środa, 19 czerwca 2019
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 
Statystyki

Wizyt razem:574097
Wizyty dzisiaj:3
Wizyty wczoraj:456
Przeglądarki
12%Google Chrome 41.0.2272.96
5%Google Chrome 73.0.3683.90
5%Google Chrome 71.0.3578.99
5%Google Chrome 71.0.3578.98
4%Google Chrome 70.0.3538.80
4%Google Chrome 74.0.3729.157
4%Google Chrome 72.0.3626.121
4%Google Chrome 70.0.3538.110
3%Google Chrome 72.0.3626.105
3%Google Chrome 67.0.3396.87
Kraje
Poland flag 79%Poland (85930)
Unknown flag 17%Unknown (19036)
Germany flag 2%Germany (2313)
France flag <1%France (421)
Ukraine flag <1%Ukraine (229)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 52.204.98.217
„Z PORADNIKA MŁODEGO MATEMATYKA” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 26 listopada 2018 13:33
Skalowanie czcionki:

Nasi „wywalczyli” II miejsce

KonkursWiadomym jest, że „Królowa Nauk” nie ma sobie równych. Prawdętę udowodnili 21 listopada 2018 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im.Konkurs Juliusza Słowackiego w Golinie: Natalia Tomczak, Anna Szwacińska, Hubert Libertowski, Kacper Pawlicki, Łukasz Piasecki i Michalina Nowaczyk, którzy pod opieką Agnieszki Sołtysiak wzięli udział w powiatowym konkursie matematycznym. Odbył się on już po raz trzeci w Szkole Podstawowej nr 1 w Koninie. Przyświecało mu hasło: „Z poradnika Młodego Matematyka”.

Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas IV z terenu miasta Koninaoraz naszego powiatu. Każdą szkołę reprezentowały sześcioosobowe zespoły. Były one podzielone na dwie trzyosobowe drużyny. Jedna rozwiązywała zadania tekstowe, druga brała udział w ćwiczeniach praktyczno – sportowych. Uczniowie naszej szkoły wspólnie pracowali na wynik konkursu, uzyskując maksimum punktów. Ekipa z Goliny była do końca faworytem rywalizacji. Dopiero w dogrywce znalazła się na II miejscu.

KonkursWszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali zadania matematyczne i brali udział w konkurencjach, co niewątpliwie było zasługą nauczycieli – Agnieszki Sołtysiak, Katarzyny Szadkowskiej i Mariusza Witkowskiego, którzy solidnie przygotowali ich do zmagań z „Królową Nauk”.

Gratulujemy całej drużynie i życzymy dalszych sukcesów z matematyką w tle!

Na marginesie…

Dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie zostaną wręczone już wkrótce na Forum Oświatowym w Koninie.

Agnieszka Sołtysiak

Poprawiony: sobota, 01 grudnia 2018 16:04
 
„Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 23 listopada 2018 14:35
Skalowanie czcionki:

Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 Pamiętamy!

Gala21 listopada br. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca program działań związanych z obchodamiGala 100.Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w ramach projektu – Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 Pamiętamy! „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. Twórcą i pomysłodawcą programu upamiętniającego zwycięski zryw Wielkopolan z 1918 roku był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, przy wsparciu Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Podczas gali za różne formy angażowania się w ideę upamiętniania zwycięskiego powstania podziękowały dyrektorom szkół i nagrodzonym w konkursach uczniom Marzena Wodzińska- Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu - Ewa Superczyńska. Zaproszenie na tę uroczystość otrzymała także delegacja Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Nasza placówka w roku szkolnym 2017/18 wzięła udział w szeregu przedsięwzięć, za co uzyskała Certyfikat Szkoły Upowszechniającej Wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim, który odebrała p. dyrektor Ewa Kutnik. Uczennica Natalia Kordylasińska, absolwentka klasy gimnazjalnej wykonała projekt kartki okolicznościowej na 100 – lecie wybuchu wielkopolskiego zrywu, który zyskał uznanie w oczach komisji konkursowej i nagrodzony wyróżnieniem.Gala GalaNatalia została uhonorowana pamiątkowym dyplomem oraz wspaniałymi nagrodami rzeczowymi w postaci sztalugi, przyborów malarskich oraz słuchawek.

Gratulujemy!!!

Natalia do konkursu przygotowała się pod kierunkiem nauczycielki historii i plastyki – Jolanty Krawczyk.

Jolanta Krawczyk

Poprawiony: sobota, 01 grudnia 2018 16:06
 
Ze świata sportu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 22 listopada 2018 23:22
Skalowanie czcionki:

W ręczną – niepokonani!

Nazwa imprezy: Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej Chłopców (rocznik 2006 i młodsi).Zawodnicy

Termin zawodów: 20 listopada 2018 r.

Ranga zawodów: turniej gminny.

Miejsce zawodów: hala widowiskowo - sportowa przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Uczestnicy: chłopcy (rocznik 2006 i młodsi).Wynik

Ilość drużyn: 3 (Kawnice, Radolina, Golina).

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie: Jakub Słomka, Franciszek Babiak, Mateusz Kubiak, Bartosz Banaszak, Igor Perliński, Wiktor Gołuszko, Dawid Szymaniak, Jakub Bobrowski, Albert Bobrowski, Mateusz Skibiszewski. Opiekun drużyny: Tomasz Borowski.

System rozgrywek: „każdy z każdym”. Czas gry: 2 x 7 minut.Zawodnicy

Sędzia główny zawodów: Piotr Jabłoński.

Wyniki poszczególnych spotkań: Kawnice – Golina (1:4), Kawnice – Radolina (4:1), Radolina – Golina (1:12).

Wyniki końcowe: I m. – Golina, II m. – Kawnice, III m. – Radolina.

Gratulacje dla naszych sportowców!

Tomasz Borowski

Poprawiony: piątek, 23 listopada 2018 09:17
 
SU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
czwartek, 22 listopada 2018 23:09
Skalowanie czcionki:

Dzień Zainteresowań

Uczniowie w strojachNowo wybrani członkowie Samorządu Uczniowskiego zainicjowali swoją pierwszą wspólną akcję - Dzień Zainteresowań. 8 listopada każdy uczeń mógł przyjść przebrany tak, aby pokazać innym, co najbardziej go interesuje. Efekty tego przedsięwzięcia przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na korytarzach naszej szkoły można było spotkać fascynatów muzyki, tańca, gier, czytelnictwa, wszelkich sportów i wielu innych pasji. Podczas długiej przerwy wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia na placu apelowym. Organizacją Dnia Zainteresowań zajęła się młodsza sekcja samorządu: Oliwia Bełza, Agata Suta, Natalia Kończyńska, Sebastian Marciniak, Daniel Walczak oraz Joanna Szudrowicz pod opieką pani Eweliny Piaskowskiej. Mamy nadzieję na kolejne ciekawe działania inicjowane przez młodych samorządowców.

Uczniowie w strojachUczniowie w strojachUczniowie w strojach

Ewelina Piaskowska

Poprawiony: czwartek, 22 listopada 2018 23:18
 
Spotkanie z pedagogiem szkolnym PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
czwartek, 22 listopada 2018 18:29
Skalowanie czcionki:

DOPALACZE – Oferta śmierci

DopalaczeCzy normalnym jest zjawisko zajadania się solą do kąpieli lub wypijanie domestosa? Tak się dzieje, kiedy młodzi ludzie sięgają poDopalacze „pochłaniacze wilgoci”, „gumi jagody”, „kokolino”- czyli dopalacze. Dlaczego to robią? Jakie są objawy zażywania tych substancji - bardzo silnie wyniszczających organizm? Na te pytania rodzice uczniów klas VIII i III (etap gimnazjalny) usłyszeli odpowiedzi podczas spotkania z pedagogiem szkolnym. Wypowiedzi toksykologów i specjalistów wygłoszone w prezentacji podczas spotkania pokazały obraz zjawiska i sposób działania dopalaczy. Każdy rodzic dowiedział się również, jak zapobiec zjawisku i gdzie szukać pomocy, gdyby okazało się, że dziecko wpadło w tarapaty.

Agata Wojdyńska

 
AKCJA #GOBLUE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 20 listopada 2018 20:47
Skalowanie czcionki:

Szkolne Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

#GoBlueDnia 20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o#GoBlue Prawach Dziecka. UNICEF jest strażnikiem przestrzegania Konwencji. Symbolem tej organizacji jest kolor niebieski. Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest #GoBlue - akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia. Podjęcie się działań mających na celu uczczenie wspomnianej rocznicy było symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko – przyłączyli się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także angażowali się w globalną akcję #GoBlueUNICEF #GoBlue. Nauczyciele prezentowali uczniom ich prawa, przeprowadzali ciekawe lekcje wychowawcze, pogadanki. Uczniowie przygotowywali wspaniałe prace. Pięknie się spisaliście!

Dziękuję Wszystkim za solidarność, kreatywność, mobilizację…#GoBlue

Przypomnijmy, że nasza szkoła każdego roku przyłącza się do akcji Unicef. Ich celem jest uświadamianie i uwrażliwianie na #GoBluelos dzieci pokrzywdzonych (w ubiegłym roku szkolnym w ramach akcji: „Pomóżmy dzieciom w Syrii przetrwać zimę” społeczność szkolna zebrała kwotę 760 złotych, która została przekazana dla Unicef). Każdego roku otrzymujemy Certyfikat Szkoły Zaangażowanej Społecznie. Tego roku wznowiona zostanie akcja szycia lalek i ich aukcja na balu karnawałowym…

Z góry dziękuję za wszelkie podjęte działania…

#GoBlue #GoBlue #GoBlue #GoBlue


Koordynator akcji: Paulina Kubsik

Poprawiony: środa, 21 listopada 2018 16:47
 
MATKA ANTONINA MIRSKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 20 listopada 2018 07:55
Skalowanie czcionki:

Bliska sercom Sióstr Opatrzności Bożej

MATKA ANTONINA MIRSKA„Nic ponad miłość Chrystusa” – takie życiowe motto wyznawała Matka Antonina Mirska – założycielka Zgromadzenia SióstrMATKA ANTONINA MIRSKA Opatrzności Bożej.

W tym roku mija dokładnie 113 lat od jej śmierci.Dla przypomnienia życia i posługi tej zapewne przyszłej błogosławionej, katechetka s. Immakulata Podczasiak CSDP wspólnie z grupą uczniów z klas IIa, IIc i IIIa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zorganizowała okolicznościowe przedstawienie pt. „Matka Mirska w oczach dziecka”.

MATKA ANTONINA MIRSKAMłodzi artyści, swoje zdolności aktorskie, zaprezentowali w niedzielę 18 listopada 2018 r. u podnóża ołtarza w kościele pw. Matki BożejMATKA ANTONINA MIRSKA Szkaplerznej. W spektaklu, który nota bene przygotowany został na kanwie historyjki z życia wziętej, szczególny akcent położono na odwołanie się do głęboko religijnego posłannictwa Matki Antoniny Mirskiej wobec „rzuconych” w przepaść nędzy i upadku moralnego. Zwieńczeniem minisztuki był zwiewny taniec do melodii pieśni: „Jesteśmy piękni Twoim pięknem Panie” w obecności… samej Sługi Bożej.

Dodać należy, iż tak jak to w niepisanym zwyczaju bywa, nie obyło się na koniec przedstawienia bez zasłużonych owacji dla dzieci.

Życie założycielki Sióstr Opatrzności Bożej, które dla przypomnienia od ponad 73 lat posługują w Golinie, to doskonały dowód na to, że warto jest poświęcać się dla bliźniego. Matka Antonina nigdy nikogo nie odtrącała, pomagała biednym i potrzebującym. A czy my, ludzie doby Internetu, zdobylibyśmy się na taki gest miłosierdzia?

Przemysław Ciesielski
fot. Weronika Krych - Zajbel

Poprawiony: piątek, 23 listopada 2018 12:03
 
Z KSIĄŻKĄ NA TY! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 21 listopada 2018 16:42
Skalowanie czcionki:

Milusińscy z Ia w bibliotece [MINIGALERIA]

W biblioteceBiblioteka to jedna z ważniejszych instytucji kultury, której zadaniem jest gromadzić, przechowywać i udostępniać materiały oraz informuje na określony temat. To właśnie ona pomaga w rozwijaniu marzeń, talentów i pasji zazwyczaj poprzez słowo pisane.W bibliotece

16 listopada uczniowie z integracyjnej klasy Ia wraz z wychowawcą Żanetą Wilant i nauczycielem wspierającym Justyną Dzieran odwiedzili jeden z oddziałów biblioteki Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Tam pod fachowym okiem Jolanty Kruckiej i Joanny Smuszkiewicz wzięli udział w tematycznej lekcji, podczas której dowiedzieli się, co mogą zrobić, aby wypożyczać książki. Uzyskali odpowiedzi na różne pytania m.in. te jak należy obchodzić się z każdą publikacją różnego typu oraz czym zajmuje się biblioteka w ogóle.
W biblioteceDodatkowo zostali zapoznani z księgozbiorem i sposobem ułożenia książek na półkach. Ponadto każdy z nich samodzielnie podpisał się na swojej osobistej karcie bibliotecznej - wzbudziło to w nich nie lada satysfakcję. Po zajęciach dzieci zostały pasowane na czytelnika. W nagrodę każde z nich otrzymało okolicznościowy dyplom oraz praktyczną zakładkę. Zwieńczeniem wizyty w książnicy były pierwsze wypożyczenia.

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie to miejsce przyjazne każdemu uczniowi, gdzie można przyjść, znaleźć coś dla siebie i skorzystać z „wiedzy” zgromadzonej na półkach.

Justyna Dzieran

Poprawiony: czwartek, 29 listopada 2018 16:43
 
GALA KONKURSU IPN W WARSZAWIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez K. Szadkowska   
poniedziałek, 19 listopada 2018 16:34
Skalowanie czcionki:

Niezwyciężeni 1918 Pokolenia Niepodległej [MINIGALERIA]

Gala konkursuKonkurs historyczny „Niezwyciężeni 1918 Pokolenia Niepodległej”, którego organizatorem był Instytut Pamięci Narodowej pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy został rozstrzygnięty!Gala konkursu

15 listopada 2018 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa, podsumowująca ogólnopolską rywalizację. Wzięli w niej udział także przedstawiciele klasy IVb ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z wychowawczynią Kornelią Topor-Pustelnik. Uroczystość prowadził aktor znany z serialu „Plebania” - Dariusz Kowalski. Nagrodzonym dyplomy wręczał m. in. Prezes IPN dr Jarosław Szarek. W kategorii plakat zostało nagrodzonych 25 prac nadesłanych z całej Polski. Gala konkursuWśród nich była ta wykonana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie poświęcona Czesławowi Brzegowi.

Gratulujemy tak wielkiego sukcesu!

* * *

Dla przypomnienia…

Gala konkursuRok temu uczniowie ówczesnej kl. IIIb pod kierunkiem Kornelii Topor-Pustelnik podjęli się niełatwego zadania. Musieli odnaleźć w okolicy bohatera, który otrzymał Krzyż lub Medal Niepodległości, zebrać o nim jak najwięcej informacji i wykonać plakat edukacyjny. Nie byłoby wspomnianego wyżej, końcowego sukcesu, gdyby nie współpraca ze starszymi koleżankami i kolegami z ówczesnej IIcG, którzy ze swoim opiekunem - Jolantą Krawczyk-Poszwą przeprowadzili wywiady. Ponadto udokumentowali na zdjęciach swoją wizytę w Zagórowie, skąd pochodził Czesław Brzeg.

Dumą napawa fakt, że takich bohaterów mamy „tuż obok”. Cześć im i chwała! Uczniom raz jeszcze serdeczne dzięki za pracę i zaangażowanie.

Kornelia Topor-Pustelnik

Poprawiony: poniedziałek, 19 listopada 2018 22:26
 
W teatrze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 20 listopada 2018 07:50
Skalowanie czcionki:

Teatralnie - profilaktycznie

ĆpunkaŚwiat narkotyków, dopalaczy i niebezpieczeństwo z nimi związane może sprowadzić dziecko z „dobrego domu” niemal na samo dno. ToĆpunka obraz książki Barbary Rosiek pt. Ćpunka i jej scenicznej adaptacji w reżyserii Marka Tercza pod tym samym tytułem, który mieli możliwość obejrzeć uczniowie naszej szkoły. Młodzież gimnazjalna, oglądając spektakl Kieleckiego Teatru Lektur, poznała mechanizm wkręcania się w „spiralę” narkotykową, często wywołaną presją życia we współczesnym świecie, konsumpcjonizmem czy nadmiernymi wymaganiami i obojętnością środowiska.

Być może taka forma przekazu pomoże zapobiec sięganiu po środki uzależniające przez młodych ludzi. Każde działanie profilaktyczne jest potrzebne.

Wyjazd nie odbyłby się gdyby nie opiekunowie – p. Urszula Jeziorna i p. Marzena Lachowicz.

Dyrekcja i organizator wyjazdu dziękują GKRPA w Golinie za wsparcie finansowe wyjazdu.

Agata Wojdyńska
Pedagog szkolny

 
Warsztaty zorganizowane przez CWRKDiZ w Koninie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 19 listopada 2018 11:00
Skalowanie czcionki:

Jak zmienić hobby w pracę zawodową? [MINIGALERIA]

WarsztatyTakie i inne pytania zadawała młodzież klasy VIIb i VIIc ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie na warsztatach zorganizowanych w dniu 14 i 15 października 2018r. przez CWRKDiZ w Koninie. Cykl prelekcji rozpoczął Pan Marek Jaśniewicz z Mikroskala w Koninie. Swoimi doświadczeniami przedsiębiorcy i pasjonata podzielił się z młodzieżą. Przedstawił także ścieżkę kariery człowieka sukcesu. W drugiej części warsztatowej młodzież zmagała się z ćwiczeniem: „Katastrofa morska’. Quiz zawodoznawczy wzbudził najwięcej emocji. Odpowiadając na pytania młodzież definiowała takie zawody jak: lutnik, kaletnik, zecer czy zdun. Młodzież miała okazje dowiedzieć się czym zajmuje się rymarz, arborystka oraz groomer. Zajęcia zorganizowane przez przedstawicieli CWRKDiZ w Koninie były ciekawą formą zajęć z doradztwa zawodowego i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.

Ewa Wróbel

Poprawiony: poniedziałek, 19 listopada 2018 14:35
 
«« start  poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  nast.  koniec »»

Strona 13 z 20
© SP Golina 2007-2019 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information