niedziela, 15 września 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
Poczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości 
Statystyki

Wizyt razem:595433
Wizyty dzisiaj:444
Wizyty wczoraj:192
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 71.0.3578.98
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
3%Google Chrome 72.0.3626.105
Kraje
Poland flag 76%Poland (99196)
Unknown flag 20%Unknown (26597)
Germany flag 2%Germany (2508)
France flag <1%France (485)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (268)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 34.226.234.20
Rok szkolny 2012-2013
Zakończenie roku szkolnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 08 lipca 2013 13:00
Skalowanie czcionki:

Oczekiwali na ten dzień

Społeczność szkolna z utęsknieniem oczekiwała na ten moment. I stało się.

Zakończenie roku szkolnego28. czerwca 2013 r. zwieńczył rok wytężonej pracy. Wtedy właśnie podczas uroczystego apelu przygotowanego przez: Justynę Szczot, Alinę Król, Beatę Matczak, Magdalenę Mielcarek–Mirek, Monikę Łacińską, Mariusza Witkowskiego, Piotra Jabłońskiego, Tomasza BorowskiegoPrzemysława Ciesielskiego zostali wyróżnieni najlepsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Najpracowitsi, z rąk dyrektor Jolanty Kruckiej otrzymali zasłużone nagrody. Ponadto, niektórych uhonorowano za stuprocentową frekwencję. Po części oficjalnej wychowawcy klas spotkali się ze swoimi podopiecznymi, w celu wręczenia świadectw oraz dyplomów za udział w różnych akcjach i konkursach. Nadmienić trzeba, że ważnym elementem tego uroczystego dnia była dziękczynna Msza św. o godz. 9:00 odprawiona w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie. O przygotowanie Eucharystii zadbały katechetki s. Aurelia Leszczyńska CSDP i s. Laurencja Chodźko CSDP.

Wszystkim naszym uczniom pragniemy z całego serca życzyć ciepłych, bezpiecznych i słonecznych wakacji!

Przemysław Ciesielski

 
Zegar tyka, czas u m y k a…. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 05 lipca 2013 10:00
Skalowanie czcionki:

Pożegnanie absolwentów

Uczniowie rocznika 2000 są niepowtarzalni  nie tylko ze względu na datę urodzenia. Pozostawili po sobie wiele wspomnień…

Ślubowanie absolwentówDnia 27 czerwca 2013 roku  dołączyło do nich kolejne – uroczystość pożegnania absolwentów. Nie ma wątpliwości, że publiczności na długo pozostaną w pamięci przepiękne słowa piosenek (tu należy podkreślić zasługi pani Moniki Łasińskiej, która specjalnie na tę okazję zmodyfikowała teksty i oczywiście przygotowała dzieci – jak zawsze wzorowo). Ciekawym elementem było przedstawienie protokołu z posiedzenia klas szóstych i wniosków z 6 lat nauki w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Na pamiątkę uczniowie wręczyli na ręce pani dyrektor Jolanty Kruckiej Order Syzyfowej Pracy. Całe spotkanie było nietypowe. Rozpoczęły je słowa „Jaki tu spokój”, by piosenką i tańcem ożywić publiczność. Po części artystycznej nastąpiło wręczanie nagród uczniom za wybitne osiągnięcia oraz rodzicom za pracę na rzecz szkoły. Miłym akcentem było przekazanie przez Marcina Derdę, niezwykle utalentowanego plastycznie, obrazów dla społeczności szkolnej. Na zakończenie uczniowie zatańczyli bawiąc się przy tym wyśmienicie. W salach lekcyjnych nastąpiło spotkanie  z wychowawcami: p. Agnieszką Sołtysiak (VIa), p. Pauliną Kubsik (VIb), p. Lilianą Czajkowską (VIc) – odpowiedzialnymi za przygotowanie uroczystości.

Dziękujemy Uczniom i Rodzicom za wspólne lata, za zrozumienie i wsparcie. Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach nauki oraz w życiu osobistym. Wypoczywajcie i mile nas wspominajcie!!! :)

Paulina Kubsik

Poprawiony: niedziela, 25 sierpnia 2013 15:27
 
Rodzinnie i miło PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 05 lipca 2013 11:00
Skalowanie czcionki:

Piknik na dzikim zachodzie

Piknik w parku miejskimCoroczny PIKNIK RODZINNY w parku miejskim, już na trwałe wpisał się w kalendarz różnych imprez cyklicznie organizowanych przez Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Golinie. Powyższe spotkanie na świeżym powietrzu, przygotowywane jest zawsze z myślą o uczniach i rodzicach.

Piknik24 czerwca 2013 r., miała miejsce kolejna odsłona pikniku. Tym razem przyświecało mu hasło „Dziki zachód”. Impreza odbyła się w pełnej krasie. Dzieci wystąpiły w charakterystycznych strojach kowbojów oraz Indianek. Jego organizatorki (Katarzyna Marzol, Monika Łasińska, Kornelia Topor - Pustelnik, Stefania Jóźwiak, Alina Król, Justyna Szczot), starały się wszelkimi możliwymi sposobami „porwać” do zabawy wszystkich przybyłych. Nie zabrakło tańców w takt znanych przebojów, ciekawych układów choreograficznych, zabaw z konkursami. Tego dnia o „coś” do zjedzenia i picia zadbali rodzice.

Ponadto piknik został połączony ze szkolnym Dniem Sportu w ramach, którego odbyło się kilkanaście gier i zabaw z inicjatywy zespołu animatorów z grupy „Świat animacji”.

Tegoroczny festyn sprzyjał jak zawsze integrowaniu środowiska szkolnego, wyzwalaniu kreatywności, pomysłowości uczestników, propagowaniu profilaktyki antyużywkowej i antyprzemocowej w ramach OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJIZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”.

Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi GolinyTadeuszowi P. Nowickiemu, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli piknikowe przedsięwzięcie.

Katarzyna Marzol

Poprawiony: niedziela, 25 sierpnia 2013 15:27
 
Zuchy w Wilczynie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 28 czerwca 2013 12:00
Skalowanie czcionki:

„Wędrowali” do… zdrówka

ZuchyCo roku, w Wilczynie z inicjatywy phm. Teresy Depińskiej – Kapeli, odbywa się biwak z okazji Hufcowego Dnia Zucha. Tym razem miał on miejsce 22 czerwca 2013 r.

Swój silny akcent zaznaczyła tam także 7. GZ „Odważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z przyboczną Sylwią Sieczką i drużynową Iwoną Kasprzak. Na przysłowiową „chwilę” przed końcem roku szkolnego wszyscy uczestnicy bawili się tam wesoło, zaliczając kolejne zadanie programowe, którego myślą przewodnią była „Wędrówka do zdrówka”. Dzieci dzięki atrakcyjnym metodom prowadzenia spotkania dowiedziały wiele o witaminach. Za pomocą zmysłu dotyku rozpoznawały różne owoce i warzywa. Poznawały też przyprawy używane w kuchni. Wykonały z dostępnych materiałów wybrane warzywo i owoc (w przypadku golińskich zuchów były to odpowiednio - banan i ogórek). Na pewno dużo radości dostarczyły im gry ruchowe typu rzuty do celu szyszką, przenoszenie na wyznaczone miejsce orzecha na łyżce. Nie lada atrakcje stanowiły też  zabawa na dmuchanym zamku oraz krótki pobyt nad Jeziorem Wilczyńskim.

Młodzi ludzie wrócili do swoich domów z bagażem nowych doświadczeń oraz mnóstwem pozytywnych wrażeń.

Iwona Kasprzak,
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 25 sierpnia 2013 15:28
 
Relikwie świętego Jana Bosko w Polsce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 21 czerwca 2013 21:31
Skalowanie czcionki:

Peregrynacja relikwii Świętego w Kawnicach

W dniach 19 i 20 czerwca b.r. w sąsiedniej parafii Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach odbyła się wielka uroczystość goszczenia relikwii św. Jana Bosko - wychowawcy młodzieży a także patrona nauczycieli i wychowawców.

Uczestnicy nietypowej wycieczkiNasza Szkoła również wzięła udział w tym podniosłym wydarzeniu. S. Aurelia Leszczyńska i s. Laurencja Chodźko przy współpracy z p. Stefanią Jóźwiak  20 czerwca zorganizowały pielgrzymkę do Kawnic, by modlić się przy relikwiach świętego. Zaraz na wstępie Ksiądz Salezjanin wyjaśnił dzieciom czym są relikwie. Najważniejszym punktem programu było aktywne uczestnictwo naszych uczniów w Eucharystii. S. Aurelia przygotowała oprawę Mszy św. Wiktoria Perschke oraz Julia Grzelak z kl. VI b pięknie przeczytały Słowo Boże, Agnieszka Jóźwiak z kl. V b zaśpiewała psalm a Wiktoria Szymańska i Sandra Żerkowska z kl. V b odczytały modlitwę wiernych.  Dzieci w skupieniu wysłuchały kazania a w nim życiorysu świętego Ks. Bosko. Każda osoba mogła osobiście podejść do relikwii i dotknąć sarkofagu. Nie zabrakło wspólnego radosnego śpiewu z Kawnicką młodzieżą, a także wspólnych zdjęć.

Na zakończenie tej relacji z myślą, by dzieci mogły wracać do tego wyjątkowego wydarzenia dołączę z nauczania św. Jana Bosko PRZEPIS NA ŚWIĘTOŚĆ:

Po pierwsze: radość 
Po drugie: obowiązki związane z nauką i modlitwą
Po trzecie: czynienie dobra względem wszystkich
Świętość polega na byciu radosnym.

s. Aurelia Leszczyńska

Poprawiony: niedziela, 25 sierpnia 2013 15:06
 
Archidiecezjalny konkurs plastyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 21 czerwca 2013 21:25
Skalowanie czcionki:

Medale – wyróżnienia dla Dagmary i Martyny

Martyna i DagmaraRodzino uwierz w to kim jesteś, uwierz w Twoje powołanie bycia świetlanym znakiem Bożej miłości” – te słowa bł. Jana Pawła II widnieją na rewersie okolicznościowych medali – wyróżnień, które otrzymały Martyna Banaszak (Va) i Dagmara Klimczak (VIa) ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie

Wszystko to za sprawą udziału wspomnianych uczennic w archidiecezjalnym konkursie plastycznymMoja rodzina i ja” zorganizowanym przez Bractwo św. Rodziny z siedzibą w Gnieźnie. Zadaniem jego uczestników było twórcze przedstawienie scen z życia wziętych, w których to właśnie najbliżsi sercu stanowią priorytet sam w sobie. Na konkurs przysłano łącznie 411 rysunków z 14 miejscowości. W rezultacie oceny, jury przyznało 47 wyróżnień - w tym 2 dwa otrzymały Dagmara i Martyna, których szkolnym opiekunem był Przemysław Ciesielski. Oprócz medali – symbolu zwycięstwa, uczennice otrzymały okolicznościowe dyplomy. Warto dodać, że wszystkie wyróżnione prace zostały wyeksponowane w Katedrze Gnieźnieńskiej.

Gratulujemy docenionym dziewczętom. Życzymy im wytrwałości w rozwijaniu talentów plastycznych!

Przemysław Ciesielski

 

 
Laureaci konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 21 czerwca 2013 21:20
Skalowanie czcionki:

„Zarażeni" Wielkopolską

LaureaciWarto od najmłodszych lat odkrywać  niewątpliwe osobliwości i tajemnice Wielkopolski. Zabytki, gwara, obrzędy, to przecież najważniejsze aspekty kultury i tożsamości naszej małej Ojczyzny. Wiedzą o tym na pewno laureaci XVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce - Daniel Lewiński i Dominik Lewandowski ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Uczniowie ci solidnie przygotowani przez dyrektor Jolantę Krucką zmagali się wcześniej z etapami powiatowym, rejonowym i w końcu wojewódzkim tej rywalizacji, by w końcu znaleźć się w gronie zwycięzców. Okolicznościowe, uroczyste podsumowanie XVII edycji konkursu miało miejsce 17 czerwca 2013 r. w Suchym Lesie pod Poznaniem. Poprowadziła je ze swadą i animuszem współautorka programu do nauczania historii - Wiesława Surdyk-Fertsch. Blisko 150 wyróżnionych na ponad 3700 uczestników w tym Daniel i Dominik otrzymało wtedy dyplomy i nagrody rzeczowe.

Gratulujemy naszym uczniom tak imponującej wiedzy o regionie. Życzymy im dalszych sukcesów na niwie zgłębiania nieodkrytych jeszcze tajników Wielkopolski.

Przemysław Ciesielski

 

 
Zdobyli kolejną sprawność PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 28 czerwca 2013 18:00
Skalowanie czcionki:

Strażakiem być…

Odważne GumisieAktywnie działająca 7. Gromada ZuchowaOdważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie stara się dbać o zdobywanie kolejnych tzw. sprawności. Sprzyjają temu systematyczne organizowane przez drużynową Iwonę Kasprzak zbiórki. Na jednej z nich (18 czerwca 2013 r.) jej uczestnicy zdobyli sprawność strażaka. Sprzyjała temu wizyta w siedzibie golińskiej Ochotniczej Straż Pożarnej. Tam, dzięki uprzejmości dh. Sławomira Nowaka poszerzyły zasób wiedzy o wyposażeniu samochodu używanego w różnych sytuacjach zagrażających życiu oraz pojazdu używanego w szczególności do pomocy w wypadkach drogowych. Miały też możliwość nie tylko oglądać i dotykać rzeczy używane przez druhów, ale także choć na chwilkę stać się strażakiem, nakładając na głowę hełm ochronny, czy wsiadając do wozu strażackiego. To spotkanie było na pewno dla 7. GZ „Odważnych Gumisiów” jednym z niezapomnianych…

Iwona Kasprzak,
Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękuję dh. Sławomirowi Nowakowi za poświęcony czas i pomoc w przygotowaniu zbiórki dla zuchów.

Iwona Kasprzak

Poprawiony: niedziela, 25 sierpnia 2013 15:28
 
Polsko-niemiecka współpraca PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 21 czerwca 2013 21:09
Skalowanie czcionki:

Z Crivitz do Goliny

Po owocnej, grudniowej wizycie delegacji naszych nauczycieli w placówce oświatowej w Crivitz, doczekaliśmy się i my odwiedzin tamtejszych pedagogów. 17 czerwca 2013 r.  w samo południe zawitali w progi Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – dyrektor dr Egbert Dähn wraz z nauczycielem specjalnym, Peter’em Grosch’em – na co dzień diakonen angażującym się w nawiązanie współpracy miedzy naszymi placówkami. Towarzyszył im Manfred Illmann - wiceburmistrz zaprzyjaźnionej gminy.

Zaproszeni goście i gospodarzeNa początku nasi goście zostali zaproszeni do Urzędu Miejskiego w Golinie. Tam zostali bardzo serdecznie przywitani przez burmistrza Tadeusza P. Nowickiego, zastępcę burmistrza Andrzeja Budnego oraz sekretarza Henryka Bąka. Po krótkiej rozmowie, goście wraz z tłumaczem, a na co dzień nauczycielem języka niemieckiego – Magdaleną Mielcarek - Mirek przyjechali do golińskiej podstawówki, gdzie zostali przyjęci przez dyrekcję oraz nauczycieli. Tam spotkanie składało się z kilku powiązanych z sobą części.

Na początku zaprezentowano gościom krótki występ artystyczny, który został przygotowany przez Monikę Łasińską, Arletę Skibińską oraz Lilianę Czajkowską. Dzieci pokazały się z jak najlepszej strony. Nie można zapomnieć o prezentacji umiejętności fizycznych naszych wychowanków, którzy wystąpili pod kierunkiem Piotra Jabłońskiego. Po tak przyjemnym dla oka wstępie, goście mieli okazję zwiedzić budynek szkoły, który bardzo im się podobał.

Po obiedzie miały miejsce rozmowy o sposobie współpracy między szkołami. Rokowały one bardzo dobre spojrzenie na przyszłość. Po zakończonej wizycie w Golinie, niemieccy goście spędzili czas w Licheniu. Następne spotkanie tego typu przewidziane jest już w przyszłym roku szkolnym.

Magdalena Mielcarek - Mirek

Poprawiony: piątek, 21 czerwca 2013 21:19
 
Kolejne sukcesy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 28 czerwca 2013 00:00
Skalowanie czcionki:

II edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego i literackiego
„Widzialne znaki Bożej Opatrzności”

Praca Praca Praca Praca

Od dnia 15.04.2013 - 15.06.2013 r. s. Aurelia przeprowadziła konkurs plastyczny i literacki „Widzialne znaki Bożej Opatrzności”, a s. Laurencja z dziećmi wykonała piękne prace plastyczne. Celem konkursu było: ukazanie troski Bożej Opatrzności i jej działanie w życiu człowieka, przybliżenie dzieciom pojęcia Boża Opatrzność,  ukazanie miłości Boga do człowieka oraz zapoznanie z Litanią do Opatrzności Bożej. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w konkursie. Najpiękniejsze prace zostały wysłane do Domu Generalnego Sióstr Opatrzności Bożej w Grodzisku Mazowieckim.

Pośród 200 nadesłanych prac dzieci, miejsca i dyplomy otrzymały:

W kategorii prace plastyczne klas I-III

  • I miejsce – Klaudia Źróbek kl. I c
  • II miejsce – Alan Tomczak kl. II b
  • III miejsce – Patrycja Woźniak kl. I c

W kategorii prace plastyczne klas IV –VI wyróżnienie otrzymały:

  • Emilia Nowak  kl. VI b
  • Wiktoria Perschke kl. VI b

W kategorii prace literackie:

  • III miejsce  - Krystian Konieczka,  kl. VI
  • III miejsce - Oliwia Nowak, kl. V c

Wszystkim dzieciom dziękujemy za liczny udział w konkursach, gratulujemy wspaniałych sukcesów, życzymy zasłużonego odpoczynku i wspaniałych  WAKACJI Z BOGIEM.

s. Laurencja Chodźko,
s. Aurelia Leszczyńska

Poprawiony: niedziela, 25 sierpnia 2013 15:00
 
Happening na dziedzińcu szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 21 czerwca 2013 20:58
Skalowanie czcionki:

Kawałek muru berlińskiego w Golinie

MURW szóstej klasie na lekcjach historii, uczniowie zgłębiają wiedzę i analizują ważne wydarzenia, które miały miejsce w XX w. Poznają też charakterystyczne dla tego czasu budowle – swoiste symbole, które różnorako zapisały się w myślach ówcześnie żyjących. Jedną z nich na pewno był mur berliński, kojarzący się jednoznacznie z ustrojem komunistycznym, który to dzielił Berlin na dwie części – wschodnią i zachodnią. 13 czerwca 2013 r. podczas tzw. „długiej przerwy” plac apelowy przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie stał się miejscem niemałego - w pozytywnym tego słowa znaczeniu – zamieszania. Wtedy to uczniowie z klasy VI c pod kierunkiem nauczyciela Przemysława Ciesielskiego stworzyli z pomalowanego spray’em papieru i listewek nietypowa konstrukcję, która  imitowała fragment muru berlińskiego. Happening spotkał się z aprobatą dzieci, które ochoczo i z pełnym zaangażowaniem starały się przypomnieć o budowli, tak charakterystycznej dla poprzedniego ustroju. Zwieńczenie akcji stanowiło symboliczne zburzenie wspomnianego systemu umocnień, który w rzeczywistości miał ponad 150 kilometrów długości.

Ten niekonwencjonalny sposób spojrzenia na historię przypomniał młodym ludziom o istocie tzw. zimnej wojny i znaczeniu budowli, która podzieliła stolicę Niemiec.

Przemysław Ciesielski

 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 1 z 17
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information