poniedziałek, 20 sierpnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Statystyki

Wizyt razem:424496
Wizyty dzisiaj:218
Wizyty wczoraj:147
Przeglądarki
11%Google Chrome 66.0.3359.158
8%Google Chrome 67.0.3396.87
7%Google Chrome 41.0.2272.96
6%Google Chrome 66.0.3359.181
6%FireFox 60.0
4%Google Chrome 66.0.3359.139
3%Google Chrome 56.0.2924.87
3%Mozilla
3%Safari 9537.53
3%Google Chrome 66.0.3359.126
Kraje
Poland flag 78%Poland (20634)
Unknown flag 18%Unknown (4784)
Germany flag 2%Germany (427)
France flag <1%France (161)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (91)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.224.11.137
Z ŻYCHLINA POWRÓCIŁY Z EKO-NAGRODAMI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 02 maja 2018 16:27
Skalowanie czcionki:

Powiatowe Obchody Światowego Dnia Ziemi

Już po raz trzynasty odbyły się Powiatowe Obchody Światowego Dnia Ziemi zorganizowane przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie iDzień Ziemi Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. Rok rocznie drużyna z Goliny bierze udział w konkursach. Dnia 24. kwietnia nastąpiło ich rozstrzygnięcie.

Dzień ZiemiW konkursie na „Eko-torbę na zakupy” zwyciężyła uczennica klasy VIIc Gabrysia Ślusarek. Wyróżnienie za prezentację multimedialną pt. „Drugie życie plastikowych odpadów” otrzymała Laura Plewczyńska z klasy IIcg. W konkursie dla nauczycieli na projekt wycieczki ekologicznej III. miejsce zajęła pani Aneta Nowak – nauczycielka chemii.

Podczas podsumowania konkursów odbył się pokaz Eko-strojów. Zaprezentowała się na nim uczennica klasy IIIcg Justyna Jabłońska, któraDzień Ziemi zajęła III. miejsce za własnoręczny strój z juty.

Podziękowania otrzymali nauczyciele pomagający uczniom przygotować powyższe prace. Opiekunami uczniów byli: Jolanta Krawczyk-Poszwa, Aneta Nowak, Agnieszka Pakuła, Wioletta Sobczak, Michał Przybylski.

Wszystkim Nagrodzonym gratulujemy!

Daniel Jóźwiak

Poprawiony: środa, 02 maja 2018 16:28
 
Dzień Patrona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 07 maja 2018 16:04
Skalowanie czcionki:

„Wolności skrzydła całą osłoniły ziemię”

– te właśnie słowa Juliusza Słowackiego – Patrona Szkoły Podstawowej w Golinie stały się inspiracją do uczczenia pamięci poety, ale również wzbudzenia głębokiej refleksji związanej z Rokiem Niepodległości.

Dzień Patrona17 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie przypomnieli sobie twórczość Juliusza Słowackiego i zawarte w niej proroctwo dotyczące odzyskania przez Polskę wolności. Całą uroczystość poprowadzili Olga Gradecka i Hubert Przybyła. W roli recytatorów zaprezentowali się Jakub Sędziak i Hubert Michalak. Wieszcza Słowackiego doskonale zagrał Mikołaj Kujawa, natomiast Zosię Bobrównę Agata Przybyła. Całość uświetnił występ zespołu wokalnego pod kierunkiem pani Agnieszki Pakuły. Piosenkę Marka Grechuty pt. „Ojczyzna” wykonała Weronika Wawrzyniak.

Zaangażowane w przygotowanie apelu na Dzień Patrona panie Karolina Kulczak, Beata Staszak – Kopeć i Marzena Lachowicz dołożyły wszelkich starań, by spotkanie wzbudziło we wszystkich refleksję o wolnej ojczyźnie i o poecie, który wierzył z całego serca w naszą niepodległość.

Dzień Patrona Dzień Patrona Dzień Patrona Dzień Patrona


Karolina Kulczak

Poprawiony: poniedziałek, 07 maja 2018 16:12
 
Znamy Wyniki! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 07 maja 2018 16:14
Skalowanie czcionki:

Super Kids

Super Kids13 kwietnia trójka uczniów naszej szkoły: Oliwier Borucki (IIId), Michalina Nowaczyk (IIId) i Jan Koliński (IIId) wraz z opiekunem Eweliną Piaskowską odwiedzili Szkołę Podstawową nr 6 w Koninie.

Uczniowie ci zostali zakwalifikowani do drugiego, pisemnego etapu konkursu z języka angielskiego Super Kids. Cała trójka zmierzyła się z wymagającym testem i… została zakwalifikowana do trzeciego, ostatniego już etapu.

Nasi finaliści zaprezentują się 18 maja i przedstawią swój program artystyczny w języku angielskim.

Trzymamy kciuki za całą trójkę.

Super Kids Super Kids Super Kids


Ewelina Piaskowska

Poprawiony: poniedziałek, 07 maja 2018 16:20
 
RELAKS W SZKOLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
niedziela, 29 kwietnia 2018 19:42
Skalowanie czcionki:

Ławki tu, pufy tam, a w kątku… „piłkarzyki”

RelaksAndrzej Rybiński w jednej ze swoich piosenek śpiewał o czasie relaksu, który ważny jest w życiu każdego człowieka. Można go zaznać także w szkole, przede wszystkim na przerwach międzylekcyjnych w różnych formach, w specjalnie ku temu przygotowanych miejscach. Moment regeneracji i przysłowiowego „oddechu” od zgłębiania wiedzy jest przecież potrzebny każdemu.

Od lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie na wniosek Samorządu Uczniowskiego, dzięki życzliwości i staraniom dyrektor Jolanty Kruckiej, korytarze w budynku przy ul. Kopernika zostały wyposażone w bardzo praktyczne drewniane ławki i wygodne pufy.

Nowa inwestycja bardzo spodobała się dzieciom i młodzieży. Wspomniane miejsca sprzyjają regeneracji sił oraz nawiązywaniu nowych przyjaźni i od tak… zwykłej, koleżeńskiej rozmowie.

Na marginesie… Relaks

Dodać należy, iż niedawno z inicjatywy dyrektor Jolanty Kruckiej jeszcze jedna atrakcja „zadomowiła” się na stałe na korytarzu szkolnym w budynku przy ul. Kopernika. Mowa tutaj o stole do gry w tzw. „piłkarzyki”. Ta międzylekcyjna forma rozrywki cieszy się wśród dzieci i młodzieży dużym zainteresowaniem.

Olga Gradecka (Samorząd Uczniowski), Przemysław Ciesielski

Poprawiony: niedziela, 29 kwietnia 2018 19:42
 
Dyplomy i nagrody rozdane PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 19 kwietnia 2018 17:47
Skalowanie czcionki:

Eryk laureatem

NagrodzeniDnia 16 kwietnia 2018 r. w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, laureaci konkursów przedmiotowych przeznaczonych dla uczniów dotychczasowych gimnazjów z terenu województwa, odebrali z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbiety Leszczyńskiej dyplomy i nagrody.

ErykWśród docenionych w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym, był także Eryk Purol (IIIdG) ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którego do kolejnych etapów tej niezwykle trudnej rywalizacji przygotowywała nauczycielka Joanna Graczyk.

W ramach wyróżnienia nasz laureat został zwolniony z jednej części egzaminu gimnazjalnego (co jest równoznaczne z uzyskaniem z niego najwyższego wyniku). Jednocześnie otworzyło mu to drogę przyjęcia w pierwszej kolejności do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

Brawo Eryku! Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

***

Dodać należy, że uroczystą galę wręczenia nagród uświetniły występy Piotra Twardowskiego (zagrał na fortepianie utwór Fryderyka Chopina – „Walc cis moll op. 64 nr 2”) oraz Hanny Rogoży (na skrzypcach zaprezentowała utwór Pabla de Sarasate – „Taniec hiszpański”).

Joanna Graczyk

Poprawiony: sobota, 21 kwietnia 2018 13:09
 
Uroczystości katyńskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 20:27
Skalowanie czcionki:

Okolicznościowa wystawa [GALERIA]

WystawaSłowa ojca Józefa Jońca – „Tam na nieludzkiej ziemi, zabito wiarę, nadzieję, miłość. Jednym strzałem w tył głowy"– od wielu już lat są motywem przewodnim wystawy organizowanej w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie z okazji uroczystości, poświęconych Michałowi Kobylińskiemu oraz wszystkim ofiarom Zbrodni Katyńskiej.Wystawa

Tegoroczną wystawę, przygotowaną dzięki niezwykłej kreatywności artystycznej uczniów i nauczycieli oraz istotnemu wsparciu dyrektor Jolanty Kruckiej, mogli obejrzeć: honorowi goście, biorący udział w czwartkowej uroczystości, a w ramach edukacji historycznej, wpisującej się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, cała społeczność naszej szkoły.Wystawa

Na szczególną uwagę zasługiwały prace wykonane samodzielnie przez dzieci i młodzież, takie jak: plakaty, rzeźby krzyża katyńskiego, makiety obelisku Michała Kobylińskiego i cmentarza katyńskiego, wiersze, prace plastyczne z logo Niepodległej.Wystawa

Wyróżnić też należy przygotowane z właściwą starannością: tablice poświęcone Zbrodni Katyńskiej, Michałowi Kobylińskiemu, Stanisławowi Litmanowi, Parze Prezydenckiej – Marii i Lechowi Kaczyńskim, Żołnierzom Wyklętym oraz bohaterom, walczącym o wolną i niepodległą Ojczyznę. ZwiedzającyWystawę uświetnił zarówno kącik żołnierski, jak i oprawa muzyczna w formie przepięknej prezentacji multimedialnej.To już kolejne, zrealizowane w bieżącym roku szkolnym zadanie, z którego Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie wywiązała się wzorowo!

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 23:13
 
Pismo Wojewody Wielkopolskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 13 kwietnia 2018 14:21
Skalowanie czcionki:

W związku z obchodami uroczystości poświęconej pamięci ofiar zbrodni katyńskiej Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann przesłał na ręcę Burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego podziękowania za organizację patriotycznego spotkania.

Pismo

Poprawiony: piątek, 13 kwietnia 2018 14:54
 
Żywa lekcja patriotyzmu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
piątek, 13 kwietnia 2018 14:32
Skalowanie czcionki:

Golina upamiętnia Ofiary Zbrodni Katyńskiej [GALERIA]

To już 8 lat, od kiedy Golina czci pamięć wszystkich wymordowanych przez NKWD w 1940 roku na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego.

MszaDnia 12 kwietnia 2018 roku dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli pod kierunkiem pani dyrektor Jolanty Kruckiej ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie mieszkańcy gminy i powiatu wzięli udział w niezwykle doniosłej uroczystości. Jak co roku rozpoczynała ją Msza Święta, podczas której składano dary ofiarne. OrkiestraPo niej nastąpił przemarsz główną ulicą Goliny ze Szwadronem Kawalerii Ziemi Konińskiej na czele z Panem Piotrem Chojnackim. Za nim orkiestra oraz sztandary wojskowe, kombatanckie, strażackie, szkolne, zaproszeni goście, społeczność szkolna i lokalna. Następnie spotkanie przy obelisku Michała Kobylińskiego, powitanie przez Burmistrza Goliny Pana Mirosława Durczyńskiego, składanie kwiatów. ŻołnierzeJak co roku, doniosłości dodała salwa honorowa i odczytanie Apelu Pamięci przez przedstawiciela 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Całość uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta ZSGE im. S. Staszica w KoniUczniowienie oraz Grupa Rekonstrukcji z II Liceum im. K. K. Baczyńskiego w Koninie. Zaproszenie na uroczystość przejęli przedstawiciele posłów i senatorów polskiego parlamentu, polskiego wojska, sejmiku województwa wielkopolskiego, starostwa powiatu konińskiego, władz oświatowych, służb mundurowych, Stowarzyszenia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, kombatantów

Zaproszeni gościeNa zakończenie goście mogli podziwiać wystawę, na którą składały się przepiękne prace uczniów, dokumentacja Michała Kobylińskiego – kierownika Szkoły Powszechnej w Golinie zamordowanego w Katyniu oraz mundury żołnierskie czy oryginalna francuska lanca z 1911 roku.Gospodarze

Wyróżnieniem jest dla nas fakt, iż od kilku lat uroczystości katyńskie przygotowywane przez Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie obejmuje patronatem Wojewoda Wielkopolski Pan Zbigniew Hoffmann.

WystawaTradycją stało się, że na kartach kroniki szkolnej oraz okolicznościowej Księgi Pamiątkowej zostały zapisane wzruszające słowa uznania dla ogromnej pracy uczniów i nauczycieli pod kierunkiem pani dyrektor Jolanty Kruckiej. Kluczem do sukcesu są nie tylko umiejętności, ale także serce wkładane w realizację szczytnych zadań.Rekonstruktorzy

Naszym obowiązkiem jest przypominanie kolejnym pokoleniom o tej bolesnej karcie w historii. Dzięki patriotycznym uroczystościom przywracamy pamięci osoby zasłużone, zapomniane, budującw ten sposób tożsamość narodową.

Chwała Bohaterom! Cześć Ich Pamięci!

Paulina Kubsik
fot. Kamil Strajch

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 20:23
 
Konkurs recytatorski w Złotkowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
niedziela, 15 kwietnia 2018 17:01
Skalowanie czcionki:

I miejsce dla Janka

Uczestnicy konkursuDnia 12 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Złotkowie odbył się Konkurs Recytatorski pt.: „W świecie twórczości Juliana Tuwima”.

Jego adresatami byli uczniowie klas I - VII. Twórcza rywalizacja miała formę prezentacji na forum dowolnego utworu poetyckiego autorstwa wspomnianego wyżej pisarza. Ocenie jury podlegały: dobór tekstu i stopień jego opanowania, dykcja, interpretacja, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Janek Jakubowski z p. Arletą SkibińskąSzkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie w swojej kategorii reprezentował Jan Jakubowski (IIa). O jego przygotowanie zadbała Arleta Skibińska.

Warto było sprawdzić swoje umiejętności w tym wcale niełatwym konkursie, ponieważ naszemu reprezentantowi udało się wrócić z sukcesem, bowiem Janek zdobył I miejsce.

Naszemu Recytatorowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Arleta Skibińska

Poprawiony: środa, 18 kwietnia 2018 22:09
 
Projekt: Kopalnia kompetencji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 17 kwietnia 2018 21:26
Skalowanie czcionki:

Zajęcia z geodetą

Zajęcia w terenieDnia 11 kwietnia 2018 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, w ramach projektu „Kopalnia kompetencji”, uczestniczyli w zajęciach z udziałem geodety - pana Grzegorza Wydry. Przedstawiciel Kopalni Węgla Brunatnego w Koninie, przybył na zaproszenie nauczycielki geografii - Urszuli Jeziornej.Zajęcia w klasie

Uczniowie byli bardzo zainteresowani tym czym jest geodezja, co robi geodeta, gdzie może podjąć pracę. Przy okazji mogli zobaczyć charakterystyczne dla tej dziedziny oprzyrządowanie. Poznali m.in. niwelator, tachimet i skaner laserowy. Dokonali pomiarów w terenie przy użyciu odbiornika precyzyjnego pozycjonowania satelitarnego GNSS.

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

Urszula Jeziorna

Poprawiony: piątek, 20 kwietnia 2018 11:10
 
To był wyjazd! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 17:40
Skalowanie czcionki:

Nauka, zabawa, kultura…

ToruńDnia 11 kwietnia z inicjatywy nauczycielki Pauliny Kubsik uczniowie klas czwartych i piątych wraz z wychowawcami: Kingą Bąkowską, Agnieszką Sołtysiak, Lilianą Czajkowską, Tomaszem Borowskim i Mariuszem Witkowskim wybrali się do Torunia. Tam mogli podziwiać przedstawienie „Tajemnice Tomka Sawyera” w Teatrze Muzycznym. Kolorowy i rozśpiewany musical na motywach powieści Marka Twaina przeniósł nas w świat przygody i dobrej zabawy. Nie zabrakło też historii niemal kryminalnych. Tak się działo, gdyż Tomek Sawyer i jego przyjaciel Huck Finn próbowali rozwikłać pewną mroczną zagadkę. Przy okazji nauczyli nas, co to znaczy przyjaźń iToruń lojalność. Mogliśmy podziwiać przepiękną dekorację, grę świateł oraz muzykę, w stylu dawnego amerykańskiego folku tzw. hillbilly, wysłuchując aż 11 piosenek.

Po spektaklu uczniowie przez trzy godziny mogli dać upust swej energii w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Był to czas na naukę przez zabawę. Uczniowie mając do dyspozycji 6 poziomów budynku mogli sprawdzić pewne prawa fizyki, przeprowadzić doświadczenia Toruńoraz poznać wiele oryginalnych urządzeń i ciekawostek bawiąc się wyśmienicie.

Być w Toruniu i nie zobaczyć pomnika Mikołaja Kopernika i nie zjeść piernika – tak nie może być! Dlatego uczestnicy wyjazdu udali się spacerkiem na piękny Rynek. To dopełniło całości, tym bardziej, że pogoda sprzyjała!

W świetnych humorach, z bagażem doświadczeń cali i zdrowi wróciliśmy po długim dniu do domu….

Toruń Toruń Toruń Toruń


Paulina Kubsik

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 17:48
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 7 z 25
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information