niedziela, 15 września 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
Poczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 
Statystyki

Wizyt razem:595433
Wizyty dzisiaj:444
Wizyty wczoraj:192
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 71.0.3578.98
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
3%Google Chrome 72.0.3626.105
Kraje
Poland flag 76%Poland (99196)
Unknown flag 20%Unknown (26597)
Germany flag 2%Germany (2508)
France flag <1%France (485)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (268)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 34.226.234.20
Rok szkolny 2013-2014
Opłatek drogą do radości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 18 stycznia 2014 12:46
Skalowanie czcionki:

AktywneRadosne Anioły

SpotkanieW ostatnich dniach grudnia minionego roku i początku stycznia 2014 r. dzieci z Koła Misyjnego i Różańcowego oraz pozostali najmłodsi z kl. II i III, pod opieką katechetki s. Laurencji Chodźko CSDP aktywnie reprezentowały Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie w różnych uroczystościach i świątecznych spotkaniach. Występowały  między innymi podczas okolicznościowej Wigilii, w XIII Przeglądzie Bożonarodzeniowym organizowanym przez miejscowy Dom Kultury oraz w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej.

Ostatnio czynnie też i z pełnym serca oddaniem brały udział w akcji charytatywnej. 6 stycznia 2014 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli w Trzech Króli przyszły z pomocą dzieciom z Konga (Afryka), zbierając dla nich w gustownych strojach ofiary. [GALERIA]

Ogólnym podsumowaniem działań podejmowanych przez Koło Misyjne i Różańcowe było spotkanie opłatkowe, podczas którego dzieci kolejny raz w miłej atmosferze cieszyły się ze wszystkich swoich sukcesów. Przy tym również wyrażały Panu Jezusowi wdzięczność za to wszystko.

SpotkanieWspomniane wyżej spotkanie zaszczyciła swoją obecnością dyrektor Jolanta Krucka, która podziękowała dzieciom za ich pracę i trud. Złożyła życzenia i połamała się z nimi opłatkiem. Życzyła także dzieciom kolejnych sukcesów i wspaniałych występów podziwianych przez wielu. To spotkanie ubogaciła również grą i śpiewem najpiękniejszych kolęd organistka s. Witaliana Jastrzębska CSDP. Grudniowy Opłatek z dziećmi zwieńczyły bardzo wymowne melodyjne słowa bożonarodzeniowej pieśni „Bóg się rodzi… (…) Podnieś rękę Boże Dziecię błogosław Ojczyznę miłą”. [GALERIA]

***

Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim Rodzicom, za zaangażowanie i wszelką formę pomocy przy organizacji występów dzieci.

s. Laurencja Chodźko

Poprawiony: wtorek, 21 stycznia 2014 19:45
 
Akcja na dwudziestominutówce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 06 stycznia 2014 12:33
Skalowanie czcionki:

„Pastelowi” Trzej Królowie

Prace uczennic z klasy 46 stycznia Kościół katolicki obchodzi liturgiczne wspomnienie przyjazdu Trzech Mędrców ze Wschodu do groty, w której narodził się Pan Jezus. Biblia niewiele mówi nam o Kacprze, Melchiorze i Baltazarze, co także przekłada się w pewnym sensie na informacje dotyczące ich życia. W związku z powyższym 3 stycznia 2014 r. dla przypomnienia tych zacnych postaci, które pokłoniły się Zbawicielowi, Olga Gradecka, Milena Dąbrowska i Katarzyna Nowakowska z klasy IV c ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięły udział w akcji malowania pastelami portretów Trzech Króli. Każda z prac na swój sposób prezentowała wizerunek twarzy mędrca, co wiązało się zapewne z nietuzinkową pomysłowością dziewcząt.

Przedsięwzięcie stanowiące kolejną odsłonę projektu: „Rozwiń swój talent jak skrzydła” i innowacji pedagogicznej: „Nauka przez zabawę” zorganizowane na dwudziestominutowej przerwie udało się w pełni.

Przemysław Ciesielski

 
Świąteczne pomysły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 23 grudnia 2013 18:11
Skalowanie czcionki:

Gwiazdory z VI a [GALERIA]

Z Wielkopolską wiąże się wiele tradycji bożonarodzeniowych, które niestety z lekka „nadgryzł ząb czasu”. Wiele z nich pozostało już tylko w pamięci starszych osób, a przecież jeszcze tak niedawno były bardzo powszechne. Jednym z nich było tzw. chodzenie kolędników, czyli po wielkopolsku gwiazdorów.

KolędnicyDo tej tradycji postanowiła wrócić integracyjna klasa VI a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. 20 grudnia 2013 r. „na chwilę” przed świętami jej przedstawiciele odwiedzili w roli gwiazdorów dyrekcję, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji. Wśród kolędników nie zabrakło: Baby (Julia Łyskawa), Pasterzy (Martyna Banaszak, Jakub Łuczak, Adrian Piasecki), Diabła (Klaudiusz Kierzek), Żyda (Tymoteusz Pustelnik), Śmierci (Daniel Lewiński) i Kozy (Julian Pyrzyński). Z kolędą na ustach przynieśli oni odwiedzanym misternie wykonane przez Magdalenę Mielcarek – Mirek prezenciki - rożki z życzeniami.

Wspomniana wyżej akcja, nad której sprawnym przebiegiem czuwał Przemysław Ciesielski spotkała się ze znakomitym odzewem ze strony dyrekcji, wszystkich pracowników szkoły oraz dzieci. Dzięki temu wszyscy zostali wprowadzeni w atmosferę najbardziej rodzinnych świąt. Pozwoliła też w pewnym stopniu ocalić od zapomnienia jedną z tradycji bożonarodzeniowych Wielkopolski.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 06 stycznia 2014 12:33
 
Integracja dzieci i nauczycieli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 23 grudnia 2013 18:05
Skalowanie czcionki:

Świetlicowe spotkanie świąteczne

Ostatnie dni poprzedzające święta Bożego Narodzenia przepełnione są radością inną niż zazwyczaj, na dodatek sprzyjają organizowaniu spotkań świątecznych integrujących dzieci.

SpotkanieJedno z nich odbyło się 18 grudnia 2013 r. Wtedy to na skutek połączonych sił nauczycieli – Kingi Bąkowskiej, Piotra Jabłońskiego i Przemysława Ciesielskiego zorganizowano w jednej z sal Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie świąteczne spotkanie dla dzieci uczęszczający do świetlicy. Wspomnianego wyżej dnia na pięknie przystrojonym stole – specjalnie na tę okoliczność „królowały” różnego typu słodkości. Uczestnicy spotkania, aby być wiernymi polskiej tradycji wspólnie śpiewali kolędy, których dopełnieniem były opowieści o domowych obyczajach bożonarodzeniowych.

Przemysław Ciesielski

 
Lekcja w bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 23 grudnia 2013 18:00
Skalowanie czcionki:

Słuchamy „Ptasiego radia"

Rok 2013 ustanowiono Rokiem Juliana Tuwima, wypada w nim bowiem sześćdziesiąta rocznica śmierci poety i stulecie jego debiutu. Aby upamiętnić  autora „Lokomotywy” w Bibliotece Publicznej w Golinie zorganizowano okolicznościową lekcję biblioteczną skierowaną do uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego. Spotkanie odbyło się  18  grudnia 2013 r. Jego motywem przewodnim był wiersz „Ptasie radio". Zajęcia miały na celu  wzbudzenie zainteresowania polską literaturą, ale nade wszystko rozwijanie zdolności  grafomotorycznych oraz  przypomnienie pojęcia onomatopei.

Uczniowie klasy szóstej podczas pracyUczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali  wyżej wymienionego utworu w znakomitej interpretacji  Ireny Kwiatkowskiej, a następnie  zostali  poproszeni o  wypełnienie karty pracy. Musieli napisać o czym opowiada wiersz, wymienić  bohaterów w nim występujących,  wskazać podmiot liryczny odnaleźć w tekście  jak najwięcej onomatopej, a także wyjaśnić owe trudne pojęcie.

Po zmaganiach intelektualnych przyszedł czas na ćwiczenie  rozwijające zdolności grafomotoryczne, dzieci musiały „ wcielić” się w rolę  rytowników i spróbować zilustrować „Ptasie radio”. Zwieńczeniem okolicznościowego spotkania był mały, słodki poczęstunek.

Karolina Kasprzak

 
Wkrótce święta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 23 grudnia 2013 17:54
Skalowanie czcionki:

Mamy ogień z Betlejem

Przekazanie światełka z BetlejemHistoria Betlejemskiego Światełka Pokoju ma już swoją długoletnią tradycję. Przemierza ono setki tysiące kilometrów, by z krajów Dalekiego Wschodu dotrzeć za pośrednictwem skautów do Europy. Do Polski ogień ten przekazują od lat harcerze ze Słowacji. Do naszego regionu – Wielkopolski też dociera ono co roku. Wszystko to za sprawą gromad zuchowych prężnie działających na jego terenie.

17 grudnia 2013 r. także Ziemia Konińska wzbogaciła się o ogień z Betlejem. Uroczyste przekazanie go poszczególnym grupom miało miejsce na pl. Wolności w Koninie bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej w kościele pw. Bartłomieja Ap. W tym doniosłym wydarzeniu wzięła udział także 7. Gromada ZuchowaOdważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z drużynową Iwoną Kasprzak. Nazajutrz trafiło ono do macierzystej placówki. Warto dodać, że światełko za pośrednictwem zuchów dotarło także do Sióstr Opatrzności Bożej posługujących w naszej parafii oraz pracowników Domu Kultury.

Przemysław Ciesielski

 
Prace uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 23 grudnia 2013 17:48
Skalowanie czcionki:

Ciekawostki informatyczne na języku polskim

Prezentacja o robotachAnalizowane na lekcjach języka polskiego utwory literackie są często dobrym zaczynem na przygotowywanie w ich kontekście różnych dodatkowych prac – niekoniecznie plastycznych.

Uczniowie z klasy VI c ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zainspirowani fantastycznymi bajkami Stanisława Lema przygotowali w grudniu 2013 r. na lekcje języka polskiego tematyczne prezentacje multimedialne oraz komputerowe wizerunki - robotów z odległej planety. Prace te zostały poparte w każdym przypadku stosownym komentarzem.

Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły dali namacalny dowód na kreatywne myślenie i twórcze działanie. Niniejsze przedsięwzięcie było kolejną odsłoną projektu: „Rozwiń swój talent jak skrzydła”, będącego integralną częścią innowacji pedagogicznej: „Nauka przez zabawę”.

Przemysław Ciesielski

 
XIII Prezentacje Bożonarodzeniowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 23 grudnia 2013 17:31
Skalowanie czcionki:

Wyróżnieni i nagrodzeni [GALERIA]

Występy15 grudnia 2013 r. w miejscowej sali OSP, Dom Kultury w Golinie zorganizował XIII Prezentacje Bożonarodzeniowe. Swój silny akcent za pośrednictwem świetnie przygotowanych uczniów miała tam także Szkoła Podstawowej im. Juliusza Słowackiego. Swoje programy artystyczne zaprezentowali m. in. milusińscy z klasy I b pod kierunkiem Aliny Król oraz dzieci z Kółka Misyjnego i Różańcowego „Wesołe Anioły” s. Laurencji Chodźko SDP. Opłacało się stanąć w konkursowe szranki. Klasa Ib oraz Kółko Misyjne i Różańcowe otrzymały wyróżnienia wraz z dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Tego samego dnia ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Przestrzenna choinka”. Także i tutaj uczniowie przygotowani przez Agnieszkę Dobrowolską i Marka Wendta zostali docenieni. Otrzymali także stosowne wyróżnienia.

Wszystkim zwycięzcom reprezentującym Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie we wspomnianych wyżej rywalizacjach serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie rozwoju swoich talentów i pasji.

Przemysław Ciesielski

 

Poprawiony: poniedziałek, 23 grudnia 2013 17:45
 
Wymowne w treści jasełka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 23 grudnia 2013 15:45
Skalowanie czcionki:

Pójdźmy wszyscy do stajenki [GALERIA]

Każde przedstawienie jasełkowe bardzo mocno związane jest z Niepojętą Tajemnicą Narodzenia Pańskiego. W tej właśnie formie teatralnej odnajdujemy uniwersalne treści, które w pewnym sensie podpowiadają nam jak żyć na co dzień. Bardzo często to właśnie w jasełkach pojawiają się wątki mające uwrażliwić i zwrócić uwagę współczesnego człowieka na wartości wyższej wagi. 

Występ13 grudnia 2013 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie młodzi adepci sztuki teatralnej z klas drugich i trzecich pod kierunkiem s. Laurencji Chodźko CSDP  pokazali scenę narodzenia Pana Jezusa, której  myślą przewodnią był wers jednej z najpopularniejszych kolęd: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Wprowadzenie w atmosferę iście świąteczną stanowiły bardzo wymowne życzenia przygotowane przez s. Aurelię Leszczyńską CSDP. Następnie dzieci pięknie zaprezentowały swoje zdolności i umiejętności aktorskie przed nietuzinkową publicznością. Byli nią bowiem: dyrekcja, nauczyciele czynni i emerytowani oraz pracownicy obsługi i administracji, rodzice milusińskich. Dopełnienie ich utalentowanej gry aktorskiej stanowiły efektowne stroje, ciekawe dekoracje wykonane przez: Aleksandrę Bukowską, Monikę Borek, Iwonę Derek, Arletę Skibińską, Kingę Bąkowską, Paulinę Kubsik, Justynę Szczot, Piotra Jabłońskiego i Tomasza Borowskiego oraz montaż muzyczny Moniki Łasińskiej.

Zgromadzeni w sali gimnastycznej goście, w podzięce za przybycie otrzymali oryginalne prezenty – gipsowe aniołki. o których przygotowanie zatroszczyły się katechetki - s. Laurencja Chodźko CSDP i s. Aurelia Leszczyńska CSDP. O ich estetyczne zapakowanie zadbała Kinga Bąkowska.

Wspomniane wyżej jasełka pozwoliły na pewno uświadomić oglądającym znaczenie i wielkość radosnej Tajemnicy Wcielonego Słowa Bożego.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 23 grudnia 2013 17:30
 
Lokalny patriotyzm PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 22 grudnia 2013 14:11
Skalowanie czcionki:

W kolejną rocznicę Powstania Wielkopolskiego

Istnieje wiele interesujących wydarzeń historycznych wiążących się z naszą małą Ojczyzną – Wielkopolską. Było ich kilkanaście. Pośród nich na pewno zaszczytne miejsce zajmuje zwycięskie Powstanie Wielkopolskie (27.12.1918 r. – 16.02.1919 r.).

Jedna z lekcjiKolejna rocznica obchodów wybuchu tego ważnego dla naszego regionu zdarzenia skłoniła jak co roku społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie do wdrożenia w życie cyklu tematycznych inicjatyw. Spośród nich warto wymienić choćby ciekawe lekcje historii i kół zainteresowań. Ponadto na godzinach wychowawczych uczniowie przypomnieli sobie istotę i symbolikę zdarzeń powstańczych z lat 1918 - 1919 oraz niezwykle ważną rolę Ignacego Jana Paderewskiego. Dodatkowo, bazując na internetowych informacjach oraz własnej wiedzy; doświadczeniu wykonali tematyczne plakaty, prace plastyczne, prezentacje multimedialne okolicznościowych i wysłuchali okolicznościowych nagrań. Nauczyciele zadbali też o to, by w każdej z sal lekcyjnych umieszczona była okolicznościowa gazetka na temat Powstania Wielkopolskiego. Koordynowaniem powyższych zadań zajęli się nauczyciele historii – Paulina Kubsik i Przemysław Ciesielski.

Wspomniane działania miały bardzo praktyczny charakter. Były też doskonałą okazją do uwrażliwienia młodych serc na to, co dla Wielkopolanina powinno być najważniejsze – mała Ojczyzna, o której powinno myśleć zawsze, nie tylko w chwilach ciężkich, trudnych czy choćby od święta. Warto choć przez chwilę pochylić się nad własną tożsamością narodową – szczególnie tą w lokalnym znaczeniu.

Przemysław Ciesielski

 
Odwiedziny absolwenta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 14 grudnia 2013 18:22
Skalowanie czcionki:

Gitara, kolędy i śpiew [GALERIA]

Wspólne kolędowanieNiewątpliwie bardzo ważnym akcentem świąt Bożego Narodzenia są kolędy. To właśnie one w bezpośredni sposób nawiązują do sceny przyjścia Pana Jezusa na świat. Współcześnie pieśni te są grane i śpiewane na różne sposoby. Jednego z nich – niewątpliwie wyjątkowego, acz tradycyjnego doświadczyła 12 grudnia 2013 r. grupa uczniów z integracyjnej klasy VI „a” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Wszystko to za sprawą spotkania z Arkiem Maślakiemprzedstawicielem Wspólnoty Młodzieży przy parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Szóstoklasiści wspólnie z gościem – zarazem absolwentem golińskiej podstawówki zaśpiewali przy gitarowym akompaniamencie kilkanaście polskich kolęd. Wśród nich nie zabrakło tych najpopularniejszych takich jak: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy śliczna Panna…”, „Przybieżeli do Betlejem” czy „Wśród nocnej ciszy”. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem śpiewali i jednocześnie skupiali się na bożonarodzeniowych tekstach, korzystając przy tym z przygotowanej prezentacji multimedialnej z najpopularniejszymi kolędami. Dopełnieniem tego były wspomnieniowe, szkolne historie, którymi Arek podzielił się ze zgromadzonymi.

Wspomniane wyżej spotkanie z uzdolnionym muzycznie absolwentem, który przybył do golińskiej podstawówki na zaproszenie Przemysława Ciesielskiego upłynęło w miłej i serdecznej, a zarazem już w świątecznej atmosferze. 

                                                                                      ***

Serdecznie dziękuję Arkowi Maślakowi za: przybycie, zaangażowanie, grę i śpiew kolęd wspólnie z kl. VI a.

Przemysław Ciesielski


Materiały video:

Poprawiony: poniedziałek, 16 grudnia 2013 12:34
Więcej…
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 9 z 15
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information