poniedziałek, 20 sierpnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Statystyki

Wizyt razem:424496
Wizyty dzisiaj:218
Wizyty wczoraj:147
Przeglądarki
11%Google Chrome 66.0.3359.158
8%Google Chrome 67.0.3396.87
7%Google Chrome 41.0.2272.96
6%Google Chrome 66.0.3359.181
6%FireFox 60.0
4%Google Chrome 66.0.3359.139
3%Google Chrome 56.0.2924.87
3%Mozilla
3%Safari 9537.53
3%Google Chrome 66.0.3359.126
Kraje
Poland flag 78%Poland (20634)
Unknown flag 18%Unknown (4784)
Germany flag 2%Germany (427)
France flag <1%France (161)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (91)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.224.11.137
JUŻ PŁYWAM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 12:37
Skalowanie czcionki:

Realizujemy projekt powszechnej nauki pływania

W ostatnim czasie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie brali czynny udział w zajęciach praktycznych w ramach projektu powszechnej nauki pływania pn. "Umiem pływać".

Już pływamPartnerem programu było Wielkopolskie Zrzeszenie LZS Poznań. Projektem zostali Już pływamobjęci najmłodsi z terenu 35 wielkopolskich gmin.

W programie wzięło udział 45 dzieci z klas I-III, z placówek oświatowych naszej gminy- w tym 20 uczniów z golińskiego "Julka". Zajęcia odbywały się w okresie od września do listopada 2017r., w trzech grupach po 2 godziny - łącznie 10 wyjazdów.

Nauczanie pływania obejmowało ćwiczenia podstawowe. Ponadto dzieci poznały elementarne ruchy w wodzie. Wspomniane zajęcia wyrabiały u uczniów nawyk aktywności fizycznej oraz wolę pełnienia różnych ról z tym związanych. Wywoływały spontaniczność, radość i satysfakcję. Pomogły rzetelnie wspierać działania umacniające stan zdrowia.

Warto dodać, że umiejętności naszych uczniów zostały nagrodzone medalami "Umiem pływać", które w imieniu Burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego wręczyła Anna Górzna kierownik Centrum Usług Wspólnych.

Projekt był koordynowany przez nauczycielki: Agnieszkę Dobrowolską i Iwonę Derek.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za wytrwałość i zaangażowanie w zajęciach.

Agnieszka Dobrowolska, Iwona Derek

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 14:46
 
O puchar tymbarku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 28 listopada 2017 19:51
Skalowanie czcionki:

Nowa hala nam sprzyja

Nazwa imprezy: XVIII edycja Turnieju Piłki Nożnej „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU” kategoria: chłopcy U-12.Uczestnicy

Termin zawodów: 22 listopada 2017 r.

Ranga zawodów: turniej gminny.

Miejsce zawodów: hala widowiskowo-sportowa przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Uczestnicy: chłopcy (rocznik 2007-2008).

Ilość drużyn: 4 (Kawnice, Przyjma, Radolina, Golina).

GolinaReprezentacja Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie: R. Iwiński, J. Słomka, A. Bobrowski, J. Bobrowski, B. Kołodziejczak, D. Szymaniak, M. Skibiszewski, W. Gołuszko.

Opiekun drużyny: Tomasz Borowski.

Sędzia zawodów: Robert Iwiński.

System rozgrywek: „każdy z każdym”.

Czas gry: 2 x 7 minut.

Wyniki poszczególnych spotkań: Kawnice – Golina (1:5), Golina – Radolina (7:3), Kawnice – Przyjma (1:1), Radolina – Przyjma (0:4), Golina – Przyjma (2:2), Kawnice – Radolina (5:0) [TABELA].

Wyniki końcowe: I m. – Golina, II m. – Przyjma, III m. – Kawnice, IV m. – Radolina.

Tomasz Borowski

 
W KLASIE IIIB PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 08 grudnia 2017 08:31
Skalowanie czcionki:

Projekt „Skarby Ziemi” [MINIGALERIA]

Projekt edukacyjny to popularna metoda nauczania, kształtująca wiele umiejętności oraz często integrująca różne dziedziny (przedmioty).

Projekt „Skarby Ziemi”W Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie klasa 3b pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Kornelii Topor-Pustelnik, w listopadzie bieżącego roku pracowała tą metodą, w celu poznania skarbów ukrytych w ziemi, czyli bogactw naturalnych.

Realizację projektu rozpoczęto cyklem lekcji, na których dzieci czytały o pracy górników, o tajemnicach wnętrza Ziemi i górniczym Śląsku, a także o pracowni garncarskiej. Poznawały skały i minerały i obejrzały filmy o kopalniProjekt „Skarby Ziemi” soli w Wieliczce, pracy górników oraz garncarzy. Uczniowie dowiedzieli się, co to są bogactwa naturalne i jak są wykorzystywane przez człowieka.

Kolejnym punktem była praca w grupach. Dzieci miały za zadanie poszukać w domu różnych źródeł informacji na temat wybranego bogactwa naturalnego, np. soli, węgla, piasku, itp. Po kilku dniach uczniowie zaprezentowali swoje plakaty, albumy oraz zbiory. Poszczególne grupy omawiały swoje prace, dzięki czemu wszyscy słuchacze poznawali historię powstania bogactw naturalnych oraz dowiedzieli się, jakie jest ich zastosowanie i co można z nich otrzymać podczas przetwórstwa. Miłą niespodzianką dla klasy była wizyta górników w szkole.

Na zakończenie projektu pani Kornelia Topor-Pustelnik wraz z nauczycielem wspierającym, panią Agnieszką Pakułą z prac uczniowskich wykonały gazetkę oraz wystawę na szkolnym korytarzu, dzięki czemu uczniowie całej szkoły mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat skarbów ziemi.

Agnieszka Pakuła

Poprawiony: piątek, 08 grudnia 2017 08:46
 
KONKURS W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 06 grudnia 2017 19:24
Skalowanie czcionki:

„Moja osobista kolęda”

Moja osobista kolędaKonkursy literackie o tematyce bożonarodzeniowej na stałe wpisały się do grudniowego kalendarza imprez organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Golinie. Tym razem dzieci z klas VI-VII z trzech szkół podstawowych z gminy Golina podzieliły się z nami tekstem samodzielnie napisanej kolędy.

Na nagrody i wyróżnienia zasłużyli następujący uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie:

- I miejsce w kategorii klas VI – Katarzyna Sieczkarek (opiekun – Paulina Kubsik);
- I miejsce w kategorii klas VII – Monika Karnafel (opiekun – Przemysław Ciesielski);
- wyróżnienia klasa VI – Jolanta Pazera, Wiktoria Marciniak, Julia Lewandowska i Hubert Przybyła (opiekun – Paulina Kubsik).

Wszyscy wyżej wymienieni otrzymali nagrody rzeczowe.

Celem takich konkursów organizowanych przez biblioteki jest zainspirowanie dzieci do podjęcia prób literackich oraz rozwijanie ich wrażliwości i wyobraźni (…).

Anna Nawrocka

 
PO RAZ XIX PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 06 grudnia 2017 18:52
Skalowanie czcionki:

Cztery nagrody za żłobki [GALERIA]

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, Muzeum Etnograficzne - oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu zorganizowało XIX edycję konkursu szopek „Żłobek Wielkopolski”.

ŻłobekCelem tej tak lubianej przez dzieci rywalizacji było rozbudzanie zainteresowań polskimi tradycjami okresu wiążącego się z pamiątkąŻłobek przyjścia Pana Jezusa na świat oraz popularyzacją folkloru, zabytków architektury, piękna i historii naszej małej Ojczyzny.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie już od paru lat włączają się w akcję „budowania” unikatowych szopek. I w tym roku było podobnie. Uczniowie pod kierunkiem katechetek - s. Laurencji Chodźko CSDP i s. Liliany Sochy CSDP wykonali wiele pięknych przestrzennych prac plastycznych.

ŻłobekDo konkursu w Poznaniu zakwalifikowano 8 bożonarodzeniowych szopek. Wykonali je: Tobiasz Jaskóła (Ib), Hubert Napierała (Ia),Żłobek Wiktoria Budek (IIIa), Oliwia Piasecka (IIIc), Nikodem Kapuściński (IIId), rodzeństwo - Natalia (IIIb) i Alan Tomczak (VIIb), koledzy - Igor Janiszewski (VIIa) oraz Marcel Koper (VIIa), rodzeństwo - Agata (IIIb) i Hubert Przybyła (VIa).

Każda z nich prezentowała wysoki poziom artystyczny oraz zadziwiała oryginalnością przedstawienia sceny narodzenia Syna Bożego.

2 grudnia 2017 r. nasi uczniowie uczestniczyli w okolicznościowym podsumowaniu konkursu w Poznaniu. Za trud swojej pracy, pomysłowość oraz ciekawe przedstawienie żłóbków otrzymali następujące nagrody:

I MIEJSCE - koledzy - Igor Janiszewski (VIIa) oraz Marcel Koper (VIIa),

II MIEJSCE - rodzeństwo - Natalia (IIIb) i Alan Tomczak (VIIb),

II MIEJSCE - rodzeństwo - Agata (IIIb) i Hubert Przybyła (VIa).

WYRÓŻNIENIA otrzymali - Hubert Napierała (Ia) i Wiktoria Budek (IIIa).

Dzieciom i młodzieży gratulujemy odniesionych sukcesów! Życzymy im kolejnych zwycięstw, dziękując jednocześnie wszystkim uczestnikom za wykonanie pięknych prac.

***

Ponadto...

Będąc w Poznaniu uczniowie z naszej szkoły wraz z dyrektor Jolantą Krucką zwiedzili prastarą Bazylikę Katedralną pw. św. aa. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim. Podziwiali też atrakcyjne koziołki na wieży tamtejszego ratusza oraz piękno Starego Miasta.

s. Laurencja Chodźko CSDP

Poprawiony: piątek, 02 lutego 2018 19:13
 
BIBLIOTEKA PUBLICZNA W GOLINIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 15:42
Skalowanie czcionki:

Wosku lanie - co się stanie, co się stanie?

Wosku lanieOd dawien dawna ludzie na różne sposoby próbowali dowiedzieć się, co przyniesie przyszłość. Jedni chodzili do wróżki, inni próbowali sami przewidzieć, co ich czeka, pamiętając, by wróżby odprawiać w czasie niezwykłym, takim jak chociażby wieczór andrzejkowy.Wosku lanie

30 listopada 2017 r. w wyjątkowy świat magii i przepowiedni „przenieśli się” uczniowie klasy Vc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, którzy wraz z nauczycielami – Beatą Matczak i Przemysławem Ciesielskim odwiedzili miejscową książnicę.

Bibliotekarka Karolina Kasprzak przygotowała dla nich szereg wróżb. Nie zabrakło tych najbardziej popularnych: „wyścigu butów”, „szpileczki w sercu” oraz oczywiście „lania wosku”. Po zabawie dzieci czekała odrobina wysiłku, zostały bowiem poproszone o samodzielne napisanie krótkiej fraszki o andrzejkach.

Czy wróżby i przepowiednie się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne natomiast jest to, że zajęcia przyniosły uczniom wiele radości.

Karolina Kasprzak

Poprawiony: poniedziałek, 04 grudnia 2017 20:02
 
POMAGAJĄ PSU JÓZKOWI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 27 listopada 2017 18:15
Skalowanie czcionki:

„Wielkoduchy” w schronisku

W schronisku„Wielkoduchy” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odwiedziły podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Koninie. Wspólnie z opiekunami - Żanetą Wilant i Eweliną Piaskowską przyjrzały się funkcjonowaniu tego miejsca. Wolontariusze chętnie zadawali pytania, a pracownicy starali się udzielać na nie wyczerpujących odpowiedzi. Przy tej okazji dzieci dowiedziały sięW schronisku też o najważniejszych potrzebach schroniska i różnych formach pomocy zwierzakom. Ponadto przekazały zebraną karmę dla psów i kotów oraz zabawki.

Dla przypomnienia - Szkolny Klub „Wielkoducha” wirtualnie zaadoptował psa Józka. Jest on seniorem wśród tamtejszych lokatorów. Wymaga specjalnej karmy oraz opieki. Niestety Józek nie toleruje wyprowadzania na smyczy, więc grupa z Goliny nie mogła wyjść z nim na spacer. W schronisku było jednak mnóstwo innych spragnionych ruchu i przestrzeni zwierzaków. Kilkoro, z którymi udało nam się wyjść z radości i ekscytacji dokładnie wybrudziło wszystkim kurtki. Miło było patrzeć na radość i ich bezinteresowną wdzięczność.

***

Dziękujemy pracownikom schroniska za miłe przyjęcie. Mamy nadzieję, że przekazywana nasza skromna pomoc finansowa realnie przyczyni się do poprawy jakości życia zwierząt tam przebywających. W październiku i listopadzie przekazaliśmy łącznie 200 zł.

Ewelina Piaskowska

 
Obiady - listopad. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 09 listopada 2017 16:29
Skalowanie czcionki:

Informujemy, że koszt obiadów w listopadzie wynosi 73,50 zł. Koszt obiadu dla oddziału przedszkolnego dziewięciogodzinnego to 126,00 zł.

Poprawiony: środa, 06 grudnia 2017 15:36
 
WARSZTATY KULINARNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 27 listopada 2017 18:08
Skalowanie czcionki:

Pizza „Wielkoduchów”

WielkoduchyDzieci uczęszczające na zajęcia Szkolnego Klubu „Wielkoducha” prowadzonych przez Ewelinę Piaskowską i Żanetę Wilant uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Podczas ich trwania uczyły się samodzielnego przygotowania pizzy. Na początku wspólnie z opiekunkami ustaliły zasady bezpieczeństwa podczas pieczenia oraz możliwości jej udekorowania. Z gotowego ciasta i ulubionych składników uczniowie tworzyli własne kompozycje, aby w finalnym momencie móc spróbować swoich wypieków. Przy tej okazji dodać należy, iż niektórzy pozostali wierni tradycyjnym smakom, inni puszczali wodze fantazji, mieszając i łącząc wybrane składniki w dowolny sposób.

Jak się później okazało, każda pizza przygotowana przez „Wielkoduchy” ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie została skonsumowana do ostatniego kawałka!

Ewelina Piaskowska

 
Informacja o projekcie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 09 października 2017 22:08
Skalowanie czcionki:

 

alt„Kopalnia kompetencji – rozwój edukacji gimnazjalnej na terenie K OSI”


Głównym celem projektu jest podniesienie wiedzy i kompetencji uczniów i nauczycieli poprzez rozwój u uczniów kompetencji kluczowych, objecie uczniów ze specjalnymi potrzebami, doposażenie 19 szkół w pracownie przyrodnicze, rozwój kompetencji i kwalifikacji u nauczycieli oraz organizację zajęć specjalistycznych i doradztwa edukacyjno- zawodowego dla 2273 uczniów.

Okres realizacji: 1 września 2017 r. do 31 lipca 2019 r.


Wartość projektu: 3.593.167,11 zł, w tym dofinansowanie 3.413.508,75 zł

Partnerzy projektu: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, Szkoła Podstawowa nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Adama Mickiewicza w Koninie, Szkoła Podstawowa nr 12 im. S. Moniuszki w Koninie, Zespół Szkół Górniczo – Energetycznych im. Stanisława Staszica, Szkoła Podstawowa nr 7 w Koninie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczym w Koninie, Szkoła Podstawowa im. Gen. S. Bema w Starym Mieście, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Liścu Wielkim, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żychlinie, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie, Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Sławsku, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Rzgowie, Publiczne Gimnazjum im. Ireny Sendler w Kramsku, Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Wysokiem, Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kazimierzu Biskupim, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie.


Realizowane działania:

-organizację zajęć rozwijających kompetencje kluczowe u 1380 uczniów prowadzonych z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów,

-doposażenie 18 szkół i 1 Specjalny Ośrodek w pracownie przyrodnicze do przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów,

-wsparcie indywidualne uczniów poprzez organizację zajęć specjalistycznych i wyposażenie szkoły w specjalistyczny sprzęt,

-wsparcie 168 nauczycieli w formie studiów podyplomowych i szkoleń,

-doradztwo edukacyjno-zawodowe, polegające na indywidualnym doradztwie (IPD) dla 2273 uczniów i wyposażeniu stanowiska doradcy zawodowego.


Kontakt:
Aldona Olesiak
Koordynator projektu w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie
tel. (63) 2417690,
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Załączniki:

Zapytanie ofertowe:[Pobierz/Zobacz]

Załącznik 1 - formularz oferty Kopalnia kompetencji:[Pobierz]

Załącznik 2 - umowa Kopalnia kompetencji:[Pobierz]

Załącznik 3 - oświadczenie:[Pobierz]


Poprawiony: piątek, 08 grudnia 2017 21:40
 
UROCZYSTOŚCI W KAWNICACH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 27 listopada 2017 18:23
Skalowanie czcionki:

W 19. Dniu Podchorążego

Dzień PodchorążegoW sobotę 25 listopada 2017 r. w Kawnicach odbył się 19. Dzień Podchorążego, nad którego przebiegiem honorowy patronat objąłDzień Podchorążego Prezydent Konina Józef Nowicki. Dla podkreślenia rangi i świetności tego wydarzenia wzięli w nim udział Szwadron Kawalerii Ziemi Konińskiej i Kompania Honorowa 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Uroczystości poprzedziła koncelebrowana Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, której przewodniczył ks. kan. Hieronim Szczepaniak z parafii pw. bł. Michała Kozala w Słupcy.

Po Eucharystii burmistrz Mirosław Durczyński, Przewodnicząca Rady Miejskiej Urszula Furmaniak, samorządowcy, Dyrektor Dzień PodchorążegoSzkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Jolanta Krucka wraz z: pocztami sztandarowymi, 7. GZ „OdważneDzień Podchorążego Gumisie” i nauczycielami Iwoną Kasprzak, Robertem Iwińskim oraz Przemysławem Ciesielskim przeszli pod pomnik „Ku Czci Poległych i Zasłużonych Ziemi Kawnickiej”. Tam odznaczono zasłużonych.

Dodać należy, iż podczas kawnickiego Dnia Podchorążego nie zabrakło także okolicznościowego apelu, salwy honorowej oraz złożenia kwiatów pod obeliskiem. Całość zwieńczyła defilada wojska, grup rekonstrukcji i orkiestry dętej ZSGH im. Stanisława Staszica w Koninie.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: wtorek, 28 listopada 2017 18:42
 
«« start  poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  nast.  koniec »»

Strona 18 z 25
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information