sobota, 19 stycznia 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 124 gości 
Statystyki

Wizyt razem:501716
Wizyty dzisiaj:63
Wizyty wczoraj:274
Przeglądarki
12%Google Chrome 41.0.2272.96
11%Google Chrome 70.0.3538.80
11%Google Chrome 70.0.3538.110
6%Google Chrome 71.0.3578.98
6%Google Chrome 71.0.3578.99
5%FireFox 63.0
4%Google Chrome 70.0.3538.102
3%FireFox 64.0
3%Google Chrome 69.0.3497.100
2%Google Chrome 59.0.3071.125
Kraje
Poland flag 75%Poland (27844)
Unknown flag 19%Unknown (6909)
Germany flag 3%Germany (1217)
France flag <1%France (162)
Ireland flag <1%Ireland (110)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 18.205.246.238
Ferie!!!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 11 stycznia 2019 16:31
Skalowanie czcionki:
Ferie
Poprawiony: czwartek, 17 stycznia 2019 08:43
 
Zaproszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 17 stycznia 2019 08:40
Skalowanie czcionki:
Zaproszenie
Poprawiony: czwartek, 17 stycznia 2019 08:45
 
WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
środa, 16 stycznia 2019 13:19
Skalowanie czcionki:

Wielka Orkiestra „siema” dobrze!

WOŚPSą w każdym roku dni zwyczajne i nadzwyczajne, są dni smutne i radosne, są też takie, kiedy ludzkie serca otwierają się dla innych mocniej, szczerzej, serdeczniej. Niewątpliwie do takich dni należy druga niedziela stycznia. Właśnie wtedy w całej Polsce i w wielu innych krajach wspaniale gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zagrała ona także w Golinie. Szkolni wolontariusze wyruszyli na ulice naszego miasteczka i zbierali datki od – jak zwykle- niezawodnych mieszkańców, aby wesprzeć akcję od lat propagowaną i promowaną przez Jurka Owsiaka. O godzinie 17.00 w Domu Kultury przeprowadzona została licytacja niezwykle atrakcyjnych darów przekazanych na rzecz WOŚP, a przez cały dzień w Hali Widowiskowo-Sportowej odbywały się zawody sportowe. Został pobity dotychczasowy rekord, zebrano ponad 16 500 zł. Podczas licytacji uczniowie – Kalina Kulczak, Dominika Brud, Jolanta Pazera, Wiktoria Sławska zaprezentowali swoje talenty taneczne, a zespół School Stars w składzie: Julia Duchnik, Hanna Śrutowska, Gabriela Pytlewicz, Aleksandra Sędziak, Alan Tomczak, Olwia Kamińska, Maria Sławska i Iwona Trocha  talenty wokalne. WOŚPWspierały ich panie Karolina Kulczak i Justyna Szczot. Warto podkreślić, że panie dyrektor szkoły – Ewa Kutnik i Justyna Sieczkowska oraz panie Irena Elantkowska i Magdalena Mielcarek-Mirek włączyły się w WOŚP śpiewając w chórku działającym przy Bibliotece w Golinie. W gronie wolontariuszy znaleźli się następujący uczniowie: Julia Nowicka, Adam Przybysławski, Igor Golon, Wiktoria Łuczak, Gabriela Ślusarek, Julia Wiśniewska, Julia Michalak, Agata Czajka, Eliza Przybysławska, Pola Pyzdrowska, Albert Szczepaniak, Natalia Libertowska, Martyna Ratajczyk, Sandra Olszewska, Olga Gradecka, Weronika Piątkowska, Karol Nowak, Roksana Jakubowska, Krystian Pilewski, Julia Zielińska, Kamila Kusiołek, Oliwia Kamińska, Natalia Stałanowska, Maja Przybysławska, Paulina Górzna, Julia Karnafel, Jakub Gawroński, Wiktoria Bobrowska. Nad organizacją, bezpieczeństwem, przeliczaniem zebranych kwot czuwali nauczyciele: pani Ewelina Piaskowska, pani Małgorzata Drukała i pan Piotr Jabłoński.

Wszyscy jesteśmy sercem i myślami z pogrążonymi w żałobie mieszkańcami Gdańska.

Małgorzata Drukała

Poprawiony: środa, 16 stycznia 2019 13:28
 
Z JASEŁKAMI W HOSPICJUM PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 14 stycznia 2019 12:36
Skalowanie czcionki:

Jak nieść radość cierpiącym i chorym? [GALERIA]

Cierpienie jest w świecie po to, ażeby wyzwalało miłość.

św. Jan Paweł II

PrzedstawienieŚwięta Bożego Narodzenia każdemu z nas kojarzą się z rodzinną i nad wyraz ciepłą atmosferą. Zazwyczaj nikt wtedy nie myśli o cierpieniu czy chorobie, a są one przecież wpisane nieodłącznie w ludzkie życie.

Dla pokrzepienia serc, dodania otuchy i głoszenia dobrej nowiny o przyjściu na świat Zbawiciela, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem katechetki - s. PrzedstawienieLiliany Sochy CSDP udali się do Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu. Tam spotkali się z doświadczonymi krzyżem choroby i cierpienia.

PrzedstawienieW trakcie złożonej wizyty, zaprezentowali jasełka pt. „Bóg się rodzi”. Później wspólnie kolędowali. Po przedstawieniu obdarowali podopiecznych i personel placówki choineczkami z życzeniami, o wykonanie których zatroszczyła się Magdalena Mielcarek-Mirek.

Wyjazd do licheńskiego hospicjum w niedzielę Chrztu Pańskiego (13 stycznia 2019 r.) był bardzo wartościowy. Pomógł pochylić się nad chorymi i cierpiącymi, wymienić doświadczenia, wzajemnie się uwrażliwić, wewnętrznie ubogacić, i z innej strony spojrzeć na dar życia...

Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Ewie Kutnik za życzliwość i pomoc w organizacji naszego wyjazdu do hospicjum w Licheniu.

s. Liliana Socha CSDP wraz z grupą jasełkową

Poprawiony: czwartek, 17 stycznia 2019 11:35
 
Spotkania z kulturą PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
wtorek, 15 stycznia 2019 16:09
Skalowanie czcionki:

„W Soplicowie…”

W SoplicowieKłócą się i kochają, polują i ucztują, nad życie wolność cenią, godzą się i spiskują - zainspirowani słowami piosenkiW Soplicowie „Soplicowo” w wykonaniu S. Sojki i G. Turnaua nasi uczniowie zaprezentowali swoje talenty aktorskie, muzyczne oraz taneczne. Jedenastego stycznia 2019 roku w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego odbyło się „Spotkanie z kulturą” W Soplicowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Włodarze miasta i gminy Golina, dyrekcje szkół z Radoliny, Przyjmy, Kawnic, dyrekcja Przedszkola „Baśniowy dworek” w Golinie oraz nauczyciele.

W SoplicowieNaszej młodzieży udało się wprowadzić widownię w klimat romantycznych rozterek, pieniackich kłótni oraz wolnościowych gorliwości. W szlacheckim dworku w Soplicowie publiczność mogła podziwiać Olgę Gradecką w roli Zosi Horeszkówny i Tadeusza Soplicę, czyli Alana Tomczaka. Dwoje opiekunów wymienionych wyżej postaci - Weronika Wojciechowska w roli Telimeny oraz Mikołaj Kujawa jako Sędzia sprzeczało się o losy przyszłej młodej pary. Podobnie Asesor i Rejent, czyli Nikodem Maćkowiak i W SoplicowieKacper Grzelak kłócili się o honor i tytuł lepszego myśliwego. Jacka Soplicę zagrał Hubert Michalak, Gerwazego natomiast Dominik Bagrowski. W rolę Podkomorzego wcielił się Hubert Przybyła, Wojskiego - Piotr Kucharski, a Jankiela – Igor Janiszewski. Niezwykłe W Soplicowiewidowisko okraszone zostało piosenkami w wykonaniu naszej absolwentki Agaty Sieczkowskiej i ósmoklasistki Oliwii Kamińskiej oraz tańcem Aleksandry Kulczak, Wiktorii Tamulskiej, Natalii Libertowskiej, a także Dominiki Brud, Jolanty Pazery, Wiktorii Wanat i Wiktorii Sławskiej. Nie sposób zapomnieć o wspaniałych narratorkach, czyli Zuzannie Kowalskiej, Amelii Plucińskiej i Kamili Kusiołek. Dzięki talentowi naszych uczniów oraz pieczołowicie dopracowanej scenografii, szacowna publiczność mogła poczuć ducha historii, jak również piękno literatury polskiej. Na koniec W Soplicowieosiem par, przygotowanych przez p. Huberta Kulczaka, zatańczyło poloneza. W W Soplicowietańcu zaprezentowali się: Kalina Kulczak, Nikodem Maćkowiak, Agata Czajka, Kacper Grzelak, Amelia Plucińska, Dominik Gawroński, Wiktoria Rogacka, Mateusz Mielczarek, Sandra Olszewska, Konrad Waliniak, Julia Szkudelska, Dominik Koliński, Nikola Jędras, Nikodem Sędziak, Milena Nowakowska, Fabian Perliński. Nad całością przedsięwzięcia czuwali nauczyciele: p. Beata Staszak – Kopeć, p. Irena Elantkowska, dyrektor p. Jan Kasprzak, p. Karolina Kulczak, p. Wioletta Sobczak, p. Agnieszka Dzwoniarska,p. Magdalena Mirek, p. Jolanta Krawczyk – Poszwa, p. Ewa Wróbel, p. Małgorzata Drukała.

W SoplicowieNiedawno świętowaliśmy Stulecie Niepodległej. Natomiast u progu nowego roku, goście zgromadzeni w auli SzkołyW Soplicowie Podstawowej w Golinie, z wielkim wzruszeniem mogli celebrować wartości ujęte w słowach poety Adama Mickiewicza: …Jedna już tylko jest kraina taka, /W której jest trochę szczęścia dla Polaka: /Kraj lat dziecinnych!... Widownia nagrodziła występującą młodzież gromkimi brawami. Organizatorzy „Spotkania z kulturą” składają serdeczne podziękowania pani dyrektor Ewie Kutnik oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu przedstawienia W Soplicowie.

W Soplicowie W Soplicowie


Karolina Kulczak

Poprawiony: środa, 16 stycznia 2019 13:28
 
Eliminacje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 17 stycznia 2019 08:20
Skalowanie czcionki:

Eliminacje do Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców (rocznik 2003 - 2005)

10 stycznia 2019 roku w hali sportowej w Wilczynie odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców rocznik 2003 - 2005. W zawodach wzięły udział 3 zespoły dziewcząt: z Kazimierza Biskupiego, Wilczyna i Goliny oraz 3 zespoły chłopców: Dobrosołowa, Wilczyna i Goliny. Dziewczęta i Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Golinie zajęli 2. miejsce i uzyskali awans do finału powiatowego. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym.

Wyniki turnieju:

dziewczętaDziewczyny
Golina – Kazimierz Biskupi 2:0
Wilczyn – Kazimierz Biskupi 2:0
Golina – Wilczyn 0:2

chłopcy
Golina – Dobrosołowo 2:0
Wilczyn – Dobrosołowo 2:0Chłopcy
Golina – Wilczyn 0:2

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
I miejsce SP Wilczyn
II miejsce SP Golina
III miejsce SP Kazimierz Biskupi

Klasyfikacja końcowa chłopców:
I miejsce SP Wilczyn
II miejsce SP Golina
III miejsce SP Dobrosołowo

Skład dziewcząt Szkoły Podstawowej w Golinie: Agata Czajka, Agata Zioła, Sandra Matuszak, Anna Chojnacka, Julia Szkudelska, Weronika Dybczak, Kalina Kulczak, Katarzyna Nowakowska i Milena Nowakowska.

Skład chłopców Szkoły Podstawowej w Golinie: Nikodem Maćkowiak, Krzysztof Budziński, Adam Iwiński, Paweł Górniak, Damian Szykuła i Mikołaj Kujawa.

Opiekunem na zawodach byli nauczyciele wychowania fizycznego Hubert Kulczak i Robert Iwiński. Gratulacje!

Robert Iwiński

Poprawiony: czwartek, 17 stycznia 2019 08:37
 
Zawody PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 17 stycznia 2019 08:02
Skalowanie czcionki:

Mistrzostwa Gminy Golina w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców (rocznik 2003 - 2005)

8 stycznia 2019 roku w hali sportowej w Golinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Golina w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców rocznik 2003 - 2005. W zawodach wzięły udział 4 zespoły z Przyjmy, Radoliny, Kawnic i Goliny. Dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Golinie zajęli 1. miejsce i uzyskali awans do dalszych rozgrywek. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym.

Wyniki turnieju:
dziewczętaZawodniczki

Golina – Radolina 2:0
Przyjma – Radolina 1:2
Golina – Przyjma 2:0
Kawnice – Przyjma 0:2
Golina – Kawnice 2:0
Radolina – Kawnice 2:0

chłopcyZawodnicy
Golina – Radolina 2:0
Przyjma – Radolina 0:2
Golina – Przyjma 2:0
Kawnice – Przyjma 1:2
Golina – Kawnice 2:0
Radolina – Kawnice 2:1

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
I miejsce SP Golina
II miejsce SP Radolina
III miejsce SP Przyjma
IV miejsce SP Kawnice

Klasyfikacja końcowa chlopców:
I miejsce SP Golina
II miejsce SP Przyjma
III miejsce SP Kawnice
PK SP Radolina

Skład dziewcząt Szkoły Podstawowej w Golinie: Agata Czajka, Agata Zioła, Sandra Matuszak, Anna Chojnacka, Julia Szkudelska, Weronika Dybczak, Kalina Kulczak, Katarzyna Nowakowska i Milena Nowakowska.

Skład chłopców Szkoły Podstawowej w Golinie: Nikodem Maćkowiak, Krzysztof Budziński, Adam Iwiński, Paweł Górniak, Jakub Hyży, Damian Szykuła, Maksymilian Gotowała i Mikołaj Kujawa.

Opiekunami na zawodach byli nauczyciele wychowania fizycznego Hubert Kulczak i Robert Iwiński.

Wspaniały występ, gratulacje!!!

Robert Iwiński

Poprawiony: czwartek, 17 stycznia 2019 08:14
 
Spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
sobota, 12 stycznia 2019 12:50
Skalowanie czcionki:

BEZPIECZNE FERIE

FerieJak zawsze, tuż przed feriami, chcemy zadbać o bezpieczeństwo naszych uczniów więc zaprosiliśmy do szkoły dzielnicowegoFerie Komisariatu Policji w Golinie - Pana Błażeja Borowca- na spotkanie.

Tematem przewodnim było bezpieczeństwo podczas zbliżających się ferii zimowych. Spotkanie dotyczyło też zachowań na terenie szkoły oraz poza nią. Każdy uczestnik mógł zapytać funkcjonariusza o nurtujące go sprawy.

Państwowy Inspektor Sanitarny w Koninie również oferuje naszym podopiecznym "Patent na bezpieczne ferie", który zamieszczamy poniżej.

Życzymy każdemu udanego i bezpiecznego wypoczynku :)

Ferie Ferie Ferie


Pedagog Agata Wojdyńska

 
Obiady - styczeń 2019 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 02 stycznia 2019 08:02
Skalowanie czcionki:

Opłata za obiad:

Klasy 1 - 8 i 3 (oddz. gim.) - cena 42 zł.

Zerówka (9h) - cena 72 zł.

Nauczyciele - cena 66 zł.

Wpłat można dokonać:

- na konto o nr 72 8530 0000 0700 0137 2000 0010 z dopiskiem OBIADY oraz NAZWISKO.

- u pana Intendenta w budynku przy ul. Kopernika 12, biuro nr 19.

Kamil Strajch

Poprawiony: środa, 02 stycznia 2019 19:39
 
Ferie zimowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 02 stycznia 2019 21:06
Skalowanie czcionki:
Oferta dla dzieci i młodzieży
Poprawiony: środa, 02 stycznia 2019 21:09
 
POWSTANIE WIELKOPOLSKIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 07 stycznia 2019 16:16
Skalowanie czcionki:

W setną rocznicę zdobycia Ławicy

Sto lat temu, w nocy z 5. na 6 stycznia 1919 r., powstańcy wielkopolscy zdobyli lotnisko Ławica w Poznaniu. Dzięki temu heroicznemu czynowi, wojsko polskie zdobyło niezbędny sprzęt, który później stanowił podstawy do zbudowania sił powietrznych Rzeczpospolitej Polskiej.

ŁawicaZ tej okazji w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, odbyły się okolicznościowe warsztaty historyczne przygotowane przez nauczycieli – Joannę Smuszkiewicz, Jolantę Krucką, Paulinę Kubsik i Przemysława Ciesielskiego.

Podczas ich trwania uczniowie mogli m.in. obejrzeć film Zbysława Kaczmarka „Zdobycie Ławicy”. Powstał on w ramach cyklu „Powstanie Wielkopolskie. Zwycięstwo”, we współpracy z Oddziałowym Biurem Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu.

Zwieńczenie niniejszego artykułu niech stanowią znaczące treści, które możemy przeczytać na stronie www.onet.pl: Zdobycie lotniska i sprzętu było też również istotne dla powodzenia Powstania Wielkopolskiego; niemieckie samoloty przemalowano na polskie barwy i już następnego dnia odbył się pierwszy, kontrolny lot nad Poznaniem. W trakcie kolejnych walk w różnych częściach Wielkopolski, polskie lotnictwo wspomagało powstańców z powietrza. 9 stycznia 1919 r. Polacy zbombardowali lotnisko we Frankfurcie nad Odrą. Był to odwet za niemieckie naloty po zdobyciu Ławicy.

Jolanta Krucka,
Joanna Smuszkiewicz

Poprawiony: wtorek, 08 stycznia 2019 07:15
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 1 z 13
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information