niedziela, 15 września 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
Poczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 
Statystyki

Wizyt razem:595433
Wizyty dzisiaj:444
Wizyty wczoraj:192
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 71.0.3578.98
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
3%Google Chrome 72.0.3626.105
Kraje
Poland flag 76%Poland (99196)
Unknown flag 20%Unknown (26597)
Germany flag 2%Germany (2508)
France flag <1%France (485)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (268)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 34.226.234.20
Rok szkolny 2013-2014
Okolicznościowe spotkanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 04 lutego 2014 19:35
Skalowanie czcionki:

Babciu, Dziadku… kochamy Was! [GALERIA]

Klasa 2B wraz wychowawczynią21. i 22 stycznia to każdego roku dni bardzo ważne dla niejednego wnuka. Wszystko to za sprawą świąt tych, którzy zawsze mają dla swoich pociech czas, usprawiedliwiają ich najmniejsze winy, a przede wszystkim rozpieszczają. To nikt inny jak rodzice naszych rodziców – babcia i dziadek.

To właśnie im poświęcone było okolicznościowe spotkanie integracyjno – towarzyskie zorganizowane 24 stycznia 2014 r. przez uczniów zrzeszonych w 7. Gromadzie Zuchowej "Odważne Gumisie", ich rodziców i drużynową  - Iwonę Kasprzak. Mimo kapryśnej i bardzo śnieżnej aury imprezę zaszczyciło swoją obecnością wiele babć i dziadków, co bardzo ucieszyło ich wnuków. Dzieci dla bliskich ich sercu przygotowały: konkursy, pląsy, piękną część artystyczną; okraszoną piosenkami, miłymi słowami wdzięczności i serdeczności. Nie obyło się także bez szczerych życzeń i powinszowań. To okolicznościowe spotkanie dopełniły pogawędki przy kawie oraz słodkościach przygotowanych przez rodziców zuchów.

Przemysław Ciesielski

 

Poprawiony: poniedziałek, 10 lutego 2014 11:18
 
Dzień Babci i Dziadka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 30 stycznia 2014 18:42
Skalowanie czcionki:

Babcia od bajek, dziadek od zagadek…

Biedronki

Motylki

Słowa tej piosenki, które stały się tytułem tego artykułu można było usłyszeć na Dniu Babci i Dziadka, który odbył się 21 i 23 stycznia 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza  Słowackiego w Golinie. Ta wyjątkowa uroczystość została przygotowana przez trzy oddziały przedszkolnePszczółki”, „Motylki” oraz „Biedronki”. Z zaproszenia dzieci skorzystało wielu gości. Milusińscy zaprezentowali pod czujnym okiem swoich wychowawczyń: Aleksandry Bukowskiej, Iwony Derek i Moniki Borek nastrojowe wiersze, wesołe piosenki i skoczne tańce. Wszystkie babcie oraz dziadkowie otrzymali  własnoręcznie wykonane przez uczniów drobne upominki. Na pewno serca naszych gości zapałały dumą i radością.

Aleksandra Bukowska

Poprawiony: czwartek, 30 stycznia 2014 18:59
 
Konkurs recytatorski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 27 stycznia 2014 00:32
Skalowanie czcionki:

W zimowej aurze…

Uczestniicy konkursu22 stycznia 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbył się  konkurs recytatorki dla klas pierwszych i oddziałów zerowych. Organizatorami tej rywalizacji były: Kornelia Topor - Pustelnik, Agnieszka Dobrowolska, Aleksandra Bukowska, Monika Borek, Iwona Derek. Dzieci przedstawiły wiersze o  tematyce zimowej i świątecznej.  Podlegały one ocenie komisji w składzie: Danuta Wysokowska, Ewa Kazimierczak i Monika Łasińska, które  wyłoniło najlepszych mówców.

W  klasach pierwszych:

I miejsce - Dominika Jóźwiak (kl. I c),
II miejsce -  Igor Kaczmarek (kl. I b),
III miejsce - Aleksandra Sędziak (kl. I a).

W oddziałach zerowych:

I miejsce - Amelia Piotrowska (oddział poranny „Pszczółki”),
II miejsce - Natalia Tomczak (oddział popołudniowy „Biedronki”),
III miejsce - Oliwia Piaskowska (oddział popołudniowy „Motylki”).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Aleksandra Bukowska

 
Konkurs muzyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 25 stycznia 2014 00:51
Skalowanie czcionki:

Jaka to kolęda? [GALERIA]

Od wieków w polskiej tradycji przyjęło się, że kolędy śpiewa się do liturgicznego święta Ofiarowania Pańskiego, potocznie łączącym się ze wspomnieniem Matki Bożej Gromnicznej. Te właśnie pieśni, pełne radości i uwielbienia Nowonarodzonego znają niemal wszyscy, podobnie jak ich melodie i typowe organowe aranżacje.

Konkurs muzyczny22 stycznia 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbył się konkurs muzycznyJaka to kolęda?”, który w swojej konwencji przypominał powszechnie lubiany program rozrywkowy telewizyjnej „Jedynki” – „Jaka to melodia?”. W turnieju przygotowanym przez Przemysława Ciesielskiego we współpracy z: organistką w parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej – s. Witalianą Jastrzębską CSDP oraz Magdaleną Mielcarek-Mirek, Kingą Bąkowską, Aliną Przybysławską, Joanną Dzieran i Jarosławem Bartłomiejczakiem wzięły udział trzy czteroosobowe grupy. Reprezentowały one klasy - VI a, VI b i VI c. Zabawa składała się z czterech rund. W pierwszej, zadaniem uczniów było rozpoznanie tzw. przygrywek refrenów pięciu kolęd i podanie ich tytułów. W drugim etapie dzieci po pięć pierwszych nutkach (dźwiękach) miały rozpoznać daną pieśń bożonarodzeniową. Trzecia runda polegała na odgadnięciu kolędy na podstawie pierwszych wersów przeczytanej drugiej zwrotki. Finał opierał się o tzw. „Kołowrotek”. Uczniowie po granych przez ok. dwie minuty pięciu kolędach mieli podać co najmniej trzy tytuły z nich. Za każdą poprawną odpowiedź grupa otrzymywała symboliczny punkt. Bezapelacyjnymi zwyciężczyniami konkursu muzycznego „Jaka to kolęda?” okazały się być przedstawicielki klasy VI b. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe dyplomy. Zwieńczenie spotkania stanowił wspólny śpiew kolędy „Dzisiaj w Betlejem” przy akompaniamencie elektronicznych organów. Ogólnie rzecz biorąc upłynęło ono w miłej i serdecznej atmosferze.  Dobrze jest śpiewać kolędy i w ten sposób wielbić Nowonarodzonego Jezusa oraz krzewić w sobie polską tożsamość narodową. Warto dodać, iż muzycznemu spotkaniu towarzyszyły pogadanka profilaktyczna na temat stronienia od wszelkich używek oraz krótka tematyczna zabawa wiążąca się z tym zagadnieniem.

***

Serdecznie dziękuję Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie za wsparcie finansowe organizacji teleturnieju oraz  s. Witalianie Jastrzębskiej CSDP, Magdalenie Mielcarek – Mirek, Kindze Bąkowskiej, Alinie Przybysławskiej, Joannie Dzieran i Jarosławowi Bartłomiejczakowi za każdy przejaw pomocy w przygotowaniu konkursu muzycznego „Jaka to kolęda?”.

Przemysław Ciesielski

Nagranie video z konkursu muzycznego "Jaka to kolęda?":

Poprawiony: piątek, 31 stycznia 2014 11:06
Więcej…
 
Aktywność SU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 25 stycznia 2014 00:45
Skalowanie czcionki:

Uczniowie w bieli

Uczniowie w bieliSamorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem Anny Neneman – Koprowskiej nie próżnuje, co rusz to wymyśla róznego rodzaju akcje i przedsięwzięcia, by tym samym zachęcić dzieci do aktywnego uczestniczenia w życiu placówki. Z tej racji, że jeszcze niedawno polska zima bardziej przypominała jesień, szkolna organizacja zaproponowała, aby wszyscy uczniowie 17 stycznia 2014 r. ubrali się „na biało”. Odzew społeczności był zadawalający. Wielu ubrało białe koszulki, bądź we wspomnianym kolorze inne wierzchnie nakrycia. Wszyscy ci, którzy włączyli się do tej akcji tego dnia zwolnieni byli z odpowiedzi ustnych.

Przemysław Ciesielski

 
Pizza VI a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 18 stycznia 2014 15:30
Skalowanie czcionki:

„Zapachniało” Włochami

Pizza w wykonaniu klasy 6aIntegracyjna klasa VI a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego bierze udział w cyklu kulinarnych lekcji. 16 stycznia 2014 r. odbyła się kolejna z nich. Uczniowie pod kierunkiem wychowawcy – Przemysława Ciesielskiego przygotowali pizzę podobnej w swej formie i smaku do tej typowo włoskiej. Cieszy fakt, że uczniowie z pełnym zaangażowaniem wzięli udział w tej akcji, której podwaliny stanowiło powtórzenie zasad redagowania przepisu. Wspomniane przedsięwzięcie było kolejną odsłoną projektu edukacyjnegoRozwiń swój talent jak skrzydła” wpisującego się w realizację innowacji pedagogicznejNauka przez zabawę”. Kolejne kulinarne zmagania VI a po feriach zimowych, czyli w lutym 2014 r.

Przemysław Ciesielski

 
Wyjazd do Konina PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 18 stycznia 2014 15:26
Skalowanie czcionki:

Kino też integruje

UczestnicyRóżnego typu wyjazdy za rodzinną miejscowość sprzyjają nie tylko oderwaniu się od uczniowskich obowiązków, ale przede wszystkim integracji zespołów międzyklasowych.

Jeden z nich odbył się 15 stycznia 2014 r. Wtedy to grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem Magdaleny Mielcarek – Mirek, Beaty Matczak i Przemysława Ciesielskiego skorzystała z dobrodziejstw konińskiego kina Helios. Tam obejrzeli film animowany pt. „Skubani”, opowiadający o zabawnych losach upersonifikowanych indyków.

Po projekcji, uczestnicy wyjazdu udali się coś przekąsić do restauracji KFC. Każdy taki wyjazd nie może się bowiem obyć bez odwiedzin w punkcie z tzw. „szybką gastronomią”.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 20 stycznia 2014 10:19
 
Sklepikowy konkurs plastyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 18 stycznia 2014 15:21
Skalowanie czcionki:

Należyte jedzenie gwarantem zdrowia

KonkursWiemy doskonale, że istotne dla naszego zdrowia jest odpowiednie odżywianie się. Lansowane wszem i wobec  fast food’y nie gwarantują bowiem świetlanej przyszłości dla naszego serca, wątroby czy żołądka.  Warto zatem pamiętać o należytym odżywianiu się.

Z takiego założenia wychodzi także właścicielka sklepiku w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Alina Przybysławska.  Nieustannie dba ona, by asortyment prowadzonej przez nią miniplacówki handlowej zasobny był w  produkty bogate w białko i węglowodany. Dla szerszej promocji zdrowej żywności na terenie szkoły Alina Przybysławska zorganizowała sklepikowy konkurs plastyczny pod hasłem: „Zdrowo jedzzdrowo żyj”. Zadaniem dzieci, które przystąpiły do rywalizacji było przygotowanie tematycznych prac zachęcających do spożywania warzyw, owoców, soków i innych produktów cennych dla naszego organizmu. W rezultacie oceny złożonych obrazków, komisja w składzie: Alina Przybysławska, Kinga Bąkowska, Katarzyna Marzol i Przemysław Ciesielski postanowiło ogłosić trzy równorzędne zwycięstwa, które przypadły w udziale: Wiktorii Szymańskiej (VIb), Marice Bąkowskiej (IIIa) i Darii Marciniak (IIIa). Wyróżnionym został Daniel Lewiński (VIa). Otrzymali oni nagrody rzeczowe, owoce oraz dyplomy, natomiast pozostali uczestnicy drobne upominki. Warto dodać, iż prace konkursowe dzieci z golińskiej podstawówki zostały wyeksponowane na okolicznościowej miniwystawie przygotowanej na parterze budynku szkoły.

Cieszy fakt, że tego typu plastyczna rywalizacja znalazła uznanie wśród uczniów, którzy na co dzień na pewno starają się zdrowo odżywiać i funkcjonować w myśl przewodniego hasła konkursu: „Zdrowo jedzzdrowo żyj”.

Przemysław Ciesielski

 
Dobra zabawa gwarantowana PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 18 stycznia 2014 15:17
Skalowanie czcionki:

Karnawał w…  świetlicy

Karnawałowe maskiKarnawał w pełni, a sposobów na jego obchodzenie mrowie. Ważnym akcentem tego świętowania jest przygotowywanie masek.  Stąd też nie bez znaczenia były warsztaty plastyczne  dla dzieci uczęszczających na co dzień do świetlicy znajdującej się w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Poprowadziła je Kinga Bąkowska. Świetliczanka wspólnie z milusińskimi przygotowała kolorowe ozdoby twarzy. Każda z nich była bardzo ciekawa i niepowtarzalna w swojej kolorystyce. Efekty ich pracy widać na załączonej fotografii. Cóż teraz pozostaje powiedzieć: WESOŁĄ, KARNAWAŁOWĄ ZABAWĘ CZAS ZACZĄĆ! Warto nadmienić, iż wspomniane wyżej warsztaty plastyczne doskonale wkomponowały się w realizację projektu edukacyjnego: "Rozwiń swój talent jak skrzydła".

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: wtorek, 21 stycznia 2014 09:21
 
Świętujemy okres Bożego Narodzenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 17 stycznia 2014 20:10
Skalowanie czcionki:

Radość opłatkowego spotkania [GALERIA]

Zespół „Wesołe Nutki” i Krąg Biblijny” prowadzone przez s. Aurelię Leszczyńską spotykają się w każdą sobotę, by solidnie pracować, poprzez przygotowanie oprawy muzycznej na Mszę świętą każdej niedzieli.

Spotkanie opłatkoweSobota 11 stycznia była wyjątkowa. Jak co roku dzieci spotkały się, by wspólnie składać sobie życzenia noworoczne a także świąteczne. Chociaż Święta minęły, jednak ich nastrój wciąż trwa, aż do niedzieli Chrztu Pańskiego a w tradycji polskiej, aż do 2 lutego Uroczystości Matki Bożej Gromnicznej. Podobnie jak w ubiegłym roku nasze spotkanie uświetnił swoją obecnością ks. Prałat Marian Górski. Dzieci chętnie wysłuchały życzeń, ale też chętnie podchodziły do księdza Prałata i składały Mu swoje młodzieńcze serdeczności. Podczas świętowania rozbrzmiewały nasze piękne polskie kolędy i pastorałki.

Dziękuję serdecznie rodzicom dzieci należących do wyżej wspomnianych kółek za dary,  którymi wspólnie zorganizowaliśmy dla dzieci poczęstunek.

s. Aurelia Leszczyńska

Poprawiony: piątek, 17 stycznia 2014 20:38
 
Dzień pełen wrażeń PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 17 stycznia 2014 00:06
Skalowanie czcionki:

Z przyrodą za pan brat [GALERIA]

KonkursNie ulega wątpliwości, iż warto poznawać właściwości różnych substancji, budowę atomową materii, rozmieszczenie kontynentów, krajobrazy świata, gatunki roślin oraz formy ochrony przyrody. Tym oto najważniejszym wytycznym z zakresu wiedzy i umiejętności mieli sprostać uczestnicy rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego, któremu patronował Wielkopolski Kurator Oświaty - Elżbieta Walkowiak. W tym roku, a dokładnie  10 stycznia 2014 r. odbył się on po raz trzeci w jak zawsze gościnnych progach Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Popołudniowa uroczystość składała się z integralnie powiązanych z sobą części. Po słowach powitania dyrektor Jolanty Kruckiej skierowanych do: uczestników pochodzących z rejonów konińskiego, słupeckiego i miasta Konina oraz członkiń komisji, nadszedł czas na godzinne zmagania z testem. Dotyczył on zagadnień wyżej wspomnianych. Zmierzyły się z nim także przedstawicielki golińskiej podstawówki – Martyna Banaszak (VI a) i Natalia Szmytkiewicz (VI c).

Rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego został zaplanowany z rozmachem i organizacyjną precyzją. Uroczystość ta spotkała się z wielkim uznaniem ze strony przybyłych gości i samych uczestników rywalizacji. Wszystko to zasługa owocnej współpracy dyrekcji, wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi.

Przemysław Ciesielski

***

Bawmy się! [GALERIA]

WystępyPóźnym popołudniem 10 stycznia 2014 r. sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego wypełniła się po brzegi dziećmi przebranymi za ciekawe postaci pochodzące z różnych bajek czy powszechnie znanych bohaterów pewnych historii. Wszystko to za sprawą zabawy karnawałowej integrującej społeczność uczniowską i nauczycielską będącej jednocześnie elementem kampanii profilaktycznej antyużywkowej i antyprzemocowejZachowaj  Trzeźwy Umysł”.

Na okolicznościową imprezę złożyły się między innymi takie atrakcje jak: tańce przy muzyce, występy artystyczny grupy „Rytm” Moniki Łasińskiej oraz uczniów pod kierunkiem Kornelii Topor - Pustelnik i Justyny Szczot, konkurs na najciekawszy strój balowy. Nadmienić trzeba, że wszystkie stroje były wyszukane i pod każdym względem wyjątkowe. Wiele osób otrzymało atrakcyjne upominki.

Reasumując można otwarcie stwierdzić, że tę imprezę można śmiało zaliczyć do udanych. O całokształt i sprawny przebieg przygotowania balu karnawałowego zadbały Monika Łasińska (główna organizatorka) i Katarzyna Marzol. Stylowa dekoracja to dzieło wspólnej pracy: Kingi Bąkowskiej, Magdaleny Mielcarek–Mirek, Aleksandry Bukowskiej, Iwony Derek i Moniki Borek. Ponadto wielką pomocą w sprawnym przygotowaniu zabawy służyli rodzice, którzy zadbali o poczęstunek dla dzieci. O dobór repertuaru muzycznego zatroszczył się dj Paweł Piesik.

Przemysław Ciesielski

*

Serdecznie dziękujemy Komitetowi Rodzicielskiemu za wsparcie finansowe przy zorganizowaniu zabawy karnawałowej dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie,
Monika Łasińska,
Katarzyna Marzol

Poprawiony: wtorek, 21 stycznia 2014 09:14
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 8 z 15
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information