wtorek, 22 października 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
Poczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 
Statystyki

Wizyt razem:614572
Wizyty dzisiaj:217
Wizyty wczoraj:553
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 76.0.3809.132
3%Google Chrome 71.0.3578.98
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 76%Poland (113548)
Unknown flag 21%Unknown (31115)
Germany flag 2%Germany (2606)
France flag <1%France (512)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (300)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 100.24.122.228
Gromada zuchowa
Gumisie u Florka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 22 marca 2015 16:09
Skalowanie czcionki:

Biwak zuchowy [GALERIA]

Na biwakuJesienny trening odwagi, kondycji fizycznej oraz bystrości umysłu został zaliczony przez gromady zuchowe należące do Hufca ZHP Konin im. Szarych Szeregów. 21 i 22 listopada 2014 roku w Gimnazjum nr 3 w Koninie odbył się Biwak Zuchowy „Florek”, gdzie nie zabrakło „Odważnych Gumisiów”  - 7 GZ z  naszej szkoły. Około 200 uczestników wzięło udział w dwudniowych rozgrywkach.

Już w pierwszym dniu nasi uczniowie pod czujnym okiem druhny Iwony Kasprzak oraz nauczycielki Justyny Szczot mieli wiele atrakcji i niespodzianek. Przejazd z Goliny do Konina odbył się autobusem, co dla najmłodszych stanowiło nie lada wyzwanie. Następnie zuchy zmierzyły się z zadaniem zakupu produktu spożywczego o wartości nie większej niż 2 złote. W wieczornej porze nastał czas na „świeczkowisko”. Zgromadzone gromady zuchowe prezentowały wówczas przygotowane zadanie, jakim była jedna z zabaw lub gier podwórkowych. Nasza gromada przygotowała grę w kapsle. Okazało się, iż dzieci świetnie bawią się przy tego typu zabawach, ucząc się jednocześnie zdrowej rywalizacji. Nie da się  ukryć, iż Gumisie niejednokrotnie odnosiły zwycięstwo. Po spokojnej nocy wszystkie zuchy pełne energii przystąpiły do rozgrywek w unihokeja, piłki nożnej zbijanego. W trakcie miały miejsce liczne zabawy, m.in. z chustą animacyjną, obrona twierdzy, wyścigi rzędów, roztańczone krzesła i wiele innych. Na pewno czas spędzony na biwaku przyniósł zuchom wiele wrażeń. Za udział otrzymali drobne upominki oraz dyplom. Honorową nagrodę – medal „Króla Strzelców” w piłce nożnej zdobył jeden z Gumisiów – Łukasz Dybczak, z czego jesteśmy bardzo dumni. Droga powrotna pociągiem była ostatnią przygodą jesiennego biwaku.

Iwona Kasprzak
Justyna Szczot

Poprawiony: niedziela, 22 marca 2015 16:39
 
Inauguracja Roku Harcerskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 15 października 2014 16:45
Skalowanie czcionki:

Szaroszeregowi tropiciele z Goliny

Tak jak przed laty bohaterowie Szarych Szeregów musieli wykazać się dla dobra Ojczyzny wieloma umiejętnościami, tak dziś Wy musicie pokazać, ze potraficie sprostać wielu zadaniom.

ZuchyTe oto słowa rozpoczynały okolicznościową instrukcję, którą otrzymały zuchy przybyłe w pierwszej połowie października 2014  r. do Starego Miasta na XVII Złaz Hufca ZHP Konin. Przyświecało mu hasło: „Szaroszeregowym tropem”. Wśród zgromadzonych tam skautów nie mogło zabraknąć 7. GZ „Odważne Gumisie” z drużynową Iwoną Kasprzak ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Przybyli do Starego Miasta młodzi ludzie wraz z opiekunami wzięli udział bardzo ciekawej i efektownej grze terenowej pt. „Godzina W”, w której trzeba było posługiwać się kryptonimami oraz pseudonimami. Zadaniem zuchów było m.in. odnalezienie miejsc ujętych na przygotowanych przez organizatorów mapkach. Dodatkowo skauci rozwiązali zagadkę o listonoszach, wykonali ulotki w zakonspirowanej drukarni. Mieli też sprostać zadaniom matematycznym, w tym temu dotyczącemu podania liczby okien we frontowej ścianie przedszkola, ponadto liczyli powstańcze kotwice. Nie lada gratką było także przeprowadzenie ankiety wśród mieszkańców Starego Miasta odnośnie wiedzy o Szarych Szeregach i powstaniu warszawskim. Zuchy  spotkały się też ze strażnikami więziennymi. Przyszywali plakietki do mundurów na wieczór Bohatera Hufca.

Wszystkie zadania wykonywane były przez przybyłe na złaz zuchy z wielką pieczołowitością i zaangażowaniem. Nikomu przy tym nie zabrakło zapału, a oto przecież chodziło.

Iwona Kasprzak,
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 02 listopada 2014 12:14
 
Aktywne zuchy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 09 marca 2014 22:17
Skalowanie czcionki:

Odważne Gumisie” na „Wrzasku

Zuchy na biwaku w SłupcyPod koniec lutego 2014 r. 7. Gromada ZuchowaOdważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z drużynową Iwoną Kasprzak wzięła udział w okolicznościowym biwaku. Jego organizacji sprzyjał Dzień Myśli Braterskiej, który tym razem odbył się w Słupcy. Program zuchowego spotkania był bardzo bogaty. Milusińscy i ich opiekunowie czynnie włączyli się w przebieg gry terenowej. Dzięki niej dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat pracy policji i straży pożarnej. W słupeckim Muzeum Regionalnym poznali historię miasta, a w tamtejszym parku szukali pomników przyrody oraz tego upamiętniającego kompozytora, rodaka tamtej ziemi – Apolinarego Szelutę. Po obiedzie wzięli udział w Festiwalu Piosenki Zuchowej „Wrzask”, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury. Golińskie zuchy zaprezentowały w czasie jego trwania piosenkę pt. „Wesoła drużyna”.

W czasie poszczególnych występów wszystkim uczestnikom dopisywały wspaniałe humory oraz udzieliła się znakomita zabawa. Zwieńczeniem bardzo aktywnego dnia było przygotowanie autorskiej strony w „Gazecie Słupeckiej” z udostępnionych materiałów papierniczych. Biwak zakończyło ognisko nad brzegami miejscowego jeziora. Zuchy z „bagażem” bardzo dobrych doświadczeń wróciły do Goliny.

Iwona Kasprzak
Przemysław Ciesielski

 
Wkrótce święta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 23 grudnia 2013 17:54
Skalowanie czcionki:

Mamy ogień z Betlejem

Przekazanie światełka z BetlejemHistoria Betlejemskiego Światełka Pokoju ma już swoją długoletnią tradycję. Przemierza ono setki tysiące kilometrów, by z krajów Dalekiego Wschodu dotrzeć za pośrednictwem skautów do Europy. Do Polski ogień ten przekazują od lat harcerze ze Słowacji. Do naszego regionu – Wielkopolski też dociera ono co roku. Wszystko to za sprawą gromad zuchowych prężnie działających na jego terenie.

17 grudnia 2013 r. także Ziemia Konińska wzbogaciła się o ogień z Betlejem. Uroczyste przekazanie go poszczególnym grupom miało miejsce na pl. Wolności w Koninie bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej w kościele pw. Bartłomieja Ap. W tym doniosłym wydarzeniu wzięła udział także 7. Gromada ZuchowaOdważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z drużynową Iwoną Kasprzak. Nazajutrz trafiło ono do macierzystej placówki. Warto dodać, że światełko za pośrednictwem zuchów dotarło także do Sióstr Opatrzności Bożej posługujących w naszej parafii oraz pracowników Domu Kultury.

Przemysław Ciesielski

 
W rocznicę Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 17 listopada 2013 16:07
Skalowanie czcionki:

Wierni Ojczyźnie!

Poczet sztandarowy11 listopada 2013 r., w związku z 95. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości dyrektor Jolanta Krucka wraz z nauczycielami: Iwoną Kasprzak, Kornelią Topor - Pustelnik, s. Laurencją Chodźko, s. Aurelią Leszczyńską, zuchami i pocztem sztandarowym uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie sprawowanej w intencji Ojczyzny.

Odważne GumisiePo nabożeństwie uczestnicy uroczystości przeszli na pl. Kazimierza Wielkiego, by pod pomnikiem „Tym, co za Polskę życie oddali” złożyć wiązanki kwiatów. W imieniu Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie gest ten uczyniła 7. Gromada Zuchowa „Odważne Gumisie”.

Aleksandra Bukowska
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 17 listopada 2013 16:13
 
Zbiórka zuchowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 02 listopada 2013 17:56
Skalowanie czcionki:

„Odważne Gumisie” przy ognisku

Odważne GumisieZiemniaki, czyli wielkopolskie pyry stanowią jedno z najbardziej powszechnych jesiennych plonów ziemi.

Temat wspomnianego daru jesieni stanowił tło zbiórki dzieci zrzeszonych w 7. Gromadzie Zuchowej „Odważne Gumisie”. Odbyła się ona pod koniec października 2013 r. za sprawą drużynowej – Iwony Kasprzak. Wspomniana inicjatorka przygotowała dla swoich podopiecznych tzw. „Święto Pieczonego Ziemniaka”, w ramach którego uczestniczyli oni w różnych zabawach, pląsach i grach, dostarczających im wiele radości.

Dodatkowo klimat tamtych chwil został okraszony ciekawą historią o pochodzeniu wielkopolskiej pyry. Zwieńczeniem tego jesiennego spotkania było bezpieczne upieczenie wspomnianego warzywa w przygotowanym wcześniej ognisku.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 02 listopada 2013 18:06
 
Zuchy w Koninie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 14 października 2013 14:31
Skalowanie czcionki:

7. gromada na zlocie [GALERIA]

Zuchy5 października 2013 r. w Koninie odbyła się inauguracja XVI Zlotu Hufca ZHP „Na bursztynowym szlaku”. Wzięły w niej udział także skauci z Goliny pod kierunkiem swojej drużynowej Iwony Kasprzak.

Zuchy na miejsce docelowe dotarły rożnymi środkami lokomocji. Niezłą frajdę sprawiły im przejazdy pociągiem oraz autobusem MZK. Spotkanie rozpoczęło się na rynku w Starym Koninie okolicznościowymi zabawami i pląsami. Potem przyszedł czas na bieg terenowy, który opierał się o szereg ciekawych zadań do wykonania. Były to między innymi: dotarcie do 10 wyznaczonych punktów, odszukanie fragmentów puzzli, odszukanie kobiety z żółtym szalikiem, pana z parasolem i zrobienie sobie z nimi zdjęcia, znalezieniu kamienic, w których numerze jest liczba „4”. W międzyczasie zuchy poznały zabytki i ciekawe miejsca związane z Koninem np. Słup Milowy, ratusz, kościół pw. św. Bartłomieja Ap., Dworek Zofii Urbanowskiej, Wieżę Ciśnień, Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego. Miejscem docelowym wieńczącym  dzień zmagań i zabawy była Szkoła Podstawowa nr 9, gdzie po południu odbyły się rozgrywki sportowe. Dzielne golińskie zuchy wraz z drużynową Iwoną Kasprzak zmęczone, ale pełne pozytywnych emocji i wrażeń oraz nowych doświadczeń wróciły wieczorem do swoich domów. Śmiało można rzec, że XVI zlot można zaliczyć do udanych.

Iwona Kasprzak,
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 02 listopada 2013 20:25
 
7. GZ na uroczystości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 13 października 2013 15:45
Skalowanie czcionki:

„Odważne Gumisie” na Malcie [GALERIA]

Odważne Gumisie7. Gromada Zuchowa „Odważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz ze swoją drużynową - Iwoną Kasprzak aktywnie uczestniczy w „życiu” i działalności rejonowego skautingu.

28 września 2013 r.  w Poznaniu na Malcie odbyła się okolicznościowa uroczystość odsłonięcia - po 20 latach odbudowy - pomnika poświęconego Wielkopolskim Harcerzom poległym w walce o niepodległość w latach 1918 – 1920. Wśród zgromadzonych tam uczestników była również 7. Gromada Zuchowa „Odważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z drużynową - Iwoną Kasprzak. Po odsłonięciu monumentu, którego dokonali prezydent Poznania Ryszard Grobelny, naczelnik ZHP oraz komendant Chorągwi Wielkopolskiej przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie oraz skosztowanie przepysznej grochówki.

Warto dodać, iż golińskie zuchy korzystając z okazji wyjazdu do stolicy Wielkopolskie skorzystały z niebywałej możliwości zwiedzenia tamtejszego rynku z zabytkowym ratuszem oraz kolorowymi kamieniczkami.

Iwona Kasprzak,
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 02 listopada 2013 20:27
 
Zuchy w Wilczynie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 28 czerwca 2013 12:00
Skalowanie czcionki:

„Wędrowali” do… zdrówka

ZuchyCo roku, w Wilczynie z inicjatywy phm. Teresy Depińskiej – Kapeli, odbywa się biwak z okazji Hufcowego Dnia Zucha. Tym razem miał on miejsce 22 czerwca 2013 r.

Swój silny akcent zaznaczyła tam także 7. GZ „Odważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z przyboczną Sylwią Sieczką i drużynową Iwoną Kasprzak. Na przysłowiową „chwilę” przed końcem roku szkolnego wszyscy uczestnicy bawili się tam wesoło, zaliczając kolejne zadanie programowe, którego myślą przewodnią była „Wędrówka do zdrówka”. Dzieci dzięki atrakcyjnym metodom prowadzenia spotkania dowiedziały wiele o witaminach. Za pomocą zmysłu dotyku rozpoznawały różne owoce i warzywa. Poznawały też przyprawy używane w kuchni. Wykonały z dostępnych materiałów wybrane warzywo i owoc (w przypadku golińskich zuchów były to odpowiednio - banan i ogórek). Na pewno dużo radości dostarczyły im gry ruchowe typu rzuty do celu szyszką, przenoszenie na wyznaczone miejsce orzecha na łyżce. Nie lada atrakcje stanowiły też  zabawa na dmuchanym zamku oraz krótki pobyt nad Jeziorem Wilczyńskim.

Młodzi ludzie wrócili do swoich domów z bagażem nowych doświadczeń oraz mnóstwem pozytywnych wrażeń.

Iwona Kasprzak,
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 25 sierpnia 2013 15:28
 
Na zlocie w Lesznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 28 kwietnia 2013 10:47
Skalowanie czcionki:

„Odważne Gumisie” wśród zwierząt [GALERIA]

Zuchy z drużynową Iwoną KasprzakCo roku wielkopolskie zuchy spotykają się w wyznaczonych miejscach naszego regionu. Sprzyja temu dobra zabawa integrująca skautów.

W dniach 19. – 21 kwietnia 2013 r.  odbył się Zlot Wielkopolskich Zuchów. Tym razem przyświecało mu hasło „W krainie zwierząt”, natomiast miejscem docelowym spotkania była Szkoła Podstawowa im. Króla Stanisława  Leszczyńskiego  w Lesznie. Wśród 180 uczestników znalazło się też 9 skautów z 7. Gromady Zuchowej „Odważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Wyruszyli tam pod opieką swojej drużynowej – Iwony Kasprzak. Wspólnie z bracią z Żychlina reprezentowali   Hufiec im. Szarych Szeregów w Koninie. Wspomniany wyżej zlot trwał 3 dni. Poniżej relacja z tego wyjazdu.

Po przyjeździe  zuchy wraz z drużynową zostali  zakwaterowani w jednej z sal    konferencyjnych. Wieczorem odbyło się widowisko integracyjne. W czasie jego trwania  wszystkie gromady po wcześniejszym zaprezentowaniu się, wspólnie bawiły się przy piosenkach i pląsach. Drugi dzień, a była to sobota był bardzo pracowity. Dzieci samodzielnie przygotowały sobie śniadanie. Po nim wyruszyli w teren, aby wykonać czekające na nich zadania. Najpierw z zamkniętymi oczami malowali na kartce dowolne zwierzę (kot). Potem na chodniku przy tamtejszym kościele za pomocą kolorowej kredy rysowali wybrane przez gromadę zwierzątko. Tym razem była to ryba. Wykonali też zwierzę z balonów i materiałów papierniczych. Bawili się w kalambury. Po wykonaniu zadania z puzzlami i dołączeniu ogona osiołkowi (kolejne zadanie na punkty) dotarli do minizoo. Tam skorzystali z dobrodziejstw tamtejszego placu zabaw. Potem powrócili do wykonania dalszych zadań i zdobywania punktów oglądając po drodze ciekawe okazy zwierząt: małpę kumak, żubry, strusie, świnki morskie i inne. Po obiedzie pojechali autobusem podmiejskim do kina na film pt. „Księga dżungli”. W drodze powrotnej podziwiali zabytkowe budowle Leszna. Wieczorem, na apelu podsumowującym zlot okazało się, że zajęli 5 miejsce. Po kolacji samodzielnie przygotowanej odbyła się sesja naukowa, podczas której zaprezentowali tematyczne plakaty - jeden dotyczący krowy, drugi - opieki nad psem. Wykonali też techniką origami zieloną żabkę. Ten sobotni dzień był tak wyczerpujący, że po wysłuchaniu niespełna trzech bajek o zwierzętach czytanych przez  drużynową Iwonę Kasprzak. Do Goliny 7. Gromada Zuchowa „Odważne Gumisie” wróciła w niedzielę z „bagażem” dobrych wrażeń, dyplomem, upominkami i książką pt. ,,Origami”.

Iwona Kasprzak,
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 28 kwietnia 2013 14:26
 
222 lata minęły! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 06 maja 2013 17:57
Skalowanie czcionki:

Świętowali 3 Maja [GALERIA]

Poczet sztandarowyNiemal w całej Polsce odbywały się obchody 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podobnie było w Golinie. Trzeciomajowe świętowanie A.D. 2013 zainaugurowała Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Wzięła w niej także udział grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego wraz z pocztem sztandarowym, którym opiekował się Przemysław Ciesielski. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przeszli na pl. Kazimierza Wielkiego. Tam pod pomnikiem „Tym, co za Polskę życie oddali” złożono wiązankę kwiatów oraz symboliczny znicz pamięci, który był darem 7. GZ „Odważne Gumisie” oraz ich drużynowej – Iwony Kasprzak.

Majówka w parku miejskimPóźnym popołudniem w Parku Miejskim w Golinie odbyła się świąteczna majówka. Na jej program złożyły się m. in. występy dzieci i młodzieży. Także i tutaj nie zabrakło naszych przedstawicieli. Na scenie zaprezentowała swoje umiejętności grupa tanecznaAlegro”, o przygotowanie której zadbała Alina Król. Występowi naszych skocznych artystów towarzyszyły gromkie brawa ze strony wszystkich zgromadzonych w parku.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 19 maja 2013 21:52
 
«« start  poprz. 1 2 3  nast.  koniec »»

Strona 1 z 3
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information