wtorek, 22 października 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 
Statystyki

Wizyt razem:614573
Wizyty dzisiaj:218
Wizyty wczoraj:553
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 76.0.3809.132
3%Google Chrome 71.0.3578.98
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 76%Poland (113549)
Unknown flag 21%Unknown (31115)
Germany flag 2%Germany (2606)
France flag <1%France (512)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (300)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 100.24.122.228
Rok szkolny 2011-2012
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 02 lipca 2012 15:43
Skalowanie czcionki:

„To już jest koniec….” [GALERIA]

Zakończenie rokuNa ten moment czekają wszyscy uczniowie! Koniec nauki, beztroski czas letni… Trzeba było 10 miesięcy wytężonej pracy, by doczekać się tych chwil. Dnia 29 czerwca w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Odbiór świadectw z rąk pani dyrektor Jolanty Kruckiej i wychowawców przez uczniów wyróżniających się nastąpił po części artystycznej (oprawa muzyczna: p. Monika Łasińska, scenariusz: p. Paulina Kubsik, pomoc: p. Liliana Czajkowska, p. Agnieszka Sołtysiak). Dyrekcja i grono pedagogiczne pragnie doceniać każde zaangażowania, dlatego dzieci, które nie opuściły ani jednej godziny w ciągu całego roku otrzymały nagrody za stuprocentową frekwencję. Tego dnia odbyła się tradycyjnie  Msza Święta będąca dopełnieniem uroczystego podsumowania roku pracy. Wszyscy otrzymali promocję do następnej klasy, dlatego gratulujemy oraz życzymy udanego i zasłużonego wypoczynku!

Paulina Kubsik

Poprawiony: poniedziałek, 27 sierpnia 2012 13:16
 
Absolwenci 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 18 listopada 2012 14:18
Skalowanie czcionki:

Dojrzewam do swego miejsca na ziemi [GALERIA]

Ostatnia uroczystość w wykonaniu przyszłych absolwentów28 czerwca 2012 r. szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie obchodzili swoje wielkie święto! Dzień ukończenia szkoły, bo o nim mowa, pozostanie na długo w pamięci każdego tegorocznego absolwenta. Na pełną niezwykłych chwil akademię przybyli – ksiądz prałat Marian Górski, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy obsługi, rodzice.

Wyróżniający się szóstoklasiści otrzymali nagrody i dyplomy z rąk dyrektor Jolanty Kruckiej za najlepsze wyniki w nauce oraz udział w licznych konkursach, natomiast rodzice listy gratulacyjne. Były też podziękowania dla rodziców za pracę społeczną na rzecz szkoły.

Uroczyste chwile uprzyjemnił zebranym śpiew chórku pod kierunkiem p. Moniki Łasińskiej oraz występy dzieci przygotowanych przez wychowawców klas: p. Stefanię Jóźwiak, p. Aleksandrę Gołdych, p. Mariusza Witkowskiego.

Wychowawcy klas szóstych gorąco dziękują za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości nauczycielom: p. Żanecie Wilant, p. Kornelii Topor-Pustelnik, p. Magdalenie Mielcarek-Mirek, p. Piotrowi Jabłońskiemu, a dzieciom życzą, aby dojrzały do… swego miejsca na ziemi.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: poniedziałek, 19 listopada 2012 22:53
 
Nauczyciele i uczniowie na rowerach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 02 lipca 2012 15:35
Skalowanie czcionki:

Jednośladem po okolicy [GALERIA]

Wycieczka rowerowaKoniec roku szkolnego sprzyjał organizowaniu licznych wyjazdów do różnych ciekawych miejsc, a jednym z wykorzystywanych środkow lokomocji był rower. Właśnie na wycieczkę jednośladem wyruszyli 28 czerwca uczniowie z integracyjnej klasy „IV a” wraz z nauczycielami: Magdaleną Mielcarek – Mirek, Piotrem Jabłońskiem, Przemysławem Ciesielskim (pomysłodawcą wyjazdu), bibliotekarką Teresą Niemczynowicz oraz właścicielką sklepiku Aliną Przybysławską. Rowerzyści za cel swojej podróży wybrali przejazd przez kilkanaście okolicznych miejscowości. Wycieczkowy szlak, który liczył łącznie ok. 25 km prowadził przez: Spławie, Cienin Kościelny, Kamień, Nową Wieś, Grzybków, Lubiecz, Przyjmę, Adamów do Goliny.

***

Wyżej zamieszczamy także fotografie z wycieczki tą samą trasą, która odbyła się 21 czerwca 2007 r. Wcześniej nie były one publikowane na stronie naszej szkoły. Wtedy to uczestnikami wspomnianego rajdu byli ówcześni uczniowie z klasy V „d” oraz nauczyciele: s. Antonetta Podolak SDP, Agnieszka Czerniejewska, Aleksandra Szczepaniak (dziś Bukowska) i wspomniany wcześniej organizator wyjazdu.

Przemysław Cieisleksi

Poprawiony: wtorek, 03 lipca 2012 14:21
 
Wyróżnienie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 02 lipca 2012 16:02
Skalowanie czcionki:

„Bezpieczniej z prądem” [GALERIA]

Uczestnicy projektuW roku szkolnym 2011/ 2012 uczniowie klasy IIIa Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie  pod kierunkiem wychowawczyni  Kornelii Topor-Pustelnik wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Planeta Energii” zorganizowanym przez Grupę Energa. W tym czasie uczestniczyli w zajęciach poszerzających wiedzę o prądzie. Rozpoznawali  źródła światła używane kiedyś i dzisiaj. Dowiadywali się co zrobić aby  chronić środowisko przed zanieczyszczeniem. Budowali proste obwody elektryczne, a nawet sprawdzali napięcie i natężenie prądu przy pomocy Interfejsu. Poznawali działanie elektrowni. Wzięli udział w konkursie plastycznym i zaprezentowali swoje prace na korytarzu szkolnym. Uczyli się udzielać pierwszej pomocy.

Ich ciężka praca została nagrodzona-otrzymali wyróżnienie oraz upominki. Gratulujemy.

Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: wtorek, 03 lipca 2012 14:41
 
Inscenizacja na rynku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 02 lipca 2012 15:26
Skalowanie czcionki:

Golina miastem – AD 1362. [GALERIA]

InscenizacjaMocą władzy królewskiej danej nam z urzędu potwierdzamy dzisiaj prawo lokacji grodu Golina nad Wartą położonego, które to ongiś od naszego ojca Władysława otrzymał. Być może podobnych zwrotów użył 650 lat temu król Kazimierz Wielki w dokumencie potwierdzającym Stanisławowi Kiwale przywilej lokacyjny jubileuszowej miejscowości. Dla uczczenia tego wydarzenia uczniowie z V „c”: Wiktoria Jankowska, Natalia Kulesza, Michał Domiszewski, Daniel Gordziewicz, Rafał Jakubowski i Tobiasz Tomaszewski ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem Przemysława Ciesielskiego przygotowali niezwykłą w swej treści scenkę rodzajową. Trud swojej pracy zaprezentowali 25 czerwca na pl. Kazimierza Wielkiego tuż przed pomnikiem zasłużonego króla. Piątoklasiści w efektownych strojach starali się jak najwierniej oddać tamten moment. Swoje umiejętności aktorskie pokazali z użyciem rekwizytów w tle specjalnie zaaranżowanej dekoracji stylizowanej na średniowieczną, o którą zatroszczyły się Magdalena Mielcarek – Mirek i Beata matczak. Przedstawienie bardzo podobało się szkolnej społeczności. Dopełnieniem ich występu był turniej rycerski. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Ta inscenizacja była kolejnym przedsięwzięciem w ramach projektu edukacyjnego: „Golina – moje miasto”. Następne już w nowym roku szkolnym.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: wtorek, 03 lipca 2012 14:15
 
Projekt Trzymaj Formę zakończony! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 26 czerwca 2012 21:13
Skalowanie czcionki:

„W zdrowym ciele zdrowy duch” [GALERIA]

Trzymaj formę!Nie ulega wątpliwości, że tężyzna fizyczna i dbanie o zdrowie jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Od najmłodszych lat, należy pamiętać o tych wartościach. Wiemy, iż propagować zdrowy styl życia można na wiele sposobów. Przyczyniają się do tego różne placówki i instytucje społeczne. Jedną z nich jest szkoła. To właśnie w niej uczniowie kształtują postawy, nawyki i przyzwyczajenia, które wcielają w swoje życie. Warto te ścieżkę wykorzystać choćby dla potrzeb promocji właściwego odżywiania się i dbania o zdrowie.

Tego typu inicjatywę można wspierać różnym metodami i formami. Właśnie program „Trzymaj Formę”, którego  koordynatorem była pani Małgorzata Iwińska, a współorganizatorem pani Żaneta Wilant, sprzyjał tym działaniom. Miał on  na celu mobilizowanie uczniów do dalszej pracy nad przygotowaniem zadań promujących szeroko pojętą  tematyką prozdrowotną, ze szczególnym uwzględnieniem żywienia   i sprawności fizycznej.

Małgorzata Iwińska

Poprawiony: wtorek, 03 lipca 2012 14:20
 
Zakończenie projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 26 czerwca 2012 21:06
Skalowanie czcionki:

Aktywnie znaczy zdrowo!

Uczestnicy projektu„Aktywnie po Zdrowie” to ogólnopolski projekt edukacyjny, dotyczący zdrowia, żywienia i aktywności fizycznej. Celem było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania się i uświadamianie roli aktywności fizycznej oraz przekazywanie wiedzy odnośnie produktów służących zdrowiu i szkodliwych dla zdrowia, a także związku między żywieniem a występowaniem wielu chorób.  Podnosił on konieczność uświadomienia sobie potrzeby zmiany stylu życia i obejmuje wiele aspektów życia dziecka: tryb nauki i formy spędzania wolnego czasu, nawyki żywieniowe, aktywność fizyczną. Działania podejmowane w ramach programu skupione były w dwóch obszarach - medialnym i edukacyjnym. Głównym Organizatorem programu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Szkolnym koordynatorem programu była pani Małgorzata Iwińska, która realizowała program wraz z  wychowawcą klasy I a panią Haliną Nowicką. Uczestnictwo w programie polegało na realizacji serii działań podzielonych na trzy etapy, odpowiadające porom roku: jesień, zima, wiosna. W podziękowaniu za realizację programu szkoła, nauczyciele i  dzieci otrzymali stosowne dyplomy.

Małgorzata Iwińska

 

 
24.06.1962 r. (Włocławek) - 24.06.2012 r. (Golina) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 10 lipca 2012 18:56
Skalowanie czcionki:

Nasze życzenia dla Księdza Prałata [GALERIA]

JubilatKażde powołanie w swej najgłębszej warstwie jest wielką tajemnicą, jest darem, który nieskończenie przerasta człowieka (…) Powołanie jest tajemnicą Bożego wybrania (…). Te słowa wypowiedziane niegdyś przez Ojca Świętego Jana Pawła II znakomicie wkomponowały się w uroczystość, która odbyła się 24 czerwca w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie. Tego dnia we wspomnienie narodzin św. Jana minęło dokładnie 50 lat od momentu przyjęcia w katedrze we Włocławku święceń kapłańskich przez ówczesnego diakona, a teraz ks. prałata Mariana Górskiego. Z tej właśnie okazji Czcigodny Jubilat koncelebrował dziękczynną Mszę św. będącą swoistym Te Deum za dotychczasową posługę na niwie Bożej.

Po Komunii św. na ręce Księdza Prałata złożono liczne wiązanki kwiatów oraz symboliczne podarunki. Ich dopełnieniem były słowa wdzięczności i życzeń na kolejne lata posługi wypowiedziane między innymi przez: rodzinę, przedstawicieli lokalnego samorządu, dyrekcje szkół, dzieci, ministrantów, strażaków, krąg Domowego Kościoła i stowarzyszenie działające na rzecz renowacji drewnianego kościoła pw. św. Jakuba Ap. Tło do tych wszystkich gestów wdzięczności i pamięci stanowiły radosne piosenki oraz wiersze. Nie zabrakło też gromkiego „Sto lat”. Na zakończenie Mszy św. ks. prałat Marian Górski wyraził swoje podziękowania oraz udzielił jubileuszowego błogosławieństwa. Uroczystość miała podniosły a zarazem wymowny charakter. Na pewno w miły sposób zapisała się w pamięci Czcigodnego Jubilata i parafian.

Nadmienić trzeba, że w tej wyjątkowej pod każdym względem dziękczynnej uroczystości wzięli udział liczni przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie; dyrektor Jolanta Krucka, nauczyciele oraz dzieci.

Przemysław Ciesielski

 

Poprawiony: wtorek, 10 lipca 2012 19:03
 
Na zakończenie roku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 26 czerwca 2012 20:50
Skalowanie czcionki:

Upragnione wakacje również przed scholą „Wesołe Nutki”

Weołe Nutki i s. AureliaDnia 23 czerwca schola „Wesołe Nutkiprowadzona przez s. Aurelię Leszczyńską miała swój dzień uroczystego zakończenia cotygodniowych spotkań. Warto zaznaczyć, że zespół przez cały rok reprezentuje Szkołę podczas niedzielnej Eucharystii, jak również podczas różnych uroczystości w kościele parafialnym Matki Bożej Szkaplerznej.

W kończącym się roku szkolnym dzieci brały udział w Przeglądzie Kolęd w miejscowym Domu Kultury, upiększały swym śpiewem oprócz niedziel m.in.: Uroczystości Katyńskie, Uroczystość Dnia Matki, Wizytację Księdza Biskupa w naszej szkole, Rocznicę Beatyfikacji  Ojca św. Jana Pawła II. Ostatnim punktem był Jubileusz 50 - lecia Kapłaństwa księdza Prałata Marina Górskiego, który odbył się  24 czerwca.

Korzystając z pięknej pogody dzień zakończenia świętowaliśmy w plenerze, nie zabrakło dobrej zabawy, ale także podsumowań  całorocznej pracy. Kilka osób z grupy zostało wyróżnionych, za odpowiedzialne i systematyczne uczestnictwo w spotkaniach.

Wyróżnienie otrzymali:

Klaudia Wicińska z kl. VI a
Weronika Szeflinska z kl. VI a
Katarzyna Choromańska z kl. VI b
Agnieszka Jóźwiak z kl. IV b
Sandra Żerkowska z kl. IV b
Piotr Staszak z kl. IV c
Julia Sędziak najmłodsza członkini zespołu z kl. I c

Niech otrzymane w tym dniu dyplomy będą zachętą dla pozostałych uczniów do systematycznego uczestnictwa w – jak to dzieci mówią – chórku s. Aurelii. Poza tym już teraz zapraszam chętnych, by od września dołączyć do naszej grupy.

s. Aurelia Leszczyńska

 

 
Nagrodzeni nauczyciele i uczniowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 26 czerwca 2012 21:26
Skalowanie czcionki:

Wyniki konkursów organizowanych w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka na Ziemi Konińskiej [GALERIA]

NagrodzeniW piątek 22 czerwca 2012 r. Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie zorganizował  uroczystość podsumowania konkursów dla uczniów i nauczycieli w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka na Ziemi Konińskiej. Spotkanie rozpoczęły występy uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Koninie, a następnie w krótkich programach prezentowały się dzieci z Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 32 w Koninie. Do sportowych emocji EURO 2012 nawiązywały występy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 12 oraz Gimnazjum nr 3 w Koninie. Po programie artystycznym nastąpiło wręczenie nagród finalistom  konkursów.

W konkursie na najlepszy scenariusz lekcji z wykorzystaniem elementów pedagogiki Janusza Korczaka I miejsce zdobyła pani Marzanna Zbierska, natomiast w konkursie plastycznym  dla uczniów szkół podstawowych klasy I – III  zaszczytne miejsca zdobyli uczniowie  klasy I a Piotr Kucharski (II – miejsce) oraz  Dominik Bagrowski (III miejsce), której wychowawczynią jest pani  Halina Nowicka, a nauczycielem wspierającym pani  Małgorzata Iwińska. Dla wszystkich uczestników były dyplomy i drobne upominki za udział w konkursach od Urzędu Miejskiego  w Koninie. W uroczystości uczestniczyli zastępca prezydenta Konina Dariusz Wilczewski, radni: Ryszard Białkowski, Zenon Chojnacki, Elżbieta Siudaj – Pogodska, prezes TPD Krystyna Chowańska. Po uroczystości uczestnicy i goście obejrzeli wystawę prac plastycznych nadesłanych na konkurs, którą można oglądać w holu MODN. Organizatorem konkursów był Urząd Miejski w Koninie i Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. 

Nagrodzonym gratulujemy!

Małgorzata Iwińska

Poprawiony: wtorek, 03 lipca 2012 14:18
 
Wycieczka szkolna do Józefowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 26 czerwca 2012 20:38
Skalowanie czcionki:

Stawili czoła szeryfowi

W wiosce indiańskiejWiadomym jest, że wycieczki kształcą. Zarówno te, które odbywają się w celach poznawczych jak i rekreacyjnych. Wiele zakątków Polski, kryje w sobie tajemnicę ciekawych miejsc. Jednym z nich na pewno jest Wioska Indian w Józefowie k. Chocza (kaliskie).

Właśnie tam pojechali 18 czerwca uczniowie z klas: III „a”, integracyjnej IV „a”, przedstawiciel VI „a” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z nauczycielami: Magdaleną Mielcarek – Mirek, Kornelią Topor – Pustelnik, Beatą Matczak i organizatorem wyjazdu – Przemysławem Ciesielskim. Pobyt w Wiosce Indian obfitował w szereg atrakcji. Dzieci złożyły wizytę szeryfowi. Pokonały Indiański Tor Przygody, rzucały m.in.: Tomahawkiem; podkowami; kapeluszem kowbojskim na rogi byka. Ponadto doiły krowy. Uczniowie odwiedzili też starego trapera i płukali złoto. Dodatkowo skorzystali z pakietu atrakcji bez ograniczeń: dmuchanego zamku, trampoliny, jeździły na byku. Ponadto poszukiwali zaginionego skarbu. Wzięli również udział w zabawie tanecznej w stylu country.

Można śmiało powiedzieć, że ta wycieczka należała do udanych. Dowodem tego były pozytywne opinie na temat wyjazdu oraz uśmiechy na twarzach uczestników.

***

Uśmiechnij się!Ech ta pogoda…Warto dodać, że 21 czerwca kolejna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie (III „b”, IV „b”, IV „c”) miała udać się do Wioski Indian. Niestety kapryśna pogoda pokrzyżowała plany organizatorek wyjazdu Beaty Matczak i Justyny Szczot. Jednak „co się odwlecze, to nie uciecze”. Niech to uśmiechnięte słoneczko umieszczone na początku, zrekompensuje zaistniałą z niezależnych przyczyn sytuację. Do zobaczenia na kolejnej wycieczce…

Przemysław Ciesielski

 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 1 z 13
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information