poniedziałek, 20 sierpnia 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt IPN
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 
Statystyki

Wizyt razem:424498
Wizyty dzisiaj:220
Wizyty wczoraj:147
Przeglądarki
11%Google Chrome 66.0.3359.158
8%Google Chrome 67.0.3396.87
7%Google Chrome 41.0.2272.96
6%Google Chrome 66.0.3359.181
6%FireFox 60.0
4%Google Chrome 66.0.3359.139
3%Google Chrome 56.0.2924.87
3%Mozilla
3%Safari 9537.53
3%Google Chrome 66.0.3359.126
Kraje
Poland flag 78%Poland (20635)
Unknown flag 18%Unknown (4785)
Germany flag 2%Germany (427)
France flag <1%France (161)
United Kingdom flag <1%United Kingdom (91)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.224.11.137
Seminarium wyjazdowe dla nauczycieli w Wągrowcu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
niedziela, 25 lutego 2018 16:20
Skalowanie czcionki:

„Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918”

Każdy z Was, młodzi Przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdetronizować.

/Jan Paweł II/

Uczczenie 100-lecia niepodległości Polski, pogłębienie znajomości historii ojczystej oraz kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych to podstawowe założenia do zrealizowania przez uczniów i nauczycieli w roku szkolnym 2017/2018.

W Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zostaną podjęte działania edukacyjne, kulturalne i wychowawcze związane z ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rokiem dla Niepodległej”.

IPNW tym celu dyrektor naszej placówki p. Jolanta Krucka oraz nauczycielki (języka polskiego – Aleksandra Gołdych i historii – Jolanta Krawczyk-Poszwa) po raz kolejny uczestniczyły, na zaproszenie Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu, w dwudniowym seminarium na temat: „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918”. Szkolenie zostało zorganizowane we współpracy z MEN w ramach cyklu zatytułowanego „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 oraz budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej”.

Pierwszego dnia uczestnicy wągrowskiego spotkania wysłuchali nieszablonowych wykładów „Z dziejów walk o niepodległość Polski w latach 1768 –1908”IPN prof. Uniwersytetu Adama Mickiewicza dr. hab. Damiana Szymczaka. Następnie odbył się pokaz filmu Przemysława Bednarczyka „Rok 1863”, po którym warsztaty źródłowe, koncentrujące się wokół konfederacji barskiej, powstań narodowych, Polaków na Syberii oraz nowych ruchów politycznych na ziemiach polskich, poprowadził dr Mariusz Menz. Wieczorem dr Agnieszka Łuczak przedstawiła prezentację, dotyczącą „Siedzib ziemiaństwa polskiego w XIX i na początku XX wieku jako miejsca zachowania tożsamości narodowej”.

Następnego dnia wykład i warsztaty źródłowe, konsolidujące się wokół „Pokolenia niepokornych i polskiego czynu niepodległościowego 1908-1918” (od powstania Związku Walki Czynnej do dnia odzyskania niepodległości) poprowadził dr hab. Piotr Okulewicz.

Tradycyjnie już na zakończenie seminarium nauczyciele otrzymali upominki edukacyjne (publikacje IPN) na podstawie których zrealizują z dziećmi i młodzieżą zajęcia związane z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Warto też nadmienić, że perfekcyjnie zrealizowane seminarium w Wągrowcu odbyło się dzięki staraniom i zaangażowaniu p. Agnieszki Kołodziejskiej z poznańskiego oddziału IPN.

***

Zdjęcia pochodzą ze strony IPN w Poznaniu.

Jolanta Krucka, Aleksandra Gołdych, Jolanta Krawczyk-Poszwa

Poprawiony: niedziela, 25 lutego 2018 16:21
 
MISTRZOSTWA SZKOŁY… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 20 lutego 2018 09:17
Skalowanie czcionki:

...w pięcioboju siłowym

Pięciobój siłowyW pierwszy poniedziałek zimowej przerwy w nauce tj. 12 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbyły się „Mistrzostwa szkoły w pięcioboju siłowym”. Zawodom zorganizowanym przez Huberta Kulczaka (nauczyciela wychowania fizycznego) przyświecało hasło: „Ferie bez nałogów”. Siłowe zmagania zostały poprzedzone odczytaniem apelu „MÓWIMY NIE NAŁOGOM!” oraz krótkim wystąpieniem na temat złego wpływu używek na właściwy i harmonijny rozwój młodzieży.

Do rywalizacji stanęły zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Po zaciętych zmaganiach z ciężarami i własnymi słabościami, czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:

W kategorii dziewcząt:

I miejsce – Katarzyna Ławniczak
II miejsce – Agata Czajka
III miejsce – Wiktoria Szymczak

W kategorii chłopców:

I miejsce – Kamil Bobrowski
II miejsce – Dawid Grzesiak

Hubert Kulczak

***

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie wraz z organizatorem zawodów kierują podziękowania pod adresem Pana Burmistrza Mirosława Durczyńskiego oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe.

Poprawiony: wtorek, 20 lutego 2018 09:18
 
BEZPIECZNE FERIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 12 lutego 2018 09:49
Skalowanie czcionki:

Spotkanie z policjantem

FerieTradycyjnie, przed odpoczynkiem zimowym, uczniowie spotkali się ze Starszym Dzielnicowym Komisariatu FeriePolicji w Golinie – p. Błażejem Borowcem. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.

Młodzież wysłuchała wskazówek dotyczących spędzania czasu na świeżym powietrzu, sposobu poruszania się po drogach oraz zasad korzystania z komputera i Internetu. Ważnym elementem pogadanki było omówienie zasad zachowania się podczas sytuacji wzbudzających niepokój lub udzielania pomocy przy zagrożeniu zdrowia, czy życia.

Wszystkim uczniom życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu do szkoły.

Agata Wojdyńska, pedagog szkolny

Poprawiony: środa, 14 lutego 2018 19:01
 
WYJAZD IVB DO „TRAMPOLANDII” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 09 lutego 2018 09:19
Skalowanie czcionki:

Juhuuu… Nasze wygibasy w powietrzu [MINIGALERIA]

TrampolandiaTrudno dziś oderwać dzieci od monitorów laptopów czy tabletów. To bolączka współczesności. Lepiej jednak spędzić czas wolny aktywniej i przy odrobinie wysiłku fizycznego.

Potwierdzą to powyższe stwierdzenie uczniowie z kl. IVb ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego wTrampolandia Golinie, którzy wspólnie z wychowawczynią – Kingą Bąkowską (organizatorką wycieczki) i ich polonistą - Przemysławem Ciesielskim wybrali się 8 lutego 2018 r. do „Trampolandii” - parku rozrywki w Koninie.

Dzieci skorzystały tam z szeregu atrakcji. Dzięki kilkunastu trampolinom, mogły wykonać wiele salt najwyższych lotów. Skakały do basenu z gąbkami, wyprawiając przy tym przeróżne akrobacje. Śmiechu było przy tym co niemiara. Dla zachowania bezpieczeństwa wszystkie powietrzne wybryki i wygibasy odbywały się pod fachowym okiem instruktora.

Śmiało można powiedzieć, że integracyjna zabawa czwartoklasistów w „Trampolandii” była przednia!

Kinga Bąkowska, Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 09 lutego 2018 11:10
 
PROJEKT: „KOPALNIA KOMPETENCJI…” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 20 lutego 2018 09:14
Skalowanie czcionki:

Jak spieszyć z pomocą?

Pierwsza pomocW środę 7 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego odbył się pokaz i szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Druhowie z OSP w Golinie przybliżyli nam działania strażaków podczas akcji ratunkowych, przypomnieli o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych. Przy okazji udzielili uczniom i nauczycielom wielu praktycznych porad i wskazówek, dotyczących wychłodzenia, odmrożeń i sposobu zachowania w przypadku załamania się lodu. Pod czujnym okiem ratowników Piotra Sobczaka i Bartosza Kanafy uczestnicy warsztatów poznali zasady resuscytacji, unieruchamiania złamanych kończyn i tamowania krwotoków.

Wspomniane wyżej zajęcia były bardzo pouczające. Dzięki nim przedstawiciele golińskiej podstawówki uświadomili sobie, że dzięki wiedzy i umiejętnościom, które zdobyli, będą mogli komuś pomóc, a może nawet uratować życie.

Pierwsza pomoc Pierwsza pomoc Pierwsza pomoc Pierwsza pomoc


Wioletta Sobczak

Poprawiony: wtorek, 20 lutego 2018 09:18
 
ZABAWA W AULI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 09 lutego 2018 09:18
Skalowanie czcionki:

Karnawałowa dyskoteka na walentynki

DyskotekaTuż przed feriami (7 lutego 2018 r.) w auli Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Anny Neneman – Koprowskiej i Magdaleny Mielcarek - Mirek we współpracy zDyskoteka wychowawcami klas IV-VII i nauczycielami wspomagającymi, zorganizował okolicznościową dyskotekę. Potańcówka ta tematycznie wiązała się z symbolicznym znakiem naszych czasów - obchodami dnia św. Walentego - patrona zakochanych.

Podczas imprezy nie zabrakło doskonałej muzyki, o którą zadbał nauczyciel przedmiotów artystycznych – Michał Przybylski oraz napojów, wafelków, no i oczywiście pączków, (bo to nazajutrz wypadał „tłusty czwartek”) w specjalnie zaaranżowanym kramiku.

Znakomite humory i dobra zabawa udzieliły się wszystkim zgromadzonym tego wieczoru w auli szkolnej. Stąd też walentynkową imprezę można zaliczyć do niezwykle udanych.

Dyskoteka Dyskoteka Dyskoteka Dyskoteka


Przemysław Ciesielski

Poprawiony: piątek, 09 lutego 2018 10:10
 
WYJAZD SIÓDMOKLASISTÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
czwartek, 08 lutego 2018 10:41
Skalowanie czcionki:

W kinie, w Koninie...

W kinieRóżnego typu wyjazdy sprzyjają integracji młodzieży.

Ten wspomniany w tym artykule odbył się 7 lutego 2018 r. Wtedy to siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod opieką swoich wychowawców - Justyny Szczot, Beaty Matczak i Przemysława Ciesielskiego (organizator wycieczki) pojechali do kina „Centrum”, mieszczącego w Konińskim Domu Kultury. Tam obejrzeli dubbingowany film fabularny pt. „Cudowny chłopak”, opowiadający o losach tytułowego bohatera, bardzo doświadczonego przez los.

Po projekcji, uczestnicy wyjazdu udali się coś przekąsić do restauracji Mc Donald's. W końcu to nieodłączny punkt programu każdej wycieczki ;-D.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: czwartek, 08 lutego 2018 11:01
 
KARNAWAŁ'2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 07 lutego 2018 11:09
Skalowanie czcionki:

Balowali na całego [GALERIA]

BalWróżki, upiory, czarownice, strzygi – dziś bawią się, tańczą na wyścigi, doskonały humor mają, bo używek nie używają – takie poetyckie hasło towarzyszyło zabawie karnawałowej, która odbyła się 7 lutego 2018 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Była ona dobrym sposobem na spotkanie i integrację społeczności klas 0-IV.

Do południa na uczniów czekało mnóstwo atrakcji w postaci: tańców, śpiewów, gier, quizów, wyboru czarownika i czarodziejki balu oraz konkursu plastycznego pt. „Upiory i duchy na wesoło”. Zwycięzcy za udział w rywalizacjiBal otrzymali upominki. Wszystko to dzięki hojności naszej Rady Rodziców oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie.

W całość balu karnawałowego zorganizowanego przez Lilianę Czajkowską i Katarzynę Marzol – odpowiedzialnych za scenariusz i pozyskanie środków finansowych wpisała się bardzo dynamiczna oprawa muzyczna. Zadbał o nią Michał Przybylski. Salę gimnastyczną pomogły fachowo na tę wyjątkową w ciągu roku okoliczność udekorować: Magdalena Mielcarek-Mirek, Arleta Skibińska i Kornelia Topor-Pustelnik. Poczęstunek dla „balowiczów”, który był także ważnym elementem radosnego spotkania, przygotowały dla poszczególnych oddziałów „trójki klasowe”.

Kolejna zabawa karnawałowa już za rok. Czekamy na nią z niecierpliwością.

Ewelina Piaskowska, Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie za ufundowanie upominków dla dzieci.

Poprawiony: środa, 07 lutego 2018 20:28
 
PRZEGLĄD PO RAZ 9. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 07 lutego 2018 08:35
Skalowanie czcionki:

Taniec rozwija i rozwesela [GALERIA]

Od kilku lat „Gminny Przegląd Tańca” gromadzi w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie młodych fascynatów różnych form choreograficznych.

Gminny Przegląd Tańca6 lutego 2018 r. swoje umiejętności pokazały dzieci i młodzież ze: Szkoły Podstawowej im. Marii Curie – Skłodowskiej w Przyjmie, Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie, Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie oraz milusińscy z Przedszkola „Baśniowy Dworek” w Golinie.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali niezwykle wysoki poziom taneczny. Bez wyjątku wywarły one ogromne wrażenie na publiczności. W podzięce za występy wszystkie grupy otrzymały z rąk burmistrza Mirosława Durczyńskiego, Przewodniczącej Rady Miejskiej – Urszuli Furmaniak i dyrektor Jolanty Kruckiej okolicznościowe dyplomy oraz upominki.

Zgodnie z zamysłem organizatorek 9. przeglądu: Agnieszki Dobrowolskiej, Aliny Król, Liliany Czajkowskiej i Justyny Szczot (oprawa muzyczna) we współpracy z pozostałymi nauczycielami, tego typu impreza miała służyć rozwijaniu zdolności tanecznych oraz promowaniu indywidualnych umiejętności w środowisku lokalnym. Zamierzone cele zostały osiągnięte, a znakomite humory przy dobrej zabawie udzieliły się wszystkim – zarówno uczestnikom jak i publiczności.

Przemysław Ciesielski

***

Organizatorki „Gminnego Przeglądu Tańca” oraz dyrekcja szkoły serdecznie dziękują Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za finansowe wsparcie.

Poprawiony: czwartek, 08 lutego 2018 22:30
 
DEKADA KONKURSU W „JULKU” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 07 lutego 2018 08:31
Skalowanie czcionki:

Szkolne zmagania z pożarnictwem [MINIGALERIA]

Już od 10 lat w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego organizowany jest gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Konkurs w JulkuW kolejnej odsłonie, która odbyła się 6 lutego 2018 r. wzięli udział uczniowie z: Kawnic, Przyjmy, Radoliny i Goliny. Reprezentantami Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego byli: Natalia Libertowska, Sandra Olszewska, Agata Czajka, Wiktoria Sławska, Igor Janiszewski, Marcel Koper, Piotr Kucharski, Nikodem Sędziak i Kamil Bobrowski.

Wszyscy uczestnicy zmierzyli się z odpowiednimi dla swojej grupy wiekowej testami zawierającymi pytania zamknięte z zakresu pożarnictwa. Po właściwej części rywalizacji oraz dogrywce, ogłoszono wyniki.

W kategorii klas szkół podstawowych, I miejsce zajął Igor Janiszewski (SP Golina, VIIa), na II uplasował się Gracjan Szygenda (SP Przyjma), III. był Marcel Koper (SP Golina, VIIa). W oddziałach gimnazjalnych równych sobie nie miały: Sandra Olszewska, Wiktoria Sławska i Agata Czajka. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Warto wspomnieć, iż konkurs swoją obecnością zaszczycili: Burmistrz Goliny – Mirosław Durczyński, Przewodnicząca Rady Miejskiej – Urszula Furmaniak, Komendant Gminny ZOSP RP dh Hubert Podlesiński oraz opiekunowie uczniów z sąsiednich szkół podstawowych: Agnieszka Waliniak, Daniel Kaczan i Marcin Ziemniczak.

Ponadto nadmienić trzeba, że przedsięwzięcie zostało przygotowane z wielką organizacyjną precyzją, co było zasługą bardzo dobrej współpracy: dyrektor Jolanty Kruckiej, wicedyrektor Katarzyny Szadkowskiej, wicedyrektor Joanny Smuszkiewicz, nauczycieli - Beaty Matczak, Aleksandry Bukowskiej, Aleksandry Gołdych, Magdaleny Mielcarek–Mirek, Żanety Wilant, Eweliny Piaskowskiej, Pauliny Kubsik, Roberta Iwińskiego i Przemysława Ciesielskiego. Pomocą przy tej okazji służyli także zawsze chętni uczniowie z klasy Vc i VIIc.

Na zakończenie dodać należy, że Igor Janiszewski i Sandra Olszewska będą reprezentowali naszą gminę w powiatowej odsłonie pożarniczej rywalizacji. Gratulujemy!

Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Goliny – Mirosławowi Durczyńskiemu, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za ufundowanie nagród i upominków dla uczestników Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Poprawiony: środa, 07 lutego 2018 09:15
 
UTWORY NA PŁYTĘ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
środa, 07 lutego 2018 10:20
Skalowanie czcionki:

„Anielskie” nagranie IIIb

NagranieDzieliliśmy się już wrażeniami z naszego występu, który miał miejsce 12 stycznia 2018 r. w kościele pw. Maksymiliana Kolbego w Koninie. Właśnie tam odbył się XXI Konkurs Kolęd „Anioły 2018”. ReprezentowaliśmyNagranie w tym wyjątkowym wydarzeniu Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie.

Za nasz występ (przypomnijmy - klasa IIIb wraz z rodzicami pod kierunkiem wychowawczyni - Kornelii Topor-Pustelnik zaprezentowała utwór „Kolęda śnieżka” i kolędę „Wśród nocnej ciszy”) otrzymaliśmy wyróżnienie.

Następnie jako laureaci wzięliśmy udział w nagraniu utworów na okolicznościową płytę. Miało to miejsce 1 lutego 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Było dla nas niewątpliwie ogromnym przeżyciem.

Płyta ma być wydana we wrześniu. Czekamy na nią z niecierpliwością. To w końcu pamiątka na całe życie...

Nagranie Nagranie Nagranie Nagranie


Kornelia Topor-Pustelnik (wychowawczyni klasy IIIb)

Poprawiony: środa, 07 lutego 2018 12:27
 
«« start  poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  nast.  koniec »»

Strona 12 z 25
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information