wtorek, 22 października 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
Poczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 
Statystyki

Wizyt razem:614572
Wizyty dzisiaj:217
Wizyty wczoraj:553
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 76.0.3809.132
3%Google Chrome 71.0.3578.98
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 76%Poland (113548)
Unknown flag 21%Unknown (31115)
Germany flag 2%Germany (2606)
France flag <1%France (512)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (300)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 100.24.122.228
Rok szkolny 2018-2019
AUTOGRAFY DO KRONIKI SZKOLNEJ OD… PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
wtorek, 20 sierpnia 2019 18:57
Skalowanie czcionki:

…Moniki z „Klanu” i Elżbiety Dzikowskiej

Dni GolinyW kronice szkolnej znajdziemy różne ciekawe zapiski z „życia” każdej placówki oświatowej. Właśnie tam znajdują swojeDni Goliny miejsce: zdjęcia, relacje z wydarzeń, czasami krótkie refleksje na temat uczestnictwa w ważnej dla społeczności lokalnej uroczystości oraz liczne, pamiątkowe wpisy i podpisy. Można też tam zamieścić autografy od osób powszechnie lubianych, znanych i szanowanych.

Tegoroczne XIV „Dni Goliny” obfitowały w szereg atrakcji, słowem – „dla każdego coś miłego”. Nie zabrakło wątków muzycznych i tych typowo kulturalnych. Jak na każde tego typu wydarzenie przystało, nie mogło obyć się bez osób powszechnie znanych, chociażby z telewizji.

Pierwszą z nich była Izabela Trojanowska – dawna wokalistka zespołu „Budka Suflera”, od ponad 22 lat kreująca rolę Moniki w telenoweli „Klan”.

Dni Goliny

Swoją obecnością dni naszego miasta uświetniła także Elżbieta Dzikowska –podróżniczka, kojarzona głównie z cyklemDni Goliny programów „Pieprz i wanilia”.

Właśnie te wspomniane wyżej panie spotkały się 20 lipca 2019 r. z przedstawicielami społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i nauczycielem - Przemysławem Ciesielskim. Ponadto złożyły one swoje wyjątkowe autografy na specjalnie przygotowanych kartkach. Znajdą one swoje miejsce w kronice, tak jak grupowe zdjęcia wieńczące każde ze spotkań.

Na zakończenie dodać należy, iż Izabela Trojanowska i Elżbieta Dzikowska swoją wyjątkową życzliwością, skromnością i otwartością potrafiły zjednać sobie sympatię zgromadzonych w parku miejskim. Udowodniły, że są kobietami z klasą, dla których pasje - z jednej strony muzyczno-aktorska, a z drugiej - podróżnicza biorą górę nad popularnością i sławą.

Przemysław Ciesielski
fot. Edyta Jachnik, Anna Nawrocka

Poprawiony: wtorek, 20 sierpnia 2019 19:07
 
10 MIESIĘCY PRACY ZA NAMI PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
sobota, 29 czerwca 2019 20:09
Skalowanie czcionki:

Meta – koniec roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie rokuDnia 19 czerwca 2019 r., po dziesięciu miesiącach sumiennej pracy i wypełniania obowiązków, społeczność SzkołyZakończenie roku Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie podsumowała rok. Jego dopełnienie stanowiły dwa apele dla starszych i tych nieco młodszych uczniów.

Ich integralnymi i nieodłącznym częściami były wprowadzenie sztandaru, odśpiewanie hymnu państwowego oraz powitanie przez prowadzących wszystkich zebranych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, ich rodziców oraz nauczycieli.

Zakończenie rokuPóźniej przyszedł czas na najbardziej oczekiwany moment. Najpracowitsi, otrzymali z rąk dyrektor Ewy KutnikZakończenie roku zasłużone nagrody. Ponadto, niektórzy zostali docenieni za stuprocentową frekwencję na zajęciach.

Następnie po każdej części oficjalnej wychowawcy klas spotkali się ze swoimi podopiecznymi, celem wręczenia świadectw oraz dyplomów za udział w różnych akcjach i konkursach.

Na zakończenie niniejszego artykułu, całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pragniemy z całego serca życzyć ciepłych, bezpiecznych i słonecznych wakacji!

Do zobaczenia 2 września…

W dopełnieniu...

Niewątpliwie ważną częścią uroczystego zakończenia roku szkolnego i katechetycznego 2018/2019 była dziękczynna Msza św. o godz. 9:00 w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej, w której uczestniczyła społeczność golińskiego „Julka”.

Zakończenie roku Zakończenie roku Zakończenie roku Zakończenie roku


Magdalena Mielcarek-Mirek,
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 29 czerwca 2019 20:21
 
UROCZYSTA AKADEMIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 20 czerwca 2019 19:41
Skalowanie czcionki:

Kolejni absolwenci golińskiego „Julka” [GALERIA]

Uroczysta akademia

Uroczysta akademia„Szukajcie nowych, nieodkrytych dróg” – taki napis, będący cytatem z wiersza Adama Asnyka, umieszczony w centralnym miejscu okolicznościowej dekoracji, stanowił kwintesencję akademii zakończenia edukacji w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przez historyczne roczniki uczniów – pierwsze po latach klasy ósme oraz ostatnie, trzecie gimnazjalne.

18 czerwca 2019 r. wychowankowie: Przemysława Ciesielskiego (VIII a), Justyny Szczot (VIII b), Beaty Matczak (VIII c), Anety Nowak (III a/G), Beaty Staszak - Kopeć (III b/G), Jolanty Krawczyk (III c/G) i Joanny Graczyk (III d/G) stali się absolwentami golińskiego „Julka”.

Uroczysta akademia

Tego dnia w obecności: burmistrza Mirosława Durczyńskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej WojciechaUroczysta akademia Wojdyńskiego, Zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej Anny Kapturskiej, Przewodniczącego Komisji Oświaty i Sportu Wojciecha Grodzkiego, Przewodniczącej Rady Rodziców Bożeny Gradeckiej, swoich najbliższych, dyrekcji i grona pedagogicznego wzięli oni udział w gali podsumowującej ich edukację. Przepełniały ją radość, nostalgia i nutka wspomnień.

Uroczysta akademiaZ rąk dyrektor Ewy Kutnik i wychowawców okolicznościowe listy gratulacyjne za wzorowe zachowanie i bardzo dobre oceny otrzymali:Podczas uroczystości odbyło się symboliczne ślubowanie, a także przekazanie sztandaru przedstawicielom klas młodszych, wręczenie podziękowań rodzicom za ich trud i zaangażowanie na rzecz szkoły

Uroczysta akademia

oraz wyróżnienie biorących udział w „życiu” placówki, różnych konkursach, zawodach sportowych oraz tych, co osiągnęli wysokie wyniki w nauce.

Uroczysta akademia- z klasy VIII a:
Igor Janiszewski, Marcel Koper, Piotr Kucharski, Barbara Stolarska,
- z klasy VIII b:
Natalia Dobrowolska, Oliwia Kamińska, Alan Tomczak, Kamil Wojewoda,
- z klasy VIII c:
Adam Karnafel, Dominik Koliński, Weronika Piątkowska, Pola Pyzdrowska, Gabriela Ślusarek, Konrad Waliniak, Michaella Zielińska,

Uroczysta akademia

- z klasy III b/G:

Uroczysta akademiaZuzanna Kowalska, Mikołaj Kujawa, Kalina Kulczak, Amelia Plucińska, Weronika Wojciechowska,

- z klasy III c/G:

Uroczysta akademia
Dawid Babacz, Martyna Budner, Milena Dąbrowska, Laura Plewczyńska, Weronika Sędziak,
- z klasy III d/G:
Paulina Woźniak, Agata Czajka, Wiktoria Dębińska, Olga Gradecka, Sandra Olszewska, Eliza Przybysławska, Denis Stolarski.

„PRYMUSAMI SZKOŁY” zostali: Igor Janiszewski (VIII a), Weronika Sędziak (III c/G) i Agata Czajka (III d/G).

Uroczysta akademia
Uroczysta akademia

Uroczystość zakończeni edukacji przez nasze najstarsze roczniki była także okazją do podziękowania obecnemu wicedyrektorowi Janowi Kasprzakowi za prawie 20 lat kierowania Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie. Swoje słowa wdzięczności wypowiedzieli wówczas uczniowie z klas gimnazjalnych oraz przedstawiciele lokalnego samorządu. Wtedy też przyszedł czas na ostateczne wyprowadzenie sztandaru gimnazjum.

Kończąc, tegorocznym absolwentom golińskiego „Julka” życzymy dalszych sukcesów w nauce oraz udanego startu w nowych, wymarzonych szkołach ponadpodstawowych!

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 29 czerwca 2019 20:50
 
Uczymy dzieci programować PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 24 czerwca 2019 14:43
Skalowanie czcionki:

Podsumowanie ogólnopolskiego programu [GALERIA]

Uczymy Dzieci ProgramowaćNauka programowania to kształtowanie kompetencji przyszłości. Bezpieczne wprowadzanie najmłodszych w cyfrowy świat. Ucząc programowania rozwijamy logiczne, algorytmiczne myślenie oraz zadaniowe podejście do stawianych problemów. Kodowanie i programowanie nie musi być trudne, może dawać wiele radości i satysfakcji o czym przekonali się uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, biorący udział w Ogólnopolskim Programie Uczymy Dzieci Programować.

Przez ostatnie miesiące drugoklasiści wykonywali rozmaite zadania z ogromnym zaangażowaniem. Wspólnie uczyli się, jak wykorzystywać nowoczesne narzędzia w edukacji. Wykonywali zadania z kodami QR, pracowali na wirtualnej macie do kodowania. Nie straszne już dla nich sudoku czy rozszyfrowanie hasła. Potrafią również wykonać proste gry w programie Baltie.

DyplomZajęcia te były inspiracją do przeprowadzenia akcji oraz konkursów z kodowaniem. Dzięki udziałowi w programie uczniowie nie tylko poszerzali swoje kompetencje matematyczne, ale również kształtowali umiejętność pracy zespołowej oraz rozwijali kreatywność. Zwieńczeniem ich wysiłków są dyplomy.

Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: poniedziałek, 24 czerwca 2019 21:42
 
Konkurs poetycki PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
wtorek, 18 czerwca 2019 11:06
Skalowanie czcionki:

„Zielone rymy”

Zielone rymyGolińscy uczniowie: Hubert Przybyła z 7c i Szymon Leśniewski z 5c przystąpili w kwietniu do 16 edycji konkursu poetyckiego „Zielone rymy”, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie. Utwory w/w uczniów spełniały kryteria regulaminowe, jednak z przyczyn niezależnych od organizatora konkurs nie został rozstrzygnięty. Nasi młodzi poeci wykazali się wielkim talentem poetyckim. Zaprezentowane przez nich wiersze podejmowały tematykę ekologiczną i przyrodniczą. W związku z Konińskim Rokiem Zofii Urbanowskiej nasi wychowankowie zostali nagrodzeni przez organizatorów cenną monografią pt. „Na służbie u Kopciuszka”.  Serdecznie im gratulujemy.

Irena Elantkowska

Poprawiony: wtorek, 18 czerwca 2019 20:25
 
PODSUMOWANIE XXIII KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 17 czerwca 2019 18:20
Skalowanie czcionki:

Ania laureatką - jedyna z powiatu konińskiego

Warto od najmłodszych lat odkrywać osobliwości i tajemnice Wielkopolski. Zabytki, gwara, obrzędy, to przecież najważniejsze aspekty kultury i tożsamości naszego regionu.

Laureatka12 czerwca 2019 r. laureaci XXIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce spotkali się na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UAM w Poznaniu, żeby podsumować tę rywalizację.Uroczystość rozpoczęła się słowami powitania przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski w Poznaniu - Jacka Gurszy adresowanych do przybyłych gości (wśród nich był m.in. Wicekurator Oświaty w Poznaniu Zbigniew Talaga). Później przyszedł czas na wręczenie dyplomów i upominków dla laureatów, którzy w kolejnych odsłonach zmagali się z testami dotyczącymi historii, kultury i tradycji Wielkopolski.

W tym miejscu warto dodać, że łącznie w etapie szkolnym konkursu wzięło udział 2000 uczniów, w powiatowym – 999, wLaureatka rejonowym - 269, a w finale – 160. Tytuł laureata uzyskało 111 młodych pasjonatów wiedzy o naszym regionie. Nie ma wątpliwości, iż każdy z nich wykazał się obszerną znajomością tematycznych aspektów związanych z Wielkopolską, zdobytych i pogłębianych pod czujnym okiem swoich opiekunów.

LaureatkaLaureatką, ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, która bezbłędnie napisała finałowy test została Anna Szwacińska - uczennica klasy IV b, przygotowana przez nauczycieli Jolantę Krucką i Joannę Smuszkiewicz. Nasza przedstawicielka otrzymała wspomniany pakiet okolicznościowych nagród, a jej panie piękne podziękowania od Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu za należyte przygotowanie dziewczynki. Ponadto Jolanta Krucka otrzymała także podziękowanie od przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski w Poznaniu Jacka Gurszy za pracę w komisji wojewódzkiej.

Gratulujemy Ani imponującej wiedzy o regionie. Naszej uczennicy życzymy dalszych sukcesów na niwie zgłębiania nieodkrytych jeszcze tajników dotyczących Wielkopolski.

Jolanta Krucka,
Joanna Smuszkiewicz

Poprawiony: wtorek, 18 czerwca 2019 09:02
 
PIERWSZOKOMUNIJNI W ŚWINICACH WARCKICH PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 10 czerwca 2019 13:37
Skalowanie czcionki:

Z dziękczynieniem u św. s. Faustyny [GALERIA]

Świnice WarckieWzorem ubiegłych lat na zakończenie „Białego Tygodnia” (8 czerwca 2019 r.), dzieci pierwszokomunijne z parafii pw.Świnice Warckie Matki Bożej Szkaplerznej (na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Przyjmie) wraz z katechetką s. Immakulatą Padczasiak CSDP udały się do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. s. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich (bratnia diecezja włocławska, dekanat uniejowski).

W tym otoczonym kultem miejscu, trzecioklasiści podziwiali nową część kościoła parafialnego pw. św. Kazimierza Królewicza. Wzięli tam udział w koncelebrowanej Mszy św. sprawowanej przez ks. dziekana Andrzeja Urbańskiego, wikariusza – ks. Artura Kazeckiego oraz Świnice Warckiekapłana z archidiecezji łódzkiej. Później pierwszokomunijni wysłuchali prelekcji o s. Faustynie i odmówiliŚwinice Warckie Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Potem dzieci i ich rodzice uczcili relikwie świętej. Następnie udali się do pobliskiego Głogowca, w którym to mieści się dawny dom Apostołki Pana Jezusa.

Na pewno ta wspomniana pielgrzymka była dla młodych i ich rodziców wielkim przeżyciem duchowym, a zarazem dziękczynieniem za dar Pierwszej Komunii Świętej.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 16 czerwca 2019 19:27
 
Podsumowanie projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 10 czerwca 2019 13:30
Skalowanie czcionki:

Nasza młodzież w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Podsumowanie projektuUczniowie klasy III b – oddział gimnazjalny, realizujący projekt „Teatr szkolny – edukacja kulturalna młodegoPodsumowanie projektu człowieka” wraz z opiekunem p. Karoliną Kulczak, podsumowali swoje działania artystyczne. Konkurs wiedzy teatralnej oraz występy podczas „Artystycznej zawieruchy” zwieńczone zostały wyjzadem do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu na spektakl „Szalone nożyczki”. Na wycieczkę pojechały również chętne osoby, które wcześniej brały udział w różnych przedsięwzięciach scenicznych. Uczniowie byli zachwyceni! Komedia kryminalna, w której widownia rozwiązuje zagadkę detektywistyczną wspólnie z aktorami kaliskiej sceny to niezwykle inspirujące doświadczenie. Podczas Podsumowanie projektuprzesłuchania podejrzanych, nasi uczniowie bacznie śledzili bieg akcji, która rozgrywała się w salonie fryzjerskim, podpowiadali i sugerowali, kto jest odpowiedzialny zaPodsumowanie projektu zabójstwo słynnej pianistki. Odważne i trafne przesłanki padały z ust młodych widzów ze Szkoły Podstawowej w Golinie, nawet jedna z naszych uczennic - Wiktoria Skibiszewska - wystąpiła na scenie i wspólnie z aktorami świetnie odegrała swoją rolę.

Opiekun projektu, pani Karolina Kulczak wraz z panią Magdaleną Mielcarek - Mirek gratulują młodym, uzdolnionym artystycznie ludziom wrażliwości i pracowitości oraz życzą powodzenia w dalszej edukacji kulturalnej.

Karolina Kulczak

 
40. RAJD W DNIU DZIECKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 06 czerwca 2019 11:34
Skalowanie czcionki:

U Marii Konopnickiej na pikniku

RajdCzerwcowa aura sprzyja organizowaniu licznych wyjazdóww do atrakcyjnych turystycznie i rekreacyjnie miejsc. Trzeba tam jakoś dotrzeć, dlatego jednym z wykorzystywanych w tym celu środków lokomocji jest rower.

I właśnie na rajd jednośladami wyruszyła w upalne przedpołudnie 1 czerwca 2019 r. kilkuosobowa grupa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Tworzyli ją uczniowie w składzie: Oliwia Kryrowicz, Hanna Zrutowska, Hanna Grzybulska, Amelia Jóźwiak, Julia Pyrzyńska, Maja Kałecka, Sebastian Dobrowolski, Franciszek Zieliński oraz nauczyciele: Kinga Bąkowska, Aneta Nowak PrzemysBaw Ciesielski. Towarzyszyła im Monika Grzybulska.

RajdRowerzyści wybrali się do Radoliny, która był jednocześnie miejscem docelowym 40. Rajdu dla Dzieci zorganizowanego wspólnie przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Koninie oraz Klub Turystyczny PTTK. Pieczę nad nim sprawowały krasnoludki z bajki Marii Konopnickiej, króra patronuje tamtejszej podstawówce.

Cykliści punktualnie o godz. 11:15 wystartowali sprzed golińskiego cmentarza. Po niespełna dwudziestominutowej jezdzie, cykliści z "Julka" dotarli na miejsce. Tam czekał na nich szereg atrakcji w tym: quiz o Radolinie, konkursy sprawnościowe, "Wędka szczęścia", Rajdtor przeszkód oraz stoiska plastyczne.

Golinianom udzieliła się niezwykle wesoła atmosfera spotkania, które dodatkowo spotęgowały zwycięstwa w róż|nych rywalizacjach, w których czynnie brali udział.

Potem pełni wrażeń, pozytywnych emocji i przy tym bardzo opaleni :-) wrócili do swoich domów.

***

Warto wspomnieć, że na pikniku w Radolinie spotkaliśmy się z naszymi nauczycielami - wicedyrektor Żanetą Wilant, wicedyrektorem Janem Kasprzakiem, Karoliną Kulczak, Agnieszką Sołtysiak i Magdaleną Mielcarek - Mirek, którzy na co dzień pracują także w tamtejszej szkole.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 09 czerwca 2019 19:56
 
NA DOLNYM ŚLĄSKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Kutnik   
czwartek, 06 czerwca 2019 11:27
Skalowanie czcionki:

„Julkowi” uczniowie we Wrocławiu [GALERIA]

WrocławZbliżający się wielkimi krokami koniec roku szkolnego sprzyja organizowaniu różnych wycieczek dla dzieci i młodzieży. Każdorazowy wyjazd tego typu to nie tylko odskocznia od codziennych obowiązków, ale przede wszystkim sposób na doskonałą integrację zespołów klasowych w ciekawych miejscach lub miastach Polski.

Wiedzą to zapewne uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którzy 29 maja 2019 r. wspólnieWrocław ze swoimi nauczycielami: Beatą Matczak (organizator wycieczki), Justyną Szczot, Katarzyną Szadkowską i Przemysławem Ciesielskim zgłębiali tajniki stolicy Dolnego Śląska - Wrocławia.

WrocławWtedy to zrealizowali program, którego wytyczne z ramienia Biura Usług Turystycznych „Orchowscy” w Słupcy pomógł im wcielić w życie pilot podróży – Andrzej Stencel.

O tym, co zobaczyli i czego doświadczyli uczniowie, i nauczyciele z golińskiego „Julka” w poniższej, krótkiej relacji.

Swoją wycieczkę rozpoczęli wczesnym rankiem. Po trzygodzinnej jeździe dotarli do Wrocławia. Na początku zwiedziliWrocław5 Afrykarium w tamtejszym zoo. Później udali się na taras widokowy najwyższego wieżowca – Sky Tower, by z jego „wyżyn” podziwiać Wrocławpiękno zabudowy miejskiej. Następnie pojechali do Hydropolis – nowoczesnego centrum multimedialnego o wodzie.

Po tym punkcie w programie podroży wyjechali w drogę powrotną do Goliny, by po godz. 21 wrócić do swoich domów.

Podsumowując niniejszy artykuł, można śmiało powiedzieć, że kolejna wycieczka – tym razem do stolicy Dolnego Śląska, chociaż przeszła już do historii, to na pewno dostarczyła jej uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 09 czerwca 2019 20:00
 
WYCIECZKA PIĄTOKLASISTÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 06 czerwca 2019 11:22
Skalowanie czcionki:

„Zdobywcy” Trójmiasta [GALERIA]

TrójmiastoWiadomym jest, że wycieczki kształcą, zarówno te, które odbywają się w celach poznawczych jak i rekreacyjnych. Wiele zakątków Polski, kryje w sobie piękno krajobrazu czy tajemnicę ciekawych miejsc. Można to wszystko zobaczyć również, w różnych miastach naszego kraju.

Trójmiasto

W dniach od 22. do 23 maja 2019 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie wraz z: Kingą Bąkowską (organizatorką wyjazdu), Martą Kucharską, Michałem Witkowskim i Przemysławem Ciesielskim odwiedzili Trójmiasto.

TrójmiastoW czasie dwudniowej wycieczki wspomniani wyżej, byli na sopockim molo, w gdyńskim Oceanarium, a później w Eksperymentarium. Zwiedzali także Gdańsk. Podziwiali tam: Ratusz Staromiejski, kościół Mariacki NMP, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna i Długi Targ. Przespacerowali się wzdłuż Motławy do Spichlerza. Uczestniczyli także w koncercie organowym w katedrze oliwskiej.

Wyjazd do Trójmiasta można śmiało zaliczyć do udanych.

Przemysław Ciesielski

* * *

Fragmenty koncertu z katedry oliwskiej:

Poprawiony: środa, 19 czerwca 2019 14:29
Więcej…
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information