niedziela, 15 września 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
Poczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 101 gości 
Statystyki

Wizyt razem:595434
Wizyty dzisiaj:445
Wizyty wczoraj:192
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 71.0.3578.98
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
3%Google Chrome 72.0.3626.105
Kraje
Poland flag 76%Poland (99196)
Unknown flag 20%Unknown (26598)
Germany flag 2%Germany (2508)
France flag <1%France (485)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (268)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 34.226.234.20
Rok szkolny 2013-2014
Uroczysty apel PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 13 kwietnia 2014 13:40
Skalowanie czcionki:

Pamiętają o Juliuszu Słowackim [GALERIA]

ApelWielu sławnych ludzi zapisało się w chlubny sposób w pamięci potomnych. Dla utrwalenia działalności, a w wielu przypadkach nietuzinkowego życia, ich nazwiskiem honoruje się zakłady pracy, ale przede wszystkim placówki oświatowe. Spośród wielu sławnych poetów doby romantyzmu między innymi Juliusz Słowacki był jednym z tych, który w swoich utworach dawał upust emocjom i przeżyciom dotyczącym różnych aspektów ludzkiej egzystencji.

Właśnie ze wspomnianą wyżej postacią związana jest od 40 lat Szkoła Podstawowa w Golinie. 10 kwietnia 2014 r.: Monika Łasińska, Magdalena Mielcarek–Mirek, Beata Matczak, Justyna Szczot, Kinga Bąkowska, Arleta Skibińska, Iwona Kasprzak, Alina Przybysławska, Tomasz Borowski, Piotr Jabłoński, Jarosław Bartłomiejczak i Przemysław Ciesielski wraz z uczniami: Agatą Sieczkowską, Oliwią Nowak, Dominiką Gajdą, Martyną Banaszak, Natalią Szmytkiewicz, Weroniką Filochą, Sandrą Żerkowską, Danielem Lewińskim, Miłoszem Łukasiewiczem, Dominikiem Lewandowskim i Piotrem Staszakiem przygotowali okolicznościową akademię poświęconą patronowi placówki. W czasie trwania apelu społeczność szkolna mogła wysłuchać recytacji najbardziej znanych utworów wieszcza, których dopełnieniem były nastrojowe piosenki wykonane przez dziewczyny z zespołuRytm”.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 17 kwietnia 2014 21:44
 
eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 17 kwietnia 2014 20:25
Skalowanie czcionki:

Poznajemy Wielkopolskę poprzez grę edukacyjną!

Internetowa gra edukacyjnaW czasie kwietniowych zajęć pozalekcyjnych uczniowie z grupy projektowej Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan (Wiktoria Słomka, Weronika Wawrzyniak, Wiktoria Szygenda, Dawid Kobierski, Dominik Perliński, Zuzanna Kukulska, Kinga Kołata, Kornelia Szubert, Gabriela Maciaszek i Klara Dryjer) pod opieką Aleksandry Gołdych przystąpili do opracowywania pytań i zadań, które wykorzystane zostaną w grze edukacyjnej. Już niedługo wszyscy uczestnicy projektu wezmą udział w prowadzonej online na portalu Moja Wielkopolska grze edukacyjnej, a najlepsi w dorocznym finale gry.

Aleksandra Gołdych,
uczniowie z grupy projektowej

 

 
Brdowski konkurs fotograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 13 kwietnia 2014 13:32
Skalowanie czcionki:

Nagrodzone zdjęcie Agaty [GALERIA]

Drugie miejsce dla AgatyJedną z możliwości zatrzymania w kadrze ważnej chwili jest fotografowanie. Podobnie rzecz dotyczy naszych najbliższych, którym także lubimy robić kolorowe lub czarno-białe zdjęcia.

Propagowaniu takiej tematyki służą wiążące się z tym konkursy. Jeden z nich już po raz trzeci został zorganizowany w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Brdowie k. Izbicy Kujawskiej. Przyświecało mu hasło: „Portret osoby, na której mi zależy”.

Do zmagań tegoż konkursu fotograficznego przystąpiło 65 osób z terenu powiatów: konińskiego, kolskiego i włocławskiego. Wśród nich także zachęcone przez Przemysława Ciesielskiego znalazły się przedstawicielki Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Agata Ślebioda, Natalia Szmytkiewicz, Dominika Gajda i Julia Łyskawa. Opłacało się wziąć udział w zmaganiach. Fotografia Agaty znalazła uznanie organizatorów. Jej praca w kategorii „Dzieci” uplasowała się na II miejscu. Uczennica golińskiej podstawówki otrzymała nagrody książkowe oraz okolicznościowy dyplom. Po skończonym konkursie dziewczęta obejrzały z zewnątrz Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 17 kwietnia 2014 21:36
 
eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 05 kwietnia 2014 14:38
Skalowanie czcionki:

Nasi bohaterowie – warto o nich pamiętać! [GALERIA]

Grupa projektowaW Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie uczniowie klas V „b” i V „c” w ramach projektu „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” tworzą multimedialne wpisy poświęcone wybitnym postaciom związanym z gminą Golina. Pierwszy zespół w składzie: Wiktoria Słomka, Weronika Wawrzyniak, Wiktoria Szygenda, Dominik Perliński, Dawid Kobierski prowadzi działania badawcze, dotyczące postaci kierownika naszej szkoły, zamordowanego w Katyniu – Michała Kobylińskiego, a drugi (Zuzanna Kukulska, Gabriela Maciaszek, Kinga Kołata, Kornelia Szubert i Klara Dryjer) – Wiktora Nowakowskiego, działacza społecznego, przewodniczącego Prezydium Miejskiej Rady Narodowej. Uczniowie pracują pod kierunkiem nauczycielki – p. Aleksandry Gołdych.

Pracę w projekcie dzieci rozpoczęły od przeprowadzenia wywiadu środowiskowego na temat ciekawej, zasłużonej postaci, przygotowania map mentalnych i zaprezentowania ich koleżankom i kolegom. Następnym etapem prac był wybór bohatera, opracowanie zestawu pytań do przeprowadzenia wywiadów z rodziną i sąsiadami oraz próbne warsztaty dziennikarskie.

Spotkanie w domu Państwa KobylińskichPunktem kulminacyjnym stała się wycieczkę do Siąszyc koło Rychwała, rodzinnego domu pana Jana Kobylińskiego, z którym uczestnicy projektu poprowadzili wywiad na temat Michała Kobylińskiego, nagrali film i zrobili interesujące zdjęcia. Docierając do szkolnego archiwum, pozyskali niezwykle cenne z historycznego punktu widzenia dokumenty: zdjęcia bohatera, metryki chrztu, świadectwa szkolne, akty mianowania na kierownika szkół w Golinie i Tuliszkowie, zaświadczenia o wykonywaniu zawodu nauczyciela, wykaz stanu służby, dyplomy i medale za służbę wojskową, a nawet dokument informujący o śmierci w Katyniu.

15 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbędzie się uroczystość poświęcona Michałowi Kobylińskiemu i Ofiarom Zbrodni Katyńskiej z udziałem rodziny bohatera, wojska (kompanii reprezentacyjnej), władz gminnych i powiatowych i całej szkolnej społeczności. W sali gimnastycznej zorganizowana zostanie wystawa, poświęcona między innymi Michałowi Kobylińskiemu, po której zwiedzających oprowadzać będą dzieci uczestniczące w projekcie.

Natomiast wiedzę na temat Wiktora Nowakowskiego uczniowie zdobyli bezpośrednio od jego przyjaciela – pana Stanisława Przygodzkiego. Spotkanie i wywiad odbyły się w Bibliotece Publicznej w Golinie. Dzięki życzliwości naszego rozmówcy, dzieci pozyskały kronikę – unikatowe źródło wiedzy o Golinie z lat 1968-1973, kiedy gospodarzem miasta był nasz bohater. Czarno-białe zdjęcia i ich opisy przywołują zapomniane miejsca, stanowią doskonałą bazę do zredagowania biogramu bohatera.

Dzieciom udało się pozyskać jeszcze jedno źródło, stanowiące żywą kartę historii, za sprawą pani dyrektor Doroty Pluteckiej-Jankowskiej, która udostępniła kronikę Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Przyjmie, zawierającą notatki prasowe na temat Wiktora Nowakowskiego i wiersze jego autorstwa.

W projekcie dzieci przede wszystkim łączą historię z językiem polskim, podnoszą swoje kompetencje interpersonalne, uczą się kreatywności i samodzielności.

***

Uczniowie zaangażowani w realizację projektu wraz z opiekunem serdecznie dziękują wszystkim osobom, które swoją przychylnością i ogromnym wsparciem przyczyniły się do zebrania materiałów do powstającej Encyklopedii Wielkopolan.

Aleksandra Gołdych,
uczniowie z grupy projektowej

Poprawiony: sobota, 05 kwietnia 2014 16:24
 
Zapamiętają 1. kwietnia 2014 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 05 kwietnia 2014 14:33
Skalowanie czcionki:

Sprawdzili się [GALERIA]

Przed sprawdzianem1. kwietnia 2014 r. to data wyjątkowa dla szóstoklasistów, także tych ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Właśnie tego dnia przyszło im zmierzyć się ze sprawdzianem weryfikującym ich dotychczasowe umiejętności z zakresu: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystania wiedzy w praktyce. Na wyniki tegoż testu pozostaje im cierpliwie czekać do czerwca.

Przemysław CiesielskiPoprawiony: sobota, 05 kwietnia 2014 16:02
 
Prezentacja multimedialna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 05 kwietnia 2014 14:28
Skalowanie czcionki:

O dyktatorach XX wieku

Jakub ŁukomskiDyktator, to nikt inny jak przywódca państwa, który swoje rządy sprawuje w sposób absolutny – totalny.

Właśnie na jednej z marcowych lekcji historii uczeń klasy VI b ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Jakub Łukomski pod kierunkiem Przemysława Ciesielskiego wystąpił z ciekawą prelekcją na temat tych, co rządzili w sposób totalny w  XX wieku. Chodzi tutaj o Adolfa Hitlera, Józefa Stalina i Benita Mussoliniego. Swoje spostrzeżenia przedstawił za pośrednictwem efektownej i co najważniejsze pomysłowej prezentacji multimedialnej. Szóstoklasista za jej pośrednictwem przybliżył historię ich życia i działalności na arenie państw, którymi rządzili w sposób absolutny.

Ta forma aktywności uczniowskiej wpisała się w kolejną odsłonę innowacji pedagogicznej: „Nauka przez zabawę” oraz projektu edukacyjnego: „Rozwiń swój talent jak skrzydła”.

Przemysław Ciesielski

 
Konkurs dla trzecioklasistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 05 kwietnia 2014 13:37
Skalowanie czcionki:

Ortograficzni zwycięzcy – Alan, Dominik, Adam

Uczestnicy konkursuOrtografia, nie jest łatwą częścią naszego języka. Jednak mimo to, warto się jej uczyć, choćby dla kształtowania umiejętności poprawnego zapisu wyrazów, które często i z różnych przyczyn sprawiają problemy.

27 marca 2014 r. uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, zmierzyli się z trudnościami ortograficznymi, w ramach konkursu, przygotowanego w oparciu o test dyktanda o przybyciu wiosny. Uczestnikami niezwykle trudnej rywalizacji byli:

♦ z III a
- Marcel Koper,
- Igor Janiszewski,
- Piotr Kucharski.

z III b
- Nikola Fabiszak,
- Oliwia Kamińska,

- Alan Tomczak.

z III c
- Adam Iwiński,
- Dominik Koliński,
- Michał Hatłas.

Ostateczna konkursowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce - Alan Tomczak (IIIb),
II miejsce - Dominik Koliński (IIIc),
III miejsce - Adami Iwiński (IIIc).

Uczniowie, za udział w konkursie, zorganizowanym przez: Ewę Kazimierczak, Arletę Skibińską, Marzannę Zbierską, Alinę Król, Halinę Nowicką i Danutę Wysokowską otrzymali okolicznościowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 07 kwietnia 2014 06:57
 
Rocznicowo, rowerowo, projektowo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 30 marca 2014 09:21
Skalowanie czcionki:

To już dekada od zmiany granic [GALERIA]

Uczestnicy wycieczkiDokładnie 25 marca 2014 r. minęła dekada od momentu wejścia w życie nowego podziału administracyjnego Kościoła w Polsce ustanowionego przez Ojca świętego Jana Pawła II, będącego kontynuacją wyznaczników zawartych w bulli „Totus Tuus Poloniae Populus” z 1992 r. Ten wspomniany sprzed dziesięciu laty dotyczył także granic archidiecezji gnieźnieńskiej. Został do niej wtedy przyłączony prawie cały dekanat goliński (z wyjątkiem parafii w Kazimierzu Biskupim i klasztorem oo. kamedułów w Bieniszewie), który przed zmianami funkcjonował przez ponad 180 lat  w granicach diecezji włocławskiej. W związku z tą okrągłą rocznicą, 27 marca 2014 r. grupa uczniów (Kamil Łuczak, Sebastian Mioducki, Mateusz Folta, Tymoteusz Pustelnik, Hubert Orchowski, Kewin Zaworski, Piotr Staszak) i nauczycieli (s. Laurencja Chodźko CSDP, Kinga Bąkowska, Magdalena Mielcarek - Mirek, Piotr Jabłoński i Przemysław Ciesielski) ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego we współpracy z Aliną Przybysławską wybrała się na rajd rowerowy właśnie do Kazimierza Biskupiego, który wcześniej należał do wspomnianego wyżej dekanatu. W oddalonej o 12 kilometrów od Goliny miejscowości, wycieczkowicze podziwiali zabytkową, romańską farę z XII wieku. Z jej bardzo ciekawą historią, wnętrzem oraz życiem i kultem Pięciu Braci Męczenników zapoznał ich kazimierski proboszcz – ks. Krzysztof Gąsiorowski, który w latach 1998-2001 był w parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie wikariuszem. Po wizycie w świątyni, jadąc w dalszą drogę widzieli z oddali zabytkowy kościołek św. Izaaka, mieszczący się na tamtejszym cmentarzu, a później studnię „Łosośka”. Później zwiedzili wnętrze pobernardyńskiego klasztoru, w którym mieści się obecnie siedziba Misjonarzy Świętej Rodziny. Rajd rowerowy na pewno był znakomitym sposobem na upamiętnienie tak ważnej rocznicy zmiany diecezji. Ponadto posłużył aktywnej rekreacji i integracji społeczności uczniowsko – nauczycielskiej. Dodatkowo wpisał się on doskonale w realizowany w golińskiej podstawówce ogólnopolski ministerialny projekt: „Rok Szkoły w Ruchu” oraz akcję: „Zdrowo jedz, zdrowo żyj”.

***

Serdecznie dziękuję ks. Krzysztofowi Gąsiorowskiemu – proboszczowi parafii pw. św. Marcina z Tours w Kazimierzu Biskupim za: miłe przyjęcie, poświęcony czas i bardzo ciekawą opowieść o historii fary, kulcie Pięciu Braci Męczenników oraz otrzymane pamiątki.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 05 kwietnia 2014 16:24
 
Ciekawe spotkanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 30 marca 2014 09:17
Skalowanie czcionki:

O marynarskim fachu

Prowadzący spotkanie Leonard PaczesnyNiewątpliwie tradycją Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie stały się cyklicznie organizowane spotkania z tzw. „ciekawymi ludźmi”. Do tej pory uczniowie uczestniczyli w tych z: aktorami, samorządowcami, parlamentarzystami, osobami duchownymi i przedstawicielami różnych zawodów. Kolejne z cyklu miało miejsce 26 marca 2014 r. Wówczas to w sali 3.6 piąto – i szóstoklasiści pod opieką nauczycieli spotkali się z Leonardem Paczesnym z Konińskiego Centrum Edukacyjnego. Autor „Ostatniego rejsu Esmeraldy” opowiadał z pełnym zaangażowaniem o swojej marynarskiej służbie na statku i pełnionych tam obowiązkach. Przypomniał też odbyte zagraniczne podróże i inne wspomnienia wiążące się tęsknotą za rodziną, powodowaną długą nieobecnością w domu. To spotkanie, którego inicjatorką była wicedyrektor Joanna Smuszkiewicz bardzo podobało się jej uczestnikom. Świadczyć o tym mogą choćby zasłuchanie uczniów oraz gromkie brawa dla zaproszonego gościa. Śmiało można zaliczyć je do udanych.

Przemysław Ciesielski

 
XVIII edycja Konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 30 marca 2014 09:11
Skalowanie czcionki:

O Wielkopolsce w naszej szkole [GALERIA]

Każdy region w Polsce posiada szereg tajemnic, które warto odkrywać. Zabytki, dialekty, obrzędy, bo o tych aspektach naszej rodzimej kultury i tożsamości mowa, warto poznawać już od najmłodszych lat.

OtwarcieWiedzą o tym na pewno uczniowie z terenu byłego województwa konińskiego i nie tylko, którzy 24 marca 2014 r. przybyli do Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie na rejonowy etap XVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Uroczystość, w której wzięli udział Przewodnicząca Rady Miejskiej - Anna Kapturska, Radny Rady Powiatu Konińskiego - Mirosław Durczyński oraz Zastępca Burmistrza Goliny - Andrzej Budny składała się z kilku integralnie powiązanych z sobą części.

Po krótkim montażu muzycznym przygotowanym przez Monikę Łasińską i słowach powitania dyrektor Jolanty Kruckiej oraz zaproszonych gości, wręczeniu dyplomów i upominków, przyszedł na czas na konkursowe zmagania z testem. Dotyczył on szeroko pojętej kultury, historii Wielkopolski.

Z golińskiej podstawówki w etapie rejonowym tej rywalizacji wzięli udział solidnie przygotowani przez dyrektor Jolantę Krucką następujący uczniowie: Daria Suta, Olga Gradecka, Kalina Kulczak, Daniel Lewiński, Dominik Lewandowski i Tymoteusz Pustelnik. Warto dodać, że konkurs był zaplanowany z rozmachem i precyzją organizacyjną. Kolejna odsłona rywalizacji spotkała się wielkim uznaniem ze strony przybyłych uczestników i ich opiekunów. Wszystko to zasługa owocnej współpracy dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników obsługi.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 05 kwietnia 2014 16:21
 
Dzień Samorządności na języku polskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 23 marca 2014 11:08
Skalowanie czcionki:

Wypisz, wymaluj toż to…

Daniel Lewiński21. marca to co roku symboliczny koniec zimy, a początek astronomicznej wiosny. Z tej okazji w szkołach organizuje się różnego typu imprezy o zabawowym charakterze. Jedną z takich form  obok topienia marzanny jest tak zwany Dzień Samorządności, kiedy to uczniowie mogą choć przez chwilę poczuć na swoich barkach jarzmo nauczycielskiego zawodu i odpowiedzialności za całokształt pracy dydaktyczno – wychowawczej. Właśnie temu pomysłowi sprostali też 21 marca 2014 r. dwaj szóstoklasiści – Daniel Lewiński (VI a) i Miłosz Łukasiewicz (VI c) ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Chłopcy ci wcielili się w doskonały sposób w rolę i osobę polonistyPrzemysława Ciesielskiego.  Ze swadą i pełnym zaangażowaniem prowadzili pod kierunkiem w swoich klasach zajęcia ortograficzne w kontekście pisowni wyrazów z „rz”. Oprócz realizacji założeń i celów lekcji skupili się także na tym, by w pełni oddać: styl bycia, ubioru, zachowania, poruszania oraz wypowiadania się ich nauczyciela. Dostarczyli przy tym uczestnikom lekcji mnóstwa pozytywnych wrażeń i śmiechu, o co również chodziło. Tymczasem polonista podczas każdej z lekcji wczuwał się w rolę poszczególnego ze wspomnianych uczniów, którzy go zastępowali. Tutaj także nie obyło się bez indywidualnego ukazania ich cech charakteru i usposobienia, a także praktycznego podejścia do czynnego uczestnictwa w lekcji poprzez zgłaszanie się czy pisanie notatek. 

Miłosz ŁukasiewiczKlasy VI a i VI c były bardzo zadowolone z takiego obrotu zdarzeń. Ważne jest to, że nikt przy tej okazji nie obraził się na siebie. Dobra zabawa, o którą chodziło w Dzień Samorządności udzieliła się wszystkim, ponadto pozwoliła ona z dystansem i przysłowiowym przymrużeniem oka spojrzeć na nauczyciela i ucznia.

Przemysław Ciesielski

 

Poprawiony: poniedziałek, 24 marca 2014 07:26
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 5 z 15
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information