niedziela, 15 września 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
Poczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 
Statystyki

Wizyt razem:595433
Wizyty dzisiaj:444
Wizyty wczoraj:192
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 71.0.3578.98
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
3%Google Chrome 72.0.3626.105
Kraje
Poland flag 76%Poland (99196)
Unknown flag 20%Unknown (26597)
Germany flag 2%Germany (2508)
France flag <1%France (485)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (268)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 34.226.234.20
Rok szkolny 2013-2014
Aktywne zuchy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 09 marca 2014 22:17
Skalowanie czcionki:

Odważne Gumisie” na „Wrzasku

Zuchy na biwaku w SłupcyPod koniec lutego 2014 r. 7. Gromada ZuchowaOdważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z drużynową Iwoną Kasprzak wzięła udział w okolicznościowym biwaku. Jego organizacji sprzyjał Dzień Myśli Braterskiej, który tym razem odbył się w Słupcy. Program zuchowego spotkania był bardzo bogaty. Milusińscy i ich opiekunowie czynnie włączyli się w przebieg gry terenowej. Dzięki niej dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat pracy policji i straży pożarnej. W słupeckim Muzeum Regionalnym poznali historię miasta, a w tamtejszym parku szukali pomników przyrody oraz tego upamiętniającego kompozytora, rodaka tamtej ziemi – Apolinarego Szelutę. Po obiedzie wzięli udział w Festiwalu Piosenki Zuchowej „Wrzask”, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury. Golińskie zuchy zaprezentowały w czasie jego trwania piosenkę pt. „Wesoła drużyna”.

W czasie poszczególnych występów wszystkim uczestnikom dopisywały wspaniałe humory oraz udzieliła się znakomita zabawa. Zwieńczeniem bardzo aktywnego dnia było przygotowanie autorskiej strony w „Gazecie Słupeckiej” z udostępnionych materiałów papierniczych. Biwak zakończyło ognisko nad brzegami miejscowego jeziora. Zuchy z „bagażem” bardzo dobrych doświadczeń wróciły do Goliny.

Iwona Kasprzak
Przemysław Ciesielski

 
Spotkanie humanistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 16 marca 2014 20:28
Skalowanie czcionki:

O innowacjach pedagogicznych

LogoW ciągu każdego roku szkolnego nauczyciele języka polskiego i historii spotykają się cyklicznie celem wymiany doświadczeń i dzielenia się własnymi spostrzeżeniami w pracy z uczniem. Kolejne odbyło się 25 lutego 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego. Wzięli w nim udział: z Kawnic – Irena Śmigielska i Tomasz Chabros, z Przyjmy – Kornelia Jakubowska – Rubas, z Radoliny – Zenona Borecka. Golinę reprezentowali Paulina Kubsik. Aleksandra Gołdych i Przemysław Ciesielski, którzy przedstawili założenia, cele i formy realizacji swoich innowacji pedagogicznych. Są to „KLUB ORTOMANIAKÓW”, „W LABIRYNTACH POLSZCZYZNY” i „NAUKA PRZEZ ZABAWĘ”. Spotkanie humanistów na szczeblu gminnym przebiegło w miłej i życzliwej atmosferze.

Przemysław Ciesielski

 
U sąsiadów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 16 marca 2014 20:16
Skalowanie czcionki:

Z odwiedzinami w gimnazjum

PowitanieStało się już swoistą tradycją, że co roku szóstoklasiści z terenu gminy Golina - w tym ci ze Szkoły Podstawowej w Golinie uczestniczą w tzw. „Dniu Otwartym” zorganizowanym przez dyrekcję Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika. Tym razem został on przygotowany 25 lutego 2014 r. Po słowach powitania dyrektora Jana Kasprzaka, uczniowie zapoznali się z przygotowaną z rozmachem częścią artystyczną „Na cygańską nutę”, potem z ofertą zajęć oraz sukcesami i osiągnięciami placówki. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek, z pączkiem w tle.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 17 marca 2014 10:57
 
Turniej w szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 16 marca 2014 17:40
Skalowanie czcionki:

Jak zapobiegać pożarom? [GALERIA]

Uczestnicy konkursu24 lutego 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego odbył się gminny etap XVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy PożarniczejMłodzież zapobiega pożarom”. Wzięli w nim udział uczniowie z Kawnic, Przyjmy, Radoliny i Goliny. Reprezentantami Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego byli: Aleksandra Kubacka, Agata Ślebioda, Jakub Łuczak i Tymoteusz Pustelnik.

Wszyscy uczestnicy zmierzyli się z odpowiednimi dla swojej grupy wiekowej testami zawierającymi pytania zamknięte z zakresu pożarnictwa. Po właściwej części rywalizacji oraz dogrywce, ogłoszono wyniki. W kategorii szkół podstawowych, I miejsce zajął Mateusz Depczyński (SP Przyjma), na II uplasowała się Julia Szymańska (SP Radolina), III był Tymoteusz Pustelnik (SP Golina). Z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika bezkonkurencyjnymi okazali się być: Dawid Karpiński, Adam Kusiołek, Bartosz Urbański. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Oprócz niezwykle trudnej rywalizacji, młodsi uczniowie  mogli zobaczyć na placu apelowym wóz strażacki, obejrzeć oprzyrządowanie służące w ratownictwie, posłuchać istotnych informacji dotyczących pracy ochotników.

Warto wspomnieć, iż konkurs swoją obecnością zaszczycili: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Golinie – Anna Kapturska, wiceburmistrz Andrzej Budny, prezes Zarządu Gminnego OSP RP - dh Mirosław Durczyński, wiceprezes Zarządu Gminnego OSP RP dh Mariusz Majewski oraz opiekunowie uczniów z sąsiednich placówek: Agnieszka Waliniak, Dariusz Kuszyński, Robert Iwiński i Marcin Ziemniczak.

Ponadto nadmienić trzeba, że przedsięwzięcie zostało przygotowane z wielkim rozmachem, co było zasługą współpracy sztabu nauczycieli: Beaty Matczak, Aleksandry Gołdych, Aleksandry Bukowskiej, Kornelii Topor-Pustelnik, Moniki Borek i Przemysława Ciesielskiego.

Bezpieczeństwo, ochrona mienia i ludzkiego życia to priorytety, które przyświecają pracy strażaków. Są to także tematy, które na pewno nie są obce zwycięzcom pierwszego etapu XVII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Mateusz Depczyński i Dawid Karpiński będą reprezentowali naszą gminę w powiatowej odsłonie rywalizacji. W tym roku odbędzie się ona w Rzgowie.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 22 marca 2014 18:01
 
Konkurs w Koninie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 10 marca 2014 12:54
Skalowanie czcionki:

Warto mówić gwarą!

Uczestnicy konkursuZna ją na pewno wielu z nas, ponieważ używamy jej z większą lub mniejszą świadomością językową w naszych domach. Mowa o gwarze wielkopolskiej. Warto ją pielęgnować i ocalić od zapomnienia. Jedną z inicjatyw, której przyświecała wspomniana idea był zorganizowany 28 lutego 2014 r.w Szkole Podstawowej nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie II Powiatowy Konkurs GwarowyGodej po naszymu”. Wzięli w nim udział także nasi przedstawiciele. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie: Wiktoria Bobrowska, Agata Sieczkowska, Karol Nowak i Tymoteusz Pustelnik zmierzyli się z niezwykle trudnymi zadaniami. Mieli między innymi przetłumaczyć wylosowane zdania z gwary na język polski i na odwrót. Ponadto odgadywali i nazywali pokazywane przedmioty z zastosowaniem dialektologicznego słownictwa. Wygłosili też dowolny tekst gwarą. Warto było stanąć w konkursowe szranki, bowiem Agata Sieczkowska zajęła I miejsce, a Karol Nowak III w swoich kategoriach wiekowych. Dodatkowo uczniowie „wywalczyli” II miejsce dla szkoły w ramach zmagań grupowych. Za udział w tej rywalizacji nasi przedstawiciele przygotowani przez Alinę Król i Przemysława Ciesielskiego otrzymali okolicznościowe dyplomy, puchary oraz upominki. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasza silna reprezentacja weźmie udział w trzeciej odsłonie tego typu konkursu. Warto bowiem w taki sposób kultywować językowe tradycje. Nie wstydzić się ich!

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 10 marca 2014 13:30
 
Projekt edukacyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 23 lutego 2014 17:27
Skalowanie czcionki:

Tworzą wpisy do encyklopedii

Uczestnicy projektuWdrożenie w wybranych szkołach podstawowych województwa wielkopolskiego programów rozwojowych w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych to cel priorytetowy projektu edukacyjnegoeSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”. Ponadto w założeniu ma być on interdyscyplinarną przygodą naukową, która pomoże uczniom połączyć wiedzę szkolną z zakresu historii, geografii, przyrody czy języka polskiego – z rozwojem ich kompetencji interpersonalnych. W ramach projektu „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” ponad 9000 uczniów z 226 wielkopolskich szkół podstawowych stworzy zbiór multimedialnych wpisów. Poświęcone one będą wybitnym postaciom wywodzącym się z każdej gminy województwa.

Do realizacji jego założeń przystąpiła także w styczniu 2014 r. dwudziestoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Dzieci zostały podzielone na 2 grupy. Pierwszą tworzą: Klara Dryjer, Kinga Kołata, Zuzanna Kukulska, Gabriela Maciaszek, Kornelia Szubert, Dawid Kobierski, Dominik Perliński, Wiktoria Słomka, Wiktoria Szygenda i Weronika Wawrzyniak. Ich koordynatorem jest Aleksandra Gołdych. W skład drugiej grupy wchodzą: Kalina Kulczak, Weronika Wojciechowska, Olga Gradecka, Milena Dąbrowska, Karina Ciesielska, Maksymilian Gotowała, Aleksander Zellek, Filip Kołodziejczak, Albert Szota i Jakub Sędziak. Opiekuje się nimi Przemysław Ciesielski. Projekt będący wynikiem współpracy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki już spotkał się z uznaniem dzieci.

To dopiero początki ich pracy, a już widać ich zaangażowanie i kreatywność. Końcowy – czerwcowy efekt działania uczniów z golińskiej podstawówki na pewno będzie imponujący.

Przemysław Ciesielski
Źródło: www.cdew.pl

Poprawiony: wtorek, 25 lutego 2014 17:02
 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 16 marca 2014 17:32
Skalowanie czcionki:

Złote Pióro Dyrektora

Nagrodzeni uczniowie wraz z Pauliną KubsikJak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Przypada on dnia 21. lutego. Młodzi ludzie pracowali na lekcji wychowawczej z tekstami źródłowymi na ten temat. Utrwalali wiedzę dzięki informacjom zebranym na tablicy znajdującej się pierwszym piętrze korytarza szkolnego. Finałowym działaniem było przystąpienie do Konkursu Ortograficznego o „Złote Pióro Dyrektora”. Weryfikował on znajomość nie tylko ortografii, ale także polskich przysłów oraz wiedzy na temat historii języka polskiego. W drodze eliminacji 1. miejsce zajął Dominik Lewandowski z klasy VIc, 2. miejsce Oliwia Sędziak z klasy VIb, a 3. miejsce Zuzanna Kukulska z klasy Vb.

Serdecznie gratulujemy wiedzy i sukcesów. Dziękujemy, że godnie posługujecie się językiem ojczystym, dając przykład innym!

Paulina Kubsik
fot. s. Laurencja Chodźko

Poprawiony: poniedziałek, 17 marca 2014 10:57
 
Ich pomysłowość nie zna granic PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 23 lutego 2014 17:19
Skalowanie czcionki:

Prehistoryczni z… IV c

Uczniowie klasy 4 cNajprościej rzecz ujmując prehistoria to czasy przypadające od momentu pojawienia się człowieka na  ziemi do powstania pisma. Właśnie tej epoce – najdłuższej w dziejach ludzkości poświęcone są co roku wybrane lekcje historii w klasie czwartej, podczas których dzieci poznają tajniki pojawienia się i życia ludności tamtego okresu.

Dla uatrakcyjnienia zgłębiania wiedzy wiążącej się z tą tematyką, można odwoływać  się do różnorakich sposobów. Jeden z nich, dość niekonwencjonalny został zaproponowany uczniom z klasy IV c ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie  przez nauczyciela - Przemysława Ciesielskiego. Zadaniem dzieci było przygotowanie  oryginalnych strojów będących własną wizją człowieka prehistorycznego. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem wczuli się w role. Każda z postaci była jedyna  i niepowtarzalna w swoim rodzaju, na dodatek wyposażona w charakterystyczne atrybuty i biżuterie, które nawiązywały do tej zamierzchłej epoki.

Ta akcja, to kolejna odsłona projektu „Rozwiń swój talent jak skrzydła” będącego częścią składową innowacji pedagogicznej „Nauka przez zabawę”.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 23 lutego 2014 17:25
 
Zajęcia w świetlicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 16 marca 2014 17:24
Skalowanie czcionki:

Jedzą zdrowe… bomby witaminowe

Uczniowie uczestniczący w zajęciachWiemy doskonale, że jednym z trzonów zdrowego stylu życia jest właściwe odżywianie się. Z podobnego założenia wychodzi świetliczanka – Kinga Bąkowska, która wspólnie ze swoimi podopiecznymi przygotowała specjalne zajęcia. Ich podstawę stanowiło przygotowanie kolorowych, a co najważniejsze pysznych sałatek owocowych. Dzieci wykonały je z bananów, mandarynek i jabłek. Nie zabrakło przy tej okazji zdrowych soków oraz tematycznej pogadanki. Zajęcia o żywieniu, których praktycznym przekładnikiem były przygotowane sałatki stanowiły kolejną odsłonę projektu edukacyjnego: „Rozwiń swój talent jak skrzydła”.

Przemysław Ciesielski
fot. Kinga Bąkowska

Poprawiony: niedziela, 16 marca 2014 17:29
 
Dzień Rodzica PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 04 lutego 2014 19:52
Skalowanie czcionki:

Serca przepełnione wdzięcznością [GALERIA]

Uczestnicy wydarzeniaKochani Rodzice, wysłuchacie naszych wierszy i piosenek. Niech one będą podziękowaniem za trud włożony w nasze wychowanie, za miłość, cierpliwość, wyrozumiałość, troskę, smutki i radości, za to, że jesteście z nami - takimi słowami rozpoczęło się 31 stycznia 2014 r. specjalne spotkanie dla rodziców uczniów kl. VI c ze Szkoły Podstawowej w Golinie. Ta zorganizowana z gustem uroczystość, o przebieg której zadbała jej pomysłodawczyni Beata Matczak we współpracy z Kingą Bąkowską, Iwoną Kasprzak i Przemysławem Ciesielskim, stanowiła swoisty wyraz wdzięczności i szacunku, NAJWAŻNIEJSZYM OSOBOM w życiu każdego dziecka.

Dzień Rodzica przepełniony nostalgią i melancholią, składał się z integralnie połączonych z sobą części. Na początku szóstoklasiści recytowali tematyczne wiersze. Ich motywami przewodnimi były: miłość, wdzięczność za dar życia, radość i szczęście. Następnie po krótkim akordeonowym przerywniku muzycznym oraz piosence Urszuli Sipińskiej „Cudownych rodziców mam”, uczniowie zaprezentowali krótką sztukę teatralną. Traktowała ona z przymrużeniem oka o losach baśniowych postaci – Jasia i Małgosi. Po części artystycznej, którą swoją obecnością zaszczyciła dyrektor Jolanta Krucka przyszedł czas na rozdanie własnoręcznie wykonanych upominków oraz rozmowy przy kawie i przysłowiowym ciastku. Wspomniane spotkanie spotkało się z wielką aprobatą ze strony przybyłych rodziców. Na pewno niejednemu z nich zakręciła się łezka w oku w momencie, gdy oglądali oni występujące z pełnym zaangażowaniem swoje nastoletnie pociechy.

Przemysław Ciesielski

 

 

Poprawiony: niedziela, 23 lutego 2014 17:26
 
Gra miejska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 04 lutego 2014 19:44
Skalowanie czcionki:

Z mapą w ręku… [GALERIA]

Uczestnicy gry miejskiejGra miejska to nowa forma rozrywki, rozgrywana w wielu większych i mniejszych miejscowościach. Jej pion stanowi wykorzystywanie przestrzeni miejsc, w których funkcjonujemy na co dzień jako istotnego elementu rozgrywki. Można śmiało powiedzieć, że swoimi założeniami przypomina dawne podchody.

28 stycznia 2014 r. obchodzono VIII Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych. Z tej okazji po raz drugi grupy uczniów z klas Vc, VIb i VIc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem Beaty Matczak, Kingi Bąkowskiej, Przemysława Ciesielskiego we współpracy z Justyną Szczot i Aleksandrą Gołdych, wzięli udział w okolicznościowej grze miejskiej. Inicjatywa ta wpisała się w cykl działań programu edukacyjnego: „Twoje dane – Twoja sprawa”. Dzieci wyposażone w odpowiednie mapki z ulicami Goliny wraz z naniesionymi na nią punktami szukały miejsc, w których zostały przechowane koperty z tematycznymi zadaniami. Grupy odwiedziły: Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, Urząd Pocztowy, Aptekę Floriańską, Urząd Miejski, Dom Kultury i Bibliotekę Publiczną. W każdym ze wspomnianych miejsc otrzymali koperty z pytaniami, musieli na nie odpowiedzieć w określonym czasie. Każde z nich dotyczyło ochrony danych osobowych. Dzieci z chęcią wzięły udział w grze miejskiej. Była ona świetnym sposobem na integrację zespołów klasowych, koleżeńską pomoc. Jednak przede wszystkim pozwoliła w atrakcyjny sposób sprawdzić swoją wiedzę o możliwościach ochrony swojej prywatności.

                                                                                                                                                                Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękujemy wszystkim wspomnianym wyżej placówkom za pomoc w organizacji gry miejskiej.

Beata Matczak

 

Poprawiony: czwartek, 06 lutego 2014 13:26
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 7 z 15
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information