środa, 19 czerwca 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
Poczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
Statystyki

Wizyt razem:574097
Wizyty dzisiaj:3
Wizyty wczoraj:456
Przeglądarki
12%Google Chrome 41.0.2272.96
5%Google Chrome 73.0.3683.90
5%Google Chrome 71.0.3578.99
5%Google Chrome 71.0.3578.98
4%Google Chrome 70.0.3538.80
4%Google Chrome 74.0.3729.157
4%Google Chrome 72.0.3626.121
4%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 72.0.3626.105
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 79%Poland (85930)
Unknown flag 17%Unknown (19036)
Germany flag 2%Germany (2313)
France flag <1%France (421)
Ukraine flag <1%Ukraine (229)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 52.204.98.217
Gromada zuchowa
Zuchowa inicjatywa na 2 maja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 25 maja 2013 15:28
Skalowanie czcionki:

 Biało – czerwona flaga „Odważnych Gumisiów”

Flaga z kartekWyrażać pamięć o 2 maja, czyli Święcie Flagi RP można na wiele sposobów. Jeden z nich zaproponowała 7. GZ „Odważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie ich drużynowa – Iwona Kasprzak. Dzieci zrzeszone w tej organizacji przygotowały na jednej ze zbiórek (30 kwietnia 2013 r.) flagę Polski. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że została ona wykonana z biało – czerwonych kartek. Dodatkowo golińskie zuchy pod kierunkiem swojej drużynowej i jej zachęt wykonały galaretkowatą potrawę w narodowych barwach, którą ze smakiem później spałaszowały. Te inicjatywy były bardzo ciekawe. W tym przypadku po raz kolejny potwierdziła się zasada, że poprzez zabawę można uczyć – także patriotyzmu.

Iwona Kasprzak,
Przemysław Ciesielski

 
Aktywne Odważne Gumisie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 13 kwietnia 2013 16:16
Skalowanie czcionki:

Na Dniu Myśli Braterskiej [GALERIA]

Odważne Gumisie7. Gromada Zuchowa „Odważne Gumisie” zrzeszona przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod czujnym okiem drużynowej Iwony Kasprzak stara się aktywnie brać udział w różnych okolicznościowych spotkaniach i uroczystościach.

Kolejna okazja do wspólnego spotkania ze skautami z terenu nadarzyła się 23 lutego 2013 r. w Krzymowie. Wspomniana data w tym przypadku nie była bez znaczenia. Właśnie wtedy obchodzono Dzień Myśli Braterskiej. Stał się on także znakomitą okazją do zorganizowania Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Wrzask”, którego poprzedziły zadania mobilizujące wszystkie zuchy do działania i aktywnego spędzenia czasu.

„Odważne Gumisie” z Goliny zlecone im polecenia miały wykonać między innymi na tamtejszym cmentarzu parafialnym. Dzieci odnalazły tam pomnik mieszkańców Krzymowa poświęcony Polakom walczącym o niepodległość. Kolejnymi zadaniami były, dotarcie do miejscowego urzędu pocztowego i budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Nie lada atrakcją było wykonywanie ciastek pod okiem mistrzyń z Koła Gospodyń Wiejskich. Ponadto golińskie zuchy z przygotowanych materiałów plastycznych wykonały bardzo ciekawy most. Zwiedziły tez miejscowy kościół parafialny, zobaczyły dzwonnicę. Korzystając z zimowej aury w oczekiwaniu na zadania ulepiły bałwana. W końcu po posiłku przyszedł czas na najważniejszy punkt tego dnia – swoisty gwóźdź programu, którym był Festiwal Piosenki Harcerskiej „Wrzask”. 7. Gromada Zuchowa „Odważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie także zaznaczyła w nim swój silny akcent w utworze „Idzie kot”. Występując każdy skaut z naszej placówki przebrany był za tytułowe zwierzę. Dzieci za udział w festiwalu otrzymały okolicznościowy dyplom oraz upominki.

Tegoroczny Dzień Myśli Braterskiej obchodzony cyklicznie z racji kolejnej rocznicy urodzin twórcy światowego skautingu generała Roberta Baden – Powella na pewno był znakomitą odskocznią od codzienności i sposobem na dobrą zabawę.

Iwona Kasprzak,
Przemysław Ciesielski,
fot. Sylwia Sieczka

Poprawiony: środa, 17 kwietnia 2013 20:40
 
150 lat minęło PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 16 lutego 2013 14:03
Skalowanie czcionki:

Bieg w imię Powstania Styczniowego

Zuchy w akcjiMiniony miesiąc, a przypomnijmy mamy teraz luty sprzyjał organizowaniu  licznych uroczystości inaugurujących 150. rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego. Jedna z nich odbyła się w drugim tygodniu ferii zimowych w Koninie przy Wale Tarejwy - miejscu, gdzie najprawdopodobniej stracony został kapucyn ojciec Maksymilian - kapelan uczestników tamtego zrywu niepodległościowego. Ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego wzięły w niej udział dzieci zrzeszone w 7. Gromadzie ZuchowejOdważne Gumisie” pod kierunkiem swojej drużynowej Iwony Kasprzak.

Mapa biegu terenowegoOficjalne spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godz. 15:00 przy krzyżu i głazie pamiątkowym. Tam spotkali się między innymi: samorządowcy z Wielkopolski, Konina, powiatu i regionu, harcerze, kombatanci. Pod krzyżem oraz głazem złożono kwiaty, zapalono znicze. Później przyszedł czas na bieg terenowy, w którym wzięli udział także przedstawiciele golińskiego „Julka”. Tej rekreacji z mapą w ręku sprzyjało przede wszystkim bliższe zapoznanie się z postacią o. Maksymiliana Tarejwy – wybitnego bohatera tamtych dzięwiętnastowiecznych styczniowych dni. Po dość wyczerpującym biegu, mimo siarczystego mrozu wszyscy zasiedli przy ognisku. Ta wyjątkowa atmosfera sprzyjała wspólnemu śpiewaniu pieśni patriotycznych, a także wzmocnieniu ciała smakowitym bigosem.

Iwona Kasprzak,
Przemysław Ciesielski

 
Przed świętami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 22 grudnia 2012 12:21
Skalowanie czcionki:

Światełko z Betlejem w Golinie

Przekazanie światełka z BetlejemHistoria Betlejemskiego Światełka Pokoju ma już swoją długoletnią tradycję. Przemierza ono setki tysiące kilometrów, by z krajów Dalekiego Wschodu dotrzeć za pośrednictwem skautów do Europy. Do Polski ogień ten przekazują od lat harcerze ze Słowacji. Do naszego regionu – Wielkopolski też dociera ono co roku. Wszystko to za sprawą gromad zuchowych prężnie działających na jego terenie.

17 grudnia 2012 r. także Ziemia Konińska wzbogaciła się o ogień z Betlejem. Uroczyste przekazanie go poszczególnym grupom miało miejsce na pl. Wolności w Koninie bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej w kościele pw. Bartłomieja Ap. W tym doniosłym wydarzeniu wzięła udział także 7. Gromada ZuchowaOdważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z drużynową Iwoną Kasprzak. Nazajutrz trafiło ono do macierzystej placówki.

Przemysław Ciesielski
fot. s. Laurencja Chodźko

Poprawiony: poniedziałek, 07 stycznia 2013 08:13
 
Nasze zuchy w akcji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 28 listopada 2012 00:40
Skalowanie czcionki:

Jesienny Piknik Zuchowy [GALERIA]

Zuchy z GolinyW dniach od 24-25 listopada 2012 roku w Gimnazjum nr 3 w Koninie przeprowadzony został Jesienny Piknik „Florek”, na który zjechały liczne gromady zuchowe.

Grupą zuchów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zaopiekowały się: p.  Iwona Kasprzak (drużynowa), Sylwia Sieczka (przyboczna) i p. Aleksandra Gołdych.

Tegoroczny piknik przebiegał pod hasłem W zdrowym ciele, zdrowy duch. Organizatorzy zapewnili dzieciom liczne atrakcje. Odbyły się gry sportowe: unihokej i halowa piłka nożna, zajęcia z felinoterapii oraz liczne zabawy integrujące najmłodszych: z chustą animacyjną, plastyczne, twister.

Posumowanie pikniku miało miejsce na uroczystym apelu, w czasie którego nagrodzono zuchy za uczciwą i ambitną rywalizację.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2012 18:51
 
Lekcja historii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 18 listopada 2012 16:52
Skalowanie czcionki:

Uroczysty apel [GALERIA]

ApelListopadowe Święto Niepodległości, obchodzone na pamiątkę odzyskania przez Polskę wolności w 1918 roku, stało się impulsem do przeprowadzenia w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przedstawienia pt. „Lekcja historii”, w którym wystąpili uczniowie z klasy czwartej i piątej, przygotowani przez nauczycielkę języka polskiego p. Aleksandrę Gołdych. Apel uświetniły występy chórku pod kierunkiem p. Moniki Łasińskiej i piękne dekoracje wykonane przez p. Beatę Matczak. W przygotowaniu dekoracji pomagali też  - p. Jarosław Bartłomiejczak, p. Przemysław Ciesielski, p. Mariusz Witkowski.

* * *

Msza za Ojczyznę [GALERIA]

Poczet sztandarowyW niedzielę obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej, skąd uczestnicy uroczystości, wraz z pocztem sztandarowym i dyrekcją naszej szkoły -  p. Jolantą Krucką i p. Joanną Smuszkiewicz, przemaszerowali na plac Kazimierza Wielkiego pod pamiątkową tablicę poległych za Ojczyznę, gdzie gromada zuchowa prowadzona przez p. Iwonę Kasprzak złożyła symboliczną wiązankę kwiatów.

* * *

Tematyczna wystawa, gazetki i pogadanki [GALERIA]

WystawaAby to święto było czymś więcej niż tylko chwilą wspomnień i zadumy, nauczyciele przybliżyli uczniom jego historię, przeprowadzając odpowiednie pogadanki na lekcjach wychowawczych oraz organizując w każdej sali lekcyjnej tematyczne gazetki. Ponadto p. Beata Matczak oraz p. Halina Nowicka i uczniowie klas I-III przygotowali na szkolnym korytarzu wystawę na temat Święta Niepodległości.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: niedziela, 18 listopada 2012 17:25
 
Spotkanie integracyjne "Odważnych Gumisiów" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 27 października 2012 17:19
Skalowanie czcionki:

O ziemniakach wiedzą wszystko [GALERIA]

Święto Pieczonego Ziemniaka - klasa I b z wychowawczynią Iwoną Kasprzak (fot. Jakub Kasprzak)Ziemniaki, kartofle lub po prostu wielkopolskie pyry – nic dodać nic ująć w przypadku, gdy chodzi o synonimię doskonale znanego nam warzywa. Stanowi ono jedno z najbardziej powszechnych jesiennych plonów ziemi.

23 października 2012 r. dzieci zrzeszone w 7. Gromadzie Zuchowej "Odważne Gumisie" wzięły udział w wyjątkowym integracyjnym spotkaniu z ziemniakami w tle. Wszystko to za sprawą pomysłu ich drużynowej – Iwony Kasprzak. Inicjatorka ta przygotowała dla swoich podopiecznych tzw. „Święto Pieczonego Ziemniaka”, w ramach którego pierwszoklasiści uczestniczyli w zabawie mającej na celu poszukiwanie różnokształtnych bulw. Dostarczyła im ona wiele radości.

Dodatkowo klimat tamtych chwil został okraszony ciekawą historią o pochodzeniu ziemniaka. Zwieńczeniem tego jesiennego spotkania było bezpieczne upieczenie wspomnianego warzywa w przygotowanym wcześniej ognisku.

Przemysław Ciesielski

 

Poprawiony: niedziela, 04 listopada 2012 17:18
 
W rok po odsłonięciu obelisku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 15 kwietnia 2011 00:07
Skalowanie czcionki:

W hołdzie poległym [GALERIA]

Jan KobylińskiNiekwestionowanym symbolem kaźni i ofiary Polaków był i jest Katyń. Dla uczczenia pamięci tamtych ludzi oraz ku czci kapitana Michała Kobylińskiego 15 kwietnia 2010 r. poświęcono i odsłonięto na placu przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie symboliczny obelisk. W blisko rok po tym wydarzeniu Monika Łasińska zorganizowała we współpracy z: Iwoną Kasprzak, Moniką Borek, Mariuszem Witkowskim, Przemysławem Ciesielskim, zuchami, chórkiem, pocztem sztandarowym okolicznościowy apel, na który złożyły się nostalgiczne piosenki i liryczne wiersze. W akademii oprócz dyrekcji, nauczycieli, dzieci i harcerzy z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika wzięli udział zaproszeni goście, wśród których byli: Jan Kobyliński, Prezes Związku Kombatantów RP Eugeniusz Grobelny, ks. prałat Marian Górski, zastępca burmistrza Andrzej Budny, Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Kapturska oraz radny Wojciech Grodzki. Dopełnieniem części artystycznej było złożenie pod obeliskiem wiązanek kwiatów i ziemi z katyńskich grobów, którą przywiózł Jan Kobyliński.

Monika Łasińska
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 15 kwietnia 2011 00:41
 
W Miejskim Domu Kultury PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 04 marca 2011 20:58
Skalowanie czcionki:

KARNAWAŁ ZUCHOWY

ZuchyKarnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. To czas oczekiwany, świąteczny i kolorowy. Nieodłącznym jej elementem są bale karnawałowe. Zagościły one już dawno w szkołach, przedszkolach, świetlicach, ogniskach, klubach dziecięcych, ośrodkach kultury.

W myśl znanej piosenki „Niech żyje bal” idą także zuchy! Bo skoro w karnawale bawią się dorośli, to dlaczego swego balu nie mogą mieć dzieci?

ZuchyW Domu Kultury w Golinie,  w zimowej aurze 31 stycznia 2011 roku w miejscowej sali odbył się Zuchowy Karnawał, który zgromadził liczną grupę zuchów: z Goliny, Żychlina, Brzeźna, Konina. Bal odbył się z ramienia Namiestnictwa Zuchowego ZHP Konin. Koordynatorką zabawy była nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie drużynowa 7 Gromady Zuchowej „Odważne Gumisie” Iwona Kasprzak.  Zuchy bawiły się pod okiem swoich drużynowych: Zofii Błaszczyk, Marcina Osucha, Izabeli Szymczak, Patrycji Kujawy.

ZuchyW sali udekorowanej balonami oraz pracami przygotowanymi przez dzieci zaczęła się huczna zabawa karnawałową prowadzona przez animatorkę kultury Lucynę Sapalską, która w sposób niezwykły zachęciła wszystkich przybyłych do zabawy przy muzyce, karnawałowych grach i konkursach. Do zabawy włączyli się również przybyli rodzice.Należy wspomnieć, że wszystkie zuchy były przebrane za wróżki, księżniczki, królewny, czarodziejów, rycerzy, spidermmanów itp.

Dziękujemy Pani dyrektor Lucynie Lenard - Woźniak za życzliwość i umożliwienie zoorganizowania Zuchowego Karnawału oraz Pani Lucynie Sapalskiej za wystrzałową zabawę!

W trakcie balu wszyscy uczestnicy odwiedzili Galerię Przejściową Domu Kultury w Golinie, gdzie eksponowana była wystawa szopek bożonarodzeniowych „Żłóbek Wielkopolski 2010” oraz „Chopinowskie Inspiracje”.

Przypominamy, że w Domu Kultury w Golinie prowadzona jest akcja „Ferie w Mieście”, w trakcie których prowadzone są zajęcia plastyczne, wokalne, instrumentalne. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:00-18:00. Udział we wszystkich formach zajęć bezpłatny! 

Damian Ciesielski
Iwona Kasprzak

 

Poprawiony: piątek, 04 marca 2011 21:09
 
Zadbaj o swoje zdrowie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 09 lutego 2011 22:51
Skalowanie czcionki:

Dzień Babci i Dziadka po nowemu [GALERIA]

ZuchyStyczeń był pracowitym i obfitującym w wydarzenia miesiącem dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Przystępując, z inicjatywy Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu oraz Wielkopolskiego Centrum Onkologii,do realizacji konkursu „Dzień Babci po nowemu”, aktywnie popularyzowali badania mammograficzne wśród kobiet po pięćdziesiątym roku życia w ramach profilaktyki raka piersi oraz starali się wpłynąć na zachowania prozdrowotne bliskich im osób.

Uczennice starszych klasUczennice – Oliwia Lewandowska (VI „c”), Wiktoria Jabłońska (V „c”), Wiktoria Szymaniak (V „c”), Monika Grzybulska (V „c”), Liwia Skórzewska (V „c”), Sandra Piotrowska (V „c”) – przygotowały własne wiersze, opowiadania, prezentację multimedialną i plakaty zachęcające Panie do wykonania bezpłatnego badania mamograficznego. Najciekawsze prace zostały nie tylko wysłane na konkurs, ale też zaprezentowane lokalnej społeczności na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. W akcji wzięły również udział zuchy z gromady Odważne Gumisie, które przygotowały okolicznościowe wiersze, piosenki i piękne laurki dla gości.

Za realizację programu i uroczystości odpowiedzialne były nauczycielki – Aleksandra Gołdych i Iwona Kasprzak.

Aleksandra Gołdych
Iwona Kasprzak

Poprawiony: czwartek, 10 lutego 2011 00:03
 
W rocznicę Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 12 listopada 2010 20:46
Skalowanie czcionki:

Pamiętają o Ojczyźnie [GALERIA]

Apel 9 listopada w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tą podniosłą uroczystość przygotowały: Ewa Kazimierczak, Danuta Wysokowska, Monika Łasińska, Agnieszka Sołtysiak, Monika Borek. Uczniowie wraz z wychowawcami mieli możliwość wysłuchania tematycznych wierszy oraz patriotycznych piosenek.

Przemarsz delegacji11 listopada w związku z 92. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości dyrektor Jolanta Krucka wraz z nauczycielami: Aleksandrą Gołdych, Iwoną Kasprzak, Przemysławem Ciesielskim, zuchami i sztandarem szkolnym uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona przez ks. prałata Mariana Górskiego w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie.

Złożenie kwiatówPo nabożeństwie uczestnicy uroczystości przeszli na pl. Kazimierza Wielkiego, by pod pomnikiem „Tym, co za Polskę życie oddali” złożyć wiązanki kwiatów. W imieniu naszej szkoły gest ten uczyniła 7. Gromada Zuchowa „Odważne Gumisie”.

Aleksandra Bukowska
Przemysław Ciesielski

Krótkie filmy z apelu znajdują się poniżej...

Poprawiony: niedziela, 14 listopada 2010 17:39
Więcej…
 
«« start  poprz. 1 2 3  nast.  koniec »»

Strona 2 z 3
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information