środa, 23 stycznia 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
Statystyki

Wizyt razem:502469
Wizyty dzisiaj:14
Wizyty wczoraj:181
Przeglądarki
12%Google Chrome 41.0.2272.96
11%Google Chrome 70.0.3538.80
10%Google Chrome 70.0.3538.110
7%Google Chrome 71.0.3578.98
6%Google Chrome 71.0.3578.99
5%FireFox 63.0
4%Google Chrome 70.0.3538.102
3%FireFox 64.0
3%Google Chrome 69.0.3497.100
2%FireFox 3.6.12
Kraje
Poland flag 75%Poland (28365)
Unknown flag 19%Unknown (7052)
Germany flag 3%Germany (1283)
France flag <1%France (167)
Ireland flag <1%Ireland (119)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.146.206.127
RADOŚNI… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 31 października 2018 12:21
Skalowanie czcionki:

Anielsko - sielsko w szkole [GALERIA]

Anielska radośćOd paru już lat tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie organizowanyAnielska radość jest bardzo optymistyczny w swoim przekazie dzień. Przyświeca mu hasło: „ANIELSKA RADOŚĆ”.

I tak o poranku 31 października 2018 r. uczniowie pod kierunkiem katechetki - s. Immakulaty Podczasiak CSDP oraz grupy nauczycieli wzięli udział w niecodziennym korowodzie, który prowadził ze szkoły do centralnego miejsca na cmentarzu. Tam odmówili okolicznościową modlitwę za wszystkich zmarłych. Później zapalili symboliczne światełka na grobach nieznanych żołnierzy. Spotkali się też z wikariuszem - ks. Arturem Kazeckim celem refleksji nad życiem i przemijaniem.

W dodatku...

Anielska radośćPonadto tegoż dnia na korytarzach szkoły w obu budynkach, dało słyszeć się donośnie śpiewane słowa dobrze znanych piosenek -Anielska radość „Taki duży, taki mały może świętym być…” czy „Każdy może być święty”. Dzięki nim wszyscy uczestnicy akcji przypominali sobie wzajemnie o tym w jaki sposób osiągnąć niebo. Wspólny śpiew rozbrzmiewał pośród naszych duchowych stróżów, w których postaci wcieliło się wielu z podstawówkowiczów. Także dyrekcja i nauczyciele nie pozostali obojętni na tę akcję. Podobnie jak uczniowie włączyli się oni we wspólne świętowanie w bieli.

Dodatkowo dzieci z golińskiego „Julka” dotarły do dyrekcji podstawówki, wszystkich nauczycieli z własnoręcznie wykonanymi aniołkami, do których przyklejone były małe karteczki ze słowami wypowiedzianymi kiedyś przez naszych świętych bądź błogosławionych.

Dobrze, że akcja w szkole i na cmentarzu znalazła swoich zwolenników, którym nie jest obca waga dążenia do świętości i ukazanie widomie jak tu na ziemi być aniołem czy świętym.

Przemysław Ciesielski

Poniżej krótka relacja filmowa z akcji. Zapraszamy do obejrzenia.

Poprawiony: piątek, 02 listopada 2018 23:08
Więcej…
 
KONKURS PLASTYCZNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 30 października 2018 16:43
Skalowanie czcionki:

Różaniec drogą do Boga

Konkurs plastycznyWśród różnych nabożeństw do Matki Bożej to właśnie różaniec jest najbardziej znany i rozpowszechniony. Powtarzanie po kilkakroć charakterystycznych dla niego słów - tak prostych i łatwych do zapamiętania, zaczerpniętych wprost z Ewangelii, stanowi wspaniały sposób na indywidualne spotkanie z Bogiem.

Dla przypomnienia wartości i wielkiego znaczenia wspomnianej wyżej modlitwy, parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie zorganizowała okolicznościowy konkurs plastyczny pt. „Mój najpiękniejszy różaniec”.

Wzięli w nim także udział uczniowie kl. 0-IV ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego.

Konkurs plastycznyWarto było stanąć w rywalizacyjne szranki, bo spośród 70 bardzo oryginalnych prac 3 z nich zostały docenione przez jury – Joannę Lewandowską i Marka Wendta. I tak: I miejsce w konkursie zajęła Gabriela Ławniczak (IIc), II. - Kamil Pecyna (Ic), III. - Oskar Wawrzyniak (IIb).

Ponadto specjalne wyróżnienie za różaniec z… żelków ;-) otrzymał Adam Zieliński (Ib). Dzieci za swoje zaangażowanie i przygotowane prace otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy pomysłowości i inwencji twórczej!

Przemysław Ciesielski

 
Rozpoczęła się kolejna edycja projektu " PRZYSTANEK KSIĄŻKA" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 30 października 2018 16:38
Skalowanie czcionki:

"Mirabelka - kiełkująca historia" o honorze i wolności

Przystanek książka29 października 2018 w Bibliotece Publicznej w Golinie po raz pierwszy w roku szkolnym 2018/2019 odbyły się zajęcia z cykluPrzystanek książkaPRZYSTANEK KSIĄŻKA”. Mając na uwadze 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z nauczycielami Ireną Elantkowską i Janem Kasprzakiem oraz bibliotekarką Karoliną Kasprzak wzięli udział w inspirującej, ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Mirabelka – kiełkująca historia". Warsztaty przygotowano w oparciu o książkę Cezarego Harasimowicza "Mirabelka".

Ósmoklasiści mieli okazję przekonać się, jak rodziła się nasza wolność. Organizatorzy starali się rozbudzić w uczniach świadomość historyczną oraz zainspirować ich do samodzielnego poszukiwania informacji o dziejach naszej Ojczyzny.

Przystanek książka Przystanek książka Przystanek książka


Irena Elantkowska
Jan Kasprzak
Karolina Kasprzak

Poprawiony: wtorek, 30 października 2018 16:38
 
Podróżowali do wnętrza Ziemi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 30 października 2018 19:34
Skalowanie czcionki:

Projekt: „Kopalnia Kompetencji[GALERIA]

Uczestnicy wycieczkiKopalnia w Kłodawie jest największym krajowym producentem soli kamiennej. Od lat prowadzi wydobycie tradycyjną metodą górniczą, która pozwala zachować w pełni stworzone przez przyrodę walory tegoż surowca. Produkty końcowe uzyskuje na drodze przeróbki mechanicznej soli, bez stosowania zabiegów chemicznych.

26 października 2018 r., w ramach zajęć projektowych grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie z Przyjmy zwiedziła wspomnianą wyżej kopalnię. Tę niepowtarzalną „podróż do wnętrza Ziemi” zorganizowała Urszula Jeziorna (nauczyciel geografii) we współpracy z Bogumiłą Kowalską oraz Ewą Wróbel. Pod ziemią

Poniżej krótka relacja z wycieczki:
Na początku zjechaliśmy windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi. Potem miejscowi przewodnicy oprowadzili nas po olbrzymich korytarzach i komorach, rozpoczynając od kaplicy św. Kingi - patronki górników. Następnie obejrzeliśmy wyeksploatowane komory solne. Zobaczyliśmy też maszyny używane w tym typie podziemnego górnictwa. Zapoznaliśmy się również z innymi osobliwościami tego zawodu. Dodatkowo poznaliśmy historię powstania złóż kłodawskich oraz codzienne zastosowanie słonego surowca.

Chcielibyśmy raz jeszcze zwiedzić tę trasę turystyczną, bo naprawdę warto!

Urszula Jeziorna
źródło: www.sol-klodawa.com.pl

Poprawiony: wtorek, 30 października 2018 20:01
 
III miejsce w powiecie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 26 października 2018 23:22
Skalowanie czcionki:

Nazwa imprezy: Finał Powiatu Konińskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców.

Termin zawodów: 25 październik 2018 r.Po meczu

Ranga zawodów: powiatowe.

Miejsce zawodów: hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Kazimierzu Biskupim.

Uczestnicy: chłopcy (rocznik 2006).

Ilość drużyn: 6 (Golina, Ślesin, Sławsk) – I grupa, (Kazimierz Biskupi, Sompolno, Stare Miasto) – II grupa.

DrużynaReprezentacja Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie: Jakub Słomka, Rafał Iwiński, Franciszek Babiak, Mateusz Kubiak, Bartosz Banaszak, Wiktor Gołuszko, Dawid Szymaniak, Igor Perliński, Jakub Bobrowski. Opiekun drużyny: Tomasz Borowski.

Czas gry: 2 x 7 minut. System rozgrywek: w 2 grupach „każdy z każdym”.

Wyniki poszczególnych spotkań:

Grupa I: Golina – Sławsk (6:0), Sławsk – Ślesin (0:3), Golina – Ślesin (0:3), Grupa II: Sompolno – Kazimierz Biskupi (0:6), Stare Miasto – Sompolno (2:0), Kazimierz Biskupi – Stare Miasto (2:0).

Mecz o III miejsce: Golina – Stare Miasto (4:2).Finał: Kazimierz Biskupi – Ślesin (8:1).

NagrodzeniKlasyfikacja końcowa:
I miejsce SP Kazimierz Biskupi,
II miejsce SP Ślesin,
III miejsce SP Golina,
IV miejsce SP Stare Miasto,
V miejsce SP Sompolno,
VI miejsce SP Sławsk.

Gratulujemy naszym młodszym sportowcom.

Tomasz Borowski

Poprawiony: piątek, 26 października 2018 23:32
 
PROJEKT: „KOPALNIA KOMPETENCJI” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 29 października 2018 17:18
Skalowanie czcionki:

Z wizytą w oczyszczalni ścieków

W oczyszczalni ściekówZe względu na dużą szkodliwość biologiczną ścieków, zarówno komunalnych jak i przemysłowych, przed odprowadzeniem ich do zbiorników wodnych powinny one zostać poddane oczyszczeniu w oczyszczalniach. To czynność bardzo konieczna i ważna, choćby ze względu na oszczędność wody w środowisku naturalnym. W oczyszczalni ścieków

W środę 24 października 2018 r. młodzież klas gimnazjalnych i VIII ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego wraz z nauczycielami: Anetą Nowak, Urszulą Jeziorną, Anną Neneman – Koprowską i Bogumiłą Kowalską wybrała się na miniwycieczkę do Oczyszczalni Ścieków w Golinie.

W oczyszczalni ściekówUczniowie zwiedzili poszczególne pomieszczenia tego miejsca. Poznali obiekty technologiczne, które służą do oczyszczania ścieków przemysłowych i komunalnych, tuż przed odprowadzeniem ich do rzeki, jeziora czy gruntu.

Wspomniane wyżej zajęcia przeprowadzone w innym miejscu niż szkoła, były bardzo pouczające. Dzięki wizycie w oczyszczalni, przedstawiciele golińskiej podstawówki uświadomili sobie, jak ważna jest woda w życiu człowieka. Należy ją oszczędzać i jak tylko to możliwe oczyszczać.

Bogumiła Kowalska

 
II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 26 października 2018 23:02
Skalowanie czcionki:

24 października 2018 r. w hali sportowej w Golinie odbyły się „Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców” (rocznik 2003-2005). W turnieju wzięło udział 6 najlepszych zespołów z powiatu konińskiego po wcześniejszych eliminacjach z: Goliny, Kazimierza Biskupiego, Boguszyc, Skulska, Rychwała i Liśca Wielkiego. Rozgrywano go systemem w dwóch grupach i mecze o 3 i 1 miejsce.

W rezultacie rozgrywek chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zajęli 2 miejsce.

Wyniki turnieju:Drużyna
Grupa A
Golina – Skulsk 1:1
Golina – Kazimierz Biskupi 4:0
Skulsk – Kazimierz Biskupi 1:0Grupa B
Boguszyce – Rychwał 3:1
Lisiec Wielki – Boguszyce 2:0
Rychwał - Lisiec Wielki 0:2

Mecz o 5 miejsce:Nagrodzeni
Boguszyce – Skulsk 0:0 (2:3)

Mecz o 3 miejsce:
Kazimierz Biskupi – Rychwał 2:1

Mecz o 1 miejsce:
Golina – Lisiec 1:1 dogrywka (2:3)

I miejsce SP Lisiec Wielki
II miejsce SP GolinaUczestnicy
III miejsce SP Kazimierz Biskupi
IV miejsce SP Rychwał
V miejsce SP Skulsk
VI miejsce SP Boguszyce

Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie (rocznik 2003 - 2005) reprezentowali: Krzysztof Budziński, Adam Iwiński, Paweł Górniak, Mikołaj Kujawa, Nikodem Maćkowiak, Bartosz Ławniczak, Jakub Hyży, Krystian Pecyna i Adam Dzwoniarski. Opiekę medyczną sprawował pan Hubert Kulczak, opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Robert Iwiński.

Wspaniała gra i emocje do samego końca.

Gratulacje!!!

Robert Iwiński

Poprawiony: piątek, 26 października 2018 23:09
 
Tuż za podium w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju Dziewcząt PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 26 października 2018 22:48
Skalowanie czcionki:

Zawody23 października 2018 r. w hali sportowej w Starym Mieście odbyły się „Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Dziewcząt” (rocznik 2003 - 2005).

W turnieju wzięło udział 8 najlepszych zespołów z powiatu konińskiego po wcześniejszych eliminacjach z miejscowości: Golina, Koziegłowy, Mąkolno, Rychwał, Brzeźno, Kazimierz Biskupi, Sławsk i Stare Miasto. Rozgrywano go systemem w dwóch grupach i mecze o 3 i 1 miejsce. W rezultacie rozgrywek dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zajęły 4 miejsce.

Wyniki turnieju:

Grupa A
Golina – Koziegłowy 1:4
Mąkolno – Kazimierz Biskupi 2:0
Golina – Kazimierz Biskupi 3:0
Mąkolno – Koziegłowy 1:4
Golina – Mąkolno 3:0

Koziegłowy – Kazimierz Biskupi 5:0

Grupa B
Brzeźno – Rychwał 2:1
Stare Miasto – Sławsk 1:1
Brzeźno – Sławsk 0:2
Rychwał – Stare Miasto 1:0
Stare Miasto – Brzeźno 1:0
Rychwał – Sławsk 0:2

Mecz o 3. miejsce:
Golina – Stare Miasto 1:2

Mecz o 1. miejsce:
Sławsk – Koziegłowy 5:0

I miejsce SP Sławsk
II miejsce SP Koziegłowy
III miejsce SP Stare Miasto
IV miejsce SP Golina
V miejsce SP Brzeźno
VI miejsce SP Mąkolno
VII miejsce SP Rychwał
VIII miejsce SP Kazimierz Biskupi

Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie (rocznik 2003 - 2005) reprezentowały: Agata Czajka, Sandra Matuszak, Anna Chojnacka, Julia Szkudelska, Agata Zioła, Sandra Olszewska, Weronika Wojciechowska, Milena Nowakowska i Nikola Jędras. Opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Robert Iwiński.

Robert Iwiński

Poprawiony: piątek, 26 października 2018 23:11
 
Spotkania z ciekawymi ludźmi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 23 października 2018 14:00
Skalowanie czcionki:

Żywa lekcja historii…

Spotkanie22 października 2018 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie gościli w progach szkoły znamienitąSpotkanie postać, aktora scen warszawskich, honorowego obywatela naszego miasta Pana Stanisława Sparażyńskiego. Pan Stanisław od wielu lat odwiedza naszą szkołę prezentując monodramy, wiersze liryczne i patriotyczne, uwrażliwiając słuchaczy na piękno mowy ojczystej. W swoim wystąpieniu aktor nawiązał do czasów kiedy był uczniem naszej szkoły. Zaprezentował również monodram, w którym przedstawił poruszający obraz germanizowania dzieci polskich w czasie okupacji wojennej. Wystąpienie Pana Stanisława Sparażyńskiego spotkało się z ogromnym zainteresowaniem wszystkich zebranych.

Na zakończenie spotkania pani dyrektor Ewa Kutnik w imieniu całej społeczności szkolnej wręczyła aktorowi symboliczną wiązankę kwiatów, dziękując jednocześnie za wspaniałą lekcję historii.

Irena Elantkowska
fot. Bogumiła Kowalska

Poprawiony: wtorek, 23 października 2018 14:00
 
Wywalczyliśmy awans! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 26 października 2018 17:11
Skalowanie czcionki:

Nazwa imprezy: Eliminacje do Finału Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców.Drużyna

Termin zawodów: 22 października 2018 r.

Ranga zawodów: „mały rejon”.

Miejsce zawodów: hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Kazimierzu Biskupim.

Uczestnicy: chłopcy (rocznik 2006).

Ilość drużyn: 3 (Kazimierz Biskupi, Kleczew, Golina).

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie: Jakub Słomka, Rafał Iwiński, Franciszek Babiak, Mateusz Kubiak, Bartosz Banaszak, Wiktor Gołuszko, Dawid Szymaniak. Opiekun drużyny: Tomasz Borowski.

System rozgrywek: „każdy z każdym”. Czas gry: 2 x 8 minut.

Wyniki poszczególnych spotkań: Kleczew – Golina (1:5), Kazimierz Biskupi – Kleczew (3:1), Kazimierz Biskupi – Golina (4:1).

Wyniki końcowe: I m. – Kazimierz Biskupi, II m. – Golina, III m. – Kleczew. Najlepsze dwa zespoły będą reprezentowały nasz rejon w zawodach powiatowych, które odbędą się 25 października 2018 r. w Kazimierzu Biskupim.

Gratulacje dla naszych chłopców.

Tomasz Borowski

Poprawiony: sobota, 27 października 2018 16:26
 
Konkurs PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 23 października 2018 13:54
Skalowanie czcionki:

III Edycja Konkursu Recytatorskiego o Tematyce Patriotycznej…

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Golinie z oddziałami gimnazjalnymi skorzystali z zaproszenia Burmistrza Goliny oraz Biblioteki Publicznej w Golinie i wzięli udział w III edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego Wierszy o Tematyce Patriotycznej.

KonkursReprezentantami naszej szkoły byli: Laura Plewczyńska IIIc/g, Sandra Olszewska IIId/g, Olga Gradecka IIId/g, Mikołaj Kujawa IIIb/g, Weronika Piątkowska VIIIc, Hubert Michalak VIIa przygotowani przez polonistów: p. Beatę Staszak-Kopeć, p. Paulinę Kupsik, p. Karolinę Kulczak, p. Ewę Kasprzyk, p. Przemyslawa Ciesielskiego. Koordynatorem konkursu była pani Irena Elantkowska. Wielkim wygranym okazał się Hubert Michalak, który decyzją jury otrzymał nagrodę Burmistrza Goliny. I miejsce zajęła Sandra Olszewska, III miejsce Olga Gradecka. Natomiast wyróżnienie otrzymała Laura Plewczyńska.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Irena Elantkowska

Poprawiony: wtorek, 23 października 2018 14:04
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 9 z 13
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information