poniedziałek, 22 października 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
Poczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 
Statystyki

Wizyt razem:458519
Wizyty dzisiaj:61
Wizyty wczoraj:429
Przeglądarki
13%Google Chrome 69.0.3497.100
10%Google Chrome 41.0.2272.96
7%Google Chrome 68.0.3440.91
6%Google Chrome 67.0.3396.87
5%Google Chrome 66.0.3359.158
5%Google Chrome 68.0.3440.106
3%FireFox 62.0
3%Mozilla
3%FireFox 60.0
3%Google Chrome 66.0.3359.181
Kraje
Poland flag 78%Poland (47422)
Unknown flag 18%Unknown (11131)
Germany flag 1%Germany (686)
France flag <1%France (273)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (215)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.80.188.87
Rok szkolny 2018-2019
WARSZTATY W RAMACH PROJEKTU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 17 października 2018 17:17
Skalowanie czcionki:

Ceńmy życie ponad wszystko! [MINIGALERIA]

ProjektBezpieczeństwo i szeroko pojęta ochrona ludzkiego życia to priorytety, które przyświecały warsztatom z zakresu poznania zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym przeprowadzonych 15 października 2018 r. przez przedstawicieli Fundacji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Innova w ramach projektu edukacyjnego „Razem bezpieczniej” (koordynowanego przez RobertaProjekt Ligockiego i Łukasza Frontczaka) we współpracy z druhami z OSP Roztoka.

Wzięli w nich udział uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którzy na placu przyległym do Projektbudynku placówki mogli zobaczyć wóz strażacki, obejrzeć profesjonalne oprzyrządowanie służące w ratownictwie, posłuchać istotnych informacji dotyczących pracy ochotników oraz wcielić wiedzę teoretyczną w praktykę.

Po zajęciach wszyscy uczestnicy projektu otrzymali z rąk dyrektor Ewy Kutnik, burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego i przedstawiciela fundacji Innova okolicznościowe dyplomy, upominki oraz kolorowe koszulki, za które pięknie dziękujemy.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 19 października 2018 19:37
 
NASI W POZNANIU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 16 października 2018 07:56
Skalowanie czcionki:

Jak sobota to tylko z… Game Areną

Game ArenaPoznań Game Arena to najważniejsze i największe w Polsce targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, które od 2004 roku zgromadziły już blisko 450 000 graczy i fanów wirtualnej zabawy – czytamy na oficjalnej stronie organizatora imprezy. PGA to świat cyfrowej pasji z niezwykle prawdziwymi emocjami!Game Arena

Od roku fascynują one uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. 13 października 2018 r. pod opieką nauczycieli - Bogumiły Kowalskiej, Anety Nowak, Anny Neneman- Koprowskiej i Mariusza Witkowskiego grupa z nich spędziła tam sobotni dzień, poznając nowe technologie. Przy tej wyjątkowej okazji spotkali Game Arenasię ze słynnymi youtuberami - Blowem, Karolką i Kaiko. Nasi przedstawiciele za pomocą symulatorów zagrali na komputerach. Nabyli również najnowszy sprzęt elektroniczny. Nie obyło się też bez wygrania okolicznościowych gadżetów, potwierdzających ich udział w imprezie.

Zabawa była przednia - nikt nie miał dość. Wszyscy obiecali sobie, że wrócą na Game Arenę Poznań za rok.

Bogumiła Kowalska
info: www.gamearena.pl

Poprawiony: wtorek, 16 października 2018 07:57
 
WIZYTA W CASTORAMIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 16 października 2018 07:36
Skalowanie czcionki:

Budujesz, remontujesz i… majsterkujesz

W CastoramieRozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni oraz zdobywanie umiejętności praktycznych to główne cele warsztatów edukacyjnych, które pod hasłem: „Majsterkowo” odbyły się 11 października 2018 r. w konińskim oddziale „Castoramy”.

Wzięli w nich udział uczniowie z integracyjnej klasy Ia ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz W Castoramiez wychowawczynią Żanetą Wilant i nauczycielem wspierającym Justyną Dzieran.

Podczas wspomnianych wyżej zajęć dzieci uczyły się nazywania materiałów, rozpoznawania elementów i łączenia ich ze sobą za pomocą kleju. W CastoramieMali, acz bardzo zdolni majsterkowicze, z pomocą specjalistów świetnie sobie poradzili z tym wyzwaniem. Własnoręcznie wykonali drewniane traktory, a efekt końcowy przyniósł każdemu dużo satysfakcji.

Na koniec zajęć każdy z nich otrzymał dyplom oraz własnoręcznie zbudowany i ozdobiony pojazd.Na zakończenie dodać należy, iż ważnym aspektem warsztatów było również zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów. Specjaliści z „Castoramy” z oddziałem w Koninie przekazali dzieciom informacje na temat tego, że mogą dbać o środowisko w różnoraki sposób. Ponadto pierwszoklasiści na zajęciach bawili się świetnie. Przez praktyczne działania szybko i chętnie przyswoili wiele umiejętności praktyczno-technicznych.

Żaneta Wilant

Poprawiony: wtorek, 16 października 2018 07:50
 
"Czternastego października" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 15 października 2018 20:52
Skalowanie czcionki:

„Edukacja jest najpotężniejszą bronią...”

DENW piątek, 12 października w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wybrzmiało hasło - „Edukacja jestDEN najpotężniejszą bronią, jakiej można użyć, by zmieniać świat”. Nasi uczniowie zaprezentowali się przed zaproszonymi gośćmi, gronem pedagogicznym oraz pracownikami szkoły.

Prócz życzeń usłyszeliśmy wiersz w wykonaniu Nikoli Jędras jak również piosenkę „Czternastego października” zaprezentowaną przez uczniów klas: IV, V i VI, których do występu przygotowała pani Agnieszka Pakuła. Kabaret szkolny IDENTYKO pod opieką pani Karoliny Kulczak wystąpił w skeczu „Wywiadówka” z repertuaru grupy kabaretowej „Młodych Panów”. Całą uroczystość poprowadziły Olga Gradecka i Wiktoria Rogacka. Scenografią zajęły się panie: Magdalena Mielcarek-MirekDEN oraz Ewa Wróbel. Pani dyrektor Ewa Kutnik podziękowała uczniom za występ, wręczając im słodycze. Następnie wyróżnieni nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni otrzymali podziękowania oraz Nagrody.

DENW roku szkolnym 2018/2019 z okazji Święta Edukacji Narodowej naszym uczniom, dyrekcji szkoły, nauczycielom, pedagogom i pracownikom szkoły życzymy dużo zdrowia, pomyślności i wytrwałości w dążeniu do celu.

Karolina Kulczak

Poprawiony: poniedziałek, 15 października 2018 22:20
 
Doradztwo zawodowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
niedziela, 14 października 2018 18:52
Skalowanie czcionki:

Uczniowie na „Nocy Zawodowców” [MINIGALERIA]

Noc zawodowców5 października 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie - klasy VIII oraz klasy III oddziały gimnazjalne z rodzicami i nauczycielem doradztwa zawodowego – Panią Ewą Wróbel wzięli udział w „Nocy Zawodowców”, gdzie mieli niebywałą okazję spotkać osoby z biznesu i lokalnego rynku pracy, a także poznać specyfikację takich zawodów jak: stolarz, ślusarz, technik geodeta, technik logistyk, technik architektury krajobrazu, fryzjer i wiele innych oraz skorzystać z pomocy doradcy zawodowego. Projekt był skierowany do uczniów szkół podstawowych i klas III gimnazjów, a jego głównym celem była promocja kształcenia zawodowego i technicznego.

Podczas „Nocy Zawodowców” uczniowie wzięli udział w warsztatach: florystyki, robotyki, wikliniarstwa (do wyboru), skorzystali ze strefy piękna, turnieju FIFA, smakowali pyszne ciasto ze śliwkami i sałatkę zapoznając się ze specyfiką kształcenia i pracy w zawodzie kucharz oraz technik żywienia.

Organizatorem wydarzenia, które odbyło się w Zespole Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie.

Doradca zawodowy
Ewa WróbelPoprawiony: niedziela, 14 października 2018 18:53
 
Spotkanie z pisarzem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 11 października 2018 20:15
Skalowanie czcionki:

Pisarz i pies Elf w szkole [MINIGALERIA]

Spotkanie z pisarzemNiecodziennym, ciekawym spotkaniem rozpoczął się czwartkowy szkolny dzień uczniów klas IV i V Szkoły Podstawowej w Golinie. Dzieci odwiedził w tym dniu autor wielu niezwykłych i pasjonujących książek o zwierzętach – Marcin Pałasz, którego powitała i przedstawiła pani dyrektor Ewa Kutnik. Głównym bohaterem większości książek, które zaprezentował pisarz, jest pies Elf, jego najlepszy przyjaciel, jak podkreślał pan Marcin. Gość w niezwykle barwny i interesujący dla dzieci sposób opowiedział o swoich książkach, o tym jak i dlaczego powstały. Odpowiedział także na wiele pytań młodych czytelników, którzy uważnie wysłuchali opowieści pisarza. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac wykonanych przez uczniów trzech klas czwartych i piątych. Dzieci wykonały ilustracje do wysłuchanego na lekcji języka polskiego fragmentu książki M. Pałasza „Sposób na Elfa”. Fragment opowiadał o straszliwych – w opinii psa oczywiście – rzeczach ze świata ludzi. Powstało wiele wspaniałych prac. Pan Marcin Pałasz wybrał trzy najciekawsze rysunki. Laureatkami konkursu zostały Ola Kulczak z kl. Va, Amelia Piotrowska z kl. Va oraz Natalia Tomczak z kl. IVb, które otrzymały nagrody książkowe, oczywiście z dedykacją autora. Prace dziewczynek znajdą się w sobotę 13 października na finale w Bibliotece Publicznej w Koninie. Gratulujemy dziewczynom i życzymy sukcesu w dalszym etapie konkursu. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach współpracy Szkoły Podstawowej w Golinie z Biblioteką Publiczną w Golinie, za co bardzo dziękujemy.

Ewa Kasprzyk

Poprawiony: poniedziałek, 15 października 2018 22:21
 
WARSZTATY DLA PIĄTOKLASISTÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 11 października 2018 15:49
Skalowanie czcionki:

Pierwsza pomoc – jak jej udzielić?

Pierwsza pomocTak zwana „pierwsza pomoc” to zespół czynności podejmowanych w celu ratowania osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, przy wykorzystaniu powszechnie dostępnych sprzętów medycznych oraz leków. To tyle jeśli chodzi o encyklopedyczną definicję wspomnianego na początku wyrażenia.Pierwsza pomoc

8 października 2018 r. w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przedstawiciele Fundacji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Innova przeprowadzili w ramach projektu edukacyjnego „Razem bezpieczniej” (koordynowanego Pierwsza pomocprzez Roberta Ligockiego) warsztaty praktyczne z zakresu podstawowych czynności ratujących życie.

Wzięli w nich udział uczniowie klas piątych, którzy po teoretycznym minikursie - przy wsparciu instruktorów - przystąpili do ćwiczeń na fantomach, sprawdzając przy okazji jak wygląda właściwa resuscytacja krążeniowo – oddechowa.

Zajęcia okazały się być strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Pozwoliły młodym ludziom w przystępny sposób nauczyć się, jak w razie potrzeby fachowo udzielić komuś pierwszej pomocy przedmedycznej.

Przemysław Ciesielski

 
SCENKA W KOŚCIELE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 09 października 2018 16:50
Skalowanie czcionki:

O tym, kto w życiu jest najważniejszy

SCENKA W KOŚCIELECzłowiek wytycza sobie w życiu różne cele. Podejmuje ciekawe inicjatywy, mające zapewnić mu wewnętrzny rozwój i dać satysfakcję.SCENKA W KOŚCIELE Przy tej okazji kieruje wielokrotnie swoje kroki ku wartościom, których waga uzależniona jest tylko od tego, co dla konkretnej jednostki jest najważniejsze – sfera sacrum czy może to, co materialne.

Kontekst ludzkich rozterek powodowanych koniecznością dokonania wyboru został w bardzo ciekawy sposób ujęty w dramie przedstawionej 7 października 2018 r. w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej przez uczniów z kl. IIIa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

SCENKA W KOŚCIELEJeden z głównych bohaterów zastanawiał się nad tym, co dla niego jest ważniejsze – gra na komputerze czy udział w nabożeństwieSCENKA W KOŚCIELE różańcowych. Stojący przy nim anioł, zachęcał do wyboru ścieżku skierowanej ku Bogu, na którą ostatecznie przystał odtwórca kluczowej roli.

Scenka, która była swoistym wstępem do okolicznościowej homilii, bardzo podobała się zgromadzonym w kościele wiernym. Nagrodzili oni małych artystów gromkimi brawami.

Przemysław Ciesielski
fot. Weronika Krych-Zajbel

Poprawiony: wtorek, 09 października 2018 16:51
 
SPOTKANIE Z POLICJANTAMI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 09 października 2018 16:42
Skalowanie czcionki:

Uczniu, masz wybór!

SPOTKANIE Z POLICJANTAMIDopalacze, narkotyki, alkohol i cyberprzemoc to najważniejsze zagadnienia, które zostały poruszone 4 października 2018 r. w dialogu zSPOTKANIE Z POLICJANTAMI młodzieżą Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przez przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Okolicznościowe spotkanie z funkcjonariuszami stojącymi na straży prawa, miało przede wszystkim profilaktyczny charakter. Z jednej strony pomogło w przestrzeganiu przed wspomnianymi na początku niebezpieczeństwami, z drugiej SPOTKANIE Z POLICJANTAMIpozwoliło zasięgnąć dodatkowej wiedzy, co kieruje osobami, które zaczynają się tymi tematami interesować.

Akcentem podsumowującym wizytę policjantów w golińskim „Julku” było wręczenie dyrektorom szkół z terenu gminy przenośnych zestawów niezbędnych do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, za które serdecznie dziękujemy.

Bogumiła Kowalska

 
Lekcja o zdrowym odżywianiu! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 08 października 2018 22:15
Skalowanie czcionki:

Źródło cennych składników... [GALERIA]

By być zdrowym należy rozpocząć dzień od przemyślanego i pożywnego posiłku, który jest podstawą codziennej diety każdego z nas.

Zdrowe śniadanieO właściwe odżywianie dbają również uczniowie klasy integracyjnej II a, którzy 4 października 2018 roku wraz z panią Iwoną Kasprzak i nauczycielem wspomagającym panią Małgorzatą Iwińską przygotowali w klasie zdrowe kanapki. We właściwie skomponowanym drugim śniadaniu znalazły się wędlina, nabiał, owoce i warzywa. Dzięki praktycznemu działaniu uczniowie klasy integracyjnej przypomnieli sobie jak ważne jest spożywanie śniadania dla zapewnienia energii na cały dzień i co tak naprawdę znaczy: dobrze się odżywiać!

Śniadanie jest podstawowym źródłem energii. Jak wynika z badań, dzieci jedzące regularne śniadania są rzadziej uwikłane w problemy związane z nauką i nie mają problemów z koncentracją w szkole.

Małgorzata Iwińska

Poprawiony: poniedziałek, 08 października 2018 22:35
 
NASI W KONINIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 05 października 2018 16:41
Skalowanie czcionki:

Zuchy na Bursztynowym Szlaku [MINIGALERIA]

W dniach 29. i 30 września 2018 r. 7. Gromada Zuchowa „Odważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką drużynowej Iwony Kasprzak, uczestniczyła w XXI Złazie Hufca ZHP Konin im. Szarych Szeregów „Na Bursztynowym Szlaku”. Tym razem była ona gościem w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym przy ulicy Kolskiej 19 w Koninie, gdzie dotarła pociągiem i autobusem MZK.

Poniżej kilka wspomnień z tamtych dni…

ZuchyW roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości; podczas gry miejskiej po Starym Koninie; zuchy mogły cofnąć się w czasie i poznać miejscową starówkę – tą sprzed kilkudziesięciu lat, szukając przy okazji miejsc ze starych fotografii. Po południu brały udział w zabawach integracyjnych, których hasłem przewodnim było słowo: „NIEPODLEGŁOŚĆ”. Pracowity dzień zakończyło ognisko poświęcone bohaterowi hufca. Przed ciszą nocną zuchy z golińskiego „Julka” nie zapomniały o głośnym czytaniu. Zmęczone, ale szczęśliwe „Odważne Gumisie” wysłuchały fragmentów książki Jana Brzechwy pt. „Akademia Pana Kleksa”.

Nazajutrz - w niedzielę podczas apelu kończącego złaz, otrzymały podziękowania i nagrody za udział we wspinaczce na szczyty. GromadaZuchy z Goliny „dosięgnęła” w roku harcerskim 2017/2018 Giewontu, co pozwala im nosić okolicznościową tzw. zieloną plakietkę.

Oczywiście dodatkową motywacją do dalszego działania była niewątpliwie nagroda pieniężna w kwocie 300 zł. Dodatkowo wszyscy uczestnicy tego wyjątkowego spotkania otrzymali bezpłatne bilety do kina.

7. Gromada Zuchowa „Odważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie trochę zmęczona, ale pełna wspaniałych wrażeń i nowych doświadczeń życiowych wróciła późnym, niedzielnym popołudniem do swoich domów. Za rok kolejny złaz, w którym na pewno będą uczestniczyć.

***

Zuchy7. GZ „Odważne Guminie” w ZŁOTEJ KATEGORII

Główna Kwatera ZHP z siedzibą w Warszawie ogłosiła wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Zastępów i Gromad za rok harcerski 2017/2018.

Nasza gromada uplasowała się po raz kolejny w KATEGORII ZŁOTEJ w klasyfikacji ogólnopolskiej. Miło nam, że godnie reprezentowaliśmy Hufiec i Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie w tym turnieju.

Iwona Kasprzak

Poprawiony: piątek, 05 października 2018 16:52
 
«« start  poprz. 1 2 3  nast.  koniec »»

© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information