wtorek, 22 października 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2019)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
Statystyki

Wizyt razem:614570
Wizyty dzisiaj:215
Wizyty wczoraj:553
Przeglądarki
15%Google Chrome 41.0.2272.96
4%Google Chrome 71.0.3578.99
4%Google Chrome 73.0.3683.90
4%Google Chrome 76.0.3809.132
3%Google Chrome 71.0.3578.98
3%Google Chrome 74.0.3729.157
3%Google Chrome 72.0.3626.121
3%Google Chrome 70.0.3538.80
3%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 76%Poland (113546)
Unknown flag 21%Unknown (31115)
Germany flag 2%Germany (2606)
France flag <1%France (512)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (300)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 100.24.122.228
Rok szkolny 2010-2011
Do widzenia szkoło PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 08 lipca 2011 02:47
Skalowanie czcionki:

Kolejny rocznik absolwentów [GALERIA]

Absolutorium„Szukajcie nowych nieodkrytych dróg” – ten fragment wiersza Adama Asnyka, który został umieszczony w centralnym miejscu okolicznościowej dekoracji stanowił kwintesencję uroczystej akademii szóstoklasistów w dniu 21 czerwca. Właśnie wtedy wychowankowie: Beaty Matczak (VI a), Przemysława Ciesielskiego (VI b), Moniki Łasińskiej (VI c) i Agnieszki Pakuły (VI d) stali się absolwentami Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego. Tego dnia uczniowie w obecności: Przewodniczącej Rady Miejskiej Anny Kapturskiej, Zastępcy Burmistrza Goliny Andrzeja Budnego, Przewodniczącego Komisji Oświaty i Sportu Wojciecha Grodzkiego, rodziców, dyrekcji, grona pedagogicznego zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny przepełniony nostalgią i nutką wspomnień. Jego ważnym elementem było złożenie symbolicznych podziękowań na ręce rodziców za trud i zaangażowanie na rzecz szkoły, wyróżnienie uczniów, którzy brali udział w różnych konkursach oraz tych, co osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Prymusami w roku szkolnym 2010/2011 zostali Jakub Dobrowolski (VI b) i Piotr Sobczak (VI d).

Akademia przygotowana została z rozmachem i organizatorską solidnością, co było wynikiem współpracy wychowawców szóstych klas z: Magdaleną Mielcarek – Mirek, Kornelią Topor – Pustelnik, Katarzyną Antkowską, Iwoną Kasprzak, Żanetą Wilant, Aleksandrą Bukowską i Piotrem Jabłońskim. Tegorocznym absolwentom Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie życzymy dalszych sukcesów w nauce oraz udanego startu w wybranych gimnazjach.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 08 lipca 2011 22:25
 
Projekt: Jestem czytelnikiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 08 lipca 2011 01:49
Skalowanie czcionki:

Pasowanie na czytelnika zwieńczyło dzieło

LogoW okresie od października 2010 r. do maja 2011 r. Żaneta Wilant przy pomocy Marzanny Zbierskiej, Aliny Król i Arlety Skibińskiej realizowała w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie projekt edukacyjnyJestem czytelnikiem” z przeznaczeniem dla klas pierwszych. Obejmował on cykl działań zachęcających uczniów do tego, by sięganie po książkę nie było obowiązkiem czy przymusem, ale czystą przyjemnością. Wśród nich warto przypomnieć choćby takie jak tworzenie ilustracji do utworów, kącików z książkami, wycieczki do bibliotek publicznej i szkolnej. Dodatkowo najmłodsi słuchali nagrań bajek, oglądali tematyczne filmy video. Ponadto wzięli udział w konkursie znajomości lektur i inscenizowali treści utworów literackich.

20 czerwca w sali gimnastycznej odbyło się okolicznościowe podsumowanie wspomnianego wyżej projektu edukacyjnego. Wtedy to właśnie uczniowie pierwszych klas zostali pasowani na czytelnika. W trakcie tej uroczystości otrzymali dyplomy i upominki, którymi były nieodłączne przyborniki do książek – kolorowe zakładki.

Warto dodać, że podsumowaniu projektu towarzyszył występ małych aktorów z zerówek, którzy zostali przygotowani przez Aleksandrę Bukowską i Iwonę Derek. Dzieci w inscenizacji wiersza „Na straganie” Jana Brzechwy przedstawiły poetycką adaptację kłótni jaka doszła między warzywami.

Żaneta Wilant
Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 08 lipca 2011 01:54
 
Przyszłe pierwszaki w szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 08 lipca 2011 02:36
Skalowanie czcionki:

Rozpoczną nowy etap w życiu

Logo„Przeznaczeniem człowieka jest zdobycie wiedzy”, dlatego 20 czerwca w progi Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zaproszono przyszłych pierwszoklasistów. Dzieciom towarzyszyli rodzice, dla których rozpoczęcie nauki przez ich pociechy stanowi wyjątkowe i czasem trudne doświadczenie. Spotkanie w sali gimnastycznej przebiegało w atmosferze wzajemnego zainteresowania. Z gorącym aplauzem spotkał się program wokalno-taneczny zaprezentowany przez uczniów. Przyszli pierwszoklasiści i ich rodzice mieli okazję poznać wychowawców, którzy w roku szkolnym 2011/2012 będą pracować z uczniami – Halinę Nowicką i Małgorzatę Iwińską (I a), Danutę Wysokowską (I b), Agnieszkę Dobrowolską (I c). Nauczyciele przekazali informacje o obowiązkowym zestawie podręczników. Każde dziecko otrzymało spis niezbędnych przyborów stanowiących wyprawkę pierwszoklasisty. Przyszli uczniowie, którzy przybyli na spotkanie wyrazili gotowość rozpoczęcia swojej wielkiej podróży po świecie wiedzy. Zapewne 1 września 2011 r. przekroczą próg szkolny bez obaw, lecz z ciekawością i entuzjazmem. Nauczyciele wprowadzą bezpiecznie wszystkich małych uczniów w świat nowych obowiązków. Pomogą pokonać bariery. Niepostrzeżenie nauka stanie się pasją połączoną z przygodą i zabawą.

Danuta Wysokowska

Poprawiony: piątek, 12 sierpnia 2011 09:49
 
Poznajmy się... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 23 czerwca 2011 13:30
Skalowanie czcionki:

Pierwszy raz w murach szkoły

Występ przedszkolakówW dniu 20.06.2011 w Szkole Podstawowej im.  Juliusza Słowackiego w Golinie na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie przyszłych klas „0”.

Uroczystość rozpoczęła się od występu chóru pod kierownictwem pani Moniki Łasińskiej. Następnie  na scenę wkroczyły dziewczynki w tańcu „Waka, Waka” pod kierownictwem pani Aliny Król.  Cała uroczystość nie odbyłaby się bez występu przedszkolaków. Dzieci z klasy „0” zaprezentowały piosenkę w języku angielskim, a następnie utwór muzyczny „Dla Zuzi”. Kolejnym elementem uroczystości było przedstawienie wychowawczyń przyszłych przedszkolaków oraz ich grup.

Występ zespołu tanecznegoW nowym roku szkolnym przywitamy 3 oddziały przedszkolne. Będą to:  „Motylki”, a ich opiekunem będzie Aleksandra Bukowska, „Biedronki”, których wychowawcą będzie  Monika Borek oraz „Pszczółki” nad którymi piecze będzie sprawowała Iwona Derek. Po części artystycznej wychowawcy wraz z dziećmi oraz rodzicami udali się do swoich sal, w celu zapoznania z budynkiem szkoły oraz jego pracownikami.

Wszystkim przyszłym „przedszkolakom” życzymy samych sukcesów oraz uśmiechu na twarzach. Do zobaczenia we wrześniu!

Monika Borek
Aleksandra Bukowska

Poprawiony: czwartek, 23 czerwca 2011 13:35
 
Podziękowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 22 czerwca 2011 18:24
Skalowanie czcionki:

W podziękowaniu za wieloletnią współpracę ze szkołą księdzu prałatowi Marianowi Górskiemu – dotychczasowemu proboszczowi parafii [GALERIA]

Podziękowania od delegacjiDnia 19 czerwca 2011r. w kościele parafialnym Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie odbyła się Uroczystość Podziękowania Księdzu Prałatowi Marianowi Górskiemu. Od 15 lat Ks. Prałat pełnił posługę duszpasterską jako Proboszcz tejże parafii a obecnie ze względu na wiek dekretem Arcybiskupa Gnieźnieńskiego Prymasa Polski przeszedł na zasłużoną emeryturę.

W uroczystości wzięły udział liczne delegacje. Nie zabrakło także delegacji ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Pani Dyrektor Jolanta Krucka, pani Agnieszka Dobrowolska i pani Agnieszka Sołtysiak wręczyły Księdzu Proboszczowi pisemne podziękowanie do którego pani Dyrektor dołączyła wypowiedziane słowa wdzięczności za długoletnią i życzliwą współpracę ze Szkołą Podstawową w Golinie. Siostra Laurencja Chodźko i s. Aurelia Leszczyńska przygotowały uczniów, zarówno tych najmłodszych jak i starszych, by w imieniu całej społeczności uczniowskiej dzieci - wyrazić swoją wdzięczność - Czcigodnemu Księdzu Prałatowi.

s. Aurelia Leszczyńska

Poprawiony: piątek, 24 czerwca 2011 21:39
 
Poczytaj mi przyjacielu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 08 lipca 2011 01:43
Skalowanie czcionki:

Nie strońmy od głośnego czytania

Ilustracje bajekW drugim semestrze bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wiele czasu poświęcono czytaniu uczniom: bajek, opowiadań, wierszy, baśni polskich i międzynarodowych. Inicjatorką tego przedsięwzięcia była w naszej placówce Magdalena Mielcarek – Mirek. Warto wspomnieć, iż wykorzystywano każdą chwilę, oczekiwanie dzieci w świetlicy na autokar, przerwę obiadową, lekcje wychowawcze, czas między zajęciami a zabawą w oddziałach przedszkolnych. W trakcie czytania dzieci przenosiły się w baśniowy świat ich marzeń i fantazji. Większość swoich wyobrażeń uczniowie przenosili na karty papieru. Powstawały przepiękne prace przedstawiające kolorowy, dziecięcy świat. Najciekawsze zostały wyeksponowane na wystawie przygotowanej przez Ewelinę Szubińską. Ponadto do zajęć zaangażowano dzieci niepełnosprawne. Nauczyciele pracowali z uczniami wykorzystując opracowane teksty oraz karty prac. Ostatnimi z nich były baśń niemiecka o Gwidonie, Krasuli i złotym dzwonku oraz bajka z morałem o Rybaku, który grał na fujarce. Po usłyszeniu tekstów dzieci rozmawiały o bohaterów opowiadań. Rozwiązywały krzyżówki, układały puzzle oraz przepięknie ilustrowały poznane baśnie. Jednoznacznie można stwierdzić, że obcowanie z książkami rozwija u uczniów fantazję, poszerza słownictwo i pozwala na rozwijanie rozumowania usłyszanego tekstu. Bardzo dobrze, że powyższa akcja będzie miała swoją kontynuację w nowym roku szkolnym.

Magdalena Mielcarek – Mirek

 
Wycieczka do Łodzi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 08 lipca 2011 02:09
Skalowanie czcionki:

W stolicy włókiennictwa

Uczestnicy wycieczki i organizatorOd dawien dawna Łódź – miasto położone w centralnej Polsce uchodzi za stolicę włókiennictwa. Jak najbardziej to prawda. 17 czerwca właśnie tam udali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem Beaty Matczak, Agnieszki Pakuły i organizatora wyjazduPrzemysława Ciesielskiego. Na miejscu dzieci przespacerowały się najdłuższą w Europie ulicąPiotrkowską. W kinie IMAX obejrzały film animowany wyświetlony w technologii 3 D „Kung Fu Panda 2”. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Muzeum Bajki „Semafor”. Tam uczestnicy wycieczki mogli podziwiać scenografie pochodzące z różnych filmów animowanych, nacieszyć oczy postaciami takimi jak: miś Uszatek, Coralgol, pingwin Pik – Pok, Maurycy i Hawranek. Ostatnim punktem „wypadu” poza Golinę była blisko dwugodzinna zabawa w Aquaparku Fala. Wycieczka do Łodzi należała do udanych. Uczniowie wrócili do domów z bagażem pozytywnych wrażeń.

Przemysław Ciesielski
 
Zielona szkoła PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 28 czerwca 2011 13:39
Skalowanie czcionki:

Rowerem wokół jeziora...  [GALERIA]

Uczestnicy i organizatorzy Zielonej szkołyW dniach od 13 do 15 czerwca 2011 r. uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w ramach „Zielonej szkoły” organizowanego przez panią Aleksandrę Gołdych, pana Piotra Jabłońskiego i pana Mariusz Witkowskiego. Miejscem realizacji programu wyjazdu było sprawdzone już Gospodarstwo Agroturystyczne „Bocheńscy” w Powidzu, gdzie gościliśmy po raz trzeci. Celem tegorocznego wyjazdu było promowanie zdrowego i bezpiecznego wypoczynku połączonego z wykorzystaniem umiejętności nabytych w szkole, w szczególności czytania ze zrozumieniem i radzenia sobie w nietypowych sytuacjach.

Głównym punktem „Zielonej szkoły” był rajd rowerowy wokół Jeziora Skorzęcińskiego. Szlak rowerowy, którym podróżowaliśmy okazał się bardzo zróżnicowany, ale jednocześnie ciekawy pod względem atrakcji, które napotykaliśmy. Wszyscy uczestnicy wykazali się świetną kondycją i rozwagą podczas całej wyprawy.

„Zielona szkoła” oprócz przyjemności związanych z zabawą i wypoczynkiem wymagała od uczestników zaangażowania w różnego rodzaju prace. Uczniowie pracowali w grupach przy pomocy różnorodnych metod aktywizujących nad projektami latawców, kolorowych malowideł na szkle oraz kart pracy dotyczących różnorodnych zagadnień. Uczestniczyli w grze miejskiej, która sprawdziła orientację w terenie oraz umiejętność komunikowania się. Brali udział  w zawodach sportowych organizowanych przez pana Piotra Jabłońskiego, które angażowały wszystkich uczestników wycieczki i wnosiły duch zdrowej rywalizacji.

Wyjazd pozostawił wiele wspaniałych wspomnień utrwalonych na fotografiach, które można obejrzeć w naszej szkolnej galerii.

 ***

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które pomogły zorganizować nasz wyjazd, szczególnie pani Annie Górznej, pani Karolinie Grzybulskiej, panu Mirosławowi Kaliskiemu, panu Grzegorzowi Kubackiemu oraz pani Dagmarze Zamiatała.


Mariusz Witkowski

 

Poprawiony: wtorek, 05 lipca 2011 13:47
 
Nasze dokonania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 22 czerwca 2011 18:11
Skalowanie czcionki:

XI Dzień Języków Obcych w Dobrosołowie

Występ naszej reprezentacjiPogoda nie zachęcała nas do wyjazdu, jednak zgodnie z planem postanowiliśmy podbić serca widowni na XI Dniu Języków Obcych w Dobrosołowie. Naszym nieskromnym zdaniem cel ten osiągnęliśmy. Dnia 9 czerwca zawitaliśmy w progi gościnnej Szkoły Podstawowej w Dobrosołowie by stanąć w szranki z reprezentantami innych okolicznych szkół i wykonać utwór Hallelujah. Dzień Języków został otwarty przez pana dyrektora Witolda Szczepaniaka, który podkreślał jak wielkim skarbem jest uczenie się języków obcych i jak ta umiejętność może wpłynąć na życie młodych ludzi. Kiedy nadeszła nasza kolej aby stanąć przed widownią zgromadzoną na sali gimnastycznej, nikt nie mógł ukryć zdenerwowania i niepewności.

W skład naszego zespołu muzycznego wchodzili: Adam Matlewski - wokal oraz gra na gitarze akustycznej, Klaudia Wicińska, Emilia Nowak, Julia Grzelak, Klaudia Szymaniak - występujące jako chórek. Mimo niesprzyjającej aury przyjęci zostaliśmy bardzo ciepło a występ uczniów Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie spotkał się z ogromnym aplauzem i uznaniem zarówno młodzieży zgromadzonej na sali jak i nauczycieli i dyrektorów innych placówek. Po części artystycznej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na plakat o tematyce: „Mój zagraniczny kolega”, w którym wyróżnienie otrzymała Weronika Mielczarek - uczennica klasy IV c.

Powrót do domu odbywał się w radosnej atmosferze, po tremie i stresie przed występem nie było już śladu. Zostały natomiast nowe znajomości, które mamy nadzieję odnowić już za rok na kolejnym Dniu Języków Obcych w Dobrosołowie.

Ewelina Szubińska

 

 

Poprawiony: środa, 22 czerwca 2011 18:16
 
Dzięki Fundacji Jurka Owsiaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 08 lipca 2011 01:25
Skalowanie czcionki:

Liczy się każda sekunda

ĆwiczeniaOd paru lat Magdalena Mielcarek – Mirek i Kornelia Topor – Pustelnik nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie biorą udział w ogólnopolskim programie „Ratujemy – uczymy ratować”. Dzięki niemu uczą dzieci jak pomagać osobom poszkodowanym w wypadkach lub innych dramatycznych sytuacjach. 7 czerwca przeprowadziły drugie szkolenie wśród uczniów klas drugich. Nauczycielki pokazały, co zrobić, kiedy znajdzie się nieprzytomną osobę, jak zareagować na jej stan. Dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy, zasad ratowania życia metodą usta – usta. Ponadto nauczycielki uczulały najmłodszych na powiadomienie odpowiednich służb o zaistniałej sytuacji. Dzięki Fundacji Jurka Owsiaka milusińscy mogli ćwiczyć na otrzymanych fantomach. Warto dodać, iż wspomniana organizacja zapewniła nauczycielom, a tym samym szkołom wszystkie materiały dydaktyczne do przeprowadzenia praktycznych zajęć.

Kornelia Topor – Pustelnik
Magdalena Mielcarek - Mirek
Poprawiony: piątek, 08 lipca 2011 22:26
 
Wystawa w sali 2.4 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 08 lipca 2011 01:59
Skalowanie czcionki:

PRL a XXI wiek

Wystawa„Co nam zostało z tych lat ? …” śpiewał kiedyś Mieczysław Fogg. Słowa tej piosenki we właściwy sposób odnoszą się do małej wystawy, która została przygotowana przez Przemysława Ciesielskiego w sali 2.4 Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Przyświecało jej hasło: „PRL a XXI wiek”, zaś całokształt dopełniały przedmioty z tamtego czasu przyniesione przez uczniów z klas VI a i VI b. Podziwiać było można m.in.: unikatowe radio, samowar, płyty analogowe, rzutnik, bajki na kliszy filmowej, pamiątkowe zeszyty, kask motorowerzysty, książki, klaser ze znaczkami, kartki na żywność, monety, banknoty, kasety magnetofonowe, aparat fotograficzny.

Mimo, iż czasy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej skończyły się ponad 20 lat temu, to i tak w naszych domach można bez problemu wyszukać przedmioty z czasów, które były różnorako oceniane.

Wspomniana wystawa wzbudziła niemałe zainteresowanie wśród uczniów i nauczycieli. Jednocześnie była znakomitym sposobem na to, by w wizualny sposób oddać choć niewielką cząstkę realiów tamtego okresu w historii Polski.

Przemysław Ciesielski

 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 1 z 12
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information