niedziela, 26 maja 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Statystyki

Wizyt razem:562588
Wizyty dzisiaj:1
Wizyty wczoraj:212
Przeglądarki
12%Google Chrome 41.0.2272.96
6%Google Chrome 71.0.3578.99
5%Google Chrome 73.0.3683.90
5%Google Chrome 71.0.3578.98
4%Google Chrome 70.0.3538.80
4%Google Chrome 70.0.3538.110
4%Google Chrome 72.0.3626.121
4%Google Chrome 72.0.3626.105
3%Google Chrome 67.0.3396.87
2%FireFox 65.0
Kraje
Poland flag 78%Poland (76671)
Unknown flag 17%Unknown (17011)
Germany flag 2%Germany (2224)
France flag <1%France (389)
Ireland flag <1%Ireland (218)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.234.227.202
Doradztwo zawodowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
piątek, 09 listopada 2018 20:39
Skalowanie czcionki:

Przygotowujemy młodzież do wyboru przyszłej szkoły i zawodu

WarsztatyCo roku, w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej, organizujemy dla najstarszych uczniów naszej szkoły spotkania z przedstawicielami Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Koninie. Chcemy, aby młodzież poznała swoje predyspozycje i świadomie potrafiła podjąć decyzję, jaka szkołę i zawód w przyszłości wybierze. Pomagają w tym doradcy zawodowi: p. Robert Mijalski i p. Aneta Karmowska, którzy przeprowadzają z uczniami warsztaty.

WarsztatyPod koniec października i na początku listopada uczniowie klas VIII i III (etap gimnazjalny) mieli możliwość skorzystania z ich pomocy i dowiedzenia się, jak właściwie dokonać wyboru przyszłej kariery zawodowej. Każdy uczeń pozyskał również informacje, jakie są aktualne trendy na rynku pracy i które zawody są bardziej lub mniej poszukiwane. Warsztaty

W przyszłości planowane są także bezpłatne indywidualne porady dla chętnych uczniów (marzec 2019) oraz spotkanie ww. specjalistów z rodzicami uczniów klas VIII i III(etap gimnazjalny) w II semestrze roku szkolnego.

Koordynator działań
Agata Wojdyńska-pedagog szkolny

Poprawiony: wtorek, 13 listopada 2018 20:42
 
MINISZTUKA W KOŚCIELE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 07 listopada 2018 12:20
Skalowanie czcionki:

O Niepodległej u Matki Bożej Szkaplerznej [MINIGALERIA]

100 lat - ten właśnie okrągły przedział czasu upłynął od momentu odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki Bogu i bohaterom takim jak Józef Piłsudski czy Roman Dmowski 123 lata uciemiężenia ze strony Prus, Austrii i Rosji przeszły definitywnie do historii.

O NiepodległejTa wspomniana wyżej jubileuszowa rocznica sprzyja organizowaniu w Polsce uroczystości i akcji upamiętniających tamto ważne wydarzenie. Na pewno na gruncie lokalnym śmiało można powiedzieć, że wpisało się w nie przedstawienie przygotowane przez grupę dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego pod czujnym okiem ich opiekunki i jednocześnie katechetki s. Liliany Sochy CSDP we współpracy z Justyną Szczot. Co jakiś przygotowują oni bardzo ciekawe w swojej formie inscenizacje. Upust swoim aktorskim zacięciom, przy specjalnej oprawie muzycznej, dają następnie w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie. Jubileuszowe świętowanie rocznicy przywrócenia na mapach wolnej Polski było także doskonałym sposobem na uwydatnienie swoich zdolności. Młodzi pod kierunkiem s. Liliany w bardzo ciekawych strojach, stosownych do epok historycznych, posiłkując się odpowiednimi atrybutami i rekwizytami odegrali 4 listopada 2018 r., sceny i postaci, wiążące się z wydarzeniami nawiązującymi do odzyskania upragnionej niepodległości. Dopełnieniem minispektaklu była wymowna muzyka i okolicznościowe piosenki, o które zatroszczyła się Justyna Szczot wspólnie ze swoim zespołem wokalnym.

Przedstawienie bardzo podobało się oglądającym, (w tym biskupowi pomocniczemu gnieźnieńskiemu Krzysztofowi Wętkowskiemu), czego wyraz dali poprzez gromkie brawa dla młodych artystów tuż po zakończeniu przedstawienia.

Jesteśmy pełni podziwu dla ich gry aktorskiej i wyjątkowego tła muzycznego. Nasi młodzi - trzymajcie tak dalej!

Przemysław Ciesielski
fot. Daniel Lewiński

Poniżej film z przedstawienia. Zapraszamy do obejrzenia.

Poprawiony: poniedziałek, 12 listopada 2018 17:07
Więcej…
 
Warsztaty W Świetlicy Socjoterapeutycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 06 listopada 2018 20:15
Skalowanie czcionki:

W świecie robotów

EfektyDnia 31 października 2018 r. w świetlicy socjoterapeutycznej nr 10 prężnie funkcjonującej w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyły się niecodzienne zajęcia z robotyki w ramach projektu Towarzystwa Inicjatyw Obywatelskich. Poniżej tak o nich napisała instruktorka wspomnianej lekcji - Kamila Kurzawa:

Nauka programowania to ważny etap w rozwoju każdego młodego człowieka. Naszym celem jest przede wszystkim pokazanie uczestnikom warsztatów, że świat nowych technologii, automatyki i robotyki jest fascynującą przygodą. Może być ciekawym hobby, nauką poprzez zabawę.Zajęcia

Podczas zajęć w Golinie, uczniowie poznali takie pojęcia jak pętla, praca z czujnikiem dotyku. Poprzez zabawę staraliśmy się przekonać dzieciaki, iż programowanie jest ciekawe i może być wyzwaniem oraz inspiracją do tworzenia i realizacji własnych pomysłów. Połączenie umiejętności konstrukcyjnych wraz z wiedzą, jak zaprogramować maszynę/robota – jest kluczem do pokochania nauki, jaką jest robotyka.

ZajęciaNa warsztatach uczniowie zbudowali z klocków Lego Mindstorms – kusze. Zabawa polegała przede wszystkim na prawidłowym zaprogramowaniu maszyny, w taki sposób, aby można było za jej pomocą zbić piramidy z plastikowych kubeczków. Bohaterem zajęć był czujnik dotyku, który okazał się całkiem prosty w użyciu.

Nasze doświadczenie w prowadzeniu warsztatów robotyki i programowania dla dzieci, pozwala nam na dobór takich technik i tempa pracy, aby każdy etap nauki był dla dziecka jednocześnie wyzwaniem i satysfakcją z własnych osiągnięć.

Co nas wyróżnia? Oprócz kursów programowania organizujemy warsztaty eventowe: projektowanie i wydruk 3D, Koło Naukowe dla dzieci, wycieczki do ciekawych naukowo i technologicznie miejsc. Chętnie zorganizujemy ciekawe zajęcia w klasie/szkole a nawet w  przedszkolu!

Zapraszamy do współpracy!

Kontakt: 726-092-193 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

* * *

Dziękujemy instruktorom za profesjonalne przeprowadzenie zajęć z robotyki, które sprawiły naszym uczniom dużo radości i satysfakcji.

Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: wtorek, 06 listopada 2018 20:26
 
W BIBLIOTECE SZKOLNEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 06 listopada 2018 18:26
Skalowanie czcionki:

Pamiętaj o mnie – Twoja książka!

Wszystko, co we mnie dobre, zawdzięczam książce.

(Maksym Gorki)

BibliotekaMiędzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to nieformalne święto, które zostało ustanowione przez International Association ofBiblioteka School Librarianship w 1999 r. Początkowo odnosiło się zaledwie do jednego dnia. Od 2008 r. dotyczy już całego października. W głównej mierze ma ono na celu zwrócenie uwagi na znaczącą rolę książnicy w „życiu” każdej placówki oświatowej.

Od lat ciekawe akcje sprzyjające nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych organizują dwa oddziały biblioteki prężnie działające w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

I w październiku 2018 r. było podobnie. Uczniowie pod kierunkiem Jolanty Kruckiej i Joanny Smuszkiewicz we współpracy z Pauliną Kubsik, i Przemysławem Ciesielskim wzięli udział w szeregu działań, zachęcających ich do sięgania po lekturę „nie tylko od święta”. Przyświecało im wówczas Bibliotekahasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych: „Książka to przyszłość”.

W ten cykl przedsięwzięć wpisał się także okolicznościowy konkurs na „Najlepszego czytelnika października”. Z klas I-IV została nim Magdalena Koszarek z IIIa (wychowawca Arleta Skibińska), w oddziałach V-VIII i gimnazjalnych Sebastian Szota z VIIb (wychowawca Anna Neneman-Koprowska). Gratulujemy!

Zachęcamy wszystkich do systematycznego odwiedzenia dwóch oddziałów biblioteki naszej szkoły szczególnie po ty, by zwiększyć świadomość i celowość sięgania po książkę, i to nie tylko z czysto uczniowskiego obowiązku.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: wtorek, 06 listopada 2018 18:34
 
Rozstrzygnięcie konkursu „Szkolne przygody gangu słodziaków” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 31 października 2018 17:33
Skalowanie czcionki:

Czytamy i tworzymy

RozstrzygnięcieZ okazji wydania ilustrowanych opowieści o przygodach Gangu Słodziaków ogłosiliśmy konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było inspirowanie dzieci do codziennego czytania, a także przygotowania autorskich prac.

Różnorodność związana była z w kategorią wiekową:Zwycięzcy
• Klasy I rysowały swoje historie
• Klasy II tworzyły komiksy
• Klasy III pisały krótkie historie i je ilustrowały.

Dnia 25.10.18 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu.

Zwycięzcami zostali: Iga Golon – kl. I, Kinga Kaiser – klasa II, Jan Jakubowski – klasa III.

Wyróżnienia otrzymali również: Adam Derek, Gabriela Hernes, Julia Langner, Dominika Kołodziejczak, Lazarek Roksana, Hubert Perliński.

Gratulujemy!

Oliwia Adamczyk

Poprawiony: piątek, 02 listopada 2018 21:27
 
„MIRABELKA..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 02 listopada 2018 17:16
Skalowanie czcionki:

Wielka historia opowiedziana przez małe drzewko [MINIGALERIA]

W biblioteceW ramach oficjalnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Biblioteka Publiczna w Golinie brała udział w inspirującej akcji czytelniczej „Mirabelka-kiełkująca historia w 100licy". Bibliotekarka Karolina Kasprzak zorganizowała warsztaty historyczno - literacko - plastyczne dla uczniów z klasy VIc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i nauczyciela języka polskiego Przemysława Ciesielskiego. Wszystkie działania ogniskowały się wokół fragmentów powieści Cezarego Harasimowicza pod tytułem „Mirabelka".

Dzieci poznały historię drzewa, by potem luźno wypowiadać się na temat tego, co usłyszały. Nie zabrakło rozmów o Irenie Sendlerowej i Januszu Korczaku. Szóstoklasiści wyrazili podziw dla cichego bohaterstwa tych dzielnych ludzi. Po „burzy mózgów" przyszedł czas na pracę plastyczną z patriotyzmem w tle. Uczniowie przystąpili bowiem do tworzenia „drzewa pamięci". Na wyciętych z papieru liściach musieli napisać jedno słowo, które kojarzy im się z Polską. Listki zostały przymocowane do gałęzi papierowego drzewa. Zostało ono wyeksponowane w siedzibie biblioteki.

Akcja „Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy" miała: promować czytelnictwo, rozbudzić zainteresowanie historią Polski; zwiększyć świadomość na temat wydarzeń związanych z wojną, włączyć lokalną społeczność w świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Karolina Kasprzak

Poprawiony: piątek, 02 listopada 2018 17:19
 
Innowacyjne działania szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 31 października 2018 17:26
Skalowanie czcionki:

Przedsiębiorczość społeczna w szkole – nowe zadania.

29 października w gościnnym Centrum Organizacji Pozarządowych Koninie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej z Poznania zorganizował spotkanie i dyskusję poświęconą tematowi: „Przedsiębiorczość społeczna w szkole”. Celem spotkania było omówienie możliwości wsparcia szkół w zakresie rozwoju umiejętności społecznych i przedsiębiorczych młodych ludzi oraz budowania sieci wsparcia dla instytucji oświatowych składającej się z przedstawicieli lokalnej społeczności, NGO i JST.

Szkołę Podstawową im Juliusza Słowackiego w Golinie reprezentowały Ewa Wróbel i Kinga Bąkowska. Spotkanie było okazją do tego, by zastanowić się, jakie potrzeby i wyzwania stoją przed osobami, organizacjami, instytucjami, które chcą pracować z młodymi ludźmi nad budowaniem ich społecznego i obywatelskiego zaangażowania w subregionie konińskim. Kilkunastu przedstawicieli samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych i nauczycieli w tym doradców zawodowych dzieliło się wiedzą i własnym doświadczeniem w tym obszarze. Uczestnicy spotkania zdecydowali o utworzeniu grupy roboczej do której będą również zaproszone młode, zaangażowane osoby aby wspólnie wypracować wnioski i wyznaczać kierunki rozwoju ekonomii społecznej aby ekonomię społeczną włączyć do strategii rozwoju województwa w obszarach związanych z rynkiem pracy, integracją społeczną, rozwojem przedsiębiorczości oraz innowacji, rozwojem usług użyteczności publicznej oraz innymi priorytetami. W zbliżającym się roku grupa będzie szukać rozwiązań w jaki sposób skutecznie wdrażać młodych ludzi w działania społeczne, przedsiębiorcze i obywatelskie. Jej priorytetem będzie budowanie odpowiedzialnej i świadomej wspólnoty mieszkańców, stąd konieczność wsparcia rozwoju kluczowych dla rozwoju kapitału społecznego umiejętności już na etapie szkoły podstawowej.

Ewa Wróbel
Kinga Bąkowska

 
RADOŚNI… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 31 października 2018 12:21
Skalowanie czcionki:

Anielsko - sielsko w szkole [GALERIA]

Anielska radośćOd paru już lat tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie organizowanyAnielska radość jest bardzo optymistyczny w swoim przekazie dzień. Przyświeca mu hasło: „ANIELSKA RADOŚĆ”.

I tak o poranku 31 października 2018 r. uczniowie pod kierunkiem katechetki - s. Immakulaty Podczasiak CSDP oraz grupy nauczycieli wzięli udział w niecodziennym korowodzie, który prowadził ze szkoły do centralnego miejsca na cmentarzu. Tam odmówili okolicznościową modlitwę za wszystkich zmarłych. Później zapalili symboliczne światełka na grobach nieznanych żołnierzy. Spotkali się też z wikariuszem - ks. Arturem Kazeckim celem refleksji nad życiem i przemijaniem.

W dodatku...

Anielska radośćPonadto tegoż dnia na korytarzach szkoły w obu budynkach, dało słyszeć się donośnie śpiewane słowa dobrze znanych piosenek -Anielska radość „Taki duży, taki mały może świętym być…” czy „Każdy może być święty”. Dzięki nim wszyscy uczestnicy akcji przypominali sobie wzajemnie o tym w jaki sposób osiągnąć niebo. Wspólny śpiew rozbrzmiewał pośród naszych duchowych stróżów, w których postaci wcieliło się wielu z podstawówkowiczów. Także dyrekcja i nauczyciele nie pozostali obojętni na tę akcję. Podobnie jak uczniowie włączyli się oni we wspólne świętowanie w bieli.

Dodatkowo dzieci z golińskiego „Julka” dotarły do dyrekcji podstawówki, wszystkich nauczycieli z własnoręcznie wykonanymi aniołkami, do których przyklejone były małe karteczki ze słowami wypowiedzianymi kiedyś przez naszych świętych bądź błogosławionych.

Dobrze, że akcja w szkole i na cmentarzu znalazła swoich zwolenników, którym nie jest obca waga dążenia do świętości i ukazanie widomie jak tu na ziemi być aniołem czy świętym.

Przemysław Ciesielski

Poniżej krótka relacja filmowa z akcji. Zapraszamy do obejrzenia.

Poprawiony: piątek, 02 listopada 2018 23:08
Więcej…
 
KONKURS PLASTYCZNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 30 października 2018 16:43
Skalowanie czcionki:

Różaniec drogą do Boga

Konkurs plastycznyWśród różnych nabożeństw do Matki Bożej to właśnie różaniec jest najbardziej znany i rozpowszechniony. Powtarzanie po kilkakroć charakterystycznych dla niego słów - tak prostych i łatwych do zapamiętania, zaczerpniętych wprost z Ewangelii, stanowi wspaniały sposób na indywidualne spotkanie z Bogiem.

Dla przypomnienia wartości i wielkiego znaczenia wspomnianej wyżej modlitwy, parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie zorganizowała okolicznościowy konkurs plastyczny pt. „Mój najpiękniejszy różaniec”.

Wzięli w nim także udział uczniowie kl. 0-IV ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego.

Konkurs plastycznyWarto było stanąć w rywalizacyjne szranki, bo spośród 70 bardzo oryginalnych prac 3 z nich zostały docenione przez jury – Joannę Lewandowską i Marka Wendta. I tak: I miejsce w konkursie zajęła Gabriela Ławniczak (IIc), II. - Kamil Pecyna (Ic), III. - Oskar Wawrzyniak (IIb).

Ponadto specjalne wyróżnienie za różaniec z… żelków ;-) otrzymał Adam Zieliński (Ib). Dzieci za swoje zaangażowanie i przygotowane prace otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy pomysłowości i inwencji twórczej!

Przemysław Ciesielski

 
Rozpoczęła się kolejna edycja projektu " PRZYSTANEK KSIĄŻKA" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 30 października 2018 16:38
Skalowanie czcionki:

"Mirabelka - kiełkująca historia" o honorze i wolności

Przystanek książka29 października 2018 w Bibliotece Publicznej w Golinie po raz pierwszy w roku szkolnym 2018/2019 odbyły się zajęcia z cykluPrzystanek książkaPRZYSTANEK KSIĄŻKA”. Mając na uwadze 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z nauczycielami Ireną Elantkowską i Janem Kasprzakiem oraz bibliotekarką Karoliną Kasprzak wzięli udział w inspirującej, ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Mirabelka – kiełkująca historia". Warsztaty przygotowano w oparciu o książkę Cezarego Harasimowicza "Mirabelka".

Ósmoklasiści mieli okazję przekonać się, jak rodziła się nasza wolność. Organizatorzy starali się rozbudzić w uczniach świadomość historyczną oraz zainspirować ich do samodzielnego poszukiwania informacji o dziejach naszej Ojczyzny.

Przystanek książka Przystanek książka Przystanek książka


Irena Elantkowska
Jan Kasprzak
Karolina Kasprzak

Poprawiony: wtorek, 30 października 2018 16:38
 
Podróżowali do wnętrza Ziemi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
wtorek, 30 października 2018 19:34
Skalowanie czcionki:

Projekt: „Kopalnia Kompetencji[GALERIA]

Uczestnicy wycieczkiKopalnia w Kłodawie jest największym krajowym producentem soli kamiennej. Od lat prowadzi wydobycie tradycyjną metodą górniczą, która pozwala zachować w pełni stworzone przez przyrodę walory tegoż surowca. Produkty końcowe uzyskuje na drodze przeróbki mechanicznej soli, bez stosowania zabiegów chemicznych.

26 października 2018 r., w ramach zajęć projektowych grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie z Przyjmy zwiedziła wspomnianą wyżej kopalnię. Tę niepowtarzalną „podróż do wnętrza Ziemi” zorganizowała Urszula Jeziorna (nauczyciel geografii) we współpracy z Bogumiłą Kowalską oraz Ewą Wróbel. Pod ziemią

Poniżej krótka relacja z wycieczki:
Na początku zjechaliśmy windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi. Potem miejscowi przewodnicy oprowadzili nas po olbrzymich korytarzach i komorach, rozpoczynając od kaplicy św. Kingi - patronki górników. Następnie obejrzeliśmy wyeksploatowane komory solne. Zobaczyliśmy też maszyny używane w tym typie podziemnego górnictwa. Zapoznaliśmy się również z innymi osobliwościami tego zawodu. Dodatkowo poznaliśmy historię powstania złóż kłodawskich oraz codzienne zastosowanie słonego surowca.

Chcielibyśmy raz jeszcze zwiedzić tę trasę turystyczną, bo naprawdę warto!

Urszula Jeziorna
źródło: www.sol-klodawa.com.pl

Poprawiony: wtorek, 30 października 2018 20:01
 
«« start  poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19  nast.  koniec »»

Strona 14 z 19
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information