sobota, 26 maja 2018
Jednostka publiczna RP
godlo_polski.svg.png
Odnośnik do BIP
Menu główne
Start
Kontakt
O szkole
Wydarzenia
Konkursy
Dla uczniów
Dla rodziców
Dla nauczycieli
Nasi specjaliści
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia sportowe
Rada rodziców
Świetlica
Galeria (2007-2011)
Galeria (2011-2018)
Odnośniki
LogowaniePoczta
e-Dziennik
Archiwum
Polecamy
Polecamy
Nasza szkoła
Projekt
Projekt
Projekt
Szkoła dziedzictwa
Projekt IPN
Chrzest 966
Realizujemy projekt
Ocalić od zapomnienia...
Ważna Inauguracja
Promujemy zdrowie
Uczciliśmy Patrona
Zakończony projekt
Zakończony projekt
Nasz pomysł na...
Rok Mistrza
Twórczość uczniowska
Nasze Zuchy
Nakarm głodne dzieci!
Zostań Sieciakiem!
Współpracujemy!
Sponsorzy
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 
Statystyki

Wizyt razem:406443
Wizyty dzisiaj:73
Wizyty wczoraj:411
Przeglądarki
16%Google Chrome 66.0.3359.158
12%Google Chrome 66.0.3359.139
7%Google Chrome 66.0.3359.126
7%Google Chrome 66.0.3359.181
6%FireFox 59.0
5%Google Chrome 41.0.2272.96
5%Google Chrome 56.0.2924.87
4%FireFox 60.0
4%Mozilla
3%Google Chrome 65.0.3325.109
Kraje
Poland flag 84%Poland (6984)
Unknown flag 13%Unknown (1121)
Germany flag 1%Germany (116)
France flag <1%France (32)
Russian Federation flag <1%Russian Federation (30)
O Tobie
Unknown Unknown
Unknown Unknown
Unknown Bot Unknown Bot
Twój IP: 54.196.110.222
PRZYSTANEK KSIĄŻKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 14 maja 2018 15:12
Skalowanie czcionki:

Historia zamknięta w słoiku – o cichym bohaterstwie Ireny Sendler.

„Nie tylko w czasach wojny, ale także w czasach pokoju, na co dzień pomagajmy sobie bezinteresownie, z myślą, że po to się urodziliśmy”

Irena Sendlerowa

Przystanek KsiążkaSejm RP ustanowił Irenę Sendlerową patronką roku 2018. Tę niezwykłą kobietę godnie uczcili także uczniowie w ramach projektu PRZYSTANEK KSIĄŻKA, koordynowanego przez Irenę Elantkowską i Karolinę Kasprzak, dzieci obejrzały krótką prezentację multimedialną dokumentującą heroiczną działalność Ireny Sendlerowej, a następnie napisały przepiękny, wzruszający wiersz o matce dzieci Holokaustu.

Karolina Kasprzak, Irena Elantkowska

Poprawiony: poniedziałek, 14 maja 2018 15:12
 
ŻYŁA PO TO, BY POMAGAĆ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 11 maja 2018 09:43
Skalowanie czcionki:

O heroizmie Ireny Sendlerowej

O heroizmieSejm RP ustanowił rok 2018 rokiem Ireny Sendlerowej. Tę heroiczną, skromną kobietę uczciła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im.O heroizmie Juliusza Słowackiego w Golinie, którzy wraz z nauczycielami Beatą Matczak i Przemysławem Ciesielskim przybyli do miejscowej biblioteki publicznej na okolicznościowe zajęcia.

Dzieci z zaciekawieniem obejrzały krótką prezentację multimedialną o życiu matki dzieci Holokaustu przygotowaną przez bibliotekarkę Karolinę Kasprzak.

O heroizmiePo krótkiej dyskusji uczniowie zostali poproszeni o ułożenie krzyżówki związanej z biografią Ireny Sendler. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że wszystkie hasła musiały pasować do rozwiązania, które brzmiało ŻEGOTA.Ćwiczenie miało na celu utrwalenie wiedzy zdobytej na lekcjach języka polskiego. Pozwalało sprawdzić, w jakim stopniu dzieci przyswoiły sobie wiadomości z ortografii i semantyki.Takie szarady dają także okazję do doskonalenia umiejętności logicznego myślenia oraz szybkiego kojarzenia faktów.

Uczniowie doskonale wywiązali się z powierzonego zadania.

Karolina Kasprzak

Poprawiony: piątek, 11 maja 2018 11:20
 
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 07 maja 2018 16:01
Skalowanie czcionki:

Zapoznaj się z prezentacją przygotowaną przez Panią Agatę Wojdyńską [ZOBACZ]

rekrutacja


Poprawiony: piątek, 11 maja 2018 11:20
 
Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
poniedziałek, 07 maja 2018 16:26
Skalowanie czcionki:

Rocznica Uchwalenia Konstytucji

Rocznica uchwalenia KonstytucjiPrzy pięknym słońcu i delikatnym wietrze uczciliśmy obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Rocznica uchwalenia Konstytucji

Poczty sztandarowe w składzie: Adam Karnafel, Gabriela Ślusarek, Julia Sędziak, Natalia Górzna,Mikołaj Hatłas, Weronika Wawrzyniak, Marta Młynarska i Kamil Bobrowski dumnie reprezentowały Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie podczas uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej.

Po mszy uczniowie uczestniczyli w pochodzie na plac Kazimierza Wielkiego, gdzie złożono symboliczną wiązankę oraz znicz pamięci. Opiekę nad pocztami sztandarowymi sprawowali s. Laurencja Chodźko, Robert Iwiński i Daniel Jóźwiak. Za sprawny przebieg działań trzeciomajowych ze strony Samorządu Uczniowskiego i 7. GZ "Odważne Gumisie" odpowiadały Bogumiła Kowalska i Marta Kucharska.

Ewelina Piaskowska

Poprawiony: wtorek, 08 maja 2018 08:17
 
Obiady - maj PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 27 kwietnia 2018 08:54
Skalowanie czcionki:

Informujemy, że koszt obiadów w maju wynosi 63,00 zł. Koszt obiadu dla oddziału przedszkolnego dziewięciogodzinnego to 108,00 zł.

Poprawiony: poniedziałek, 30 kwietnia 2018 10:19
 
ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
piątek, 27 kwietnia 2018 10:10
Skalowanie czcionki:

„Żywa” data - 3 Maja 1791 r.

W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przypada dokładnie 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Rocznica uchwalenia KonstytucjiDla uczczenia tego wyjątkowego wydarzenia nauczyciel języka polskiego – Przemysław Ciesielski zaprosił uczniów z klas IIIc i IVb ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie do wzięcia udziału w niecodziennym happeningu.

27 kwietnia 2018 r. plac apelowy stał się miejscem niemałego - w pozytywnym tego słowa znaczeniu - zamieszania. Dzieci pod kierunkiem Beaty Matczak, Żanety Wilant i pomysłodawcy akcji stworzyły w nietypowy sposób datę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Powstała ona bowiem w oparciu o ułożenie się uczniów w kształty charakterystyczne dla cyfry 3 i liter, tworzących nazwę miesiąca maja. Sama historyczna data stworzona została w oparciu o granatowy materiał.

Happening spotkał się z wielką aprobatą dzieci. W ten sposób ochoczo i z pełnym zaangażowaniem starały się przypomnieć o tak ważnym dla Polski, i całej Europy wydarzeniu. Ten niekonwencjonalny sposób spojrzenia na historię przypomniał młodym ludziom znaczenie napisanego w oświeceniu dokumentu, którego to wartość na pewno wiąże się z ideą szeroko pojętego patriotyzmu.

Przemysław Ciesielski

Poprawiony: poniedziałek, 30 kwietnia 2018 10:21
 
Okręgowe zawody wędkarskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 09 maja 2018 18:47
Skalowanie czcionki:

Kolejne sukcesy sportowe

ZawodnicyW niedzielny poranek 29 kwietnia 2018 r. na Zalewie rzeki Powy w Modle Królewskiej odbyła się XLIII Impreza Spławikowa o Mistrzostwo Szkół Okręgu PZW w Koninie. W zawodach, oprócz trzynastu szkół podstawowych z klasami gimnazjalnymi, startowało sześć ekip szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu konińskiego. Zespół reprezentujący Szkołę Podstawową im. Juliusza Słowackiego w Golinie w składzie Aleksandra Kulczak, Kacper Folta oraz Filip Jackowski w kategorii drużynowej zajął IV. miejsce. Najlepsza z naszej drużyny okazała się Aleksandra Kulczak z wynikiem 1,28kg i w kategorii indywidualnej zdobyła VI. miejsce na 39 zawodników, natomiast Kacper Folta zajął XII. lokatę.Najlepszy zawodnik

Wielkie gratulacje dla wspaniałych wędkarzy oraz życzenia dalszych sukcesów wędkarskich składa opiekun drużyny Hubert Kulczak. Serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe naszej reprezentacji kierujemy dla Zarządu Koła PZW nr 10 w Golinie oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej w Golinie.

Hubert Kulczak

Poprawiony: środa, 09 maja 2018 18:56
 
GRAWERTONY OD PZERiI… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 15 maja 2018 17:49
Skalowanie czcionki:

… dla dyrektor Jolanty Kruckiej i s. Laurencji Chodźko

26 kwietnia 2018 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Oddziału Rejonowego  Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Golinie.

GrawertonyPosiedzenie zainaugurował przewodniczący Stanisław Gawroński, witając serdecznie wszystkich przybyłych oraz przybliżając im w telegraficznym skrócie szerokie spektrum działalności związku. Zebrani z uwagą wysłuchali także sprawozdań za upływającą właśnie kadencję. Bardzo wysoko oceniono pracę dotychczasowego zarządu, nic więc dziwnego, że udzielono mu absolutorium.

Niezwykle ważnym i wzruszającym momentem zebrania było uroczyste podziękowanie wszystkim osobom, które swoją pracą przyczyniły się do rozwoju Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Golinie.

GrawertonyZłotą Odznaką Honorową Dużą odznaczono Stanisława Gawrońskiego, a Złote Odznaki Honorowe Małe z rąk Członka Zarządu Głównego i jednocześnie Przewodniczącego Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Poznaniu Henryka Zywerta otrzymali: Emilia Jóźwiak, Karolina Kasprzak, Zofia Mielczarek, Bożena Nowak, Zenon Paszek, Halina Sznycer, Genowefa Urbaniak, Stanisław Walczak, Wanda Wasilewska, Domicela Wiśniewska oraz Grażyna Woźniak.

Za niepośledni wkład w rozkwit regionu Zenonowi Paszkowi przyznano tytuł honorowy „Zasłużony dla powiatu konińskiego”.

GrawertonyNie zabrakło także wyrazów wdzięczności, w postaci pięknych grawertonów, dla wszystkich sympatyków, którzy zawsze wspierali związek radą i nigdy nie odmówili pomocy. A byli to: Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński, Radne Rady Miejskiej w Golinie Urszula Furmaniak oraz Iwona, Jolanta Kościelska, sołtys sołectwa Barbarka Stanisław Paszek, sołtys sołectwa Rosocha Ryszard Kruszyna, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Jolanta Krucka, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach Halina Warzychowska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie Żanetta Matlewska, Dyrektor Domu Kultury w Golinie Damian Ciesielski, właściciel firmy „Przewozy Autokarowe” Antoni Szczepaniak oraz s. Laurencja Danuta Chodźko CSDP (…).

Karolina Kasprzak

fot. Kamil Strajch

Poprawiony: wtorek, 15 maja 2018 17:50
 
Cmentarz ewangelicko – augsburski posprzątany PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 09 maja 2018 16:56
Skalowanie czcionki:

Projekt młodzi adoptują zabytki

WolontariuszeW piątek 26 kwietnia dwudziestoosobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami (Małgorzata Drukała, Justyna Sieczkowska i Wioletta Sobczak) udała się do Węglewskich Holendrów, aby w ramach trwającego od ośmiu lat projektu po raz kolejny uprzątnąć cmentarz augsbursko – ewangelicki. Cmentarz ten przez wiele lat był miejscem zapomnianym, a więc zarośniętym, pełnym poniszczonych nagrobków. Dziś – dzięki zaangażowaniu grupy uczniów i nauczycieli – miejsce to odzyskuje swój pierwotny wygląd. PracaWarto podkreślić, że tym razem do młodzieży z klas gimnazjalnych dołączyli szóstoklasiści. Akcja zainspirowała ich na tyle, że zadeklarowali swoje wsparcie podczas kolejnych wyjazdów. Na uwagę zasługuje także fakt, że już trzeci rok czynnie włącza się w sprzątanie pani Aneta Babacz - mama jednego z uczniów z klasy IIc. Realizacja projektu daje uczniom możliwość zaakcentowania swojego działania na rzecz najbliższej okolicy, poznawania jej historii, uczy szacunku, odpowiedzialności i współpracy.

Małgorzata Drukała

Poprawiony: środa, 09 maja 2018 19:01
 
I GMINNY KONKURS „MATEMATYCZNE POTYCZKI” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Szadkowska   
wtorek, 08 maja 2018 17:37
Skalowanie czcionki:

Z matematyką za pan brat...

Matematyczne potyczkiDnia 25 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny pod hasłem „Matematyczne Potyczki”. Rywalizacja ta adresowana była dla uczniów klas VII z terenu naszej gminy. Każdy oddział z danej placówki oświatowej reprezentował dwuosobowy zespół. Uczniowie rozegrali drużynowy turniej, w którym zmagali się kolejno zMatematyczne potyczki pytaniami typu „prawda – fałsz” oraz łamigłówkami matematycznymi o zróżnicowanym poziomie trudności za 10, 20 i 30 punktów. Podkreślić należy, że do rozwiązania zadań uczniowie podeszli bardzo ambitnie i z wielkim zaangażowaniem.

Po pasjonującej rywalizacji jury w składzie: wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie - Jan Kasprzak Matematyczne potyczkioraz nauczyciele matematyki Joanna Graczyk i Justyna Sieczkowska, wyłoniło zwycięzców:

I. miejsce – przedstawiciele klasy VII a ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Marcel Koper i IgorMatematyczne potyczki Janiszewski,

II. miejsce – przedstawiciele klasy VII b ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie – Oliwia Kamińska i Alan Tomczak,

III. miejsce – przedstawiciele klasy VII ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach – Matematyczne potyczkiKacper Ligocki i Jakub Stefaniak.

Dodać należy, iż nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała prowadząca całość matematyk - Katarzyna Stachurska.Matematyczne potyczki Uczestników rywalizacji dopingowali: dyrektor szkoły - Jolanta Krucka, wicedyrektorzy Joanna Smuszkiewicz i Ewa Kasprzyk, a także zaproszeni nauczyciele - Sylwia Orchowska ze Szkoły Podstawowej w im. Marii Skłodowskiej – Curie w Przyjmie, Joanna Kryszak ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie oraz Elżbieta Dorawa ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejne zmagania już za rok!

Organizatorzy konkursu:Joanna Graczyk, Katarzyna Stachurska, Justyna Sieczkowska

Poprawiony: środa, 23 maja 2018 14:33
 
Mistrzostwa powiatu w lekkoatletyce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Witkowski   
środa, 02 maja 2018 21:23
Skalowanie czcionki:

Świetne wyniki naszej reprezentacji [GALERIA]

W dniu 27. kwietnia 2018 roku na stadionie lekkoatletycznym w PWSZ w Koninie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w Lekkoatletyce rocznik 2002 - 2004. Uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie zdobyli 10 medali: 4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe.

Złoty medal – Katarzyna Ławniczak – 600m
Złoty medal – Wiktoria Szymczak - pchnięcie kulą
Złoty medal – Eryk Włodarczyk– rzut oszczepem
Złoty medal – Julia Szkudelska - 80 m przez płotki
Srebrny medal – Katarzyna Nowakowska - pchnięcie kulą
Srebrny medal – Adrian Brud - 100 m
Brązowy medal – Weronika Dybczak - 100 m
Brązowy medal – Mateusz Mielczarek - skok w dal
Brązowy medal – Jakub Sędziak - pchnięcie kulą
Brązowy medal – Kalina Kulczak – rzut oszczepem
4. miejsce zajęła Sandra Matuszak w biegu na 600 m

Opiekunami na zawodach byli nauczyciele wychowania fizycznego: Hubert Kulczak i Robert Iwiński.

Zwycięzcom gratulujemy! Godnie reprezentowaliście naszą szkołę!

Robert Iwiński

Poprawiony: poniedziałek, 07 maja 2018 20:27
 
«« start  poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  nast.  koniec »»

Strona 2 z 21
© SP Golina 2007-2018 | Administrator | Polityka prywatności

Strona Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie używa cookies w celach statystycznych. Więcej informacji o stosowanych plikach COOKIES: Polityka prywatności.

Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję COOKIES z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information