czwartek, 24 maja 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 
Statystyki

Wizyt razem:405855
Wizyty dzisiaj:374
Wizyty wczoraj:498
Przeglądarki
16%Google Chrome 66.0.3359.158
13%Google Chrome 66.0.3359.139
7%Google Chrome 66.0.3359.126
6%FireFox 59.0
6%Google Chrome 66.0.3359.181
5%Google Chrome 41.0.2272.96
5%Google Chrome 56.0.2924.87
4%Mozilla
3%FireFox 60.0
3%Google Chrome 65.0.3325.109
Kraje
Poland flag 84%Poland (6519)
Unknown flag 13%Unknown (1014)
Germany flag 1%Germany (107)
France flag <1%France (30)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (30)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.166.212.152
I MIEJSCE W... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 15 grudnia 2017 18:07
Skalowanie czcionki:

... Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt

Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej DziewczątW dniu 14 grudnia 2017 r. w Hali Sportowej w Ślesinie odbyły się „Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt” (rocznik 2002-2004). Po wcześniejszych eliminacjach w turnieju wzięło udział 6 najlepszych zespołów z powiatu konińskiego z: Goliny, Budzisławia Kościelnego, Sławska, Skulska, Rzgowa, Grodźca i Ślesina. Rozgrywano go systemem w dwóch grupach, następnie półfinały i mecz o 3 i 1 miejsce. W rezultacie rozgrywek dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wygrały pewnie cały turniej, nie tracąc ani jednej bramki!

Wyniki rozgrywek przedstawiały się następująco:

Grupa A

Golina – Sławsk 2:0
Golina – Budzisław Kościelny 3:0
Sławsk - Budzisław Kościelny 4:2

Grupa B

Ślesin – Skulsk 2:1
Ślesin – Grodziec 1:0
Skulsk - Grodziec 0:0

Półfinały

Ślesin – Sławsk 0:2
Golina - Skulsk 5:0

Mecz o 3 miejsce

Ślesin – Skulsk 1:0

Mecz o 1 miejsce

Golina – Sławsk 1:0

I miejsce SP Golina
II miejsce SP Sławsk
III miejsce SP Ślesin
IV miejsce SP Skulsk
V miejsce SP Grodziec
VI miejsce SP Budzisław KościelnyMistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt

Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie (rocznik 2002-2004) reprezentowały: Katarzyna Ławniczak, Wiktoria Dopytalska, Weronika Budzińska, Agata Zioła, Wiktoria Słomka, Sandra Matuszak, Wiktoria Bultrowicz, Weronika Dybczak i Milena Nowakowska. Opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Robert Iwiński.

Wspaniała gra. Gratulacje dziewczęta!

Robert Iwiński

Poprawiony: piątek, 15 grudnia 2017 18:08
 
Konkurs ortograficzny dla uczniów klas trzecich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 21 grudnia 2017 18:42
Skalowanie czcionki:

Bożonarodzeniowa ortografia

Konkurs ortograficznyRozważania na temat niezwykłości świąt Bożego Narodzenia, czasu niezapomnianych spotkań z najbliższymi pełnego wzruszenia i magii były tematem dyktanda, które pisali uczestnicy konkursu ortograficznego dla klas trzecich. W dniu 13 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej im Juliusza Słowackiego w Golinie w ortograficznym pojedynku klasę IIIa reprezentowały: AgataKonkurs ortograficzny Suta i Julia Szwat, klasę IIIb: Roksana Kołodziejczyk i Jan Łuczak, klasę IIIc: Wiktoria Koralewska i Magdalena Ludwiczak, klasę IIId: Michalina Nowaczyk i Łukasz Piasecki.

W tekście dyktanda było mnóstwo ortograficznych pułapek. Uczestnicy konkursu mieli okazję wykazać się znajomością reguł i umiejętnością stosowania w praktyce zasad pisowni.W ortograficznych zmaganiach zwyciężył Łukasz Piasecki z klasy IIId, drugie miejsce przypadło w udziale Wiktorii Koralewskiej z klasy IIIc, trzecie miejsce zajęła Roksana Kołodziejczyk z klasy IIIb.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy powodzenia w zgłębianiu tajników polskiej pisowni.

Ewa Kazimierczak, Danuta Wysokowska

Poprawiony: czwartek, 21 grudnia 2017 18:43
 
W URZĘDZIE MIEJSKIM W GOLINIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 15 grudnia 2017 17:49
Skalowanie czcionki:

Z życzeniami świątecznymi

Z życzeniami13 grudnia 2017 r. delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej im. JuliuszaZ życzeniami Słowackiego – Julia Szwat (IIIa), Julia Zielińska (IIIa), Olga Gradecka (IId/G), Adam Karnafel (VIIc) pod opieką Arlety Skibińskiej udała się z wizytą do Urzędu Miejskiego w Golinie.

Celem odwiedzin w „magistracie” było złożenie świąteczno - noworocznych życzeń burmistrzowi i radnym gminnym. Nasi przedstawiciele wręczyli wszystkim upominki, przy tej okazji otrzymując w zamian wiele ciepłych słów i niespodziankę w postaci słodkości.

Arleta Skibińska

Poprawiony: sobota, 16 grudnia 2017 19:09
 
JASEŁKA W SZKOLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 13 grudnia 2017 19:19
Skalowanie czcionki:

Nad światem cicha noc... [GALERIA]

JasełkaW każdym przedstawieniu jasełkowym pojawiają się wątki mające uwrażliwić i zwrócić uwagę współczesnego człowieka na wielki Boży dar, którym było ofiarowanie światu Zbawiciela.

W związku z powyższym, wieczorem 12 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie grupa dzieci podJasełka kierunkiem katechetki - s. Liliany Sochy CSDP pokazały w jasełkach okoliczności narodzenia Pana Jezusa.

Uczniowie pięknie i na dodatek z wielkim kunsztem zaprezentowali swoje zdolności aktorskie przed wyjątkową publicznością i przybyłymi na tę okoliczność gośćmi. Wśród nich byli: ks. prałat Marian Górski, burmistrz Goliny – Mirosław Durczyński, Przewodnicząca Rady Miejskiej – Urszula Furmaniak, emerytowana dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego – Halina Sznycer, dyrekcja, emerytowani oraz czynni nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji.

JasełkaDopełnienie utalentowanej gry młodych adeptów minisztuki teatralnej stanowiły efektowne stroje oraz ciekawe dekoracje wykonane przez: Ewelinę Piaskowską, Agnieszkę Sołtysiak, Halinę Nowicką, Żanetę Wilant, Małgorzatę Iwińską, Kingę Bąkowską, Iwonę Derek, Tomasza Borowskiego, Roberta Iwińskiego i Huberta Kulczaka. O nagłośnienie całości zadbali Justyna Szczot i Michał Przybylski.

Ważnym akcentem tego wieczoru były również okolicznościowe wystąpienia z życzeniami i pokrzepiającym słowem skierowane doJasełka wszystkich przez zaproszonych gości: ks. prałata, burmistrza, emerytowaną i obecną dyrektor szkoły.

Zgromadzeni w sali gimnastycznej goście, w podzięce za przybycie otrzymali oryginalny świąteczny upominek – choineczkę z życzeniami. O przygotowanie tej niespodzianki zatroszczyli się s. Liliana Socha CSDP, Magdalena Mielcarek-Mirek i ks. Artur Kazecki.

Wspomniane wyżej misterium bożonarodzeniowe, którym przyświecał tytuł: „Nad światem cicha noc” na pewno pozwoliło uświadomić oglądającym znaczenie i wielkość tej radosnej chwili przeżytej ponad dwa tysiące lat temu.

***

Dodać należy, iż następnego dnia tzn. 13 grudnia 2017 r. cała społeczność szkolna miała niebywałą możliwość obejrzenia jasełek. Urzekły ją one bezgranicznie…

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 18 grudnia 2017 11:31
 
WARSZTATY W DOMU KULTURY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 18:26
Skalowanie czcionki:

Zakładki na prezenty choinkowe

Zakładki na prezenty choinkoweŚwięta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To czas duchowych przeżyć, ale i prezentów, tak przez nas wszystkichZakładki na prezenty choinkowe wyczekiwanych. Można je bowiem przygotować na wiele różnych sposobów.

11 grudnia 2017 r. w miejscowym domu kultury odbyły się kolejne warsztaty artystyczne podczas, których uczniowie z kl. VIIa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z wychowawcą – Przemysławem Ciesielskim poznawali technikę zdobienia przedmiotów - decoupage. Z jej tajnikami zapoznała ich instruktor plastyki – Edyta Jachnik.

Podczas wspomnianych zajęć młodzież wykonała bardzo oryginalne w swojej formie zakładki do książek, które śmiało mogą być wspaniałymi prezentami pod choinkę.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 20:59
 
IDEA, PRACA, NAUKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 03 stycznia 2018 15:30
Skalowanie czcionki:

Patriotycznie...

DebataW Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie nie obchodzi się „Dnia Patrioty” jednorazowo. Każde bowiem działanie w tej materii zakrawa na pewien okres czasu.Debata

I tak w ramach tegorocznego „Dnia Patrioty” najpierw wkroczyli do akcji nauczyciele oraz uczniowie, wykonując piękne gazetki. Wszystkie zostały umieszczone na korytarzach szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również konkursy m.in. ten na wykonanie biżuterii patriotycznej oraz projekty edukacyjne (najwięcej osób brało 2017_12_08_debata003udział w odsłonie matematycznej).

16 listopada 2017 r. koordynatorka akcji - Magdalena Mielcarek – Mirek rozpoczęła pracę z delegacjami klas VI - VII oraz II i III gimnazjalnych. Na początku wykonali oni plakaty dotyczące tematyki szacunku i miłości do Ojczyzny.Debata Ponadto kierując się metodą „burzy mózgów”, wypisywali słowa, które kojarzyły im się z patriotyzmem, np. postawa, zachowanie, symbolika. Praca była tak inspirująca, że uczniowie postanowili  wykorzystywać swoje pomysły w dalszej edukacji.

Na następnym spotkaniu, które odbyło się w piątek 8 grudnia 2017 r. uczniowie z klas siódmych oraz II i III gimnazjalnych dyskutowali na temat patriotyzmu. Debatę prowadziła nauczycielka historii - Aldona Olesiak.

Po omówieniu przygotowanych w trakcie rozmowy plakatów oraz wyrażeniu własnych opinii, uczestnicy podjętych działań doszli do wniosku, że PATRIOTYZM to nie tylko walka, ale również praca i nauka.

Magdalena Mielcarek - Mirek

 
HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 14:53
Skalowanie czcionki:

Wygrały cały turniej!

Halowy turniej piłki nożnej dziewczątW dniu 8 grudnia 2017 r. w hali sportowej w Kazimierzu Biskupim odbyły się „Eliminacje do Mistrzostw Powiatu w Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt” (rocznik 2002-2004). W turnieju wzięły udział 3 zespoły z: Goliny, Budzisławia Kościelnegoi Kazimierza Biskupiego. Rozgrywano go systemem każdy z każdym. W rezultacie rozgrywek dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wygrały pewnie cały turniej.

Golina – Kazimierz Biskupi 3:0,
Golina – Budzisław Kościelny 5:2,
Kazimierz Biskupi – Budzisław Kościelny 0:0.


Klasyfikacja końcowa:

I miejsce SP Golina,
II miejsce SP Budzisław Kościelny,
III miejsce SP Kazimierz Biskupi,

Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie (rocznik 2002-2004) reprezentowały: Katarzyna Ławniczak, Wiktoria Dopytalska, Weronika Budzińska, Agata Zioła, Wiktoria Słomka, Sandra Matuszak, Wiktoria Bultrowicz,Wiktoria Szymczak, Weronika Dybczak i Milena Nowakowska. Opiekunem na zawodach był nauczyciel wychowania fizycznego Robert Iwiński.

Gratulacje dziewczęta!

Robert Iwiński

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 16:56
 
Kreatywni... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 15 grudnia 2017 17:56
Skalowanie czcionki:

Otwierali drzwi do kultury

Legalna Kultura

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie udowadniają, że są bardzo kreatywni. Swoje umiejętności i twórcze myślenie często wykorzystują w działaniach projektowych.

Na przełomie października i grudnia 2017 r. włączyli się w realizację jednego z nich, który został przygotowany we współpracy z fundacją Legalna Kultura. Projekt edukacyjny: Otwarte Drzwi Do Kultury - jak już sama nazwa mówi - upowszechnia kulturę, w szczególności sztukę filmową. Uczniowie pod kierunkiem Aldony Olesiak uczestniczyli w warsztatach na temat dostępu do kultury, korzystania z legalnych źródeł w InternecieLegalna Kultura. Dowiedzieli się, czym jest prawo autorskie i własność intelektualna. Obejrzeli też tematyczny film.

Dzięki tym wszystkim działaniom młodzi ludzie będą mogli świadomie i bezpieczne korzystać z zasobów kultury
i legalnych źródeł informacji.


Aldona Olesiak

Poprawiony: niedziela, 17 grudnia 2017 14:25
 
NA CHEMII PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 12 grudnia 2017 21:08
Skalowanie czcionki:

O paście dla słonia i innych doświadczeniach

Na chemii6 grudnia 2017 r. Eryk Purol – uczeń klasy IIId/G ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zaprezentował różne i naNa chemii dodatek godne uwagi doświadczenia chemiczne.

W pokazie brali udział uczniowie z grup projektowych i ich opiekunowie: Wioletta Sobczak, Katarzyna Stachurska, Urszula Jeziorna i Bogumiła Kowalska. W trakcie zajęć trzecioklasista pokazał jak można otrzymać różne gazy takie jak: tlen, dwutlenek węgla, wodór. Przedstawił zmiany barwy roztworów w zależności od odczynu, zmniejszał napięcie powierzchniowe cieczy, przeprowadził reakcję Na chemiiwymiany i wiele innych.

Największe wrażenie, zarówno na uczniach i nauczycielach zrobiło otrzymanie „pasty dla słonia”- czyli ogromnej piany. Na chemii

Na zakończenie dodać należy, iż priorytetami zajęć i całego projektu były kształtowanie wśród gimnazjalistów uczenia się przez zabawę oraz nabywanie umiejętności bezpiecznego przeprowadzania eksperymentów chemicznych.

Aneta Nowak

Poprawiony: wtorek, 12 grudnia 2017 21:09
 
POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 14:51
Skalowanie czcionki:

II miejsce w konkursie „Z poradnika młodego matematyka”

Z poradnika młodego matematyka6 grudnia 2017 r. uczniowie z klas IV ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym: „Z poradnika młodego matematyka”, który został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli wZ poradnika młodego matematyka Koninie dla propagowania wiedzy i umiejętności wiążących się z „Królową Nauk”.

Naszą placówkę reprezentował sześcioosobowy zespół w składzie: Rafał Iwiński, Mikołaj Hatłas, Julia Pyrzyńska, Małgorzata Kirowska, Łukasz Michalski, Maksymilian Sławski przygotowany przez Katarzynę Szadkowską i Agnieszkę Sołtysiak. Każdy team był podzielony na dwie drużyny: do rozwiązywania zadań tekstowych oraz matematyczno-sportowy przeznaczony do wykonania ćwiczeń praktyczno-sportowych.

Nasza drużyna była faworytem konkursu. Dopiero w dogrywce znaleźli się na drugim miejscu. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali zadania matematyczne i brali udział w konkurencjach. Umiejętnie pracowali w grupie. Na pewno II miejsce na podium to atrakcyjny prezent w dniu świętego Mikołaja.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Sołtysiak

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 17:09
 
WARSZTATY PLASTYCZNE W SZKOLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 14:48
Skalowanie czcionki:

Warsztaty plastyczne w szkoleKolorowo - bombkowo

W dniu 6 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne zWarsztaty plastyczne w szkole ozdabianiem bombek w tle. Uczestnikami zajęć byli czyli uczniowie klas pierwszych, IIa i Vc. Pracowali oni pod czujnym okiem prowadzących, czyli przedstawicielek firmy „Ręce Pełne Pomysłów”, brokatując kule i dekorując je różnymi kolorowymi materiałami.

Warsztaty plastyczne w szkoleDzięki tego typu warsztatom dzieci stały się bardziej uważne, skore do pomocy. Odpowiedni dobór wzorów i materiałów pozwolił na to, by powstały niepowtarzalne ozdoby choinkowe.

Warto dodać, że wspomniane wyżej zajęcia to dla dzieci dobra zabawa, która kształci odpowiednie postawy i wartości. Pozwala docenić jeszcze bardziej polskie tradycje wiążące się ze świętami Bożego Narodzenia.

Arleta Skibińska

Poprawiony: poniedziałek, 11 grudnia 2017 17:03
 
«« start  poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  nast.  koniec »»

Strona 13 z 21
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information