sobota, 24 marca 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2017)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 
Statystyki

Wizyt razem:344661
Wizyty dzisiaj:9
Wizyty wczoraj:312
Przeglądarki
8%FireFox 57.0
7%Google Chrome 62.0.3202.84
7%Google Chrome 63.0.3239.111
6%Google Chrome 63.0.3239.132
6%Google Chrome 62.0.3202.94
5%Google Chrome 64.0.3282.137
4%Google Chrome 63.0.3239.84
4%Google Chrome 56.0.2924.87
3%FireFox 58.0
3%Mozilla
Kraje
Poland flag 82%Poland (43463)
Unknown flag 12%Unknown (6226)
Germany flag 4%Germany (2028)
France flag <1%France (379)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (289)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.80.217.80
Wyniki konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 15 stycznia 2018 09:49
Skalowanie czcionki:

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego w roku szkolnym 2017/2018, przeprowadzonego w dniu 11 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowakiego w Golinie:

wynikipm

 
W RAMACH KLUBU EKONOMICZNEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 17 stycznia 2018 15:11
Skalowanie czcionki:

Przeprowadzili wywiad z burmistrzem Goliny

WywiadW ramach doradztwa zawodowego w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbywają się cykliczne zajęcia Klubu Ekonomicznego. Jednym ze stałych elementów jego wszechstronnej działalnościWywiad jest przeprowadzanie wywiadu z konsultantem, czyli przedstawicielem danej branży zawodowej lub reprezentantem instytucji państwowej. W tym roku zaproszenie na tego typu spotkanie przyjął burmistrz Goliny Mirosław Durczyński. Odbyło się ono z udziałem uczniów II i III klas gimnazjalnych, nad którymi pieczę sprawowali nauczyciele Ewa Wróbel i Daniel Jóźwiak.

WywiadGość przekazał im wówczas wiedzę teoretyczną dotyczącą funkcji, którą pełni, ale także podzielił się doświadczeniem z zakresu wyboru drogi życiowej. Wskazał na predyspozycje i uzdolnienia niezbędne w jego działaniach. Mówił także o trudnościach, jakie musiał przezwyciężyć w swojej pracy zawodowej.

Burmistrz przedstawił też charakterystykę pełnionej funkcji i zakres swoich obowiązków, wśród których znalazły się: reprezentowanie gminy na zewnątrz, podejmowanie i realizacja uchwał Rady Miasta, przyjmowanie interesantów, orzekanie w sprawie inwestycji w gminie czy też współpracy z instytucjami i zakładami pracy. Włodarz naszego miasta wWywiad odpowiedzi na zadane pytanie o cechy i predyspozycje, które są niezbędne do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji wskazał na: otwartość na dialog, umiejętność podejmowania decyzji; gospodarowania zasobami finansowymi, a także zdolności menadżerskie oraz współpracę w grupie.

Na marginesie burmistrz dodał iż, będąc wielkim miłośnikiem sportu. Od wielu lat angażuje się bowiem społecznie Wywiadw różnych działaniach, promujących szeroko pojętą kulturę fizyczną (przedstawiciel zarządu regionalnego PZPN). Kończąc, zachęcił młodzież do nauki, rozwijania swoich zainteresowań oraz zgłębiania wiedzy z zakresu języków obcych, które jak dodał: „...przydatne są w każdej branży zawodowej”. Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły Jolanta Krucka wręczyła podziękowanie za spotkanie z młodzieżą i podzielenie się doświadczeniem w zakresie ścieżki edukacyjno – zawodowej. Uczniowie natomiast obdarowali burmistrza bukietem kwiatów.

***

Warto dodać, że znamienity gość zaprosił młodzież do odwiedzenia i poznania specyfiki pracy Urzędu Miasta w Golinie.

Ewa Wróbel,

Daniel Jóźwiak

Poprawiony: środa, 17 stycznia 2018 15:12
 
Och - Teatr w Warszawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 13 stycznia 2018 15:05
Skalowanie czcionki:

Kolejna odsłona projektu „Na spotkanie z kulturą”

Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom,
jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są”
.

/Tove Jansson/

Zacytowane powyżej słowa fińskiej pisarki książek dla dzieci zainspirowały nauczycielkę języka polskiego, autorkę niniejszego artykułu, do zorganizowania wyjazdu dla uczniów szóstych i siódmych klas Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie na niezwykły, pełen magii i wzruszeń musical „Mały Książę”. Tym razem miejscem docelowym naszej wycieczki stała się Warszawa, a w niej Och-Teatr Krystyny Jandy.

Uczestnicy wyjazduWarto w tym miejscu nadmienić, że uczniowie w ramach projektu „Na spotkanie z kulturą”, koordynowanego przez Aleksandrę Gołdych, odwiedzili również Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie („Opowieść wigilijna”), Teatr Muzyczny w Poznaniu („Ania z Zielonego Wzgórza”), Teatr Lalek „Arlekin” im. Henryka Ryla w Łodzi („O diable i cyruliku”). Wróćmy jednak do bieżącego roku szkolnego. W historii, którą stworzył Antoine de Saint-Exupery, każdy z nas odnajdzie coś dla siebie, zarówno dziecko jak i dorosły. Warszawski musical został zrealizowany z wielkim rozmachem i humorem, uczy i bawi, urzeka efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Aktorzy porywają nas w podróż międzyplanetarną, a Mały Książę pomaga zrozumieć, że oczy są ślepe i trzeba szukać sercem.

Teatr wydaje się być beztroską zabawą, jednak korzyści z niego płynące są ogromne. Angażuje umysł i wyobraźnię młodego widza, pomaga nawiązać kontakt z drugą osobą,uczy kreatywności, wrażliwości, pewności siebie i nigdy się nie nudzi.

* * *

Uczestnicy wyjazduW organizację wyjazdów teatralnych aktywnie włączają się wychowawcy klas: Piotr Jabłoński, AnnaNeneman-Koprowska, Beata Matczak, Justyna Szczot, Przemysław Ciesielski oraz nauczyciel wspierający – Alina Król. Wycieczka jest zawsze świetną okazją do poznania miasta i jego historii. Wędrówka po stolicy rozpoczęła się od ulic Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, po drodze mijaliśmy Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki, aby wreszcie dotrzeć do Zamku Królewskiego, a następnie do Grobu Nieznanego Żołnierza. Zwieńczeniem wyjazdu był zakup pamiątek na Rynku Starego Miasta, a następnie posiłek w restauracji McDonald's.

Aleksandra Gołdych

Poprawiony: sobota, 13 stycznia 2018 17:35
 
Seminarium wyjazdowe dla nauczycieli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
sobota, 13 stycznia 2018 15:39
Skalowanie czcionki:

Zajęcia z zakresu najnowszej historii Polski

Na uczestnictwo w seminariach wyjazdowych w Poznaniu i w Warszawie, a także poszerzanie wiedzy o najnowsze ustalenia badawcze na temat Polski i Polaków w XX wieku, zdecydowały się nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – p. Aleksandra Gołdych i p. Jolanta Krawczyk-Poszwa.

SEMINARIUM W POZNANIU

SeminariumZajęcia z zakresu działalności żołnierzy wyklętych w Wielkopolsce w latach 1944 - 1956, prowadzone w Poznaniu przez dr Agnieszkę Łuczak, historyka Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej, miały przede wszystkim charakter warsztatowy. Polegały na analizie źródeł, dotyczących lokalnych oddziałów zbrojnych i siatek konspiracyjnych. Pani doktor zachęcała uczestników szkolenia do realizacji w szkołach, z których przyjechali, nieschematycznych zajęć z zakresu najnowszej historii Polski oraz wykorzystywania materiałów edukacyjnych, opracowanych i wydanych przez IPN.

SEMINARIUM W WARSZAWIE

Seminarium wyjazdowe dla nauczycieli, „Żołnierze wyklęci – polskie podziemie niepodległościowe 1944 - 1956", zorganizowane zostało przez poznański oddział IPN w ramach cyklu „Miejsca pamięci w edukacji historycznej".

SeminariumNiezwykle atrakcyjnym, dającym do myślenia punktem programu był udział w grze zespołowej w „Pokoju Zagadek", na „Przystanku Historia", w Centrum Edukacyjnym IPN. Tam też odbyły się pozostałe zajęcia wykładowe i warsztatowe. Nauczyciele odwiedzili wiele intrygujących miejsc pamięci. W Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL obejrzeli cele i karcery, w których przebywali, aresztowani przez władze komunistyczne, rotmistrz Witold Pilecki i abp. Antoni Baraniak, zapoznali się z historią ich życia. Warto wspomnieć, że muzeum to znajduje się w dawnym więzieniu mokotowskim w Warszawie.

SeminariumKolejnym emocjonującym punktem w planie seminarium była wizyta na Cmentarzu Powązkowskim. Tam prof. Krzysztof Szwagrzyk, zajmujący się poszukiwaniem miejsc pochówków ofiar komunistycznych ciemiężycieli,a obecnie pełniący funkcję Zastępcy Prezesa IPN, wygłosił porywający, wzbudzający ciekawość słuchaczy wykład o Kwaterze Ł. Profesor Szwagrzyk zorganizował dla nauczycieli, zaskakujące i wzruszające spotkanie z córką i wnukiem pułkownika SzczepanaŚcibiora,uczestnika wojny obronnej 1939 roku i bitwy o Anglię. Na Łączce przykuwała wzrok wystawa IPN „Kwatera Ł – panteon narodowy pod cmentarnym murem". Zajęcia na temat form edukacji o żołnierzach wyklętych stały się podsumowaniem trzydniowego wyjazdu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety materiałów edukacyjnych do pracy z dziećmi i młodzieżą. Całością nieszablonowego przedsięwzięcia koordynowała pani Marta Szczesiak-Ślusarek z IPN w Poznaniu.

* * *

Zdjęcia pochodzą ze strony IPN Poznań: https://poznan.ipn.gov.pl

Aleksandra Gołdych, Jolanta Krawczyk-Poszwa

Poprawiony: sobota, 13 stycznia 2018 17:53
 
PODAROWALI RADOŚĆ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 12 stycznia 2018 10:31
Skalowanie czcionki:

U seniorów w Zagórowie [GALERIA]

Są wśród nas ludzie, którzy często potrzebują naszego uśmiechu, pocieszenia i zwyczajnego wysłuchania czy aż lub tylko obecności. Mowa tutaj o tych, którzy niejednokrotnie w samotności i skrytości swojego serca przeżywają „jesień życia”.

W ZagórowieW czwartek 11 stycznia 2018 r. dzieci ze scholi parafialnej „Radość” (na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie) wraz z katechetką s. Laurencją Chodźko CSDP, organistką s. Teresą Trzaskalską CSDP i dyrektor Jolantą Krucką, odwiedziły Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie. Tam zostały bardzo serdecznie powitane przez dyrektora tamtejszej placówki Mariana Parusa.

Podczas spotkania z mieszkańcami domu dzieci przedstawiły jasełka pt. „Jezus przychodzi do tych, co nawracają swe serce”. Występy artystyczne dostarczyły seniorom wiele radości i wzruszeń. Mieszkańcy oraz pracownicy domu zW Zagórowie wielką życzliwością przyjęli uczniów. Entuzjastycznie reagowali na występ dzieci i nagrodzili je gromkimi brawami. Mali artyści w dowód wdzięczności otrzymali słodycze, a sami podarowali własnoręcznie przygotowane małe, piernikowe aniołki, do których dołączone zostały wzruszające „złote myśli”.

Spotkanie z zagórowskimi pensjonariuszami domu pomocy było dla dzieci prawdziwą lekcją wychowawczą, które dzięki niemu jeszcze bardziej uwrażliwiły się na szacunek i pokorę wobec starszych. Z pewnością ten dzień pozostanie na długo w pamięci zarówno gospodarzy, jak i młodych gości z Goliny.

s. Laurencja Chodźko CSDP, Przemysław Ciesielski

Poprawiony: sobota, 13 stycznia 2018 23:41
 
Wyniki konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 12 stycznia 2018 10:27
Skalowanie czcionki:

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego w roku szkolnym 2017/2018, przeprowadzonego w dniu 11 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowakiego w Golinie:

Wynikijp

Poprawiony: piątek, 12 stycznia 2018 10:28
 
PRZYSTANEK KSIĄŻKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 12 stycznia 2018 11:22
Skalowanie czcionki:

W rytmie karnawału

Przystanek książka10 stycznia 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego wPrzystanek książka Golinie w ramach projektu czytelniczo- literackiego PRZYSTANEK KSIĄŻKA. Tym razem krótko omówiono motyw tańca w literaturze, a następnie dzieci pod okiem Pani Ireny Elantkowskiej oraz bibliotekarki Karoliny Kasprzak wyczarowały wspaniałe, kolorowe maski karnawałowe.

Ireana Elantkowska, Karolina Kasprzak

 
Wycieczka do Warszawy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 11 stycznia 2018 12:58
Skalowanie czcionki:

Zwiedzanie parlamentu oraz spotkanie z Senator RP panią Margaretą Budner

W Sejmie i Senacie9 stycznia 2018 roku laureaci konkursu plastycznego „Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa”, zorganizowanego z inicjatywy Senator RP pani Margarety Budner, uczestniczyli w niezwykle interesującej i atrakcyjnej wycieczce do Warszawy. Kapitalną nagrodą konkursową była możliwość zwiedzenia przez wyróżnione dzieci i młodzież Sejmu i Senatu.

Najpiękniejsze kartki świąteczne w naszej szkole wykonali uczniowie: Bartłomiej Gomułka, Laura Plewczyńska i Gabriela Ślusarek oraz nauczycielka – p. Jolanta Krawczyk-Poszwa.

Współorganizatorem znakomitego i niepowtarzalnego wyjazdu była dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, pani Jolanta Krucka, a opiekunami nauczycielki – p. Aleksandra Gołdych i p. Jolanta Krawczyk-Poszwa.

Nasz przewodnik z Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu oprowadził grupę młodzieży i dzieci wraz z rodzicami po budynkach Senatu i Sejmu, wyjaśnił sposób funkcjonowania współczesnego parlamentu oraz przybliżył jego historię, przedstawił procedury powstawania ustaw, a także zapoznał słuchaczy z pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili hall główny, przestudiowali makietę kompleksu budynków sejmowych oraz pamiątkową tablicę zW Sejmie i Senacie nazwiskami posłów II Rzeczypospolitej – ofiar II wojny światowej, obejrzeli również tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, Salę Kolumnową, Korytarz Marszałkowski, z zainteresowaniem obserwowali obrady z galerii Sali Posiedzeń Sejmu. Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki było spotkanie z Senator RP panią Margaretą Budner i pamiątkowe zdjęcie. Kolejną atrakcją stała się wędrówka po Starym Mieście oraz ulicach Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat. Wycieczkę zakończyliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Pełni niezapomnianych wrażeń oraz zaopatrzeni w edukacyjne upominki udaliśmy się w drogę powrotną.

Jolanta Krucka, Aleksandra Gołdych, Jolanta Krawczyk-Poszwa

Poprawiony: sobota, 13 stycznia 2018 18:21
 
Wyniki konkursu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 11 stycznia 2018 12:24
Skalowanie czcionki:

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego w roku szkolnym 2017/2018, przeprowadzonego w dniu 10 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowakiego w Golinie:

wynikija

 
Obiady - styczeń PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 04 stycznia 2018 09:45
Skalowanie czcionki:

Informujemy, że koszt obiadów w styczniu wynosi 77,00 zł. Koszt obiadu dla oddziału przedszkolnego dziewięciogodzinnego to 132,00 zł.

Poprawiony: poniedziałek, 08 stycznia 2018 12:15
 
„ZACZYTANA SZKOŁA” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 03 stycznia 2018 15:47
Skalowanie czcionki:

Jest, jest jest! Mamy certyfikat! [GALERIA]

CertyfikatW okresie od 12 kwietnia do 31 maja 2017 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie we współpracy z miejscową biblioteką publiczną wzięła udział w cyklu akcji i różnego typu rywalizacji, realizując tym samym wytyczne (zadania) przewidziane regulaminem III edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł i Certyfikat „Zaczytanej Szkoły” zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Każde z 8 zadań zostało skrupulatnie przygotowane. W ich ramach zorganizowano konkursy o tytuł „Szkolnego MistrzaCertfikat Czytelnictwa”; literacki „Moje zakończenie” (tu: przypowieści biblijnej); plastyczny „Zaczytana Szkoła”. Ponadto uczniowie napisali recenzje ulubionych książek. Wzięli też udział w ulicznym happeningu angażującym lokalną społeczność. Poznali specyfikę pracy bibliotekarza i działalność placówki przy pl. Kazimierza Wielkiego, gdzie uczestniczyli także w międzypokoleniowym czytaniu fragmentu „Baby Blagi”. Wszystkie z podjętych inicjatyw miały na celu szeroko pojęte rozwijanie czytelnictwa pośród dzieci i młodzieży.

Warto było stanąć w niełatwe, ale bardzo aktywizujące do działania konkursowe szranki. Trud i zaangażowanie opłaciły się, bowiem każde z zrealizowanych zadań zostało ocenionych przez organizatorów STUPROCENTOWO. Pod koniec 2017 r. Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie otrzymała zaszczytny tytuł i certyfikat „Zaczytanej Szkoły”!

CertfikatNa zakończenie dodać należy, iż odniesiony sukces nie byłby możliwy, gdyby nie bardzo owocna współpraca uczniów ze szczególnym uwzględnieniem tych z ówczesnych klas (rok szkolny 2016/2017): II c, III a, III b, III c, IV c, V a, V c, VI a, VI b i VI c oraz nauczycieli: Magdaleny Mielcarek-Mirek (szkolna koordynatorka akcji), Agnieszki Sołtysiak, Żanety Wilant, Danuty Wysokowskiej, Agnieszki Dobrowolskiej, Haliny Nowickiej, Małgorzaty Iwińskiej, Beaty Matczak, Aleksandry Bukowskiej, s. Liliany Sochy CSDP, s. Laurencji Chodźko CSDP, Przemysława Ciesielskiego przy wsparciu i życzliwości dyrekcji placówki – dyrektor Jolanty Kruckiej, wicedyrektor – Katarzyny Szadkowskiej oraz wicedyrektor Joanny Smuszkiewicz. Poza szkołą nieocenioną pomocą w realizacji zadań służyła Karolina Kasprzak z Biblioteki Publicznej w Golinie.

Pracujmy tak dalej dla dobra i prestiżu NASZEJ SZKOŁY!

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 05 stycznia 2018 09:15
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 6 z 17
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information