czcionki:

Patriotycznie...

DebataW Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie nie obchodzi się „Dnia Patrioty” jednorazowo. Każde bowiem działanie w tej materii zakrawa na pewien okres czasu.Debata

I tak w ramach tegorocznego „Dnia Patrioty” najpierw wkroczyli do akcji nauczyciele oraz uczniowie, wykonując piękne gazetki. Wszystkie zostały umieszczone na korytarzach szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również konkursy m.in. ten na wykonanie biżuterii patriotycznej oraz projekty edukacyjne (najwięcej osób brało 2017_12_08_debata003udział w odsłonie matematycznej).

16 listopada 2017 r. koordynatorka akcji - Magdalena Mielcarek – Mirek rozpoczęła pracę z delegacjami klas VI - VII oraz II i III gimnazjalnych. Na początku wykonali oni plakaty dotyczące tematyki szacunku i miłości do Ojczyzny.Debata Ponadto kierując się metodą „burzy mózgów”, wypisywali słowa, które kojarzyły im się z patriotyzmem, np. postawa, zachowanie, symbolika. Praca była tak inspirująca, że uczniowie postanowili  wykorzystywać swoje pomysły w dalszej edukacji.

Na następnym spotkaniu, które odbyło się w piątek 8 grudnia 2017 r. uczniowie z klas siódmych oraz II i III gimnazjalnych dyskutowali na temat patriotyzmu. Debatę prowadziła nauczycielka historii - Aldona Olesiak.

Po omówieniu przygotowanych w trakcie rozmowy plakatów oraz wyrażeniu własnych opinii, uczestnicy podjętych działań doszli do wniosku, że PATRIOTYZM to nie tylko walka, ale również praca i nauka.

Magdalena Mielcarek - Mirek

 
HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 14:53
Skalowanie czcionki:

Wygrały cały turniej!

Halowy turniej piłki nożnej dziewczątW dniu 8 grudnia 2017 r. w hali sportowej w Kazimierzu Biskupim odbyły się „Eliminacje do Mistrzostw Powiatu w Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt” (rocznik 2002-2004). W turnieju wzięły udział 3 zespoły z: Goliny, Budzisławia Kościelnegoi Kazimierza Biskupiego. Rozgrywano go systemem każdy z każdym. W rezultacie rozgrywek dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wygrały pewnie cały turniej.

Golina – Kazimierz Biskupi 3:0,
Golina – Budzisław Kościelny 5:2,
Kazimierz Biskupi – Budzisław Kościelny 0:0.


Klasyfikacja końcowa:

I miejsce SP Golina,
II miejsce SP Budzisław Kościelny,
III miejsce SP Kazimierz Biskupi,

Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie (rocznik 2002-2004) reprezentowały: Katarzyna Ławniczak, Wiktoria Dopytalska, Weronika Budzińska, Agata Zioła, Wiktoria Słomka, Sandra Matuszak, Wiktoria Bultrowicz,Wiktoria Szymczak, Weronika Dybczak i Milena Nowakowska. Opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Robert Iwiński.

Gratulacje dziewczęta!

Robert Iwiński

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 16:56
 
Kreatywni... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 15 grudnia 2017 17:56
Skalowanie czcionki:

Otwierali drzwi do kultury

Legalna Kultura

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie udowadniają, że są bardzo kreatywni. Swoje umiejętności i twórcze myślenie często wykorzystują w działaniach projektowych.

Na przełomie października i grudnia 2017 r. włączyli się w realizację jednego z nich, który został przygotowany we współpracy z fundacją Legalna Kultura. Projekt edukacyjny: Otwarte Drzwi Do Kultury - jak już sama nazwa mówi - upowszechnia kulturę, w szczególności sztukę filmową. Uczniowie pod kierunkiem Aldony Olesiak uczestniczyli w warsztatach na temat dostępu do kultury, korzystania z legalnych źródeł w InternecieLegalna Kultura. Dowiedzieli się, czym jest prawo autorskie i własność intelektualna. Obejrzeli też tematyczny film.

Dzięki tym wszystkim działaniom młodzi ludzie będą mogli świadomie i bezpieczne korzystać z zasobów kultury
i legalnych źródeł informacji.


Aldona Olesiak

Poprawiony: niedziela, 17 grudnia 2017 14:25
 
NA CHEMII PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 12 grudnia 2017 21:08
Skalowanie czcionki:

O paście dla słonia i innych doświadczeniach

Na chemii6 grudnia 2017 r. Eryk Purol – uczeń klasy IIId/G ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zaprezentował różne i naNa chemii dodatek godne uwagi doświadczenia chemiczne.

W pokazie brali udział uczniowie z grup projektowych i ich opiekunowie: Wioletta Sobczak, Katarzyna Stachurska, Urszula Jeziorna i Bogumiła Kowalska. W trakcie zajęć trzecioklasista pokazał jak można otrzymać różne gazy takie jak: tlen, dwutlenek węgla, wodór. Przedstawił zmiany barwy roztworów w zależności od odczynu, zmniejszał napięcie powierzchniowe cieczy, przeprowadził reakcję Na chemiiwymiany i wiele innych.

Największe wrażenie, zarówno na uczniach i nauczycielach zrobiło otrzymanie „pasty dla słonia”- czyli ogromnej piany. Na chemii

Na zakończenie dodać należy, iż priorytetami zajęć i całego projektu były kształtowanie wśród gimnazjalistów uczenia się przez zabawę oraz nabywanie umiejętności bezpiecznego przeprowadzania eksperymentów chemicznych.

Aneta Nowak

Poprawiony: wtorek, 12 grudnia 2017 21:09
 
POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 14:51
Skalowanie czcionki:

II miejsce w konkursie „Z poradnika młodego matematyka”

Z poradnika młodego matematyka6 grudnia 2017 r. uczniowie z klas IV ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym: „Z poradnika młodego matematyka”, który został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli wZ poradnika młodego matematyka Koninie dla propagowania wiedzy i umiejętności wiążących się z „Królową Nauk”.

Naszą placówkę reprezentował sześcioosobowy zespół w składzie: Rafał Iwiński, Mikołaj Hatłas, Julia Pyrzyńska, Małgorzata Kirowska, Łukasz Michalski, Maksymilian Sławski przygotowany przez Katarzynę Szadkowską i Agnieszkę Sołtysiak. Każdy team był podzielony na dwie drużyny: do rozwiązywania zadań tekstowych oraz matematyczno-sportowy przeznaczony do wykonania ćwiczeń praktyczno-sportowych.

Nasza drużyna była faworytem konkursu. Dopiero w dogrywce znaleźli się na drugim miejscu. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali zadania matematyczne i brali udział w konkurencjach. Umiejętnie pracowali w grupie. Na pewno II miejsce na podium to atrakcyjny prezent w dniu świętego Mikołaja.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Sołtysiak

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 17:09
 
WARSZTATY PLASTYCZNE W SZKOLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 14:48
Skalowanie czcionki:

Warsztaty plastyczne w szkoleKolorowo - bombkowo

W dniu 6 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne zWarsztaty plastyczne w szkole ozdabianiem bombek w tle. Uczestnikami zajęć byli czyli uczniowie klas pierwszych, IIa i Vc. Pracowali oni pod czujnym okiem prowadzących, czyli przedstawicielek firmy „Ręce Pełne Pomysłów”, brokatując kule i dekorując je różnymi kolorowymi materiałami.

Warsztaty plastyczne w szkoleDzięki tego typu warsztatom dzieci stały się bardziej uważne, skore do pomocy. Odpowiedni dobór wzorów i materiałów pozwolił na to, by powstały niepowtarzalne ozdoby choinkowe.

Warto dodać, że wspomniane wyżej zajęcia to dla dzieci dobra zabawa, która kształci odpowiednie postawy i wartości. Pozwala docenić jeszcze bardziej polskie tradycje wiążące się ze świętami Bożego Narodzenia.

Arleta Skibińska

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 17:03
 
PRZYSTANEK KSIĄŻKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 11:51
Skalowanie czcionki:

Wizerunek Świętego Mikołaja w kulturze masowej

Przystanek KsiążkaNa „PRZYSTANKU KSIĄŻKA” 6 grudnia rozmawialiśmy o imieninach ulubieńca wszystkich - dorosłych, i dzieci - Przystanek Książka Świętego Mikołaja. Uczniowie klas IV oraz V wraz z nauczycielem Panią Ireną Elantkowską i bibliotekarką Karoliną Kasprzak krótko omówili życiorys biskupa z Mirry. Prześledzili, w jaki sposób Jego postać została zastąpiona w powszechnej świadomości przez wizerunek jowialnego uśmiechniętego, starszego, pulchnego mężczyzny w czerwonej czapie, sprawnie wymienili filmy, piosenki oraz animacje traktujące o Świętym Mikołaju, a następnie wykonali jego podobiznę.

Irena Elantkowska, Karolina Kasprzak

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 17:08
 
CZAS ROZDAWANIA PREZENTÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 06 grudnia 2017 19:13
Skalowanie czcionki:

Dzięki Ci św. Mikołaju! [MINIGALERIA]

MikołajkiCo roku zgodnie z tradycją w swoje liturgiczne wspomnienie tzn. 6 grudnia, Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w GolinieMikołajki odwiedza wyczekiwany przez wszystkich gość - św. Mikołaj.Przybywa zawsze z workiem pełnym prezentów. I w 2017 roku nie mogło być inaczej.

Biskup z Miry pojawił się w obu częściach budynku szkoły. W jego rolę wcielili się odpowiednio - Mikołaj Hatłas (IVb) i Wojciech Antkowski (IIIb/G). Świętemu pomagały Anioły – Alicja Dryjer (IVb), Oliwia Kryrowicz Mikołajki(IVb), Wiktoria Rogacka (IId/G), Sandra Olszewska (IId/G) oraz wspomagał Elf – Alan Dziubczyński (IIIb/G).

Wspomniane wyżej postaci były niespodziewanymi gośćmi: dzieci, dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji. Właśnie przy tej stosownej okazji nie zabrakło okolicznościowych życzeń od Rady Rodziców, których dopełnieniem były słodkie czekolady, wręczone przy okazji składanych wizyt.

Nad sprawną organizacją spotkań ze Świętym i Aniołami czuwał polonista - Przemysław Ciesielski we współpracy z katechetką - s. Laurencją Chodźko CSDP.

Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodkości dla dzieci, młodzieży, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły.

Dyrekcja

Szkoły Podstawowej

im. Juliusza Słowackiego

w Golinie

***

Ale Mikołaaaajów...

MikołajkiSamorząd Uczniowski prężnie funkcjonujący w strukturach Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zorganizował 6 grudnia 2017 r. okolicznościowy happening. Jego celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do przywdziania czerwonej czapki, kojarzącej się niewątpliwie z postacią Mikołaja.

Wysunięta propozycja spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony szkolnej społeczności. Na korytarzach widać było tych, co mieli na głowach barwne nakrycia. Warto w tym miejscu nadmienić, iż przystąpienie do akcji stanowiło przepustkę do tego, by uchronić się tego dnia od odpowiedzi ustnej.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 11:14
 
POMOC, POMOC, POMOC PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 08 grudnia 2017 08:23
Skalowanie czcionki:

Pogotowie Świętego Mikołaja wkroczyło do akcji

Pogotowie Świętego MikołajaAż pięćdziesięciu dziewięciu wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w GoliniePogotowie Świętego Mikołaja zaangażowało się niezwykle szlachetną, ogólnopolską akcję Pogotowie Świętego Mikołaja. Głównym organizatorem zbiórki darów dla osób potrzebujących - w tym roku głównie dla starszych i samotnych - był Bank Żywności. Natomiast w naszej szkole „stery” w swoje ręce wzięła opiekun świetlicy - Małgorzata Drukała, którą dzielnie wspierały nauczycielki - Bogumiła Kowalska i Justyna Sieczkowska.

Pogotowie Świętego MikołajaOd 1. do 3 grudnia 2017 r. niezmordowani wolontariusze pełnili czterogodzinne dyżury w golińskich sklepach iPogotowie Świętego Mikołaja grzecznie zachęcali osoby kupujące do podarowania maleńkiej cząstki zakupów na rzecz najuboższych mieszkańców naszej gminy. Golinianie, jak zwykle nie zawiedli. Dzięki ich ofiarności zebraliśmy towar, który został rozdzielony w blisko pięćdziesiąt duuużych paczek. W ciągu najbliższych dni prezenty dotrą do tych, którzy najbardziej potrzebują pomocnej dłoni i życzliwości drugiego człowieka.

***

Pogotowie Świętego MikołajaSerdecznie dziękujemy Właścicielom i Kierownikom sklepów za udostępnienie miejsca dla wolontariuszy, Mieszkańcom Goliny za szczodrość, wspaniałym Pomocnikom św. Mikołaja za poświęcony czas, panu Grzegorzowi Kubackiemu za zwiezienie towaru z placówek handlowych i dostarczenie paczek ich adresatom.

Dziękujemy wszystkim, którzy choć w najmniejszym stopniu wsparli Pogotowie Świętego Mikołaja, a tym samym pokazali, że mają wielkie, wrażliwe serca!

Małgorzata Drukała

 
JUŻ PŁYWAM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 12:37
Skalowanie czcionki:

Realizujemy projekt powszechnej nauki pływania

W ostatnim czasie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie brali czynny udział w zajęciach praktycznych w ramach projektu powszechnej nauki pływania pn. "Umiem pływać".

Już pływamPartnerem programu było Wielkopolskie Zrzeszenie LZS Poznań. Projektem zostali Już pływamobjęci najmłodsi z terenu 35 wielkopolskich gmin.

W programie wzięło udział 45 dzieci z klas I-III, z placówek oświatowych naszej gminy- w tym 20 uczniów z golińskiego "Julka". Zajęcia odbywały się w okresie od września do listopada 2017r., w trzech grupach po 2 godziny - łącznie 10 wyjazdów.

Nauczanie pływania obejmowało ćwiczenia podstawowe. Ponadto dzieci poznały elementarne ruchy w wodzie. Wspomniane zajęcia wyrabiały u uczniów nawyk aktywności fizycznej oraz wolę pełnienia różnych ról z tym związanych. Wywoływały spontaniczność, radość i satysfakcję. Pomogły rzetelnie wspierać działania umacniające stan zdrowia.

Warto dodać, że umiejętności naszych uczniów zostały nagrodzone medalami "Umiem pływać", które w imieniu Burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego wręczyła Anna Górzna kierownik Centrum Usług Wspólnych.

Projekt był koordynowany przez nauczycielki: Agnieszkę Dobrowolską i Iwonę Derek.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za wytrwałość i zaangażowanie w zajęciach.

Agnieszka Dobrowolska, Iwona Derek

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 14:46
 
«« start  poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  nast.  koniec »»

Strona 17 z 25
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information