niedziela, 26 maja 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
Statystyki

Wizyt razem:562588
Wizyty dzisiaj:1
Wizyty wczoraj:212
Przeglądarki
12%Google Chrome 41.0.2272.96
6%Google Chrome 71.0.3578.99
5%Google Chrome 73.0.3683.90
5%Google Chrome 71.0.3578.98
4%Google Chrome 70.0.3538.80
4%Google Chrome 70.0.3538.110
4%Google Chrome 72.0.3626.121
4%Google Chrome 72.0.3626.105
3%Google Chrome 67.0.3396.87
2%FireFox 65.0
Kraje
Poland flag 78%Poland (76671)
Unknown flag 17%Unknown (17011)
Germany flag 2%Germany (2224)
France flag <1%France (389)
Ireland flag <1%Ireland (218)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.234.227.202
Spotkanie z pisarzem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 11 października 2018 19:15
Skalowanie czcionki:

Pisarz i pies Elf w szkole [MINIGALERIA]

Spotkanie z pisarzemNiecodziennym, ciekawym spotkaniem rozpoczął się czwartkowy szkolny dzień uczniów klas IV i V Szkoły Podstawowej w Golinie. Dzieci odwiedził w tym dniu autor wielu niezwykłych i pasjonujących książek o zwierzętach – Marcin Pałasz, którego powitała i przedstawiła pani dyrektor Ewa Kutnik. Głównym bohaterem większości książek, które zaprezentował pisarz, jest pies Elf, jego najlepszy przyjaciel, jak podkreślał pan Marcin. Gość w niezwykle barwny i interesujący dla dzieci sposób opowiedział o swoich książkach, o tym jak i dlaczego powstały. Odpowiedział także na wiele pytań młodych czytelników, którzy uważnie wysłuchali opowieści pisarza. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac wykonanych przez uczniów trzech klas czwartych i piątych. Dzieci wykonały ilustracje do wysłuchanego na lekcji języka polskiego fragmentu książki M. Pałasza „Sposób na Elfa”. Fragment opowiadał o straszliwych – w opinii psa oczywiście – rzeczach ze świata ludzi. Powstało wiele wspaniałych prac. Pan Marcin Pałasz wybrał trzy najciekawsze rysunki. Laureatkami konkursu zostały Ola Kulczak z kl. Va, Amelia Piotrowska z kl. Va oraz Natalia Tomczak z kl. IVb, które otrzymały nagrody książkowe, oczywiście z dedykacją autora. Prace dziewczynek znajdą się w sobotę 13 października na finale w Bibliotece Publicznej w Koninie. Gratulujemy dziewczynom i życzymy sukcesu w dalszym etapie konkursu. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach współpracy Szkoły Podstawowej w Golinie z Biblioteką Publiczną w Golinie, za co bardzo dziękujemy.

Ewa Kasprzyk

Poprawiony: poniedziałek, 15 października 2018 21:21
 
WARSZTATY DLA PIĄTOKLASISTÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 11 października 2018 14:49
Skalowanie czcionki:

Pierwsza pomoc – jak jej udzielić?

Pierwsza pomocTak zwana „pierwsza pomoc” to zespół czynności podejmowanych w celu ratowania osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, przy wykorzystaniu powszechnie dostępnych sprzętów medycznych oraz leków. To tyle jeśli chodzi o encyklopedyczną definicję wspomnianego na początku wyrażenia.Pierwsza pomoc

8 października 2018 r. w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przedstawiciele Fundacji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Innova przeprowadzili w ramach projektu edukacyjnego „Razem bezpieczniej” (koordynowanego Pierwsza pomocprzez Roberta Ligockiego) warsztaty praktyczne z zakresu podstawowych czynności ratujących życie.

Wzięli w nich udział uczniowie klas piątych, którzy po teoretycznym minikursie - przy wsparciu instruktorów - przystąpili do ćwiczeń na fantomach, sprawdzając przy okazji jak wygląda właściwa resuscytacja krążeniowo – oddechowa.

Zajęcia okazały się być strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Pozwoliły młodym ludziom w przystępny sposób nauczyć się, jak w razie potrzeby fachowo udzielić komuś pierwszej pomocy przedmedycznej.

Przemysław Ciesielski

 
Mistrzostwa Gminy Golina w Unihokej Dziewcząt i Chłopców rocznik 2003 - 2005 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 09 października 2018 16:14
Skalowanie czcionki:

8 października 2018 roku w hali sportowej w Golinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Golina w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców rocznik 2003-2005. W zawodach wzięły udział 3 zespoły z Przyjmy, Radoliny i Goliny. Dziewczęta i Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Golinie zajęli 1. miejsce i uzyskali awans do rozgrywek powiatowych. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym.

DziewczynyWyniki turnieju:

dziewczęta
Golina – Radolina 2:1
Przyjma – Radolina 1:0
Golina – Przyjma 2:1

chłopcy
Golina – Radolina 5:1
Przyjma – Radolina 5:1
Golina – Przyjma 1:0

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:Chłopcy

I miejsce SP Golina
II miejsce SP Przyjma
III miejsce SP Radolina

Klasyfikacja końcowa chlopców:

I miejsce SP Golina
II miejsce SP Przyjma
III miejsce SP Radolina

Skład dziewcząt Szkoły Podstawowej w Golinie: Agata Czajka, Agata Zioła, Sandra Matuszak, Anna Chojnacka, Julia Szkudelska, Sandra Olszewska, Weronika Dybczak, Weronika Wojciechowska i Milena Nowakowska.

Skład dziewcząt Szkoły Podstawowej w Golinie: Nikodem Maćkowiak, Krzysztof Budziński, Adam Iwiński, Paweł Górniak, Jakub Hyży i Mikołaj Kujawa.

Opiekunem na zawodach byli nauczyciele wychowania fizycznego Hubert Kulczak i Robert Iwiński.

Wspaniały występ gratulacje!!!

Robert Iwiński

Poprawiony: wtorek, 09 października 2018 18:31
 
SCENKA W KOŚCIELE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 09 października 2018 15:50
Skalowanie czcionki:

O tym, kto w życiu jest najważniejszy

SCENKA W KOŚCIELECzłowiek wytycza sobie w życiu różne cele. Podejmuje ciekawe inicjatywy, mające zapewnić mu wewnętrzny rozwój i dać satysfakcję.SCENKA W KOŚCIELE Przy tej okazji kieruje wielokrotnie swoje kroki ku wartościom, których waga uzależniona jest tylko od tego, co dla konkretnej jednostki jest najważniejsze – sfera sacrum czy może to, co materialne.

Kontekst ludzkich rozterek powodowanych koniecznością dokonania wyboru został w bardzo ciekawy sposób ujęty w dramie przedstawionej 7 października 2018 r. w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej przez uczniów z kl. IIIa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

SCENKA W KOŚCIELEJeden z głównych bohaterów zastanawiał się nad tym, co dla niego jest ważniejsze – gra na komputerze czy udział w nabożeństwieSCENKA W KOŚCIELE różańcowych. Stojący przy nim anioł, zachęcał do wyboru ścieżku skierowanej ku Bogu, na którą ostatecznie przystał odtwórca kluczowej roli.

Scenka, która była swoistym wstępem do okolicznościowej homilii, bardzo podobała się zgromadzonym w kościele wiernym. Nagrodzili oni małych artystów gromkimi brawami.

Przemysław Ciesielski
fot. Weronika Krych-Zajbel

Poprawiony: wtorek, 09 października 2018 15:51
 
Doradztwo zawodowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
niedziela, 14 października 2018 17:52
Skalowanie czcionki:

Uczniowie na „Nocy Zawodowców” [MINIGALERIA]

Noc zawodowców5 października 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie - klasy VIII oraz klasy III oddziały gimnazjalne z rodzicami i nauczycielem doradztwa zawodowego – Panią Ewą Wróbel wzięli udział w „Nocy Zawodowców”, gdzie mieli niebywałą okazję spotkać osoby z biznesu i lokalnego rynku pracy, a także poznać specyfikację takich zawodów jak: stolarz, ślusarz, technik geodeta, technik logistyk, technik architektury krajobrazu, fryzjer i wiele innych oraz skorzystać z pomocy doradcy zawodowego. Projekt był skierowany do uczniów szkół podstawowych i klas III gimnazjów, a jego głównym celem była promocja kształcenia zawodowego i technicznego.

Podczas „Nocy Zawodowców” uczniowie wzięli udział w warsztatach: florystyki, robotyki, wikliniarstwa (do wyboru), skorzystali ze strefy piękna, turnieju FIFA, smakowali pyszne ciasto ze śliwkami i sałatkę zapoznając się ze specyfiką kształcenia i pracy w zawodzie kucharz oraz technik żywienia.

Organizatorem wydarzenia, które odbyło się w Zespole Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie.

Doradca zawodowy
Ewa WróbelPoprawiony: niedziela, 14 października 2018 17:53
 
II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Konińskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 08 października 2018 21:35
Skalowanie czcionki:

Drużynowe i Indywidualne Biegi Przełajowe

Skład dziewczyn5 października 2018 roku w lesie na terenie Kazimierza Biskupiego odbyły się Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w Drużynowych w Biegach Przełajowych. Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Golinie w kategorii dziewcząt z rocznika 2003 - 2005 zajęła 2. miejsce, natomiast chłopcy zajęli 5. miejsce.

W każdej kategorii wiekowej wystartowało 9 najlepszych szkół podstawowych z poszczególnych gmin powiatu konińskiego tj. z Kazimierza Biskupiego, Kleczewa, Ślesina, Sompolna, Krzymowa, Rychwała, Starego Miasta, Grodźca i z Goliny.Skład

Skład wicemistrzyń powiatu dziewcząt rocznik 2003 - 2005: Julia Szkudelska, Sandra Matuszak, Milena Nowakowska, Nikola Jędras, Kalina Kulczak. Brawo!

II miejsce indywidualnie zajęła – Sandra Matuszak!!! Brawo!

Skład chłopców: Damian Szykuła, Krystian Pecyna, Paweł Górniak, Albert Szota, Mateusz Mielczarek i Bartosz Ławniczak, rez. Mikałaj Kujawa.

Dziękujemy uczestnikom za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej i Gminy Golina. Dziewczęta biegały na dystansie 1600 metrów, a chłopcy 2000 metrów. Opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Robert Iwiński.

Robert Iwiński

Poprawiony: poniedziałek, 08 października 2018 21:44
 
SPOTKANIE Z POLICJANTAMI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 09 października 2018 15:42
Skalowanie czcionki:

Uczniu, masz wybór!

SPOTKANIE Z POLICJANTAMIDopalacze, narkotyki, alkohol i cyberprzemoc to najważniejsze zagadnienia, które zostały poruszone 4 października 2018 r. w dialogu zSPOTKANIE Z POLICJANTAMI młodzieżą Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie przez przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Okolicznościowe spotkanie z funkcjonariuszami stojącymi na straży prawa, miało przede wszystkim profilaktyczny charakter. Z jednej strony pomogło w przestrzeganiu przed wspomnianymi na początku niebezpieczeństwami, z drugiej SPOTKANIE Z POLICJANTAMIpozwoliło zasięgnąć dodatkowej wiedzy, co kieruje osobami, które zaczynają się tymi tematami interesować.

Akcentem podsumowującym wizytę policjantów w golińskim „Julku” było wręczenie dyrektorom szkół z terenu gminy przenośnych zestawów niezbędnych do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, za które serdecznie dziękujemy.

Bogumiła Kowalska

 
Lekcja o zdrowym odżywianiu! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 08 października 2018 21:15
Skalowanie czcionki:

Źródło cennych składników... [GALERIA]

By być zdrowym należy rozpocząć dzień od przemyślanego i pożywnego posiłku, który jest podstawą codziennej diety każdego z nas.

Zdrowe śniadanieO właściwe odżywianie dbają również uczniowie klasy integracyjnej II a, którzy 4 października 2018 roku wraz z panią Iwoną Kasprzak i nauczycielem wspomagającym panią Małgorzatą Iwińską przygotowali w klasie zdrowe kanapki. We właściwie skomponowanym drugim śniadaniu znalazły się wędlina, nabiał, owoce i warzywa. Dzięki praktycznemu działaniu uczniowie klasy integracyjnej przypomnieli sobie jak ważne jest spożywanie śniadania dla zapewnienia energii na cały dzień i co tak naprawdę znaczy: dobrze się odżywiać!

Śniadanie jest podstawowym źródłem energii. Jak wynika z badań, dzieci jedzące regularne śniadania są rzadziej uwikłane w problemy związane z nauką i nie mają problemów z koncentracją w szkole.

Małgorzata Iwińska

Poprawiony: poniedziałek, 08 października 2018 21:35
 
I miejsce w Mistrzostwach Gminy Golina PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
poniedziałek, 08 października 2018 21:04
Skalowanie czcionki:

Drużynowe Biegi Przełajowe

Dziewczyny1 października 2018 roku na stadionie w Golinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Golina w Drużynowych w Biegach Przełajowych. Szkoła Podstawowa w Golinie w kategorii dziewcząt z rocznika 2003 - 2005 i chłopców z rocznika 2003 - 2005 zajęła 1. miejsce.

Skład dziewcząt z rocznika 2003-2005: Julia Szkudelska, Sandra Matuszak, Milena Nowakowska, Dominika Szykula, Kalina Kulczak i Nikola Jędras.

ChłopakiSkład chłopców z rocznika 2003 - 2005: Damian Szykuła, Krystian Pecyna, Paweł Górniak i Bartosz Ławniczak.

W klasyfikacji indywidualnej 1. miejsce zajęła Sandra Matuszak, 3. miejsce Milena Nowakowska i Damian Szykuła.

W zawodach wzięły udział reprezentacje Szkół Postawowych z: Kawnic, Przyjmy, Radoliny i Goliny. Opiekunami na zawodach byli nauczyciele wychowania fizycznego: Robert Iwiński, Hubert Kulczak, Tomasz Borowski i Piotr Jabłoński.

Robert Iwiński

Poprawiony: poniedziałek, 08 października 2018 21:14
 
W „STARÓWCE” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 05 października 2018 15:33
Skalowanie czcionki:

IV c sposób na Dzień Chłopca

Dzień ChłopcaDzień Chłopca to święto obchodzone głównie przez młodzież w wieku szkolnym. Wtedy to dziewczęta składają swoim kolegom serdeczneDzień Chłopca życzenia, przygotowują miłe niespodzianki oraz obdarowują symbolicznymi upominkami.

Także uczniowie z klasy IVc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego wraz ze swoimi rodzicami: Sylwią Libertowską, Zofią Dębowską i wychowawczynią – Bogumiłą Kowalską postanowili uczcić ten dzień. 1 października 2018 r. wybrali się na integracyjne spotkanie do restauracji „Starówka” w Golinie. Na początku dziewczynki złożyły chłopcom życzenia. Potem wszyscy wspólnie próbowali dań serwowanych z menu.

Po tym wyjątkowym spotkaniu chłopcy i dziewczynki w radosnych humorach wrócili wraz ze swoimi rodzicami do swoich domów.

Bogumiła Kowalska

Poprawiony: piątek, 05 października 2018 15:36
 
PAŹDZIERNIKOWYM POPOŁUDNIEM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 04 października 2018 18:16
Skalowanie czcionki:

Laserowa rozrywka na maksa

Lasery1. października 2018 r., korzystając z okazji pięknej, jesiennej aury i przypadającego pod koniec września Dnia Chłopca, dziewczynki zLasery Vb ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z wychowawczynią Kingą Bąkowską, we współpracy z Przemysławem Ciesielskim postanowiły zadbać o wspaniałą niespodziankę dla swoich kolegów z klasy.

Zaprosiły ich na prawdziwie męską przygodę, megazabawę w ramach laserowego paintball’a.

I tak tuż po obowiązkowych zajęciach o godzinie 16:00 grupa zebrała się obok szkoły i autokarem udała w stronę miejsca docelowego spotkania – lasu w Osieczy k. Sławska. Tam czekał na nich specjalny poligon i fachowo przygotowany instruktor. Po krótkim przeszkoleniu zaczęła się prawdziwie ,,męska” zabawa. Uczniowie wyposażeni w profesjonalny sprzęt, bawili się świetnie.

LaseryPo poligonowych potyczkach na chłopców z Vb czekała jeszcze jedna niespodzianka - wizyta w restauracji „Da Grasso” w Koninie. Klasa spędziła tam miło czas, zajadając się przysmakami serwowanymi przez pizzermenów.

Cały wyjazd upłynął w bardzo serdecznej i życzliwej atmosferze. Wszyscy jej uczestnicy wrócili do swoich domów bardzo zadowoleni.

Przy tej okazji raz jeszcze życzymy Wszystkim Chłopcom - tym mniejszym i większym wszystkiego najlepszego! 8. marca będzie czas na Wasz rewanż! ;))

Kinga Bąkowska

Poprawiony: czwartek, 04 października 2018 18:18
 
«« start  poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19  nast.  koniec »»

Strona 17 z 19
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information