niedziela, 24 marca 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 
Statystyki

Wizyt razem:533947
Wizyty dzisiaj:127
Wizyty wczoraj:299
Przeglądarki
12%Google Chrome 41.0.2272.96
7%Google Chrome 71.0.3578.99
7%Google Chrome 71.0.3578.98
6%Google Chrome 70.0.3538.80
6%Google Chrome 70.0.3538.110
5%Google Chrome 72.0.3626.105
5%Google Chrome 72.0.3626.121
3%FireFox 65.0
3%FireFox 63.0
2%Google Chrome 70.0.3538.102
Kraje
Poland flag 77%Poland (53494)
Unknown flag 18%Unknown (12415)
Germany flag 3%Germany (1756)
France flag <1%France (302)
Ireland flag <1%Ireland (179)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.236.246.85
WOLNOŚĆ, RADOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 03 grudnia 2018 13:36
Skalowanie czcionki:

Ortograficznie o Niepodległej

Konkurs ortograficznyW nawiązaniu do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę suwerenności oraz niezależności politycznej Danuta Wysokowska i EwaKonkurs ortograficzny Kazimierczak zorganizowały w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie „Konkurs Ortograficzny” z przeznaczeniem dla klas trzecich. Przyświecało mu wymowne w swojej treści hasło: „Wolność, Radość, Niepodległość”.

Rywalizacja, która odbyła się 29 listopada 2018 r., miała na celu podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych uczniów. Ponadto wspomóc zaowocowanie w jej uczestnikach poprawnym posługiwaniem się językiem polskim, idącym w parze z jakże ważnym wyrabianiem w młodym człowieku poczuciem patriotyzmu, szacunku do przeszłości i tradycji historycznych. Z zawiłościami polskiej pisowni zmierzyło się wówczas sześcioro uczestników: Wiktoria Pietraszek, Dominika Kołodziejczak, Jan Jakubowski, Juliusz Dybkowski, Natan Łomnicki, Gracjan Szabelski, których wcześniej przygotowała Arleta Skibińska.

Po zakończeniu konkursu wszystkim uczniom wręczono pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcom upominki.

Konkurs ortograficznyWyniki ortograficznej rywalizacji przedstawiały się następująco:

I. miejsce – Natan Łomnicki
II. miejsce – Gracjan Szabelski
III. miejsce – Jan Jakubowski

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z ortografią!

Arleta Skibińska,
Danuta Wysokowska,
Ewa Kazimierczak

Poprawiony: poniedziałek, 03 grudnia 2018 13:37
 
Wrażenia z wyjazdu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 01 grudnia 2018 22:38
Skalowanie czcionki:

Euroweek – szkoła liderów, czyli świat w zasięgu ręki

EuroweekDominikana, Indonezja, Wietnam, Indie, Ukraina, Kuba to tylko niektóre państwa, z których niesamowici, przesympatyczni i twórczy wolontariusze prowadzili zajęcia w języku angielskim z dziećmi i młodzieżą z całej Polski. W dniach 26 – 30 listopada siedmioro uczniów z naszej szkoły (Kalina Kulczak, Laura Plewczyńska, Pola Pyzdrowska, Amelia Plucińska, Jan Łukawski, Hubert Michalak i Hubert Przybyła) przebywało w malowniczej, górskiej miejscowości Międzygórze. Nie był to jednak czas relaksu. Młodzież czynnie, z ogromnym zaangażowaniem brała udział w całodniowych warsztatach, które miały na celu przybliżyć im ideę wolontariatu, poznać kulturę, możliwości i zwyczaje panujące w innych krajach.

EuroweekWyjazd ten dostarczył wszystkim przepięknych wrażeń; był czas na śmiech i zabawę, na pracę, podczas której trzeba było wykazać się ogromną kreatywnością; były też chwile ogromnych wzruszeń, podczas których łzy same płynęły z oczu. Podczas pożegnalnego spotkania z wolontariuszami młodzież otrzymała certyfikaty poświadczające ich udział w obozie. Podziękowania otrzymała też organizatorka wyjazdu pani Małgorzata Drukała. Niezwykle sympatycznym jest fakt, że Fundacja Euroweek nie zapomniała o przekazaniu dyplomu dla pani dyrektor Ewy Kutnik, wyrażając w ten sposób swoją wdzięczność za umożliwienie młodzieży uczestnictwa w tym przedsięwzięciu.

EuroweekZ Euroweeku wszyscy wrócili nieco zmęczeni, ale bogatsi w wiedzę, doświadczenie, nowe przyjaźnie i pewność, że nie kolor skóry, nie wyznawana religia, nie kraj pochodzenia predestynują nas do bycia dobrym lub złym człowiekiem. Najważniejsza jest otwartość, umiejętność dialogu, rzeczowa wymiana poglądów i uśmiech dla każdego – do tego zachęcali wszystkich zawsze pogodni i serdeczni wolontariusze.

Małgorzata Drukała

Poprawiony: sobota, 01 grudnia 2018 22:50
 
Akcja Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 01 grudnia 2018 15:52
Skalowanie czcionki:

Nasze misie, miśki i misiaczki...

MisieKażdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego pluszowego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Zapewne wiele razy był dla Was kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego postanowili w szczególny sposób uczcić ten wyjątkowy dzień. 26 listopada, w poniedziałek, zorganizowane zostały szkolne obchody DNIA PLUSZOWEGO MISIA.

MisieZadaniem dzieci było przyniesienie swoich ulubionych maskotek. Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromnym zaangażowaniem w akcję. Mieli oni świetną okazję by zaprezentować swoich pluszowych przyjaciół co jest szczególnie ważne w czasie jesiennej szarugi ponurych listopadowych dni.

Czy święto misia jest potrzebne? Uczniowie naszej szkoły pokazali, że beż wątpienia tak.

Ewelina Piaskowska

Poprawiony: sobota, 01 grudnia 2018 16:00
 
O TYM JAK… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 29 listopada 2018 16:35
Skalowanie czcionki:

… Ib była w bibliotece

W biblioteceBiblioteka Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie to miejsce przyjazne każdemu uczniowi, gdzie można przyjść, znaleźćW bibliotece coś dla siebie i skorzystać z „wiedzy” zgromadzonej na półkach.

29 listopada 2018 r. uczniowie z klasy Ib wraz z wychowawcą Kornelią Topor-Pustelnik odwiedzili jeden z oddziałów naszej bogato wyposażonej książnicy. Tam pod kierunkiem Jolanty Kruckiej i Joanny Smuszkiewicz wzięli udział w okolicznościowej lekcji.

Podczas zajęć zostali zapoznani z księgozbiorem i sposobem ułożenia książek na półkach. Dowiedzieli się o: gromadzeniu, przechowywaniu i udostępnianiu materiałów na poszukiwany w danej chwili temat. Zwieńczeniem wizyty w bibliotece były kolejne wypożyczenia różnych publikacji.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 29 listopada 2018 22:01
 
WRÓŻBY, LANIE WOSKU, ZABAWA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 28 listopada 2018 21:13
Skalowanie czcionki:

„Dyska” na andrzejki [MINIGALERIA]

Andrzeju, Andrzeju, nasz dobrodzieju,

dobrą wróżbę daj!

(…)

AndrzejkiAndrzejki to okazja do wróżb, lania wosku i… dobrej zabawy tanecznej. W związku z powyższym w sali gimnastycznej oraz auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, Samorząd Uczniowski obu sekcji pod kierunkiem: Bogumiły Kowalskiej, Anny Neneman – Koprowskiej, Magdaleny Mielcarek - Mirek, Eweliny Piaskowskiej, Agnieszki Sołtysiak we współpracy z 7. GZ „Odważne Gumisie” i grupą nauczycieli, zorganizował okolicznościową dyskotekę. 28 listopada 2018 r. miała ona dwie odsłony – poranną dla kl. 0-IV i wieczorną dla oddziałów V-VIII i III gimnazjalnych.

Podczas tych okolicznościowych imprez nie zabrakło: ciekawych wróżb, różnych gier, atrakcyjnych konkursów, malowania twarzy oraz doskonałej muzyki, o którą zadbali anglistka – Justyna Szczot i nauczyciel wychowania fizycznego – Hubert Kulczak. Ponadto w szkolnym sklepiku (opieka Katarzyna Stachurska, Joanna Graczyk) można było znaleźć coś dla siebie, by posilić się w przerwie po zejściu z „parkietu” ;-).Andrzejki

Znakomite humory oraz dobra zabawa udzieliły się wszystkim zgromadzonym w sali gimnastycznej i auli szkolnej. Stąd też andrzejkową dyskotekę w obu odsłonach śmiało można zaliczyć do niezwykle udanych.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: wtorek, 04 grudnia 2018 21:29
 
UCZNIOWIE-AKTORZY W KOŚCIELE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 26 listopada 2018 13:47
Skalowanie czcionki:

Chryste króluj, Chryste zwyciężaj…

PrzedstawienieCo roku w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wtedy właśnie przypomina wiernym prawdę o nieograniczonym panowaniu Zbawiciela i jego powtórnym przyjściu, aby sądzić Ziemię.

To wspomniane wyżej święto zainspirowało s. Lilianę Sochę CSDP – katechetkę w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, by wraz z jej uczniami zorganizować okolicznościowe przedstawienie. Przyświecało mu hasło: „Jezu, króluj zawsze w naszych sercach”.

Młodzi ludzie upust swojej kreatywności i aktorskiemu potencjałowi dali 25 listopada 2018 r. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Wygrywane przez nich wówczas sceny i postaci nawiązywały do symboliki królowania, w kontekście NAJWYŻSZEGO spośród władających losami świata i ludzi.

Dzieci za swój występ zostały docenione przez zgromadzonych w kościele gromkimi brawami. Kończąc niniejszy artykuł zapytajmy siebie:

Czy Chrystus króluje w moim sercu?...

***

Zapraszamy do obejrzenia filmu z przedstawienia na stronie: www.youtube.com.

Przemysław Ciesielski,
publ. filmu: Wiktor Gołuszko - VIc

Poprawiony: wtorek, 04 grudnia 2018 21:30
 
TALENTY KONSTRUKTORSKIE VIC PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 23 listopada 2018 14:32
Skalowanie czcionki:

Iście lemowskie roboty

W 2011 r. goliński „Julek” znalazł się w gronie placówek, które otrzymały zaszczytny tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. To szczególne wyróżnienie zmotywowało jeszcze bardziej nauczycieli do nieustannego zachęcanie dzieci do twórczego działania na lekcjach i to bez względu na charakter przedmiotu. Mobilizować uczniów można bowiem na wiele sposobów. Właśnie dzięki temu młodzi ludzie dają upust swoim kreatywnym pomysłom. Rozwijają twórczy potencjał i pasje z różnych dziedzin życia.

O pewnych talentach poniżej…

RobotyKlasą, która bardzo chętnie przygotowuje bardzo ciekawe w swojej formie prace plastyczne, jest VIc ze Szkoły Podstawowej im. JuliuszaRoboty Słowackiego w Golinie. Niedawno zainspirowana fantastycznymi bajkami Stanisława Lema, przygotowała na lekcje języka polskiego autorskie lalki - roboty z odległej planety. Postaci te zostały wykonane w bardzo pomysłowy sposób, ponieważ składały się w gruncie rzeczy z kolorowych, plastikowych odpadów, poddawanych na co dzień recyclingowi. Tym razem przydały się w zupełnie innej sytuacji. Przyczyniły się do olśniewających efektów – przestrzennych „minidzieł” sztuki, których dopełnieniem były świecące w ciemności elementy.

Niezwykle oryginalne rezultaty pracy młodych konstruktorów z VIc, spotkały się z wielkim uznaniem ze strony polonisty – Przemysława Ciesielskiego, który zmotywował ich do twórczego działania i docenił włożony trud w przygotowanie robotów satysfakcjonującymi ocenami ;-).

***

W tym miejscu warto też dodać, że prace szóstoklasistów zostały wyeksponowane w sali 9A na okolicznościowej miniwystawie. O jej aranżację zadbała Beata Matczak. Spotkała się ona z nie lada podziwem ze strony uczniów oraz nauczycieli.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 30 listopada 2018 15:25
 
„Z PORADNIKA MŁODEGO MATEMATYKA” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 26 listopada 2018 13:33
Skalowanie czcionki:

Nasi „wywalczyli” II miejsce

KonkursWiadomym jest, że „Królowa Nauk” nie ma sobie równych. Prawdętę udowodnili 21 listopada 2018 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im.Konkurs Juliusza Słowackiego w Golinie: Natalia Tomczak, Anna Szwacińska, Hubert Libertowski, Kacper Pawlicki, Łukasz Piasecki i Michalina Nowaczyk, którzy pod opieką Agnieszki Sołtysiak wzięli udział w powiatowym konkursie matematycznym. Odbył się on już po raz trzeci w Szkole Podstawowej nr 1 w Koninie. Przyświecało mu hasło: „Z poradnika Młodego Matematyka”.

Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas IV z terenu miasta Koninaoraz naszego powiatu. Każdą szkołę reprezentowały sześcioosobowe zespoły. Były one podzielone na dwie trzyosobowe drużyny. Jedna rozwiązywała zadania tekstowe, druga brała udział w ćwiczeniach praktyczno – sportowych. Uczniowie naszej szkoły wspólnie pracowali na wynik konkursu, uzyskując maksimum punktów. Ekipa z Goliny była do końca faworytem rywalizacji. Dopiero w dogrywce znalazła się na II miejscu.

KonkursWszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali zadania matematyczne i brali udział w konkurencjach, co niewątpliwie było zasługą nauczycieli – Agnieszki Sołtysiak, Katarzyny Szadkowskiej i Mariusza Witkowskiego, którzy solidnie przygotowali ich do zmagań z „Królową Nauk”.

Gratulujemy całej drużynie i życzymy dalszych sukcesów z matematyką w tle!

Na marginesie…

Dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie zostaną wręczone już wkrótce na Forum Oświatowym w Koninie.

Agnieszka Sołtysiak

Poprawiony: sobota, 01 grudnia 2018 16:04
 
„Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 23 listopada 2018 14:35
Skalowanie czcionki:

Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 Pamiętamy!

Gala21 listopada br. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca program działań związanych z obchodamiGala 100.Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w ramach projektu – Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 Pamiętamy! „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. Twórcą i pomysłodawcą programu upamiętniającego zwycięski zryw Wielkopolan z 1918 roku był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, przy wsparciu Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Podczas gali za różne formy angażowania się w ideę upamiętniania zwycięskiego powstania podziękowały dyrektorom szkół i nagrodzonym w konkursach uczniom Marzena Wodzińska- Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu - Ewa Superczyńska. Zaproszenie na tę uroczystość otrzymała także delegacja Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Nasza placówka w roku szkolnym 2017/18 wzięła udział w szeregu przedsięwzięć, za co uzyskała Certyfikat Szkoły Upowszechniającej Wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim, który odebrała p. dyrektor Ewa Kutnik. Uczennica Natalia Kordylasińska, absolwentka klasy gimnazjalnej wykonała projekt kartki okolicznościowej na 100 – lecie wybuchu wielkopolskiego zrywu, który zyskał uznanie w oczach komisji konkursowej i nagrodzony wyróżnieniem.Gala GalaNatalia została uhonorowana pamiątkowym dyplomem oraz wspaniałymi nagrodami rzeczowymi w postaci sztalugi, przyborów malarskich oraz słuchawek.

Gratulujemy!!!

Natalia do konkursu przygotowała się pod kierunkiem nauczycielki historii i plastyki – Jolanty Krawczyk.

Jolanta Krawczyk

Poprawiony: sobota, 01 grudnia 2018 16:06
 
Ze świata sportu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 22 listopada 2018 23:22
Skalowanie czcionki:

W ręczną – niepokonani!

Nazwa imprezy: Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej Chłopców (rocznik 2006 i młodsi).Zawodnicy

Termin zawodów: 20 listopada 2018 r.

Ranga zawodów: turniej gminny.

Miejsce zawodów: hala widowiskowo - sportowa przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Uczestnicy: chłopcy (rocznik 2006 i młodsi).Wynik

Ilość drużyn: 3 (Kawnice, Radolina, Golina).

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie: Jakub Słomka, Franciszek Babiak, Mateusz Kubiak, Bartosz Banaszak, Igor Perliński, Wiktor Gołuszko, Dawid Szymaniak, Jakub Bobrowski, Albert Bobrowski, Mateusz Skibiszewski. Opiekun drużyny: Tomasz Borowski.

System rozgrywek: „każdy z każdym”. Czas gry: 2 x 7 minut.Zawodnicy

Sędzia główny zawodów: Piotr Jabłoński.

Wyniki poszczególnych spotkań: Kawnice – Golina (1:4), Kawnice – Radolina (4:1), Radolina – Golina (1:12).

Wyniki końcowe: I m. – Golina, II m. – Kawnice, III m. – Radolina.

Gratulacje dla naszych sportowców!

Tomasz Borowski

Poprawiony: piątek, 23 listopada 2018 09:17
 
SU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 22 listopada 2018 23:09
Skalowanie czcionki:

Dzień Zainteresowań

Uczniowie w strojachNowo wybrani członkowie Samorządu Uczniowskiego zainicjowali swoją pierwszą wspólną akcję - Dzień Zainteresowań. 8 listopada każdy uczeń mógł przyjść przebrany tak, aby pokazać innym, co najbardziej go interesuje. Efekty tego przedsięwzięcia przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na korytarzach naszej szkoły można było spotkać fascynatów muzyki, tańca, gier, czytelnictwa, wszelkich sportów i wielu innych pasji. Podczas długiej przerwy wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia na placu apelowym. Organizacją Dnia Zainteresowań zajęła się młodsza sekcja samorządu: Oliwia Bełza, Agata Suta, Natalia Kończyńska, Sebastian Marciniak, Daniel Walczak oraz Joanna Szudrowicz pod opieką pani Eweliny Piaskowskiej. Mamy nadzieję na kolejne ciekawe działania inicjowane przez młodych samorządowców.

Uczniowie w strojachUczniowie w strojachUczniowie w strojach

Ewelina Piaskowska

Poprawiony: czwartek, 22 listopada 2018 23:18
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 10 z 18
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information