poniedziałek, 20 sierpnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 
Statystyki

Wizyt razem:424498
Wizyty dzisiaj:220
Wizyty wczoraj:147
Przeglądarki
11%Google Chrome 66.0.3359.158
8%Google Chrome 67.0.3396.87
7%Google Chrome 41.0.2272.96
6%Google Chrome 66.0.3359.181
6%FireFox 60.0
4%Google Chrome 66.0.3359.139
3%Google Chrome 56.0.2924.87
3%Mozilla
3%Safari 9537.53
3%Google Chrome 66.0.3359.126
Kraje
Poland flag 78%Poland (20635)
Unknown flag 18%Unknown (4785)
Germany flag 2%Germany (427)
France flag <1%France (161)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (91)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.224.11.137
Obiady - luty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 01 lutego 2018 12:54
Skalowanie czcionki:

Informujemy, że koszt obiadów w lutym wynosi 35,00 zł. Koszt obiadu dla oddziału przedszkolnego dziewięciogodzinnego to 60,00 zł.

Poprawiony: piątek, 02 lutego 2018 19:14
 
W DNIU ŻYCIA KONSEKROWANEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 02 lutego 2018 10:44
Skalowanie czcionki:

Życzenia dla s. Liliany i s. Laurencji

Dzięki osobom konsekrowanym Miłość Boża staje się obecna pośród nas w całym swym bogactwie. Jest to miłość zatroskana, miłość cierpliwie czekająca, miłość poszukująca i miłość odnajdująca człowieka.

bp Jacek Kiciński

Życzenia2 lutego 1997 r. w święto Ofiarowania Pańskiego (w tradycji polskiej Matki Boskiej Gromnicznej) Ojciec Święty Jan Paweł II ustanowił dla całego Kościoła powszechnego Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Daje on coroczną sposobność do głębszej refleksji nad darem posługi sióstr, braci i księży zakonnych, którzy bezgranicznie poświęcili swoje życie Bogu i ludziom. Od ponad 20 lat obchodzony jest on także w Polsce.

O tak wyjątkowym dniu, nie zapomniała również społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliusza SłowackiegoŻyczenia w Golinie. 2 lutego 2018 r. w dowód wdzięczności oraz szacunku, katechetki - s. Liliana Socha CSDP i s. Laurencja Chodźko CSDP zostały obdarowane pięknymi bukiecikami kwiatów z krepiny wykonanymi przez Aleksandrę Walczak (Vc). Ich dopełnieniem były okolicznościowe kartki, które w oparciu o gafikę komputerową przygotował Wiktor Gołuszko (Vc). O treść życzeń wewnątrz blankietów zadbał nauczyciel - Przemysław Ciesielski.

Siostry katechetki były bardzo mile zaskoczone przygotowaną niespodzianką. Nie szczędziły przy tej okazji słów wdzięczności i płomiennego uśmiechu za wyrażoną w ten sposób pamięć.

Życzymy Naszym Siostrom dalszej owocnej pracy w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie oraz wielu radości i dobroci od ludzi na niwie powołaniowej drogi zakonnej. Szczęść Boże!

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 02 lutego 2018 19:10
 
KONKURS PLASTYCZNY ANIOŁY'2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 07 lutego 2018 09:57
Skalowanie czcionki:

Wyróżniona szopka Oliwki

Niedawno (28 stycznia 2018 r.) w klasztorze oo. franciszkanów w Koninie została podsumowana kolejna edycja Przeglądu Anioły 2018Twórczości Bożonarodzeniowej ANIOŁY. Był to jednocześnie stosowny moment na wręczenie nagród wszystkim „budowniczym” szopek.

W tym miejscu należy wspomnieć, że autorzy prac byli niezwykle kreatywni. Wiele elementów wykonali samodzielnie, począwszy od konstrukcji, aż po najdrobniejsze elementy. Do wykonania żłóbków użyli m.in.: kory,Anioły 2018 makaronu, papieru, piernika, masy solnej, plasteliny, drewna, a nawet chleba.

Konkurs plastyczny, nad którym honorowy patronat objęli ordynariusz Diecezji Włocławskiej - bp Wiesław A. Mering i Prezydenta Konina Józef Nowicki cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Brali w nim udział dorośli i dzieci, reprezentanci placówek oświatowych różnego typu, ujawniając przy tym plastyczny talent i wyjątkową wrażliwość.

Wśród wyróżnionych znalazła się także uczennica ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Oliwia Piasecka (IIIc), którą do wykonania szopki zachęciła katechetka - s. Laurencja Chodźko CSDP.

Gratulujemy talentu i odniesionego sukcesu!

s. Laurencja Chodźko


 
DORADZTWO ZAWODOWE W SZKOLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 01 lutego 2018 18:16
Skalowanie czcionki:

Sala na wysokim poziomie

Doradztwo zawodoweW Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbywają się cykliczne indywidualne spotkania uczniów II i III klasDoradztwo zawodowe gimnazjalnych z doradcą zawodowym – Ewą Wróbel. Realizowane są one w ramach projektu: „Kopalnia Kompetencji”, a prowadzone w nowo przygotowanej do tego celu sali 16A (budynek przy ul. Kopernika). Warto dodać, że miejsce to jest również znakomicie przystosowane do zajęć warsztatowych z doradztwa zawodowego, które w II półroczu będą realizowane w klasach VII.

Ewa Wróbel

 
Przystanek Książka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 01 lutego 2018 18:10
Skalowanie czcionki:

Niepodległa!

Przystanek książka1 lutego odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „PRZYSTANEK KSIĄŻKA”. Mając na uwadze fakt, iż w 2018 roku obchodzimy 100. rocznicęPrzystanek książka odzyskania przez Polskę niepodległości, dyskutowaliśmy o patriotyzmie. Młodzież, pod kierunkiem opiekuna Ireny Elantkowskiej i bibliotekarki Karoliny Kasprzak, krótko omówiła motyw miłości do Ojczyzny w literaturze oraz w filmie, a także zastanawiała się, co to znaczy być patriotą w Polsce XXI w.

Po burzliwej dyskusji uczniowie z zapałem przystąpili do tworzenia okolicznościowego wiersza, wykazując się niezwykła inwencją.

wiersz 1 wiersz 2 wiersz 3

Karolina Kasprzak, Irena Elantkowska

Poprawiony: poniedziałek, 05 lutego 2018 16:25
 
SZKOLNY KLUB WIELKODUCHA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 01 lutego 2018 15:49
Skalowanie czcionki:

Warsztaty: „Jak trudno żyje się na wózku?”

Warsztaty30 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyły się warsztaty dotyczące niepełnosprawności. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas III b i IVc (tworzący na co dzień Klub „Wielkoducha”) pod opieką Żanety Wilant,Warsztaty Agnieszki Sołtysiak oraz Renaty Jędro-Kozioł. Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwał doświadczony instruktor Ryszard Michalski, który przez wiele lat jeździ na obozy, rajdy czy wycieczki jako opiekun osób z niepełnosprawnościami.

Warsztaty trwały trzy godziny lekcyjne. Na pierwszej dzieci zapoznały się bliżej z tematyką osób doświadczonych przez los. WarsztatyDowiedziały się też o jej przyczynach i rodzajach niepełnosprawności oraz typach wózków inwalidzkich. Nauczyła się, jak bezpiecznie pokonywać przeszkody. Wysłuchali pogadanki o tym, jakie niepełnosprawni napotykają każdego dnia - nierówności terenu, krawężniki, schody. Dzieci zapoznały się również z dobrymi i złymi przykładami barier i rozwiązań architektonicznych w przestrzeni miejskiej.

Kolejne godziny lekcyjne poświęcone były zajęciom praktycznym. Ta część najbardziej zadziałała na Warsztatywyobraźnię i poruszała uczniów. Uczestnicy warsztatów mieli za zadanie wsiąść na wózek inwalidzki i pokonać nim specjalnie Warsztatyprzygotowany slalom. Mogli przy tym  przekonać się, jak trudno manewruje się takim pojazdem. Następnie młodzi wolontariusze pod okiem instruktora uczyli się wjeżdżać i zjeżdżać wózkiem inwalidzkim po schodach. Poznali bezpieczną technikę, pozwalającą sprawnie pokonać tę barierę w miejscach, gdzie nie ma wind.

Zajęcia z wykorzystaniem wózka inwalidzkiego zmieniły perspektywę patrzenia młodych na świat ludzi niepełnosprawnych, dla których to co dla nas łatwe i bezproblemowe, może dla nich być bardzo trudne. Uczniowie często nie zdawali sobie wcześniej z tego sprawy...

Agnieszka Sołtysiak

 
BAL NA FINISZU' 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 31 stycznia 2018 19:25
Skalowanie czcionki:

Skocznie, tanecznie, rozrywkowo... [MINIGALERIA]

BalW piątek, 26 stycznia 2018 r., tuż przed godz. 17:00 w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zebrali się uczniowie III klas gimnazjalnych, dyrekcja, nauczyciele i rodzice. Wszystko po to, by wziąć udział w tzw. „Balu na finiszu”. Stanowi on symboliczne „wyhasanie się” trzecioklasistów przed kwietniowymi egzaminami i czerwcowym ukończeniem edukacji.Bal

Młodzież uroczyście rozpoczęła zabawę polonezem, do którego znakomicie przygotowywała ich nauczycielka Justyna Sieczkowska. Imprezę oficjalnie otworzyła dyrektor Jolanta Krucka.

Jak co roku, młodzież bawiła się wspaniale w rytm współczesnej muzyki, którą zapewnił dj Paweł Piesik. Przepyszną obiadokolację dla Baluczniów oraz nauczycieli przygotowały panie ze szkolnej stołówki.

Na zakończenie dodać należy, iż bal mógł się odbyć dzięki życzliwości i wsparciu rodziców. Nad jego sprawnym i bezpiecznym przebiegiem czuwali: dyrekcja, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - Bogumiła Kowalska; Renata Jędro-Kozioł, wychowawcy i nauczyciele.

Wspomniany wyżej impreza na pewno na długo pozostanie w pamięci trzecioklasistów.

Bogumiła Kowalska, Renata Jędro-Kozioł

Poprawiony: środa, 31 stycznia 2018 19:55
 
PROJEKT: „KOPALNIA KOMPETENCJI” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 30 stycznia 2018 17:26
Skalowanie czcionki:

Kim będę w przyszłości?

Doradztwo zawodoweW Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie prowadzone są zajęcia z doradztwa zawodowego w ramach projektu: „Kopalnia Kompetencji”. Biorą w nim udział uczniowie II i III klas gimnazjalnych. W jego ramach każdy z nich ma zaplanowane pięć spotkań w formie indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym Ewą Wróbel.

W ramach warsztatów uczniowie określają swoje mocne strony, umiejętności i zainteresowania. Ponadto wskazują na preferencje zawodowe i wybierają profesję zgodną z ich upodobaniami i predyspozycjami.

Wspomniane wyżej zajęcia cieszą się dużym powodzeniem wśród uczniów i przyczyniają się do świadomego wyboru zawodu, i szkoły ponadpodstawowej.

Doradca zawodowy - Ewa Wróbel

 
Spotkanie z doradcą zawodowym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:12
Skalowanie czcionki:

Doradca zawodowy dla rodziców

Spotkanie z doradcą zawodowymPodczas ostatniej wywiadówki z rodzicami (23.01.2018r.) odbyło się spotkanie doradcy zawodowego – p. Roberta Mijalskiego z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Koninie z rodzicami uczniów klas III etapu gimnazjalnego. Tematem prelekcji Pana Roberta było przekazanie cennych wskazówek dotyczących postawy rodzica wobec wyboru przyszłej szkoły dla swojego dziecka oraz przedstawienie aktualnych trendów na rynku pracy.

Agata Wojdyńska

Poprawiony: poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:15
 
Wojewódzki Konkurs Fizyczny dla uczniów dotychczasowych gimnazjów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:08
Skalowanie czcionki:

Eryk Purol w finale Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

12 stycznia 2018r. (piątek) w Szkole Podstawowej nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla uczniów dotychczasowych gimnazjów. Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie w tym etapie reprezentował Eryk Purol z klasy IIId.

Serdeczne gratulacje dla Eryka, który zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Ucznia do konkursu przygotowała p. Joanna Graczyk.

Erykowi życzymy wytrwałości i sukcesu w finale, który już 3 marca.

Joannna Graczyk

Poprawiony: poniedziałek, 29 stycznia 2018 16:13
 
ANIOŁY' 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 23 stycznia 2018 07:39
Skalowanie czcionki:

Laureaci konkursu kolęd [MINIGALERIA]

GrajkiWażnym elementem świąt Narodzenia Pańskiego są kolędy i inne nastrojowe piosenki. To one w bezpośredni lub pośredni sposób nawiązują do sceny, która miała miejsce w Betlejem ponad 2000 lat temu.

W nawiązaniu do wstępu niniejszego artykułu, 12 stycznia 2018 r. w kościele pw. Maksymiliana Kolbego wGrajki Koninie odbył się XXI Konkurs Kolęd „Anioły 2018”. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Klasa III b wraz z rodzicami pod kierunkiem wychowawczyni - Kornelii Topor-Pustelnik zaprezentowała utwór „Kolęda śnieżka” i doskonale nam znaną kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

Zespół „Grajki” (oryginalna nazwa IIIb na użytek konkursu) otrzymał wyróżnienie. Dodatkowo, co należy podkreślić, jako laureaci konkursu zostali zaproszeni do nagrania okolicznościowej płyty z bożonarodzeniowym repertuarem.

Gratulujemy kreatywności i tak wielkiego sukcesu na „arenie” powiatowej ;-)!

Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: środa, 24 stycznia 2018 13:14
 
«« start  poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  nast.  koniec »»

Strona 13 z 25
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information