wtorek, 25 czerwca 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 129 gości 
Statystyki

Wizyt razem:576201
Wizyty dzisiaj:220
Wizyty wczoraj:339
Przeglądarki
13%Google Chrome 41.0.2272.96
5%Google Chrome 73.0.3683.90
5%Google Chrome 71.0.3578.99
5%Google Chrome 71.0.3578.98
4%Google Chrome 74.0.3729.157
4%Google Chrome 70.0.3538.80
4%Google Chrome 72.0.3626.121
4%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 72.0.3626.105
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 78%Poland (87076)
Unknown flag 18%Unknown (19943)
Germany flag 2%Germany (2318)
France flag <1%France (430)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (238)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.234.208.87
PAŹDZIERNIKOWYM POPOŁUDNIEM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 04 października 2018 18:16
Skalowanie czcionki:

Laserowa rozrywka na maksa

Lasery1. października 2018 r., korzystając z okazji pięknej, jesiennej aury i przypadającego pod koniec września Dnia Chłopca, dziewczynki zLasery Vb ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z wychowawczynią Kingą Bąkowską, we współpracy z Przemysławem Ciesielskim postanowiły zadbać o wspaniałą niespodziankę dla swoich kolegów z klasy.

Zaprosiły ich na prawdziwie męską przygodę, megazabawę w ramach laserowego paintball’a.

I tak tuż po obowiązkowych zajęciach o godzinie 16:00 grupa zebrała się obok szkoły i autokarem udała w stronę miejsca docelowego spotkania – lasu w Osieczy k. Sławska. Tam czekał na nich specjalny poligon i fachowo przygotowany instruktor. Po krótkim przeszkoleniu zaczęła się prawdziwie ,,męska” zabawa. Uczniowie wyposażeni w profesjonalny sprzęt, bawili się świetnie.

LaseryPo poligonowych potyczkach na chłopców z Vb czekała jeszcze jedna niespodzianka - wizyta w restauracji „Da Grasso” w Koninie. Klasa spędziła tam miło czas, zajadając się przysmakami serwowanymi przez pizzermenów.

Cały wyjazd upłynął w bardzo serdecznej i życzliwej atmosferze. Wszyscy jej uczestnicy wrócili do swoich domów bardzo zadowoleni.

Przy tej okazji raz jeszcze życzymy Wszystkim Chłopcom - tym mniejszym i większym wszystkiego najlepszego! 8. marca będzie czas na Wasz rewanż! ;))

Kinga Bąkowska

Poprawiony: czwartek, 04 października 2018 18:18
 
SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2018/2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 03 października 2018 17:07
Skalowanie czcionki:

Wybory w… szkole

WyborySamorząd Uczniowski to zrzeszenie dzieci i młodzieży, które w ramach swojej działalności stoi na straży wykonywania zadań związanych zWybory tzw. „życiem” szkolnym uczniów. Ponadto odgrywa znaczącą rolę w kształtowaniu czynnika rozwijającego postawy społeczno-obywatelskie.

Od wielu już lat prężnie funkcjonuje on w strukturach Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

1 października 2018 r. odbyły się kolejne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wzięła w nich udział cała społeczność placówki, a więc dzieci, młodzież i nauczyciele, którzy oddali swoje głosy na kandydatów zapisanych na wcześniej przygotowanych kartach.

WyboryW tym miejscu warto nadmienić, że tegoroczne, demokratyczne wybory w „Julku” przybrały inny charakter niż zazwyczaj. Wprowadzono bowiem pewną zmianę…

Od roku szkolnego 2018/2019 Samorząd Uczniowski podzielony został na dwie sekcje:Wybory

  • * pierwsza (klasy 0-IV), którą tworzą: Oliwia Karczewska (IVa), Sebastian Marciniak (IVa), Joanna Szudrowicz (IVa), Daniel Walczak (IVa), Anna Szwacińska (IVb), Zuzanna Walczak (IVc), Oliwia Bełza (IVd), Natalia Kończyńska (IVd), Zuzanna Kotecka (IVd), Michalina Nowaczyk (IVd), Julia Nowicka (IVd) i Agata Suty (IVd),

  • * druga (klasy V-VIII, gimnazjalne), którą tworzą: Gabriela Ciesielska (Va), Maria Sławska (VIIb), Weronika Walczak (VIIb), Klaudia Źrubek (VIIb), Oliwia Kamińska (VIIIb), Kamila Kusiołek (VIIIb), Alan Tomczak (VIIIb), Anna Chojnacka (IIIa/G), Nikola Jędras (IIIa/G), Julia Nowak (IIIa/G), Mateusz Mielczarek (IIIa/G), Agata Zioła (IIIa/G), Kalina Kulczak (IIIb/G), Amelia Plucińska (IIIb/G), Sandra Olszewska (IIId/G) i Wiktoria Rogacka (IIId/G).

WyboryNowym przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego obu sekcji życzymy powodzenia oraz owocnej i bardzo aktywnej pracy na rzecz dobra Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie!

***

Cieszy fakt wielkiego zainteresowania wyborami do SU ze strony szkolnej społeczności. Na przedstawicieli z sekcji klas 0-IV oddano blisko 100 głosów, a ponad 300 „ważnych krzyżyków” postawiono przy kandydatach z ramienia klas V-VIII i gimnazjalnych. No, no demokracja jak się patrzy… ;-)

Bogumiła Kowalska

Poprawiony: wtorek, 09 października 2018 15:45
 
NASI W KONINIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 05 października 2018 15:41
Skalowanie czcionki:

Zuchy na Bursztynowym Szlaku [MINIGALERIA]

W dniach 29. i 30 września 2018 r. 7. Gromada Zuchowa „Odważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką drużynowej Iwony Kasprzak, uczestniczyła w XXI Złazie Hufca ZHP Konin im. Szarych Szeregów „Na Bursztynowym Szlaku”. Tym razem była ona gościem w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym przy ulicy Kolskiej 19 w Koninie, gdzie dotarła pociągiem i autobusem MZK.

Poniżej kilka wspomnień z tamtych dni…

ZuchyW roku obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości; podczas gry miejskiej po Starym Koninie; zuchy mogły cofnąć się w czasie i poznać miejscową starówkę – tą sprzed kilkudziesięciu lat, szukając przy okazji miejsc ze starych fotografii. Po południu brały udział w zabawach integracyjnych, których hasłem przewodnim było słowo: „NIEPODLEGŁOŚĆ”. Pracowity dzień zakończyło ognisko poświęcone bohaterowi hufca. Przed ciszą nocną zuchy z golińskiego „Julka” nie zapomniały o głośnym czytaniu. Zmęczone, ale szczęśliwe „Odważne Gumisie” wysłuchały fragmentów książki Jana Brzechwy pt. „Akademia Pana Kleksa”.

Nazajutrz - w niedzielę podczas apelu kończącego złaz, otrzymały podziękowania i nagrody za udział we wspinaczce na szczyty. GromadaZuchy z Goliny „dosięgnęła” w roku harcerskim 2017/2018 Giewontu, co pozwala im nosić okolicznościową tzw. zieloną plakietkę.

Oczywiście dodatkową motywacją do dalszego działania była niewątpliwie nagroda pieniężna w kwocie 300 zł. Dodatkowo wszyscy uczestnicy tego wyjątkowego spotkania otrzymali bezpłatne bilety do kina.

7. Gromada Zuchowa „Odważne Gumisie” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie trochę zmęczona, ale pełna wspaniałych wrażeń i nowych doświadczeń życiowych wróciła późnym, niedzielnym popołudniem do swoich domów. Za rok kolejny złaz, w którym na pewno będą uczestniczyć.

***

Zuchy7. GZ „Odważne Guminie” w ZŁOTEJ KATEGORII

Główna Kwatera ZHP z siedzibą w Warszawie ogłosiła wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Zastępów i Gromad za rok harcerski 2017/2018.

Nasza gromada uplasowała się po raz kolejny w KATEGORII ZŁOTEJ w klasyfikacji ogólnopolskiej. Miło nam, że godnie reprezentowaliśmy Hufiec i Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie w tym turnieju.

Iwona Kasprzak

Poprawiony: piątek, 05 października 2018 15:52
 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 01 października 2018 19:04
Skalowanie czcionki:

Z wizytą w Bibliotece szkolnej

WizytaObchodzony 29. września Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do odwiedzenia Biblioteki Szkolnej przez dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Na początku spotkania dzieci obejrzały niektóre książeczki znajdujące się w  bibliotece. Wzbudziły one duże zainteresowanie i niebywałe emocje. Opiekun biblioteki - pani Joanna Smuszkiewicz - opowiedziała dzieciom jak należy się zachowywać w bibliotece. Dzieci z uwagą słuchały, gdzie znajduje się czytelnia, jak należy wypożyczyć książki. Pamiątkowe zakładki sprawiły wiele radości dzieciom.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29. września. Święto ma w naszym kraju już 16-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

Dzień ten stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, choćby takich jak rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem, stymulowanie rozwoju czy wzbogacanie słownictwa. Z tej okazji też dzieci dostały książeczkę do domu, w celu zachęcania rodziców do głośnego czytania.

Oliwia Admaczyk

 
Zawody w Kazimierzu Biskupim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 25 września 2018 21:29
Skalowanie czcionki:

II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Konińskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców

Dnia 20 września 2018 roku na lotnisku w Kazimierzu Biskupim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie w kategorii chłopców z rocznika 2003-2005 (10 x 1000m) zajęła 2. miejsce, dziewczęta z tego rocznika zajęły 5. Miejsce (10 x 800 m), a chłopcy z rocznika 2006 i młodsi zajęli miejsce 6. (8 x 800 m). W każdej kategorii wiekowej wystartowało 10 najlepszych szkół podstawowych z poszczególnych gmin powiatu konińskiego: Kazimierza Biskupiego, Kleczewa, Ślesina, Sompolna, Krzymowa, Rychwała, Starego Miasta, Grodźca, Rzgowa i Goliny.

WicemistrzowieSkład wicemistrzów powiatu: Damian Szykuła, Krystian Pecyna, Paweł Górniak, Krzysztof Budziński, Albert Szota, Adam Iwiński, Mikołaj Kujawa, Jakub Hyży, Mateusz Mielczarek i Bartosz Ławniczak. Brawo!

Skład dziewcząt rocznika 2003-2005: Julia Szkudelska, Sandra Matuszak, Milena Nowakowska, Amelia Plucińska, Dominika Szykuła, Agata Zioła, Jagoda Banaś, Nikola Jędras, Kalina Kulczak, Jagoda Banaś i Iwona Trocha.

ZawodnicySkład chłopców z rocznika 2006 i młodsi: Jakub Słomka, Igor Sroka, Rafał Iwiński, Igor Perliński, Albert Bobrowski, Dawid Szymaniak, Mateusz Kubiak, Wiktor Gołuszko.

Dziękujemy uczestnikom za godne reprezentowanie szkoły i gminy Golina.

Opiekunami na zawodach byli nauczyciele wychowania fizycznego Robert Iwiński, Hubert Kulczak i Tomasz Borowski.

Robert Iwiński

Poprawiony: wtorek, 02 października 2018 08:08
 
Zawody w Golinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 25 września 2018 21:10
Skalowanie czcionki:

I miejsce w Mistrzostwach Gminy Golina w Sztafetowych Biegach Przełajowych [GALERIA]

GolinaDnia 17 września 2018 roku na stadionie w Golinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Golina w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Szkoła Podstawowa w Golinie w kategorii dziewcząt z rocznika 2003-2005 (10x 800m), chłopców z rocznika 2003-2005 (10 x 1000m) i chłopców z rocznika 2006 i młodsi (8x800m) zajęła 1. miejsce, natomiast w kategorii dziewcząt z rocznika 2006 i młodsze (8x800m) zajęła 2. miejsce.

Skład dziewcząt rocznik 2003-2005: Julia Szkudelska, Sandra Matuszak, Milena Nowakowska, Amelia Plucińska, Dominika Szykula, Natalia Libertowska, Jagoda Banaś, Julia Duchnik, Iwona Trocha, Jagoda Banaś, Gabriela Ślusarek.

Skład chłopców z rocznika 2003-2005: Damian Szykuła, Krystian Pecyna, Paweł Górniak, Krzysztof Budziński, Albert Szota, Adam Iwiński, Mikołaj Kujawa, Jakub Hyży, Mateusz Mielczarek i Bartosz Ławniczak, rezerwowi: Piotr Kucharski, Kacper Kobylarek, Kacper Folta.

Skład chłopców z rocznika 2006 i młodsi: Jakub Słomka, Igor Sroka, Rafał Iwiński, Igor Perliński, Albert Bobrowski, Dawid Szymaniak, Mateusz Kubiak, Wiktor Gołuszko i Jakub Bobrowski.

Skład dziewcząt rocznik 2006 i młodsze: Wiktoria Bobrowska, Aleksandra Sędziak, Natalia Tarczyńska, Oliwia Kozłowska, Hanna Grzybulska, Jagoda Maciaszek, Małgorzata Kirowska, Julia Sędziak, rezerwowe: Gabriela Ciesielska i Julia Pyrzyńska.

W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z: Kawnic, Przyjmy i Goliny.

Opiekunami na zawodach byli nauczyciele wychowania fizycznego Robert Iwiński, Hubert Kulczak, Tomasz Borowski oraz Piotr Jabłoński.

Robert Iwiński

Poprawiony: wtorek, 02 października 2018 20:57
 
PRZEDSTAWIENIE W KOŚCIELE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 25 września 2018 14:21
Skalowanie czcionki:

Czy potrafimy słuchać słowa Bożego? [MINIGALERIA]

Przedstawienie w kościeleNie ulega wątpliwości, że niejednokrotnie wsłuchując się w słowo Boże, musimy uznać pokornie, że przekracza ono granice ludzkiego myślenia. Stanowi tajemnicę samą w sobie, często jest trudne i w wielu przypadkach niejasne. Ważne jest jednak, by zapadało w nasze serca.

Czy potrafimy zatem nie być głusi na słowo Boże?

Pomocą w próbie udzielenia odpowiedzi na powyższe pytanie posłużyła tematyczna inscenizacja, którą można było obejrzeć w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie. Minisztuka, której przyświecał tytuł: „Jezus uzdrawia głuchoniemego” dotyczyła współczesnego odbioru słowa Bożego przez ludzi i naszych indywidualnych relacji z dawcą Dobrej Nowiny. W wielu zaprezentowanych sytuacjach było ono różnorakie, acz poniekąd bardzo nam bliskie.

Wspomniane wyżej przedstawienie zostało przygotowane z wielką dbałością o szczegóły. To zasługa katechetki - s. Liliany Sochy CSDP i dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, które z wielkim wyczuciem odgrywały swoje role. Młodzi adepci sztuki teatralnej: Oliwia Ławniczak, Oliwia Źrubek, Klaudia Zaworska, Maks, Sławski, Jan Chabros, Weronika, Urzędowska, Paulina Kowalska, Franciszek Babiak i Bartosz Mikuła za swój występ zostali nagrodzeni przez zgromadzonych w kościele gromkimi brawami.

Podsumowując, nie wystarczy jedynie umiejętnie słuchać słowa Bożego, trzeba jeszcze żyć nim na co dzień…, to przecież jest najważniejsze.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: środa, 26 września 2018 06:44
 
"DWA ŚWIATY" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 20 września 2018 14:00
Skalowanie czcionki:

Vc na musicaluMusical

Musical„Dwa światy” to tytuł musicalu przygotowanego w ostatnim czasie przez konińskie Studio Tańca „Rytmix” pod kierunkiem Wiesławy Wolnej. Spektakl inspirowany był treścią bajki „Mała syrenka” H. Ch. Andersena.

19 września 2018 r. obejrzeli go uczniowie z kl. Vc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z wychowawczynią Agnieszką Sołtysiak i nauczycielem wspierającym - Martą Kucharską.

Przedstawienie urzekło w stu procentach wszystkich zgromadzonych w sali widowiskowej. Młodzi aktorzy znakomicie wcielili się w musicalowe postaci iMusical Musicalprzepięknie zaśpiewali piosenki.

Warto nadmienić, że w tanecznej roli wystąpiło kilka dziewczynek z naszej szkoły, a wśród nich Julia Szubert - uczennica kl. Vc, której dziękujemy za zaproszenie na spektakl.

Agnieszka Sołtysiak

Poprawiony: wtorek, 25 września 2018 20:05
 
Akcja- segregacja!... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 19 września 2018 17:27
Skalowanie czcionki:

…2x więcej 2x czyściej

Sprzątanie ŚwiataKażdego roku uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie biorą udział w międzynarodowymSprzątanie Świata happeningu „Sprzątanie Świata”. Tym razem odbył się on 17 września 2018 r. pod hasłem „Akcja - segregacja! 2x więcej 2x czyściej”.

Uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjalnych wraz z wychowawcami zaangażowali się we współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w sprzątanie parku miejskiego. Kampanię poprzedziły pogadanki dotyczące Sprzątanie Światasegregacji odpadów oraz odpowiedzialności za stan najbliższego otoczenia.

Tegoroczne „Sprzątanie Świata” przyczyniło się zapewne do wzbudzenia i wzmocnienia świadomości ekologicznej uczniów, uwrażliwienia na piękno przyrody i podejmowania na własną rękę działań mających na względzie dobro środowiska naturalnego.

Aneta Nowak

 
Wspomnienie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 17 września 2018 07:29
Skalowanie czcionki:

8 września 2018 r. pożegnaliśmy naszą kol. Śp. Renatę Jędro-Kozioł.

WspomnienieRenata Jędro-Kozioł urodziła się 2 października 1977 roku w Koninie. Dzieciństwo i młodość spędziła przy rodzicach i bracie Jacku, otoczona miłością i szacunkiem. Ukończyła filologię germańską na Akademii Bydgoskiej. Pracę zawodową w Gminie Golina rozpoczęła 3 września 2007 r. jako nauczyciel języka niemieckiego w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie. Od 2017 roku była nauczycielem Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego z oddziałami gimnazjalnymi w Golinie.

Przez 11 lat dała się poznać jako wspaniały pedagog, nauczyciel, człowiek. Swoim zaangażowaniem i postawą dawała przykład młodemu pokoleniu Polaków. Uczynna, sprawiedliwa i skromna. Odeszła cicho, bez pożegnania, w ciepły, wrześniowy dzień…

W ostatniej drodze naszej koleżance towarzyszyły tłumy młodych ludzi, delegacje szkół, organizacji związkowych, przedstawiciele rodziców, rodzina bliższa i dalsza.

Reniu, spoczywaj w pokoju…

Irena Elantkowska

Poprawiony: poniedziałek, 17 września 2018 07:34
 
NOWA KATECHETKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 14 września 2018 14:58
Skalowanie czcionki:

Witamy s. Immakulatę!

Nowa katechetkaSą takie dni w życiu, które na zawsze zapisują się w pamięci. Jednym z nich jest na pewno moment rozpoczęcia pracy w nowym miejscu.

Decyzją Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej z dniem 3 września 2018 r. obowiązki katechetki dzieci młodszych w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie podjęła s. Immakulata Podczasiak CSDP z Grodziska Mazowieckiego.

Nowej nauczycielce religii życzymy pomyślności, samych sukcesów oraz radości i zadowolenia z posługi wśród naszych najmłodszych uczniów.

Szczęść Boże s. Immakulato!

Przemysław Ciesielski

 
«« start  poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  nast.  koniec »»

Strona 19 z 20
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information