wtorek, 22 października 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 
Statystyki

Wizyt razem:614573
Wizyty dzisiaj:218
Wizyty wczoraj:553
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 76.0.3809.132
3%Google Chrome 71.0.3578.98
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 76%Poland (113549)
Unknown flag 21%Unknown (31115)
Germany flag 2%Germany (2606)
France flag <1%France (512)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (300)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 100.24.122.228
Rok szkolny 2009-2010
Koniec roku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 08 lipca 2010 12:32
Skalowanie czcionki:

Do zobaczenia szkoło! [GALERIA]

Uroczysty apelSpołeczność szkolna z utęsknieniem oczekiwała na ten moment. I stało się.

25 czerwca zwieńczył rok wytężonej pracy. Wtedy właśnie podczas uroczystego apelu przygotowanego przez: Aleksandrę Gołdych, Ewelinę Szubińską, Monikę Łasińską, Piotra Jabłońskiego i Przemysława Ciesielskiego zostali wyróżnieni najlepsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Najpracowitsi z rąk dyrektor Jolanty Kruckiej otrzymali zasłużone nagrody. Ponadto, niektórych uhonorowano za stuprocentową frekwencję. Po części oficjalnej wychowawcy klas spotkali się ze swoimi podopiecznymi, w celu wręczenia świadectw oraz dyplomów za udział w różnych akcjach i konkursach.

Przemysław Ciesielski


Poprawiony: sobota, 28 sierpnia 2010 15:09
 
Pożegnanie szóstych klas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 21 sierpnia 2010 00:53
Skalowanie czcionki:

Podsumowali pierwszy etap nauki [GALERIA]

AkademiaNie ulega wątpliwości, że koniec roku szkolnego sprzyja podsumowaniom. Podobnie było 24 czerwca. Wtedy to podczas wyjątkowej akademii, symbolicznego zwieńczenia sześciu lat pobytu w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie dokonali uczniowie z klas Magdaleny Mielcarek – Mirek (VIa), Pauliny Kubsik (VIb) i Liliany Czajkowskiej (VIc).

Wspomnianego wyżej dnia w sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, rodzice, dyrekcja i nauczyciele. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili także znamienici goście ks. prałat Marian Górski i Przewodniczący Rady Miasta Lech Kwiatkowski. Galę pożegnania szóstoklasistów rozpoczął nostalgiczny montaż słowno-muzyczny. Potem przyszedł czas na wyróżnienie najlepszych. Otrzymali oni z rąk dyrektor Jolanty Kruckiej zasłużone nagrody i dyplomy m.in. za: wyniki w nauce, udział w różnych konkursach, zaangażowanie w „życie” placówki. Docenieni zostali także rodzice, którzy współpracowali ze szkołą.

Warto nadmienić, że uroczystość została przygotowana z wielkim rozmachem i kunsztem. Trud współpracy Pauliny Kubsik (teksty), Moniki Łasińskiej (warstwa muzyczna), Magdaleny Mielcarek-Mirek (dekoracje) z pomocą Liliany Czajkowskiej przyniósł zamierzone efekty. Akademia przepełniona wspomnieniami i wzruszeniem spotkała się z  uznaniem rodziców, czego dowodem były pochlebne opinie skierowane w stronę organizatorów.

***

Naszym absolwentom życzymy wszelkiej pomyślności w drugim etapie nauki.

Przemysław Ciesielski

 
I Gminny Konkurs Tańca PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 23 czerwca 2010 22:58
Skalowanie czcionki:

Dance ma sens ... i to jaki [GALERIA]

Konkurs „Dance, dance, dance, dance, mój drogi, odklej się od podłogi. Dance, dance, dance, dance, mój drogi, tylko dance dziś ma sens” - te oto słowa piosenki Tercetu Egzotycznego znalazły swoje wspaniałe odzwierciedlenie w I Gminnym Konkursie Tańca zorganizowanym 17 czerwca w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Na początku imprezy wszyscy zgromadzeni w miejscowej sali gimnastycznej podziwili gościnny solowy występ Kasandry Gomulskiej i Klaudiusza Kierzka. Później przyszedł czas na najważniejszą część konkursu. W rywalizacyjne szranki stanęli młodzi fascynaci różnych form tanecznych z terenu naszej gminy. Swoje umiejętności pokazały dzieci z: Radoliny pod kierunkiem Agnieszki Waliniak, Kawnic, nad którymi opiekę sprawował Dariusz Kuszyński i Goliny występujące pod czujnym okiem Aliny Król. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali niezwykle wysoki poziom taneczny. Ich występy były jedyne i niepowtarzalne. Bez wyjątku wywarły one ogromne wrażenie na publiczności i komisji konkursowej. W rezultacie jury w składzie: Żanetta Matlewska, Arleta Wieczorek - Stolarska i Piotr Jabłoński postanowiło przyznać równorzędne wyróżnienia. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Zgodnie z pomysłem organizatorów: Agnieszki Dobrowolskiej, Aliny Król, Żanety Wilant i Marzanny Zbierskiej to spotkanie, któremu przyświecało hasło „Taniec lepszy niż używki” miało służyć rozwijaniu zdolności tanecznych, kształtowaniu umiejętności oraz uczeniu się rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Zamierzone cele zostały osiągnięte, a znakomite humory i dobra zabawa udzieliły się wszystkim uczestnikom.Mamy nadzieję, że dzięki takim konkursom odkryjemy nowy taneczny talent na miarę Kuby Jóźwiaka - absolwenta Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i finalisty programu „You can dance”.

***

Organizatorki I Gminnego Konkursu Tańca serdecznie dziękują Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie za finansowe wsparcie wspomnianego wyżej przedsięwzięcia.

Żaneta Wilant
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 23 czerwca 2010 23:43
 
Uczcili bitwę pod Grunwaldem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 23 czerwca 2010 18:11
Skalowanie czcionki:

Sposoby na 600. rocznicę …

2010.05.31_konkurs_hist Na przełomie maja i czerwca w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przeprowadzono cykl inicjatyw mających na celu uczczenie przez brać uczniowską 600. rocznicy wybuchu bitwy pod Grunwaldem.

Piątoklasiści zachęceni do działania przez Przemysława Ciesielskiego wykonali na lekcje historii ciekawe prace plastyczne. Przedstawiały    one własne wyobrażenie wojennych zdarzeń z I połowy XV w. Dodatkowo, przedstawiciele piątych klas wzięli udział w konkursie historycznym „600. rocznica bitwy pod Grunwaldem”. Dzięki testowi zawierającemu pytania zamknięte, mogli sprawdzić swoją wiedzę o 15 lipca 1410 r. W rywalizacji równych sobie nie mieli: Tomasz Sypniewski (Vc), Mateusz Piotrowski (Vd) i Waldemar Tykwa (Vd).[GALERIA]

Lekcja historii Dopełnieniem wspomnianych działań były specjalne lekcje historii o bitwie pod Grunwaldem, podczas których uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek z tamtego wyjątkowego dnia. Ponadto obejrzeli fragment filmu Aleksandra Forda „Krzyżacy” oraz przyjrzeli się reprodukcji obrazu Jana Matejki. Na godny uwagi zasługuje fakt, iż urozmaiceniem jednej z lekcji były pomysłowe krzyżackie stroje przywdziane przez uczniów z klasy V a. [GALERIA]

Przemysław Ciesielski

 

Poprawiony: środa, 23 czerwca 2010 22:49
 
Nagrodzone zdjęcie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 17 czerwca 2010 18:20
Skalowanie czcionki:

Wyróżnienie dla Oliwii

Oliwia DobrowolskaPiękno otaczającego świata można utrwalać na wiele sposobów. Jedną z możliwości zatrzymania w kadrze ważnej chwili jest fotografowanie. Nie ma bowiem nic lepszego jak miejsce czy uroczystość, którą możemy wspomnieć dzięki kolorowemu lub czarno-białemu zdjęciu.

W kwietniu Departament Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej zorganizował ogólnopolski konkurs fotograficzny „Wojsko Polski z Biało – Czerwoną”. Cele, które mu przyświecały były znaczące. Organizatorom chodziło o pogłębienie w uczestnikach konkursu szacunku do symboli narodowych oraz uczczenie w ten sposób Dnia Flagi przypadającego corocznie 2 maja. Warunkiem uczestnictwa w zmaganiach było przesłanie drogą pocztową zdjęcia w formie papierowej i elektronicznej. Fotografia miała ukazywać Wojsko Polskie na tle naszych barw narodowych oraz symboli państwowych.

Do zmagań konkursowych przystąpiło wielu z całej Polski. Wśród nich także zachęcona przez Przemysława Ciesielskiego przedstawicielka Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Oliwia Dobrowolska. Opłacało się wziąć udział w zmaganiach, bowiem fotografia piątoklasistki „Przed pomnikiem ofiar Katynia” znalazła uznanie organizatorów. W tym miejscu nadmienić trzeba, iż Departament Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej przyznał w maju tylko dwa wyróżnienia. Jedno z nich za piękną, a zarazem wymowną, co do czasu i miejsca fotografię otrzymała uczennica golińskiej podstawówki. Uzupełnieniem tak zaszczytnego wyróżnienia była nagroda rzeczowa - album „Sięgnąć nieba” zawierający zdjęcia lotnicze autorstwa Mariusza Adamskiego.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 17 czerwca 2010 21:39
 
IX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Klas Integracyjnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 23 czerwca 2010 23:18
Skalowanie czcionki:

Nagroda i dyplom dla Huberta

Zwycięzca i organizatorkiWarto brać udział w różnych konkursach. Wielokrotnie można zajmować w nich zaszczytne miejsca bądź zdobywać wyróżnienia.

Niedawno rozwiązano IX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Klas Integracyjnych w Elblągu. Tamtejsze jury postanowiło docenić i wyróżnić z tysiąca innych dzieł piękną ilustrację „Wspólna praca, zabawa w przedszkolu, szkole i poza nimi”, której autorem był Hubert Orchowski ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Uczeń z klasy II a otrzymał okolicznościowy dyplom oraz nagrodę rzeczową, natomiast jego wychowawczynie Halina Nowicka i Małgorzata Iwińska podziękowania za zmobilizowania chłopca do wzięcia udziału w konkursie.

Gratulujemy odniesionego sukcesu.

Małgorzata Iwińska
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 23 czerwca 2010 23:42
 
Pamięć o Janie Pawle II PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 17 czerwca 2010 18:14
Skalowanie czcionki:

Imię dla ronda w Golinie [GALERIA]

Rondo im. Jana Pawła II Wiele ulic, placów czy skwerów ma swoje charakterystyczne nazwy bądź określenia.

W niedzielę 13 czerwca miała miejsce niecodzienna chwila. Wtedy to z inicjatywy golińskiej młodzieży przy pełnym współudziale władz lokalnych tutejsze rondo otrzymało imię Jana Pawła II. Wspomnianą uroczystość poprzedziła południowa msza św. sprawowana w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej przez proboszcza ks. prałata Mariana Górskiego.

Po nabożeństwie duchowieństwo, władze gminy, społeczność lokalna, przedstawiciele placówek oświatowych w tym także delegacja ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie w składzie: dyrektor Jolanta Krucka, wicedyrektor Joanna Smuszkiewicz, nauczyciele – s. M. Aurelia Leszczyńska SDP i Przemysław Ciesielski oraz uczniowie z pocztu sztandarowego: Roksana Babiak, Julita Jakubowska, Wiktoria Kozicka i Mateusz Czerniejewski przeszli na parking obok ronda. Tutaj nastąpiły okolicznościowe wystąpienia i modlitwa poprzedzająca obrzęd poświęcenia miejsca, któremu od 13 czerwca patronuje Ojciec Święty Jan Paweł II.

Przemysław CiesielskiPoprawiony: piątek, 25 czerwca 2010 00:24
 
Koncert na rzecz powodzian PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 16 czerwca 2010 20:32
Skalowanie czcionki:

Uczniowski gest życzliwości

Thom Atkins z KanadyTegoroczna tragedia powodzi, która dotknęła bezpośrednio nasz region nie przeszła bez echa w środowisku dzieci i młodzieży.

11 czerwca Samorządy Uczniowskie działające przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika wspólnie z nauczycielem języka angielskiego - Eweliną Szubińską zorganizowali w miejscowej auli charytatywny koncert na rzecz powodzian. Uroczystość uświetnili Thom Atkins - muzyk z Kanady, Włodzimierz Sypniewski - założyciel grupy skupiającej artystów - Grupy Żerków oraz gwiazdy „mniejszego formatu”, czyli uczennice gimnazjum i szkoły podstawowej.

Włodzimierz SypniewskiPieniądze ze sprzedaży biletów i indywidualne datki uczestników koncertu zasiliły konto powodzian z Gminy Golina.

Mamy nadzieję, że ta być może skromna suma, ale oddana z głębi serca, chociaż częściowo pomoże w naprawieniu szkód spowodowanych przez okrutny żywioł.

Wierzymy, że ta akcja nie okaże się bezowocna i zwróci uwagę dorosłych na konieczność pomagania sobie nawzajem w tak ekstremalnie trudnych sytuacjach. W końcu każdy może kiedyś znaleźć się w podobnej sytuacji …

Ewelina Szubińska

Poprawiony: czwartek, 17 czerwca 2010 21:44
 
Uroczystość w Warszawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 08 czerwca 2010 00:05
Skalowanie czcionki:

Byliśmy na beatyfikacji [GALERIA]

Uczestnicy pielgrzymki modlili się niedaleko grobu bł. ks. Jerzego PopiełuszkiKsiądz Jerzy Popiełuszko na trawle zapisał się na kartach najnowszej historii naszego narodu. Ten niezłomny kapelan Solidarności potrafił gromadzić wokół siebie nieprzebrane rzesze ciemiężonych w latach osiemdziesiątych ludzi. W imię obrony praw pracowniczych, szacunku wobec jednostki odprawiał msze za Ojczyznę, podczas których głosił homilie pokrzepiające serca rodaków. O tego momentu jego posługa kapłańska znalazła się pod trwałą kontrolą Służby Bezpieczeństwa. Instytucja ta postanowiła za wszelką cenę ograniczyć działalność kapelana. W rezultacie posunęła się do najgorszego czynu. W październiku 1984 r. wysłannicy bezpieki uprowadzili, a potem poprzez torturowanie bestialsko zamordowali księdza Jerzego. Następnie jego skrępowane ciało wrzucili do Wisły. Znaleziono je później w wodzie niedaleko tamy we Włocławku. Od 1997 r. trwał proces beatyfikacyjny księdza Popiełuszki. Rozpoczął go Ojciec Święty Jan Paweł II. Ostatecznie drogę do wyniesienia kapłana na ołtarze zakończył w grudniu minionego roku papież Benedykt XVI.

Wspólne zdjęcie pielgrzymów ze Słupcy i Goliny przed kościołem św. Stanisława Kostki6 czerwca na placu Piłsudskiego w Warszawie miała miejsce wielka, oczekiwana od lat uroczystość. Właśnie w Dniu Dziękczynienia ksiądz Jerzy Popiełuszko został zaliczony w poczet błogosławionych. Świadkami tak doniosłej chwili oprócz tysięcy wiernych byli także przedstawiciele parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie - Jolanta Wawrzyniak i Przemysław Ciesielski, którzy na wspomnianą wyżej uroczystość udali się wspólnie ze słupecką grupą pielgrzymów kierowaną przez ks. Jana Kwiatkowskiego. Pątnicy wzięli udział w beatyfikacyjnej mszy świętej. Eucharystii przewodniczył delegat papieski abp Angelo Amato. Po uroczystości pielgrzymi z Goliny i Słupcy udali się do kościoła pw. św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, ponadto wznieśli swoje modlitwy u grobu błogosławionego Jerzego. Tymczasem relikwie męczennika za wiarę przeniesiono w procesyjnym orszaku do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie zostały złożone w Panteonie Wielkich Polaków.

Zwieńczeniem tego artykułu niech będą słowa nowego błogosławionego: „ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ”. Warto je bowiem realizować w życiu, bez względu na czas i okoliczności.

Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękujemy ks. Janowi Kwiatkowskiemu - wikariuszowi parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy za okazaną życzliwość i możliwość współudziału w pielgrzymce na beatyfikację oraz Władysławie Dzieran za pomoc w sprawach formalnych.

Jolanta Wawrzyniak
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 13 czerwca 2010 23:59
 
Piknik rodzinny 2010 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 03 czerwca 2010 00:34
Skalowanie czcionki:

Połączyć przyjemne z pożytecznym [GALERIA]

Piknik rodzinnyDzień Dziecka sprzyja rodzinnym piknikom i wspólnym zabawom na świeżym powietrzu. W tym roku w zorganizowanie imprezy integrującej środowisko lokalne, będącej elementem kampanii antyużywkowej i antyprzemocowej, zaangażowali się przede wszystkim rodzice, a także wszyscy nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Tradycyjnie już inicjatorkami zabawy w parku były Katarzyna Marzol i Monika Łasińska, którym udało się pozyskać środki finansowe na jej przygotowanie, zaprosić do współpracy Radę Rodziców oraz Pawła Piesika, zapewniającego oprawę muzyczną wtorkowej uroczystości, realizowanej w ramach ogólnopolskiej akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł” i „Szkoła bez przemocy”.

W tym roku stawiamy na aktywizację rodziców” – te słowa organizatorów przyświecały założeniom imprezy. Rodzice uczniów z każdej klasy przygotowali swój własny stragan z atrakcjami dla innych dzieci, a każda klasa stanęła do konkursu na najbardziej pomysłowy stół z poczęstunkiem. Taką formę pikniku przedstawiono rodzicom już w listopadzie. Dodatkową atrakcją była loteria fantowa.

Nasi uczniowie mogli również spożytkować swoją energię w licznych konkurencjach sportowych i rekreacyjnych zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego Piotra Jabłońskiego i Lilianę Czajkowską oraz Halinę Nowicką, Małgorzatę Iwińską i Iwonę Kasprzak. Tym razem w artystyczne dekorowanie parku zaangażowali się: Kornelia Pustelnik, Alina Król, Agnieszka Dobrowolska, Marzanna Zbierska, Przemysław Ciesielski, Stefania Jóźwiak, Monika Borek i Żaneta Wilant.

Na koniec rozstrzygnięto konkursy – na najciekawszy stół, plastyczne, sprawnościowe, wiedzy, a ich zwycięzcom wręczono dyplomy i upominki.

 Katarzyna Marzol
Aleksandra Gołdych

Poprawiony: wtorek, 08 czerwca 2010 01:46
 
Uczniowie w Koninie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 03 czerwca 2010 00:32
Skalowanie czcionki:

Sposób na uczczenie Dnia Dziecka

Uczestnicy wycieczkiTegoroczny Międzynarodowy Dzień Dziecka był doskonałą okazją do „wypadu” za miasto, oczywiście w celach iście rozrywkowo - integracyjnych.

1 czerwca uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem Aleksandry Bukowskiej, Eweliny Szubińskiej i organizatora wycieczki - Przemysława Ciesielskiego pojechali do konińskiego kina Helios na film animowany „Disco robaczki”. Po projekcji, grupa uczestników udała się coś przekąsić do restauracji Mc Donald’s.

Wspomniana wyżej wycieczka stanowiła tylko mały wycinek z szeregu atrakcji przewidzianych na ten wyjątkowy w ciągu roku dzień. Późnym popołudniem odbył się w Parku Miejskim coroczny Piknik Rodzinny, w którym udział wzięła społeczność golińskiej podstawówki.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 05 czerwca 2010 18:33
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 1 z 11
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information