sobota, 26 maja 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 
Statystyki

Wizyt razem:406444
Wizyty dzisiaj:74
Wizyty wczoraj:411
Przeglądarki
16%Google Chrome 66.0.3359.158
12%Google Chrome 66.0.3359.139
7%Google Chrome 66.0.3359.126
7%Google Chrome 66.0.3359.181
6%FireFox 59.0
5%Google Chrome 41.0.2272.96
5%Google Chrome 56.0.2924.87
4%FireFox 60.0
4%Mozilla
3%Google Chrome 65.0.3325.109
Kraje
Poland flag 84%Poland (6985)
Unknown flag 13%Unknown (1121)
Germany flag 1%Germany (116)
France flag <1%France (32)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (30)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.196.110.222
BAL NA FINISZU' 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 31 stycznia 2018 19:25
Skalowanie czcionki:

Skocznie, tanecznie, rozrywkowo... [MINIGALERIA]

BalW piątek, 26 stycznia 2018 r., tuż przed godz. 17:00 w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zebrali się uczniowie III klas gimnazjalnych, dyrekcja, nauczyciele i rodzice. Wszystko po to, by wziąć udział w tzw. „Balu na finiszu”. Stanowi on symboliczne „wyhasanie się” trzecioklasistów przed kwietniowymi egzaminami i czerwcowym ukończeniem edukacji.Bal

Młodzież uroczyście rozpoczęła zabawę polonezem, do którego znakomicie przygotowywała ich nauczycielka Justyna Sieczkowska. Imprezę oficjalnie otworzyła dyrektor Jolanta Krucka.

Jak co roku, młodzież bawiła się wspaniale w rytm współczesnej muzyki, którą zapewnił dj Paweł Piesik. Przepyszną obiadokolację dla Baluczniów oraz nauczycieli przygotowały panie ze szkolnej stołówki.

Na zakończenie dodać należy, iż bal mógł się odbyć dzięki życzliwości i wsparciu rodziców. Nad jego sprawnym i bezpiecznym przebiegiem czuwali: dyrekcja, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - Bogumiła Kowalska; Renata Jędro-Kozioł, wychowawcy i nauczyciele.

Wspomniany wyżej impreza na pewno na długo pozostanie w pamięci trzecioklasistów.

Bogumiła Kowalska, Renata Jędro-Kozioł

Poprawiony: środa, 31 stycznia 2018 19:55
 
PROJEKT: „KOPALNIA KOMPETENCJI” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 30 stycznia 2018 17:26
Skalowanie czcionki:

Kim będę w przyszłości?

Doradztwo zawodoweW Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie prowadzone są zajęcia z doradztwa zawodowego w ramach projektu: „Kopalnia Kompetencji”. Biorą w nim udział uczniowie II i III klas gimnazjalnych. W jego ramach każdy z nich ma zaplanowane pięć spotkań w formie indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym Ewą Wróbel.

W ramach warsztatów uczniowie określają swoje mocne strony, umiejętności i zainteresowania. Ponadto wskazują na preferencje zawodowe i wybierają profesję zgodną z ich upodobaniami i predyspozycjami.

Wspomniane wyżej zajęcia cieszą się dużym powodzeniem wśród uczniów i przyczyniają się do świadomego wyboru zawodu, i szkoły ponadpodstawowej.

Doradca zawodowy - Ewa Wróbel

 
Spotkanie z doradcą zawodowym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:12
Skalowanie czcionki:

Doradca zawodowy dla rodziców

Spotkanie z doradcą zawodowymPodczas ostatniej wywiadówki z rodzicami (23.01.2018r.) odbyło się spotkanie doradcy zawodowego – p. Roberta Mijalskiego z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Koninie z rodzicami uczniów klas III etapu gimnazjalnego. Tematem prelekcji Pana Roberta było przekazanie cennych wskazówek dotyczących postawy rodzica wobec wyboru przyszłej szkoły dla swojego dziecka oraz przedstawienie aktualnych trendów na rynku pracy.

Agata Wojdyńska

Poprawiony: poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:15
 
Wojewódzki Konkurs Fizyczny dla uczniów dotychczasowych gimnazjów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:08
Skalowanie czcionki:

Eryk Purol w finale Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

12 stycznia 2018r. (piątek) w Szkole Podstawowej nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów. Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie w tym etapie reprezentował Eryk Purol z klasy IIId.

Serdeczne gratulacje dla Eryka, który zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Ucznia do konkursu przygotowała p. Joanna Graczyk.

Erykowi życzymy wytrwałości i sukcesu w finale, który już 3 marca.

Joannna Graczyk

Poprawiony: poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:13
 
ANIOŁY' 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 23 stycznia 2018 07:39
Skalowanie czcionki:

Laureaci konkursu kolęd [MINIGALERIA]

GrajkiWażnym elementem świąt Narodzenia Pańskiego są kolędy i inne nastrojowe piosenki. To one w bezpośredni lub pośredni sposób nawiązują do sceny, która miała miejsce w Betlejem ponad 2000 lat temu.

W nawiązaniu do wstępu niniejszego artykułu, 12 stycznia 2018 r. w kościele pw. Maksymiliana Kolbego wGrajki Koninie odbył się XXI Konkurs Kolęd „Anioły 2018”. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Klasa III b wraz z rodzicami pod kierunkiem wychowawczyni - Kornelii Topor-Pustelnik zaprezentowała utwór „Kolęda śnieżka” i doskonale nam znaną kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

Zespół „Grajki” (oryginalna nazwa IIIb na użytek konkursu) otrzymał wyróżnienie. Dodatkowo, co należy podkreślić, jako laureaci konkursu zostali zaproszeni do nagrania okolicznościowej płyty z bożonarodzeniowym repertuarem.

Gratulujemy kreatywności i tak wielkiego sukcesu na „arenie” powiatowej ;-)!

Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: środa, 24 stycznia 2018 13:14
 
WYSTĘP "GRAJKÓW" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 23 stycznia 2018 07:35
Skalowanie czcionki:

Wyróżnieni w Kazimierzu Biskupim [MINIGALERIA]

GrajkiPo raz kolejny „Anioły” zawitały do Kazimierza Biskupiego, a adepci sztuki teatralnej z subregionu konińskiego mieli okazję się wykazać. 9 zespołów zaprezentowało się 11 stycznia 2018 r. na scenie Gminnego Ośrodka Kultury. Konkurs przedstawień jasełkowych zainaugurował 21. Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej „Anioły 2018”. Ideą wydarzenia jest promowanie młodych talentów i kultywowanie najpiękniejszych polskich tradycji – takąGrajki informację można było przeczytać na stronie: www.wielkopolska.tv.

Jest ona dla nas tym bardziej ważna, ponieważ w tym wspomnianym wyżej konkursie wzięli udział przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Chodzi tutaj o „Grajków” z III b. Uczniowie wspólnie ze swoimi rodzicami i wychowawczynią Kornelią Topor-Pustelnik oczarowali swoim występem tamtejsze jury. Za swoje umiejętności, grę aktorską i ogólny wyraz artystyczny otrzymali okolicznościowe wyróżnienie.

Brawo!

Agnieszka Pakuła, Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: wtorek, 23 stycznia 2018 07:56
 
ZAJĘCIA W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 19 stycznia 2018 07:49
Skalowanie czcionki:

Po polsku i po angielsku

Wizyty uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie w miejscowej bibliotece publicznej to już tradycja.

18 stycznia 2018 r. w gościnne progi książnicy zawitali uczniowie z klasy Vc wraz z nauczycielami Beatą Matczak i Przemysławem Ciesielskim.

Zajęcia w biblioteceZajęcia oscylowały wokół dzieł: F. H. Burnett, Charles’a Dickensa, Ernesta Hamingway’a, C.S. Levis’a, L. M. Montgomery oraz J. K. Rowling. Miały one na celu zachęcenie uczniów do osobistego kontaktu z książką, utrwalenie wiedzy zdobytej na lekcjach języków polskiego i angielskiego oraz propagowanie wśród dzieciZajęcia w bibliotece literatury anglosaskiej.

Piątoklasiści chętnie uczestniczyli we wszystkich przygotowanych przez bibliotekarkę Karolinę Kasprzak zadaniach. Prawidłowo napisali krótkie zaproszenia na tzw. londyńskie „five o’clock”. Sprawnie pracując w kilkoosobowych grupach, bez większych problemów podali także słowa, które kojarzą im się z daną książką i z pomocą słowników przetłumaczyli je na język angielski. Uczniowie nie mieli także najmniejszych trudności z przyporządkowaniem danej publikacji do właściwego im gatunku literackiego.

Styczniowe zajęcia w bibliotece przy pl. Kazimierza Wielkiego śmiało można zaliczyć do niezwykle udanych.

Karolina Kasprzak

Poprawiony: piątek, 19 stycznia 2018 07:49
 
26. Finał WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 16 stycznia 2018 18:49
Skalowanie czcionki:

Po raz kolejny wsparliśmy WOŚP [GALERIA]

UczestnicyW niedzielę 14 stycznia 2018 roku dzieci, młodzież oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przyłączyli się do corocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W godzinach porannych, przy ujemnej temperaturze i silnym wietrze, na ulice miasta wyszli wolontariusze zaopatrzeni w identyfikatory i puszki, do których zbierali pieniądze. Wśród nich byli: Weronika Rybarczyk, Wiktoria Rogacka, Łucja Gulczyńska, Weronika Dybczak, Julia Sędziak, Sandra Olszewska, Adam Karnafel, Alicja Grzesiak, Wiktoria Sławska, Marta Młynarska, Weronika Sędziak, Laura Plewczyńska, Eliza Przybysławska, Pola Pyzdrowska, Olga Gradecka, Krystian Żerkowski, Wiktoria Wanat, Kinga Łuczak, Dominika Krakowska, Wiktoria Skibiszewska, Weronika Wojciechowska, Milena Dąbrowska, Wiktoria Bultrowicz, Anna Michalak, Gabriela Ślusarek, Eryk Włodarczyk, Julita Małolepsza, Wojciech Antkowski, Wiktoria Dopytalska, Wiktoria Słomka, Kornela Święs.

ZawodyW tym samym czasie w hali sportowo – widowiskowej odbywał się charytatywny turniej piłki nożnej mężczyzn i piłki ręcznej kobiet NA SPOTROWO DLA WOŚP. Turniej miał charakter otwarty i wzięli w nim udział zarówno uczniowie naszej szkoły, absolwenci, jak i dorośli. Na boisku zaprezentowało się blisko 200 osób. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

  • - dziewczęta: Kamila Kusiołek, Julia Szkudelska, Ania Chojnacka, Agata Zioła, Kalina Kulczak, Weronika Wojciechowska, Milena Nowakowska, Weronika Dybczak, Nikola Jędras;
  • Zawodnicy- chłopcy: Albert Szota, Nikodem Maćkowiak, Mikołaj Kujawa, Bartosz Ciesiółka, Kacper Folta, Fabian Skórczewski, Patryk Nowak, Wojtek Antkowski, Dominik Wawrzyniak, Alan Dziubczyński, Dawid Biegasiewicz, Krystian Pecyna, Adam Dzwoniarski, Maks Szymaniak, Krzysiu Budziński, Filip Kołodziejczak, Paweł Górniak, Dawid Sławski, Łukasz Dybczak, Michał Piasecki, Filip Kasprzak.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: Pani Ewelina Piaskowska, Pani Aldona Olesiak i Pani Justyna Sieczkowska.

Serdeczne podziękowania dla sędziów dzisiejszego turnieju Pana Roberta Iwińskiego, Pana Daniela Kaczana i Pana Piotra Jabłońskiego.

Dziękujemy za możliwość przeprowadzenia turnieju w hali sportowo – widowiskowej w Golinie.

Do zobaczenia za rok…

Justyna Sieczkowska

Poprawiony: wtorek, 16 stycznia 2018 23:26
 
Wyniki konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 15 stycznia 2018 09:49
Skalowanie czcionki:

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego w roku szkolnym 2017/2018, przeprowadzonego w dniu 11 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowakiego w Golinie:

wynikipm

 
W RAMACH KLUBU EKONOMICZNEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 17 stycznia 2018 15:11
Skalowanie czcionki:

Przeprowadzili wywiad z burmistrzem Goliny

WywiadW ramach doradztwa zawodowego w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbywają się cykliczne zajęcia Klubu Ekonomicznego. Jednym ze stałych elementów jego wszechstronnej działalnościWywiad jest przeprowadzanie wywiadu z konsultantem, czyli przedstawicielem danej branży zawodowej lub reprezentantem instytucji państwowej. W tym roku zaproszenie na tego typu spotkanie przyjął burmistrz Goliny Mirosław Durczyński. Odbyło się ono z udziałem uczniów II i III klas gimnazjalnych, nad którymi pieczę sprawowali nauczyciele Ewa Wróbel i Daniel Jóźwiak.

WywiadGość przekazał im wówczas wiedzę teoretyczną dotyczącą funkcji, którą pełni, ale także podzielił się doświadczeniem z zakresu wyboru drogi życiowej. Wskazał na predyspozycje i uzdolnienia niezbędne w jego działaniach. Mówił także o trudnościach, jakie musiał przezwyciężyć w swojej pracy zawodowej.

Burmistrz przedstawił też charakterystykę pełnionej funkcji i zakres swoich obowiązków, wśród których znalazły się: reprezentowanie gminy na zewnątrz, podejmowanie i realizacja uchwał Rady Miasta, przyjmowanie interesantów, orzekanie w sprawie inwestycji w gminie czy też współpracy z instytucjami i zakładami pracy. Włodarz naszego miasta wWywiad odpowiedzi na zadane pytanie o cechy i predyspozycje, które są niezbędne do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji wskazał na: otwartość na dialog, umiejętność podejmowania decyzji; gospodarowania zasobami finansowymi, a także zdolności menadżerskie oraz współpracę w grupie.

Na marginesie burmistrz dodał iż, będąc wielkim miłośnikiem sportu. Od wielu lat angażuje się bowiem społecznie Wywiadw różnych działaniach, promujących szeroko pojętą kulturę fizyczną (przedstawiciel zarządu regionalnego PZPN). Kończąc, zachęcił młodzież do nauki, rozwijania swoich zainteresowań oraz zgłębiania wiedzy z zakresu języków obcych, które jak dodał: „...przydatne są w każdej branży zawodowej”. Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły Jolanta Krucka wręczyła podziękowanie za spotkanie z młodzieżą i podzielenie się doświadczeniem w zakresie ścieżki edukacyjno – zawodowej. Uczniowie natomiast obdarowali burmistrza bukietem kwiatów.

***

Warto dodać, że znamienity gość zaprosił młodzież do odwiedzenia i poznania specyfiki pracy Urzędu Miasta w Golinie.

Ewa Wróbel,

Daniel Jóźwiak

Poprawiony: środa, 17 stycznia 2018 15:12
 
Och - Teatr w Warszawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 13 stycznia 2018 15:05
Skalowanie czcionki:

Kolejna odsłona projektu „Na spotkanie z kulturą”

Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom,
jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są”
.

/Tove Jansson/

Zacytowane powyżej słowa fińskiej pisarki książek dla dzieci zainspirowały nauczycielkę języka polskiego, autorkę niniejszego artykułu, do zorganizowania wyjazdu dla uczniów szóstych i siódmych klas Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie na niezwykły, pełen magii i wzruszeń musical „Mały Książę”. Tym razem miejscem docelowym naszej wycieczki stała się Warszawa, a w niej Och-Teatr Krystyny Jandy.

Uczestnicy wyjazduWarto w tym miejscu nadmienić, że uczniowie w ramach projektu „Na spotkanie z kulturą”, koordynowanego przez Aleksandrę Gołdych, odwiedzili również Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie („Opowieść wigilijna”), Teatr Muzyczny w Poznaniu („Ania z Zielonego Wzgórza”), Teatr Lalek „Arlekin” im. Henryka Ryla w Łodzi („O diable i cyruliku”). Wróćmy jednak do bieżącego roku szkolnego. W historii, którą stworzył Antoine de Saint-Exupery, każdy z nas odnajdzie coś dla siebie, zarówno dziecko jak i dorosły. Warszawski musical został zrealizowany z wielkim rozmachem i humorem, uczy i bawi, urzeka efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Aktorzy porywają nas w podróż międzyplanetarną, a Mały Książę pomaga zrozumieć, że oczy są ślepe i trzeba szukać sercem.

Teatr wydaje się być beztroską zabawą, jednak korzyści z niego płynące są ogromne. Angażuje umysł i wyobraźnię młodego widza, pomaga nawiązać kontakt z drugą osobą,uczy kreatywności, wrażliwości, pewności siebie i nigdy się nie nudzi.

* * *

Uczestnicy wyjazduW organizację wyjazdów teatralnych aktywnie włączają się wychowawcy klas: Piotr Jabłoński, AnnaNeneman-Koprowska, Beata Matczak, Justyna Szczot, Przemysław Ciesielski oraz nauczyciel wspierający – Alina Król. Wycieczka jest zawsze świetną okazją do poznania miasta i jego historii. Wędrówka po stolicy rozpoczęła się od ulic Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, po drodze mijaliśmy Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki, aby wreszcie dotrzeć do Zamku Królewskiego, a następnie do Grobu Nieznanego Żołnierza. Zwieńczeniem wyjazdu był zakup pamiątek na Rynku Starego Miasta, a następnie posiłek w restauracji McDonald's.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: sobota, 13 stycznia 2018 17:35
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 10 z 21
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information