wtorek, 22 października 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
Poczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 
Statystyki

Wizyt razem:614572
Wizyty dzisiaj:217
Wizyty wczoraj:553
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 76.0.3809.132
3%Google Chrome 71.0.3578.98
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 76%Poland (113548)
Unknown flag 21%Unknown (31115)
Germany flag 2%Germany (2606)
France flag <1%France (512)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (300)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 100.24.122.228
Czytamy, więc się ubogacamy
W naszej bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 21 października 2016 14:33
Skalowanie czcionki:

„Lalki pomagajki” receptą na czytelnictwo

Czytanie dziecku bajek jest skuteczną metodą wychowania człowieka wrażliwego, posiadającego bogatą wyobraźnię i umiejącego radzić sobie w życiu dzięki zdobytym umiejętnościom i zdobytej wiedzy. Pomaga ono w sytuacjach trudnych, uczy odróżniania dobra od zła i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów, i czynów.

W naszej biblioteceZ tego też względu 12 października 2016 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie za sprawą nauczycielek Aleksandry Bukowskiej oraz Żanety Wilant pojawiła się interesująca wystawa. Można było zobaczyć na niej książki, które  mogą dopomóc w zrelaksowaniu się, czy też doskonale wyciszyć, choćby przed snem,  po dniu pełnym wrażeń. Pomiędzy publikacjami pochowały się „lalki pomagajki” wykonane przez uczniów klasy IIc. Na tablicy informacyjnej znalazły się z kolei słowa Ursula K. Le Guin „Czytamy książki, by odkryć kim jesteśmy”, które stały się mottem przewodnim podjętej inicjatywy.

Była to pierwsza odsłona projektu  edukacyjnego: „BAJECZKI NA MAŁE I DUŻE SMUTECZKI”, którego główmy celem jest wypracowanie przez dzieci własnych sposobów i umiejętności radzenia sobie z takimi emocjami jak: smutek, strach, zazdrość, złość oraz budowanie pozytywnego obrazu siebie i świata.

Aleksandra Bukowska

Żaneta Wilant

 
DZIEŃ KSIĄŻKOWEGO MISIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 20 października 2016 14:04
Skalowanie czcionki:

Puchatek odwiedził „Julka”

Kto z nas pamięta Kubusia Puchatka i chciałby znów przenieść się do świata bajek, przeżywając z nim zaskakujące przygody? - chyba każdy.

Dzień książkowego MisiaTaką niespodziewana okazję do spotkania z postacią z dzieciństwa, pochodzącą wprost ze Stumilowego Lasu mieli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. 19 października 2016 r. dokładnieDzień książkowego Misia od godziny 10:00 odwiedził ich wesoły, żółciutki miś.

Postać wymyślona przez Aleksandra Milne'a, spacerując po salach lekcyjnych i szkolnych korytarzach przeniosła wszystkich w inną rzeczywistość, zachęcając przy tym do sięgania po książki i to nie tylko od święta. Przy tej stosownej okazji każde dziecko mogło się z misiem przywitać, zamienić przysłowiowe „parę słów” oraz utrwalić to nietuzinkowe spotkanie na fotografii.

Dzień książkowego MisiaNasz miś miał jeszcze dodatkowe zadanie. Wręczył dzieciom prezenty za osiągnięcia w konkursie plastycznymDzień książkowego Misia zorganizowanym przez Magdalenę Mielcarek-Mirek i Ewelinę Piaskowską z okazji DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA. Laureatką pierwszego miejsca została Natalia Górzna, II zdobyła Klaudia  Zaworska, a III - Oliwia Strugała. Wyróżnieni zostali: Kacper Wawrzyniak, Magdalena Ludwiczak, Julia Nowicka, Joanna Szudrowicz, Krzysztof Dębowski, Oliwia Piasecka oraz Paulina Górzna.

Gratulacje dla wszystkich laureatów!

Mamy nadzieję, że inne bajkowe postaci odwiedzą naszą szkołę już niebawem.

Magdalena Mielcarek-Mirek

Poprawiony: czwartek, 20 października 2016 14:04
 
W BIBLIOTECE SZKOLNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 20 października 2016 12:39
Skalowanie czcionki:

W „książkowym” miesiącu

W bibliotece szkolnejPaździernik to miesiąc, w którym od lat szczególnie promowane jest czytelnictwo wsparte zachętą skierowaną do uczniów, by z ochotą sięgali po zasoby biblioteki szkolnej.

Stąd nie bez znaczenia były tematyczne zajęcia koła polonistycznego „Ja i mój język ojczysty”. 20 października 2016 r.W bibliotece szkolej w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, grupa dzieci z klasy VIc pod kierunkiem Przemysława Ciesielskiego przygotowała reklamy ulubionych książek. W swojej pracy wykorzystali zasoby pochodzące wprost ze wspaniale wyposażonej w kilkanaście tysięcy woluminów biblioteki oraz znajdującego się tam Centrum Multimedialnego.

Cieszy fakt, że wspomniana wyżej okazja przyczyniła się do rozwoju kompetencji czytelniczo-pisarskich dzieci i zdobywania przez nie informacji w nowoczesny sposób.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 20 października 2016 12:43
 
PROMUJEMY CZYTELNICTWO INACZEJ NIŻ ZWYKLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 17 października 2016 13:29
Skalowanie czcionki:

MOLIKI - reaktywacja

MOLIKIDla zwiększenia świadomości i celowości sięgania po książkę, i to nie tylko z czysto uczniowskiego obowiązku, polonista - Przemysław Ciesielski reaktywował na wzór minionego roku szkolnego akcję przygotowania tzw. „zachętek” do czytania. Odzew ze strony uczniów był zaskakujący.

Dzieci z IVc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wykonały ciekawe w swojej formie i ogólnym wyrazie - „Moliki”. Czwartoklasiści przygotowali bardzo oryginalne prace przestrzenne. Warto tutaj wspomnieć choćby: sówkę, dżdżownicę, kota, psa czy powszechnie znanego Plastusia.

Ich dzieła zostały wyeksponowane w zaaranżowanej miniwystawie na parterze budynku golińskiego „Julka”.

Przemysław Ciesielski

 
Warto czytać! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 03 października 2016 13:11
Skalowanie czcionki:

Czwartoklasiści zachęcają do czytania…

Czwartoklasiści czytająJak ważną rolę w życiu odgrywa książka  wie każdy, kto po nią sięga. Szkoła krzewi czytelnictwo wśród dzieci. Stara się promować je w sposób innowacyjny. Wykorzystuje do tego każdą okazję. Wpisując się w ten trend, a jednocześnie realizując tematykę zajęć dotyczącą niewerbalnych sposobów komunikacji, uczniowie klas czwartych pod okiem nauczycielki Pauliny Kubsik przygotowali znaki, które zachęcają do czytania. Trzeba przyznać, że wykazali się kreatywnością i wyobraźnią. Ciekawe prace, świadomość roli książki w życiu człowieka to tylko niektóre efekty tego przedsięwzięcia.

Paulina Kubsik

Poprawiony: poniedziałek, 03 października 2016 13:11
 
Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 30 września 2016 13:00
Skalowanie czcionki:

Czytamy!

Dzień Głośnego Czytania29 września 2016 r. obchodziliśmy w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. Jest to wspaniała okazja aby promować czytelnictwo i rozbudzać zainteresowania książką. Każda klasa otrzymała krótkie opowiadanie Moniki Abraszewskiej pt. „Bajka o odważnej pszczole” podzielone na cztery części. Podczas każdej lekcji chętny uczeń czytał kolejny fragment opowiadania. Aby usłyszeć finał, uczniowie zebrali się na placu apelowym podczas długiej przerwy. Oliwia Szwat, uczennica kl. VIa, odczytała ostatni fragment opowiadania. Przedsięwzięcie zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki: Magdalena Mielcarek Mirek i Ewelina Piaskowska w ramach ogólnopolskiej akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

Wszyscy chętni mogą również wziąć udział w konkursie plastycznym zorganizowanym dla najbardziej uważnych słuchaczy. Należy przedstawić wybrany fragment wysłuchanej historyjki w formie rysunkowej. Technika oraz format pozostają do wyboru uczestników, a termin składania prac mija 3 października 2016 r. Zapraszamy wszystkich do udziału i gwarantujemy ciekawe nagrody.   

Ewelina Piaskowska

 
Pobiliśmy rekord PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 26 września 2016 11:00
Skalowanie czcionki:

Podsumowanie akcji "Jak nie czytam, jak czytam"

Z ogromną przyjemnością informujemy, że wspólnie ustanowiliśmy rekord w masowym czytaniu w jednym momencie. Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie z przyjemnością wzięli udział w ogólnopolskiej  akcji masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam", koordynowanej przez nauczycielki - Ewelinę Piaskowską i Żanetę Wilant.

W całej Polsce, 10 czerwca 2016 r. o godzinie 10:00, książki czytało 432 608 osób. To nasz niesamowity sukces i radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawym przedsięwzięciu. Galeria niektórych zdjęć oraz filmów znajduje się na stronie akcji - obejrzyj.

Chcielibyśmy serdecznie pogratulować oraz podziękować za zaangażowanie, ciężką pracę i niezwykłe pomysły. Naprawdę nie spodziewaliśmy się aż takiej frekwencji oraz tak spektakularnych pomysłów.

Ewelina Piaskowska

podziekowanie

Poprawiony: poniedziałek, 26 września 2016 11:08
 
Akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 26 września 2016 10:50
Skalowanie czcionki:

„Kto czyta żyje podwójnie”

Jak nie czytam, jak czytamO zaletach czytania książek chyba nie trzeba nikomu przypominać. Co innego jednak mówić, a co innego wprowadzić te słowa w czyn. Wspaniała wrześniowa pogoda zachęca do tego, aby spędzać czas na świeżym powietrzu. Wykorzystując sprzyjającą aurę  promowaliśmy czytelnictwo wśród dzieci. W czwartek, 15 września 2016 r. o godzinie 11:00, wszyscy uczniowie naszej szkoły wspólnie utworzyli wyraz CZYTAMY. Usiedli na trawie trzymając w ręku wybraną przez siebie książkę i na chwilę pogrążyli się w lekturze.

Koordynatorkami projektu „Jak nie czytam, jak czytam” były Ewelina Piaskowska i Żaneta Wilant.

Ewelina Piaskowska

Poprawiony: poniedziałek, 26 września 2016 11:06
 
HAPPENING NA PRZERWIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 14 września 2016 12:28
Skalowanie czcionki:

Bohater z książki kredą malowany

Bohater z książkiZachęcić uczniów do sięgania po książkę nie tylko z obowiązku jest wiele. O jednym z nich, może mniej spotykanym, który przy okazji niewątpliwie podziałał na wyobraźnię młodego czytelnika przeczytacie poniżej...

14 września 2016 r. z inicjatywy Przemysława Ciesielskiego zorganizowano niecodzienny happening. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie podczasBohater z książki tzw. „długiej przerwy”, używając kredy namalowały na kostce brukowej, którą nota bene wyłożony jest plac apelowy - bohaterów z ulubionych książek. Portrety te przedstawiały postaci te znane jak i mniej znane. Świadczyło to o tym, że uczniowie sięgają nie tylko po obowiązkowe lektury. Czytają, bo lubią...

Bohaterowie z książkiNa zakończenie dodać należy, że wykonane kredą na kostce brukowej prace plastyczne wpisały się w cykl zadań innowacji pedagogicznej „NAUKA+ZABAWA=SUKCES” oraz projektu edukacyjnego: „Czytamy, więc się ubogacamy”. Przede wszystkim jednak były niekonwencjonalnym sposobem na realizację kierunków polityki MEN w zakresie „UPOWSZECHNIANIA CZYTELNICTWA WŚRÓD DZIECI I ROZWIJANIA KOMPETENCJI CZYTELNICZYCH”.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 19 września 2016 13:31
 
DYREKCJA, NAUCZYCIELE, SIOSTRY, UCZNIOWIE… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 06 września 2016 14:32
Skalowanie czcionki:

...czytali „Quo vadis”

Narodowe czytanie„Narodowe Czytanie” - to akcja, która od lat ma na celu zachęcenie naszych rodaków do sięgania po słynne dzieła wybitnych pisarzy i to nie tylko od święta. W tym roku wszyscy chętni zmagali się z tekstem „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

W tę wielką, powszechną inicjatywę, której patronowała Para Prezydencka, wpisała się także społeczność SzkołyNarodowe czytanie Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Fragment XII części nagrodzonego Noblem dzieła przeczytali we własnej interpretacji: dyrektor Jolanta Krucka, nauczyciele - Iwona Kasprzak, Paulina Kubsik, s. Liliana Socha CSDP, s. Laurencja Chodźko CSDP, Agnieszka Sołtysiak, Magdalena Mielcarek-Mirek oraz uczniowie - Barbara Stolarska (VIa), Daria Marciniak (VIa), Weronika Piątkowska (VIc) i Piotr Kucharski (VIa). W akcję włączył się także praktykant - Jakub Siutkowski.

Narodowe czytanieHappening, który został zorganizowany na dziedzińcu szkoły przez polonistęPrzemysława Ciesielskiego we współpracy z Beatą Matczak i Magdaleną Mielcarek-Mirek spotkał się z zaskakującą aprobatą ze strony społeczności golińskiego „Julka”. Narodowe czytanie

Warto zauważyć, iż niewątpliwymi „smaczkami” zorganizowanego przedsięwzięcia, oprócz czytania, było stemplowanie pamiątkową pieczęcią przyniesionych przez uczniów zeszytów oraz spotkanie z samym autorem powieści – Henrykiem Sienkiewiczem. W rolę pisarza z epoki pozytywizmu wcielił się z niezwykłym przejęciem i żyłką aktorską Adam Karnafel z kl. VIc

Na zakończenie niniejszego artykułu warto dodać, że wspomniany wyżej niekonwencjonalny sposób spojrzenia na głośne czytanie niełatwego wcale w swojej treści i przesłaniu „Quo vadis”, przypomniał uczniom o potrzebie dbałości o nasz rodzimy język i narodową tożsamość.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 23 września 2016 07:45
 


© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information